PDA

View Full Version : Concurs - propuneri meciuri



iuli
25th March 2007, 17:30
Pentru ca ideea lui Optimistul a prins si majoritatea dintre noi am agreat-o, m-am gandit sa punem si in practica aceste idei.
Asadar, dupa ce am vorbit cu Ady, el a acceptat sa incepem concursul inca de la acest turneu. Aici vom propune meciurile cele mai echilibrate iar pe celalalt thread se vor pune doar pronosticurile la meciurile acceptate de majoritatea dintre noi.

iuli
25th March 2007, 17:40
Eu as propune 2 meciuri pentru azi:

Gasquet-Canas
Tanarul si talentatul francez, Richard Gasquet, numarul 16 ATP vs Guillermo Canas, fostul numar 8 ATP inainte de suspendarea pentru consum de stupefiante. Acun a revenit si saptamana trecuta l-a batut pe Federer.

Youzhny-Del Potro
Un meci interesant, intre doi jucatori, unul ceva mai experimentat, Youzhny si unul tanar dar talentat, Del Potro. Ambii au un arsenal bogat de lovituri si cred ca va fi un meci foarte foarte interesant.

Cred ca ambele ar trebui introduse la concurs - pronosticuri...voi ce ziceti?

Cipri
25th March 2007, 20:24
Zic la fel :D

iuli
25th March 2007, 20:31
erau toti atat de entuziasmati dar acum nu pot scrie deloc...
sad :(

vassy
25th March 2007, 20:38
scriem cand apar meciurile importante ;)
deocamdata Gasquet-Canas

costeaa
25th March 2007, 20:40
si eu vreau sa particip:D...unde dam pronosticurile?:D

luma
25th March 2007, 20:44
As propune si eu un meci:
Sharapova - V Williams
S-au intalnit in semifinalele turneului in 2005, parca. Oare va reusi americanca sa-si ia revansa?

iuli
25th March 2007, 20:52
dap, si sharapova-williams ar merge cu siguranta....pe asta il pun deja la meciuri ca se joaca azi, canas e maine

Val
25th March 2007, 22:29
Mai sunt si alte meciuri interesante: F.Gozalez-P.H. Mathieu, Safarova-S.Williams.

Celso
26th March 2007, 10:41
As propune si eu un meci:
Sharapova - V Williams
S-au intalnit in semifinalele turneului in 2005, parca. Oare va reusi americanca sa-si ia revansa?

SHARAPOVA M. (RUS) v WILLIAMS V. (USA) 2-6,6-2,7-5
se pare ca a fost o lupta stransa, dar Sharapova a iesit invangatoare printr`un singur break in decisiv!:D

si eu zic:
PETROVA N. (RUS) SAFINA D. (RUS)
SAFAROVA L. (CZE) WILLIAMS S. (USA)

iuli
27th March 2007, 11:51
din pacate eu ieri am lipsit...
azi eu as zice sa punem sharapova-williams neaparat, apoi henin-petrova si la baieti as zice federer-canas, mai mult din cauza precedentului meci, robredo-stepanek si roddick-ferrer
ce ziceti?

Celso
27th March 2007, 12:30
e ok! sunt meciuri imprevizibile...deci de pus!:D

Kainsashiki
28th March 2007, 18:10
scuze pentru offtopic, cred ca ar trebui sa faceti si un thread cu un clasament.

Ady
28th March 2007, 20:20
o sa punem clasamentul in thread-ul pe care se fac pronosticurile :)