PDA

View Full Version : Etapa 11: Pandurii - FC Vaslui



ADelPiero
24th October 2005, 00:49
Sambata, 29 octombrie 2005: Pandurii - FC Vaslui, ora 15:00
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

iaro
24th October 2005, 04:38
Experienta lui Rednic poate "smulge" o remiza, dar Pandurii stiu ca pot fi 3 puncte pretioase, mai ales ca le castiga in fata unei echipe ce sta sub ei in clasament si care daca incepe sa isi gaseasca jocul poate iesi din zona retrogradarii tragandu-i pe ei in "mlastina".
Apropo, Vasluiule, eu am zis de la inceput ca o sa iti revii. Inca mai e timp, dar nu foarte mult, asa ca nu dati vina mereu pe arbitri. Uitati-va si un pic la "barna" din ochiul vostru.

Rossi
24th October 2005, 07:55
Vaslui e cea mai slaba echipa din campionat ... Pandurii se vor impune la 2-ua goluri diferenta ...pronostic 1

be@
24th October 2005, 09:31
Hai Vasluiul, la meciul asta tin cu voi. Vreau sa scapam de pandurii din prima divizie.

codrind
24th October 2005, 09:37
NICI o şansă!
Pandurii vor īnvinge!

vasluiul TREBUIE să se īntoarcă acolo unde le e locul: ĪN JUDEŢANĂ! :evil:

DECI 1 SOLIST

be@
24th October 2005, 09:42
Sa se intoarca, dar impreuna cu pandurii. :ok:



Stan: ''La Vaslui, Porumboiu a instalat paranoia''

Dupa ce Adrian Porumboiu a dezvaluit ca Marius Stan s-a intalnit la Iasi cu Ion Craciunescu, inainte de partida FC Vaslui - Otelul, presedintele galatenilor a izbucnit.


V-ati intalnit cu Ion Craciunescu la Iasi?
Marius Stan: Da, dar nu inseamna ca am pus la cale scenarii. Doar nu ne face Porumboiu programul! Merg regulat la Iasi pentru ca acolo stau si am prieteni vechi. M-am intalnit cu Craciunescu intr-un loc public, in prezenta a doi ziaristi, deci nu e loc de interpretari. Porumboiu te face praf prin presa, dupa care isi cere scuze in particular. Nu se mai poate asa.

Cum vi s-a parut arbitrajul?
Nu vreau sa ma iau de Serea, dar e in joc imaginea mea. La Vaslui, Porumboiu a instalat paranoia. E un nesimtit. Nu i-o fi jena sa urle dupa ce arbitrii au tras pe fata cu vasluienii? Pai ei reclama trei penalty-uri inexistente. Dar ce fac la antrenamente? invata sa plonjeze in bazin?

La o faza in care Badescu il depasise in viteza pe Baicu si scapase singur cu portarul, Serea a fluierat fault in atac, in conditiile in care Baicu picase in fund fara sa-l atinga nimeni. Au fost 5-6 faze importante la care arbitrul a fluierat impotriva noastra.

Daca si la meciul asta Porumboiu acuza arbitrajul, inseamna ca la Vaslui nu bantuie gripa aviara, ci sindromul vacii nebune. E nesimtire crasa.

Credeti ca arbitrii sunt influentati de Porumboiu?
Nu se stie cum a promovat FC Vaslui? La fiecare meci al lor in Divizia B arbitrii acordau cate un penalty pentru el si eliminau cate un jucator de la adversari. :lol: Nu stiu de ce mai e observator la partide internationale si de ce nu ia nimeni masuri cand ataca inclusiv FRF.
sursa:Ols

rhadoo
24th October 2005, 23:08
probabil va invinge pandurii,dar e posibila shi o remiza

GeKuRA
24th October 2005, 23:29
Nu se stie cum a promovat FC Vaslui? La fiecare meci al lor in Divizia B arbitrii acordau cate un penalty pentru el si eliminau cate un jucator de la adversari.
cam asa a fost... cand jucam la ei tot timpul am avut probleme cu arbitrii... si in C si in B :no:
a cam investit asta bani aiurea.
oricum sper sa ramana VS in A.

andrei_cj
25th October 2005, 19:56
Ori pandurii bat ori remiza in nici un caz vasluiul nu va reusi sa castige!!!

esku
25th October 2005, 20:51
derby-ul suferintei .... cred ca va iesi un x

andrei_cj
25th October 2005, 21:57
Orice e posibil....................

rhadoo
26th October 2005, 00:33
cel mai bun ar fi un egal.pt. noi
HAI JIUL!

Balaci
26th October 2005, 11:19
Mama,ce meci incendiar:D Sper sa bata Pandurii,desi nu mai sunt asa de optmist.Oricum o victorie e vitala.Daca nici pe descultii de la Vaslui,atunci pe cine?

old lord
26th October 2005, 18:03
1-0

Cra10veanu
27th October 2005, 04:49
castiga Pandurii, Vasluiu e terminat, retrogradarea de neevitat, se vor screme Pandurii si vor inscrie o data, 1-0

UrsMeier
27th October 2005, 20:50
Cred ca pana la urma va castiga Pandurii

codrind
27th October 2005, 21:49
Credeti ca arbitrii sunt influentati de Porumboiu?
Nu se stie cum a promovat FC Vaslui? La fiecare meci al lor in Divizia B arbitrii acordau cate un penalty pentru el si eliminau cate un jucator de la adversari. :lol:

Scenariu aplicat EXACT şi īn meciul de cupă cu POLI IAŞI!!!!:o:
Iată de ce am spus vasluiul trebuie să retrogradeze ĪN JUDEŢANĂ! :no:
Deci Pandurii vor īnvinge!!!:ok:

Balaci
28th October 2005, 10:09
In sfarsit,se pare ca sunt pe aceasi lungime de unda cu o(mare)parte din suporterii iasiului!Ideea e ca daca Pandurii nu bat acum,e jale!

poliis
28th October 2005, 10:38
0-0

Man_USA
28th October 2005, 17:32
Acest Porumboiu face presiuni pentru arbitri. A promovat cu arbitrii in A si acum vede ca de fapt e o palarie prea mare pentru el. Chiar daca e fruntas la el acolo la Vaslui e un nimic la nivel national fara a face inselatorii cu arbitrii. Acum l-a indepartat pe Craciunescu pentru a instala un alt presedinte care sa il ajute cu arbitrajul. Rusine Porumboiu. Rusine Vasluiul Toata tara cred ca e impotriva acestui Porumboiu. CIne e in fond acest om? Asa ca hai Pandurii!

dede
28th October 2005, 21:44
0-0...si uite cum mai scot pandurii si vasluiu cate un pct

ce_bine_e
28th October 2005, 23:03
treaba voastra ce faceti, dar poli daca bate maine pe sportul s-a scos campionatul asta :D

GruppoApparte
28th October 2005, 23:23
meci de 1 x 2 cu siguranta cel mai probabil un egal 1-1 sau 0-0 , sau surpriza Vaslui bate tot acuma, ca nu mai e Craciunescu cu arbitri si apoi reiese ca din cauza lui si uite asa :rolleyes:

GruppoApparte
29th October 2005, 02:55
Rednic s-a enervat
Antrenorul vasluienilor, Mircea Rednic, e hotărīt ca īn jocurile următoare să ţină pe banca de rezerve o parte dintre titulari. Printre aceştia se află şi Claudiu Răducanu, īnsă el va fi folosit azi. "Se pare că nu au īnţeles mesajul meu. Cine nu vrea să joace nu e obligat să o facă. Cei de la echipa a doua se dăruiesc mai mult pe teren", a spus Rednic.

ce_bine_e
29th October 2005, 18:05
vasluiu retrogradeaza B-ul B-ul B-ul

Man_USA
29th October 2005, 18:11
Cum nu a mai fost arbitrajul de vina? Daca arbitrii nu o baga in poarta adversarilor Vasluilui iar ii strange Porumboiu pe alde Rainea si trupa de trubaduri si schimba presedintele CCA. Fluierasii trebuie sa inteleaga ca trebuie s asustina trupa lui Porumboiu necoditionat. Ii pare cuiva rau de Vaslui in atari conditii?

Porumboiu pentru noi este Padureanu doi!

ce_bine_e
29th October 2005, 19:10
huuuuuuuuuuuuuuuu PORUMBOIU
poate sa faca el ce vrea, legal, ilegal, daca este scris ca desculti aia sa pice in divizia B, asa se va intampla. La fel ca la meicul nostru de azi, degeaba a incercat Ion( in cauza Serea) sa schimbe ceva, nimeni nu poate schimba cursul regurilor;)
oricum mie sile de oameni ca Porumboie, Gigi Becali, Copos, nu din prisma faptului ca au bani, ci pt ca au senzatzia ca pot cumpara orice cu aceste bucati de plastic sau metal!
"ati vazut regi si imparati ca nici ei nu au fost iertati, de ar fi sa faca plata nu ar fi murit niciodata" :D:D:D:D:D:D

OXz0n3
29th October 2005, 19:29
aberati... aberati..

poliis
29th October 2005, 19:31
aha...si voi la anul luati CL

be@
29th October 2005, 19:31
Mi se pare logic rezultatul.
Ambele echipe sunt = cu 0.

Paul
29th October 2005, 19:58
be@, daca in urma unui 0-0 echipele sunt egale cu 0, in urma unui 7-0 , echipa oaspete cu ce o compari ?

0-0 inseamna un p pentru fiecare echipa !

be@
29th October 2005, 20:00
Si ce?! Daca n-au jucat nimic ???

Paul
29th October 2005, 20:02
tu unde ai vazut meciul, de te exprimi ...

Iasiul in B , ole ole :P
Uite ca fac rime

be@
29th October 2005, 20:06
N-am vazut meciul, dar am auzit ca asa a fost.Uite acuma au spus pe Antena ca a fost una din cele mai slabe partide din campionat. :D

P.S.:Viseaza tu mult si bine.

ce_bine_e
29th October 2005, 20:12
Steaua in B si Bistritza in C, ole ole

GruppoApparte
29th October 2005, 20:39
si uite asa a mai adunat si vasluiul un punct . amin

Paul
29th October 2005, 21:15
Urmeaza 3p etapa viitoare ...

ce_bine_e
29th October 2005, 21:48
vezi sa nu, si-o ia vasluiu si Porumboiu se zgarie :D

Paul
29th October 2005, 21:48
nu e sigur , la cum joaca DInamo !

ce_bine_e
29th October 2005, 22:11
dar la cum joaca vasluiu e sigur :P

andrei_cj
30th October 2005, 00:28
Meci de X dupa cum spuneam cele mai slabe echipe din campionat.....au facut un meci al carui rezultat era de asteptat!

P.S. Si cand te gandesti ca pe noi ne-au batut pandurii......INCREDIBIL!

Paul
30th October 2005, 10:08
se mai intampla ;
oricum Pandurii si Vaslui ... directia Beeeeeeeeeeeee

Asta in cazul in care Otelul si Bacau nu au nimic impotriva ...

andrei_cj
30th October 2005, 14:00
Asta cam asa e din pacate anul asta la retrogradare incepe sa fie deja cam clara situatia!!!!

codrind
30th October 2005, 14:15
Iasiul in B , ole ole :P
Uite ca fac rime

CRED că te-ai referit la POLI II Iaşi, care are şanse mari de a PROMOVA īn divizia B !

andrei_cj
30th October 2005, 14:57
Asta a fost buna!!!! :-))

Paul
30th October 2005, 18:06
CRED că te-ai referit la POLI II Iaşi, care are şanse mari de a PROMOVA īn divizia B !

Din pacate nu cunosti regulamentul.
Chiar daca Poli Iasi II castiga seria C din care face parte , si Poli Iasi (zis si DInamo III) , merge in B , atunci echipa satelit ramane unde este ...

ce_bine_e
30th October 2005, 18:14
Din pacate nu cunosti regulamentul.
Chiar daca Poli Iasi II castiga seria C din care face parte , si Poli Iasi (zis si DInamo III) , merge in B , atunci echipa satelit ramane unde este
Poli Iasi nu are nici o treaba cu dinamo, si degeaba esti arbitru, ca nu ai nici o treaba cu fenomenul si vb ca sa te afli intreaba!
POLI IASI este a iesenilor, si eu sunt 100% convins ca nu exista nimik inre Poli Iasi si Dinamo!

radcom
30th October 2005, 18:18
lasa-l frate ca a vorbit Bistritza...

codrind
30th October 2005, 18:30
....
Chiar daca Poli Iasi II castiga seria C din care face parte , si Poli Iasi (zis si DInamo III) , merge in B , .....

Din postarea ta reiese TOTUL ! :ok: Vârstă, credinţă, IQ etc...
EŞTI un "fenomen", pe care trebuie să-l punem la păstrare. Aşa că... :cya: rămâi sănătos în CĂTUNUL bistriţa, visează în continuare, iar dacă nu ai somn POŢI SĂ NUMERI OI...
POLI IAŞI nu va retrograda, mai repede bistriţa e în pericol, iar vasluiul e principala favorită !