PDA

View Full Version : Oltchim - FTC Budapesta



dragosh_vl
27th March 2007, 13:20
Trecem si de unguri :P

resita
27th March 2007, 13:28
primul meci are loc pe 14/15.04.2007 iar returul o saptamana mai tarziu.

resita
27th March 2007, 15:47
FTC Budapesta este echipa care a eliminat pe Rulmentul Brasov si este pe primul loc in campionatul maghiar

SORENSEN
27th March 2007, 22:06
Si e echipa care a trecut in CWC dupa un blar oridnar in ultima etapa cu Slagelse...asa ca e o nuca tare...dar nu e de speriat..

dan
27th March 2007, 22:18
o mare bucurie ca jucam impotriva ungurilor.
asa cum a fost cand a jucat nationala impotriva ungariei
parca Oltchim le-a batut la vreo 10 goluri intr-un turneu...acum cateva luni

bineinteles ca ne calificam:ok:

MagicTouch
28th March 2007, 16:13
Daca Oltchim prinde o zi buna si joaca la adevaratul potential putine sunt echipele care sa ne mai dea emotii....si unguroaicele cu siguranta nu sunt una dintre aceste echipe. Am votat calificare Oltchim nu din patriotism absurd ci din realism.

dragosh_vl
29th March 2007, 13:24
CUPA CUPELOR pe masa Valcenilor ;)

krydo
31st March 2007, 23:05
Nu va fi usor sa trecem, dar sunt sugur ca odata ce le scoatem pe unguroaicele astea va fi placut! :P Acum si Rulmentul cred ca tine cu Oltchimul in conditiile in care ar fi chiar penibil sa ne scoata aceeasi echipa din Ungaria echipele de pe primele 2 locuri din campionat. Probabil vom juca finala cu tipele alea din Valencia. Sper ca returul finalei sa fie la noi sa sarbatoreasca toata sala din Valcea!:)

resita
11th April 2007, 14:41
Gheorghe Tadici și-a petrecut sărbătorile la Budapesta, vizionînd finala Cupei Ungariei dintre Gyor și Ferencvaros

Gheorghe Tadici nu a putut să-și petreacă Sărbătorile Pascale la Zalău, alături de familie. În Sîmbăta mare și-a luat soția și cei doi copii și a plecat în Ungaria, pentru a asista la semifinalele și finala Cupei Ungariei. Antrenorul Oltchimului a vrut să vadă pe viu, cu doar o săptămînă înainte, viitoarea adversară din semifinalele Cupei Cupelor, FTC Budapesta.

Echipa pregătită de selecționerul Ungariei, Andras Nemeth, care anul trecut a cîștigat Cupa EHF, a jucat în prima zi în semifinale cu Debrecen, cîștigînd cu 33-29. "Au jucat foarte bine, o evoluție exactă în apărare, defensivă mobilă, agresivă. Au un stil care sufocă adversarul, o viteză foarte bună și un mecanism bine pus la punct. Se vede că joacă de mult împreună", a declarat Tadici. În finală, FTC a întîlnit campioana Ungariei, ETO Gyor, la care evoluează româncele Brădeanu, Gogîrlă, Guiu și Spiridon. "Au început prost, au fost conduse cu 4-0, dar și-au revenit repede. Au trecut în avantaj, 9-8, iar la pauză a fost egal, 14-14", a povestit Tadici. În partea a doua însă, adversara Oltchimului a căzut în ultimele 12 minute. Cu Gorbicz și Brădeanu în prim-plan, Gyor a cîștigat lejer cu 35-28. "Le-am stricat puțin moralul înainte de a juca la Vîlcea. Nu cred ca Oltchim să aibă probleme. Sînt convinsă că se vor califica în finală", a declarat Brădeanu.

"Ferencvaros e cea mai bună echipă pe care am întîlnit-o pînă acum în Cupa Cupelor. Au opt jucătoare foarte bune, remarcîndu-se componentele «naționalei» Timea Toth și Erika Kirsner, dar și slovacele Mravikova și Uhrakova. Trebuie să fim atenți la Vîlcea și să jucăm la potențial maxim", a încheiat Tadici.

Fiul pe post de cameraman
Pentru că nu a putut să stea nici măcar în ziua de Paște împreună cu familia, Tadici și-a luat cu el soția și cei doi băieți la Budapesta, ciocnind un ou roșu pe drum. "Băiatul cel mare a și filmat meciurile pentru că eu am vrut să stau liniștit, să nu mai am alte griji", a declarat Tadici. Antrenorul Oltchimului nu a fost reperat de cei de la Ferencvaros decît duminică, la al doilea meci. "Nu m-am afișat. Am vrut să nu mă vadă, că e mai bine așa", a comentat tehnicianul.

Impresionat de Brădeanu
Gheorghe Tadici a lăudat evoluția Aureliei Brădeanu, centrul "naționalei" României, care a marcat 7 goluri cu Debrecen, în semifinale, și 8 în finala cu Ferencvaros. "Mika a jucat bine spre foarte bine. A înscris din toate pozițiile și a dat siguranță echipei sale. Și Gogîrlă și-a făcut treaba, s-a apărat bine, a și marcat de două ori. Sînt jucătoare pe care le avem în vedere la națională", a spus Tadici. Portarul de la Gyor, Stăncuța Guiu, s-a remarcat și ea în ambele partide, iar Simona Spiridon a făcut foarte bine faza de apărare. sursa gsp



se pare ca la meci va fi prezenta si o parte a galeriei maghiare. se asteapta sa fie prezenti 150-200 de persoane din ungaria.

NORGEMAN
14th April 2007, 12:25
datile UE din plin la ungurii care o sa vina!! umilitii!!

MagicTouch
14th April 2007, 18:47
Daca Oltchim prinde o zi buna si joaca la adevaratul potential putine sunt echipele care sa ne mai dea emotii....si unguroaicele cu siguranta nu sunt una dintre aceste echipe. Am votat calificare Oltchim nu din patriotism absurd ci din realism.


36 -23!!! Mai am de adaugat doar doua cuvinte - UMILINTA TOTALA

resita
14th April 2007, 18:57
bravo fetelor :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Mario Di Lazi
14th April 2007, 19:07
se putea și mai bine ... :D
bravo OLTCHIM

krydo
14th April 2007, 19:30
Hai ca Oltchimul le-a umilit si pe astea... 36-23... Ce mai? Victorie lejera si calificare in proportie de 90% (ca surprize au fost si vor mai fi...dar nu acum). Putem sa pierdem acolo la 6-7 goluri si tot ne calificam fara emotii. Bravo fetelor! Ati fost cam dure (faza cand "o spart-o" Luca pe Szucsanszki), dar asa trebuie. Apararea a functionat de minune, la fel ca atacul si portarii.../OLE/

Lordul
14th April 2007, 19:55
Bvo Oltchim ! Bvo Fete De Aur ! Felicitari Gheorghe Tadici ! Ati Fost Super ! Ole Oltchim ! Ole ! Ole ! Ole ! /ole/

dragosh_vl
14th April 2007, 21:33
Cine sare Valcea sare ale,cine sare valcea sare ale :D

Forza Oltchim si asteptam sper sa jukam cu trofeul pe masa .

Hai OLtchim

SORENSEN
14th April 2007, 22:51
Rezultat foarte bun...amicalul din vara nu a fost intamplare...

krydo
16th April 2007, 00:07
Byasen Trondheim - Cementos la Union Ribarroja 29-29 (14-16) Acesta este scorul inregistrat in cealalta semifinala... Nici o surpriza asadar, spanioloaicele au luat o optiune serioasa pt calificare inca din meciul din Norvegia. Asadar vom avea cel mai probabil o finala romano-spaniola. :cool:

YoYoyOi
18th April 2007, 10:53
nu cred ca in retur unguroaicele ne vor bate, chiar daca joaca in fata propriilor suporteri.
Deci calificarea este a noastra :)

Si daca joaca tot asa cum au jucat acasa romancele noastre pot trece si de echipa spaniola :D

resita
22nd April 2007, 08:29
azi de la ora 19:00 in direct pe tvsport fetele noastre joaca returul semifinalei. duca ce in tur au castigat la o diferenta de 13 goluri sa speram ca castiga si meciul din deplasare.
hai OLTCHIM :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

krydo
22nd April 2007, 09:58
In finala Oltchim va juca cu...Byasen Trondheim :mda: Au trecut greu de tot norvegiencele (chiar nu ma asteptam sa treaca da na...):
Byasen Trondheim - Cementos la Union-Ribarroja 29-29 (14-16)
Cementos la Union Ribbaroja - Byasen Trondheim 30-30 (18-13)
Byasen pare a fi o echipa f buna in repriza a doua, in ambele meciuri recuperand dupa pauza. Sa nu mai zicem ca au trecut la limita limitelor (care e de fapt regula golurilor marcate in deplasare) de echipa spaniola...

RED_DOGGY_DOG
22nd April 2007, 13:34
sper din tot sufletul sa ne calificam sunt un mare fan a celor de la oltchim si un fan al lui elisei

dannymoga
22nd April 2007, 19:57
pai deja conduc la pauza cu un gol, de ce nu s-ar califica?:yeah: :yeah: :yeah:

dannymoga
22nd April 2007, 20:02
25-20 pentru oltchim si joaca in 5:)):yeah: :yeah: :yeah:

dragosh_vl
22nd April 2007, 20:09
haha Forza OLTCHIM

YoYoyOi
22nd April 2007, 20:17
haidi fetitele /hello

MagicTouch
22nd April 2007, 20:32
Dubla victorie si calificarea in finala :yeah:
In afara monedelor aruncate in teren, fair-playul ungurilor m-a impresionat adanc mai ales cand strigau in gura mare ce hram poarta - "RAIA, RAIA...HungaRAIA!":drak:

YoYoyOi
22nd April 2007, 20:36
bravo fetele /hello

dragosh_vl
22nd April 2007, 21:36
Dubla victorie si calificarea in finala :yeah:
In afara monedelor aruncate in teren, fair-playul ungurilor m-a impresionat adanc mai ales cand strigau in gura mare ce hram poarta - "RAIA, RAIA...HungaRAIA!":drak:

daka ai ascultat inainte de meci suporterii ungurii au aruncat cu pietre in cei valceani.FOARTE NESERIOSI:rosu:

dan
22nd April 2007, 22:03
Felicitari si fetelor de la Oltchim :no1
ne mandrim cu voi!

MagicTouch
23rd April 2007, 01:23
daka ai ascultat inainte de meci suporterii ungurii au aruncat cu pietre in cei valceani.FOARTE NESERIOSI:rosu:

Mai citeste o data mesajul meu poate intelegi ironia.
(Tip! Citeste primul A din RAIA ca Î nu ca A)

dragosh_vl
23rd April 2007, 09:30
ok:P