PDA

View Full Version : Etapa 22:Universitatea Cluj - FC Caracal



Mishumacher
25th March 2007, 15:46
Universitatea Cluj - FC Caracal

31-03-2007

Discutii inainte si dupa meci.

tchibos
25th March 2007, 17:44
3 puncte pe care liderul clasamentului seriei 2, Clujul, nu le poate scapa. 1 solist


1 U Cluj 45 21 13 6 2 32 13 19
9 FC Caracal 29 21 9 2 10 25 24 1

inter
25th March 2007, 17:47
ce a fost in tur? s-a rasturnat carul cu "fotbalisti" la Caracal?:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

bate Caracalul :ok:

vlad1607
25th March 2007, 18:06
castiga U Cluj care mai face un pas spre div A sa-i dam mmmm lui steaua

inter
25th March 2007, 18:13
vrei sa vezi macel la anul in A ? :D:D
chiar ca sunt interesat sa vad care ii mai tare ... parcul sau dealul .. :P

vlad1607
25th March 2007, 18:15
eu vreau sa vad macelul intre fanii lui U Cluj si aia ai stelei :D in plan secundar parcul bate dealul :D

inter
25th March 2007, 18:23
cam greu ..... ca Steaua are multi suporteri care vor veni la meci ... in special oradenii....

vlad1607
25th March 2007, 18:27
gospodarii din Bihor o sa fie primiti cum se cuvine..cam la 30km de Cluj ...prietenii stiu de ce :D :happy :drak:

inter
25th March 2007, 18:34
:ras-plans: :ras-plans: il facusi pe Apparte gospodar ..... pfoaiii ....:happy
parerea mea... ca n-au sanse studentii impotriva stelistilor .

vlad1607
25th March 2007, 18:36
sanse? istoria :D spune altceva :D ma rog el e mai special :happy on topic bate Clujul si promoveaza in A acolo unde ii i locul :ok:

Parazitu'1919
25th March 2007, 18:48
parerea mea... ca n-au sanse studentii impotriva stelistilor .

mai vedem :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
avem si ajutoare :evil:

si sobolanii de pe deal vor arde

vlad1607
25th March 2007, 18:51
nu tre sa arda tre umilitzi...ca sa aiba ce sarbatori....un secol de rahat :D

Balaci
25th March 2007, 19:23
De cand cu iubirea asta mare dintre U si Dinamo,parca nu imi mai sunt asa simpatici clujenii.Sau ar trebui sa spun dejenii?:D Pacat ca nu jucati in Cluj,asta e primul lucru care dovedeste ca U.Cluj mai are mult de mancat pana sa se impuna in divizia A si sa redevina echipa fanion a Clujului...:(
O.T. Forza Caracal.Vreau Valcea sa termine prima grupa si U pe locul 2:P

apparte
25th March 2007, 22:44
Ultima intalnire a stelistilor cu "studentii" in Cluj,s-a lasat rau pt clujeni(gramada de steaguri de gard capturate si arse)...
@ caine,nu mai purta tu grija stelistilor din Oradea,esti departe...
@balaci,reactia de subordonare a "sepcilor rosii" fata de caini isi are originea in retrogradarea Timisoarei de catre caini cu ajutorul Corvinului, care a cedat meciul clujenilor salvandu-i de la retrogradare.
Asta a fost paranteza,revenind la meci,X(cu toata simpatia pt perioada clujeana a vietii mele).

Parazitu'1919
25th March 2007, 22:49
ultima intalnire a sudentilor din cluj cu militarii din bucuresti o iesit rau ...
dar stelistii din cluj nu o duc prea bine
steagurile au fost furate din magazie nu de pe gard cum a fost furat bannerul de la ULTRAS la derbyul dINAMO-sTEAUA

tchibos
25th March 2007, 23:36
ia uite ca si in liga 2 unt orgolii starnite :).. ma gandeam ca aici vor fi discutii mai amicale.. vai ce iese daca promovoaza Clujul :)

inter
26th March 2007, 00:04
trebuie sa proclame Clujul "oras deschis" .. ca e nasoala treaba...

aLEX_U_1919
26th March 2007, 17:26
Mai e mult pana sa fim promovati :D . batem caracalul cu 4-1

YodaRo
26th March 2007, 17:44
cat a fost meciul in tur dintre Caracal si U Cj?

TYPI-STIINTA
26th March 2007, 17:51
cred ca o sa se termine la egalitate meciul

aLEX_U_1919
26th March 2007, 17:51
cat a fost meciul in tur dintre Caracal si U Cj?

4-0 :D

YodaRo
26th March 2007, 18:25
Pentru cine a fost 4-0 la meciul Caracal U Cj in tur?

Parazitu'1919
26th March 2007, 18:59
chiar tu faceai misto de noi :rosu: nu te face ca nu stii

inter
26th March 2007, 22:00
n-au fost 5 ? :P

Parazitu'1919
26th March 2007, 22:05
las ca dupa meciul ala nu am mai pierdut timp de 187 de zile pana acuma la meciul cu targoviste

boshcUtza
26th March 2007, 22:32
nici pt stelisti nu o iesit prea bine dupa meciu ala...dupa marcarea golului era tacerea mieilor in zona lor, iar la sfarsit aruncau cu ce apucau dupa jucatorii lor
on topic castigam cu 2-0

markcj
27th March 2007, 05:33
Revansa va fi pe masura rezultatului din tur...4-0 UUUU
P.S.........sa va fie rusine celor care tineti cu U si in acelasi timp si cu o echipa din Bucuresti....mai ales dinamo!!!!!!!!!!!!!:rosu:

apparte
28th March 2007, 00:45
nici pt stelisti nu o iesit prea bine dupa meciu ala...dupa marcarea golului era tacerea mieilor in zona lor, iar la sfarsit aruncau cu ce apucau dupa jucatorii lor


Eram acolo:headbang: :headbang: :D .

blandu
28th March 2007, 13:40
Victorie a celor din Caracal.

gruppo_centrale
29th March 2007, 14:52
1-0 pentru "U"nica echipa, 3 puncte si promovare! restul sunt povesti. "razbunare"?! pe caracal, c**vele vilcenilor?! s-au nascut in B, vor muri in D!
stelisti, dinamovisti, echipelor bolsevice trebuia sa li se aplice Punctul 8 al declaratiei de la Timisoara din 1989!

Mishumacher
29th March 2007, 21:32
Falub: “Jucam cu FC Caracal meciul campionatului”

Tehnicianul “sepcilor rosii” crede ca o victorie în meciul de sâmbata ar decide în mare parte promovarea.

Cu sapte puncte peste CSM Râmnicul Vâlcea sI noua peste Dacia Mioveni, lidera Universitatea Cluj considera ca o noua victorie în partida de sâmbata, de pe teren propriu, cu FC Caracal este vitala pentru accederea în primul esalon. “Meciul cu FC Caracal este cel mai important pentru noi din acest campionat. Cu o victorie vom lua o optiune foarte serioasa pentru promovare. In plus, va trebui sa demonstram ca avem continuitate în rezultate pozitive”, a spus tehncianul Adi Falub, care nu se gândeste la razbunare dupa umilinta din tur, 0-4. “Sunt tot trei puncte puse în joc. Cred ca sI cei de la Caracal vor veni sa se apere, ca orice echipa care joaca împotriva noastra. Adversara are potential mult mai mare decât ceea ce a aratat în ultimele meciuri. Sa nu uitam ca în tur a fost multe etape în lupta pentru promovare”, a mai spus tânarul tehncian al lui “U”.
Pentru meciul de sâmbata, Falub nu va conta pe Kim, Muresan, Sântejudean, Szilaghyi sI Dobrau (accidentati), iar prezentele lui Negrean sI Ghindaru sunt sub semnul întrebarii, ei fiind totusI inclusI în lotul de “20”
(Daniel LUP)

FC CARACAL are numai un punct în ultimele sase etape

DesI a început în forta campionatul sI a fost pe locul 2 dupa 7 etape, echipa din Caracal a intrat în criza începând cu finalul turului, în conditiile în care în ultimele sase etape a cunoscut de cinci ori înfrângerea sI a obtinut o singura remiza (acasa cu CFR Timisoara). Ultima victorie a acestora dateaza de pe 11 noimebrie 2006, 2-1 pe teren propriu cu Lugoj. (Daniel LUP)

ALLINN
31st March 2007, 01:18
As fi incantat de succesul clujenilor, dar macar de nu v-ati face de rusine in prima liga.
Tare mi-e ca in 2 ani Clujul va ramane doar cu o echipa in primul esalon, deoarece orgoliul miticilor nu poate fi stavilit.

aLEX_U_1919
31st March 2007, 13:55
UNIVERSITATEA: . Antrenor: Adrian Falub. Rezerve:

FC CARACAL: Antrenor: Nicolae Ungureanu. Rezerve:

ARBITRU: Vasile Lungu (Sibiu) Asistenti: Traian Marchis (Baia Mare), Daniel Ciocanea (Sibiu) Observator: Valer Vancea (Oradea)

TIMP: frumos TEREN: bun SPECTATORI: 4.000


Min.92
Fluier final

Min.92
Intra Stoianof in locul lui Suciu.

Min.90
Mare ocazie "U": Radu Sabo, din cadere lobeaza peste Iordan, dar balonul trece putin pe langa


Merge serverul audio

Min.84
Sut Goga putin pe langa vinclu

Poli II - Minerul 2-1
FCM Resita - FC Bihor 1-1

Min.83
Intra Iodi in locul lui Suller

Min.80
Dominam, dar nu ne apropiem periculos de poarta

Min.77
Sut Ghindaru din lovitura libera de la 30 de metri, respins de Iordan

Iar a cazut serverul audio :(

Min.75
Cartonas rosu Filip, la cumul de galbene

Min.75
Mare ocazie FC Caracal: nemarcat in careu, A. Serban suteaza, dar C. Moldovan respinge cu piciorul

Min.73

Intra Ghindaru in locul lui Vascan

Min.68
Radu Sabo suteaza in bara!

Si-a revenit serverul audio

Min. 56

Cartonas galben Villand

Min.55
Centrare Suller, reluare periculoasa Suciu peste

Min.51
GOOOOOOOL: 1-0: centrare Radu Sabo de pe dreapta, cap Savu din centrul careului, fara sperante pentru Iordan

Transmisia radio nu functioneaza momentan, din cauza ca serverul care emite semnalul a cazut. Ne cerem scuze, incercam sa intram cat mai repede in direct

Min.46
A inceput repriza secunda


Min.45
Goga suteaza superb in diagonala, insa mingea trece pe langa bara lui Iordan. Finalul primei reprize.

Min.44
Goga centreaza, insa Savulescu respinge.

Min.43
Sut napraznic al lui Goga, insa Iordan reuseste sa respinga, cu pretul unei accidentari.

Min.40
Filip centreaza bine, insa Park respinge din careul mic.

Min.35
Meciul este intr-o singura directie, insa suntem anemici in atac.

Min.30
Iordan respinge la o lovitura libera din fata lui Radu sabo.

Min.28
Serban trimite cu capul, din 8 metri, putin pe langa poarta lui Moldovan. Mare ocazie a oaspetilor.

Min.20
La o schema a clujenilor, un fundas al oaspetilor comite hent, insa nu se acorda nimic.

Min.17
Suciu intoarce superb o minge catre Savu, care suteaza frumos, insa mingea este respinsa in corner.

Min.15
Suciu este faultat dur la 25 de metri de poarta lui Iordan.

Min.14
Ungurusan centreaza bine spre Goga, acesta reia cu capul insa mingea trece peste poarta.

Min.13
Atacam pozitional, insa nu reusim sa periclitam prea des poarta oaspetilor.

Min.9
Radu Sabo suteaza violent, putin peste poarta.

Min.4
Ne-am mutat cu toti jucatorii in jumatatea adversa.

Min.1
Sergiu Popescu, nemarcat la marginea careului mic, suteaza pe langa poarta.

Min.1

A inceput meciul.

Ora 10.56
Imnul se aude la difuzoare si cele doua echipe intra in teren, in aplauzele publicului.

Ora 10.52
Echipele se pregatesc pentru meci. Oaspetii nostri se schimba in echipamentul de joc PE TEREN, la poarta dinspre Hotel Sport. .

Ora 10.48
Cele doua echipe se incalzesc, in tribune sunt aproximativ 2.000 de oameni, insa lumea vine in continuare spre stadion.

Ora 10.45
A inceput transmisia la radioucluj.

Ora 10.20
Bun gasit de pe "Ion Moina". Vremea e superba, lumea incepe sa populeze tribunele, asteptam asadar o victorie frumoasa si o razbunare necesara in fata celor de la Caracal, care ne-au umilit in tur.

www.ucluj.ro

Mario Di Lazi
31st March 2007, 18:42
Cum dracu a dat mă gol Alin Savu ? :ras-plans:
că ăsta în tur la CSM a bătut și el 4 cornere, 3 lovituri libere și un penalty ( evidentat că l-a ratat) ... :D

BAK
31st March 2007, 19:12
bravos baietii......Hai U........

Parazitu'1919
1st April 2007, 01:33
Cum dracu a dat mă gol Alin Savu ? :ras-plans:
că ăsta în tur la CSM a bătut și el 4 cornere, 3 lovituri libere și un penalty ( evidentat că l-a ratat) ... :D

eu pe stadion am vazut ca a dat Goga
dar nu sunt prea sigur

vlad_albvisiniu
1st April 2007, 01:45
he`he nu o sa va lipseasca prea mult divizia b "vecinii" mei...FORZA CFR CLUJ(hai romania)

dragos_popa17
1st April 2007, 12:21
Savu a dat gol. Mario, deja e al doilea de cand a venit :D Ieri a jucat slabut insa. Cel mai slab meci de cand a venit. De pe teren propriu, ca in deplasare nu l-am vazut.

Slater
1st April 2007, 22:47
Bunicel Savu, Suciu ne va face sa uitam in curand de Szekely.
Ultimele meciuri din liga 2... ;)