PDA

View Full Version : Univ. Jolidon Cluj Napoca - RK Tresnjevka Zagreb



resita
27th March 2007, 13:49
Jolidon Cluj Napoca va intalni in semifinale pe RK Tresnjevka Zagreb. turul are loc pe 14/15.04.2007 iar mansa a IIa o saptamana mai tarziu, pe 21/22.04.2007.

Cosmin Salajan
29th March 2007, 15:56
ne calificam sigur, yupi, rost de excursie la zagreb :D

resita
12th April 2007, 21:23
U Jolidon Cluj se pregateste pentru RK Zagreb

Antrenorul echipei de handbal feminin "U" Jolidon Cluj, Gheorghe Covaciu, a declarat ca nu a reusit sa obtina casete video sau informatii detaliate despre oponenta din semifinala Challenge Cup, RK Zagreb, dar ca are incredere in jucatoarele sale, care sunt pregatite pentru orice tip de adversar.


"Croatii nu prea dau informatii despre echipele lor, cand vine vorba de competitii internationale. Nu am reusit sa obtinem nici casete video, ci doar informatii generale. Au un inter stanga si un pivot de valoare, o aparare agresiva, dar sunt si o echipa imprevizibila, care poate bate pe aproape oricine intr-o zi buna, dar si pierde cu adversare slabe. Am incredere in jucatoarele noastre, care sunt pregatite pentru orice adversar in prezent", a declarat Gheorghe Covaciu, intr-o conferinta de presa.

Tehnicianul studentelor s-ar multumi si cu victorii la un singur gol in dubla cu RK Zagreb. "Normal ca dorim o diferenta cat mai mare. Una de 7-8 goluri inca din tur ar fi foarte buna, iar peste 10 goluri ideala, dar personal, m-as multumi si cu doua victorii la un singur gol, doar sa ne calificam", a comentat antrenorul de la "U" Jolidon, care va alinia intreaga echipa, neavand probleme de sanatate in lot.

In cadrul aceleiasi conferinte de presa, directorul sportiv Mircea Cucuian a precizat ca succesul echipei de pana acum, care joaca in premiera o semifinala de cupe europene, se datoreaza in mare masura kinetoterapeutului Victor Baciu. "Avem un lot restrans si totusi nu am avut mari probleme de sanatate. Asta i se datoreaza kinetoterapeutului nostru, Victor Baciu, care la ora actuala este printre cei mai buni din Romania. Este curtat intens de multe cluburi din diferite sporturi, dar si de Federatia Romana de Fotbal", a spus Cucuian, care a mai completat: "Pana la ora meciului jucatoarele vor sti care este prima pentru calificarea in finala, pe care daca am obtine-o, ne-am indeplini obiectivul din campania europeana".

Croatele de la RK Zagreb, care se afla pe locul sase in campionatul intern, vor sosi la Cluj in cursul zilei de joi, cu autocarul, avand programat antrenamentul oficial a doua zi, de la ora 14.30. Intrarea la meci va fi libera.

Partida tur din semifinalele Challenge Cup va avea loc sambata, la Cluj, de la ora 13.30 (in direct pe TV Sport). Returul este programat la Zagreb, pe 21 aprilie, de la ora 17.00.

In cealalta semifinala a Challenge Cup, formatia HCM Roman va juca turul in deplasare, cu echipa sarba Naisa Nis, tot sambata, de la ora 19.30.
sursa onlinesport

krydo
14th April 2007, 14:10
17-15 la pauza...au lasat-o mai moale cam repede... cand am deschis eu TVu aveau 10-4. M-am gandit ca le vor umili urat de tot pe croate 10-20 de goluri pe putin, dar iata ca nu-i asa :confused:

hrvatska
14th April 2007, 14:52
final result?

Luis Garcia10
14th April 2007, 15:13
Cluj 32 -30 Rk Zagreb :D E deschisa calificarea!

resita
14th April 2007, 15:16
dupa un inceput de partida mai bun, fetele noastre au cam obosit:D

2 goluri avans nu este mult dar tot e ceva. :ok:

Luis Garcia10
14th April 2007, 15:22
Stiti voi resitenii mai bine cum se castiga calificarea in deplasare , nu ? :D :ok:

resita
21st April 2007, 09:50
azi de la ora 15:00 Jolidon joaca calificare in finala. Se pleaca de la 32 -30 . MULTA BAFTA :ok: :ok: :ok:

SORENSEN
21st April 2007, 10:02
Sa speram ca Clujul va juca mai constant in meci pt ca mie mi s-au parut superioare croatelor...in tur...

resita
21st April 2007, 19:06
RK Tresnjevka Zagreb - Univ. Jolidon Cluj Napoca 27-33

FETELE NOASTRE SUNT IN FINALA :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

dan
21st April 2007, 19:14
Felicitari fetelor!!:kiss:

inca o echipa romaneasca in finala europeana anul asta:cool:

krydo
21st April 2007, 21:45
Bravo Jolidon! Sincer chiar nu ma asteptam sa fie atat de greu (adica sa avem emotii inaintea returului) dar uite ca totul e bine cand se termina cu bine. Sa speram ca si fetele din Roman vor reusi sa se califice maine si ca vom avea din nou o finala 100% romaneasca macar in Challenge Cup...:)