PDA

View Full Version : Optimi: FC National - U Craiova



Vadim
20th October 2005, 20:49
Comentarii despre meciul din optimi, FC National - U Craiova, inainte si dupa.

marcel
20th October 2005, 20:52
ne calificam!
/hello /hello

spinU
21st October 2005, 00:13
2-1 pt STIINTA...
goluri orac si jaber

miril
21st October 2005, 15:59
1-0 National, prin autogol, fiindca la noi nu are cine sa marcheze!

Platanu
22nd October 2005, 20:51
1-0 National, prin autogol, fiindca la noi nu are cine sa marcheze! Asta e tare,Miril:happy !Nu stiu daca va fi autogol sau gol marcat de noi,cred ca ne vom califica la limita.E mai nasol daca se ajunge la lovituri de la 11m,pentru ca Bornescu e destul de bun.Acuma,cum ne-o fi norocul.HAI NATIONAL!:yeah:

GruppoApparte
22nd October 2005, 23:40
Fiti fara frica National isi revine (1-0 cu Faru) , Craiova se cam duce Jos de tot (campina2-0craiova)...in alta ordine de ideei un meci interesant, dar cred ca National o sa se impuna fara mari probleme .... 2-0 goluri savu si hmm care o avea norku sa se loveasca mingea de el si sa intre in poarta :rolleyes:

maldini
23rd October 2005, 00:47
1-0 gol jaber se califica craiova /hello /hello /hello

old lord
23rd October 2005, 07:57
bate craiova
nu se lasa oltenii

stefanm14
23rd October 2005, 10:36
sa speram ca ne vom reveni dupa meciul de la campina si o sa invingem...mai ales ca nationalul este o echipa f inconstanta...

be@
23rd October 2005, 11:31
Sperati,baieti,ca doar va costa nimic. Dar va spun,se califica Nationalul fara probleme. :evil:

miril
23rd October 2005, 11:35
Be@, sa fim sinceri, meciul nu va fi usor deloc. Nu mai avem echipa care juca anul trecut, indiferent care, din tur sau retur, iar oltenii au jucatori tineri, dornici de afirmare. Concluzia, avem un meci greu cu U. Craiova.

be@
23rd October 2005, 11:39
Si ce daca au jucatori tineri, dornici de afirmare?Noi n-avem jucatori tineri sau care au fost refuzati de altii si vor sa se afirme? Mie nu mi-e frica de meci, pentru ca adversarii sunt in scadere de forma.

Platanu
23rd October 2005, 11:40
Meci greu,calificare la limita.Asa zic eu.

miril
23rd October 2005, 11:42
Be@, si noi nu suntem in...crestere.

GruppoApparte
24th October 2005, 17:09
lol 11-11 la poll sa fie cumva ''egal'' si in teren :rolleyes:

bogho
24th October 2005, 17:21
e 12-11 pentru Universitatea. eu nu votasem :D

Bancaru
24th October 2005, 17:56
E 13 -11 pentru National. Nici eu nu votasem. Bogho, se pare ca ai votat cu National. O sa verific.
Hai ca ai fost simpatic...

be@
24th October 2005, 18:10
:ok: bogho ! :D

bogho
24th October 2005, 18:36
E 13 -11 pentru National. Nici eu nu votasem. Bogho, se pare ca ai votat cu National. O sa verific.
Hai ca ai fost simpatic...

da, se pare ca din gresela am votat cu Nationalul.
deci un vot de la National tre' sa se duca la Craiova
in momentul asta scorul corect ar fi
National - Universitate 12-13

as avea rugamintea ca cei de la administrare sa modifice votul meu, daca vor.

Platanu
24th October 2005, 18:50
da, se pare ca din gresela am votat cu Nationalul.
deci un vot de la National tre' sa se duca la Craiova
in momentul asta scorul corect ar fi
National - Universitate 12-13

as avea rugamintea ca cei de la administrare sa modifice votul meu, daca vor.
Trebuie sa recunosti ca ne mentinem cu voturile mai mult decat onorabil.La cati suporteri avem noi si cati aveti voi...:yeah:

bogho
24th October 2005, 22:56
Trebuie sa recunosti ca ne mentinem cu voturile mai mult decat onorabil.La cati suporteri avem noi si cati aveti voi...:yeah:

pai din aia care votara cu voi, cati tin cu National? mai mult votara pentru ca au ei o problema cu Universitatea Craiova, si nu fiindca cred ei ca National va castiga. :drak:

miril
25th October 2005, 00:00
Bogho, una nu exclude pe cealalta. Au votat cu National pentru ca ei cred ca vom castiga! Pai si Inter a votat gresit, crede ca vom castiga noi, dar a votat cu Stiinta. Deci tot 13-12!

GruppoApparte
25th October 2005, 01:34
linistitiva ca tot egal ramane 13-13 :))

Ravelly
25th October 2005, 02:23
Mah dar de 1-0 ptr Stiinta nu a auzit nimeni? E mai simplu...Bafta Craiova!

Cra10veanu
25th October 2005, 02:50
ce egal ma ? eu nu votai :D , oricum aici nu conteaza ci pe teren va conta, Gol Jaber 1-0 pt. Craiova , ne pare rau National sintem mai buni ;)

GruppoApparte
25th October 2005, 02:53
spunetimi si mie de ce sa bata craiova , vi se pare chiar atat de buna ? sau lol e ceva blat de toti ziceti ca bate craiova cu 1-0 si da jaber gol ?:)

Cra10veanu
25th October 2005, 05:27
spunetimi si mie de ce sa bata craiova , vi se pare chiar atat de buna ? sau lol e ceva blat de toti ziceti ca bate craiova cu 1-0 si da jaber gol ?:)
1-0 ti se pare scor de blat ? hai ca-ti dau un indiciu, Steaua - Farul etapa trecuta, ala scor de blat si blat pe fatza :ok:

be@
25th October 2005, 08:40
ce egal ma ? eu nu votai :D , oricum aici nu conteaza ci pe teren va conta, Gol Jaber 1-0 pt. Craiova , ne pare rau National sintem mai buni ;)

:happy :happy
De cand o echipa din divizia B, de pe locul 2, e mai buna decat una care joaca in A, si e pe locul 4 ? Zi-mi si mie !
In plus, am vazut ce buni sunteti, in meciul cu D I N A M O Poiana Campina. :drak:

Bancaru
25th October 2005, 11:29
Be@, suntem pe locul 3, la egalitate de puncte cu Farul. Dar asta nu e un criteriu. Este posibil sa pierdem. Ca sa fiu cinstit, eu sunt convins ca Stiinta, cu acelasi lot de azi nu ar retrograda in campionatul diviziei A 2005 - 2006. As pune si pariu. Ei mai buni decat sunt nu prea mai pot la ora asta. Dar noi putem si mai prost de atat. Asta e rau.

miril
25th October 2005, 11:53
De acord cu Bancaru. Faptul ca noi suntem pe locul trei-patru tine, pe langa, noroc, si de valoarea slaba a campionatului intern, divizia A, care dupa numai o treime de jocuri disputate este "ciopartita" distinct in trei "halci". Divizia lui Mitica si Sandel, despre asta este vorba, unde Jiji si Borcel privesc de sus. Ca asa-i la noi! Concluzia, Stiinta are sanse sa ne elimine si nu...putine.

GruppoApparte
25th October 2005, 17:45
intre echipe de divizia A si cele de divizia B e o prapastie destul de mare , si se vede de la an la an ca echipele venite din B lupta in A doar pentru salvarea de al retrogradare si nimik mai mult , daca craiova ar fi fost in A cu jucatori carei au ar fi luat locul vasluiului si ar fi fost si porumboiu fericit ca are mai multe puncte . Nationalu e peste Craiova si o sa se vada la meci. Faptu ca craiova a eliminat pe cluj a fost o intamplare datorita lipsei de forma a formatiei clujene ,da ia sa-i fi prins mai in spre vara ca le administra un 3-0 fara drept de apel la craioveni. Cum va explicati ca in etapa trecuta pe viitorul ''hagi'' ionescu acela lo scos din teren in min 81 desi nu mai avea nici o schimbare de facut ca juca ca ceapa. Jaber o dat si el cateva goluri la inceput apoi i so facut publicitate cu caru si so stins (la fel ca si cu cristea de la steaua). Sa speram ca Necula no sa iroseasca sansa pe care o are, mai ales ca o sa fie printre ultimele lui meciuri. National are neaparata nevoie de un antrenor si o sa vedeti ca o sasi revina .

ce_bine_e
25th October 2005, 17:47
bai, nu am nici o preferintza, dar parca totusi mi-as dori sa treaca U mai departe...sunt ei cum sunt, dar totusi reprezinta ceva in istoria fotbalului romanesc

bogho
25th October 2005, 17:51
si FC National ca si continuare la Progresul Bucuresti reprezinta ceva in fotbalul romanesc. Desigur, nu atat de mult ca si Universitatea Craiova, dar sigur mai mult decat Poli Iasi

be@
25th October 2005, 18:02
intre echipe de divizia A si cele de divizia B e o prapastie destul de mare , si se vede de la an la an ca echipele venite din B lupta in A doar pentru salvarea de al retrogradare si nimik mai mult , daca craiova ar fi fost in A cu jucatori carei au ar fi luat locul vasluiului si ar fi fost si porumboiu fericit ca are mai multe puncte . Nationalu e peste Craiova si o sa se vada la meci. Faptu ca craiova a eliminat pe cluj a fost o intamplare datorita lipsei de forma a formatiei clujene ,da ia sa-i fi prins mai in spre vara ca le administra un 3-0 fara drept de apel la craioveni. Cum va explicati ca in etapa trecuta pe viitorul ''hagi'' ionescu acela lo scos din teren in min 81 desi nu mai avea nici o schimbare de facut ca juca ca ceapa. Jaber o dat si el cateva goluri la inceput apoi i so facut publicitate cu caru si so stins (la fel ca si cu cristea de la steaua). Sa speram ca Necula no sa iroseasca sansa pe care o are, mai ales ca o sa fie printre ultimele lui meciuri. National are neaparata nevoie de un antrenor si o sa vedeti ca o sasi revina .

Cata dreptate ai. :ok:
Asta tot incerc si eu sa le zic !!! Poate pe tine te-or crede.

@ ce_bine_e: Buunnn.... Deci de asta-mi esti. Gata, nu mai vorbesc cu tine. :D

ce_bine_e
25th October 2005, 18:03
si FC National ca si continuare la Progresul Bucuresti reprezinta ceva in fotbalul romanesc. Desigur, nu atat de mult ca si Universitatea Craiova, dar sigur mai mult decat Poli Iasi

bine, atunci o sa pierdeti!:drak: :evil:

be@, fieacare are dreptul sa-si impuna punctul de vedere, nu ma poti obliga sa tzin cu fc national si nici eu nu te pot condamna sa nu fi alaturi de bancari;)

be@
25th October 2005, 18:06
Am glumit. Stai linistit.

GruppoApparte
25th October 2005, 18:09
be@ tine cu doua echipe frumoase , dar culmea pline de datorii
se vede ca nu te duci la meciuri sa faca si ei bani de pe bilete :P

ce_bine_e
25th October 2005, 18:11
Am glumit. Stai linistit.
stiu ca ia glumit mai, dar ma dau si eu in spectacol :D

be@
25th October 2005, 18:12
be@ tine cu doua echipe frumoase , dar culmea pline de datorii
se vede ca nu te duci la meciuri sa faca si ei bani de pe bilete :P

La meciurile Politehnicii merg. Cu bancarii e mai greu, din pacate...

Dark Horror
25th October 2005, 19:37
Derbiul acestei faze a Cupei Romaniei.Cred ca va bate Craiova.

desdemona
25th October 2005, 19:59
Si de aia ai votat si tu invers? :D superstitii ceva? :P

Dark Horror
25th October 2005, 20:01
Superstitie.Ca am tot votat ca bate CFR pe Pandurii,Dinamo si Iasi si am vazut cum i-a batut.

U1
25th October 2005, 20:02
Cred ca este un meci important pentru ambele echipe...mai ales din considerente financiare. O eventuala prezenta in finala ar echivala mai mult ca sigur cu participarea in cupa UEFA. De altfel este singura cale de a ajunge intr-o cupa europeana pentru equipele cu bugete mici.
Cum in divizia A Dinamo si Steaua s-au distantat de restul plutonului cred ca editia 2005-2006 a cupei Romaniei va fii foarte disputata anul acesta. In cursa au ramas destule echipe bune: Poli. Tim, Rapid, Farul, Dinamo si cele 2 protagoniste care ne preocupa in acest thread.

As vrea sa cistige Craiova si apoi sa joace cu poli. Iasi. Sansele sa ajungem in finala ar creste substantial.

HAI CRAIOVA!!!

GruppoApparte
25th October 2005, 22:37
U1 nu stiu ce sperante poti sa-ti faci ca ajunge Craiova in finala si so si castige , sa fim realisti Dinamo ia iarasi cupa si toti traim fericiti pana la anu cand speram ca minunea se va intampla

Cra10veanu
25th October 2005, 22:41
de la an la an se asteapta mininunea, insa vom lupta si anul asta ca sa nu mai fie Dinamo detinatoarea cupei, fleoshc n-o fii dinamo vreo echipa de speriat ;)

U1
25th October 2005, 22:56
Stiu ca Dinamo este abonata la Cupa dar totul e posibil in aceasta competitie...Daca nu mai arbitreaza Serea meciurile lui Dinamo sunt multa echipe care pot s-o scoata inca din sferturi.
Sa cistige Craiova cupa este ff greu dar nu imposibil. Daca trecem de National si avem putina sansa la tragerea la sorti, in iarna chiar am putea sa ne intarim echipa si sa atacam cupa.

Cra10veanu
26th October 2005, 01:04
nu tre sa ne ca**m mai sus decat ne poate c(u)ru , sa trecem de FC NATIONAL c-om trai si-om vedea. Oricum cum spuneai U1 nu e deloc imposibil !

deja-vu
26th October 2005, 08:41
Nu stiu de ce nu mai pot vota. Cred (si sper) ca va castiga National lejer, la doua goluri diferenta.

be@
26th October 2005, 08:48
Cu siguranta asa va fi.

alamar
26th October 2005, 09:05
Un meci in care Craiova ne va pune probleme. Adica ca in loc de 5-6 goluri nu ne vor lasa sa le dam decat 2-3.
Haaaaaaaai Progresuuuuuuuu'

bogho
26th October 2005, 12:04
Organizatorii acestui meci, FC National, au stabilit pretul biletului la 10 RON (100.000 lei)

probabil va vor sa vina cat mai putin spectatori la acest meci, ca asa sunt ei obisnuiti. cu 10 maxim 20 de specatatori in tribuna si vor sa se simta ca acasa

shefu
26th October 2005, 14:05
hai baieti ca se poate!

Gonzo
26th October 2005, 14:28
inteleg ca suntem pe ei... nu au cum sa ne scape... hai Jaber bag-o in atze.... :yeah:

spinU
26th October 2005, 14:40
ne omoara jaber cu ratarile...macar una sa-i intre...
FORZA STIINTA!!!

Vietnam
26th October 2005, 14:57
Ba ce scapara astia fara gol in prima repriza!!!!! Parca zici ca noi suntem in A si ei in B. Stau si se apara tot timpul .... Rusine!!! Hai Stiinta !!!!!:yeah:

Paul
26th October 2005, 15:00
Cred ca este un meci important pentru ambele echipe...mai ales din considerente financiare. O eventuala prezenta in finala ar echivala mai mult ca sigur cu participarea in cupa UEFA. De altfel este singura cale de a ajunge intr-o cupa europeana pentru equipele cu bugete mici.
Cum in divizia A Dinamo si Steaua s-au distantat de restul plutonului cred ca editia 2005-2006 a cupei Romaniei va fii foarte disputata anul acesta. In cursa au ramas destule echipe bune: Poli. Tim, Rapid, Farul, Dinamo si cele 2 protagoniste care ne preocupa in acest thread.

As vrea sa cistige Craiova si apoi sa joace cu poli. Iasi. Sansele sa ajungem in finala ar creste substantial.

HAI CRAIOVA!!!

Mah , voua va trebuie cumva in UEFA ???????????? :o:

Daca vreti in UEFA , sa bateti pe DInamo in sferturi , pe Rapid in semifinale si pe Poli TIm in finala

SI atunci e ok , Craiova in UEFA.

Asa in sferturi cu Iasi , in semifinala cu Otelu si in finala cu Rapid II daca se poate

sun
26th October 2005, 15:03
le trebe ma le trebe . Dupa blaturile din B , o sa cadem iara pe 20 , daca intra ei in Europa :ok:

HAI NATIONAL !! Rupeti Stiinta in doua :yeah:

Mihai
26th October 2005, 15:03
paul mai bine jet tu... ca Stelutza ta nu mai joaca in cupa:P
Voi vedeti-va de finala cupei uefa in care o sa ajungeti a doua zi dupa paste (al cui nu mai conteaza)!

Vietnam
26th October 2005, 15:05
PAUL : Dar ce are? crezi ca face Nationalul o figura mai frumoasa?:o: Sa fim seriosi! Cu o toba si 5 suporteri nu se face o galerie! Iar tu ca stelist ar trebui sa taci macar noi jucam in Cupa Romaniei!

incepu repriza a doua! Hai baieti pe ei sa eliminam a doua echipa din divizia A.Poate reuseste si Petrolul sa le faca ciinilor rosii o bucurie!!!:evil:

Paul
26th October 2005, 15:21
Haoleu ...
mah , voi sunteti in B si vreti in Cupa UEFA ...

Pai , tu nu`ti dai seama ca iesiti din turul I preliminar


Sincer , daca tot iese DInamo din CUpa , devine obligatoriu ca Rapid sa ia CUpa (sau Poli) , altfel ne facem de kko in Europa , si ce au facut echipele noastre anu asta se duce pe apa sambetei...

Ne trebuie echipe eficiente in UEFA , care sa joace in primul rand la rezultat ...

dragos_popa17
26th October 2005, 16:29
In momentul acesta, favoritii mei sunt Farul.

miril
26th October 2005, 16:34
Rusinoasa calificarea Nationalului, prin maniera de a (nu) juca fotbal!

dragosblue
26th October 2005, 16:41
Rusinoasa calificarea Nationalului, prin maniera de a (nu) juca fotbal!
Rusinoasa, ca dealtfel si arbitrajul lui salomir (dupa radio totalsport).
Oricum, /hello Craiova/hello !

codrind
26th October 2005, 16:41
CORECT ! :ok: (Pandurii-Oţelul 2-0)
A dispărut,din cupă, o echipă oltenească, azi va dispărea şi ultima ! /hello

ESTEEEE!!! :evil:

/hello /hello /hello

ce_bine_e
26th October 2005, 16:43
in sferturi poli iasi - national ;)

miril
26th October 2005, 16:44
Am probleme cu Radio Totalsport, din pacate. Sper sa vina Bergodi cat mai repede! Totusi, calificarea este calificare.

Bancaru
26th October 2005, 16:48
Rusinos! La radio au zis ca Nationalului i-a fost anulat un gol valabil. Rusinos! Eram sigur ca astea vor fi discutiile in cazul in care trecem de olteni. Eu nu am crezut lucrul asta. Si m-am gandit ca o sa va felicit. Daca noi am jucat prost, iar voi nu ne-ati batul, inseamna ca ati jucat la fel de prost. Cel putin. Am intele ca au fost probleme de arbitraj si intr-o parte si in alta. Un gol anulat intr-un meci de cupa, fara tur retur, cantareste mult.

codrind
26th October 2005, 16:54
Rusinos! La radio au zis ca Nationalului i-a fost anulat un gol valabil. Rusinos! ... Un gol anulat intr-un meci de cupa, fara tur retur, cantareste mult.
Păi salomir e stelist din Cluj, dar şefu' e oltean, aşa că....:rosu:

Bancaru
26th October 2005, 16:55
Eu nu vreau sa zic ca ne-a furat cu intentie, dar nici nu cred ca a tras arbitrul cu noi. Asa sunt arbitrii lui Craciunescu. Boi.

bogho
26th October 2005, 16:56
Salomir anuleaza un gol al Nationalului deoarece bancarii au continuat faza dupa ce fluierase un fault

Platanu
26th October 2005, 16:59
Eu nu vreau sa zic ca ne-a furat cu intentie, dar nici nu cred ca a tras arbitrul cu noi. Asa sunt arbitrii lui Craciunescu. Boi. Conteaza ca ne-am calificat,si ca Dinamo nu s-a calificat.Ma intreb:penalty-ul ratat de olteni a fost aparat de Nae,sau au tras ei alaturi?

virus alb-albas
26th October 2005, 17:01
Nae iesise de mult ... s-a accidentat la un duel cu jaber pana in min.90...au iesit amandoi...
Prunea a fost in poarta la prelungiri si la 11m

claudio25ro
26th October 2005, 17:01
unde-s oltenii..muica..disparura?
/OLE/ finala e :FARUL-POLI IASI

virus alb-albas
26th October 2005, 17:03
cum sa disparem, bre? ce, am pierdut rusinos, sau ce ?
Craiova a dominat meciul... asta e un lucru bun... pacat ca nu ne-am calificat, desi o meritam.... fotbalul e nedrept (de multe ori)

Hai Craiova ! :ok:

codrind
26th October 2005, 17:09
....Ma intreb:penalty-ul ratat de olteni a fost aparat de Nae,sau au tras ei alaturi?
PRUNEA a apărat ca īn tinereţe!
Şi a ratat "meseriaşu' " penalty-urilor de la olteni --- :o: portarul:o:

GruppoApparte
26th October 2005, 17:18
Pana la urma nu mai conteaza cum a fost victoria Nationalului , ei merg mai departe , ei sunt mai aproape de cupa , Craiova sa mai astepte , intai sa'si formeze o echipa si apoi sa spere la promovare si cupe si minuni.
Frumoasa treaba chiar Bornescu a ratat vedeta voastra si inca o treaba faina nu vad sa fi dat Jaber nici un gol (asta pt cei care visau ca da Jaber gol, dar probabil ce sti ce gol credeau ca da , de aer cel mai probabil)
National /hello

miril
26th October 2005, 17:19
Nu a jucat Bornescu candva la...??? Merci, GruppoApparte!

Pacala
26th October 2005, 17:22
A naibi "dreptate".........o echipa domina 120 de minute.......joaca spectaculos,tehnic, ofensiv, are o multime de ocazii dar ratate cu nonsalanta ...........iar altii trag de timp,degajeza prin tribune,se apara aproape non-stop, ii mai ajuta si arbitrul sa termine meciul.

ma deranjeaza mai putin ratarea calificarii cat faptul ca arbitrul a permis curestenilor sa joace extrem de dur, la intimidare in fata unei echipe care a avut practic numai tineri ,chiar 3 juniori plus Stanga. A dreacu dreptate...ptiu

cel mai mult imi pare rau de copii aia...o buna bucata de timp Universitatea Craiova a jucat cu 3 juniori in teren.........sper sa nu fie grave accidentarile lui D.Mihai si Jaber ........urat joaca national astia.........national joaca ca e echipa de divizia c..toti cu curu in poarta si purceaua
si uite cum e viata asta...national, o echipa "degeaba" ,fara valori, fara suporteri, fara orizont, niste mercenari cu 10 mosi in tribuna se califica ........ptiu ...dreptate-i asta?

comentariul celor din gruppo
Universitatea Craiova este eliminata din cupa desi a dominat categoric meciul, National nefacand altceva decat sa impinga meciul spre penaltiuri, unde a si castigat.
National se califica in sferturile Cupei Romaniei
Mitchell executa. Apara Prunea
I Savu executa pentru National. Goool 4 - 3
Gingioveanu se pregateste sa execute. goool
M. Savu executa pentru National. Goool 3 -2
Executa Orac. Goooool 2- 2
2 -1 pentru National. Griffiths a dat gol
Apara Prunea
Executa Bornescu
1 - 1. Nationalul da gol prin Lita
Va executa Stinga. Se indreapta spre balon. GOOOOOOOOL
Galeria striga numele lui Bornescu
Se executa la poarta unde sta si galeria craiovei
Se alcatuiesc listele cu cei 5 jucatori ce trebuie sa execute penaltiurile
S-a terminat. Se vor executa lovituri de la 11 m
Faza frumoasa facuta de juniorii Craiovei Stavaru si Gingoveanu
Orac suteza si Prunea respinge in corner
Universitatea are in acest moment pe teren 3 jucatori
Galeria Universitatii il apostrofeaza destul de dur pe Stinga
Un sut extraordinar si Prunea scoate de la "paianjen"
Stavaru este iarasi faultat la centrul terenului
Atac prelungit al Craiovei dar Salomir da un fault aiurea la Ionescu
Contraatac foarte periculoas al Nationalului in urma unei greseli a lui Dananae
Mai sunt 7 minute de joc
Universitatea a inceput sa joace cu centrari inalte la care jucatorii olteni nu au mari sanse, bancarii fiind mult mai inalti
Atac pozitional al Craiovei se ajunge in careul bancar, dar fara rezultat
Contraatac al jucatorilor de la National care se termina fara rezultat insa Gingioveanu primeste galben. Un jucator al bancarilor s-a dus la arbitru si apoi acesta a dat galben jucatorului craiovean
Unul din jucatorii Nationalui a fost in offside pe dreapta, arbitrul nu a fluierat, a intrat in careu si s-a impiedicat in momentul sutului
A inceput repriza a doua cu Gingioveanu in locul lui Fritea
S-a terminat prima repiza de prelungiri
National a avut un contraatac reusit, un jucator al lor scapand pe partea stinga si sutul sau este aparat de Bornescu
Stavaru suteaza la poarta, mingea este respinsa si ajunge la Fritea, dar Salomir fluiera offside desi mingea venea de la un adversar
Un atac pozitional al Universitatii si Stavaru este iarasi faultat, la 30 de m de parta. Lovitura este executata direct spre poarta, de catre Stoica si mingea trece milimetric peste poarta
Orac face pressing la Prunea care trimite mingea in tribune
Universitatea ataca numai prin Orac, dar care este izolat intre fundasii nationalului
Contraatac al Universitatii dar Stavaru este faultat dur la mijlocul terenului
Salomir anuleaza un gol al Nationalului deoarece bancarii au continuat faza dupa ce fluierase un fault
Pe stadion s-a anuntat infrangera echipei Dinamo si tot stadionul s-a bucurat
Suporterii craioveni ii reproseaza lui Stinga faptul ca a executat el lovitura libera
Lovitura este executata de Stinga in zid si apoi Stoica trimite pe langa poarta
Orac este singur intre 3 fundasi si este faultat pe linia cde 16 m. Stinga vorbeste cu Stoica. Prunea nu isi gaseste locul.
Galeria craiovei ii reproseaza lui Burca ca este sclavlui lui Netoiu
min 1 Contraatac al Universitatii, Orac este blocat in ultima secunda de fundasii bancari
A inceput prima repriza de prelungiri
S-au terminat cele 90 de minute de joc. Urmeaza prelungiri
Dananae a driblat tot ce a intalnit in cale, si a incercat un sut care nu a nimeri insa poarta lui Prunea
O noua intrare destul de dura a bancarilor un jucator oltean este cazut la pamant
Faza frumoasa realizata de Stavaru si continuata de Stinga si Fritea
Lovitura libera executata de Stoica de la 45 de m este aparata de Prunea, care a luat locul lui Nae
Un sut al lui Orac este prins de Nae
Galeria Universitatii are o evolutie exceptionala, exceptan perioada conflictului cu jandarmii au cantat fara oprire
Jaber accidentat a fost inlocuit cu Orac.
Dina si Orac se pregatesc sa intre in teren
Lovitura libera pt. Univeristatea de la 25m. Stinga centreaza, dar Nae respinge. A avut loc o ciocnire intre Nae si Jaber ambii fiind intinsi pe gazon
Schimbare la Universitatea. Stavaru intra in locul lui D Mihai.
min 39 Un nou cartonas galben pentru bancari, in urma unui fault dur la 35 de m. La aceasta faza Universitatea urca cu toata echipa in atac. Bancarii resping in aut
Un nou cartonas galben pentru bancari, in urma unui fault dur la 35 de m. La aceasta faza Universitatea urca cu toata echipa in atac. Bancarii resping in aut
min 38 Meciul este intrerupt, in urma unui fault destul de dur asupra unui jucator oltean. Bancarul a fost avertizat cu un galben
Meciul este intrerupt, in urma unui fault destul de dur asupra unui jucator oltean. Bancarul a fost avertizat cu un galben
Un atac al Nationalului se termina cu un sut pe centrul porti, sut aparat de Bornescu
Universitatea Craiova este practic pe tot terenului, o noua faza de atac fiind irosita de craioveni, care scapa mingea in afara terenului
Universitatea a revenit in joc, Bornescu striga tot timpul la coechipieri, impingandu-i spre poarta adversa. Craiova continua construiasca pe tot terenul, pasand. De doua trei minute jucatorii Nationalului nu s-au intalnit cu mingea, in final mingea a ajuns la Jaber care a fost fluierat in off-side. Stinga reproseaza arbitrului aceasta decizie
min 34 Jucatorii olteni au construit foarte frumos, dar la marginea careului de 16 m, un jucator bancar a faultat, insa Salomir nu a fluierat nimic
De aproximativ 6 minute jucatorii bancarii au inceput sa cada la fiecare atingere intre jucatori. Salomir acorda de fiecare data fault, impingand practic Nationalul spre poarta oltenilor. La o asemnea lovitura unul din jucatorii nationalului a trimis din foarfeca, dar peste poarta
min 29. O lovitura de cap a unui atacant al Nationalului este aparata de Bornescu
In galeria Universitatii este un scandal intre suporteri si jandarmi, deoarece suporterii olteni au inceput sa protesteze destul de agresiv la deciziile arbitrului Salomir
min 27. La un contraatac al bancarilor, Salomir nu acorda offside desi 3 jucatori erau la cel putin 2 m in spatele fundasilor
min 26 Lovitura foarte periculoasa, la marginea careului Stiintei, lovitura obtinuta gratuit de National.Reusim sa respingem, si iesim cu toata echipa in atac
In ultimile 4 minute Universitatea Craiova a evoluat in 10 oameni, Velcovici fiind accidentat
Suporterii olteni ii cer lui Stinga sa ii introduca pe Dina si Orac in atac, exasperati de ratarile lui Jaber
min 22 Atac al Universitati, Stinga, Velcovi si Fritea combinand, dar Fritea trimite o centrare peste poarta
Universitatea Craiova domina si aceasta repriza, bancarii rezumandu-se la respingerea mingiilor cat mai departe de propria poarta
min 19. Universitatea Craiova poarta un atac pe Stinga, dupa 10 pase consecutive, Jaber este deposedat in momentul cand se pregatea sa trimita spre poarta
min 16 Ocazie mare a Universitatii, Stinga suteaza la poarta, Nae respinge si Jaber nu reuseste sa trimita mingea in poarta
min 15 Atac prelungit al Craiovei purtat mai intai pe dreapta si apoi pe stinga este ratat de Fritea, acesta nerusind sa centreze.
min 13 Un atac al Universitatii este purtat pe partea stinga, si contraatacul Nationalului se termina cu un sut al capitanului lor.
Atacurile Nationalului se bazeaza pe centrari catre inaltii atacanti ai bancarilor
min 11 O centrare a celor din Bucuresti gaseste trei jucatori in careul Universitatii.
Autorul faultului a primit cartonas galben
min 9. O lovitura libera aduce intraga echipa bancara in careul Universitatii, din fericire, centrarea ce a urmat a fost respinsa de craioveni
min 8 Contraatac al Nationalului pe partea dreapta si unul din mijlocasii bancari trimite peste poarta
min 6 Mare ocazie a Universitatii, iarasi o combinatie Ionescu Stinga, si antrenorul-jucator al Universitatii trimite o centrare catre Jaber dar acesta ajunge cu o fractiune de secunda in urma portarului Nae
Universitatea a inceput din nou sa domine, fundasii olteni fiind pozitionati la mijlocul terenului.
min 3 O faza foarte frumoasa a Craiovei, o combinatie Ionescu Stinga incheindu-se cu o centrare a acestuia din urma dar bancarii resping
Meciul este destul de fragmentat. Craiovenii sunt destul de ambitiosi, alearga pe tot terenul facand presing la fiecare minge
Meciul este destul de fragmentat. Craiovenii sunt destul de ambitiosi, alearga pe tot terenul facnd presing la fiecare minge
A inceput a doua repriza. Nu este nici o modificare in cele doua echipe
S-a terminat prima repriza. Universitatea a dominat cateogric aceasta prima repriza, avand multe ocazii, spre deosebire de FC National care exceptand sutul periculos al lui Bundea, nu a pus in pericol poarta aparata de Bornescu
min 43. Dupa o greseala a lui Jaber, Stinga il arata cum ar fi trebuit sa preia mingea
Fundasii bancari se tem de acest meci, fiecare minge pe care o prind este degajata in marginea terenului
Universitatea continua sa domine si construieste cu rabdare pe ambele flancuri, pe o parte prin Danane - Ionescu iar pe partea cealalta Fritea - D Mihai. Stinga face un joc foarte bun la mijlocul terenului.
min 40 Atac al Universitatii dar D Mihai prefera un sut spre poarta in locul unei pase in lateral la Fritea care era liber
min 39 Stinga si Dananae creaza o noua faza de atac, dar centrarea lui Dananae il gaseste pe Jaber intre patru fundasi adversi si nu se intampla nimic pe tabela de marcaj
min 37. O centrare il gaseste in careu pe Jaber care nu reuseste sa finalizeze cu gol
min 36. Stinga centraza si acelasi Jaber trimite putin peste poarta
min 33. Centrare Fritea si Jaber reia cu capul, dar mingea trece pe langa poarta
Paradoxal, desi este in divizia B, Universitatea este echipa care constuieste, dominand, National incearca doar contraatacuri purtate in special pe partea stanga.
D Mihai nu s-a integrat complet in sistemul echipei. Se vede ca nu este folosit titular, jucand foarte temator
min 32. Un atac al bancarilor este rezolvat de Ciuca printr-o executie foarte frumoasa
min 31. D Mihai centraza in careu, dar nici un jucator oltean nu se afla acolo
min 30 Un contraatac al Craiovei se soldeaza cu un fault la Stinga. Fundasul bancar primeste cartonas galben
min 29 O combinatie destul de frumoasa intre Jaber si Dananae, dar acesta a fost deposedat in momentul sutului
Craiova a impins iarasi jocul in jumatatea adverse.
min 26. Unul din fundasii bancari suteaza destul de departe de poarta aparata de Bornescu
Contraatac destul de periculos al Universitatii dar Stinga nu reuseste sa ajunga la mingea trimisa de Jaber.
Fundasii Universitatii sunt destul de siguri, dar dau emotii suporterilor, deoarece incearca sa rezolve fazele de aparare prin executii tehnice in loc sa degajeze mingea spre atac
Fundasii Universitatii sunt destul de sigur, dar dau emotii suporterilor, deoarece incearca sa rezolve fazele de aparare prin executii tehnice in loc sa degajeze mingea spre atac
min 22 Atac al Universitatii, dar Jaber este deposedat in careu
In tribune, exceptand galeria Craiovei, mai sunt foarte multe steaguri si fulare alb albastre.
min 20 Atacantii bancari au avut un atac destul de periculos, craiovenii pleaca pe contratac respins in extremis in out.
Jocul practicat de olteni nu arata ca Universitatea Craiova este o echipa din B
min 18 Atac pozitional prelungit al Nationalului, fundasii craioveni resping mingea.
Meciul s-a echilibrat, jucandu-se la centrul terenului, fara ocazii de poarta.
In tribune sunt aproximativ 1500 de spectatori
Lovitura libera pentru National executata slab
Sunt aproximativ 200 de suporteri olteni la meci care domina fondul sonor. Spre stadion se mai indreapta cateva grupuri de suporteri.
Lovitura libera este executata destul de bine, Bornescu respingand in corner sutul periculos al lui Bundea
Ocazie mare a Craiovei, un sut al lui Fritea este respins cu greu in corner. Acest corner este executat periculos in careu, dar portarul Nae respinge
Galeria Craiovei a intrat in stadion. Jucatorii Nationalului incearca sa castige mejlocul terenului, dar craiovenii raman periculosi in special pe contratac si prin insiruirea de pase.
Lovitura libera este executata destul de bine, Bornescu respingand in corner
Mitchell faulteaza la 25 de m de poarta si primeste un cartonas galben
Jocul se desfasoara in special la jumatatea terenului, cu o usoara dominare a Craiovei
La tribuna oficiala au aparut si 10 suporteri bancari avand cu ei si o toba
Universitatea Craiova joaca foarte avansat, fundasii fiind la centrul terenului
O noua faza de poarta realizata de Universitatea, dupa o intesatura de pase, Jaber este surprins in offside
min 5 Stinga este faultat la marginea careului. Lovitura libera este executata tot de Stinga, dar Ionescu trage pe langa poarta
O mare parte din galeria craiovei incurajeaza echipa din afara stadionului
min. 3 Mare ocazia a lui Jaber. Acesta a scapat singur cu portarul, dar sutul sau a fost respins in corner
ora 13:55 Universitatea va incepe cu urmatorul 11: Bornescu - Mitchell, Ciuca, Stoica - Dananae, Fritea, Velcovici, D. Mihai, Stinga, Ionescu - Jaber
ora 13:53 Pe stadion sunt si 12 suporteri ai bancarilor
ora 13:50 La una din portile de intrare are loc o disputa intre galeria Craiovei si organizatori in privinta pretului biletului, craiovenii nedorind sa dea mai mult de 5 RON pe un bilet
ora 13:17. Pe drumul dintre Pitesti si Mioveni este formata o coloana formata din aproximativ 20 de masini cu suporteri ai Universitatii

virus alb-albas
26th October 2005, 17:24
uitashi sa zici sursa: www.gruppo-maxima.ro :ok:




Nu a jucat Bornescu candva la...??? Merci, GruppoApparte!
la....National ? Ba da, dar nu cred ca e cazul sa fie suspectat de ceva necurat..

miril
26th October 2005, 17:50
Nici eu. Am zis doar asa. Sa vedem ce ne aduce...Mos Nicolae:

GruppoApparte
26th October 2005, 17:54
va aduce un porc si o oaie mos nicolae , eee si locul 4 in clasament si o cupa :)

Bancaru
26th October 2005, 17:55
Salomir anuleaza un gol al Nationalului deoarece bancarii au continuat faza dupa ce fluierase un fault
Fault la care doi olteni s-au ciocnit intre ei.
Parca am mai vazut undeva mesajul lui canadawithlove

dragosblue
26th October 2005, 18:03
Rusinos! La radio au zis ca Nationalului i-a fost anulat un gol valabil. Rusinos! Eram sigur ca astea vor fi discutiile in cazul in care trecem de olteni. Eu nu am crezut lucrul asta. Si m-am gandit ca o sa va felicit. Daca noi am jucat prost, iar voi nu ne-ati batul, inseamna ca ati jucat la fel de prost. Cel putin. Am intele ca au fost probleme de arbitraj si intr-o parte si in alta. Un gol anulat intr-un meci de cupa, fara tur retur, cantareste mult.
Ce e rusinos, bancare ?
N-au mai gresit pina acum arbitrii, cu intentie sau fara (incearca sa-ti aduci aminte)?
Ce vrei sa facem, sa inchidem thread-ul ?
V-ati calificat, bafta pe mai departe, dar Craiova a demonstrat ca e pe drumul cel bun, rezultatul de azi nefiind asa de important.
Am jucat in Cupa cu 2 echipe bune din A si am facut fata, zic eu, cu brio.

miril
26th October 2005, 18:14
Asa da, Dragosblue. Nu vrem decat un dialog intre suporteri care incerca sa fie obiectivi cat se poate in conditii de subiectivitate care tin de statutul suporeterului unei echipe. Succes in lupta pentru promovare! Aveti nevoie mai mult decat de o calificare in sferturile Cupei Romaniei!

Dark Horror
26th October 2005, 18:24
Bravo National!

miril
26th October 2005, 18:34
Merci, Dark Horror. Oltenii au fost darji, iar noi cam...pensionari, adica mai cu...experienta!

sun
26th October 2005, 20:18
Ideea e ca Universitatea Craiova era (cred ) cel mai facil adversar pe care il puteam (:P) intalni. Deci victoria e logica :ok:
Sper ca pana la sferturi , National sa revina ( cu o victorie impotriva lui Dinamo de exemplu ) :yeah:

be@
26th October 2005, 20:56
Mai lasati-ne cu copy-paste-ul de pe craiova-maxima, ca nu ne intereseaza sa vedem cum va laudati singuri.


<<FC National a mizat pe un joc ofensiv cu Craiova, pornind cu doi atacanti, spre deosebire de jocul prudent al oltenilor, cu numai un varf. Prima repriza a fost echilibrata, cele doua echipe intrand la cabine la egalitate, fara gol.

A doua repriza s-a incheiat cu acelasi scor, la fel si prelungirile.

Au urmat loviturile de departajare, in care Bornescu a ratat, iar FC National s-a calificat in sferturile de finala cu 4-3. >>

Onlinesport


Bravo, baieti ! /hello
Suntem in sferturi,si vom cadea cu o echipa cotata mai slab decat noi, asa ca putem trece mai departe.
Sa vina Cupa, sa vina Cupa, sa vina Cupa-n Cotroceni !

P.S.:Oltenilor,ramaneti cu frustrarile voastre .

EDMOND_
26th October 2005, 21:28
Cea mai tare gluma a zilei este asta de pe onlinesport cu National jucand ofensiv. Am fost la meci si nici vorba de asa ceva. Poate ca era logic ca bancarii sa se califice insa pe teren lucrurile nu au stat chiar asa. In prima repriza Universitatea a jucat cu fundasii pe linia de centru iar bancarii nu au avut decat un singur sut spre poarta Craiovei. Apoi in prelungiri National a facut fata destul de greu unei echipe oltene cu trei pusti de 17 ani in teren ( Ionescu, Stavaru, Gangioveanu)...
Nu are rost sa mai dau amanunte. Si pentru ca unii sa nu mai bata apa in piua aiurea pe aici uite si declaratia antrenorului bancar:

"Nu s-a văzut diferenţa &#238;ntre noi, o divizionară A, şi Universitatea, divizionară B. Le mulţumesc portarilor, care şi de această dată ne-au ajutat să c&#226;ştigăm. Lui Nae pentru meciul cu Farul, dar şi pentru cele 90 de minute de aici, c&#226;nd a scos două, trei ocazii bune ale craiovenilor, dar şi lui Prunea, care &#238;n cele două reprize de prelungiri, dar şi la penaltiuri, a fost imperial. Aştept Craiova &#238;n Divizia A, pentru că locul ei este acolo."

Cum este, tanti be@ , vezi pe undeva ca ati jucat ofensiv?
Felicitari pentru rezultat, insa pentru joc nu am de ce. Craiova a construit tot meciul, iar National a inchis jocul cat a putut de mult. Intrebati fundasii Nationalului cum degajau mingea unde nimereau in prima repriza si poate veti intelege ca nu ati jucat in nici un moment ofensiv.

be@
26th October 2005, 21:35
Au jucat pe contraatac. Ce va ofticati asa ?
Am avut un gol anulat, iar Prunea a aparat 2 penalty-uri.

Pacala
26th October 2005, 21:42
joc ofensiv pe trei contraatacuri in 90 de minute :D
ce sa mai, sinteti buni ... :)

interesant ce legaturi si interese au aparut la federatie de au jucat arbitrii pentru national si la meciul cu noi si la cel cu farul..poate si inainte de asta..........incurcate caile .....federatiei

Apropo, nu stiam ca o echipa de pe locul 4 din A tebuie sa apeleze la antijoc, la joc dur , la intimidare, la degajari in tribuna cand joaca cu o echipa de B.

parca echipele din A erau considerate mai valoroase, cu jucatori mai tehnici ...cu stil, cu tactici mai ofesive si siteme de joc mai elaborate, nu cu : da-i la gioale , toata echipa cu curu in poarta, cat mai e pana se termina, nea arbitre fa-te ca nu vezi..hai sa rezistam pana la 11m ca acolo nu se stie ..... bla bla bla

EDMOND_
26th October 2005, 21:43
Nu ma oftic deloc, dimpotriva... sunt chiar foarte multumit cum a jucat echipa astazi. Insa nu-mi plac exagerarile de \amorul artei. Iar faptul ca National a jucat ofensiv este ceva de domeniul fantasticului. Citeste ce spune antrenorul vostru si nu mai visa cu ochii deschisi. Ati practicat un joc foarte urat, insa ati castigat . Felicitari. Insa atat, nu mai exagera aiurea.
Ce contraatac? In prima repriza ati trecut foarte rar de jumatatea terenului.
Ati avut un singur sut la poarta in timp ce Nae a avut destul de lucru....

be@
26th October 2005, 21:47
Important e ca ne-am calificat.Voi invatati sa executati penalty-uri...si dupa aia mai vorbim.

EDMOND_
26th October 2005, 21:48
Fault la care doi olteni s-au ciocnit intre ei.
Parca am mai vazut undeva mesajul lui canadawithlove

Iti spun ce am vazut eu. La faza asta atacantul bancar l-a impins pe fundasul nostru ( care ii luase fata) in portarul Bornescu. Salomir a fluierat, insa bancarii au continuat jocul.
Daca tu ai vazut altceva poate este de vina unghiul din care ai privit.

rhadoo
26th October 2005, 22:45
TARAS GRAPIS nationalu mere mai departe si craiova ramane sa se lupte in Basta e!

codrind
26th October 2005, 22:49
.........
Daca tu ai vazut altceva poate este de vina unghiul din care ai privit.


Dar poate e de vină SUBIECTIVISMUL unora ! :rolleyes: Ce spui ??? :nah:

Luci@n333
26th October 2005, 23:15
PAUL : Dar ce are? crezi ca face Nationalul o figura mai frumoasa?:o: Sa fim seriosi! Cu o toba si 5 suporteri nu se face o galerie! Iar tu ca stelist ar trebui sa taci macar noi jucam in Cupa Romaniei!

incepu repriza a doua! Hai baieti pe ei sa eliminam a doua echipa din divizia A.Poate reuseste si Petrolul sa le faca ciinilor rosii o bucurie!!!:evil:

5 suporteri ... ma rog, fiecare are dreptu sa imprumute un neuron asa ca tine.
afla ca aia ,,5 suporteri" erau in multe momente peste aia pomeniti in nuvela istorica ,,Alexandrul Lapusneanul" - ,,Multi da' ...." ai vostrii , care emanau si un miros de .... prin tot Mioveniul, ca stia lumea sa stea in casa ca veneau oltenii in deplasare.
Vezi ce usor e sa vorbesti pe forum:evil: :evil: :evil:
Trebuia sa vi la meci sa-ti arati spiritul asta ironic de forumist.

VICTORIE FRATILOR!!! si cam asta BASTA.

THE END.

Offf.... oftica asta .... hai sa aruncam cu totii cu kakao ca de ... da mai frumos la C.V.-ul de forumist CATA OFTICA!!!
Or fi jucat urat ... astea-s posibilitatile , da' ca sa zici ca nestiinta a fost peste noi ?!? Din ce carti de benzi desenate ati scoso?
Ce insemna sa vezi meciul cu ochii influentati de lumina culorilor clubului pt. care respiri briza de la ora 11 de la stadion!!! Cred ca ati visat prea frumos aseara si confundati fictiunea cu realitatea.

Scurt si la obiect : Craiova a jucat bine, National a jucat bine . A fost anulat un penalty aiurea de chel. S-a ajuns in prelungiri , a ratat Pepe si s-a calificat NATIONAL ce e mai mult de zis la subiectul asta.
Hai respect.

HAI NATIONAL!!!

be@
26th October 2005, 23:35
Lasa, Luci, ca eu m-am lamurit mai demult. Oameni mai laudarosi ca oltenii nu cred ca exista in lumea asta. Inchipuieti,ei spun ca U e cea mai iubita echipa din tara. :lol:

Luci@n333
26th October 2005, 23:39
Lasa, Luci, ca eu m-am lamurit mai demult. Oameni mai laudarosi ca oltenii nu cred ca exista in lumea asta. Inchipuieti,ei spun ca U e cea mai iubita echipa din tara. :lol:
In tara Olteniei posibil.

Cra10veanu
26th October 2005, 23:40
Important e ca ne-am calificat.Voi invatati sa executati penalty-uri...si dupa aia mai vorbim.
calificarea e calificare domnisoara n-a negat nimeni asta dar n-o mai bate de trotuar ca a fost joc ofensiv spectaculos etc, ma bucur ca ajungi ulterior la concluziile noastre. Nu e o infrangere deloc rusinoasa a Craiova, s-a luptat cu o echipa de pe locul 4 din prima divizie iar Craiova a dominat enorm meciul, as fii inversat un pic afirmatia ta spunand Craiova a jucat ofensiv, iar nationalul prudent, adica cu curu-n poarta.
PS: Sint foarte multumit de cum a jucat Universitatea, avem promovarea-n mana daca continuam in stilul asta !/hello /hello /hello /hello


Lasa, Luci, ca eu m-am lamurit mai demult. Oameni mai laudarosi ca oltenii nu cred ca exista in lumea asta. Inchipuieti,ei spun ca U e cea mai iubita echipa din tara. :lol:
este sa stii, e un oras al fotbalului, e echipa din provincie cu cel mai frumos palmares :yeah: . Sintem o echipa care starneste multa invidie :P

codrind
26th October 2005, 23:42
...... Inchipuieti,ei spun ca U e cea mai iubita echipa din tara. :lol:

Unde ??? Īn care ţară !

Cra10veanu
26th October 2005, 23:47
Unde ??? Īn care ţară !
in Romania nu in Moldova :happy :happy :happy

be@
26th October 2005, 23:50
Fii serios !
Echipele din Bucuresti au fani in toata tara. Voi aveti doar acolo ,in oltenia.

Cra10veanu
26th October 2005, 23:51
asta vreau sa zic, si la satele alea unde nu exista televiziune, au auzit de Steaua si gata sint stelisti ;)

Leo_
26th October 2005, 23:51
Da mai, aveti dreptate...Craiova nu e cea mai iubita echipa din tara, ci Poli Iasi sau National...sau mai degraba Steaua, cea atat de draga voua, moldovenilor. uite aici dovada cea mai clara :happy (poza e de la meciul de azi de la Suceava)

Cra10veanu
26th October 2005, 23:53
imi place de europeanu ala :D:D:D

be@
26th October 2005, 23:54
asta vreau sa zic, si la satele alea unde nu exista televiziune, au auzit de Steaua si gata sint stelisti ;)
Asta e adevarul, din pacate.

EDMOND_
27th October 2005, 00:00
Dar poate e de vină SUBIECTIVISMUL unora ! :rolleyes: Ce spui ??? :nah:


Pai eu am fost la meci ! Si am vazut cred relativ bine! Tu si bancaru de unde ati vazut? Poate ati avut un unghi mai bun si de acolo "obiectivitatea " voastra...

be@
27th October 2005, 00:01
Pai uite ca a fost si Luci. Citeste ce a scris el.

EDMOND_
27th October 2005, 00:11
Eu zic sa nu mergem mai departe ca pun poze cu super galeria voastra care in prima repriza cand erati inghesuiti in jumatatea voastra de teren nici nu mai respira...... si pe urma incep sa rada astia pe aici. Hai sa ne oprim aici...

Ammadeus
27th October 2005, 00:48
cand lu' mititelu i se termina cashul, o luati voi in jos si in seria a 2-a. propun o serie b permanenta pt. zona oltenia, din care sa nu se poata promova sau retrograda. acolo oltenii s-ar bate intre ei si ne-ar scuti pe ceilalti de penibilitatile lor; apropo, cand le dati banii la resitza?

GruppoApparte
27th October 2005, 01:32
foarte interesant devine intotdeauna subiectul cand be@ graieste ... tine'o tot asa :yeah:

Cra10veanu
27th October 2005, 03:49
cand lu' mititelu i se termina cashul, o luati voi in jos si in seria a 2-a. propun o serie b permanenta pt. zona oltenia, din care sa nu se poata promova sau retrograda. acolo oltenii s-ar bate intre ei si ne-ar scuti pe ceilalti de penibilitatile lor; apropo, cand le dati banii la resitza?
aberant, locul nostru este unde stiu cunoscatorii bai tinere, si nu ne batem intre noi, va batem pe voi pe unde va prindem :evil:

desdemona
27th October 2005, 04:49
uite aici dovada cea mai clara :happy
Vai, leo, ce poza e aia... :evil: cu jandarmul sunt 4 :ok:

Maximus
27th October 2005, 07:55
Ia luati de aici din gsp cu titlul sugestiv "Nedrept"

Nedrept
Alexandru Banu (Mioveni)

După ce a eliminat-o pe CFR Cluj, Ştiinţa a dominat ieri tot meciul cu FC Naţional, dar a pierdut nemeritat la penalty-uri

Prima repriză a partidei de la Mioveni a lăsat impresia că ambele echipe fac parte din aceeaşi divizie. Adică, din "B". Cu un plus pentru Craiova, care a ratat două ocazii bune prin Salih Jaber (2, 37). Fotbalul multe prea urīt pentru vremea superbă a continuat şi după pauză, cīnd a apărut şi Naţionalul la finalizare, dar Liţă a ratat incredibil: singur, la 6 metri, a trimis īn braţele lui Bornescu (70).

"Bancarii" au īnceput să joace abia īn prelungiri, cīnd lui Ionuţ Savu i-a fost anulat aiurea un gol pe semnalizarea lui Savaniu, care a văzut fault īn atac la o fază de cascadorii rīsului dintre Bornescu şi Velcovici (99). Apoi, celălalt Savu, Marian, l-a luat la ţintă pe Bornescu de la 8-9 metri (105). Salomir şi-a intrat şi el īn rol, compensīnd eroarea lui Savaniu prin neeliminarea lui Burcă şi Ionuţ Savu. Danie Orac a īnchis fotbalul şutīnd īn Prunea după o acţiune personală. A urmat loteria penalty-urilor, unde Prunea a parat şuturile lui Mitchell şi Bornescu, portarul craiovean fiind un obişnuit al loviturilor de la 11 metri, şi i-a calificat pe "bancari" īn "sferturi". Meciul perfect pentru a demonstra că fotbalul este uneori nedrept.

Scandal cu biletele
Deşi ştiau că intrarea la meci va fi liberă, cei 300 de suporteri ai Universităţii veniţi la meci au avut surpriza să fie anunţaţi la stadion că trebuie să cumpere bilete, costul unui tichet fiind de 50.000. Oltenii au fost foarte nemulţumiţi (foto) şi iniţial nu au vrut să mai intre īn tribune, vizionīnd primele minute ale meciului de līngă gardul micuţei arene. Īn cele din urmă, patronul Mititelu a dat banii şi fanii craioveni au intrat īn stadion. / Alexandru Banu (Mioveni)

Burcă şi Bundea, fluieraţi
Florin Prunea, Ionuţ Savu, Ovidiu Burcă şi Zeno Bundea, acum la FC Naţional, au evoluat īn trecut pentru Universitatea Craiova. Dacă primii doi au scăpat de apostrofări, Burcă şi Bundea au fost īnjuraţi de galeria venită din Bănie. Suporterii olteni au avut şi un mesaj care īncerca să justifice violenţele galeriei din această toamnă: "Ne-aţi băgat cu forţa-n «B», acum suportaţi-ne!". / Alexandru Banu (Mioveni)


Care zici mah ca Nationalul a jucat ofensiv?

be@
27th October 2005, 08:29
Hai sa dau si eu copy-paste din Prosport si Totalsport.

PRUNEA,SALVATORUL "BANCARILOR"

Asa cum era de asteptat, partida de pe stadionul "Dacia" din Mioveni, dintre FC National si Universitatea Craiova a fost una aprig disputata, echipa calificata in "sferturile" Cupei Romaniei stabilindu-se abia dupa executarea loviturilor de la 11 metri.

Antrenorul "bancar" Catalin Necula a inceput meciul fara Abiodun, suspendat si Panc, accidentat, in timp ce tehnicianul "Stiintei", Ovidiu Stanga nu i-a putut folosi pe Alexandru Piturca, accidentat, Saceanu, suspendat si Girla, neconvocat pentru acest joc.

Craiovenii au inceput in forta, Jaber ratand deschiderea scorului in minutul 2, scapat singur cu Nae. Bucurestenii au replicat sapte minute mai tarziu, prin sutul lui Bundea, iar cei aproape 7000 de spectatori sperau sa vada un meci spectaculos. Nu s-a intamplat insa asa, cele doua echipe practicand un joc tern pana la finalul primei reprize. Pana la pauza, a mai fost de notat doar ratarea lui Jaber, din minutul 37, dupa o centrare venita de la Stanga.

Dupa pauza, Lita l-a pus la incercare pe Bornescu, trimitand periculos spre poarta din lovitura libera, iar Jaber a incercat sa-l invinga pe Nae din "foarfeca", insa portarul bucurestenilor a fost la post.Jaber preia gresit intr-o faza ce putea deveni periculoasa pentru buturile portii Nationalului iar in replica, Lita a mai trimis o data pe langa poarta lui Bornescu.

In minutul 70, acelasi Catalin Lita a ratat deschiderea scorului, trimitand cu capul, pe langa poarta, din careul mic. Cinci minute mai tarziu, Stanga a trecut printre fundasii lui FC National dar ocazia nu a fost fructificata de Andrei Ionescu. De altfel, "noul Balaci" cum este alintat noul star al Craiovei, Andrei Ionescu, a facut un meci slab, departe de ce a aratat pana acum in partidele din Divizia B.

A urmat momentul decisiv al partidei, cand Nae si Jaber s-au ciocnit in careul lui FC National, ambii fiind inlocuiti. Orac i-a luat locul lui Jaber in "unsprezecele" craiovean, in timp ce antrenorul Necula l-a trimis intre buturi pe Prunea, in locul lui Nae. Surprinzator, accidentarea portarului titular al formatiei din Parcul cu Platani a fost de bun augur pentru "bancari", inlocuitorul lui Nae, Prunea, avand un rol decisiv in stabilirea rezultatului final.

Arbitrul Marian Salomir inchide ochii la un fault clar al lui Burca la Orac, la 16 metri de poarta lui Prunea si meciul intra in prelungiri.

In minutul 99, Marian Savu a reusit sa impinga balonul in poarta lui Bornescu, insa Marian Salomir a anulat punctul, din pricina unui ofsaid semnalizat de asistentul Savaniu. Peste numai sase minute, acelasi Savu a ratat singur cu portarul, iar la faza imediat urmatoare, Ionut Savu a scapat pe dreapta, insa alunecat inainte de a finaliza. Craiova a fost la un pas de victorie si de calificare in minutul 118, insa Daniel Orac a irosit o ocazie monumentala, remarcandu-l pe Prunea.

Nici una dintre echipe nu a reusit sa puncteze nici in cele doua reprize de prelungiri, astfel ca a venit momentul loviturilor de la 11 metri. Primii au executat oltenii, prin antrenorul-jucator Ovidiu Stanga si scorul a devenit 1-0 pentru Universitatea. FC National a egalat prin Lita si apoi Prunea a parat lovitura executata de portarul "Stiintei", Bornescu. Griffiths nu iarta si bucurestenii conduc cu 2-1 dupa primele doua serii de penalty-uri. Apoi, Orac si Stoica au inscris pentru Craiova iar Marian Savu si Ionut Savu au punctat pentru "bancari". Fundasul Mitchell a executat ultima lovitura pentru Universitatea Craiova, insa Prunea a respins cu un reflex de zile mari.

4-3 pentru FC National si echipa pregatita de tanarul antrenor Catalin Necula se califica in "sferturile" Cupei Romaniei. De partea cealalta, visul lui Adrian Mititelu de a cuceri in acest sezon Cupa Romaniei s-a destramat, "studentilor" din Banie ramanandu-le doar varianta promovarii in primul esalon.


Totasport


Pumnalul lui Prunea

Portarul care a cucerit eventul cu Universitatea Craiova acum 14 ani a oprit ieri fosta sa echipă

Primele 90 de minute ale meciului au fost mai plictisitoare decāt orice discurs al unuia dintre jucători. Singurele două ocazii s-au petrecut cānd Jaber, scăpat singur cu portarul, nu l-a putut īnvinge pe Nae şi cānd Liţă a trimis balonul īn vinclu, doar reflexul lui Bornescu lăsānd tabela intactă.
Antrenorul-jucător Ovidiu Stāngă, cel mai vārstnic fotbalist de pe teren pānă la intrarea lui Prunea, a părut ieri după-amiază un dirijor, īn timp ce jucătorii Craiovei erau orchestra. Toate pasele treceau pe la el, numai el ţipa pe teren şi tot el era cel care coordona schimbările.
Momentul psihologic al partidei s-a petrecut īn minutul 80, la un duel īntre Jaber şi Eugen Nae. Portarul “bancarilor”, accidentat, a fost nevoit să īi lase locul lui Florin Prunea, goalkeeper care a reuşit o paradă de excepţie după un şut al lui Orac īn minutul 116. Mai devreme Ionuţ Savu a ratat cea mai mare ocazie a jocului cānd nu l-a putut īnvinge pe Bornescu, deşi avea toată poarta īn faţă.
Jocul anost al celor două echipe a fost salvat de dramatismul loviturilor de departajare, acolo unde s-a remarcat singurul fotbalist sindicalist din Divizia A, Prunea, cel care a apărat două penalty-uri.
De partea cealaltă “bancarii” n-au ratat nici o lovitură şi īşi continuă seria evoluţiilor bune din ultima vreme.

Mititelu a sponsorizat galeria
Enervaţi de preţul ridicat al biletelor, suporterii Universităţii au refuzat să plătească 10 RON pe un tichet. Liderii oltenilor s-au īntālnit cu patronul Adrian Mititelu (foto), pentru a-i explica situaţia. Acesta a scos din buzunar suma de 700 RON, echivalentul a 70 de bilete, cu care a intrat o parte a galeriei, formată din aproximativ 300 de persoane. Văzānd īnsă că nu au īncotro, mulţi dintre fanii Craiovei s-au văzut nevoiţi să achite preţul unui bilet, pentru a vedea meciul. Altfel, Jaber, fotbalistul Universităţii, s-a accidentat īn minutul 80 la braţul stāng īn urma unui contact cu Nae, fiind transportat la spital, unde i-a fost imobilizată māna. (Daniel VLAD)

Reacţii după meci
“Acesta este fotbalul, mergem īnainte. N-am jucat rău īn timpul regulamentar. Din păcate, elevii mei nu s-au concentrat la loviturile de la 11 metri şi au pierdut calificarea”
Ovidiu Stāngă, antrenor Universitatea Craiova

“Īmi pare rău pentru Ovidiu Stāngă, dar eu sunt profesionist. O parte din mine va rămāne mereu alături de Universitatea Craiova. Nu am făcut altceva decāt să-mi fac meseria”
Florin Prunea, portar FC Naţional

Prosport

De unde reiese ca ati dominat voi 120 de minute ?

P.S. : Saracie mare la voi, acolo, daca ati ajuns sa faceti scandal pentru 50.000 de lei, cat a costat biletul.

Maximus
27th October 2005, 09:06
be@, cauta unul in care sa spuna ca national a jucat mai bine. ia vezi gasesti? revino dupa aia, poate nu te mai vedem...

be@
27th October 2005, 09:12
Eu n-am zis ca Nationalul a jucat mai bine.Dar nici cum sustineti voi, ca ati dominat 120 de minute (vezi ce am evidentiat eu cu bold) .

EDMOND_
27th October 2005, 09:13
be@ , cum se face ca tu esti mereu dincolo de usa ?

Biletul a costat 100 000 si cei din galerie nu au vrut sa plateasca pentru ca li s-a parut o suma prea mare... pusa intentionat pentru ca se stia ca vor veni multi olteni la meci. Pentru ca daca oficialii vostri s-ar fi bazat pe suporterii bancari ar fi strans exact 150 de lei noi !:D

be@
27th October 2005, 09:19
Eu m-am luat dupa ce scrie in Gazeta, ca biletul a costat 50.000. Fie cum zici tu.

EDMOND_
27th October 2005, 09:21
Eu n-am zis ca Nationalul a jucat mai bine.Dar nici cum sustineti voi, ca ati dominat 120 de minute (vezi ce am evidentiat eu cu bold) .


Nu a spus nimeni ca am dominat 120 de minute, ci doar majoritatea timpului de joc, iar in prima repriza foarte autoritar, cu fundasii la centrul terenului.
Eu asta am spus, dar daca tu vii cu aiureli citite im ziare... Si de fapt Sport Total pe care il citezi ce spune? Ca alb alabastri nu s-au lasat impresionati si "s-au asezat de la bun inceput la conducerea jocului".
De acord, ati castigat! Insa acum ce ai vrea, sa ne convingi ca ati dominat meciul sau ca ati jucat fotbal? Pai jocul al "tern" a fost din cauza voastra ca nu ati construit nimic , v-ati marginit doar sa distrugeti ce construiam noi...
Hai, mai lasa-ne, ca habar nu ai despre ce vorbesti... odata spui ca ati jucat pe contraatac, apoi ca de fapt s-a jucat de la egal la egal si asa mai departe.
Iti spun eu, apuca-te de altceva, tenis de camp, popice... etc.

PS. Nu te mai lua dupa ziare. 50 de lei era suma pe care cei din galerie au fost dispusi sa o plateasca...

deja-vu
27th October 2005, 09:55
Citind presa, ajunsesem la concluzia ca a fost un meci modest si echilibrat.
Citind acum declaratiile de pe forum ale suporterilor craioveni am inteles ca Stiinta a dominat copios si a prestat un joc cu care ar fi putut ajunge sa castige si cupa, daca nesansa, lipsa de fair-play a bancarilor care nu s-au lasat batuti in fata unei astfel de demonstratii de superioritate si arbitrii nu ar fi fost impotriva.
Asa ca nu mai stiu ce sa cred. Retin doar ca National s-a calificat, ca numarul suporterilor nu trebuie neaparat sa fie un motiv de mandrie sau de bascalie la adresa adversarilor si ca putina modestie nu strica nimanui. Si nici ceva mai multa obiectivitate.
Si inca ceva! Cei cativa suporteri ai Nationalului, cu siguranta si-au platit biletul si nu au avut in gand sa renunte la incurajarea propriei echipe in lipsa de sponsorizare. Ca daca dl. Iacov ar fi vrut 'suporteri' cu orice pret, dadea cate 200.000 pustanilor din Mioveni si umplea jumate din tribune.

be@
27th October 2005, 10:29
Edmond, eu v-am demonstrat ca nu e asa cum va laudati voi .Citeste cronicile de pe Onlinesport,Prosport sau Totalsport pe care le-am pus eu aseara si astazi .
Nu stiu ce meci a vazut cel care a scris in Gazeta, din moment ce afirma ca biletele au costat 50.000. :D :D

pompieru
27th October 2005, 14:15
Edmond, eu v-am demonstrat ca nu e asa cum va laudati voi .Citeste cronicile de pe Onlinesport,Prosport sau Totalsport pe care le-am pus eu aseara si astazi .
Nu stiu ce meci a vazut cel care a scris in Gazeta, din moment ce afirma ca biletele au costat 50.000. :D :D


moshule, lasa cronicile si asculta pe cei care au fost la meci... sau daca tot citezi cronicile, citeaza-le pe toate si vezi care e imaginea de ansamblu.

bogho
27th October 2005, 14:52
biletul a fost 100.000 de lei.
cei care au venit de la Craiova cand au plecat fusesera instiintati ca intrarea e libera, inclusiv ziarele de sport la avancronica meciului scriau "INTRARE LIBERA"
cei din galerie nu au dorit sa plateasca mai mult de 50.000 de lei.

Bancaru
27th October 2005, 14:53
Nimeni nu isi pune intrebarea de ce intre suporterii celor doua echipe ies mereu discutii? Eu cred ca oltenii, de cele mai multe ori, vin cu ironii ieftine si lipsite de bun simt. Un lucru destept este sa nu mai raspundem. Nu ne mai intereseaza ce scrie presa si nici opiniile "obiective: ale ziaristilor. Nici nu ma asteptam ca ziarul lui Ioanitoaia sa nu scrie frumos de Craiova. Toti ziaristii sunt obedienti bunicului broscoi, cu mici exceptii, dar aia sunt valori si isi pot permite sa il lase cu curul in balta. Majoritatea ziaristilor este supusa inca fenomenului care a fost Craiova. Ziarisiti care conduc cotidiene au avut simpatii fatise pentru Stiinta. Ioanitoaia e clar, Marius Mitran de la al treilea cotidian de sport, Sport Total. La Pro Sport nu stiu cine este, dar sa nu uitam grija imensa pe care a avut-o pentru soarta acestui club, cum nu a mai aratat pentru un nici altul - CAMPANIA NU DINEL
Nu s-au ingrijorat de UTA, de Poli cand era pe moarte, de U Cluj sau mai stiu eu cine. In schimb erau tare imbujorati la gandul ca ar putea fi pangarita Stiinta, fata cu care traiesc ei de ani de zile. Pai asta nu e presa echidistanta. Si atunci eu nu pot decat sa cred ca mai bine copiau de aici desfasurarea meciului in forma pe care i-au dat-o ultrasii olteni. Pentru mine este important ca ne-am calificat mai departe. Nu ma interesa nici daca juca Stiinta ca Barcelona iar noi ne calificam. Din pacate nu avem un antrenor. Sau il avem cu numele. Jucatorii au potential. Trei sferturi din divizia A i-ar vrea. Le trebuie un profesor. Asa a fost si cu Landi. Stati sa vina cineva si vorbim atunci. Daca mai era Landi acum, nu mai existau discutiile astea, legate de frumusetea meciului.
Acum vreo 5 ani, cand Manchester a castigat CL in 3 minute, pe final, adica 89 si 91, nu a mai interesat pe nimeni ca nu meritau, chipurile, pentru ca Bayern a dat gol in minutul 5 si a dominat 80 minute. Rahat cu apa rece. In 2 saptamani o sa ne aducem aminte rezultatul. Oficial sunteti egalii nostri. 0 - 0.

EDMOND_
27th October 2005, 15:50
Vorbesti doar asa sa mai scrii si tu un mesaj pe forumul nostru. Nu ma fa sa cred ca procedezi exact ca be@, care habar nu are despre ce vorbeste si scrie ce aude si ea de la unul sau de la altul...

Pai gazeta sporturilor este in razboi deschis cu Universitatea si suporterii echipei. Pe majoritatea paginilor de internet ale gruparilor oltene s-au facut de multa vreme apeluri la boicotarea ziarului care sta destul de prost la vanzari in zona Olteniei. Pe unele nici nu sunt permise citate din ziarul respectiv. Iar Ioanitoaia nu mai este de multa vreme suporterul Universitatii , este suporterul celui care da banii, Stefan, Netoiu.... in ultima vreme era Becali..... etc..

Gasisi comparatii... Bayern..etc... nu este vorba de frumusetea meciului ci de faptul ca ati avut mentalitatea unei echipe modeste. V-a fost frica de Craiova si ati facut antijoc. Nu ati aratat cu nimic ca sunteti o echipa de divizia A si, mai ales, de locul 4. Iar suporterii au tacut o intreaga prima repriza....o sa pun si niste poze cand am timp... Ce imi pare rau acum este ca nu s-a televizat meciul.Insa am sa incerc sa il inregistrez daca il da pe 3TV sa te convingi singur ... Foarte frumos ca ati castigat, este adevarat ca scopul scuza mijloacele , insa daca toate echipele ar juca in stilul ala am avea cel mai urat campionat de fotbal din Europa.(Nici asa nu stralucim!)

Bancaru
27th October 2005, 16:49
Pe mine ma intereseaza mai putin sa va fac voua trafic, ba din contra, dar da-mi voie sa te contrazic. De exemplu pe site-ul gsp.ro exista link separat cu Craiova, asta in conditiile in care voi sunteti in B. Eu inteleg ca totul este comercial, dar daca va reveniti la forma voastra de anul trecut si va duceti in C, tot atat de interesati vor fi sa aveti felie separata? Performante nu mai aveti de ani de zile. Am dreptate? E drept ca si contraperformantele pot fi judecate sa si subiecte fierbinti. La capitolul asta ati excelat. Nu e nevoie sa citesti concentrat ce scriu eu, sa stii, daca ai senzatia ca umplu randurile aiurea. Ai grija sa nu scriu vorbe urate, sa nu ma mai iau de porcul ala de Paunescu, in general sa respect regulile de pe forum.
Sunt de acord cu tine ca zeul suprem al Broscoiului este banul, iar apoi familia Lucescu, de orice sex ar fi membrul, dar tot suporterul Olteniei ramane. De Mitran ce zici? Dar de campania din Prosport. Eu am venit cu cateva exemple concrete. Tu? Tu faci misto ca scriu ca sa postez.
Cu ce voiai sa compar? Cu meciul vostru cu Poiana Campina? Exista asemanari si cu meciul ala. Noua nu ne-a fost frica de voi. Asta este tactica defectuoasa a jucatorilor, pentru ca Necula nu cred ca poate sa-i invete ceva. El s-a trezit antrenor peste noapte. E ca si cum moare Basescu si maine devine Vacaroiu seful statului. Iti dai seama ce se petrece daca il gaseste "numirea" cu chef... Nu cred ca poti sa spui ca aveti un lot mai bun decat al nostru, chiar in conditiile in care cei mai importanti aparatori, Thwaite si Sapunaru au lipsit, iar la mijloc nu era Abiodun, alt titular incontestabil.
Recunosc ca locul 4 pe care ne aflam, la egalitate de puncte cu locul 3, nu e cel real comparabil cu ce am aratat. Dar asta inseamna ca sunt altii mai prosti decat noi.
Nu ai de ce sa ma convingi legat de meciul asta. Am jucat mai prudent, mai cu frica, mai prost, cum vrei tu, dar nu ati putut sa ne bateti. Asta este. In rest, performantele noastre de ani de zile sunt peste ale voastre. Voi nu mai sunteti ce ati fost si nici nu stiu cand veti fi.

iocs
27th October 2005, 19:20
Am si eu o intrebare offtopic. Cum se numeste imnul nationalului si cine il canta. L-am auzit la partida FC National - Farul, si este destul de frumos :) Revenind ontopic, felicitari echipei FC National pentru calificare...Craiova nu se poate lauda decat cu renumele si cu istoria sa!

Platanu
27th October 2005, 19:57
Imnul este compus si interpretat de Ioan Gyury Pascu.

iocs
27th October 2005, 20:10
Imnul este compus si interpretat de Ioan Gyury Pascu.

Si cum se numeste?!

miril
27th October 2005, 20:13
??? Speram sa avem ocazia sa-l auzim si sa-l cantam chiar dupa finala Cupei.

desdemona
27th October 2005, 20:38
@Edmond, foarte frumoase pozele cu suporterii olteni de pe GM! :) Poate le puneti si aici, sa le vada si altii :ok:

EDMOND_
27th October 2005, 21:08
Pe mine ma intereseaza mai putin sa va fac voua trafic, ba din contra, dar da-mi voie sa te contrazic. De exemplu pe site-ul gsp.ro exista link separat cu Craiova, asta in conditiile in care voi sunteti in B..................

........... In rest, performantele noastre de ani de zile sunt peste ale voastre. Voi nu mai sunteti ce ati fost si nici nu stiu cand veti fi.

1. Este un lucru normal , ziarele se fac pentru a fi citite. Daca voi nu reusiti sa strangeti mai mult de 100 de suporteri la un meci cine sa citeasca ... pe cine intereseaza... Craiova stirneste interesul si acum pentru ca a fost si va ramane o stare de spirit..indiferent problemele pe care le are an de an....
Daca si in divizia B strange aproape 20 000 de spectatori la un meci cu Petrolul ... asta este situatia, nu poti schimba tu nimic.

2. Performante, Bancaru? Pai care sunt alea? Performanta inseamna castigarea unui campionat , a unei cupe..... restul este apa de ploaie.


@Desde, o sa pun un grupaj de fotografii pe subforumul Craiovei si cu galeria si cu jucatorii...

miril
27th October 2005, 21:20
Ed, era vorba de echidistanta, lucru care la noi este incalcat flagrant. Una este sa informezi obiectiv despre o echipa iubita si alta este sa-i faci pe fata reclama. Cand tot repeti mantra cu o suta de suporteri, progresistii fiind mult mai multi, numai ca nu vin pe stadion, dovada, meciul cu Bacaul din 2002, din penultima etapa, unde au fost vreo 3000 care au scandat pentru echipa, tu uiti ca suntem o echipa care este foarte simpatizata printre ceilalti suporteri al echipelor din Bucuresti, fiind simpatizati si in alte orase ale tarii. Dupa revolutie, dupa ultimul titlu, nu ati avut performante notabile.

Platanu
27th October 2005, 21:36
Corect!

Bancaru
27th October 2005, 21:38
1. Este un lucru normal , ziarele se fac pentru a fi citite. Daca voi nu reusiti sa strangeti mai mult de 100 de suporteri la un meci cine sa citeasca ... pe cine intereseaza... Craiova stirneste interesul si acum pentru ca a fost si va ramane o stare de spirit..indiferent problemele pe care le are an de an....
Daca si in divizia B strange aproape 20 000 de spectatori la un meci cu Petrolul ... asta este situatia, nu poti schimba tu nimic.

2. Performante, Bancaru? Pai care sunt alea? Performanta inseamna castigarea unui campionat , a unei cupe..... restul este apa de ploaie.


1. Inseamna ca imi dai dreptate. Puteti sa ajungeti si in divizia C ca tot o sa se scrie de voi. Stiti cum sunteti? Nu reprezentati un exemplu, dar prezentati interes asa cum sunteti. Ca stirile de la ora 5. Repet, pentru UTA, U Cluj sau Poli Timisoara, echipe cu un palmares urias fata de al vostru, luate separat, nu a plans nimeni. Exista cateva biserici in presa romaneasca, iar una s-a nimerit sa fie cea oltenesca crescuta la pulpanul lui Dragomir sau Paunescu, cele 2 scroafe care le-au dat ţāţă.

2. Corect! Bingo! Pe langa astea mai sunt prezentele in cupele europene. In 10 ani noi am fost de 5 ori. Voi? Ma refer la anii astia de dupa... ma intelegi. Cand mai exista inca paunesti, dar cu o influenta redusa. Altele sunt personalitatile in ziua de azi.
Si inca ceva: din punctul meu de vedere Nationalul are deja castigat un campionat, acela de care a avut Dinamo grija sa si-l treaca cu sila in palmares. Cu cele tre puncte furate la meciul cu Ceahlaul si alea cand, fara voia voastra, ce-i drept, Craiova statea capra. Deci in 2001 noua ne-a fost FURAT un campionat. Nu zice nimeni nimic. Astea sunt performante. Sa faci performanta fara suporteri multi, dar inimos, fara bani multi si cu fotbalisti care regasisera placerea jocului, pentru ca bani nu aveam.
Da-mi exemple de la ultimele voastre performante si nu ispravi.

be@
27th October 2005, 23:41
1. Este un lucru normal , ziarele se fac pentru a fi citite. Daca voi nu reusiti sa strangeti mai mult de 100 de suporteri la un meci cine sa citeasca ...

Decat sa scrii asemenea stupiditati, mai bine te-ai interesa care e media spectatorilor de pe Cotroceni. :mda:
Iar de citit.....se gaseste cine sa o faca,nu-ti face tu griji.Avem suporteri in tara, chiar daca ti se pare greu de crezut.

EDMOND_
28th October 2005, 01:02
Pai spune-mi tu be@, ca esti desteapta forumului ? Care este media in Cotroceni daca dai la o parte partidele cu Steaua, Dinamo sau Rapid.... sau mai bine zi cati suporteri strang bancarii la un meci unde nu vin suporteri oaspeti? Cat e media? Stai in banca ta ca nu le ai cu matematica....

@ Bancaru, vezi ca nu esti pe drum, esti pe aratura... mai lasa-ma cu bisericile oltenesti.... daca nu va convine pitrociti si voi o biserica.... pai toate ziarele sunt asa , sub influenta olteneasca? Ai naibii suntem noi oltenii astia...am vazut ca pana si Libertatea scrie de Craiova ... si Jurnalul National..si Evenimentul zilei..... si pe ziarul asta electronic ,Onlinesport se baga din greu despre Craiova.... oricum mult mai mult decat despre National...
Chiar asa, am infiltrat olteni prin toate ziarele?
De ce nu scrie Libertatea de voi, ca doar e ziarul Bucurestiului...sa bage o pagina zilnic....
Ma faci sa rad , pai ce alea sunt performante? Si Ceahlaul si Bistrita au jucat prin cupele europene, hai sa va punem pe toti in cartea de istorie.....

Lasa mah, nu te mai umfla in pene, ca nu am stat noi mai mult prin B decat voi.... Si nu mai fi suparat, puneti mana de la mana si scoateti un ziar care sa scrie doar despre National si nici un rand despre Craiova! Sa vezi ce o sa ne ofticam.....:drak:

be@
28th October 2005, 01:06
Pai stai tu in banca ta, daca nu stii. Uite, ca sa-ti dau un exemplu.Etapa trecuta au fost aproximativ 1000 de spectatori la meciul cu Farul. Cam asta e media la un meci cu o echipa care nu este din Bucuresti.

EDMOND_
28th October 2005, 01:09
Ha, ha, ha.... pai la meciul cu FC Arges au fost 400 si cred ca vreo suta erau de ai lor.... tu vrei sa ma pacalesti.... te rog eu, pune mana pe matematica, lasa naibii fotbalul ..ai auzit ce a zis olteanul ala renegat care vrea sa vina presedinte la federatie......

miril
28th October 2005, 09:25
Ed, ultima mea replica, pentru nuantare, in acest dialog. Cum a fost la voi in ultimele etape, anul trecut, cand miza de salvare nu mai exista? Chiar si voi nu ati avut mai mult de cateva mii de suporteri si asta numai dupa cateva meciuri. Presupune ca si-a bagat ala negru coada si nimeni nu mai doreste sa investeasca major la voi si in consecinta ajungeti in zona de mijloc in B sau mai rau. Eu cred ca lumea nu s-ar mai buluci la fotbal ca inainte, dupa o vreme. La noi s-a intamplat asta dupa 20 de ani de umilinta, fara sa fie greseala clubului. Odiosul a mai daramat si Dealul Spirii, leaganul progresitilor, in acelasi timp cand Steaua, vecina de cartier castiga Cupa Campionilor. Sa presupunem ca un investitor cu bani multi ar investi in Ramnicul Valcea, care crezi ca ar fi consecinta? Mai mult ca sigur ca nu va fi asa in tot ce m-am referit mai sus, dar ti-am descris o situatie posibila (desi putin probabila) ca sa intelegi si situatia acestui club nedreptatit de sistemul totalitar, desi era iubit de spectatori si lansa jucatori de valoarea echipei Nationale. Nu-ti cer simpatia, ci intelegerea si nu cred ca cer prea mult. Si o ultima adaugire, suntem o echipa cu bilant pozitiv in Cupele Europene. Sa nu minimalizam contributia altor cluburi, cand au o participare decenta, daca vrem sa avem fotbal de calitate in tara. Respectul trebuie sa fie reciproc daca dorim o evolutie favorabila a fotbalului autohton.

Bancaru
28th October 2005, 16:03
Pai spune-mi tu be@, ca esti desteapta forumului ? Care este media in Cotroceni daca dai la o parte partidele cu Steaua, Dinamo sau Rapid.... sau mai bine zi cati suporteri strang bancarii la un meci unde nu vin suporteri oaspeti? Cat e media? Stai in banca ta ca nu le ai cu matematica....

@ Bancaru, vezi ca nu esti pe drum, esti pe aratura... mai lasa-ma cu bisericile oltenesti.... daca nu va convine pitrociti si voi o biserica.... pai toate ziarele sunt asa , sub influenta olteneasca? Ai naibii suntem noi oltenii astia...am vazut ca pana si Libertatea scrie de Craiova ... si Jurnalul National..si Evenimentul zilei..... si pe ziarul asta electronic ,Onlinesport se baga din greu despre Craiova.... oricum mult mai mult decat despre National...
Chiar asa, am infiltrat olteni prin toate ziarele?
De ce nu scrie Libertatea de voi, ca doar e ziarul Bucurestiului...sa bage o pagina zilnic....
Ma faci sa rad , pai ce alea sunt performante? Si Ceahlaul si Bistrita au jucat prin cupele europene, hai sa va punem pe toti in cartea de istorie.....

Lasa mah, nu te mai umfla in pene, ca nu am stat noi mai mult prin B decat voi.... Si nu mai fi suparat, puneti mana de la mana si scoateti un ziar care sa scrie doar despre National si nici un rand despre Craiova! Sa vezi ce o sa ne ofticam.....:drak:
Replicile tale ma conving ca nu intelegi nimic. Nu ca nu vrei, nu poti. Nu e vina ta. Raspuns de genul "dar de ce nu va faceti si voi...?" sau "da' ce ma, te oftici..." sunt edificatoare. Sa fie la voi jde mii si la noi cativa.

ASP
28th October 2005, 16:51
1. Inseamna ca imi dai dreptate. Puteti sa ajungeti si in divizia C ca tot o sa se scrie de voi. Stiti cum sunteti? Nu reprezentati un exemplu, dar prezentati interes asa cum sunteti. Ca stirile de la ora 5. Repet, pentru UTA, U Cluj sau Poli Timisoara, echipe cu un palmares urias fata de al vostru, luate separat, nu a plans nimeni. Exista cateva biserici in presa romaneasca, iar una s-a nimerit sa fie cea oltenesca crescuta la pulpanul lui Dragomir sau Paunescu, cele 2 scroafe care le-au dat ţāţă.
2. Corect! Bingo! Pe langa astea mai sunt prezentele in cupele europene. In 10 ani noi am fost de 5 ori. Voi? Ma refer la anii astia de dupa... ma intelegi. Cand mai exista inca paunesti, dar cu o influenta redusa. Altele sunt personalitatile in ziua de azi.
Si inca ceva: din punctul meu de vedere Nationalul are deja castigat un campionat, acela de care a avut Dinamo grija sa si-l treaca cu sila in palmares. Cu cele tre puncte furate la meciul cu Ceahlaul si alea cand, fara voia voastra, ce-i drept, Craiova statea capra. Deci in 2001 noua ne-a fost FURAT un campionat. Nu zice nimeni nimic. Astea sunt performante. Sa faci performanta fara suporteri multi, dar inimos, fara bani multi si cu fotbalisti care regasisera placerea jocului, pentru ca bani nu aveam.
Da-mi exemple de la ultimele voastre performante si nu ispravi.
1.spune-mi si mie te rog frumos palmaresul ala urias al echipelor insirate de tine mai sus.
2. voi in 10 ani oti fi fost in cupele europene de 5 ori dar in ce tur ati fost eliminati (nu cumva ati facut act de prezenta)? de cate ori ati fost in cupele europene in toata istoria voastra?
in anii astia de dupa am castigat un event 1991 (cupa si campionat) si o cupa 1993 + alte finale de cupa. voua v-au furat UN campionat noua ne-au furat cel putin 10 prin metodele arhicunoscute. daca eram protejati asa cum sustii fii sigur ca aveam mult mai multe trofee.
daca nu suporti Craiova spune-o ca nu ne suparam, de aceea tinem cu echipe diferite, dar nu incerca sa minimalizezi aiurea niste performante ale unei echipe simbol (singura care avea si rezervele la echipa nationala >> asta era din cauza lu' Paunescu?mare influenta avea si asta..).

Bancaru
28th October 2005, 17:27
Aoleu! Se intampla iar... ASP, tu ai dreptate. Numai un lucru iti reamintesc: pana la performanta Stelei de anul trecut in cupa UEFA, Nationalul antrenata de Zenga a ajuns cel mai departe in cupa UEFA. Dar nu are importanta. Act de prezenta sau nu, am adus mai multe puncte decat voi din cupele europene in ultimii ani. Daca nu ma insel, la ultima voastra prezenta in europena v-a invins Pobeda Prilep (sau Priap). Asta a fost ultimul meci pe care l-ati disputat. La noi ultimul a fost la Paris cu PSG. Am pierdut, ce-i drept cu 2-0. Recunosc ca nu puteam emite pretentii prea mari. Acum nici atat, dupa ce intr-un sezon am schimbat 2 echipe. Nu mai pomenesc de meciurile amicale, IN CARE AM INVINS, cu Milan, Valencia, Besiktas, fiecare la vremea lor campioane in tarile lor.
Paunescu? Nu avea nici o influenta! Numai ca era sturlubaticul tovaras de spritz al printisorului Nicusor. Adevarul e ca pe vremea aia Paunescu nu reprezenta nimic, din punctul tau de vedere. Clar e ca era lafel de abject si atunci.
Pe vremea cand voi aveati echipa aia mare, pe care nu o puteati pastra neam, daca nu aveati spate puternic, noi vedeam cum demoleaza stadionul, cartierul, tribunele noastre luau drumul Soselei Stefan cel Mare, iar cea mai mare parte din suporteri luau drumul Bulevardului Ghencea sau aiurea in Bucuresti. Pai e corect?
Nu am sustinut un moment ca avem palmaresul vostru all time. Dar de 10 ani voi ati incetat sa mai existati. Nu am nimic cu Craiova. Nu ma intereseaza ce se intampla cu voi, atat. Suntem noi destul de amarati ca sa ma intereseze de altii.

ASP
28th October 2005, 18:01
in prima parte a mesajului ai spus numai balarii, in a doua ai dat-o cotita...pai ce vina avem noi ca v-au demolat stadionul si ca v-au plecat suporterii??? au venit la noi??? au carat tribunele la Craiova??? cine ne tinea noua spatele (mai era loc si pentru noi pe langa s&d)??? daca ai ajuns sa pui si meciurile amicale... cred ca e cazul sa luam o pauza si sa vedem despre ce vorbim...
simplul fapt ca suntem cel putin atat de multi suporteri daca nu chiar mai multi ai Universitatii, chiar daca nu ne scaldam in performante, arata ca nu am incetat sa existam. . la fel si la voi in ciuda numarului mic de suporteri.
iar cu palmaresul las-o mai moale... de cand se fac "palmarese" pe bucati?? palmares pe ultimele 5 minute, 5 zile, 5 luni etc.
frustrarile tale trebuie indreptate spre o alta echipa.

Bancaru
28th October 2005, 21:39
Baiatule, tie chiar trebuie sa-ti desenez. Te rog eu frumos, mai citeste inca o data ce am scris eu. Si apoi sa vii si sa spui ca iti pare rau si ca ai fost un ...Dinca.
Daca tu consideri ca un adevar spus inseamna ca am luat-o pe aratura, trebuie sa esti timorat rau.
De cve duci mana la cap precum chelul? Am zis eu de Craiova ca ne-a luat tribunele. Ce iti zic eu si ce spui tu? Eu ti-am spus ca am avut toate conditiile create pentru a ne duce catmai jos posibil. Unul din gropari nu a fost altul decat stralucitul oltean Mitica de la Liga. De la Balcesti.
Faptul ca voi sunteti multi suporteri iar noi putini, nu dovedeste nimic, in sensul performantei. Dovedeste numai ca epidemia asta de suporteri mai si strica. In ultima vrema v-a cuprins pe toti "fierb&#226;nţala" lui Mititelu si va comportati aiurea (ca sa ma exprim civilizat). Nu e teatru, doar (nu inteleg de ce comparatia asta, cu vadita tenta de ironie rasuflata fata de teatru). De unde trag EU concluzia ca nu intotdeauna cantitatea da calitatea.
Cat despre meciurile amicale nu pot sa zic decat 2 chestii:
1. Daca le jucau altii cu pupincuristi acolo unde trebuie si azi ne intoxicau cu performanta
2. Daca erati voi cei care jucau aceste amicale nu mai avea loc inima in cutiuta si nici cuvintele in bostan.
In conditiile in care avem un fotbal pus la colt oricand se iveste ocazia, aceste meciuri jucate si castigate de noi sunt AUR. Repet, oficial sau nu, ultimul meci pe care l-ati jucat in afara a fost cu Pobeda Prilep. Ce ati facut... stie Flocea mai bine.
Nu te mai culca cu Craiova Maxima sub perna. Trezeste-te, ca te bantuie Mititelu in vis.
Fa, te rog, diferenta dintre performante si palmares. Repet, nu ne putem compara cu voi in privinta palmaresului. Nu sunt convins ca ai inteles. Noi nu ne putem compara cu voi, nu voi cu noi. Adica voi aveti palmares bogat.

ASP
29th October 2005, 21:47
reciteste ce ai scris tu cu manutza ta si apoi recapituleaza ce am scris eu (punctual).

ADelPiero
4th November 2005, 20:11
eu il credeam mai bun pe bornescu:evil: