PDA

View Full Version : Ne salvam de la promovare?



Maximus
18th October 2005, 18:36
Oricit de ciudat ar parea, intrebarea din titlu are logica. Este primul an in care jucam in B. Este primul an in care dusmanii au impresia ca ne-au umilit, ei nestiind ca umilinta este o chestie de interpretare. Daca te uiti la idealurile lor marunte, poti sa spui cu tarie ca se umilesc singuri.
Dar este primul an in care ne simtim uniti. Este primul an in care ne simtim iarasi mindrii de echipa noastra. Este primul an in care o simtim a noastra.
Si revin la intrebare, ne vom simti la fel cind vom reintra in mocirla din care am picat?
Ne vom simti la fel la anul viitor cind ne vom bate iarasi cu cei care au inventat-o?
Si raspunsul va veni atunci cind veti constata ca nimeni nu ne poate umili…

fia
18th October 2005, 18:41
Nu stiu exact care e atmosfera in Divizia B in comparatie cu A. Oricum vorbesti de mocirla din Divizia A, de ce ai impresia ca in B e mai bine? Da, la voi a avut loc o schimbare, in bine, o schimbare de atitudine in primul rand. Dar nu mi se pare ca mocirla are legatura cu divizia in care se joaca, mocirla tine de oameni, iar acestia pot fi atat in A cat si in B. Parerea mea este ca schimbarile la voi nu au legatura decat colateral cu activarea in a doua divizie si ca in primul rand au aparut din schimbarea de oameni si de mentalitate. Daca mentineti acelasi "tonus" aceeasi oameni, aceeasi mentalitate, nu ar trebui sa sesizati nici o diferenta la revenirea in A.

Che Guevara
19th October 2005, 01:08
Romania doreste sa intre in UE din 2007. Ca sa fie posibil acest lucru trebuie sa se puna bazele performantei si in sport dupa regulile UE. Toata tara a ramas cu gura cascata cand a vazut ca nationala Finlandei s-a lipsit de banii tricolorilor ca sa joace cu Cehia. Nu au putut mai mult, asta e adevarat, dar nici nu s-au manjit acceptand niste bani nemeritati. Poate romanii i-ar fi luat in locul lor, dar asta e diferenta dintre UE si noi. Prin faptul ca Universitatea Craiova a ales sa joace in B decat sa cumpere un loc in Divizia A sau sa fuzioneze cu o alta echipa dovedeste ca orasul Craiova este mai aproape de Europa decat Bucurestiul sau alte orase gen Galati sau Bacau care au aceptat acest compromis. Liucrurile nu se vor opri aici insa... In timp ce restul Romaniei se agata cu disperare de metodele trecutului si incearca sa faca rezultate in sport prin mijloace nu foarte corecte, Craiova a inteles ca numai munca este factorul care asigura performanta. Fiti convinsi ca intrand in Divizia A vom aduce Europa dupa noi. :yeah:

Balaci
20th October 2005, 17:16
E,hai sa nu exageram!In primul rand,Craiova a vrut sa cumpere un loc in A(vezi Pandurii si Jiul),dar nu s-a gasit nimeni care sa vrea sa vanda locul(vezi scandalul Mititelu-Condeescu),cat despre europenismul echipei,suntem pe calea cea buna,dar sa nu ne infierbantam degeaba,mai e mult pana departe...Oricum,sperante exista,si asta e important!

BornWild
21st October 2005, 22:53
Maximus, in Irlanda s-au inventat textele astea cu talc?.........sau ai luat titlul din serialul "Salvati de clopotel"?

Maximus
22nd October 2005, 17:54
Zi-le tu Born daca ai altceva de zis. Incearca cu cuvintele tale !

Bbi's rules
23rd October 2005, 13:25
Ne va fii mila de ei:P

Vietnam
24th October 2005, 12:38
Hmm generale nu te-am inteles : ce este cu acest thread ? nu am inteles nici intrebarea din titlu si nici intrebarile din poll .... dar nu-i problema fiecare are momentele sale de mica ratacire.:evil:

Cra10veanu
2nd November 2005, 04:02
cand zici ca ne va fi mila de ei te referi la faptul ca ne va mila de adversarii nostrii din divizia A ? :) cam neclara exprimarea ta, te rog sa ne explici si noua ca ma zvarcolesc pe aici :D

Maximus
2nd November 2005, 09:19
De cei din A e vorba. Vom veni peste ei si-i vom rastigni!

fia
2nd November 2005, 10:00
O luati si voi pe urma credintei? Unii cu stele crestine, voi cu rastigniri. Nu cred ca e calea corecta.

BornWild
2nd November 2005, 21:16
Dar ete ca sunt si alte lozinci...........


"Am avut si noi o stea si s-a handit jiji in ea"

Pt cei care nu stiu limbajul asta , este vorba despre caramele

inter
2nd November 2005, 22:23
cu lapte? :confused:

Gonzo
2nd November 2005, 23:04
cu lapte de cuc :D

dragosblue
3rd November 2005, 05:19
Dar ete ca sunt si alte lozinci...........


"Am avut si noi o stea si s-a handit jiji in ea"

Pt cei care nu stiu limbajul asta , este vorba despre caramele
originala era cu Bica, in '89.:ok:

vasi_florescu
6th November 2005, 22:12
Daca trebuie sa treci prin mocirla diviziei A ca sa ajungi sa te bati in cupele europene,eu zic ca merita.Plus ca nu stiu cui nu i-ar conveni sa castigi un titlu de campioana.