PDA

View Full Version : Optimi: Petrolul - Dinamo



Vadim
20th October 2005, 20:41
Comentarii despre meciul din optimi, Petrolul - Dinamo, inainte si dupa.

clk500
21st October 2005, 13:08
Ii rupe Dinamo...chiar daca a facut 0-0 cu Heerenveen eu cred ca o sa fie un meci placut si Dinamo isi va arata din nou coltii....4-0 cred ca se va termina pentru Dinamo...:D

clk500
21st October 2005, 13:10
Anu asta vainsemna inca o cupa pentru Dinamo!!!

cheackie
21st October 2005, 14:47
Vreau sa castige Dinamo deoarece sunt ANTI-LUP si nu tin cu o echipa de sclavi (Petrolul) FORZA ASTRA

george-dinamo
22nd October 2005, 09:41
imi pare rau de lupi, dar trebuie sa-i batem.

old lord
23rd October 2005, 08:02
clar, dinamo va lua cupa, inca un event in palmarea

phlo
23rd October 2005, 15:59
victorie clara a cainilor

APercele79
23rd October 2005, 16:09
inca un macel, se stie
victorie lejera a cainilor

Romeo
23rd October 2005, 17:07
Daca un petrolist voteaza cu Dinamo, inseamna ca nu mai are rost sa se joace meciul ! Daca cel care a votat cu Petrolul chiar crede in victorie, merita cel putin un tort de la Luca.

GruppoApparte
23rd October 2005, 20:06
2-0 pentru Dinamo , la cum joaca petrolul o sa fie o victorie lejera pentru caini

RstInPc
24th October 2005, 09:26
Nu se compara un meci cu altul. Meciurile din cupa sunt sortite surprizelor, insa nici nu ma gandesc sa nu invinga Dinamo.

Mishumacher
24th October 2005, 16:10
Mici sanse pentru Petrolul sa bata!!!Dar n-are nimic de pierdut!!!
Hai Petrolul!!!

Cra10veanu
25th October 2005, 02:53
victorie clara a lu Dinamo de aia si votai cu Dinamo sa jucam cu ei mai departe :D , in schimb Petrolul o merita pt tzaraneala de care au dat dovada la Craiova, 5-0 pt Dinamo!

RstInPc
25th October 2005, 08:44
Terminati cu scorurile astea fluviu ! Prevad un meci strans si nu prea spectaculos in urma caruia sper sa iesim castigatori.

george-dinamo
25th October 2005, 11:30
eu cred ca o sa fie un 1-0 sau chiar 0-0 si penalty-uri.

RstInPc
25th October 2005, 13:11
0-0 si penalty-uri ? Nici chiar asa ! Totusi jucam cu o echipa de pe locul cinci din Divizia B. Ii batem in timpul regulamentar.

george-dinamo
25th October 2005, 13:29
nici dunarea galati nu e o echipa prea tare, si am avut emotii. asa ca...ne calificam totusi, nu-mi fac griji.

ce_bine_e
25th October 2005, 17:58
nu cred ca s-ar supara cineva ca dinamo sa fie eliminata:rolleyes:

Dark Horror
25th October 2005, 19:32
Meci interesant.Este posibil chiar orice rezultat,totusi Dinamo are prima sansa.

APercele79
25th October 2005, 21:22
o sa fuga ai nostri de parca ar cara saci de nisip in curca...fac pariu ca nu o sa joace la scor cum fac in campionat, ptr. ca aceasta cupa e in stefan cel mare in ultimii 5 din 6 ani...eu zic ca motivatia de a castiga e la pamant
o sa bata pana la urma, dar chinuit (cam ca la galati)

U1
25th October 2005, 23:24
Dupa cum joaca Petrolul in campionat sanse sa cistige ar avea cam cit are sa promoveze anul asta. Totusi si norocul face parte din viata si cred ca nimeni nu va simti lipsa lui dinamo din cupa daca petrolul va reusii sa-i scoate .

GruppoApparte
25th October 2005, 23:51
PETROLUL vs DINAMO, OPTIMILE CUPEI ROMANIEI Avand in vedere ca stadionul din Otopeni are 1000 locuri, maine incepand cu ora 9:00 la una din casele de bilete din Stefan cel Mare, se vor pune in vanzare 150 de bilete din totalul de 250 bilete pe care le-a primit clubul Dinamo (restul de 100 de bilete fiind achizitionate de Peluza Catalin Hildan).
Pretul unui bilet este de 50.000 lei, intrarea in stadionul din Otopeni se face pe la podul din Otopeni (se merge pana la bariera Odaii, Str 1 mai)
sursa: dinamomania

george-dinamo
26th October 2005, 00:28
mama da ce intrati voi pe mania, si mai si luati informatii...bravo...n-ai patit nici o rusine? :D

APercele79
26th October 2005, 01:06
intra lumea pe mania....adevarul e ca avem site bengos

gicu
26th October 2005, 13:09
0-2

Brigantes
26th October 2005, 13:47
Eu cred ca o sa fie un meci echilibrat.

GruppoApparte: interesanta semnatura. E pe bune?

kykiss
26th October 2005, 13:51
DINAMO castiga sigur...da nu cred ca vor marca de 4 ori..dar cu 2-0 tot ii batem. :P FORTZAA DINAMO Saritzi pe ei pe mama lor!!!

spinU
26th October 2005, 14:25
singurul meci din acest sezon in care imi doresc ca petrolul sa invinga...

spinU
26th October 2005, 14:30
goooooooooooolllllll petrolul min 27

phlo
26th October 2005, 14:32
singurul meci din acest sezon in care imi doresc ca petrolul sa invinga...

it e frica ca poate ajunge sa joace cu dinamo si o sa fiti umilti. azi sunt fan craiova pt ca vreau sa se califice pt ca poate poate cade cu DINAMO sa vezi atunci spectacol

Gonzo
26th October 2005, 14:32
si-o fura cainii /hello

Paul
26th October 2005, 14:34
Ar fi un semn bun ...
echipele care sunt eliminate in Cupa , de o divizionara B ajung in primavara europeana ...

spinU
26th October 2005, 14:35
it e frica ca poate ajunge sa joace cu dinamo si o sa fiti umilti. azi sunt fan craiova pt ca vreau sa se califice pt ca poate poate cade cu DINAMO sa vezi atunci spectacol

:)

claudio25ro
26th October 2005, 14:35
bah reveniti-va ca oricum bate DINAMO...cu 3-2 :) care este...
GGOOOOLLLLL...FARUL si e 1-1

ady_g
26th October 2005, 14:37
1-0 petrolul..incepe distractia...

aliss
26th October 2005, 14:37
Bai...frate ...care se uita la meci ca eu sunt la serviciu...
Cum naiba au luat astia gol?

Paul
26th October 2005, 14:39
http://www.gsp.ro/index.php?a=25949&shift=1

spinU
26th October 2005, 14:43
1-1

aliss
26th October 2005, 14:44
Asa mai zic si eu :D

Brigantes
26th October 2005, 14:45
Gooooooooool

Vadim
26th October 2005, 14:52
Elimina Petrolul pe Dinamo? Ar fi lovitura Cupei.

aliss
26th October 2005, 14:53
Mai ..dar pana la urma cum joaca Dinamo..?..Am citit ca Baltoi a ratat din 8 metri...:o:

Paul
26th October 2005, 14:57
Vadim , nu prea cred ... desi ...

Deh , decat sa vad o finala cocotatii din deal - poli iasi , si sa mearga o echipa de rahat in UEFA , mai bine o finala rapid - dinamo , sau de ce nu poli timisoara in finala ...

Brigantes
26th October 2005, 15:06
Cum de a dat Galamaz gol? Probabil cu nasu' :headbang:

:yeah: :happy /hello

aliss
26th October 2005, 15:08
stai ca nu inteleg...te oftici ca dat gol?:o:
sau la ce te referi?

sun
26th October 2005, 15:13
2-1 pentru Petrolul :yeah:

spinU
26th October 2005, 15:14
bah nu va mai certati intre voi ca se facu 2-1 pt petrolul :))

Brigantes
26th October 2005, 15:14
nu ma oftic doar ma mir.
Ma oftic ca au dat benzinarii gol.

aliss
26th October 2005, 15:14
bai..dar ce au astia sunt impiedicati? :o: :o:

Gonzo
26th October 2005, 15:15
2-1 si au avut si un penalty neacordat :mda:

si-o iau cainii... :happy

sun
26th October 2005, 15:16
2- 1 MIN. 53 - GOOOL PETROLUL !! Ghindaru marchează cu capul în urma unei gafe a defensivei dinamoviste !!! :happy:

Vadim
26th October 2005, 15:27
Lupii galbeni sunt pe caini la ora asta. Mari sanse sa elimine pe Dinamo! E momentul critici in care Dinamo ori paraseste cupa, ori se califica mai departe si apoi face numai bai de sange pana la trofeu.

Paul
26th October 2005, 15:36
Naspa ... pentru Dinamo ...

Desi parca ne-am cam saturat de ei sa`i vedem in finala Cupei ...
Mai grav ca acuma se concentreaza doar pe campionat ...

Gonzo
26th October 2005, 15:57
si-o luara cainii de la divizia B... echipa pe care noi am surclasat-o... :happy

imi pare atat de rau ca nu ne mai putem intalni cu ei :evil:

AxinTe
26th October 2005, 15:59
oricum nu va intalneati cu noi, va bate nationalu' :)

Gonzo
26th October 2005, 16:02
nu are cum, le dam gol pana la urma... cica stau cu fundul in poarta asteptand penalty-urile... asta da echipa de divizia A :yeah:

Paul
26th October 2005, 16:02
Gonzo , voi puteti juca cu Dinamo doar in amicale ... :D

XCoder
26th October 2005, 16:04
Mama voastra de puslamale care ati furat doua cupe consecutive cu arbitrii ... nu va e rusine ? Vroiati sa o ciorditi si p-asta ... nerusinatilor.
(vezi meciurile cu Natonal si Astra din anii trecuti) ... Milioane de felicitari PETROLULUI care a reusit (impotriva tuturor incercarilor de a face pe d*****o sa castige: schimbarea locului de disputare, arbitrii cumparati ...etc) sa elimine acest cancer al fotbalului romanesc care este d*****o.

alejandro
26th October 2005, 16:04
Si uite cum se incheie perioada de glorie a lui dinamo:P

Kainsashiki
26th October 2005, 16:05
dinamovistilor le-a lipsit un jucator foarte important azi..Serea, cu el pe teren altfel ar fi fost soarta meciului

Paul
26th October 2005, 16:07
Atacantul Serea si fundasul Cojocaru ...

Absenta lor a fost decisiva ...

STEAUA-MANIA
26th October 2005, 16:07
In batalia patrupedelor...a castigat lupul!A INNEEEEEEEEEEEBUNIT LUPUUUUUUUUU!Bravo,Petrolul!
/OLE/ Pt dinamo se anunta un an competitional fara trofeu intern!

Atacantul Serea si fundasul Cojocaru ...

Absenta lor a fost decisiva ...
+ savaniu fanta de lumina + coltescu chiorul..
Un STELIST 100% Rachita a scunfundat dinamo!hei hei!Bravo,VIVI!/OLE/

Dennis
26th October 2005, 16:08
loool lea lipsit fotbalul!! OWNED!!! Ati vazut ca ziceati de noi ca suntem eliminati de o echipa de divizia B. vati luato si voi azi asa ca ciocu mic. OWNED!!!

dede
26th October 2005, 16:10
daca stau sa ma gandesc bine, faptul ca dinamo a fost scoasa din cupa rom poate fi un dezavantaj pt Steaua...acuma dinamovistii se vor concentra mai mult pe jocurile din campionat, iar daca mai aveau si meciurile din cupa erau mult mai obositi...dar, totusi, parca e mai bine asa. m-am cam saturat sa-i tot vad pe caini in finala

XCoder
26th October 2005, 16:13
... ei cred ca daca au nimerit un rezultat bun (ce-i drept) cu everton ...au convins ca nu mai fac blaturi ... ca pot castiga si fara arbitrii .... vai de capul vostru .... sunteti rusinea fotbalului romanesc ..si Gica Popescu daca ar fi baiat valabil ar incepe purificarea fotbalului cu retrogradarea in div C a echipei care ani de-a randu a furat fotbalul romanesc .... dar el vine exact pt o cauza inversa ...sa-l ajute pe presedintele care accidenteaza copii si fuge de la locul accidentului ...sa musamalizeze furaciunile lui borcica ...

sun
26th October 2005, 16:14
adevarul e ca "EVENTUL " un cuvant prea des rostit de Borcea s-a pierdut .

Acuma e care pe care in campionat. NU cred ca Dinamo va avea forta in retur fara Tamas si Zicu

nicu26
26th October 2005, 16:14
Dinamo este pe "val"-urile de titei care se vor varsa la Sofia.

alejandro
26th October 2005, 16:14
aici nu-i vorba de oboseala,oricum arbitrii ii vor ajuta...fie ca joaca in cupa fie ca nu...:headbang:

XCoder
26th October 2005, 16:17
Da chiar au murit in spume dinamovistii ... :)) si cee trist e ca Alejandro are dreptate ...

aici nu-i vorba de oboseala,oricum arbitrii ii vor ajuta...fie ca joaca in cupa fie ca nu...

STEAUA-MANIA
26th October 2005, 16:17
Sa vedem ce duma va mai baga borcica...dinamo nu va castiga campionatul!Nu o fi ajuns geanta cu bani acolo unde trebuia?:)

Dennis
26th October 2005, 16:19
Au fost distrusi azi...nu vedeti ca nu mai ii un singur dinamovist pe forum. de grupele UEFA nu trec iar campionatul nul iau asa ca pot sa viseze pentru anul viitor.

desdemona
26th October 2005, 16:19
Prima bucurie pe ziua de azi, o astept pe a doua :D :P

confusion
26th October 2005, 16:22
Oops! Felicitari ploiesteni! DINAMO = VARZA!!!
Ma bucur ca am scapat de Plesan si compania.. vad ca va ajuta din plin! :D

phlo
26th October 2005, 16:22
dar voi chiar suntei nebuni sau maniaci sau doar postati asa din lipsa de preocupare? daca dupa cum spuneti voi dinamo cumpara arbitrii pe capete azi de ce nu cumpara????
sau azi nu era o zi importanta mai ales ca se juca un singur meci si nu tur -retur.
dar inca o data cred ca duceti lipsa de preocupare si hai sa mai postati si voi ceva, nu uitati ca voi ati parasit cupa mult mai devreme asa ca gura mica

Paul
26th October 2005, 16:24
Vivi Rachita , multumim

STEAUA-MANIA
26th October 2005, 16:24
confusion?plesan?de ce..asta joaca fotbal?
Desdemona-care ar fi a 2 a bucurie?C'mon tell us:D

fia
26th October 2005, 16:24
@desde: sa iasa din cupa nationalul, nu?

zamolxe
26th October 2005, 16:25
dar voi chiar suntei nebuni sau maniaci sau doar postati asa din lipsa de preocupare? daca dupa cum spuneti voi dinamo cumpara arbitrii pe capete azi de ce nu cumpara????
sau azi nu era o zi importanta mai ales ca se juca un singur meci si nu tur -retur.
dar inca o data cred ca duceti lipsa de preocupare si hai sa mai postati si voi ceva, nu uitati ca voi ati parasit cupa mult mai devreme asa ca gura mica

11m refuzat Petrolului!!!! ce mai vrei?

APercele79
26th October 2005, 16:26
pentru cei din ghencea
azi a fost blat, a cumparat petrolul arbirtru....daca batea dinamo, asta o spuneati sigur....va faceti de ris zilnic cu aceste aberatii
ce va bucurati ca a pierdut dinamo...hahaha, faceti chef

Dennis
26th October 2005, 16:27
dar voi chiar suntei nebuni sau maniaci sau doar postati asa din lipsa de preocupare? daca dupa cum spuneti voi dinamo cumpara arbitrii pe capete azi de ce nu cumpara????
sau azi nu era o zi importanta mai ales ca se juca un singur meci si nu tur -retur.
dar inca o data cred ca duceti lipsa de preocupare si hai sa mai postati si voi ceva, nu uitati ca voi ati parasit cupa mult mai devreme asa ca gura mica

Nu conteaza cat de repede o parasim, pentru ca si voi ati parasito. Va ajutat cu ceva ca ati parasito putin mai tarziu? si ziceati de noi ca am pierdut impotriva la o echipa de divizia B, eh va venit si voua randul. Si da, ati fost foarte ajutati de albitri in campionat turul asta, sunt destule exemple. Si nu numai stelistii au observat chestia asta ci si suporterii celorlalte echipe. Asa ca la pamant!! cainii verzi!!

Paul
26th October 2005, 16:29
dar voi chiar suntei nebuni sau maniaci sau doar postati asa din lipsa de preocupare? daca dupa cum spuneti voi dinamo cumpara arbitrii pe capete azi de ce nu cumpara????
sau azi nu era o zi importanta mai ales ca se juca un singur meci si nu tur -retur.
dar inca o data cred ca duceti lipsa de preocupare si hai sa mai postati si voi ceva, nu uitati ca voi ati parasit cupa mult mai devreme asa ca gura mica

Hehe , la Petrolu antrenor e Vivi Rachita ...

alejandro
26th October 2005, 16:30
Azi n-a fot blat,erati siguri ca veti invinge,ati crezut ca sunteti prea buni pentru ei,da' na v-ati luat-o in barba fara arbitri.Asta e valoarea confirmata de la meciul cu olandezii...

phlo
26th October 2005, 16:30
Nu conteaza cat de repede o parasim, pentru ca si voi ati parasito. Va ajutat cu ceva ca ati parasito putin mai tarziu? si ziceati de noi ca am pierdut impotriva la o echipa de divizia B, eh va venit si voua randul. Si da, ati fost foarte ajutati de albitri in campionat turul asta, sunt destule exemple. Si nu numai stelistii au observat chestia asta ci si suporterii celorlalte echipe. Asa ca la pamant!! cainii verzi!!


:no: :no: :no: nu am cu cine discuta. omule tu inca ai o gandire comunista, daca zice unul ceva hopa si voi cu papagalul :rosu: :rosu:

Dennis
26th October 2005, 16:30
pentru gastele din ghencea
azi a fost blat, a cumparat petrolul arbirtru....daca batea dinamo, asta o spuneati sigur....va faceti de ris zilnic cu aceste aberatii
ce va bucurati ca a pierdut dinamo...hahaha, faceti chef

Bineinteles ca a fost blat, deaia nu a fost acordat penalty Petrolului...am dreptate? Deci cred ca tot cu albitri ati venit si azi dar ati avut o echipa mult prea slaba ca sa faceti ceva.

phlo
26th October 2005, 16:31
11m refuzat Petrolului!!!! ce mai vrei?


a cumpara arbitrul inseamna a castiga un meci nu ca nu acorda un 11m dar deh ce naiba sa stii tu :no:

la sfarsit cand dinamo va iesii campioana o sa plangetzi si o sa acuzati arbitrajul ca atat stiti sa faceti (sa acuzati si sa devastati stadioane) noi o sa ne bucuram

insa m-am saturat sa exoun niste lucruri unor oameni care inca nu au trecut de pubertate sau care pt ei a fi pasionat de acest fenomen inseamna sa dea cat mai tare in adversar nu sa-si vada de propria ograda

don_denver
26th October 2005, 16:32
bey...a batut petrolul..au fost mai buni..decat dinamo..azi...bravo petrolul...asta e dinamo..bafta in uefa..si..in campionat mai putin..:P

Dennis
26th October 2005, 16:32
a cumpara arbitrul inseamna a castiga un meci nu ca nu acorda un 11m dar deh ce naiba sa stii tu :no:

Cred ca nui singurul penalty sezonul asta care a fost clar si albitru nu la acordat ca sai favorizeze pe Dinamo...

APercele79
26th October 2005, 16:34
a cumpara arbitrul inseamna a castiga un meci nu ca nu acorda un 11m dar deh ce naiba sa stii tu :no:

nu ai ce sa le faci, saracii sunt complexati
din cupa au iesit, in camptionat o sa stea sub noi mult si bine....asa ca hai sa ne luam de dinamo...hahahaha stati pe locul 2 ca e bine!! Nea jiji si MM cred ca mor de oftica

alejandro
26th October 2005, 16:34
Doamne, veti bloca threadul!!!!!!!!Postati pe rand si mai rar!!!!!!!!!!
Cata lume bucuroasa pe aici,parca ne-am calificat la WC:D

Dennis
26th October 2005, 16:36
ALE 0 ALE 0, LA PAMANT ESTE DINAMOOOO!!!

campionatul nu e terminat, iar si daca sunteti campioni de toamna, fara Tamas si Zicu nu o sa faceti fata Stelei...

STEAUA-MANIA
26th October 2005, 16:37
A fost 11m mai clar decat cel neacordat lui Cfr Cluj?Care fie vb intre noi..penalti mai clar ca acela..nu exista.Oare de ce nu lo fi dat?Buzunaru...?
alejandrito,pai si normal,nu vezi cata "iubire" avem fata de dinamo?Acu sunt ff bucuros!dinamo numai bucurii imi aduce:)
percele ai un vocabular suburban...stai in vreun cartier periculos din NY,nu?altfel nu se explica dc folosesti cuv "gandac"

cip_81
26th October 2005, 16:38
Felicitari Petrolului!!

Vad ca astia o tot dau cu penalty neacordat...poate a fost, poate ca nu...dar sa nu uitam ca Dinamo putea fi eliminata inca de la Galati, dupa un penalty inventat de Savaniu (ca sa nu mai zic de tema pe care a avut Salomir in Regie...a doua dupa meciul de la Oradea de acum 2 ani).

Apropo, stelistii chiar ne demonstreaza ca sunt saraci cu duhul...nu-si dau seama ca aceasta eliminare nu-i ajuta deloc, din contra. Dar ce pretentii sa avem de la niste oi cu putin creier imprastiat prin cutia craniana.


Care fie vb intre noi..penalti mai clar ca acela..nu exista.Oare de ce nu lo fi dat?Buzunaru...?

Nu exista? Inseamna ca nu l-ai vazut pe ala din Regie...2 secunde a fost comenatat faza asta.

APercele79
26th October 2005, 16:39
A fost 11m mai clar decat cel neacordat lui Cfr Cluj?Care fie vb intre noi..penalti mai clar ca acela..nu exista.Oare de ce nu lo fi dat?Buzunaru...?
alejandrito,pai si normal,nu vezi cata "iubire" avem fata de dinamo?Acu sunt ff bucuros!dinamo numai bucurii imi aduce:)

dar cand ti-a bagat baltoi o boaba in plasa la voi acasa, te simteai bine?? :headbang:

STEAUA-MANIA
26th October 2005, 16:41
cip,crezi ca ne este frica de dinamo?LOL NICIDECUM!Pe teren am fost superiori lui dinamo..ne este teama de "ajutoarele" care le primeste dinamo.atata tot.

Dennis
26th October 2005, 16:41
din pacate si clasele primare le-ati parasit tot din primele tururi...

Stai linistit ca aia nu sa intamplat si nu se va intampla...iar fotbalul e fotbal, scoala e scoala.

dragosblue
26th October 2005, 16:43
:ok: gazarilor /hello .

Brigantes
26th October 2005, 16:44
Stai linistit ca aia nu sa intamplat si nu se va intampla...iar fotbalul e fotbal, scoala e scoala.

Serios? Dupa fraza asta, intuiesc ca ai in jur de 11 ani. Am gresit cu mult?

Dennis
26th October 2005, 16:47
Serios? Dupa fraza asta, intuiesc ca ai in jur de 11 ani. Am gresit cu mult?

Da, am 15. Si oricum, voi cainii verzi mai puteti sa va luati de gramatica, ca la fotbal nu stiti nici pe draku.

codrind
26th October 2005, 16:48
Gata s-a dus eventul !!!
De acum borcea se pune pe treabă !

desdemona
26th October 2005, 16:48
@fia, ceva de genul era :D Pacat, pentru ca.... dupa cum ai aflat (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=405121&postcount=62)....

APercele79
26th October 2005, 16:49
o sa luam lectii de la rosenborg cum sa jucam, cica aia se pricep
asa am auzit

Dennis
26th October 2005, 16:50
Serios? Dupa fraza asta, intuiesc ca ai in jur de 11 ani. Am gresit cu mult?

Da am 15, si vad ca voi cainii verzi puteti doar sa va luati de gramatica, ca naveti habar de fotbal. Si plus ca se pare ca tu nu stii inca ca pe net sunt si prescurtari. Cam cat iti ia tie sa scrii un mesaj, bah profesorule de romana? 30 minute? 1 ora?

Paul
26th October 2005, 16:52
a cumpara arbitrul inseamna a castiga un meci nu ca nu acorda un 11m dar deh ce naiba sa stii tu :no:


1)Nu neaparat.
Rapid a cumparat arbitrul intr`o finala de CUpa , si a reusit sa o piarda ... in fata Petrolului ...

2) Nu stiu cum se face ca in general arbitrii gresesc in favoarea lui DInamo , asta in timp ce se stie ca (virgula) Craciunescu a lucrat la ISM (firma fratilor Becali) , merge in concediu cu Netoiu in Seychelles , si joaca table cu Giovanni in Pipera...

gicu
26th October 2005, 16:53
cip,crezi ca ne este frica de dinamo?LOL NICIDECUM!Pe teren am fost superiori lui dinamo..ne este teama de "ajutoarele" care le primeste dinamo.atata tot.
In ce meci ati fost superiori? Atunci cand va rugati de arbitru sa fluiere mai repede si asteptati finalul tremurand?

Felicitari Petrolul, astazi am ratat sansa de a castiga eventul si sezonul asta. Jucatorii, antrenorii si multi dintre suporteri sunt, din pacate, deja cu gandul la meciul de la Sofia. Pana atunci sper sa ia in serios meciul cu Jiul.

Dennis
26th October 2005, 16:53
baiete, cand scapi de minoritate, o sa continuam polemica. Pana atunci, asculta sfatul meu si pune mana pe carte, ca pici capacitatea :rosu:
'natate!

Stai linistit ca eu nu mai dau capacitatea, daca te uiti la location o sa vezi ca sunt in Anglia. Asa ca veziti de treaba ta si de dinamo nu mai imi scrie mie de gramatica, eu spre deosebire de tine stiu 2 limbi straine. Si aruncati cainii la gunoi ca nus buni de nimic. kthxbai!! acum lasama ca am trebe mai buna sa fac decat sa vorbesc cu un caine.

Dennis
26th October 2005, 16:57
haha pe mine ma bufneste rasul sa vad cum se distreaza toti aici, zici ca cine stie ce sa intamplat...dupa castigarea cupei dinamo de 5 ori in ultimii 6 ani, luati-o ba .... ****** (va dati seama ce mare pierdere ptr noi, Cupa dinamo)
mie mi sa rupt cand a pierdut steaua cu rapid II....sa fie sanatosi
dar la cite bucurie azi pe stelisti ****, iti dai seama ca saracii urmareau meciul cu sufletul la gura... ********

Ati pierdut!! punct. puteti sa fiti si voi putin on topic? ca aici nui bucuria noastra sau gramatica subiectul. Aici ii vorba de petrolul - dinamo, de asta nu prea aveti de comentat eh?

APercele79
26th October 2005, 17:01
eu nu am ce zice, si spre deosebire de voi nu zic ca am pierdut din cauza arbitrukui, iarba nu a fost tunsa, era prea mult soare, bla bla
nu am vazut meciul, deci prea multe de zis nu am despre meci.
vad ca voi l-ati vazut si voi stiti cum a furat arbitrul de 47 de ori..
Sa nu ma intelegeti gresit, FELICITARI PETROLULUI !!!!
imi place sa ma iau de voi cum se bucura ca ciutanii aia de 6 ani cand le dai o bomboana...echipa lor era acasa, asa ce se uita in ograda altora

Brigantes
26th October 2005, 17:03
brigantes,vezi sa nu te prinda cei de la poli aek...mi ca te vor impaia:( astfel am pierde pretoasele tale pareri.Bafta.
cate butelii va dat borcea ca sa faceti praf Zel?

Ma mir ca esti destul de destept sa citesti locatia, si totusi nu calculezi cam la ce distanta sunt de ZEL si butelii.
Totusi, daca ar fi sa ghicesc, probabil valoarea buteliilor e cam egala cu valoare manushilor de box date lui zmarandescu sa ii potoleasca pe cei din miazazi!

STEAUA-MANIA
26th October 2005, 17:03
eu nu am ce zice, si spre deosebire de voi nu zic ca am pierdut din cauza arbitrukui, vad ca voi l-ati vazut si voi stiti cum a furat arbitrul de 47 de ori..

Asta ar fi culmea fotbalului..dinamo sa se planga de arbitraje potrivnice.

Dennis
26th October 2005, 17:04
De parca voi nu vati bucura daca am pierde noi...si sincer nu am vazut meciul, dar multa lume care la vazut a spus destule despre el ca sa pot sa le comentez si eu opiniile. Petrolul a castigat meritat cred eu, iar Dinamo nu a meritat sa castige din nou.

GruppoApparte
26th October 2005, 17:22
Calificare Petrolul , Visele Noastre Sau Implinit , Restul Nu mAi Conteaza :drak:

old lord
26th October 2005, 17:54
cum de s-a intamplat sa ne invinga amaratii aia
uneori nu inteleg deloc echipa

GruppoApparte
26th October 2005, 17:59
a pierdut dinamooooo, bucurie in ghencea!!! uitati poza de acum 15 minute, chef mare ptr ros-albastri
ai gresit mane nu e bucurie , e chef de chef , e veselie :evil:
las ca oricum nu numai stelisti se bucura si restu poporului , ca au si ei mai mari sanse

Dark Horror
26th October 2005, 18:18
Bravo Petrolul!Chiar nu ma asteptam sa ii bateti pe caini.

alejandro
26th October 2005, 18:26
Nimeni nu se astepta,toata lumea e bucuroasa,acum s-au mai domolit nitel:D

Pacala
26th October 2005, 18:37
specialistii cupei...nu se gandira sa vina cu toata brigada de arbitri.:D trasa arbitrul de centru cu ei...dar tot degeaba...cam greu pt caini cand fotbalul se joaca pe teren fara ajutorul arbotrilor si fara blaturi

bravo Petrolul, tot respctul :ok:
felicitari si dinamovistilor :D

valy_lupul
26th October 2005, 18:43
lasati scorurile ca PETROLUL PLOIESTI V-A PUS CU BOTUL PE LABE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!FORZA PETROLUL PLOIESTI SI DACA JUCAM MEREU ASA NU AVEM ADVERSARII!!!!!

Forza Petrolul Ploiesti !!!! Asa Sunt Gazarii Astia Ia Bataie De La Toti Din Craiova Sau Otopenis Dar Bate Dinamo Si Steaua Si Pt Asta Ii Iubim Pana La Moarte !!!! Pana La Moarte Cu Lupii Pana La Moarte ,azi Galeria Noastra A Fost Net Superioara Si Ne-am Auzit Numai Noi Ploiestenii !!!!

Dennis
26th October 2005, 18:57
felicitari :P

uti2102
26th October 2005, 19:04
Am trait sentimente diferite la aflarea veshtii. Pe de o parte m-am bucurat pentru Vivi Rachita iar pe de alta parte m-am intristat, pentru ca ar fi fost bine ca in retur shi Dinamo sa fie angrenata intr-o alta competitzie decat campionatul... Asha insa catzeii ishi vor pune toate fortzele in slujba campionatului..... :mda: Dar ii vom bate shi asha, chiar daca vom alerga pe 2 fronturi !

KLMN
26th October 2005, 19:08
Felicitari PETROLUL !!! Felicitari Vivi Rachita. Ati razbunat pe Astra Ploiesti cand acum 3 ani, Dinamo i-a furat ptr a ajunge in finala.

ady51a
26th October 2005, 20:19
Ce bine arata cupa fara voi!

NY_giants05
26th October 2005, 20:50
CE A FACUT DINAMOOO ???? :D ...HAHAHAHAHA...doamneeee, vai de capul lor ! in ce hal au ajuns ...

cheackie
26th October 2005, 22:15
Imi Pare Rau De Dinamo Ca Nu A Putut Sa Castige In Fata Unui Sclav (Petrolul) Dar Asta E Fotbalul Se Joaca Pe Goluri


:degete: PETROLUL:degete:

:degete: LUPII GALBENI:degete:

SI ASTRA A BATUT PE DINAMO IN SEMIFINALE ACUM 3 ANI LA PLOIESTI A FOST 2-1 SI IN STEFAN CEL MARE NE-AU FURAT PE FATA CU GOLUL MARCAT IN MINUTUL 120 . DAR ASTA E CE A FOST A FOST

TARE AS VREA SA PICE CU RAPID CA SA II ELIMINE

rhadoo
26th October 2005, 22:50
a inceput sa scartaie dinamo?cred ca da.este o mare surpriza
felicitari PETROLUL!

t.b.
26th October 2005, 23:07
Felicitari Petrolului :great: probabil acum traiti aceleasi sentimente pe care le-am avut noi anul trecut dupa ce am eliminat Steaua.

be@
26th October 2005, 23:18
Felicitari, Petrolul !!!
Si bagati tare, sa promovati anul acesta.

Cra10veanu
26th October 2005, 23:44
nu are loc petrolul de noi la promovare. BINE DINAMOOOOOOOOOOOOOOO :D, iar ia Rapidul cupa

be@
26th October 2005, 23:46
Mai vedem noi...

Cra10veanu
26th October 2005, 23:52
Mai vedem noi...
ma scuzi, Poli Iasi ia cupa :P

be@
26th October 2005, 23:56
Nu, ma refeream la ce ai zis tu, ca Petrolul n-are loc de voi la promovare.

Cra10veanu
26th October 2005, 23:59
si chiar ti se pare ca ar avea loc ? :)

be@
27th October 2005, 00:07
Ti se pare ca 6 punte sunt asa greu de recuperat ? Mai aveti de jucat la ei returul,cu CSM Rm. Valcea in deplasare, plus niste meciuri cu portile inchise..

Cra10veanu
27th October 2005, 00:09
si care e problema ? asta e sa inchida usa dupa ei, tot cu mingea ne jucam ;)

remy
27th October 2005, 00:29
Calificare Petrolul , Visele Noastre Sau Implinit , Restul Nu mAi Conteaza :drak:
Dar visele Stelei cu o echipa care era pe locul 14 in B (Rapid 2) inca din primul tur ? Si asta parca s-a intamplat si anul trecut, nu mai stiu cand, in prima etapa a Cupei. Ce rusine !
Dinamo s-a cam saturat sa tot ia totul de 6 ani. are mai mult de castigat in UEFA si apoi in campionat, decat sa se oboseasca si cu Cupa Romaniei. S-au odihnit si ei, ca daca nu aveau atatea meciuri grele in viitorul apropiat, jucau cu mai mare daruire. De, Cupa nu se contrazice in surprize.

uti2102
27th October 2005, 00:30
Sa tot ia "totul" ?! :happy Du-te mah la culcare !!! :happy Poate visezi o victorie in cupele europene !

Ammadeus
27th October 2005, 00:41
s-a vazut fata adevarata a lui dinamo: pierde la petrolul, egal acasa cu mediocri din olanda, blaturi cu bursucu si lordul+iehovistul, blat duminica cu jiul si o ia de la 2 in sus cu bulgarii. cu jiul o sa bage zicu ca trebuie re-promovat la inter, pana nu expira complet. la atatea blaturi, nu e de mirare ca e nevoie de o conducere asa larga: bisnitza de bilete, a.k.a. becali, borcea-porcea-butelie, lumpenul luminat -dinu, mediocrul falcos, ceva khazari smecheri, craciunescu s.a.
p.s. jaful ala de galamaz ar trebui lichidat

Dorin
27th October 2005, 00:51
Ma intreb totusi cum iti explici bataia lui Everton. Probabil ca au aranjat cu ei sa piarda si le-au promis niste Dacia Logan la fiecare....Mediocrii din Olanda???? Adica din tara aceea care e pe locul trei in lumea mare a fotbalului si care ne-a dat lectii atat noua cat si Cehiei. Si ma mai gandesc la faptul ca Chelsea nu a fost in stare sa bata pe Everton .Cei drept , probabil crezi tu, Everton s-a odihnit cu Dinamo ca sa-i dezorienteze pe aia de la Chelsea.Etc , etc....:yeah: Dorin( PS Chiar mai exista cineva interesat de cupa Romaniei????!!!)

Ammadeus
27th October 2005, 01:28
everton e lanterna in EPL si nu marcase decat 1 gol in 9 meciuri. cu dinamo a dat 2 si a reusit 1 victorie in 2 meciuri

GruppoApparte
27th October 2005, 01:30
Ma intreb totusi cum iti explici bataia lui Everton. Probabil ca au aranjat cu ei sa piarda si le-au promis niste Dacia Logan la fiecare....Mediocrii din Olanda???? Adica din tara aceea care e pe locul trei in lumea mare a fotbalului si care ne-a dat lectii atat noua cat si Cehiei. Si ma mai gandesc la faptul ca Chelsea nu a fost in stare sa bata pe Everton .Cei drept , probabil crezi tu, Everton s-a odihnit cu Dinamo ca sa-i dezorienteze pe aia de la Chelsea.Etc , etc....:yeah: Dorin( PS Chiar mai exista cineva interesat de cupa Romaniei????!!!)
acuma fi si tu putin realist , ce asta e echipa care o batuto pe everton , nu prea cred , doar niste fantome
si daca ne gandim putin bine doar cu dinamo suntem invatati un rezultat bun in cupa uefa in fiecare an cand participa si apoi dezastru total , nu vorbesc eu vorbesc rezultatele
olandezi degeaba or fi ei pe locu 3 da aia cu care o jucat dinamo chiar is slabuti de mijlocu clasamentului la noi
cu interesu cred ca intr-o oarecare masura ai dreptate , dar pt unele echipe e modu sigur de a prinde un loc in europa
in rest ce sa mai fie de zis nu'i un capat de tara ca a pierdut dinamo abia o sa se concentreze pe uefa sa mai aduca niste puncte


everton e lanterna in EPL si nu marcase decat 1 gol in 9 meciuri. cu dinamo a dat 2 si a reusit 1 victorie in 2 meciuri
Corect !!!!

remy
27th October 2005, 04:05
Sa nu mai amintim de Supercupa 3-2 cu Steaua, campionat: 2-2 la Steaua acasa, cand le tremurau chilotii stelistilor, pacat ca n-a mai tinut cateva minute, ca erau calare pe grumazul lor (auzi, sa dea gol un jucator mic de statura in fata unui jucator mai inalt, si tocmai lui Hamutovsky, care e un portar super), 5-2 cu Rapid, 5-0 cu CFR, echipa f. greu de invins, mai ales cand joaca in deplasare. Si exemplele ar mai putea continua, dar astea-s meciurile cu echipele favorite, singurul accident fiind cu Farul.

APercele79
27th October 2005, 05:20
Sa nu mai amintim de Supercupa 3-2 cu Steaua, campionat: 2-2 la Steaua acasa, cand le tremurau chilotii stelistilor, pacat ca n-a mai tinut cateva minute, ca erau calare pe grumazul lor (auzi, sa dea gol un jucator mic de statura in fata unui jucator mai inalt, si tocmai lui Hamutovsky, care e un portar super), 5-2 cu Rapid, 5-0 cu CFR, echipa f. greu de invins, mai ales cand joaca in deplasare. Si exemplele ar mai putea continua, dar astea-s meciurile cu echipele favorite, singurul accident fiind cu Farul.

pai cu Steaua a fost blat...baltoi a fost lasat de goian sa dea gol in min 88 ptr. ca frate-su face tusa la dinamo, si nea gigi ne-a dat meciul ptr. ca var-su giovanni e la dinamo....cu clujul la fel, daca dorinel a jucat ptr noi...cu everton la fel ptr ca dan petrescu a jucat tot in anglia si el fiind roman...vedeti cum totul a fost blat??? dinamo nu a castigat nimic de fapt anul asta curat

axterix
27th October 2005, 08:35
... Si ma mai gandesc la faptul ca Chelsea nu a fost in stare sa bata pe Everton ....
vezi ca nu e matematica
daca Chelsea nu bate Everton si Dinamo bate Everton => Dinamo bate Chelsea?!:headbang:

bancar100%
27th October 2005, 08:47
Pacat ca nu l-ati chemat pe serea sa va arbitreze!Sigur ati fi trecut de petrolul cu 4-0. Asta e valoarea echipei voastre!!!

alejandro
27th October 2005, 10:07
Las' ca-l cheama la sofia:D

savagedanyro
27th October 2005, 10:11
NU DIVAGATI !!!
Adevarul e ca dinamo a luat-o de la o div. BBBBBBBBBBBBBBB!
Si inca de la fratii lor !
FORZA VIOLA !!!

STEAUA-MANIA
27th October 2005, 10:24
Sa nu mai amintim de Supercupa 3-2 cu Steaua, campionat: 2-2 la Steaua acasa, cand le tremurau chilotii stelistilor, pacat ca n-a mai tinut cateva minute, ca erau calare pe grumazul lor (auzi, sa dea gol un jucator mic de statura in fata unui jucator mai inalt, si tocmai lui Hamutovsky, care e un portar super), 5-2 cu Rapid, 5-0 cu CFR, echipa f. greu de invins, mai ales cand joaca in deplasare. Si exemplele ar mai putea continua, dar astea-s meciurile cu echipele favorite, singurul accident fiind cu Farul.

Fara sa iti dai seama...ti-ai dat foc la valiza!Cum poti aminti de acele meciuri?
1.Supercupa STEAUA a jucat 10 vs 11 (Para fiind accidentat) scoru era 2-1
2.In camp ,tudor cainele nu a dat 11m la nicolita...iar in mec cu rapid nu a dat rosu la rada,dar l-a eliminat pe Nicolita lol....
3.Mec cu rapid,aceeasi arbitrii nenorociti...balaj doaga l-a eliminat pe Constatin..numai el stie pt ce!Era nasoala treaba,vb ta ,rapidistii erau "calare" pe voi..
4.5-0 cfr cluj?pai la ce 11m nu a dat coltescu pt Cfr....
dinamovistilor,nu va ma plangeti de arbitraje...altfel va faceti de ras.

maximus3ad
27th October 2005, 10:30
"Si la acest meci, suporterii s-au incaierat. Dupa meci, fanii „ros-albilor” au rupt un steag al „gazarilor” aflat pe gardul arenei. In acel moment, suporterii Petrolului au vrut sa-si recupereze „mandria”, intrand insa in conflict cu jandarmii, care le-au barat calea. In stadion a inceput o bataie generala. Pe durata jocului, fanii dinamovisti au aruncat cu monede si brichete in suprafata de joc. „Probele” au fost adunate de arbitrul Berbecaru si predate observatorului Florin Gatejan." - http://www.evz.ro/sport/?news_id=201425

4star
27th October 2005, 11:37
Dar visele Stelei cu o echipa care era pe locul 14 in B (Rapid 2) inca din primul tur ? Si asta parca s-a intamplat si anul trecut, nu mai stiu cand, in prima etapa a Cupei. Ce rusine !
Dinamo s-a cam saturat sa tot ia totul de 6 ani. are mai mult de castigat in UEFA si apoi in campionat, decat sa se oboseasca si cu Cupa Romaniei. S-au odihnit si ei, ca daca nu aveau atatea meciuri grele in viitorul apropiat, jucau cu mai mare daruire. De, Cupa nu se contrazice in surprize.

Cand a zis jiji ca nu e interesat de cupa (a si aratat lucrul asta pt ca a iesit repede din competitie) ati sarit toti sa radeti de el. Acum de ce veniti cu vorbe din astea shi o dati la intors? Rushiniiica!

Abia acum pare mai interesanta Cupa Romaniei. Bafta ramasilor in competitie. Shi nu umblati cu shmecherii la arbitri.

suporterita
27th October 2005, 11:48
nu sunt multe de spus si nu incerc sa arat cu degetul.romanii nu sunt pregatiti sa joace in toate competitiile si la 3 zile.probabil ca acum unii isi dau seama,este vorba de aceia care au condamnat declaratiile stelistilor,ca aceasta competitie este o povara pentru cei ce joaca in cupele europene si la titlu.nu mai este de spus mai nimic,dacit ca meciul lui Dinam cu Heerenven nu a fost un accident ,ci lipsa de experienta in a TRATA o calificareiar meciul cu Petrolul ne-a aratat acest lucru.

remy
27th October 2005, 13:03
Fara sa iti dai seama...ti-ai dat foc la valiza!Cum poti aminti de acele meciuri?
1.Supercupa STEAUA a jucat 10 vs 11 (Para fiind accidentat) scoru era 2-1
2.In camp, tudor cainele nu a dat 11 m la nicolita...iar in mec cu rapid nu a dat rosu la rada,dar l-a eliminat pe Nicolita lol....
3.Mec cu rapid,aceeasi arbitrii nenorociti...balaj doaga l-a eliminat pe Constatin..numai el stie pt ce!Era nasoala treaba,vb ta ,rapidistii erau "calare" pe voi..
4.5-0 cfr cluj?pai la ce 11m nu a dat coltescu pt Cfr....
dinamovistilor,nu va ma plangeti de arbitraje...altfel va faceti de ras.Doamne, fanatici stelisti ! Oameni buni, ce intelegeti voi din cateva fraze scrise de mine mai sus ? E peste puterea voastra de intelegere. Cel putin tu intelegi ce vrei, unde naiba am spus ca DINAMO a fost furata de arbitri, eu m-am referit ca "a fost si in meciurile alea vreo conspiratie mondiala impotriva stelei" ? Gandeste-te ca Steaua n-a luat decat un punct cu Dinamo, in rest pe celelalte le-a spulberat cu scoruri mari. Hai sa zicem ca ar fi dat cate un gol CFR-ul sau Rapidul la 0-0. Tot ar fi castigat, nu cu 5-1, cu 3-1, sa zic. Chiar santeti orbi ? Daca se termina meciul cu 2-1, hai, 3-1 mai ziceam ca a fost viciat rezultatul, cu toate ca n-a fost greseala de arbitru decat la meciul cu CFR. Ziceti voi, cu Steaua ce greseala de arbitru a fost ? Auzi conceptie, ca in Supercupa a fost un jucator accidentat si de-asta a pierdut Steaua ! Daca aveti un antrenor incapabil sa faca schimbari cand si cum trebuie, asta-i soarta. Sau ca trebuia sa fie 4-0 la pauza meciului Steaua-Dinamo, dar n-a vrut cineva ? Fotbalul se joaca pe goluri si nu mai plangeti, ca asta-i soarta lui Steaua anul asta, sa ia praful de pe toba (de, din cauza ca n-a dat 10 goluri nu stiu cu cine). Jalnici mai sant stelistii anul asta !


nu sunt multe de spus si nu incerc sa arat cu degetul.romanii nu sunt pregatiti sa joace in toate competitiile si la 3 zile.probabil ca acum unii isi dau seama, este vorba de aceia care au condamnat declaratiile stelistilor,ca aceasta competitie este o povara pentru cei ce joaca in cupele europene si la titlu.nu mai este de spus mai nimic,dacit ca meciul lui Dinam cu Heerenven nu a fost un accident, ci lipsa de experienta in a TRATA o calificare, iar meciul cu Petrolul ne-a aratat acest lucru.

AICI AI FOARTE MARE DREPTATE ! Si se intampla asta si datorita faptului ca mai ales fanaticii stelisti vad peste tot conspiratie, ca daca n-a fost fault sau penalty, etc. in favoarea lui Steaua la orice meci al ei, gata, DINAMO a cumparat arbitrii, ca s-ar putea ca Bush sa fi complotat sa castige Dinamo, la schimb cu aducerea trupelor. Deobicei cei care repeta incontinuu ca au fost furati, sant frustrati de ceva in copilarie, sau poate sant intre 15 si 25 de ani. Eu zic sa terminati cu astea, pentru ca echipele noastre sant obsedate de toate acuzele astea eronate, care le face sa nu se mai concentreze in Europa. Toata lumea suspecteaza pe toata lumea !

Mishumacher
27th October 2005, 14:20
V-am spus yo ca bate Petrolul!!!!!
Nu m-ati crezut!!!
Si cand ma gandesc ca ar putea lua Cupa...../hello

La anul Petrolul o sa joace in grupele Cupei UEFA!!!!:D :D

Aurel.D
27th October 2005, 15:03
NU DIVAGATI !!!
Adevarul e ca dinamo a luat-o de la o div. BBBBBBBBBBBBBBB!
Si inca de la fratii lor !
FORZA VIOLA !!!

Dar Poli Timisoara cu cine s-a chinuit 90 de minute???
Te-ai uitat de curiozitate sa vezi pe ce loc in Div. B este ...aaaa..da, FCM Targoviste?

alejandro
27th October 2005, 15:09
voi va comparati cu poli?:D

APercele79
27th October 2005, 16:35
eu nu stiu daca are cineva voie sa vorbeasca de dinamo in afara de suporterii farului (si pe ei ii calmam noi in retur ptr. ca ne-au batut in groapa, si ptr. ca sunt fratii stelei)
rapidistii dupa 0-4 la pauza cu noi, efectiv ciocul mic. a fost meciul cu petrolul de 15 ori mai greu decit meciul cu voi,,,asta spune mult
steaua la ea acasa s-a multumit cu un punct ca daca se mai jucau 10 min. plecam noi cu 3...recunosc, puteau sa ne omoare in prima repriza dar cui a fost vina ca nu au facut-o...tin minte ca ultimul sfert de ora i-am calarit si ei alergau de parca carau saci de nisip in curca
iar restul echipelor??? national, poli, sportul, CFR?????? haha ne amuzati

dinamo a pierdut, felicitam petrolul si asta basta! mai lasam si echipele mici sa castige cupa asta o data la 5 ani

uti2102
27th October 2005, 17:01
eu nu stiu daca are cineva voie sa vorbeasca de dinamo in afara de suporterii farului
steaua la ea acasa s-a multumit cu un punct ca daca se mai jucau 10 min. plecam noi cu 3...
Este de-a dreptul delicios sa aflii cum privesc dinamovishtii un meci in care au smuls un egal in Ghencea, un meci in care au fost depashitzi la toate capitolele de rivalii lor rosh-albashtrii, mai putzin la ce era mai important - scorul : ca pe o VICTORIE ! :happy
La mai mare baietzi !!! :happy

PS : cu Natzional shi Poli nici n-atzi jucat inca, increzutzilor !!!

APercele79
27th October 2005, 17:04
sanki nu e adevarat ce am scris?
am recunoscut ca ati dominat prima repriza, dar ultimul sfert de ora nu v-ati vazut....sau tu ai vazut alt meci? ca ne-ati dominat 90 de minute dar din cauza arbitrului am scapat cu chiu cu vai cu un egal???
aproape sigur, chestia cu arbitrul va sta pe limba, ptr. ca, cand nu aveti ceva negativ de zis despre Dinamo, o aruncati si voi in aer...poate poate

AxinTe
27th October 2005, 17:12
Cand bate Dinamo pe cineva, parerea stelistilor si ai unora din niste sate din Romania este:
-arbitrii
-blat

Adevarul e ca ei sufera grav cand bate Dinamo :D

uti2102
27th October 2005, 18:10
Nu baietzi, blaturi shi arbitrii vedetzi voi. Sau cum ieshitzi de pe "dinamomania" uitatzi complet ce-atzi scris shi ce-atzi citit p-acolo ?!
Cele doua meciuri cu Dinamo (ca de altfel shi cele cu Rosenborg) au fost pierdute din motive pe care cu greu le-atzi intzelege. In nici un caz din cauza arbitrilor, firelor de iarba sau norilor de pe cer.
Eu unul sunt linishtit, pentru ca experientzele intense pe care le-a trait Steaua in acest inceput de sezon vor da roade : vom calca totul in picioare in retur !

remy
27th October 2005, 23:32
Semne ca vor pierde stelistii au cam fost, mai ales in meciurile directe cu Dinamo, dar si cu Rapid si Rosenborg, plus treaba cu datoriile la Fisc, suspendari de teren, etc.
Se vor dezumfla cam pe la mijlocul returului, asa cum au facut in primavara asta !:degete:

ady51a
27th October 2005, 23:48
La o parte!!!!! Am inteles ca doar noi putem vorbi! :happy :happy :happy

Am mai spus-o arata super bine Cupa Romaniei fara Dinamo si fara Steaua. :ok: Poate arata si mai bine si fara Rapid si Fc National. Sa se joace intr-adevart o finala corecta pe un teren neutru in Bucuresti.

Specialista urmareste cupa la televizor....? :evil:
Si parca dupa tragerea la sorti asa rau va parea ca ati cazut cu Petrolul! Ne pare rau ca trebuie sa-i eliminam chiar pe ai, frati cu noi, bla, bla, bla...:evil:

Ammadeus
28th October 2005, 01:08
bulgarii v-o trag 2 sau 3-0 si biletarul sef isi pune antrenor comod. bursucu? doar nu s-o chinuit degeaba sa-si convinga elevii sa nu puna osul etapa trecuta. e relaxant asa, baieti, duminica trecuta blat, duminica asta blat. 3-1 cu jiul si zicu devine golgeter de iarna.

APercele79
28th October 2005, 02:24
varza varza varza

Ammadeus
28th October 2005, 08:44
se pare ca nimeni n-a observat ceva interesant: dupa eliminarea din cupa, shefii lui andone iau foc si convoaca sedintza de partid; e ciudat sa fie nervosi dupa ce dinamo e lidera, 5 goluri/meci, s.a.m.d.aparent e ciudat deoarece ei stiu bine ca andone, antrenor mediocru in cel mai bun caz, le-a cistigat f. putine partide, de fapt boshii au luat punctele cu bistritza, sportul, jiul iar arbitrii temperati de becali au influentzat meciul cu cfr. In final, din ultimele partide, andone a reusit sa faca egal cu penibilii heerenveen si sa piarda cu petrolul.si atunci sa nu-l dai afara? si dinu, lumpen semidoct de dambovitza facea mai multe...

Ammadeus
28th October 2005, 08:46
mai sus am considerat castigat meciul cu jiul deoarece antrenorul de la juniori n-o sa bage betze in roate celor care-i dau papa...

RstInPc
28th October 2005, 10:06
Mda. Am pierdut cupa. Pacat, nasol, aiurea ! Asta e. Se mai intampla si d-astea. Macar sa castige trofeul o echipa din provincie, dar care sa nu ne faca de ras prin UEFA. As prefera o finala Poli Timisoara-Farul pentru ca sunt singurele echipe, dintre cele care au ramas in competitie, care pot face ceva (e adevarat ca a ramas si Rapid, dar am scris mai sus ca prefer provincia).
Din cate am observat, multe echipe cu nume din alte campionate au fost eliminate din competitiile similare cu Cupa Romaniei. Nu spun ca nu-mi pare rau, pentru ca este un trofeu pierdut, dar acum daca s-a intamplat nu este un capat de tara. Dupa sase finale consecutive jucate din care cinci castigate, a venit vremea sa castige si altcineva trofeul.

ADelPiero
4th November 2005, 20:11
Felicitari Petrolule ! Felicitari Vivi ! de 2x bucuria mai mare :D

remy
9th December 2005, 19:27
Petrolul bate alta favorita, Poli Timisoara, care poate pierde o cupa europeana, eu zic sigur !
Doar e competitia surprizelor.

lighthouse
28th September 2020, 15:21
Există întotdeauna surprize ... acesta este lucrul bun la el :D

cip
28th September 2020, 18:42
Există întotdeauna surprize ... acesta este lucrul bun la el :D
bai Light,vezi ca postezi pe un thd ceva mai vechi de 15 ani...:)