PDA

View Full Version : Universitatea Craiova - CS Otopeni



Cra10veanu
23rd October 2005, 08:16
Comentarii despre acest meci


Sper ca Universitatea sa nu ne faca aceasi surpriza ca la campina tinand cont ca nu va coregrafia nimeni pe tribune!:(
Oricum se pare ca dupa fiecare dush rece revenim cu o victorie, sa vedem acum

stefanm14
23rd October 2005, 10:55
o echipa buna otopeniu, totusi daca nu ii batem incep sa imi pun semne de intrebare daca chiar avem echipa de promovare ?

spinU
23rd October 2005, 11:04
victorie STIINTA!!! obligatoriu

Puc
23rd October 2005, 15:45
o echipa buna otopeniu, totusi daca nu ii batem incep sa imi pun semne de intrebare daca chiar avem echipa de promovare ?
Părerea mea este că trebuie să continuăm să dăm credit acestei echipe.Dacă noi nu avem echipă de promovare atunci cine din seria noastră are?Ploiestiul ,Vâlcea?Nu numai noi am văzut scăderea de randament a băietilor ;cu sigurantă se vor lua măsuri .Eu ,ca suporter ,inteleg că o echipă nu se formează in câteva luni si că suntem pe drumul cel bun.Hai Stiinta!!

BornWild
23rd October 2005, 15:48
Ai dreptate, Puc, dar nu pot fi niciodata de acord sa pierdem in fata celei de-a treia echipe a rivalilor nostri de o viata! Asta e cel mai grav si eu nu pot sa il trec usor cu vederea!

phlo
23rd October 2005, 15:57
daca nu castiga nici acum incep sa cred ca a fost iar un foc de paie tipic pt U

BornWild
23rd October 2005, 16:00
Vezi ca echipa ta are meci!!!..

EDMOND_
23rd October 2005, 16:04
se mai pierd meciuri.... asta este fotbalul. sa vedem ce se intimpla intai in jocul de cupa.... Otopeniul este o echipa incomoda , jucam si fara suporteri... trebuie insa sa ne revenim si sa castigam
@born, calm, nu a fost mesaj rautacios sau anti Craiova....

Puc
23rd October 2005, 16:05
Born , am trecut noi cu vederea multe ,si dacã n-am trecut, tot acolo am ajuns.Este adevãrat cã prin mândrie si talent Universitatea a ajuns un nume in fotbalul românesc; in definitiv ai dreptate , trebuie sã-i fortãm pe jucãtori sã-si aducã aminte in fiecare moment la ce club joacã !

BornWild
23rd October 2005, 16:41
Spiritul ne lipseste , Puc!
Probabil ca si pregatirea psihologica are un rol important.
As vrea sa va spun un chestie importanta care eu zic ca are legatura cu subiectul.
Intreb un copil francez ce ore are a doua zi la scoala si printre altele imi zice .ora de nationalism!!!!
Raman socat..il pun sa imi explice......
Imi zice ca invata "marseilleza" ....etc
Si noua ne trebuie asta la jucatorii nostri.........de la juniori tre sa invete unde sunt!!

Bbi's rules
23rd October 2005, 17:21
Stiintza:sneaky:

EDMOND_
23rd October 2005, 18:09
Spiritul ne lipseste , Puc!
Probabil ca si pregatirea psihologica are un rol important.
As vrea sa va spun un chestie importanta care eu zic ca are legatura cu subiectul.
Intreb un copil francez ce ore are a doua zi la scoala si printre altele imi zice .ora de nationalism!!!!
Raman socat..il pun sa imi explice......
Imi zice ca invata "marseilleza" ....etc
Si noua ne trebuie asta la jucatorii nostri.........de la juniori tre sa invete unde sunt!!


Nu este chiar asa.... eu zic ca ne lipseste in primul rand experienta si maturitatea in joc..... din pacate trebuie sa construim o echipa sub presiunea rezultatelor..aici este problema. Jucatorii sunt majoritatea olteni si au invatat fotbal in Craiova.... stiu cantecele galeriei si le canta si ei destul de des. Nu uita insa ca vorbesti de cea mai tanara echipa din serie ( 21,5 ani media de varsta) ..... Vrem sa construim o echipa , dar sa si promovam, sa mergem mai departe in cupa.... timpul este ceea ce lipseste!

Bbi's rules
23rd October 2005, 18:16
Succes Stiintza!

EDMOND_
23rd October 2005, 18:24
Multumim! Sa speram ca vom avea o saptamana buna... sa trecem cu bine de ambele jocuri!

BornWild
23rd October 2005, 21:18
Ai si tu dreptatea ta , edmond....

Maximus
24th October 2005, 07:47
Acum este timpul sa vedem forta mentala a antrenorului. Felul in care ii capaciteaza pentru aceste meciuri, felul in care ii pregateste fizic si tactic. Am incredere in Stinga ca n-a stat degeaba prin olanda. Daca trecem de national, meciul asta e cistigat la scor!

Vietnam
24th October 2005, 12:46
Sper sa nu vedem limita lui Stanga!:o: Dupa scoaterea din teren a lui Ionescu eu nu mai stiu ce sa cred. Va fi un meci greu, un meci fara suporteri pe stadion, un meci care conteaza mult in clasament si foarte important pentru moralul baietilor. Sper ca Stanga sa-si revina si sa aiba forta sa-i uneasca din nou pe baieti. Sper ca oboseala sa nu-i atinga pe jucatori cu toate ca avem doua meciuri grele in fata cu Nationalul si cu Otopeniul. Daca invingem in aceste meciuri se vor calma spiritele si in tribune si in vestiare. Succes baieti!:yeah:

ASP
24th October 2005, 17:11
ce sport e ala in care nu pierzi niciodata? se mai intampla sa mai si iei bataie ceea ce nu e un capat de tara. o echipa tanara nu poate bate in continuu, nici MAXIMA nu batea in continuu. totul este o chestiune de timp pana ce jucatorii isi vor arata adevarata valoare. ei sunt inca la inceputul profesionismului, pana mai ieri erau la tineret.

bogho
25th October 2005, 01:12
meciul va incepe de la ora 19 si va fi televizat de TV Sport

Ravelly
25th October 2005, 02:19
vineri la 19 pp, nu? Sper sa facem fata cu brio in ambele meciuri si sa nu avem accidentati sau eliminati. Si acum se va vedea conditia fizica cu adevarat...

dragosblue
25th October 2005, 04:14
vineri la 19 pp, nu? Sper sa facem fata cu brio in ambele meciuri si sa nu avem accidentati sau eliminati. Si acum se va vedea conditia fizica cu adevarat...

Sper sa nu fie adevarat, caci ar fi o mare eroare sa jucam 2 meciuri in 2 zile.(de fapt vreo 53 de ore).
Inseama ca renuntam la Cupa ca altfel nu inteleg aceasta hotarire.

Maximus
25th October 2005, 07:58
Nu, e simbata la 19. Dupa ce se joaca toata etapa...

bogho
25th October 2005, 09:56
sambata, 29 octombrie 2005. ora 19. TVSport

Che Guevara
25th October 2005, 13:43
Am cateva lucruri de amintit aici:
1. Nimeni nu a observat amanuntul urmator: dupa ce a fost scos din teren Andrei Ionescu la Campina nu am mai primit gol, semn ca Stanga a observat el ceva. Cred ca mai avem multe de vazut pana cand vom ajunge sa zice ca am ajuns la limitele lui Stanga.

2. Va fi un meci foarte dificl cu CS Otopeni mai ales prin prisma faptului ca avem terenul suspendat.

3. Avem nevoie de 2-3 transferuri in aceasta iarna. Nu mai mult dar nici mai putin. Un fundas valoros, un jucator de constructie si un inchizator. Atacanti avem destui.:ok:

EDMOND_
25th October 2005, 14:16
Cu chestia asta m-ai dat gata ! Sa stii ca golurile le-am primit din cauza lui Ionescu! ca unul care am fost la meci pot sa iti spun ca Stinga a jucat mai prost decat Ionescu! si nu l-a dat nimeni afara !

Mai bine te-ai gandi ca nu am marcat si nici nu am avut ocazii ... meciul nu a fost pregatit cum trebuie, asta este adevarul!

Che Guevara
25th October 2005, 15:19
@Edmond: Fotbalul nu se joaca pe impresii artistice. Chiar daca Stanag a jucat prost, ambele goluri au fost marcate de oamenii pe care trebuia sa ii tina Ionescu. Jucatorii au fost obositi la acest meci si cred ca si Stanga are partea lui de vina datorita faptului ca a facut antrenamente foarte solicitante cu jucatorii in saptamana dinaintea meciului de la Campina. Cu toate astea ii dau dreptate lui Stanga care se vede ca isi fixeaza tinte pe termen lung. Adu-ti aminte ca jucatorii astia au venit grasi asta vara si nu puteau nici macar sa faca un abdomen ca lumea. Este clar ca Stanga ii pregateste pentru ce va fi la anul in Divizia A acum, nu pentru un amarat de meci la Campina. In definitiv am pierdut un meci dar putem castiga o echipa puternica pentru Divizia A.:yeah:

bogho
25th October 2005, 15:22
Am cateva lucruri de amintit aici:
1. Nimeni nu a observat amanuntul urmator: dupa ce a fost scos din teren Andrei Ionescu la Campina nu am mai primit gol, semn ca Stanga a observat el ceva. Cred ca mai avem multe de vazut pana cand vom ajunge sa zice ca am ajuns la limitele lui Stanga.

am impresia ca nu ai vazut meciul nici la TV.
atunci ai fi observat ca dupa scoaterea lui Ionescu, cei din Cimpina au mai avut 2 ocazii clare de a inscrie, insa de fiecare data Bornescu a respins.

Cra10veanu
27th October 2005, 04:04
sa uitam meciul din cupa sa speram ca ne inraieste si ca ii va invata pe pusti ca la diferente mici de rezultat se poate pierde partida, deci cu otopeniul sa bage cateva boabe asa de siguranta ;)
FORZA AI MEI !

EDMOND_
27th October 2005, 09:06
Faptul ca Ionescu se afla langa jucatorul respectiv arata ca fotbalistul a respectat sarcinile avute in aparare. Insa nu o sa-i ceri pustiului de 17 ani care este destul de scund sa sara la cap mai bine decat jucatori ajunsi la o maturitate si cu un cap si ceva mai mari ca el. Nu asta i s-a reprosat lui Andrei ci faptul ca la doua faze nu a dat drumul la timp "obiectului"...

Ravelly
28th October 2005, 02:16
Oricum, nu-i contesta nimeni valoarea, dar asta nu e de ajuns ptr un fotbalist adevarat...mai are mult de munca si Ionescu. Si mai mult ca sigur Stanga va conta mult pe el si in continuare. O lectie e binevenita oricand

Che Guevara
28th October 2005, 22:58
Adevarul este ca Ionescu incepuse sa dribleze cam mult in ultima perioada. Si el ar trebui sa inteleaga ca aceste lucruri le faci cand echipa ta conduce nu cand este condusa. Dar e baiat destept si cred ca va prinde repede.

In plus, Edmond, vezi ca in teren toti jucatorii sunt egali. Nu zice nimeni: " Copliu' tu ai 17 ani hai sa te las sa dai tu cu capul la faza asta" sau "Baiete esti mai scund ca mine sa stii ca la cornerul asta eu stau in genunchi". Cand tii omul nu e obligatoriu sa sari mai sus decat el la cap. Poti sa-l incomodezi, sa-l sicanezi sa nu-l lasi sa se plaseze corect. Asta e permis la jocul de fotbal ca nu e volei. :mda:

spinU
29th October 2005, 11:19
se pare ca meciul nu va mai fi televizat

Maximus
29th October 2005, 11:52
De ce? de unde stii?

spinU
29th October 2005, 12:06
pai de la 18.15 pe tv sport este transmis in direct din campionatul frantei marseille-lille
:no:

EDMOND_
29th October 2005, 14:05
De ce? de unde stii?

se pare ca a fost o decizie de ultima ora..... o sa incercam sa facem un live pe site ul gruppo - maxima. Din pacate eu o sa pierd meciul asta....
Tinand cont ca Valcea si Petrolul au mancat bataie acasa o victorie astazi ne-ar readuce pe primul loc!

spinU
29th October 2005, 19:28
gooooooooooooooooolllllllllllllllllll
Centrare Stanga, A.Ionescu preia in marginea careului, il dribleaza pe portarul radulescu si marcheaza in poarta goala. 1-0 pentru U Craiova!
http://www.gruppo-maxima.ro/live/live.php

Ravelly
29th October 2005, 19:33
Sper sa mai dam cel putin unul sa nu mai avem emotii
Se pare ca Ionescu e iar "in mana". Tot asa!

confusion
29th October 2005, 20:59
Min.93 - Meciul se incheie cu victoria Craiovei cu 1-0!!!
Am revenit acolo unde ne este locul!!

ASP
29th October 2005, 21:20
dupa o mica pauza suntem din nou primii.

confusion
29th October 2005, 21:31
Stiti ce mi se pare ciudat?!?
TV Sport ne-a tras tzapa a doua oara. Oare e vina Nationalului, a Otopeniului etc., sau o fi un "ordin" de sus din capitala? Voi ce ziceti?

ASP
29th October 2005, 21:44
astia de la tv sport se caca pe ei. nu l-au transmis pt. ca e mai simplu si mai ieftin sa transmita un meci preluat pe satelit decat sa-si trimita un car la Craiova.
si ei se vor canal de sport serios....

spinU
29th October 2005, 22:27
dupa o mica pauza suntem din nou primii.
si aici vom ramane pana la sfarsit... :P

Cra10veanu
30th October 2005, 02:34
Bravo Ionescu BRAVO, reveniram in primu loc :D

vasi_florescu
30th October 2005, 03:51
Victorie la limita cu 1-0,dar victorie mare,care ne aduce pe primul loc.
Cat despre echipa mai este foarte mult de lucru.Mai trebuiesc adusi cel putin doi mijlocasi(obligatoriu un coordonator de clasa) si doua varfuri de atac veritabile.Cu Piturca jr. nu vom face nimic in divizia A,iar Stanga trebuie sa fie antrenor,nu si jucator.

Puc
30th October 2005, 05:07
Încã un moment dificil depãsit de bãieti.De pe primul loc se vãd altfel lucrurile , :) .

Pacala
30th October 2005, 10:37
victorie de 3 ori mai valoroasa tinand cont de rezultatele celorlalte
si un bonus pentru golul lui A.Ionescu care fusese scos cu poiana

Am vazut ca a luat galben Ciuca , cate cartonase a facut, stie cineva?

spinU
30th October 2005, 11:31
Am vazut ca a luat galben Ciuca , cate cartonase a facut, stie cineva?
cred ca o sa fie suspendat pt meciul de la sibiu...

irriducibile_01
30th October 2005, 12:18
astia de la tv sport se caca pe ei. nu l-au transmis pt. ca e mai simplu si mai ieftin sa transmita un meci preluat pe satelit decat sa-si trimita un car la Craiova.
si ei se vor canal de sport serios....
hahaha ! numai altzii sunt de vina !
dar la cei din conducerea craiovei nu va ganditzi ?
incearca un exercitziu de gandire shi ai sa vezi cine e vinovat de netransmiterea meciului !:D

ASP
30th October 2005, 14:44
tu ori nu gandesti ori esti dinamovist.
conducerea Craiovei nu a cerut nimic TV Sport-ului pentru transmiterea meciurilor Craiovei. Televiziunea stabileste si orele de desfasurare ale meciurilor de pe teren propriu.
Mititelu a spus ca meciurile Craiovei sunt transmise pe gratis pentru a construi noua imagine a clubului, asa ca ia fa tu o recapitulare de gandire si vezi cine e vinovat.

Leo_
30th October 2005, 17:31
tu ori nu gandesti ori esti dinamovist.
vezi ca te repeti :happy:

irriducibile_01
30th October 2005, 19:15
tu ori nu gandesti ori esti dinamovist.
conducerea Craiovei nu a cerut nimic TV Sport-ului pentru transmiterea meciurilor Craiovei. Televiziunea stabileste si orele de desfasurare ale meciurilor de pe teren propriu.
Mititelu a spus ca meciurile Craiovei sunt transmise pe gratis pentru a construi noua imagine a clubului, asa ca ia fa tu o recapitulare de gandire si vezi cine e vinovat.
cred ca trebuie mult efort sa intzelegi ca o televiziune nu poate transmite un meci decat cu acordul clubului gazda :headbang:
dar oricum tu nu vrei sa gaseshti vinovatzi decat in alte partzi...emai comod shi e bine sa fii subiectiv...asha sustzii echipa shi niciodata n-o sa vezi decat partea paharului care-tzi convine.
uite itzi propun eu o varianta asupra careia sa reflectezi : echipa era cam obosita shi avea neaparata nevoie de o victorie in acest meci cu o echipa incomoda.de ce ar fi fost nevoie sa se transmita un meci in care s-ar fi putut produce anumite "intamplari" care vin in contradictzie cu fair-play-ul.
shi in alta ordine de idei , dak ar fi fost de vina TVSPORT pt. netransmiterea meciului , de ce n-a aparut nici un comunicat de presa din partea clubului UNIVERSITATEA CRAIOVA prin care sa se arate nemultzumirea fatza de decizia televiziunii care a privat pe iubitorii fotbalului craiovean sa-shi vada favoritzii la lucru ?
e , acu te mai gandeshti ? mai reflectezi sau o sa sutzii in continuare ca sunt dinamovist ?

bogho
30th October 2005, 19:22
Cei de la TV Sport trebuiau sa televizeze meciul. Se intelesesera cu clubul.
Dar vineri pe la pranz au anuntat ca nu mai televizeaza meciul Universitatea - Otopeni ci Marseille - Lille, din Liga Franceza, fara sa precizeze vreun motiv pentru aceasta schimbare.

Vietnam
30th October 2005, 23:40
e , acu te mai gandeshti ? mai reflectezi sau o sa sutzii in continuare ca sunt dinamovist ?

Dupa ce ai scris mai sus daca te face dinamovist cred ca te lauda. Esti mult mai jos, mai ales dupa "varianta" gandita(?????) de tine ... :degete: . Nu pari un tip care nu gandeste dar cu siguranta in mesajul tau este o doza de pros .... , pardon, de rautate absolut gratuita.:jerk:

dragosblue
31st October 2005, 03:43
hahaha ! numai altzii sunt de vina !
dar la cei din conducerea craiovei nu va ganditzi ?
incearca un exercitziu de gandire shi ai sa vezi cine e vinovat de netransmiterea meciului !:D
Scrie mah romaneste, lasa-ne cu limbajul asta de mirc, ca avem dificultati sa te intelegem .

EDMOND_
31st October 2005, 08:39
Pe ce subiect va gasirati sa va contraziceti.... A fost o hotarare luata unilateral de canalul de TV respectiv. Conducerea Universitatii nu avea nici un motiv sa refuze televizarea meciului cu atat mai mult cu cat accesul suporterilor la meciuri era interzis!

irriducibile_01
31st October 2005, 13:55
eu unu am trimis un mail pe adresa Tv Sport shi am primit un raspuns de la mihai.dumitrescu@tvsport.ro
asha ca pt. cei care acuza postul ar fi bine sa incerce acolo .
asta ca nu mai acuzatzi in stanga shi-n dreapta fara a cunoshte toate problemele . dar shtiu ... subiectivismu e-n floare !

EDMOND_
31st October 2005, 13:57
Si noi am trimis! Ce ar fi sa ne spui care a fost raspunsul primit de tine?

bogho
31st October 2005, 15:19
si acelasi mihai.dumitrescu@tvsport.ro ne-a raspuns

irriducibile_01
1st November 2005, 11:36
Si noi am trimis! Ce ar fi sa ne spui care a fost raspunsul primit de tine?
"Organizatorii au decis modificarea orei de desfasurare a partidei si a conditiilor de transmisie.
Aceste lucruri au fost discordante fata de grila noastra de programe."
acu putetzi sa tragetzi o concluzie ?

EDMOND_
1st November 2005, 13:29
Pai putem trage! Este doar o poveste! Meciul a fost stabilit pentru ora 19.00 , iat TV Sport l-a anuntat in program. Pentru ziua si ora aia la care s-a jucat.
Ca au schimbat cu o zi inainte si au preferat francezii este altceva...tine de strategia postului respectiv.

De altfel la fel au procedat si cu meciul de cupa, cu National. Apoi au renuntat si ne-au dat un raspuns cum ca ... s-au gandit si au ajuns la concluzia ca ora 14.00 este o ora nepotrivita si nu vor exista telespectatori care sa urmareasca meciul si astfel sa justifice transmisia.

Che Guevara
1st November 2005, 19:07
Faptul ca au fost neseriosi cei de la TV Sport ii da dreptul lui Adrina Mititelu sa renegocieze din iarna contractul de televizare si poate se va semna un acord mai avantajos cu Prima TV. Asa ar fi corect.