PDA

View Full Version : Cine se califica in primavara europeana ?



john_titan
21st October 2005, 13:26
Stim grupele , stim primele rezultate ...

otinho
21st October 2005, 13:52
toate..

Zapada
21st October 2005, 15:45
Steaua are sanse mari (sanse peste 75%)
Dinamo a cam ramas de caruta (sanse 20%)

Rapid mai vedem dupa primul meci

phlo
21st October 2005, 16:24
steaua se califica sigur
dinamo daca castiga la bulgari are 70%-80% sanse de calificare iar rapid dupa jocul prestat pana acum nu cred ( cu toate ca sper ca si ei sa se califice)

Dennis
21st October 2005, 17:42
Steaua eu zic ca ii calificata deja...a trecut de un meci teoretic greu, iar Dinamo mai are de muncit mult de tot in urmatoarele meciuri. Rapidu nu cred ca o sa treaca. Deocamdata am votat Steaua.

Paul
23rd October 2005, 19:09
Steaua are o sansa buna (pe Halmstad oricum ii batem , deci ne mai trebuie 1p din meciurile cu Sampdoria si Herta)

Rapid ar avea ceva sansa , iar Dinamo a fost eliminata in momentul cand nu a batut pe Heerenveen , cel ma accesibil adversar...

GruppoApparte
23rd October 2005, 19:58
steaua nu se mai pune probleme , numai printr-o minune sa se intample ceva si sa nu se califice , dar nu se pune problema de asa ceva
dinamo ar trebui sa bata cam tot , cel putin un meci sa bata si 2 egaluri, ar face 6 puncte deci cel putin de pe locul 3 sar califica
rapid : sa bata acasa in ambele meciuri si normal ar trebui sa se califice alaturi de shaktior si echipa germana , sa asteptam primul meci care o sa fie hotarator
Eu zic ca or sa se califice toate sa bage Europa in boala :happy

DanielAndrei
23rd October 2005, 20:13
se vor califica toate, dar am unele retineri in privinta lui Dinamo

Jupangrig
23rd October 2005, 21:06
Cine va lupta se va califica.
Cine va fi mai bun se va califica.
Si cred ca ..."Toti ,Doamne,si toti trei" ...se vor califica.

Dark Horror
23rd October 2005, 22:45
Se vor califica toate trei.

SORENSEN
23rd October 2005, 23:33
Daca Dinamo bate pe Levski cu 4 pct inca mai spera
noi cu 6-7 pct (Steaua) cred ca ne calificam
Rapid, sanse ar fi, dar sa vedem primul meci

Gabriel28
24th October 2005, 00:36
raspunsul e simplu, cine o sa merite. de ce? pai la toate 3 echipele sunt unii jucatori care numai fotbal nu joaca, sau si mai bine spus...numai de fotbal nu le arde (vezi dinamo vs heerenven......unii alearga iar altii sunt spectatori de teren). sa fiu presedinte i-as da afara din lot pe toti figurantii astia..

dede
26th October 2005, 13:51
Steaua si atat. Celelalte 2 echipe nu prea cred ca au sanse, mai trebuie sa mai invete...sa mai acumuleze experienta

aliss
26th October 2005, 13:56
Daca e sa fim obiectivi....Steaua....
Dar cum noi speram pana in ultima clipa....toate trei :D

MariusTR
26th October 2005, 14:00
Doar Steaua si Rapid. Dinamo joaca prea slab in europene.

phlo
26th October 2005, 14:30
Doar Steaua si Rapid. Dinamo joaca prea slab in europene.

vreau toate dar cand citesc ce scrie un stelist fara prea multe cunostinte de fotbal ex cel de sus nu mai vreau steaua

walt.mann
27th October 2005, 12:13
Steaua. Dinamo si-a facut viata grea. Bate la Levski, dar tre rusii pe la ei, iar la OM e cam greu sa scoti puncte. Oricum, succes!!!
Despre Rapid, daca joaca cum au jucat duminica, s-ar putea s-o ia pe coaja rau. Dar trebuie sa vedem primul meci.

Zapada
27th October 2005, 15:15
dinamo castiga daca arbitri avantajaza echipa, altfel scoate un egal sau pierde cum a fost in cupa cu Petrolul,

Unul din presedintii de la dinamo mai avea si tupeul sa spuna ca dinamo a fost abonata la cupa (castigand 6 cupe din ultimele 7) dar are bubul simt sa recunoasca ajutorul arbitrilor in fiecare an.
Dinamo a fost grosolan ajutata de arbitri sa ajunga in finala cupei

acum sar caini pe mine si o sa zica ca au batut pe Everton cu 5-1.

da au eliminat pe Everton dar echipa engleza a batut doar 2 echipe in 12 meciuri (adica pe dinamo in returul Uefa si o echipa in campionatul lor)

dinamo nu se califica deoarece au lot subtire si antrenor slab

maximus3ad
29th October 2005, 14:52
eu sper ca toate trei echipele sa aiba o prestatie buna in UEFA, Steaua pare cea mai sigura deocamdata vom vedea dupa 3 noiembrie daca si Dinamo si Rapid vor avea sanse bune - le urez succes

Paul
30th October 2005, 10:35
Steaua nu e deloc sigura;
Daca nu scoatem puncte la Sampdoria scad dramatic sansele noastre ...

SORENSEN
30th October 2005, 11:06
nu dramatic , dar scad evident pai mai avem 2 meciuri cu Halmstad care nu sunt deloc in forma si cu Herha care sunt in forma .Deci 3 pct am putea lua oricum.Cu 6 apraope sigur mergem(daca meciurile pierdute sau daca vor fi trebuie sa fie la limita)
Lens va mai incurca destule echipe asa ca nu-mi fac griji dc avem 6 pct atunci cred ca ne vom califica.

Paul
2nd November 2005, 19:58
Maine e ziua decisiva:

Steaua : Daca scoate cel putin 1p , 99,9999999 % e calificata.
Rapid : Daca bate , 95 % e calificata (PAOK Salonic e o formalitate)
Dinamo : Daca nu bate , bye bye UEFA

GruppoApparte
2nd November 2005, 20:52
Ai mare dreptate in ce zici , deci clar maine se va sti in mare parte cum stau lucrurile ... sa avem rabdare si sa vedem ... interesant o sa fie si la coeficienti ... asa ca maine se anunta o zi :o: ;) :rolleyes:

Paul
2nd November 2005, 20:54
sa speram ca elvetienii pierd pe linie :P

Triphat
2nd November 2005, 20:57
Maine e ziua decisiva:

Steaua : Daca scoate cel putin 1p , 99,9999999 % e calificata.


Exagerezi. Un punct la Doria nu ne garanteaza primavara europeana. Am avea multe sanse in caz de egal.. dar cu Halmstad si Hertha nu se stie niciodata. Dupa meciul cu Halmstad o sa pot spune daca ne calificam sau nu.. am mare incredere in Steaua.

Paul
2nd November 2005, 21:01
pai pe Halmstad ii batem :P

Triphat
2nd November 2005, 21:10
Si eu zic ca ii batem... dar mi-e frica sa nu ii priveasca jucatorii de sus si sa ne-o luam..

Paul
3rd November 2005, 21:41
Dinamo e out din ecuatie...

sa speram la o finala STeaua - Rapid :P

zamolxe
3rd November 2005, 22:57
Maine e ziua decisiva:
Steaua : Daca scoate cel putin 1p , 99,9999999 % e calificata.
Rapid : Daca bate , 95 % e calificata (PAOK Salonic e o formalitate)


Fals.
Nici un meci nu-i dinainte cistigat. Asa ca sansele pt Steaua si Rapid sint in jur de 60%, chiar daca Rapid a cistigat si se pare Steaua scoate un punct la Genoa.

Vom vedea

strainu
3rd November 2005, 23:04
Am devenit brusc optimist si am votat Steaua si Rapid :D
Hai Rapid!

Paul
3rd November 2005, 23:45
Sanse in momentul de fata:
Steaua - 90 %
Rapid - 70 %
Dinamo , inca nu ma pronunt.
Egalul de la Hereenven complica lucrurile ...

KLMN
3rd November 2005, 23:53
Steaua ( in proportie de 90 % ) si Rapid ( 60 % ) le pot numi calificate. Cat despre Dinamo sansele sunt extrem de reduse, aproape nule.

Paul
4th November 2005, 00:43
Sanse sunt.
Daca bate pe Marseille si TSKA , 100 % se califica ...

Insa problema la ei e valoarea ...

Pancujunior
4th November 2005, 06:21
Rapid si Steaua sunt cu un pas in primavara, pe dinamo insa prostia i-a costat enorm in ambele meciuri. Da cine stie poate in al dospelea ceas sa se trezeasca si ei, iar o victorie cu cska le-ar creste sansele undeva la 50%

walt.mann
4th November 2005, 08:40
Cam greu pentru Dinamo. Chiar daca o sa bata pe CSKA, trebuie sa castige si la Marseille. Si e cam greu...
Steaua trece de grupe fara probleme.
Rapid trebuie sa castige la greci si e calificata, pentru ca face egal cu Donetk...

nicu26
4th November 2005, 09:35
Dupa meciurile de aseara:
1. Steaua 85%
2. Rapid 60%
3 Dinamo 5%

GruppoApparte
5th November 2005, 06:31
Ce spune GSP :
Steaua : 80 la sută
Rapid : 60 la sută
Dinamo : 20 la suta

andreiush
5th November 2005, 06:33
Si tu ce zici? Hai, tot in procente :)

GruppoApparte
5th November 2005, 06:49
asa sa zic si eu ;))
Steaua 100%
Rapid 80%
Dinamo 0%

andreiush
5th November 2005, 06:53
Da' vad ca nu zici chiar la fel, le-ai modificat putin :P
E bine, aici trebuie sa promovam parerile si ideile voastre, ale fanilor :)

GruppoApparte
5th November 2005, 06:56
pai da noi zice ce zice aia de la GSP , ca is cam pe langa aia :))
pai asta cred eu , dar mai important e sa se califice nu ce cred eu , asa ca sper ca sa se califice toate , desi nu dau sanse decat stelei si rapidului
tu ce spui andreiush ?:) pareri, comentarii

maximus3ad
5th November 2005, 07:08
Steaua 80%
Rapid 50%
Dinamo 10%

Dinamo trebuie sa bata pe TSKA sa aiaba sansa sa se califice - Steaua sa castige cu Halmstad si Rapid un egal si o victorie cu PAOK - asta este cea ce cred eu - daca bate Steaua pe Halmstad are 100% calificarea, cu Hertha va juca pentru pozitia finala in grupa

T-Mac3
5th November 2005, 07:44
Inclin sa cred ca Steaua are calificarea deja asigurata (pentru meciul cu Halmstad ar trebui sa ne punem problema scorului si nu a victoriei) in timp ce Rapidul mai trebuie sa joace un pic si nu are meciuri usoare. Despre Dinamo nu mai este nimik de zis - sansele sunt mici (as putea spune fara sa gresesc ca nu mai au deloc).

ADelPiero
5th November 2005, 16:34
le`am votat pe toate .... asta imi doresc, insa va fi mai greu sa se si realizeze :) Steaua si Rapid, cred ca se vor califica 80% ... la dinamo e mai greu, dar nu e imposibil

Paul
5th November 2005, 22:35
Cam greu pentru Dinamo. Chiar daca o sa bata pe CSKA, trebuie sa castige si la Marseille. Si e cam greu...
Steaua trece de grupe fara probleme.
Rapid trebuie sa castige la greci si e calificata, pentru ca face egal cu Donetk...

Daca bate pe CSKA e ca si calificata !
Asculta la mine...

ADelPiero
6th November 2005, 12:20
bine ar fi ... dar totusi ... ar fi mai bine sa bata tot pana la final ... sa fie mai siguri

MariusTR
7th November 2005, 07:20
Steaua si Rapid.
Dinamo peste 10 ani, la cum joaca.

dede
7th November 2005, 11:31
Steaua(90%) si rapid(50%) sunt singurele echipe...
dinamo(5%) va sta acasa, la caldurica

Zapada
7th November 2005, 11:46
dinamo se califica daca bate in urmatoarele 2 meciuri pe care le mai are, dar cum dinamo castiga cupa sau campionatul romaniei doar cu arbitri nu are cum sa castige in cupa UEFA 2 meciuri daca nu a fost capabila sa castige acasa cu cea mai slaba echipa din grupa!

Rapid si mai ales Steaua au sanse de calificare

don_denver
7th November 2005, 11:49
Steaua si Rapid..sunt singurele cu sanse reale ..in acest moment de calificare in primavara europeana

SORENSEN
7th November 2005, 23:19
pai Dinamo se concetreaza pe campionat , Steaua vrea sa mearga bine in ambele dar in campionat nu pre iese zilele astea
La Rapid e o diferenta in campionat nu le prea iese de la inceputul lui.
Sa vedem ce facem mai sunt destule meciuri.

Ammadeus
8th November 2005, 09:34
doar steaua, in cazul in care blatul anticipat din ucraina nu se va extinde gretzos de mult, adica victorie rapid; ar fi culmea nesimtzirii si o mostra gretzoasa de balcanism revarsat peste europa...

andreiush
8th November 2005, 12:47
Ammadeus, cred ca este al 94-lea mesaj in care spui ca Sahtior - Rapid va fi blat. Gata! Am inteles care e ideea ta! Multumim pentru opinie, mai lasa si pe altii! Nu cred ca intereseaza pe nimeni de pe forum cat esti tu de scarbit de cineva. Nu-ti mai revarsa frustrarile aici, tine-le pentru tine.

Rapid se va califica in primavara europeana! Si nici nu va face blat in Ucraina! Chiar nu poti sa vezi ca jucam bine in Europa?! Blat la Rotterdam, blat cu Rennes ... sunt destule aceste 2 blaturi, ne-am facut planul.

Intelege ce vrei de-aici...

4star
9th November 2005, 14:29
Acum dupa meciurile desfasurate, Steaua si Rapid au sansele mari. Dinamo, fff greu.
Rapid trebuie sa se califice oricum, iar daca jocul rezultatelor face ca egalul sa avantajeze si Sahtiorul su Rapidul asa ar trebui sa faca. Cred ca ar fi o prostie sa se faulteze intre ele aceste echipe.
Asta poate fi interpretat si ca blat si ca un meci pragmatic in care echipele isi vad interesul.
Vedeti cum se intampla si la alte echipe. Daca sunt deja calificate si nu au alt interes, joaca cu rezerve, lejer fara sa isi rupa picioarel pe cat posibil.
Cel mai recent exemplu a fost la Finlanda Cehia, unde finlandezii nu aveau nici un interes sa isi rupa picioarele pentru calificarea Romaniei.

MariusTR
15th November 2005, 14:06
Deci ... sanse :

Steaua 150 %
Rapid 50 %
Dinamo -150 %

Daca adunam procentele avem per total sanse 50 %

Rapid trebuie sa se califice oricum, iar daca jocul rezultatelor face ca egalul sa avantajeze si Sahtiorul su Rapidul asa ar trebui sa faca. Cred ca ar fi o prostie sa se faulteze intre ele aceste echipe.
pai asta discutaram toata ziua pe topicul Sahtior-Rapid... nu ca ar fi prostie, ar fi aiurea sa vedem un gol in minutul 90 dat din greseala si care sa strice egalul... dar s-au mai intamplat situatii aiurea in care un Gica Aiurica din una din cele 2 echipe sa nu fie la curent cu situatia ...

chip
21st November 2005, 10:15
Prin rezultatele obtinute, Steaua si Rapid au obtinut sanse reale de a merge mai departe. Dinamo a prestat in cupele europene un joc apatic si mai are doar sanse matematice.

alejandro
21st November 2005, 11:24
steaua si rapid....dinamo,la anu'...

don_denver
21st November 2005, 11:26
hai sa vedem intai meciul cu tska...si dupa ..stim clar in ce an...va merge dinamo..in primavara europeana

MariusTR
21st November 2005, 11:32
CSKA este disperata dupa un rezultat pozitiv, in spetza victorie.
Dinamo trece prin cea mai grea criza din ultimii 'nspce ani.

Paul
23rd November 2005, 13:25
Ammadeus, cred ca este al 94-lea mesaj in care spui ca Sahtior - Rapid va fi blat. Gata! Am inteles care e ideea ta! Multumim pentru opinie, mai lasa si pe altii! Nu cred ca intereseaza pe nimeni de pe forum cat esti tu de scarbit de cineva. Nu-ti mai revarsa frustrarile aici, tine-le pentru tine.

Rapid se va califica in primavara europeana! Si nici nu va face blat in Ucraina! Chiar nu poti sa vezi ca jucam bine in Europa?! Blat la Rotterdam, blat cu Rennes ... sunt destule aceste 2 blaturi, ne-am facut planul.

Intelege ce vrei de-aici...

in fond nu asta e problema;
nu deranjeaza pe nimeni daca se inteleg pentru un egal , desi mi-e greu sa cred ca Sahtior ar avea nevoie de dolarii lu` Cocos

Au fost blaturi in Champions League (adik egal avantajos pentru ambele echipe) deci care e problema ....

SORENSEN
23rd November 2005, 23:18
Mai laes ca si noi avem castig din combinatie, egal cel mai probabil si trece mai departe Rapid si aduce alte pct pt Romania:evil:

Vladek
25th November 2005, 00:49
O sa se califice Steaua si Rapid in primavara europeana ... pentru ca ele MERITA.

Iar Dinamo :rosu: :rosu: :rosu: ( va primi trei stopuri : unu de la Levski, a si fost primit, unul de la TSKA si unul de la Marseille ) :yeah: Stati acasa incapabililor, ne-ati facut de ras prin Europa destul ! Echipa care joaca 4 de meciuri corecte din 30 in campionat n-are fata de Europa. Acolo trebuie sa joci pe bune, ca nu mai e pe teren nici Serea, nici Balaj sa se uite in alte parti cand Gaev agata atacantii adversi ... sau cand Dauda doboara adversarii ca la rugby :rosu: .

dede
25th November 2005, 12:38
dupa meciul de aseara, rapid are sanse foarte mari sa se califice chiar de pe primul loc...
Steaua si rapid se califica...de pe primul loc...

Paul
25th November 2005, 13:17
Si Dinamo are sanse sa se califice de pe primul loc.
Bate pe TSKA si pe Marseille , iar Marseille nu bate pe Levsky la Sofia :P

dede
25th November 2005, 13:20
daca si iar daca...eu zic ca dinamo are sanse sa nu termine grupa pe ultimul loc...

Paul
25th November 2005, 13:32
sanse mici sa evite lanterna :P

don_denver
25th November 2005, 13:48
asa cum am zis...steaua si rapid..sunt deja cu un picior in europa...in timp ce dinamo - ca tot e vb de dinamo - e cu un picior in...groapa....din pacate...