PDA

View Full Version : Rapid-Rennes



Vadim
23rd October 2005, 13:17
Comentarii si poll despre Rapid-Rennes (se joaca pe 3 noiembrie), aici, inainte si dupa meci.

sun
23rd October 2005, 13:41
meci echilibrat , ocazii de ambele parti . pronostic : 1-1 :ok:

Paul
23rd October 2005, 18:17
sper sa bata Rapidul ... si cred ca are forta ;
Rennes nu sperie pe nimeni , si este o echipa subtire in deplasare;

GruppoApparte
23rd October 2005, 19:52
bate rapid , rennes e o echipa destul de slaba , si mai ales tinand cont ca se joaca in giulesti , stadionul o sa fie plin cu siguranta , rapid nar trebui sa aiba probleme majore
2 goluri buga unu din 11 m :happy

Sunchase
24th October 2005, 10:23
Cu o victorie in fata lui Rennes si chiar un egal cu grecii suntem calificati.

delaparis
24th October 2005, 13:19
Vad ca va grabiti sa strigati deja victorie ...

Atentie sa nu iasa ca lui Dinamo cu olandezii sau mai rau.
Si eu sper ca Rapidul sa bata dar sa ne uitam un pic la adversar...

Rennes joaca din ce in ce mai bine ... a batut in deplasare la Ajaccio (greu sa cistigi acolo) ... au jucatori buni fara sa fie exceptionali iar echipa este bine echilibrata ...
Spre deosebire de Lens la Rennes se joaca gindit cu tactica bine pusa la punct si cu scheme de joc pregatite in functie de evolutia scorului...
Parerea este ca pericolul il reprezinta Boloni ... are avantaj fata de Lucescu prin experienta lui la nivel european si pentru ca cunoaste bine fotbalul din Romania. In plus ii stie pe aproape toti jucatorii actuali de la Rapid. Nu cred ca poate fi surprins cu ceva...

Jucatorii lui Lucescu trebuie sa fie foarte atenti la mijlocul terenului acolo e tare Boloni cu ai lui ...

Hai Rapid /hello

don_denver
24th October 2005, 13:20
vad un mare egal....desi...sper sa bata rapidul...

alejandro
24th October 2005, 13:35
sunt aproape sigur ca va fi egal...

Zapada
24th October 2005, 14:32
cred ca rapidul va invinge

sper sa nu oboseasca in cupa si apoi in campionat si la meciul cu francezii sa fie epuizati?

alejandro
24th October 2005, 14:36
Atunci Sa Se Pastreze Pentru Francezi:d

Sunchase
24th October 2005, 14:56
Apararea devine din ce in ce mai sigura , cu ceva atentie in atac vom face scor !

Paul
24th October 2005, 15:08
looool , hai ca m`ai uimit la faza cu apararea cea sigura;

Orice echipa care joaca acasa , in superioritate numerica , cu un adversar care se multumeste cu 0-0 are o aparare sigura.
Imaginea reala a apararii Rapidului este cea din meciul cu DInamo cand a luat 5 bobite ... pe bulevardele din aparare...

alejandro
24th October 2005, 15:17
ai uitat sa zici si de atac,vor sa faca scor:D cine va fi marcatorul principal,coman?:P

Rossi
24th October 2005, 17:35
Rennes - locul 10 in Franta

chiar daca Rapidul nu sta grozav in campionat ...e in revenire ...deci pronostic 1 ( 2-1 pt Rapid )

Sunchase
24th October 2005, 23:39
looool , hai ca m`ai uimit la faza cu apararea cea sigura;

Orice echipa care joaca acasa , in superioritate numerica , cu un adversar care se multumeste cu 0-0 are o aparare sigura.
Imaginea reala a apararii Rapidului este cea din meciul cu DInamo cand a luat 5 bobite ... pe bulevardele din aparare...


Feneyoord , Iasi , Bacau, Steaua. 0 goluri primite.

17 ani.:rosu:

Pancujunior
25th October 2005, 01:57
Cu determinare se poate orice. Totusi noi cu steaua o repriza intreaga am fost la ei in careu si nam reusit sa marcam. De data asta cred ca va fi 1-0. Un gol dat din nimereala eventual la un corner sau ceva.

Ammadeus
25th October 2005, 09:39
2 toata ziua, lotzi il termina pe Lucescu; apropos, ahmetov a pierdut combinatul in ucr., probabil Mircea Lucescu va dezerta, daca nu la iarna, la vara sigurr

delaparis
25th October 2005, 14:45
Tin sa precizez un lucru la adresa suporterilor din Giulesti ... Ar fi dezastruos ca atmosfera la meci sa degenereze ca la meciul cu Steaua ... Uefa e cu ochii pe noi de mai mult timp si chiar daca se mai face ca nu vede ce se intimpla in campionatul intern ( pentru ca vede asta e sigur ) abia asteapta ca evenimentele sa le dea ocazia de a lua o atitudine expemplara fata de violenta in stadioane.
Sa nu se apuce sa-l injure pe Boloni sau alte chestii din astea pentru ca suspendarea echipei ne pindeste la colt (daca nu mai grav suspendarea echipelor).

Amintesc ca Boloni stie romaneste si poate da o traducere cit se poate de exacta la o adica in cazul in care ar fi solicitat pentru un raport ...

Ii inteleg pe rapidisti ca sint dornici de afirmare in fotbalul european si ca vor sa arate ca nu numai Steaua joaca fotbal in Romania dar ar fi foarte indicat sa accepte si o eventuala situatie defavorabila in cazul in care evenimentele pe teren nu decurg asa cum si-ar dori ei ... asta spre binele lor si al tuturor suporterilor romani.

Eu in orice caz sper ca Rapidul sa cistige si sa nu avem ocazia sa traim momente dezagreabile care sa aprinda pasiunea in sensul rau al cuvintului ...

STEAUA-MANIA
25th October 2005, 14:49
alo,dl soare,uita-te cate goluri ati luat in camp si cate a luat STEAUA...
Daca as scrie si eu ca unii dinamovisti,giulesteni..atc ar trebui sa scriu "4-0 pt rennes" nu?rapid poate scoate cel putin un egal cu francezii..nu ar fi rau sa bata,astfel avem sanse sa ajungem pe locul 15.

Emilio
26th October 2005, 19:44
Victorie la limita a Rapidului cu gol marcat in prima repriza. Lucescu jr incepe sa invete de la taica-su. Iar greseala copilareasca de azi cu Suceava nu se va repeta la un meci din grupele cupei UEFA.

Pt Dalaparis: nu avea nicio grija cu suporterii. Va fi o atmosfera extraordinara si plina de fair-play. Boloni va fi aplaudat si la fel si jucatorii lui Rennes (cel putin la intrarea pe teren), indifierent de culoarea pielii. Daca o sa auzi injuraturi ele vor fi adresate Stelei, care merita.

delaparis
27th October 2005, 13:15
Echipa lui Boloni este in pierdere de viteza ...
Au pierdut in cupa ligii la Montpellier (L2) cu o imagine de neputinta clara.
Sint un pic obosititi si au multi titulari indisponibili...
Sper sa nu isi revina prea de curind

dede
27th October 2005, 15:40
rapidistii, daca vor sa ajunga in primavara europeana, ar trebui sa castige meciurile de acasa...cu rennes chiar au sanse sa scoata ceva pct, e o echipa de batut. parerea mea e ca va castiga rapid cu o diferenta de un gol, adica 1-0

superchumbo
27th October 2005, 19:14
Daca o sa auzi injuraturi ele vor fi adresate Stelei, care merita.

Mult mai suferiti!!!

Paul
29th October 2005, 11:01
parerea mea e ca va fi un meci cu goluri putine ... sub 2,5 :P

Francezii sunt periculosi in deplasare ...
Sincer dupa cum joaca Rapidul , nu au forta sa-i bata ...

STEAUA-MANIA
29th October 2005, 11:15
Care stie mailul lui Boloni?Nu de alta..dar sa'i zicem sa-si ia umbrela,altfel va fii "atacat" de flegmele scuipitorilor profesionisti de pe giulesti.
Se termina egal:D

Paul
29th October 2005, 11:48
pai el va veni cu trusa de stomotologie ... deh daca il apuca pe unu in avion o durere de masea;
Si in trusa lui , gaseste tot felul de bonete , anti jeg , anti bacterii ,etc;

PS. II donez sapunul din avatar :P

delaparis
29th October 2005, 14:28
Care stie mailul lui Boloni?Nu de alta..dar sa'i zicem sa-si ia umbrela,altfel va fii "atacat" de flegmele scuipitorilor profesionisti de pe giulesti.
Se termina egal:D

Srie aici daca vrei
http://www.staderennais.com/index.php?rb=contact

Sper sa nu fie ce spui tu ...

Cristy
29th October 2005, 19:58
bine in afara sa atacati si sa ziceti ca luam bataie si la scor sau egal chinuit mai stiti ? daca nu postati la clone !

Dennis
29th October 2005, 20:34
Eu zic un 1-0 sau 2-1 pentru Rapid.

Paul
29th October 2005, 22:33
Rennes 2 : 0 Metz

Cristy
30th October 2005, 02:31
2 1 pentru rennes a fost , da metz este pe ultimul loc .

Ammadeus
30th October 2005, 04:29
proyejatu' s-ar putea sa aiba noroc de-un egal, francezii au multe indisponibilitatzi in lot...in rest nici vorba de victorie, asta e deja tupeu.

Paul
30th October 2005, 10:05
hmmm , E strans meciul ...

Rennes isi revine incetul cu incetul...

Ammadeus
30th October 2005, 10:22
sa fim serosi, protejatul, progenitura celui viclean, nu are nici 15% din valoarea lui lotzi baci, unguru' lasa impresia de pasa proasta dar va veni pregatit sa mushte; pronostic: 0-2 sau 1-3, Rapid nu are mutra de europa in prezent. si nici lot! apropos,copos: cand ai de gand sa evacuezi progenitura si pe vama?

Paul
30th October 2005, 10:25
Da ce te freaca pe tine grija ;
Mie imi convine :
Razvan Lucescu la Rapid = garantia ca Rapid nu castiga nimic :P

Pancujunior
31st October 2005, 02:58
Cred ca vom castiga, numai sa nu si-o ia in cap dupa victoria de la constanta. Da daca lu steaua i-a crescut moralu dupa victoria de la const, sper ca acelasi lucru sa se intample si cu noi:)
Pronostic 2-0 goluri buga si niculae. Sincer avem atac de clasa la ora asta buga-niculae da nu stiu de ce lucescu baga mereu un al treilea atacant (n constantin sau burdujan) care sta practic de fazan pe teren. trebuie schimbat sistemu si jucat 442 ca toate echipele normale. Da la moment nu avem jucatori de banda, iar maftei e un jucator prea important ca sa iasa din schema( postul de libero ocupat de el nu ar mai avea loc). Poate din iarna..

Rossi
31st October 2005, 10:56
bate Rapidul cu 3-1 (dar ca sa fiu sigur , la pariuri o sa pun 1X )

delaparis
31st October 2005, 13:35
2 1 pentru rennes a fost , da metz este pe ultimul loc .

Rennes a jucat modest in fata unei echipe modeste ...

Nu poate fi un meci de referinta pentru Rapid.

walt.mann
31st October 2005, 14:28
E meci greu, dar nu numai pentru Rapid, ci si pentru Rennes. Asta ar trebui sa fie examenul de maturitate in Cupa Uefa, jucand impotriva unui adversar al carui antrenor cunoaste foarte bine fotbalul romanesc. Eu zic egal.

delaparis
1st November 2005, 13:04
Lui Boloni ii e frica sa nu se faca de ris cu suporterii rapidisti ...

Daca pierde meciul nu i se va intimpla nimic ... dar daca cistiga o sa auda tot felul de 'complimente' ....

dede
1st November 2005, 16:13
0-2...rapid nu prea le are cu europa, nici nu stiu cum au ajuns pana aici

nicu26
1st November 2005, 16:51
Eu cred ca vor scoate totusi un egal.

GruppoApparte
2nd November 2005, 04:58
sa speram cu toti la un rezultat favorabil pentru rapid , nu mai fiti rai , mai ales ca joaca cu echipa lu infumuratu ala de boloni :jerk:

nicu26
2nd November 2005, 10:52
sa speram cu toti la un rezultat favorabil pentru rapid , nu mai fiti rai , mai ales ca joaca cu echipa lu infumuratu ala de boloni :jerk:

De ce crezi ca este infumurat? Pentru ca nu a vrut sa se manjeasca cu mizeriile nasului, corleone & co? Pentru ca este un om de onoare? pentru ca s-a dovedit ca poate face performanta in tari precum Portugalia si Franta? Pentru ca nu a acceptat sa fie influentat de "cosa nostra" numita Becali in selectia jucatorilor la nationala?

Sincer, as vrea sa avem in campionatul romanesc cat mai multe personaje la fel de infumurate.

Din pacate petru el, maine seara voi tine cu Rapidul!!

Sunchase
2nd November 2005, 10:53
Nu vor rezista in infern :)

eddy_steaua
2nd November 2005, 11:30
mmm..interesant meciul...sincer as vrea ca rapidul sa castige...dar daca as fi obiectiv as zice ca se termina egal..sa vedem ce-o fi..doamne ajuta...spor la succes

MariusTR
2nd November 2005, 13:16
Rapidul va bate . Are un val de meciuri bune in campionat in ultimul timp.

don_denver
2nd November 2005, 13:17
bafta rapid...maine seara!!

alejandro
2nd November 2005, 13:52
succes:ok:

delaparis
2nd November 2005, 14:26
lipsesc multi de la Rennes ...

Portarul titular Isaksson (international suedez) piesa importanta pentru Boloni e accidentat iar compatriotul sau Kallstrôm nu este retinut in lot ...
Hadji , unul dintre cei mai buni jucatori de la Rennes , lipseste si el ...

Pentru Rapid se anunta bine ...

Milan
2nd November 2005, 14:49
Rapid e in crestere de forma sa nu uitam ca in revenire este Rennes. Rapid fara greseala duce cu greu la o victorie ... Rennes daca marca gool va castiga .. pronostic 1X dar mai mult X

Emilio
2nd November 2005, 16:57
Rapid si-a revenit la Rotterdam de la 0-1 si a terminat la egalitate 1-1.

rasheedkpenny
2nd November 2005, 17:20
Eehh... la Rotterdam am avut mare noroc! :)
Oricum tare mi-e frica ca facem doar un egal cu Rennes... desi asa am zis si inainte de meciul retu cu feyenoord!

GruppoApparte
2nd November 2005, 17:43
De ce crezi ca este infumurat? Pentru ca nu a vrut sa se manjeasca cu mizeriile nasului, corleone & co? Pentru ca este un om de onoare? pentru ca s-a dovedit ca poate face performanta in tari precum Portugalia si Franta? Pentru ca nu a acceptat sa fie influentat de "cosa nostra" numita Becali in selectia jucatorilor la nationala?

Sincer, as vrea sa avem in campionatul romanesc cat mai multe personaje la fel de infumurate.

Din pacate petru el, maine seara voi tine cu Rapidul!!

Ai dreptate nu zic ca nu ai , da parca le prea exagereaza , ca cica i frica sa nu fie facut de rusine si alte minunati ; din cate se pare i rusine ca'i roman , crezi ca andone sau altii nar putea face performanta afara ? ... crezi ca e singurul care poate ? da na sa'l lasam impace ... ca oricum o ia maine urat de tot de la rapiduletz .... Hai Rapid /hello

uti2102
2nd November 2005, 17:45
Sper ca Rapidul sa scoata un punct maine cu Rennes-ul ! Hai baietzi !!! Aducetzi puncte Romaniei !!! /hello

Mihai
2nd November 2005, 17:55
Sa scoata macar un punct? Sau doar un punct:P

Emilio
2nd November 2005, 18:07
Eehh... la Rotterdam am avut mare noroc! :)
Oricum tare mi-e frica ca facem doar un egal cu Rennes... desi asa am zis si inainte de meciul retu cu feyenoord!

Om fi avut noi noroc dar sa nu uitam ca baietii sunt in stare sa inscrie destul de repede. Sper sa nu mai trec prin emotiile din returul cu Feyenoord de am vazut mingea de mai multe ori in plasa noastra. O data chiar a intrat noroc ca era tusierul pe faza.:ok:

Paul
2nd November 2005, 19:57
Rapid e favorita ...
Boloni chiar vorbeste serios cand spune ca nu e interesat de UEFA.

Sincer cred ca Rapid bate ...

fia
2nd November 2005, 19:59
Sper sa ai gura aurita :D

saphicus
2nd November 2005, 21:41
Rapid poate si trebuie sa faca un meci bun in prima intalnire pe care o disputa in Grupa UEFA.
Au demonstrat ca au o echipa omogena si daca prind o zi fasta, pot dovedi echipa lui Lotzi. Eu sper sa se intample asa!
O precizare: atentie Rada, sa nu faci ce ai facut cu Mirel Radoi ca ai :rosu:
asigurat! Arbitru nu e Tudor!!
Hai baietzi, eu zic ca se poate sa luatzi chiar toate 3 punctele!!!SUCCESSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!:ok: :ok: :ok:

stuka
3rd November 2005, 07:44
Musai Sa Cashtigam!!
Daca "nu" Acum,cand????

fia
3rd November 2005, 07:46
atentie Rada, sa nu faci ce ai facut cu Mirel Radoi ca ai :rosu:
asigurat! Arbitru nu e Tudor!!

Dar ce cand a intrat Plesan de l-a omorat pe ala de la Everon a luat rosu? Greseli nu sunt doar la noi sunt la toti.

nicu26
3rd November 2005, 10:46
Rapidul are o sansa mare in aceatsa seara si cred ca va profita de ea.

calu
3rd November 2005, 11:19
as vrea sa bata pentru puncte,dar mi-e teama ca vor pierde.am pus 2 dar sper sa iasa 1.

don_denver
3rd November 2005, 11:20
bafta rapidule in seara asta...va tin pumnii!

esku
3rd November 2005, 12:01
bafta!!! sper sa castigati! :D

maximus3ad
3rd November 2005, 12:03
Go Rapid - 1-0

delaparis
3rd November 2005, 12:42
Rennes va juca avansat chiar daca nu vor ataca insistent. Boloni are obiceiul de a se apara foarte avansat ... Sper sa nu aiba reusitele din campionatul francez...

Hai Rapid

khaos1ft
3rd November 2005, 12:57
mergem cu mic cu mare, rapidisti si nerapidisti, forumisti(junioru22&marinike) si neforumisti in Giulesti, sa sustinem Rapiduletu' care in primul rand reprezinta fotbalul romanesc in Europa, si mi se pare absurd sa nu dam dovada de patriotism!(mai dureaza pana vom vedea vreun meci intre doua echipe romanesti intr-o cupa europeana)

MariusTR
3rd November 2005, 13:49
Hai Rapidul!

Apropo, stie careva care transmite meciul, TVR-ul stiu ca le transmite doar pe cele 2...

uti2102
3rd November 2005, 13:50
Dar ce cand a intrat Plesan de l-a omorat pe ala de la Everon a luat rosu? Greseli nu sunt doar la noi sunt la toti.
Intrarea lui Pleshan a fost la limita regulamentului. Cel mult de cartonash galben !!! Jucatorul englez s-a accidentat ca a cazut prost, nu ca a fost, vezi doamne, lovit de tancul Pleshan.

codrind
3rd November 2005, 15:27
Hai Rapidul!

Apropo, stie careva care transmite meciul, TVR-ul stiu ca le transmite doar pe cele 2...


De la ora 20,00 pe antena 1!
Baftă Rapidului!
Azi suntem cu toţii romāni, indiferent de etnii, naţionalităţi, afinităţi sau adversităţi !!!

Emilio
3rd November 2005, 16:16
Bai fratilor, parca i-a apucat isteria! Pana si Boloni a declarat ca nu vrea sa auda scandari rasiste la adresa jucatorilor de culoare a lui Rennes. Asta pe langa isteria anumitor ziaristi si chiar oficiali.

Nu s-a pus niciodata problema ca jucatorii lui Rennes sa fie huiduiti la intrarea sau la iesirea de pe teren. Din contra, ei vor fi aplaudati la intrare si iesire, doar stim sa respectam adversarii. In timpul jocului este o alta chestie dar nu vor fi tratati diferit jucatorii albi de aia negri. Daca unu' intra nasol la om in loc sa intre la minge, normal ca va fi fluierat. Daca unu' trage de timp, la fel.

Probabil ca toata tavatura asta a aparut dupa modul execrabil de comportament al fanilor stelisti. Insa numai cine nu cunoaste realitatea de la noi incepe sa se teama de reactiile fanilor Rapidului.

Nu avem nimic de impartit cu Rennes, nu ne-au facut niciodata niciun rau asa ca ii vom trata cu fair-play. Ne respectam adversarii dar ne sustinem favoritii!

Hai Rapid!

dede
3rd November 2005, 16:20
Azi suntem cu toţii romāni, indiferent de etnii, naţionalităţi, afinităţi sau adversităţi !!!
adica vrei sa spui ca si ungurii?...hehe, cam greu...:happy
apropo de meciul din seara asta, sa castige cei mai buni...

alejandro
3rd November 2005, 16:30
adica rapidistii?:o: :D

dede
3rd November 2005, 16:38
adica echipa care va juca mai bine si care va da mai multe goluri

uti2102
3rd November 2005, 18:11
In seara asta suntem romani !!! Eu imi doresc ca toate echipele romaneshti sa-shi mareasca zestrea de puncte in Europa dupa aceasta etapa !!!
Sper ca Rapidul sa smulga un punct de la Rennes ! Se poate baietzi !!! HAI !!!

Paul
3rd November 2005, 19:56
Si eu sper ca atat DInamo cat si Rapid sa ia puncte insa sa nu se califice...
deci 1 p este ideala (mai ales la DInamo )

PS. Cam gol stadionu ... rusinos

GruppoApparte
3rd November 2005, 20:22
o inceput destul de bine rapid , naiba cu niculae ca rateaza cu saninatate din orice pozitie

Paul
3rd November 2005, 20:32
in repriza a II-a trec si eu pe ei .
Meciul de la Sofia e mult mai tare ...

GruppoApparte
3rd November 2005, 20:41
min 40 .... 0-0 ... atat cred ca o sa fie si la pauza

don_denver
3rd November 2005, 20:43
Bv Rapid!!!!!...bvbvbvbvbv

GruppoApparte
3rd November 2005, 20:44
1-0 pt rapid , bv bv bv .......niculae
GOL: D. Niculae (rapid) - Niculea suteaza puternic din interiorul careului, din vole, la coltul scurt !

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:10
min. 55 ... tot 1-0 , cred ca bate rapid , si ne face fericiti pe toti , da'i Doamne

ce_bine_e
3rd November 2005, 21:11
Domnul a dat, Domnul a luat!

Paul
3rd November 2005, 21:21
Subtiri rau francezii astia ...

Paul
3rd November 2005, 21:24
2-0 Rapid

Anu asta ii cam nasim pe francezi :P

dede
3rd November 2005, 21:25
gooooool rapid
goooool buga
2-0

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:25
2-0 ... buga la datorie
GOL: Buga (Rapid) - Buga inscrie golul doi pentru Rapid, printr-o lovitura de cap din 4 metri! Mingea il loveste in prima faza pe Pouplin, iar apoi a intrat in poarta!

Man_USA
3rd November 2005, 21:26
Hai Rapidul hai Realul!!! e 2-0 deja.

maximus3ad
3rd November 2005, 21:29
bravo rapid, tine tot asa si salveaza ziua asta pentru Romania

dede
3rd November 2005, 21:29
Hai Rapidul hai Realul!!!
adica sa inteleg ca rapid e noul real al romaniei?

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:29
adica sa inteleg ca rapid e noul real al romaniei?
lool , da mai :)) este :P

Man_USA
3rd November 2005, 21:33
asa ii incurajau suporterii odata. Am zis sa le fie si lor drag. Ideea e ca si noi suporterii altor echipe ne bucuram pentru ei. Rusine Dinamo!

Cra10veanu
3rd November 2005, 21:35
Rapidu face un meci minunat, in timp ce Dinamo sux ca deobicei :P , bv Rapid

AxinTe
3rd November 2005, 21:36
Felicitari Rapid.

dede
3rd November 2005, 21:36
inca 10 min...si se termina meciul

Paul
3rd November 2005, 21:38
Felicitari Rapidului ... meci usor , cum am zis in unul dintre primele mesaje de pe thread ...

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:49
e aproape gata meciul , nu se mai poate intampla nimik , victorie meritata Rapid ... au crescut sansele pt rapidisti la calificare destul de mult .. bv lor pt ce au realizat , faptele conteaza nu vorbele

strainu
3rd November 2005, 21:57
BRAVO Rapid!!! :yeah:
/OLE/ /OLE//OLE/

adica sa inteleg ca rapid e noul real al romaniei? Cine stie cunoaste....cine nu...mai bine sa taca :P
Ar trebui sa sariti toti in sus de bucurie ca Rennes a pierdut cu o echipa romaneasca, dupa toate cate le-a spus si facut Boloni. De cand a plecat de la nationala numai de rau ne vorbeste pe unde apuca. As zice eu ceva de etnia lui, da nu-mi permit regulile de pe forum

codrind
3rd November 2005, 22:28
FELICITĂRI RAPIDULUI!
Doar voi şi cu Steaua reprezentaţi cu MĀNDRIE ROMĀNIA!
dinamo e de rāsul ...curcilor!

andreiush
3rd November 2005, 22:40
Bravo Rapiduletule /hello
Speram sa mergem tot asa. Daca se poate pe toate cele 3 fronturi (Uefa, campionat, cupa). Daca nu, macar in Uefa sa facem meciuri frumoase si rezultate bune :ok:
Hai ca se poate anul acesta! :yeah:

saphicus
3rd November 2005, 22:45
BRAVO RAPID !! ATI PORNIT CU DREPTUL IN DRUMUL GREU DE CALIFICARE DIN GRUPA!! VICTORIE MARE IN PERSPECTIVA CLASAMENTULUI FINAL!
Am vazut de la meciul cu Steaua ca echipa este o NUCA TARE de spart!:) Si cred ca are un joc care ii va permite sa mearga departe in competitie, cu conditia sa joace la fel si in continuare! Tineti-o tot asa!:ok: :ok: :ok: :ok:

GruppoApparte
3rd November 2005, 23:36
Stuttgart 0-2 Shakhtar.... shaktior deja calificata ...se pare ca de pe 2 o va face stuttgart si de pe 3 rapid , sau de ce nu invers
(31' Fernandinho 88' Marica )

Tudose
3rd November 2005, 23:51
Rapid a luat o optiune serioasa in privinta calificarii.
Spun asta pentru ca:
- 3 puncte inseamna foarte mult in economia grupei
- giulestenii au parte si de ceva noroc (a se vedea faza de biliard la bara din finalul partidei) si pot sa il mentina
- PAOK poate fi invinsa la Bucuresti
- Rennes are doua infrangeri, fiind aproape eliminata
- Sahtior are doua victorii, fiind aproape calificata (deci situatia in grupa incepe sa se clarifice)
- in conditiile de mai sus, Rapid se va deplasa la Donetk, unde joaca fiul contra tatalui si... nu pot sa nu ma gandesc si la variantele noastre romanesti :)

bobycox
3rd November 2005, 23:57
Bravo baieti. Felicitari.

uti2102
4th November 2005, 00:00
Bravo Rapid !!! Speram shi intr-un punct adus de Dinamo dar voi le-atzi adus pe toate :D
Bravo !!!

GruppoApparte
4th November 2005, 00:11
Lucescu: „A fost un meci extraordinar”
"A fost un meci extraordinar, împotriva unei echipe foarte bune, care se află pe locul 7 în campionatul Franţei. A fost un joc excepţional făcut de băieţi, este meritul lor, au demonstrat încă o dată că au valoare
------
Boloni: „Se vede mîna antrenorului în performanţa Rapidului”
Boloni l-a lăudat pe antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu. "Îl cunosc puţin pe Răzvan ca antrenor, dar se vede mîna antrenorului în performanţa Rapidului”

esku
4th November 2005, 00:14
BV RAPID....... !!! ati meritat cele 3 puncte! :ok:

Dennis
4th November 2005, 00:28
Foarte bine Rapid, merge-ti tot asa si castigati grupa :D bravo voua pentru victoria de azi, meritata.

t.b.
4th November 2005, 00:32
Felicitari Rapid, din pacate n-am vazut decat prima repriza, oricum ati jucat bine, a fost si o atmosfera frumoasa pe stadion, pe greci ii bateti deci aveti sanse mari de calificare :yeah:

Mihai
4th November 2005, 00:35
Felicitari Rapid! Bravo baieti /OLE/

dbolgar
4th November 2005, 01:06
felicitari baieti!!!!!!!!!!!!!!!!! ATI LUPTAT EXTRAORDINAR
FORZA RAPID
ma bucur pt Steaua (desi putea castiga) si pentru dINAMO (dupa 5-2) HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!:yeah:
Cat despre meciul viitor sii eu cred in ceva tactici romanesti :) :)
SA SE CALIFICE RAPID si Steaua
dINAMO ............. :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :ciocan: :ciocan: :drak:
incs o data: Felicitari Rapid! Bravo baieti

Ravelly
4th November 2005, 01:15
Felicitari Rapid!

delaparis
4th November 2005, 01:15
Jos palaria ...

Cred ca Boloni ramine in Romania

don_denver
4th November 2005, 01:18
BV rapid..tot asa....in uefa!!!

Mihai
4th November 2005, 01:20
Ce bine ai adaugat tu... :P:P ... "in uefa" :P

Nexus
4th November 2005, 01:35
Am uitat sa va felicit.

Jos palaria baieti !

O lectie de fotbal pt Loti.

Doamna Lucescu e o femeie fericita


Rapid a luat o optiune serioasa in privinta calificarii.
Spun asta pentru ca:
- 3 puncte inseamna foarte mult in economia grupei
- giulestenii au parte si de ceva noroc (a se vedea faza de biliard la bara din finalul partidei) si pot sa il mentina
- PAOK poate fi invinsa la Bucuresti
- Rennes are doua infrangeri, fiind aproape eliminata
- Sahtior are doua victorii, fiind aproape calificata (deci situatia in grupa incepe sa se clarifice)
- in conditiile de mai sus, Rapid se va deplasa la Donetk, unde joaca fiul contra tatalui si... nu pot sa nu ma gandesc si la variantele noastre romanesti :)
daca vor fi 100% calificati prosti ar fi sa nu odihneasca ceva titulari :D

lupisor lupetto
4th November 2005, 01:46
Felicitari Rapidului :)

Pancujunior
4th November 2005, 03:36
Cred ca vom castiga, numai sa nu si-o ia in cap dupa victoria de la constanta. Da daca lu steaua i-a crescut moralu dupa victoria de la const, sper ca acelasi lucru sa se intample si cu noi:)
Pronostic 2-0 goluri buga si niculae. Sincer avem atac de clasa la ora asta buga-niculae
/hello /hello :D
Adevarat ca trebuia sa pun niculae si apoi buga. Ce sa mai zic. Am fost buni. Ne calificam:ok:

iaro
4th November 2005, 05:05
Felicitari Rapidule! Se pare ca Europa va prieste! La mai mare!

walt.mann
4th November 2005, 08:54
Felicitari Rapid! Steaua si Rapid in primavara, Dinamo mai sta o tura!

nicu26
4th November 2005, 09:02
Felicitari. Au jucat bine si au reusit sa acumuleze 3 puncte, dar vor trebui sa confirme si in urmatoarele meciuri. Eu as paria pe calificare in primavara europeana.

armin
4th November 2005, 09:28
Felicitari Rapid. Meci f. bun.
Cred ca se poate inca 3 cu PAOK si un egal in deplasare.
Bafta!

aliss
4th November 2005, 09:44
Bravo..voua....Ati tacut si ati facut...felicitari...macar de voi sa fim mandri :ok:

mieju
4th November 2005, 09:58
N-a fost deloc un meci usor ! A fost mai greu decat cel cu Feyenoord ! Am avut inspiratie si noroc, hai sa facem la fel su cu grecii !

dragos_popa17
4th November 2005, 10:15
Hai ca se poate, victorie cu PAOK (grecii inca nu au castigat nici un meci sezonul asta in cupele europene) si sunteti calificati. Desi ceva imi spune ca meciul viitor, cu Sahtior, va fi 0-0 :P, iar in coditiile astea, un egal ar fi suficient cu grecii. Nici Stuttgart nu pare in mare forma, si de la ei se poate fura cate ceva. :ok:

Benny
4th November 2005, 10:57
Ce meci o fi vazut astia de la Prosport? Cica "Bölöni şi Rennes n-au respirat in faţa trupei lui Răzvan Lucescu." Eu zic, ca au avut la fel de multe ocazii ca si Rapidul. Diferenta a fost facuta la finalizare. Si acolo de obicei echipele romanesti pierdeau. de cate ori nu am jucat meciuri cu echipe titrate, si consideram rezultatul inechitabil , fiindca am avut la fel de multe ocazii ca adversarul, dar nu marcam? Reconfortant, ca se poate si altfel. In fond prin asta se remarca echipele mari. Eficienta in fata portii.

suporterita
4th November 2005, 12:32
Felicitari Rapidu`! bravo lor!au jucat inteligent si eficient!

MariusTR
4th November 2005, 12:35
Bravo, Rapid!

cand te gandesti ca Shaktior-ul tatalui are deja un picior mare in primavara europeana , imi vine sa ma gandesc la confruntarea tata -fiu, cu tatal deja calificat. Ei, ce parere aveti, care va fi pronosticul? /hello

Oricum , bravo baieti si bafta in continuare, Lucescu sr. o sa va ajute ;)

alejandro
4th November 2005, 12:39
cred ca francezii vor incepe sa se teama de romani:D
felicitari rapid!!!!!!meci bun ati facut ieri,gracias:ok:

pashpa
4th November 2005, 12:50
Felicitari Rapidului!!! Sau felicitari lui "Razvan care este fiul lui Mircea"!!!!!!

Emilio
4th November 2005, 12:56
Echipa: excelenta!

Suporterii: exceptionali!

Hai Rapid!

cei ce se speriau de scandari rasiste::rosu:

nicu26
4th November 2005, 13:43
Intradevar, frumoasa atmosfera pe stadion. Cu toate ca sunt stelist felicit galeria rapidului cum au primit echipa oaspete. Bravo lor. Sper sa fie un exemplu pentru toate celelalte galerii!!

eddy_steaua
4th November 2005, 13:52
BRAVO RAPID.!! copos lasa-te ca esti pe langa..

Sunchase
4th November 2005, 13:57
Atmosfera FANTASTICA in tribune /hello , cu un asemenea public ii batem si pe Real Madrid in Giulesti :D

Exemplar s-au luptat baietii care au demonstrat ca meciul cu Feneyoord nu a fost intamplator. In ambele meciuri am condus si totusi am rezistat cu brio.
Se anunta un viitor stralucit pt Rapid in Europa :P .

"Nu-i echipa mai frumoasa si iubita ca RAPID"./hello

Timm
4th November 2005, 14:34
cred ca francezii vor incepe sa se teama de romani:D
felicitari rapid!!!!!!meci bun ati facut ieri,gracias:ok:

Asta e si o mare bucurie de-a mea.
Am batut ka rand 2 echipe franceze (3 cu saint ettiene clujul).
Mare bucurie! daca exista, Dupa parerea mea, oameni mai ingamfati decat francezii e mare lucru!

Asa ca. Bravo. Ii luam la rand. Asteptam acum revanse si cu italieni si cu nemti ca ei ne-au cam macelarit pe unde ne-au prins. Inceputul a fost facut. Cu sampdoria stsaua a fost mai buna.

Urmeaza razboiul cu nemtii: Stuttgart si Hertha.

HAi ai nostri!

alejandro
4th November 2005, 14:46
bine zici,problema e ca cu ambele echipe am jucat acasa..cu nemtii vom juca in deplsare, asa ca...

Paul
4th November 2005, 15:08
Francezii sunt subtiri in deplasare
S-a vazut la toti de la Saint Etienne , pana la Lens care era sa ia 3-4 bobite la CLuj ...
Rennes nu mai vb ...

strainu
4th November 2005, 15:11
Stuttgart 0-2 Shakhtar.... shaktior deja calificata ...se pare ca de pe 2 o va face stuttgart si de pe 3 rapid , sau de ce nu invers
(31' Fernandinho 88' Marica ) Mai bine-asa, ca pe 2 pici cu echipa venita din CL
Oricum, nu e cazul sa ne vedem deja cu sacii in caruta

delaparis
4th November 2005, 17:38
Francezii sunt subtiri in deplasare
S-a vazut la toti de la Saint Etienne , pana la Lens care era sa ia 3-4 bobite la CLuj ...
Rennes nu mai vb ...

Numai Lens sint slabi in deplasare ... Rennes au jucat fara multi titulari iar Saint Etienne erau in vacanta ...

Marseille Lyon Lille si chiar Rennes daca au lotul valid sint greu de jucat fi sigur ...

Rennes a jucat prost din punct de vedere tactic iar Rapid au fost mai smechieri ....

Emilio
4th November 2005, 17:42
personal mi-e frica de echipele franceze de cand a luat-o Steaua de la AS Monaco cu 3-0 sau 4-0 acum vreo 12 ani. Sunt extrem de periculoase cu jucatorii astia de culoare care sunt niste atleti exceptionali. Mai ales la faze fixe au o detenta impresionanta.

sun
4th November 2005, 17:45
cred ca Rapid a jucat ideal tactic . A fost calma chiar daca era 0-0 in minutul 40 , a stiut cand si cum sa marcheze pentru 2-0 .

Imi pare rau ca am ales Levski-Dinamo si am ratat jumatate de meci spectacol

FELICITARI RAPID :yeah:

Timm
4th November 2005, 17:47
Numai Lens sint slabi in deplasare ... Rennes au jucat fara multi titulari iar Saint Etienne erau in vacanta ...

Marseille Lyon Lille si chiar Rennes daca au lotul valid sint greu de jucat fi sigur ...

Rennes a jucat prost din punct de vedere tactic iar Rapid au fost mai smechieri ....

E relativ spus ca Lens sunt slabi in deplasare ca Rennes sunt buni acasa.
Echipele franceze sunt bune pt ca au campionat puternic asta e adevarul.
Si victoriile astea sunt, ce mai, victorii mari avand in vedere seceta ultimilor ani.
De ce sa nu recunoastem.
Dupa cum ziceam sunt tare curios cu nemtii ce o sa facem chit ca avem ambele meciuri afara. Eu cred ca Steaua nu pierde la Berlin.

Emilio
4th November 2005, 17:53
ehei, mie mi-e frica de echipele frantuzesti dar de alea nemtesti fug ca de dracu'.... sper totusi sa nu avem trac. Nemtii au echipe solide, extrem de greu de castigat cu ei.

Paul
5th November 2005, 14:01
pai echipele nemtesti sunt mai slabe ca cele "frantuzesti"

Bayern < Lyon
Leverkusen < PSG

Asta spune totul :P

ADelPiero
5th November 2005, 16:35
victorie superba reusita de Razvan :) ...

se pare ca cei 4 jucatori de baza a lui Rennes ce au lipsit... au contat enorm...

Cristy
5th November 2005, 16:40
si iti pare rau .....

ADelPiero
5th November 2005, 17:00
nu`mi pare rau :) ... ma bucur pt Rapid ... si pt orice echipa din .ro ce joaca in Europa

Paul
5th November 2005, 18:33
si iti pare rau .....

vai vai , chiar crezi ca ii pasa cuiva de Rapid si Rennes in afara catorva zeci de suporteri rapidisti ?

Thanya
5th November 2005, 18:37
Logic....este normal sa ne pese ca doar suntem romani!!tu eshti anti`Rapid sau pro`Steaua?

Cristy
5th November 2005, 19:19
vai vai , chiar crezi ca ii pasa cuiva de Rapid si Rennes in afara catorva zeci de suporteri rapidisti ?

zeci de suporteri ? du-te ma si culca-te si viseaza steaua cretina si pe idolul tau mai cretin jiji becali.

Paul
5th November 2005, 20:50
aa , sute , scuza`ma :P

ADelPiero
5th November 2005, 21:19
Paule ... nu mai fi rau ... lasa`i sa se bucure de victorie :)

Paul
5th November 2005, 21:21
ii las bre , ca si eu ma bucur intr`o oarecare masura , da prea se umfla in pene ;

Cand au batut pe Feyenord mi-am scos sapca in fata lor , dar de data asta era previzibila victoria ...

andreiush
5th November 2005, 21:23
Daca ar fi batut Steaua pe Rennes nu era previzibila victoria, era un succes inegalabil... ce treaba ai tu daca noi ne bucuram pentru acest rezultat? Tu bucura-te pentru egalul din Italia. Si gata. Ce atatea posturi inutile...

fia
5th November 2005, 21:23
Noi suntem o echipa mica, nici o victorie nu e previzibila. Si cu Cetate Suceava am tremurat. Noi traim la intensitate maxima fiecare meci si asa e frumos sa fie fotbalul.
Asta e Rapidul. Rapid nu e doar o echipa de fotbal, e un fenomen, un sentiment. Cine nu tine cu Rapid nu va intelege niciodata.

Paul
5th November 2005, 21:25
fia , semeni cu Copos

Doar ca tu nu esti prim ministru...

Urmeaza sa zici
Rapidisitii e saraci ...

t.b.
5th November 2005, 21:28
aa , sute , scuza`ma

Paul tu ai vazut atmosfera de pe Giulesti?

fia
5th November 2005, 21:29
Nu o sa zic asta. rapidisti sunt de toate varstele, de toate categoriile sociale, deci si bogati si saraci. Copos spune intradevar aceste lucruri, dar din pacate le zice din auzite, fara a le trai, fara a le intelege. Pacat ca a preluat aceste cuvinte, aceste sentimente si le foloseste excesiv, tocindu-le sensul.

Nici nu vreau ca ceilalti sa inteleaga asta, nu e nevoie. ASta e greseala pe care o face Copos.

andreiush
5th November 2005, 21:30
Lasa-l ma t.b ca el e obisnuit cu asa ceva la Bistrita... :mda:
Daca nici dupa un astfel de meci nu merita aprecieri Rapidul si suporterii Rapidului...

Paul
5th November 2005, 21:31
andreiush , de ce era goala tribuna a II-a ?

zamolxe
5th November 2005, 21:34
bey, ia terminati cu cearta!!!

in loc sa ne bucuram ca am inceput sa urcam in clasamentul UEFA, voi va certati pe prostii.

fia
5th November 2005, 21:35
Apropos de atmosfera :) si cele cateva "zeci" de suporteri

andreiush
5th November 2005, 21:36
"Rapidul a castigat dupa un joc clar si curat contra lui Rennes, 2-0, in fata a 20.000 de fani rapidisti in extaz." (OLS)

@zamolxe Nu se cearta nimeni, dar ma enerveaza cand, unii, in goana lor dupa posturi, scriu doar aberatii, doar sa fie scris inca un post. Glorios /hello

fia
5th November 2005, 21:37
Si partea a 2-a.. Bai nu stiu ce meci ai vazut tu, dar in nici un caz nu era goala tribuna 2.

@andreiush: Nu au fsot 20.000, nici nu sunt atatea locuri pe stadion. Asta au copiat de la GSP, care au tot intereseul sa umfle Rapidul, ca deh politica asta, si Copos si Antena 1 sunt cu acelasi partid.
Au fost spre 16.000 in opinia mea, stadionul fiind plin cu exceptia unui sector de la peluza 1 (fix ala in care vin galeriile echipelor adverse, dar care acum era dat spre folosire tot rapidistilor).

Paul
5th November 2005, 21:39
20.000 , si pe stadionul vostru intra 18.000

Taiam 10 % din ratiuni de securitate ==> 16.000

+ colturile goale din tribuna a II-a , si au fost 13-14.000 maxim

andreiush
5th November 2005, 21:40
Ii bun, ai ajuns acum sa zici de... colturile goale.. din tribuna a II-a :lol:

Paul
5th November 2005, 21:43
n`am vazut meciu , insa intr`o secventa din repriza a II-a se vedea tribuna a II-a goala ... in zona unde se intalnea cu peluza

fia
5th November 2005, 21:44
Paul stai cam prost cu matematica.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=416201&postcount=4
19100-10%=17190. Si colturile goale ERAU alea 10%. Am mai zis, ceva gol la peluza 1, deci vreo 16.000.

Aia ce ai vazut tu, unde se intalneste peluza cu tribuna e exact sectorul de peluza de care am vorbit, deci pana la uram ajungem sa ne intelegem.

Paul
5th November 2005, 21:45
asa , si pana la 20.000 cat a zis andreiush ... ?

andreiush
5th November 2005, 21:46
Era o apreciere a OLS-ului ... si o replica a mea la intrebarea ta cu.. tribuna a II-a goala... asa ai zis de parca nu era nimeni in tribuna aia...

fia
5th November 2005, 21:46
El a zis ca asa a scris OLS.

Peste 20.000 (vreo 22.000 si inca vreo 4-5000 afara) de oameni pe Giulesti au fost doar o data in istorie:

La meciul Rapid - Craiova 1-0 din 29 mai 1999. Prietenii stiu de ce.

Cristy
5th November 2005, 21:48
paul nu mai vorbii ma atat de mult despre RAPID , vorbesti mai mult decat clona de echipa steaua , tu nu intelegi si nu ai sa intelegi ce inseamna sa fi suporter rapidisit.
a si nu stiam ca e o rusine sa nu ai suporteri asa multi cum au altele echipe si se stie cum ii au , asa ca te rog lasa Rapidul in pace si du-te la clona aia si vorbeste despre ea.
auzi ne bucuram la o victorie cu rennes, da voi v-ati bucurat la un egal mdea ....

Paul
5th November 2005, 21:48
si vre`o 40.000 la Craiova - Rapid 2-2, aceiasi prieteni stiu de ce :P

fia
5th November 2005, 21:51
Asa s-a nimerit sa fie Craiova si calaul nostru (cu toate ca mai mult a fost domnu' arbitru international Grigorescu, cel care nu a validat un gol perfect valabil), dar si aducatoarea de bucurii.

Hai sa revenim la Rapid Rennes

Cristy
5th November 2005, 21:52
acum paul du-te si posteaza la gloria Rapid , da posteaza altceva in afara ca e blat , ca dam jucator pentru 3 puncte etc ....

voi pentru cupe si flori , noi pentru aceste culori :ok:

fia
5th November 2005, 21:54
Asta am observat si eu ca la toate threadurile cu Rapid Paul are cele mai multe posturi:
Paul (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=1033) 24
GruppoApparte (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=11738) 12
delaparis (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=9816) 10
fia (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=1737) 9
d3d3 (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=11092) 7
Emilio (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=11384) 7
alejandro (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=884) 7
andreiush (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=1235) 6
Cry (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=8431) 6

ADelPiero
5th November 2005, 21:57
e suporter fidel al rapidului.. nu ti`ai dat seama ? :D

fia
5th November 2005, 21:59
Stai ca acum ma uit ca la Europa are cele mai multe posturi la toate threadurile, exceptand alea cu Steaua.

Deh avea alpopa o semnatura, asa de bine se potriveste.....
There are only two kinds of football fans : those who love and those who hate. The latter are pure idiots.

andreiush
5th November 2005, 22:00
Hai gata, ca o dam in off-topic rau de tot.

Lasati-ne pe noi, rapidistii sa ne bucuram de victoria cu Rennes.
Sper sa continuam tot asa in Uefa :ok:

GruppoApparte
6th November 2005, 05:16
Ca sa trag eu concluzia ... Rapid a batut, a luat punctele ... are sanse mari de calificare ... se pare ca baietii si'au luat si plicurile ... totul este bine pana la urmatorul meci ... si ce mai e de zis :FELICITARI RAPID !!!

Cristy
6th November 2005, 14:26
si a zis-o un stelist wow :D

MariusTR
7th November 2005, 08:18
Nu are a face daca esti stelist sau de alta culoare fotbalistica. Valoarea se recunoaste si din avion. Rapidul se va califica, alaturi de Steaua

Stelistul din mine

4star
8th November 2005, 13:19
Imi pare rau pentru Boloni, dar felicitari Rapid. Si la mai multe puncte ca de la catei .... slabe sperante.

Pancujunior
10th November 2005, 07:40
:drak: Ciinii au batut acum 3 ani pe Sahtior, se pare ca le-a ajuns

Timm
10th November 2005, 09:36
si a zis-o un stelist wow :D

Si nu e singurul. Zic si eu la fel de sincer: Bravo Rapid.
Sper sa ne calificam impreuna in primavara: Steaua si Rapid. Sincer, imi pare rau de Dinamo, pentru fotbalul romanesc. Imi pare bine, pentru aranjamentele pe care ei le fac intreit decat le facem noi (zic asta in masura in care, pana la urma, aranjamente exista inca destule, dar Dinamo exagereaza MULT, MULT pana la limita insuportabilitatii).