PDA

View Full Version : Levski-Dinamo



Pages : [1] 2

Vadim
23rd October 2005, 14:17
Comentarii si poll despre Levski-Dinamo (se joaca pe 3 noiembrie), aici, inainte si dupa meci.

sun
23rd October 2005, 14:44
Va fi un meci extrem de interesant , sper ca Dinamo sa scoata puncte , insa nu cred ca vor reusi sa bata . Pronostic : 2-1 :ok:

mihaigerard
23rd October 2005, 16:03
Phahahhaha!!!Sigur ii bateti...la cricket...va dau astia 3-0!!La marseille bateti cu acelasi scor...:rosu:

phlo
23rd October 2005, 16:41
am ajuns la concluzia ca dinamo e iubita si de stelisti sau rapidisti etc pt ca oriunde ma uit ii vad scriind numai de dinamo. incep sa-mi intru la idei :)

Paul
23rd October 2005, 19:20
din pacate pentru Dinamo , calificarea in primavara UEFA e deja pierduta ...

Nu au fata de echipa europeana , ei cred ca daca au eliminat pe EVerton (Locul 20 din Anglia) au facut nu stiu ce mare minune.

Iar Levsky Sofia nu e nici Gloria , nici Sportul ...

Daca nu au batut pe Heereenven acasa (echipa slaba de tot .. poate va aminitit National - Heereenven 3-0 ) , nu vad ce sanse au in fata acestor bulgari care au eliminat pe Auxeurre ...

cip_81
23rd October 2005, 19:23
Dupa cum gandesti si pui problema cred ca ne pierdem timpul cu tine si cu ceilalti de teapa ta (apropo, vezi ca Rosenborg nu a fost nici National si nici Otelul, cele 2 care v-au ajutat sa va refaceti moralul dupa umilinta).

Paul
23rd October 2005, 19:28
apropo , vezi ca Rosenborg a avut 1-0 pe Santiago Bernabeu , a facut 3-1 la Atena cu Olympiakos , si 0-1 chinuit acasa cu Lyon ...

Pe cand Herenveen si Marseille sunt ciuca batailor in campionatele lor ...

sun
23rd October 2005, 19:30
ai grija , Paul . Marseille a batut pe PSG , are 3 victorii la rand :evil: Nu punem la socoteala victoria de la Moscova :evil:

cip_81
23rd October 2005, 19:34
apropo , vezi ca Rosenborg a avut 1-0 pe Santiago Bernabeu , a facut 3-1 la Atena cu Olympiakos , si 0-1 chinuit acasa cu Lyon ...

Pe cand Herenveen si Marseille sunt ciuca batailor in campionatele lor ...

Ha, ha, ha...Marseille a invins pe Psg (stii tu cine sunt astia...aia care v-au scos candva din ghete) si a castigat pe terenul detinatoarei trofeului. Iar daca ai fi vazut rezumutaul meciul Olympiakos-Rosenborg (cu 11-3 raportul suturilor pe poarta si cu un autogol unic in lume) ai lasa plicul inchis.

Apropo, Rosenborg cum se comporta in campionat cand a jucat cu shtoia (asta daca e sa mergem pe linia dorita de tine) ?

Paul
23rd October 2005, 19:36
am vaz resumatul Olympiakos - Rosenborg 1-3 , si seama leit cu Steaua - Rosenborg, numai ca noi nu am pierdut , in rest la ocazii acelasi raport;
Ciocu` mic , ca ier vedeti primavara Europeana la TV.

DIn pacate pentru voi tradegia va fi si mai mare , daca vine si Rapidu` in primavara europeana ...

cip_81
23rd October 2005, 19:39
Cum sa semene cu meciul cu shtoia? shtoia n-a avut in tot sezonul asemenea ocazii. In meciul cu Rosenborg, shtoia a avut ocazii, dar putine suturi au prins spatiul portii.

P.S Nu mi-ai raspuns la ps-ul anterior.
P.P.S. Mai bine nu o mai face, aici nu mai discut de shtoia.

Paul
23rd October 2005, 19:45
cine e shtoia ...
Report bad post

t.b.
23rd October 2005, 19:47
ei cred ca daca au eliminat pe EVerton (Locul 20 din Anglia) au facut nu stiu ce mare minune.

Hopa echipa de pe locul 20 conduce pe Chelsea... si joaca chiar bine

Paul
23rd October 2005, 20:08
nu are relevanta ...

Asa sa incep si eu ... Steaua i-a dat 4 lu Lens , care i-a dat 7 lu Auxeurre care bate pe Lyon pe unde ii prinde ...
Nu si Lyon ii da 3 boabe lu Real Madrid in 15 min ...

cip_81
23rd October 2005, 20:13
Pai, atunci de ce are relevanta ca e pe ultimul loc? Are relevanta doar ce va convine voua? Dar are relevanta ca Rosenborg este la doar 3 puncte de retrogradare? Iar dupa logica ta, steaua-dinamo 2-2 => steaua-heerenven tot egal si dinamo-lens tot victorie la 4 goluri diferenta. Hai, ma lasi?

Paul
23rd October 2005, 20:15
eu te las ...
Nu uita sa platesti abonamentul la TV , fiindca vei avea ce platii;
Cica Astral a scos o promotie ... Platesti 2 luni si vezi pana pe 15 mai :P

t.b.
23rd October 2005, 20:20
Noroc cu teveul ca asa isi mai vad si suporterii de prin bistrita echipele favorite din bukale :drak: ca de mers pe stadion mai greu, doar o data in an cand viziteaza si Steaua marea metropola... :evil:

Intre timp a egalat Chelsea...

Ontopic: Dinamo poate sa bata lejer pe Levski

Paul
23rd October 2005, 20:30
Suporterii din Bistrita care de obicei mai merg pe la meciuri ...
Din pacate eram prins cu organizarea balului bobocilor si nu am putut merge la meciul cu Lens , iar cel cu Halmstad e neinteresant;

Si din cand in cand (a se intelege peste 2 saptamani ) intamplator ma voi afla prin Cluj (de data aia cred ca avem acelasi sentiment :P )

t.b.
23rd October 2005, 20:35
Poate ca mai merg la 2 meciuri pe sezon in capitala, si in rest in gruia si la bistrita cand vine steaua (dar normal merg in metropola doar in ziua meciului, cantonamentul il fac la oras :D)
deci 4 meciuri ale echipei favorite vazute pe viu... :evil:

GruppoApparte
23rd October 2005, 20:49
sportu-dinamo 0-2 cu norok , dinamo na jucat absolut nimik , la cum joaca in ultima vreme prevad ca o cam ia urat de tot de la levski , da speram ca o sa bata, abia mai face niste puncte pt romania , si de ce nu poate poate se califica si ei in primavara europeana desi e greu deja , dar cine stie norku poate fi si de partea celor mai slabi
levsky- dinamo 2-3 :ok:

RstInPc
24th October 2005, 13:57
Levski va iesi la joc, nu se va baricada in aparare ca olandezii iar Dinamo are nevoie de victorie. In concluzie prevad un joc frumos la finalul caruia sper sa ne bucuram.

don_denver
24th October 2005, 14:00
daca joaca la fel de multumitor ca in meciul cu olandezii..sunt mancati..daca nu..au sanse la 3 puncte..ceea ce le si doresc pt ei...

alejandro
24th October 2005, 14:18
eu zic ca va fi tot 0-0,bulgarii vor fi tot timpul pe dinamovisti.Aia joaca acasa si vor dori sa-si ia cele 3 puncte.Va urez mult succes,sa recuperati punctele pierdute acasa:ok:

delaparis
24th October 2005, 14:25
Castravetii sint smecheri mari dar cei de la Dinamo sint mai buni ... Vor bate relativ usor in Bulgaria daca nu se prostesc iar cu jocul cu spatele la poarta ...

Hai Dinamo

Rossi
24th October 2005, 18:38
bate Dinamo cu 3-1 .... deci pronostic 2

Zapada
24th October 2005, 20:23
am votat cu X

vad ca dinamovistii accepta doar victoria!

eu sunt realist si ma multumesc cu un egal, dar cred ca Dinamo ia bataie

Triphat
24th October 2005, 20:29
Hopa echipa de pe locul 20 conduce pe Chelsea... si joaca chiar bine

Daca ai vazut meciul n-ai zice ca joaca bine.

Oricum, daca Dinamo nu bate pe Levski, n-o sa treaca de grupe...

alejandro
25th October 2005, 11:27
Sansele au murit dupa meciul de la bucuresti...

Sunchase
25th October 2005, 13:14
1-1 :cya:

aliss
25th October 2005, 13:19
Sansele au murit dupa meciul de la bucuresti...

mai...dar ce pesimist esti...au avut si ei o zi proasta :P..or sa se mobileze pana la urma si or sa faca un meci frumos:D

nicu26
25th October 2005, 13:47
Imi pare rau, dar nu dau prea mari sanse dinamovistilor. Tare as vrea sa ma contrazica.

alejandro
25th October 2005, 14:08
Si ei ar vrea:D

aliss
25th October 2005, 14:13
Da mai...ca tu nu oi vrea?:P
Ce tu nu esti roman?:D

alejandro
25th October 2005, 14:20
Sincer le urez succes in UEFA:ok: ,sa aiba parte macar din juma' din ce am realizat noi:P
Mai putin in campionat:evil:

Aurel.D
25th October 2005, 16:34
FIE VREME BUNA, FIE VREME REA
CAINI PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA!!

APercele79
26th October 2005, 02:52
trebuie mers la victorie!!! daca jucam defensiv, o sa plecam cu inca un meci nul, si la dracu cu noi...asa ca prefer sa pierdem 0-3 decit un egal obosit care oricum ne scoate din grupe...trebuie jucat super ofensiv cu niculescu, bratu si zicu in frunte; pronosticul meu a ca dinamo castiga 2-1

Ammadeus
26th October 2005, 05:04
dinamo o ia in hairstyle, 3-1 sau 3-0. bulgaroii-l vor ajuta pe andone la impachetat; macar atat sa se bucure bishnitzaru' de bilete, daca calu' troian popescu pierde alegerile (sa speram)

MariusTR
26th October 2005, 13:44
Dinamo o sa manance bataie de la restul in grupa, mai ales in deplasare.

9-0 pentru Levski

aliss
26th October 2005, 14:33
9-0:o: ..Nici cel mai optimist bulgar nu ar spera la scorul asta.....Vad ca tare suparat esti pe dinamovisti....de parca tu chiar vrei sa piarda.... :rolleyes:

MariusTR
26th October 2005, 14:40
Joia trecuta am sperat ca voi vedea un meci buna al dinamovistilor, ca deh.. sunt roman si alea alea.
Buey, dupa o jumatate de ora am ramas fara un fir de par in cap. Au jucat EXECRABIL. Nu sunt in forma si judecand dupa valoarea contracandidatelor din grupa, sunt sigur ca vor continua in halul asta, ba chiar mai slab.... practic joi , francezii nu au opus rezistenta si nici asa nu au reusit nimic. Gandeste-te la bulgari acasa : galerie, teren propriu, vointa ... bulgarii vor face spectacol cu Dinamo, din pacate...

Am gresit adineauri, 9-0 la pauza si 10 - 0 la final ;)

alejandro
26th October 2005, 14:45
9-0:o: ..Nici cel mai optimist bulgar nu ar spera la scorul asta.....Vad ca tare suparat esti pe dinamovisti....de parca tu chiar vrei sa piarda.... :rolleyes:
T U crezi ca a vrut sa scrie 0-9:P

aliss
26th October 2005, 14:48
A precizat omul...9-0 pt Levski...deci am inteles perfect la ce s-a referit :P....ma indoiesc de faptul ca el ar face astfel de greseli...mai ales avand in vedere parerea pe care o are despre dinamo:D

delaparis
26th October 2005, 14:50
Joia trecuta am sperat ca voi vedea un meci buna al dinamovistilor, ca deh.. sunt roman si alea alea.
Buey, dupa o jumatate de ora am ramas fara un fir de par in cap. Au jucat EXECRABIL. Nu sunt in forma si judecand dupa valoarea contracandidatelor din grupa, sunt sigur ca vor continua in halul asta, ba chiar mai slab.... practic joi , francezii nu au opus rezistenta si nici asa nu au reusit nimic.. ;)

Tu esti sigur ca ai vazut meciul cu Dinamo ?

MariusTR
26th October 2005, 14:54
Crezi ca nu mi-as aduce aminte de meciul venit exact dupa victoria zdrobitoare a Stelei de joi. Vroiam sa vad o continuare a spectacolului , goluri , valoare. Dar ce a urmat... sub orice critica.

Acum vad ca de suparare nu mi-am adus aminte cu cine au jucat... Heereveen ,au fost olandezii de la care Andone isi ia pensia... dar tot nu au opus rezistenta. Pe francezii de la Lens i-a zdrobit tot in acea seara Steaua

Oricum sper sa iasa toate 3 din grupe si ca supararea cauzata de meciul extrem de slab al lui Dinamo de joi sa treaca dupa meciul cu bulgarii. Chiar vreau sa ma bucur de o victorie romaneasca, dar trebuie ca Dinamo sa nu mai dezamageasca.

alejandro
26th October 2005, 15:37
Ai vise frumoase:P

dede
26th October 2005, 16:36
desi as vrea sa castige, dinamovistii nu prea au sanse...totusi merg pe un x2

alejandro
26th October 2005, 16:43
Ai grija ce spui,s-a intors ayrton:P
Sper sa castige dinamo,romania are nevoie de puncte:happy

aliss
26th October 2005, 16:46
Sper sa castige dinamo,romania are nevoie de puncte:happy
Normal...nici nu ma gandeam ca vrei din alt motiv:D:P

alejandro
26th October 2005, 17:06
tu din ce motiv vreai sa castige dinamo?:D

aliss
27th October 2005, 10:36
Credeam ca s-a observat pana acum....:D
Dar atata timp cat vrem amandoi sa castige dinamo...nu mai conteaza motivele....:D
Si o sa castige..:P

alejandro
27th October 2005, 10:48
ok,sa castige atunci toate echipe romanesti:happy
hai romania/hello (si dinamo deci:P )

superchumbo
27th October 2005, 20:12
cam egal

APercele79
27th October 2005, 21:57
raman cu parerea ca trebuie jucat meciul cu 3 atacanti
mi se rupe ca facem 0-0 sau pierdem 0-8; 1 punct e ca si 0
ori victorie, ori nimic

maximus3ad
28th October 2005, 05:15
Daca Dinamo se trezeste la realitate va putea sa bata daca inca mai doarme pe succesele trecute vor pierde, fiecare meci trebuie tratat diferit si cred ca la Sofia nu va fi usor deloc, insa sper ca Dinamo sa castige si sa aiba si ei sansa sa mearga mai departe - succes

Ammadeus
28th October 2005, 10:06
asta e meciul care-i va ridica pe bulgaroci pe 3; dinamo si olandezii aia penibili pe 4-5 cu 1 pct., marseille pe 1 si rusii pe 2.

si bineintzeles, andone n-apuca sf. nicolae pe banca la dinamo; de fapt nici nu merita mai mult de corvinul hunedoara;

aliss
28th October 2005, 13:28
de ce sa nu merite....pana acum ti se pare ca facut putin pentru dinamo?

MariusTR
28th October 2005, 13:52
Giovanni a anuntat prin mass-media ca scaunul lui Andone se clatina serios.
Daca in urmatoarele 2 meciuri din campionat nu obtine victorie, ZBOARA de la Dinamo. Abia astept sa o vad si pe asta :D

RstInPc
28th October 2005, 14:24
Si ce anume ai avea tu de castigat daca pleaca Andone ?

alejandro
28th October 2005, 14:40
Campionatul:D

MariusTR
28th October 2005, 14:41
Pai ar veni alt antrenor si Dinamo ar avea , in sfarsit, rezultate in grupele europene si nu ar mai juca prost ca si joi... ah.. stai putin... joi nu au jucat nimic, am gresit cand am zis ca au jucat prost, scuze :D

RstInPc
28th October 2005, 14:47
Buuun. Si cu ce anume ar ajuta echipa Steaua, daca Dinamo ar incepe sa joace si mai bine decat a facut-o pana acum ? Cred ca...din contra. Astfel de "discutii" au mai fost la Dinamo nu cu mult timp in urma si au urmat acele scoruri fluviu, daca si acum ar avea acelasi efect, atunci sa o tina tot asa :D

Sper sa se trezeasca domnii jucatori si sa faca un meci bun joi la Sofia in urma caruia sa iesim invingatori.
Bafta tuturor echipelor romanesti !

MariusTR
28th October 2005, 14:52
Haide Steaua, haide Rapid si haide si Dinamo, in Semifinale cu voi, bre, cu toti. Mdea...

Sper sa se trezeasca domnii jucatori si sa faca un meci bun joi la Sofia in urma caruia sa iesim invingatori.
Buey, ca sa invingi trebuie sa mai si joci ceva... macar un sut periculos pe poarta ... ceva. Nu poti sa invingi fara sa marchezi...:D

aliss
28th October 2005, 14:54
freezer...care parte nu ai inteles-o din "sper sa se trezeasca si sa faca un meci bun"?

MariusTR
28th October 2005, 15:01
Partea in care "pot sa se trezeasca si..."
E ca si cum le-ai cere jucatorilor de la FC Neputincioasa Pucioasa Tralala : " Baieti, maine jucam cu Real Madrid... faceti pe dreq'n'4 si marcati si voi macar o boaba!" " Da, sefu!"

aliss
28th October 2005, 15:06
Sa fim seriosi, da?:rolleyes:
Orice ati zice voi...dinamo nu este o echipa slaba asa cum vreti multi sa credeti...au mai avut si perioade proaste si si-au revenit...se zvonea odata ca o sa retrogradeze....:rolleyes: ..
Sa pastram proportiile realitatii...Levski nu este o echipa de neinvins..:)

MariusTR
28th October 2005, 15:09
Pai nici nu am zis asta... Steaua ar zdrobi-o fara drept de apel , asa cum a facut cu francezii joi. Dinamo ar fi bucuroasa daca ar spera macar la un egal chinuit... Parerea mea... dupa ce am vazut ce au facut joi si dupa ce i-a scos Petrolul din Cupa, buey si astia s-au distrat cu ei ...

RstInPc
28th October 2005, 15:14
Ce tare-i Steaua ! Da, ia spune, care a fost treaba cu Rapid 2 anul asta, U Cluj anul trecut sau Petrolul acum 2 ani ? Sau la voi nu se pune ?

Dennis
28th October 2005, 15:37
Pai nici nu am zis asta... Steaua ar zdrobi-o fara drept de apel , asa cum a facut cu francezii joi. Dinamo ar fi bucuroasa daca ar spera macar la un egal chinuit... Parerea mea... dupa ce am vazut ce au facut joi si dupa ce i-a scos Petrolul din Cupa, buey si astia s-au distrat cu ei ...

:yeah: :yeah: :yeah:


Ce tare-i Steaua ! Da, ia spune, care a fost treaba cu Rapid 2 anul asta, U Cluj anul trecut sau Petrolul acum 2 ani ? Sau la voi nu se pune ?

Lasa tu sezoanele trecute sa nu au legatura cu asta. Iar spre deosebire de Dinamo, noi cu Rapid 2 am jucat cu rezervele, nu cu titularii. Am si pierdut la penaltys, nu in primele 90 de minute in care ati avut o defensiva de rahat ca altceva nu poti sa zici dupa ce vezi alea 2 goluri de la Petrolul. Oricum, Steaua are valoare mult mai mare decat Dinamo. Si are 100% mai multa experienta in cupele europene care la Dinamo nu sa prea vazut.

dede
28th October 2005, 22:25
Steaua are valoare mult mai mare decat Dinamo. Si are 100% mai multa experienta in cupele europene care la Dinamo nu sa prea vazut.
aici ai dreptate :ok:

sincer, eu nu le dau sanse prea mari dinamovistilor in meciul acesta, s-a vazut joia trecuta ca joaca prost in cupa uefa :sleep: ...insa nu m-as supara daca ma insel

Paul
29th October 2005, 11:56
Ce tare-i Steaua ! Da, ia spune, care a fost treaba cu Rapid 2 anul asta, U Cluj anul trecut sau Petrolul acum 2 ani ? Sau la voi nu se pune ?

Nu , e diferenta .

Daca Dinamo facea tot posibilul sa castige Cupa (inclusiv mijloace necurate ... a se intelege arbitrii) , si apoi se lauda Borcea "eu am castigat x cupa si y campionate " de cand sunt la Dinamo , Steaua isi trimitea atat la CLuj cat si la Rapid II o echipa fara 5-6 titulari in conditiile in care obiectivul era performanta europeana ...

Din pacate , e greu sa intelegi ce e aia "performanta europeana" , cat timp in 15 ani ati eliminat doar 2 nume mari: Sahtior Donetsk , si Everton ...daca astea se pot numi nume mari ... ;
La astea se mai adauga o victorie cu Benfica la Lisabona (insa a fost eliminata).

Prea putin in 15 ani , asa ca voi ca scoateati cu trofee interne;

Poate te uiti un pic cum e dincolo.
Uita-te la Cupa Germaniei , Cupa Ligii Angliei , Cupa Ligii Frantei

Chelsea , Liverpool , Shalcke , Stuttgard , Lyon ... nume mari care au parasit Cupele;

STEAUA-MANIA
29th October 2005, 12:03
Daca va bat si bulgarii..atunci sunteti jenibili...daca nu castigati la bulgari,adio calificare!

Paul
29th October 2005, 12:05
pai bulgarii astia i-au executat pe Auxeurre ...
De ce nu le-ar da scor dinamovistilor ?

STEAUA-MANIA
29th October 2005, 12:10
paul,indiferent de rezultat o sa fiu multumit:daca bat bulgarii rad de dinamovisti:D
daca bate dinamo e bine ca adunam pct pt coeficientul Uefa.

alejandro
29th October 2005, 12:46
Aici sunt si eu de acord cu tine:D

Paul
29th October 2005, 12:47
cel mai bine ar fi un egal ...

Ajuta si coeficientul Romaniei , si oricum Dinamo va fi out!

delaparis
29th October 2005, 15:21
pai bulgarii astia i-au executat pe Auxeurre ...
De ce nu le-ar da scor dinamovistilor ?

Acolo au avut noroc (la Auxerre ...) iar francezii au un complex bulgar din 1993 ...

Levski au un nigerian un brazilian si un francez in echipa lor de castraveti ... nu prea cred ca pot sa bata Dinamo chiar daca romanii joaca prost in momentul de fata... In plus intra si Niculescu la meciul asta ...

sun
29th October 2005, 16:01
in ultima etapa din campionatul Bulgar , Levski a batut cu 5-0 pe Slavia Sofia . Se pare ca is in forma . :drak:

Dennis
29th October 2005, 16:45
O sa vedem dupa meci cat de in forma au fost ambele echipe...dar daca se intampla ca Dinamo sa nu bata la Sofia, au sanse foarte slabe sa se califice, dupa cum a declarat si Andone.

Ammadeus
30th October 2005, 05:23
4-1 bulgaria, o sa juisez de placere...sper la un infarct pt. fratele becali; sper sa se ridice la inaltzimea asteptarilor mele...

STEAUA-MANIA
30th October 2005, 10:52
Bate levski 2-0

Paul
30th October 2005, 11:04
2-0 , pt Levsky in min 15 :P

nicu26
31st October 2005, 11:25
Slabute sanse pt Dinamo, dar eu tot sper macar la un egal.

Rossi
31st October 2005, 11:52
ne trebuie victorie .....dar pt a pastra sanse e bun si un egal , in perspectiva unei victorii cu CSKA la Bucuresti ....cu 5 puncte mergem mai departe de pe pozitia a 3 a ....daca reusim un X cu OM mergem mai departe cu 6 puncte de pe pozitia a 2a

V25
31st October 2005, 23:18
Mai baieti, eu sunt dinamovista. Asa ca, sper. Nu ma intereseaza ca bulgarii au batut pe fracenzi, sau ce tot scrieti voi pe aici. Pana la urma e un meci de fotbal, scorul incepe de la 0-0 si fiecare echipa are 11 jucatori. Fie ca cei mai buni sa castige! Sau poate cei care pe 3 nov. sunt mai in forma.

MariusTR
1st November 2005, 10:26
Draga dinamovista, in primul rand te salut!
Mai apoi iti zic ca sperantele matale sunt cam hazardate, meciul incepe de la 1-0 pentru ei fiindca:
1. joaca acasa.
2. Dinamo traverseaza ( cam de vreo 3 etape) o perioada super neagra, cu valoare fotbalistica negativa
3. Levski nu e echipa "FC Cizmele stangace" ca sa nu aibe pretentii acasa
4. Asta e realitatea

aliss
1st November 2005, 10:31
"Fc Cizmele stangace"?:happy :happy ...de unde le scoti?:D

Anyway...incep sa fiu de acord cu tine...cat am sustinut eu sus si tare ca au sanse...
Dar who knows...poate or sa fie mai abitiosi decat in campionat.

MariusTR
1st November 2005, 10:42
Anyway...incep sa fiu de acord cu tine...cat am sustinut eu sus si tare ca au sanse...

:happy
Si mai sustineai ca dupa meciul de joi sa am grija sa te ocolesc , ca nush' ce-mi zici... ntz...ntz...ntz... Noi sa fim sanatosi , surioara :P

aliss
1st November 2005, 10:54
Stiu ce sustineam....n-am uitat:D
Si ramane valabila afirmatia...numai ca am redus un pic sansele:D:P

MariusTR
1st November 2005, 10:56
Poi atuncilea vineri nu mai trec pe aici... sau nu :D

Gata cu off-ul: Hai Dinamo... mdea. ;)

Vand vise
1st November 2005, 11:09
ne trebuie victorie .....
:happy :happy :happy
castiga levski cu 3-1 :D

george-dinamo
1st November 2005, 12:09
eu spun ca avem sanse macar la un egal daca nu se duc acolo la bubuit mingile si se apara organizat. de marcat o vom face sigur. sa vedem ei daca o vor face.

MariusTR
1st November 2005, 12:18
de marcat o vom face sigur.....
ramane de vazut la care poarta... la autogol sansele cresc chiar si in cazul dinamovistilor... ca autogol se pricepe oricare sa dea...

Paul
1st November 2005, 16:16
Dinamo o da-n bara la Sofia?


Gata cu ratarile "de colectie" la Dinamo! Vrem victorie la Sofia si daca orice jucator de la Dinamo nimereste bara portii echipei adverse, atunci gamebookers.com va anula toate pariurile necastigatoare facute pe meciul Levski Sofia - Dinamo Bucuresti din cupa UEFA (3 noiembrie 2005).

Conditii:

* oferta se aplica numai pentru pariurile simple (singure pe bilet), de tipul 1,X,2 si cu miza de pana la 20 EUR (sau echivalent) inclusiv;
* daca un parior pune mai multe astfel de pariuri pe acest meci, se anuleaza numai un singur pariu, si anume primul pus;
* daca mingea loveste bara si apoi intra in poarta, iar golul este valabil, oferta NU se aplica;
* pariurile se vor anula intr-un interval de 24 de ore de la incheierea meciului;
* oferta e valabila numai pentru clientii care au specificat tara de resedinta "Romania" in contul de pariuri de la gamebookers.

nicu26
1st November 2005, 16:43
Bun pariul asta!!! Am vazut si eu pe gamebookers.com. Atiajuns sa fiti in deradere pana si de casele de pariuri.

Eu tot sper la un egal!!

don_denver
1st November 2005, 16:45
bey....eu le urez succes......chiar daca majoritatea ne-au tinut si inca ne tin crucea....dar se stie cum e cu grija...lasand asta la o parte...BAFTA Dinamovistilor!

aliss
1st November 2005, 16:50
v-am tinut crucea in campionat , nu in cupele europene...nu cred ca e cineva atat de...neroman:D
speram, speram...inca

dede
1st November 2005, 17:05
cred ca atunci cand am votat nu am fost prea in apele mele...adica am votat x. sa fim un pic realisti si sa ne gandim ca dinamo nu prea are sanse sa vina cu ceva pct de acolo(la cum joaca acum). parerea mea e ca se va termina 2-0 pt bulgari

phlo
1st November 2005, 18:49
cred ca atunci cand am votat nu am fost prea in apele mele...adica am votat x. sa fim un pic realisti si sa ne gandim ca dinamo nu prea are sanse sa vina cu ceva pct de acolo(la cum joaca acum). parerea mea e ca se va termina 2-0 pt bulgari

tu sa-ti vezi de echipa ta de oi si nu mai comenta atat despre dinamo :headbang: :headbang: :headbang:

dinamo victorie clara sofia-dinamo 0-2

remy
2nd November 2005, 03:53
Iar fanaticii stelisti abereaza, cum au aberat incredibil inaintea meciului Steaua - Gloria Bistrita 0-1, le-o dam cu 4,5-0, ii spargem (ca-n reclama). Si ce sa mai zic de Ogararu de la Steaua, care a luat-o in freza cand a spus ca Dinamo nu merita sa fie pe primul loc, ca Steaua spulbera pe toti. Vai de mama lor, au ajuns chipul si asemanarea lui JIJI, care se batea cu pumnul in piept ca va castiga si Ch. League, ca-i va spulbera pe jumulitii de la Rosenborg si cu ochii inchisi, si acum sant ciuca batailor, au doar o victorie la o echipa de mana a doua in CH. LEAGUE ! Ce comici sant fan(atic)ii care tin cu Steaua, nu vad si valoarea echipei lor de desculti !
Fiti mai cumpatati si nu mai aberati cu tot felul de pronosticuri, ca balonul e rotund si un rezultat depinde de mai multi factori. N-ai de unde sa stii ce se poate intampla intr-un meci (vezi ce au facut Dinamo si steaua in ultima etapa).
Asa ca e mai bine sa vedeti cu care dintre stele veti tine de anul viitor si vedeti-va de problemele grave pe care le aveti.
CINE RADE LA URMA, RADE MAI BINE.

Neamtu
2nd November 2005, 05:07
V-am tinut pumnii si cu everton si cu herenven. Ultimele evenimente m-au facut sa inteleg cat se iubesc romanii intre ei.:no:
Sa aveti parte la Sofia de tot ce ati dorit voi stelistilor in ultimele zile. Sa va intoarceti cu coada intre picioare si la propriu si la figurat.:rosu:

GruppoApparte
2nd November 2005, 05:56
2-1 pt dinamo :D (inca 2 puncte pt coeficientul romaniei)

Pacala
2nd November 2005, 05:59
Succes baietilor de la Levski :ok:

MariusTR
2nd November 2005, 10:04
"Succes baietilor de la Levski"

Oi fi eu stelist pana in maduva oaselor, dar nici macar eu nu tin pumnii adversarelor echipelor romanesti de club.
Ca daca pierde Dinamo, pierdem toti romanii, iar daca o sa castige, o sa castige numai dinamovistii. Eu vreau X, desi nu am sperante decat la un 2 rasunator

nicu26
2nd November 2005, 11:45
Stelist sunt si eu, dar in meciul de la Sofia voi fi roman in primul rand, asa ca ... m-as bucura pentru un rezultat bun al dinamovistilor. Sunt slabe infime pt Dinamo, dar la fel au fost si inaintea meciului cu Everto, nu?

MariusTR
2nd November 2005, 12:09
Nu, ca acum sunt in forma foarte prosta si Andone e cu demisia in sertar la Jovanni, gata-gata sa o scoata, iti dai seama starea de sprit de la caini...

eddy_steaua
2nd November 2005, 12:34
urat moment pentru dinamo(sa nu mai zicem de andone)...sper sa bata dinamo,pt ca in primul rand sunt roman...dar va fi greu...daca ar fi sa pariez as zice 1....doamne ajuta sa nu-mi iasa pariul...spor la succes

george-dinamo
2nd November 2005, 14:36
tocmai pt ca e un moment greu si nu mai joaca nimic in ultima vreme sper sa isi revina maine. ca alt moment mai bun nu gasesc. trebuie incredere in sine in primul rand, luciditate si putin noroc.

don_denver
2nd November 2005, 14:44
bafta maine....aveti nevoie!

alejandro
2nd November 2005, 15:06
succes:ok:

aliss
2nd November 2005, 15:15
In sfarsit si ceva incurajari:D

don_denver
2nd November 2005, 15:16
In sfarsit si ceva incurajari:D
lojic...suntem romani..inainte de toate...

MariusTR
2nd November 2005, 15:18
Pai normal ca o incurajam, ca suntem romani inainte de a fi microbisti constiienti de neputinta unei echipe care trece printr-o perioada neagra.

HAI DINAMO, bate joi pentru Romania!

aliss
2nd November 2005, 15:19
Da..dar nu toti...am vazut mesaje pe aici...care numai a incurajari nu aratau:rolleyes:

Eu inca mai sper...E adevarat ca in ultima perioada Dinamo nu a jucat tocmai bine...dar, cine stie, poate le vine mintea la cap tocmai la meciul asta

alejandro
2nd November 2005, 15:33
s-a mutat ecdhipa de pe off-topic:D
Aliss,de ce i-ai adus pe toti,eu am vrut sa fii doar tu:P
On topik:hai dinamo,hai romania,la anu' sa avem mai multe echipe in europa:happy

Brigantes
2nd November 2005, 15:37
Va fi un meci foarte greu. Dinamo e total iesita din forma, pe cand bulgarii au inceput sa joace excelent. Eu cred ca Dinamo nu poate mai mult de un egal.
Dar speram...

ieppy
2nd November 2005, 15:38
bafta maine....aveti nevoie!

iete mah, si voi nu avetzi? :D

alejandro
2nd November 2005, 15:42
de parca voi nu ati avea:D

delaparis
2nd November 2005, 15:43
Va fi un meci foarte greu. Dinamo e total iesita din forma, pe cand bulgarii au inceput sa joace excelent. Eu cred ca Dinamo nu poate mai mult de un egal.
Dar speram...


Pe ce te bazezi ?

ieppy
2nd November 2005, 15:45
alejandro, vezi ca aici esti pe teren minat. :D

am zis eu ca nu avem nevoie? :D am zis doar ca mai ales etapa asta are nevoie stelutza de mai mult. macar sa dea un gol si sa strice istoria impotriva macaronarilor. :P

alejandro
2nd November 2005, 15:49
@dante,am vesta antimina:P
de ce sa stricam istoria,ea trebuie respectata cu sfintenie:D

Milan
2nd November 2005, 15:52
Dinamo joaca sub presiune ... nu vor face fata stresului ... vor pierde

ieppy
2nd November 2005, 15:57
alejandro, in cazul asat chiar ca avetzi nevoie de bafta daca nu vreti sa pierdeti. :P

MIlan, stai jos, 4. :D

alejandro
2nd November 2005, 16:02
eu ce nota am luat?:D
bulgarii-romanii 0-0:ok:
da' acum?:P

ieppy
2nd November 2005, 16:05
tu ai ramas de mult repetent.

dinamo o sa faca un meci mare, cred, sper, maine. :D

aliss
2nd November 2005, 16:06
alejandro, incep sa cred ca esti dinamovist:D
dante...avem incredere :)

remy
2nd November 2005, 16:09
"Daca va e greu, fiti si mai rai si ginditi-va la cum lupta CATALIN!"
http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/petre_tim.jpg LEVSKI SOFIA vs DINAMO, LIVE VIDEO, AUDIO, TEXT LA DINAMOMANIA! La initiativa DinamoMania, prin care mesajele voastre dintr-un Forum special vor fi transmise echipei in ziua plecarii la Sofia, zeci de fani au dorit sa incurajeze baietii in vederea dificilului meci de joi, cu Levski. Majoritatea sunt cuvinte de imbarbatare, fanii simtind ca Dinamo trebuie sa joace curajos impotriva bulgarilor:
"Mi-as dori sa fiti fiecare in felul vostru un CATALIN HILDAN. Sa intrati, sa jucati si sa ganditi 90 de minute ca UNICUL CAPITAN. Cu totii suntem mandri de echipa noastra, de ce sa nu fim si mai mandri?"

"Fotbalul este sportul rege. Joi seara, Regatul sau trebuie sa se numeasca Dinamo Bucuresti, iar voi sa fiti niste adevarati cavaleri! Luptati cu gandul la noi! Stiu ca avem cei mai talentati jucatori din tara!"

"Pentru jucatori...Nu conteaza cine marcheaza! Nu conteaza cine e cel mai bun. ALERGATI TOTI, pana scuipatzi plamanii din voi! Faceti pressing pana nu mai pot aia. Faceti-ne mandri de voi. Jucati cum stiti mai bine, si nu va lasati intimidati! Joc pe jos, fara mingi bubuite in careu, si castigati la scor!"

Unii au preferat sa-i adreseze cateva cuvinte antrenorului principal, Ioan Andone:
"Andone te rog sa ne faci fericiti inca o data si sa le dai incredere jucatorilor, pentru ca ei de asta au nevoie. Eu am incredere in ei pana in ultima secunda, dar acum increderea trebuie sa vina de la tine, sa nu le fie frica de bulgari."

"Ando, baieti, dati-mi ocazia sa le pot povesti, peste ani, nepotilor despre o seara de noiembrie magica si despre EROII de la Sofia!"

De asemenea, fanii alb-rosilor tin sa le aduca jucatorilor aminte de Catalin, si de echipa valoroasa in care acesta a jucat:
"Luptati baieti, si treceti prin ei! Daca va e greu, fiti si mai rai si ginditi-va la cum lupta CATALIN! Echipa lui nu a avut sansa Primaverii Europene, desi ca valoare ar fi avut dreptul sa joace acolo!"

"Purtati-va tricourile cu mandrie si demnitate, jucati cu daruire si determinare. Astfel nu veti castiga doar puncte si intreceri sportive, ci veti ramane mereu in inimile noastre! Veti fi Caini pana la moarte, si pentru toti cei care iubesc culorile alb-rosii veti deveni eroii care au scris istoria!"

Cel mai indepartat mesaj a venit de la un fan de peste oceane si continente al Cainilor:
"Succes, baieti, aratati ca sunteti cei mai buni! Un milion de dinamovisti vor deschide televizoarele pentru a va sustine! Meciul e la 4 dimineata in Australia, dar suntem si aici cateva zeci care vom fi cu sufletul alaturi de voi!"

Asteptam in continuare gandurile voastre adresate echipei, de sustinere, de incurajare si, de ce nu, sfaturi, mesaje pe care un redactor al DinamoMania le va preda lui Ando si baietilor in cantonament, inaintea plecarii spre Sofia! (http://www.dinamomania.net/forums/index.php?showtopic=1981)

http://www.dinamomania.net/imagini/news_mic.gif 600 DE ULTRASI MERG CU DINAMO LA SOFIA! (http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=71)
ULTIMA STRIGARE!!!!
Pretul unei excursii la Sofia alaturi de PCH este de 500.000 de lei (trebuie sa aveti legitimatie de suporter care se poate procura pe loc) care asigura transportul cu autocarul dus intors si biletul la meci. /hello :ok:
http://www.dinamomania.net/
http://www.dinamo-online.net/forum/index.php?showtopic=661

ieppy
2nd November 2005, 16:11
nu e. iti spun eu. ;)

avem, eu cred ca o sa meditez asupra situatiei, si poate o sa visez diseara meciul. :D caz in care sigur castigam. :D

alejandro
2nd November 2005, 16:13
@aliss:mai stii..acum ca ne-au luat emblema si am auzit ca voi o vreti...:P
@dante:bine,mai vin si la anu' pe la voi:D
@dinamo:inca odat' scucces:ok:

ieppy
2nd November 2005, 16:13
alejandro, sa vii numai la victorii. :P

alejandro
2nd November 2005, 16:24
adika la nu?:P

ieppy
2nd November 2005, 16:25
hai ca o dai in gard si imi e ca il strici. :P vezi ca ai 8 colturi de umblat. vaya con dios. :D

alejandro
2nd November 2005, 16:30
cate colturi sunt,toate-s ale noastre:D
Va la con dios,aveti grija....:P

uti2102
2nd November 2005, 18:46
Sper ca Dinamo sa scoata un punct maine la Sofia !!! Se poate ! Aducetzi puncte Romaniei !!!
Sper ca toate cele 3 echipe romaneshti sa faca puncte maine !!! Dak fac egaluri e perfect ! Daca vreuna cashtiga e senzatzional !!!

otinho
2nd November 2005, 18:46
Fortza Levski !
Sunt roman .. tin cu toatele echipele romanesti cand vine vorba de cupe europene , cu exceptia lu Dinamo .. PREA PREA suferiti de la conducere (Borcea),jucatori (Marele Niculescu .. cel mai "bun" atacant din tara BWAHAHAHA),asa zisi suporteri de pe forum Achiles,remy&co.. sper sa se califice Steaua si Rapid mai departe ca sa muriti de ciuda .. ROLL OVER

ATACATI-VA PLZ!

GruppoApparte
2nd November 2005, 18:47
no las mai bine sai batem pe bulgari ca sa luam noi punctele ca de le tot iau ei iarasi ne ajung si na'r fi frumos din partea lor sa ne depaseasca din nou , anu asta nu dar probabil la anu sau pe viitor .
2-1 ...pt Dinamo , Andone salvat , Becali in chefuri , Dinamovisti pe moarte si uite tot asa :drak:

Kainsashiki
2nd November 2005, 18:55
dinamo pierde...au jucat prea mult in europa anu asta..cu nesuferitu ala de pleshan n-au nici o sansa...

Tararache
2nd November 2005, 19:36
Suntem mereu cu voi
SUntem mereu cu voi
Suntem mereu cu voi
Nu va vom lasa la greu
Forzza dinamo e
Forzza dinamo o
Forzza dinamo ale ao

saphicus
2nd November 2005, 22:54
Meciul cu Levski este un meci intre doua echipe balcanice, care se cunosc bine si a caror joc este similar. Eu sper ca Dinamo sa fie ordonata in aparare
si sa iasa pe contre atunci cand trebuie, FARA SA RISTE NIMIC!!!
Asa cred ca victoria va fi asigurata! Altfel nu pot sa garantez, stiut fiind ca
bulgarii au echipe "incapatzanate" si periculoase!
Totul este forma si tactica la momentul jocului! Cred ca Ando stie ce face
si va face bine!!
Hai Dinamo !!!:ok: :ok:

stuka
3rd November 2005, 08:46
Orice Echipa Buna Poate Sa Joace Prost,orice Echipa Slaba Poate Sa Joace Bine!!
Cainilor,alegetzi!!

nicu26
3rd November 2005, 11:47
Mici sanse ... dar ... nu se stie

esku
3rd November 2005, 13:03
dinamo nu are fata de europa .... victorie Levski la 1 sau 2 goluri diferenta!

maximus3ad
3rd November 2005, 13:05
Go Dinamo - 2-1

alejandro
3rd November 2005, 13:13
go dinamo 2-1?:o:
a...gol dinamo 1:D

maximus3ad
3rd November 2005, 13:17
2-1 pentru Dinamo - nu o suci :)

george-dinamo
3rd November 2005, 13:20
asa ma gandesc si eu. sau un 1-1. e foarte important sa dictam noi ritmul meciului, sa-l controlam tactic. am mai spus-o si a zis si ando: trebuie atitudine si determinare. ca valoare este.

delaparis
3rd November 2005, 13:39
Bulgarii vor juca dur ... sint smcheri si dau la glezne...
Sper sa nu luam un cartonas rosu din gesturi de razbunare...

Hai Dinamo /hello

aliss
3rd November 2005, 14:21
Astazi o sa bat recordul in materie de uitat la televizor...:D
Si probabil si la modalitati de enervare....:D

Cu siguranta baietii ne vor da emotii, poate prea mari...dar sper sa fie cu folos si sa ne aduca victoria...nu conteaza scorul...victorie sa fie:ok:

Putem sa invingem:
/OLE/

alejandro
3rd November 2005, 14:28
Da, sigur!!!!!!!!!
Hai dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!
/OLE/

remy
3rd November 2005, 15:33
Cred ca dupa problemele cu datoriile cluburilor ii va afecta mai ales pe Stelisti, dar si pe ceilalti, pt. ca le e frica jucatorilor ca nu vor mai avea contracte grase, sub forma de cadouri si, cum sant jucatorii romani, vor lua piciorul de pe acceleratie, asa cum au facut-o mai ales Dinamo si Rapid anul asta in meciurile internationale.
Sau poate ma insel.:ok:

alejandro
3rd November 2005, 15:44
de ce doar pe stelisti?:thinkso:

/OLE/ dinamo!!!lupta pana la capat:)

remy
3rd November 2005, 15:55
Stii doar ca la Steaua n-a fost numai scandalul cu datoriile catre Fisc, ci si suspendari de teren, accidentari, lot mai putin valoros (majoritatea luati pe gratis, la mica ciupeala). Si nu mai vorbesc ca au inceput sa oboseasca si sa piarda meciuri. Chiar si Dinamo, dar in mai mica masura !:P

codrind
3rd November 2005, 16:34
Baftă Dinamo!
Cred că "MELEŢIA" Romānă e mai tare īn "****ne" decāt "meleţienii" bālgari!
Deci pronostic 2 !

alejandro
3rd November 2005, 16:40
@remy:daca gigi a stiut cum sa ia mai ieftin nu inseamna ca-s mai putin valorosi...nu vad de ce ai vostri-s mai valorosi..in fine,never mind.
si de cand steaua a inceput sa piarda?avem doar o infrangere in campionat..voi cate aveti?

ieppy
3rd November 2005, 16:43
tot 1. :D

alejandro
3rd November 2005, 16:49
cate?:o: ia ma duc eu sa verific:D

ieppy
3rd November 2005, 16:50
aaa, tu nici nu stii despre ce vb si vii si dai din fleanca? :D

alejandro
3rd November 2005, 16:57
pai stiu sigur ca intotdeauna cineva va baga ceva in plasa de mai multe ori:D acum nu-i asa?doar una aveti?:o:

ieppy
3rd November 2005, 16:59
nu stii nimic. :D da jmechere, doar una. acum ce mai ai de comentat? :D

dede
3rd November 2005, 17:00
trebuia sa aveti 2, numai cu norocu vostru, mai greu...

ieppy
3rd November 2005, 17:02
hai fa pasi crestine. vezi ca ai 8 colturi de umblat. :happy

aliss
3rd November 2005, 17:02
Asa suntem noi mai norocosi:D
Sa fim la fel de norocosi si in seara asta:D

alejandro
3rd November 2005, 17:06
ati fost si cu olandezii:D
@dante:de ce ii trimit pe toti stelistii prin 8 colturi?credeam ca numai eu am onoarea asta:D

codrind
3rd November 2005, 17:50
"Un autocar cu fani dinamovişti care face parte din Peluza Sud a fost atacat cu bīte şi cu topoare de susţinători ai echipei bulgare Levski Sofia! Aceştia opriseră la 140 de kilometri de Sofia pentru a se aproviziona cu mīncare. Autocarul are 5 geamuri sparte iar īncăierarea s-a soldat cu răniţi de ambele părţi! Fanii dinamovişti atat din Peluza Sud cat si din Peluza Catalin Hildan īnca nu ajunseseră īn Sofia la ora 16:00!"

Iată că au şi alţii, mārlani cică fani! :rosu:

ieppy
3rd November 2005, 17:56
alejandro, pentru tine gasesc ceva nou, nnnnnnk? :D

remy
3rd November 2005, 18:04
Stelistii au uitat ca in meciuri directe, abia au luat 1 punct din 6 ! Si amandoua in Bucuresti, chiar unul acasa !
Si m-am referit ca odata cu Bistrita incep sa piarda rau teren. a fost momentul decisiv !:rosu:

Emilio
3rd November 2005, 18:18
"Un autocar cu fani dinamovişti care face parte din Peluza Sud a fost atacat cu bīte şi cu topoare de susţinători ai echipei bulgare Levski Sofia! Aceştia opriseră la 140 de kilometri de Sofia pentru a se aproviziona cu mīncare. Autocarul are 5 geamuri sparte iar īncăierarea s-a soldat cu răniţi de ambele părţi! Fanii dinamovişti atat din Peluza Sud cat si din Peluza Catalin Hildan īnca nu ajunseseră īn Sofia la ora 16:00!"

Iată că au şi alţii, mārlani cică fani! :rosu:


ar trebui sa le suspende tara!!:rosu:

vladi
3rd November 2005, 18:22
DACA VENITI LA SOFIA, VA OMORAM!

Suporterii dinamovisti au primit amenintari cu moartea din partea ultrasilor lui Levski, printre cei mai duri din tara vecina.
Pana in acest moment si-au anuntat prezenta la partida de maine de la Sofia (ora 19.00 TVR 1) peste 600 de fani ai alb-rosilor. Prezenta masiva a suporterilor romani in tribunele stadionului Asparuhov i-a enervat pe fanii duri ai sofiotilor, care le-au transmis dinamovistilor mesaje de amenintare. "Veniti la Sofia, gunoaielor din Bucuresti, si veti muri! Aveti noroc ca meciul se joaca la Sofia. Altfel, tara tiganilor ar fi fost distrusa! Noi suntem luptatorii albastri si cine nu este cu noi va fi zdrobit. O iubim pe Levski si uram tiganii!", suna amenintarile bulgarilor.


www.ziarulcn.com

Emilio
3rd November 2005, 18:23
Aha! Deci tigani sunt toti romanii! Pai ce pana mea striga stelistii aiurea in tramvai: "moarte tiganilor!"

remy
3rd November 2005, 18:24
INCIDENTE INCREDIBILE IN BULGARIA, TARA CARE ADERA LA UNIUNEA EUROPEANA!

BATAI DE STRADA IN BULGARIA! Un ultras care a dorit sa ramana sub protectia anonimatului a declarat ca "bulgarii au avut blat cu Politia!" Un autocar cu fani dinamovisti care fac parte din PELUZA SUD a fost atacat cu bate si cu topoare! Dupa unele surse, cei care i-au atacat ar fi fani ai echipei Levski Sofia dar dupa alte surse, atacatorii ar face parte din randul suporterilor lui Litex Loveci!! La iesirea din Vama, dinamovistii au avut o intelegere cu fortele de ordine insotitoare ca sa faca un singur popas in drum spre Sofia. Ultrasii au oprit la 140 de kilometri de Sofia pentru a se aproviziona cu mancare dar au fost atacati cu bate, topoare si tarnacoape!! Autocarul are 5 geamuri sparte iar incaierarea s-a soldat cu raniti. Trei suporteri de-ai lui Dinamo au capul spart iar alti romani ar avea rani usoare. Se pare ca si bulgarii au iesit destul de sifonati, existand si in randul lor destui raniti. Fanii dinamovisti din Preluza Sud au fost retinuti de Politia bulgara in localitatea Loveci, la 20 de kilometri de Sofia! Politia bulgara se pare ca le-a confiscat telefoanele mobile, actele de identitate, banii pe care ii aveau suporterii la ei, le-a facut poze la romani si i-a mai si batut!! Cei din Peluza Catalin Hildan se afla undeva la intrarea in capitala Bulgariei!

vladi
3rd November 2005, 18:27
Sper sa le dea pe teren sa ne tina minte:evil: :evil: :evil:

GeKuRA
3rd November 2005, 18:30
daca au ambitie... dinamovistii ar trebui sa bata de sa le sune apa in cap...

alejandro
3rd November 2005, 18:30
da...totu' suna atat de dramatik incat crezui ca s-a inceput raboiul...
:rosu: pentru bulgari:headbang:

remy
3rd November 2005, 18:31
Vedeti unde ne aduc tiganii si tot ce fac ei in Occident ?
Daca e asa cum se scrie si se aduc dovezi, ar trebui si ei (clubul, daca nu, chiar statul Balgaria) pedepsiti drastic pt. declaratii si scandari rasiste !
UEFA ce face ?:rosu:

vladi
3rd November 2005, 18:32
Agenţia de ştiri "Focus" scrie că fanii români au provocat incidentele din satul bulgăresc. Martorii oculari au declarat pentru ziariştii de la sud de Dunăre că dinamoviştii sunt vinovaţi de haosul creat: " Autobuzele au oprit în centrul localităţii, iar pasagerii au coborât din acestea şi au devastat benzinăria din apropiere. Românii au fost în permanenţă provocatori, chiar dacă au întâmpinat opoziţia localnicilor".

Triphat
3rd November 2005, 18:33
Daca e adevarat ce-au facut fortele de ordine bulgare, atunci asa ceva este inadmisibil. Daca cainii au provocat... atunci sa le mai dea pe spinare si pe stadion.

vladi
3rd November 2005, 18:35
atata timp cit bulgarii ii amenintasera deja pe dinamovisti, nu cred ca romanii au inceput


"Tocmai pentru a preantampina asemenea avenimente, dinamovistii solicitasera fortelor de ordine care ii insoteau de la granita ca pana la Sofia sa nu se faca decat o singura oprire pe drum. Locul an care urma sa fie facuta oprirea nu era cunoscuta decat de fanii romani si, bineanteles, de politia bulgara."

ieppy
3rd November 2005, 18:35
Daca e adevarat ce-au facut fortele de ordine bulgare, atunci asa ceva este inadmisibil. Daca cainii au provocat... atunci sa le mai dea pe spinare si pe stadion.

esti destept mama, al cui esti?

nicu26
3rd November 2005, 18:35
O sa-i pedepseasca la anu' si la multi ani!!! Atata timp cat nu se va face o scrisoare oficiala la UEFA ... ioc suspendare. Altercatia a avut loc in afara stadionului si nu in timpul meciului. Asa ca ar trebui ca cineva sa sesizeze forumul european ca sa ia masuri cu toate ca imi este greu sa cred.
Daca se intampla in Romania alta era pozitia lor.

vladi
3rd November 2005, 18:37
UEFA ii poate suspenda si pentru incidentele din afara stadionului

remy
3rd November 2005, 18:46
Sa stiti ca romanii o patesc rau de mult timp in Bulgaria, doar stiti ca abia ii asteapta bulgarii. Aia ne urasc tare de tot, sant rasisti rau cu noi, chiar si politistii lor, si oficialitatile.
Iar daca se aduc dovezi clare ca au fost atacati si ca Politia a fost agresiva tot cu ei, e si o problema grava diplomatica, intre cele 2 state !
Dar sper ca nu este asa, o fi fost doar un mic incident. Oricum, va fi un infern pe stadion. Bulgaroii astia duri mai sant !:rosu:

nicu26
3rd November 2005, 18:47
In afara stadionului doar daca se va face apel la UEFA de catre oficialii lui Dinamo, altminteri ....

uti2102
3rd November 2005, 19:08
In seara asta suntem romani !!! Eu imi doresc ca toate echipele romaneshti sa-shi mareasca zestrea de puncte in Europa dupa aceasta etapa !!!
Sper ca Dinamo sa reusheasca un punct la Sofia ! Se poate baietzi !!! HAI !!!

remy
3rd November 2005, 19:37
EVENIMENTE FOARTE GRAVE IN BULGARIA! "AJUTATI-NE, NE DUC LA INCHISOARE!"

Desi acum cateva minute exista informatia ca fanii din Peluza Sud vor fi trimisi in Romania, evenimentele au luat o intorsatura deosebit de grava. Un ultras roman din Peluza Sud striga dupa ajutor: "AJUTATI-NE, NE DUC LA INCHISOARE!!!!"

Dinamo va fi sustinuta la meci doar de cei peste 400 de ultrasi din Peluza Catalin Hildan care au ajuns la Sofia!

Dintr-o sursa a DinamoMania: "Avem multi raniti. Politia bulgara ne-a batut rau de tot. Cred ca ne scot pe la granita spre Romania!"

Agentia bulgara Focus: "Romanii sunt de vina!"
Agenţia de ştiri "Focus" scrie ca fanii romani au provocat incidentele din satul bulgăresc. Martorii oculari au declarat pentru ziariştii de la sud de Dunăre că dinamoviştii sunt vinovaţi de haosul creat: "Autobuzele au oprit īn centrul localităţii, iar pasagerii au coborāt din acestea şi au devastat benzinăria din apropiere. Romānii au fost īn permanenţă provocatori, chiar dacă au īntāmpinat opoziţia localnicilor" Totusi aceasta stire nu a fost confirmata de nici unul din romanii prezenti si este posibil sa fie un soi de intoxicare. Este putin probabil ca bulgarii sa fi reactionat "spontan" cu topoare si tarnacoape, mai degraba suntem inclinati sa credem ca suporterii dinamovisti au fost panditi si prinsi in capcana de bulgari.

ABUZURI INCREDIBILE ALE POLITIEI BULGARE
Fanii dinamovisti din Preluza Sud au fost retinuti de Politia bulgara in localitatea Loveci, la 20 de kilometri de Sofia! Politia bulgara se pare ca le-a confiscat telefoanele mobile, actele de identitate, banii pe care ii aveau suporterii la ei, le-au facut poze la romani si i-a mai si batut!! Cei din Peluza Catalin Hildan se afla undeva la intrarea in capitala Bulgariei!

Un ultras care a dorit sa ramana sub protectia anonimatului a declarat ca "bulgarii au avut blat cu Politia!" Un autocar cu fani dinamovisti care fac parte din PELUZA SUD a fost atacat cu bate si cu topoare! Dupa unele surse, cei care i-au atacat ar fi fani ai echipei Levski Sofia dar dupa alte surse, atacatorii ar face parte din randul suporterilor lui Litex Loveci!! La iesirea din Vama, dinamovistii au avut o intelegere cu fortele de ordine insotitoare ca sa faca un singur popas in drum spre Sofia. Ultrasii au oprit la 140 de kilometri de Sofia pentru a se aproviziona cu mancare dar au fost atacati cu bate, topoare si tarnacoape!! Autocarul are 5 geamuri sparte iar incaierarea s-a soldat cu raniti. Trei suporteri de-ai lui Dinamo au capul spart iar alti romani ar avea rani usoare. Se pare ca si bulgarii au iesit destul de sifonati, existand si in randul lor destui raniti.

ULTIMA ORA! Cinci fani dinamovisti care au varstele cuprinse intre 23 si 31 de ani au fost transportati la Spitalul Pirogov din Sofia. Dupa incidentul care a avut loc langa orasul Loveci, Politia bulgara a escortat cele doua autobuze spre Sofia. La intrarea in Capitala acestia au confiscat mai multe materiale contondente si multi fani se aflau in stare de ebrietate!

maximus3ad
3rd November 2005, 19:55
daca bulgari ne bat pe langa stadion dinamo sa ii bata pe teren cu 3-0 - bulgari bolnavi la celula cenusie :happy sper ca UEFA sa le dea peste nas

remy
3rd November 2005, 20:21
Dupa cum joaca Dinamo, ar putea sa bata, dar trebuie sa intre Bratu si Niculescu !:ok:

maximus3ad
3rd November 2005, 20:23
De ce nu joaca Bratu?

vladi
3rd November 2005, 20:24
e prea bun pentru meciul asta...:-D

remy
3rd November 2005, 20:26
Cred ca e menajat, sa vada cum decurge jocul, si apoi forteaza. Totusi, tactica nu prea e buna, e prea defensiva ! Daca Andone castiga cu echipa asta, e un mare antrenor. Si il cred in stare de mai multe si mai bune. Depinde f. mult si de jocul lui Zicu si Petre, creierii echipei.
A fost 11 metri acolo, dar asta e, arbitrul hotaraste !

maximus3ad
3rd November 2005, 20:30
albitri rusi - tin cu bulgari

calinalexandru
3rd November 2005, 20:37
bai eu sunt stelist dar sper ca toate echipele romanesti sa se califice.Cred ca e stupid sa ne certam asa intre noi.Nu conteaza cine joaca.Sunt echipe romanesti cele ce ne reprezinta!!!
Asa ca hai steaua, hai dinamo, hai rapid!!!!

PS pt Gruppoapparte:
Our love is like the wind: you can't see it but you can feel it!!!(asa e corect nu cum ai scirs tu chestia aia de sub numele tau ;)

Paul
3rd November 2005, 20:57
Sper sa se termine 0-0 !
E bine pentru Steaua (ca nu se califica DInamo ) si e bine pentru Romania (ca aduce un puncte extrem de necesar)

Cra10veanu
3rd November 2005, 21:01
joaca binisor Dinamo insa ataca cam cu tarsha, s-ar putea s-o bage-n plasa repriza a doua.

Paul
3rd November 2005, 21:06
a inceput mai bine repriza a II-a

dede
3rd November 2005, 21:08
woooow, ce ocazie au avut bulgarii...au bulan dinamovistii in seara asta

Paul
3rd November 2005, 21:10
n`am vazut`o ...
eram pe Antena 1 :P

remy
3rd November 2005, 21:11
De ce naiba nu joaca cu Bratu si Niculescu ?
Oricum, va fi un meci pe contre, cu toate ca nu spectaculos.
Dinamo e buna pe contraatac, dar trebuie sa suteze mai mult pe poarta !

Paul
3rd November 2005, 21:16
@remy , nu intelegi nimic din fenomenul "fotbal"

Niculescu nu a mai jucat de 2 luni , si daca ar intra garantez ca ar fi muuuuult sub Baltoi ...

EVentual daca ar prinde o lovitura libera , insa acolo nu arbitreaza Serea sau Corpodean ci altu ...

Bratu , fii sigur ca e rezerva din cauza ca are probleme medicala , altfel ar fi jucat ...

Niculescu intra doar daca ia Dinamo gol , si intra in locul unui fundas sau mijlocas.
Sau intra in min 85 , asa de dragul de a juca

dede
3rd November 2005, 21:19
bai, da aia de la levski is impiedicati rau de tot...singur cu portarul si se impiedica de minge
Baltoi a primit rosu...cam grea situatie pt dinamo

Paul
3rd November 2005, 21:21
Asa e ...
Sa speram la un egal ...
E tot ce putem spera ...

:(

SIncer imi pare rau pentru DInamo , inca 25 de minute , se poate

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:21
rosu pt baltoi , nu cred ca se mai poate spera decat la un 0-0 :( din pacate

maximus3ad
3rd November 2005, 21:21
decat sa piarda mai bine se termina 0-0

Paul
3rd November 2005, 21:33
ocazie mare Dinamo ...
`77 ... orice e posibil !

don_denver
3rd November 2005, 21:36
ce naibii fac..nu recunosc dinamo..de acum cateva etape...nu ii mai inteleg..de-abia repriza asta au inceput sa miste..ca-n prima repriza doar o ocazie...si mi se pare ca arbitrul tine cu bulgarii....sper sa bata dinamo..dar asa..nu prea vad...totusi...

dede
3rd November 2005, 21:39
...si mi se pare ca arbitrul tine cu bulgarii....
pai daca ii rus...
dinamo ar trebui sa inceapa sa traga un pic de timp, ca altfel nu-i prea vad eu cu rezultatul asta pana la sfarsit...

Paul
3rd November 2005, 21:40
`83 ...
Din pacate echipa cu super atacul ce dadea mai mult de 5 boabe , nu e in stare sa dea 1 gol in 2 meciuri in Europa , cu echipe mai mult decat modeste ...
Ce sa mai vorbim atunci de TSKA si Marseille ...

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:40
inca 10 minute aprox ..... e palpitant

Paul
3rd November 2005, 21:41
ocazie Dinamo , nu ar fi meritat victoria ...
0-0 se terimna ...

dede
3rd November 2005, 21:42
incredibil...ratare zicu, dupa cateva sec ratare levski

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:43
mama ce de ratari la ambele porti :)) frumos ....

Paul
3rd November 2005, 21:43
ocaziile se razbuna ...
era sa o fure DInamo , imediat dupa aia ...

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:46
i bun si un 0-0 , rapid deja conduce cu 1-0 :P

remy
3rd November 2005, 21:49
Incredibil meci !

GruppoApparte
3rd November 2005, 21:51
da fain 1-0 pt aia :(

dede
3rd November 2005, 21:51
loooooool gol levski in min 93
ceea ce era inevitabil s-a produs

dede
3rd November 2005, 21:53
gata...s-a terminat...1-0 pt bulgari, iar dinamovistii nu se califica mai departe

otinho
3rd November 2005, 21:53
HAHAHAHHAHAHAHAH ... HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA :happy

P.S : Pulhac jucatoru meciului ..

adypoko
3rd November 2005, 21:55
Felicitari invingatorilor.

AxinTe
3rd November 2005, 21:55
nothing to say...

KLMN
3rd November 2005, 21:55
Gol in minutul 93:01.Deja, dinamovistii se pot considera abonati la locul V din grupe..

maximus3ad
3rd November 2005, 21:56
nu va radeti ma . . . pacat ca a pierdut si inca in ultimul minut

turcu
3rd November 2005, 21:56
trebuie sa-i multumim lui Baltoi... ce o fi avut in cap nu stiu... nu mare lucru oricum

APercele79
3rd November 2005, 21:56
suntem blestemati....astia care va bucurati ca a pierdut o echipa romana in europa, inseamna ca sunteti romi
deaia nu tineti cu romanii:rosu:

remy
3rd November 2005, 21:57
Gata, tactica total gresita a lui Andone. Trebuiau bagati cei 2 atacanti din primul minut, hai, Niculescu in repriza a doua, doar a spus ca-l baga ! Ei au venit sa se apere acolo ! Gata, ANDO, nu mai poti face treaba buna acolo, doar daca iei campionatul si iti faci o echipa adevarata, cu jucatori proprietari ai clubului, nu imprumutati. Zicu, care era creierul echipei, nu mai face nimic !
Astia-s romanii !
Daca Steaua bate la Sampdoria, atunci, in Europa, Steaua e cu adevarat cea mai buna echipa.
Dar in campionat, nu !
Tare mi-e ca nu se califica nici una, am mai spus-o si inainte, s-au stins ai nostri romanasi !

Cra10veanu
3rd November 2005, 21:58
Dinamo :happy :happy :happy :happy :happy
Gata, adio primvara /hello /hello

APercele79
3rd November 2005, 21:58
sa se califice stelistii
sami bag picioarele de nu tin cu ei si cu rapidu...macar sa faca ei ceva

Bendji
3rd November 2005, 21:58
Steaua si Rapid ar avea ceva sanse la primavara europeana.
Dar Dinamo are cele mai mari sanse dintre echipele romanesti la ... locul 5 in grupa, bineinteles!!! De unde se puteau face puncte, s-a facut unul singur, din celelalte doua meciuri, se va lua o caruta de goluri. :rosu: :rosu:

huskers
3rd November 2005, 21:59
sunt trist cand vad ca apare cte un idiot care se mai si bucura de infrangerea lui Dinamo. Sunt 100% cu U Cluj si nu ma intereseaza echipele care in conducere poarta epoleti si chipie dar sa te bucuri de faptul ca o echipa din Romania a pierdut este o idiotenie. Wake up analfabetilor!!!
"U" 4ever

Ulysses
3rd November 2005, 21:59
era unu" p-aici "cip 81"!ati mai auzit careva de el?hahahahahaha hai dinamo!(ptiu drace)la gunoi!

maximus3ad
3rd November 2005, 21:59
Andone trebuia sa il bage pe Bratu in locul lui Baltoi la pauza

Paul
3rd November 2005, 21:59
Ocaziile se razbuna ... :(
Sincer nu-mi pare rau pentru Dinamo (pentru ei ori un punct ori 0 e tot una ...adik out of Europe) insa imi pare ingrozitor de rau pentru Romania

1) BUlgaria e in coasta noastra , si cu punctele de azi sunt calare pe noi :(
2) Punctul lui Dinamo era extrem de util ... :(

Sincer imi pare rau de rezultat , insa nu-mi pare rau pentru dinamovisti care meritau acest rezultat la modul cum s-au comportat !

HAI RAPID , HAI STEAUA!

otinho
3rd November 2005, 21:59
scuzati-mi postul de mai sus .. dar n-am putut sa ma abtin .. chiar ati avut ghinion .. ratarea lu Pulhac o sa va marcheze mult timp .. dupa meciu asta fara suparare cred ca v-ati abonat la locul 5 in grupa

Florin2004
3rd November 2005, 22:00
Remy botu pe labe ca pana acum nu stiai cum sa faci misto de Steaua. Steaua e la cu totul alt nivel decat voi si veti vedea in seara asta. Si zic asta inainte de meci. Dinamo nu merita mai mult de un egal dar s-au dus acolo ca victime nu ca o echipa care e disperata dupa 3 puncte. Si scenariul e deja clasic pt. echipele noastre care se duc sa se apare in deplasare: rezistam pana luam o boaba si gata meciul.

PS: Nu mai zic ca dinamo avea si cea mai usoara grupa.

Cra10veanu
3rd November 2005, 22:00
Rapidu face ;)

aliss
3rd November 2005, 22:01
Bai...astia care radeti...golul s-a luat in min 93...pana atunci au jucat ceva timp in 10 oameni...si s-au descurcat...
Daca jucau prost aveati de ce rade...dar sa va bucurati ca au luat bataie in min 93...:rosu:

otinho
3rd November 2005, 22:02
nu va demoraliza-ti o sa-i bateti pe CSKA Moscova si pe OM si va calificati .. e simplu ..

Paul
3rd November 2005, 22:02
Gata, tactica total gresita a lui Andone. Trebuiau bagati cei 2 atacanti din primul minut, hai, Niculescu in repriza a doua ! Ei au venit sa se apere acolo !
astia-s romanii !
Daca Steaua bate la Sampdoria, atunci, in Europa Steaua e cu adevarat cea mai buna echipa.
Dar in campionat, nu !
tare mi-e ca nu se califica nici una, am mai spus-o si inainte, s-au stins ai nostri romanasi !

Cea mai buna e numai 1 si e la nivel general ...aceeasi e doar Steaua.

2) Rapid are sanse maaaaaaaaari sa se califice ...
Mai mari ca ale STelei !

Rossi
3rd November 2005, 22:02
afara cu Andone ... Andone nu are fata de Dinamo ... nu e normal sa-si faca stagiatura la Dinamo doar pt ca a fost un jucator bun ...

Trebuia sa joace cu 2 atacanti ... cu Bratu si Baltoi ...
iar la pauza unu din ei sa fie schimbat Niculescu sau Chihaia

Inseamna ca daca juca cu Juve vedeam in teren 5 mijlocasi si 5 fundasi ...
Andone esti pilaf .... afara cu tine .... esti departe de a fi un antrenor bun ..

Nu inteleg de ce oare le-a cerut jucatorilor in prima repriza sa joace asa defensiv ..
Nu inteleg de ce nu l-a schimbat pe Baltoi cand deja avea un galben ...

Arbitrul a fost impotriva noastra .... eliminarea gratuita ...
si cateva lovituri libere acordate aiurea pt bulgari ..

ANDONE DUTE TAREEEEEEEEE
LASA-NEEEEEE LASA-NEEEEE

Paul
3rd November 2005, 22:03
suntem blestemati....astia care va bucurati ca a pierdut o echipa romana in europa, inseamna ca sunteti romi
deaia nu tineti cu romanii:rosu:

Vezi cati dinamovisti ar fi bucurosi de victoria Stelei ,si vezi cati romi poti vedea...

apparte
3rd November 2005, 22:05
Dinamovistilor,nu fiti suparati!Asta-i fotbalul...va aduceti aminte de meciul de la Nicosia si bara din ultimul minut?Daca intra atunci...acum nu stiu daca mai discutam ceva!Distanta dintre ghinion si noroc!

adypoko
3rd November 2005, 22:05
Nu se bucura nimeni. Se face doar haz de necaz. Sunt dezamagit pentru ca am pronosticat egal pentru concurs, si am avut draptate pana aproape de final. Rusine invinsilor.

AxinTe
3rd November 2005, 22:05
faultul lui Baltoi nu era de galben, s-a vazut clar ca nu avem atac.. astept N & D :D

Hai rapidul (singura echipa care merita sa se califice in primavara europeana)

remy
3rd November 2005, 22:05
Odata ce mai sant sanse teoretice, mai speram. Asa sant echipele romanesti, cu echipele slabe joaca prost si pierd calificari, iar cu echipe mai bine cotate, joaca de nu-ti vine sa crezi !
Eu zic ca Steaua va juca bine cu Sampdoria, asa cum am spus mai sus, dar e greu sa faci ceva bun acolo. Aia de obicei bat cu 1-0, doar daca vor.

otinho
3rd November 2005, 22:06
amice nu te-am jignit .. du-te la U Cluj al tau invartindu-te si lasa-ne plz .. esti in plus .. aici e vorba de niste dispute intre stelisti si dinamovisti .. sunt sigur ca si daca noi vom pierde cu sampdoria vor face si ei la fel .. lasa-ne sa ne desfasuram .. POT SA SPUN SINCER CA AM TINUT CU DINAMO TOT MECIU .. dar asta a fost .. au avut si ghinion .. au jucat si prea cu frica si au pierdut .. shit happens

Gabriel28
3rd November 2005, 22:06
Eu nu inteleg jucatorii care o ard aiurea de la Dinamo. Joaca in GRUPE in cupa UEFA si ei se caca pe ei pe teren, joaca in figuri, in lene...nemotivati cica?!!?!?! HELLO!!! sunt in cupa uefa??? ce motivare mai mare de atat vor ...nu stiu ce as face daca ar fi fost echipa mea...ii luam la bataie...auzi si tu, gol in minutu 93...cum? dintr-o PASA GRESITA, IAR...si IAR...asta a fost tot meciul Dinamo, numai PASE gresite am auzit la radio....aoleu ce nervi am....deci astea 2 au fost meciurile usoare din grupa si astea le-au *****.....voi credeti ca ii bat pe CSKA sau Marseille? sa fim seriosi...putem sa ne facem ca meciurile alea numai exista....nici macar nu sunt dinamovist, dar sunt chiar suparat...ma asteptam la mult mai mult...la ce dracu i-au mai umilit pe everton daca acum isi bat joc de sansa pe care o au in uefa? e ilogic....

GruppoApparte
3rd November 2005, 22:07
off nici macar un egal , cu un punct tot mai aveau sanse , dar asa :(

Paul
3rd November 2005, 22:10
afara cu Andone ... Andone nu are fata de Dinamo ... nu e normal sa-si faca stagiatura la Dinamo doar pt ca a fost un jucator bun ...

Trebuia sa joace cu 2 atacanti ... cu Bratu si Baltoi ...
iar la pauza unu din ei sa fie schimbat Niculescu sau Chihaia

Inseamna ca daca juca cu Juve vedeam in teren 5 mijlocasi si 5 fundasi ...
Andone esti pilaf .... afara cu tine .... esti departe de a fi un antrenor bun ..

Nu inteleg de ce oare le-a cerut jucatorilor in prima repriza sa joace asa defensiv ..
Nu inteleg de ce nu l-a schimbat pe Baltoi cand deja avea un galben ...

Arbitrul a fost impotriva noastra .... eliminarea gratuita ...
si cateva lovituri libere acordate aiurea pt bulgari ..

ANDONE DUTE TAREEEEEEEEE
LASA-NEEEEEE LASA-NEEEEE


Loooool , stii ce nu vezi

1) Dinamo are un lot de rahat (a se intelege Cristea , Margaritescu , Moti , Pulhac , Baltoi si Galamaz).

Jucatori buni pentru Divizia A , si slabi pentru Europa

2) Andone este un antrenor foarte bun , daca a reusit ca cu o asemenea echipa sa nu ia 3-4 boabe , si ar trebui sa-i pupati mana

3) Levsky si Heereenven sunt echipe mediocre , si din pacate ar trebui sa intelegeti ca asta e nivelul actual a lui Dinamo ..

dede
3rd November 2005, 22:11
mai, si cand ma gandesc ca aproape toata lumea zicea ca dinamo are cea mai usoara grupa...in doua meciuri (cele mai simple) au scos exact 1 pct si au marcat exact 0 goluri. oare cate goluri vor primi cu OM si cu cska?

otinho
3rd November 2005, 22:12
@Paul .. n-ai dreptate .. problema la dinamo e lipsa experientei europene .. vezi majoritatea jucatorilor .. io desi sunt stelist cred ca dinamo are un lot bun

Paul
3rd November 2005, 22:17
@Paul .. n-ai dreptate .. problema la dinamo e lipsa experientei europene .. vezi majoritatea jucatorilor .. io desi sunt stelist cred ca dinamo are un lot bun

La ei problema e supra evaluarea...

Din cate stiu eu , obiectivul lor era intrarea in grupele Cupei UEFA, nu calificarea in primavara europeana...

Si experienta face parte din valoarea unui jucator ...
Iti spun eu ca daca jucau mai mult pe teren in Divizia A si mai putin prin culise , daca nu era asa umflati , jucatorii erau "mai caliti"
Insa ei au crezut ca fac performanta cu jucatori adusi la pachet de la Craiova ...

Asta este ...

huskers
3rd November 2005, 22:17
@huskers .. in continuare jignesti .. amice nu te cunosc .. nu ma cunosti .. abtine-te .. nu de alta dar s-ar putea sa ai surprize in ceea ce priveste "superioritatea" pe care o crezi ca ai

Nu este vorba de nici un fel de superioritate mi-am cerut doar scuze. In ceea ce priveste surprizele astept asta de la Steaua si Rapid. Dar la voi se percep lucrurile altfel.
U 4ever