PDA

View Full Version : HC Roman - HC "Naisa" Nis



resita
27th March 2007, 13:44
HC Roman va intalni in semifinala echipa HC "Naisa" Nis . Prima mansa are loc in data de 14/15.04.2007 iar mansa a IIa pe data de 21/22.04.2007

krydo
31st March 2007, 23:20
O sa fie un meci interesant, dar trec 100% fetele din Roman. Sarboaicele au avut adversare mult mai usoare decat cele ale Romanului. Daca HCM Roman a scos echipe din Ucraina si Franta (tari care au rezultate in handbalul feminin), sarboaicele au avut adversare modeste din Kosovo si Slovacia (tari cam paralele cu acest fenomen)...si nici cu echipe din acestea nu au impresionat.

Cosmin Salajan
1st April 2007, 22:52
stai ca erau intr-un moment sa nu se duca sa joace in kosovo
ehf a recunoscuta ca federatie, dar toate tarile nu au recunoscuto ca tara independenta.... inca

asa au trecut alea din kosovo de o echipa tot din serbia
sarboaicele nu s-au prezentat la meci

krydo
14th April 2007, 22:50
HC Naisa Nis - HCM Roman 23-19...Daca dupa tragerea la sorti eram foarte fericit si sigur ca finala va fi 100% romaneasca, acum am usoare dubii in aceasta privinta. Desi au intalnit adversare destul de accesibile, atat HCM Roman, cat si Jolidon Cluj s-au cam impiedicat in prima mansa. Totusi inca mai cred in echipele noastre si sper ca ambele sa se califice. Poate e mai bine sa fie asa, avem si noi parte de doua portii de adrenalina si de multa bucurie (sper) dupa... E mai fain asa, sa nu uitam ca Resita a avut emotii in fiecare meci din optimi pana in finala si uite cat de departe au ajuns! :D

resita
22nd April 2007, 08:32
de la ora 11 in direct pe tvsport HC ROMAN joaca calificarea in finala. plecam cu un handicap de 4 goluri, dar cred ca putem sa ne calificam.
HAI HC ROMAN :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

YoYoyOi
22nd April 2007, 11:15
am recuperat handicapul, conducem cu 8-4 :yeah:

krydo
22nd April 2007, 12:23
24-20...ce sec!! s-au calificat sarboaicele... :( A fost 23-19 acolo pt ele si aici s-au calificat gratie faptului ca au dat cu un gol mai mult ca noi in deplasare.:cry:
Oricum merita felicitate fetele din Roman pt performanta realizata in primul sezon in Europa...:ok:

YoYoyOi
22nd April 2007, 12:24
scor final 24-20 pt Roman. Din pacate de califica in finala Nis, pt ca a marcat cu un gol mai mult ca moldovencele in deplasare :headbang:
Incredibil cata deconcentrare la fetele noastre pe final de meci. Dupa ce au condus cu 6 goluri, au inceput sa greseasca si sa se grabeasca aiurea si au pierdut avantajul. :(

Pacat ca s-a pierdut calificare intr-un asemnea mod. Daca era o victorie clara a adversarelor nu se supara nimeni, dar asa sa fie egalitate dar sa conteze un gol marcat in deplasare e dureros.
Oricum felicitari fetelor de la Roman pentru parcursul de pana acum.

Luis Garcia10
22nd April 2007, 12:29
Ce prost au jucat finalul de meci! :D

RED_DOGGY_DOG
22nd April 2007, 13:36
hai OLTCHIM trebuie sa ne calificam sa luam cupa

RED_DOGGY_DOG
22nd April 2007, 13:37
dar nu mai e nimeni pe aici?

RED_DOGGY_DOG
22nd April 2007, 13:38
:rosu:
dar nu mai e nimeni pe aici?

YoYoyOi
22nd April 2007, 13:48
ma da e, dar aici se vorbeste despre HC Roman nu de Oltchim ;)

resita
22nd April 2007, 14:56
am avut calificarea in mana dar din pacate in ultimele 2 min. nu am mai jucat nimic