PDA

View Full Version : Etapa 22: FCM Campina -Petrolul Ploiesti



tchibos
25th March 2007, 14:30
FCM Campina -Petrolul Ploiesti

Data: 31-03-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:

Mishumacher
25th March 2007, 14:50
Pozitiile celor doua echipe in clasament:



13 FCM Campina 23 21 5 8 8 17 19 -2
2 Petrolul 37 21 11 4 6 31 25 6


Un meci interesant intre doua echipe cu obiective diferite.Petrolul ca incerca sa se mentina pe unul din primele locuri ale clasamentului iar Campina incearca sa se distanteze de zona "fierbinte".

Gabri3l
25th March 2007, 16:49
2 solist...fara alte comentarii...

Hard
25th March 2007, 16:52
da blat

tchibos
25th March 2007, 17:55
posibil :)

vlad1607
25th March 2007, 18:04
castiga Petrolul cu greu...fara blat :D

inter
25th March 2007, 18:05
castiga Petrolul ...fara blat :D

pai cand au facut ei "blaturi"? :ras-plans: :ras-plans:

Mishumacher
25th March 2007, 18:43
Cu Chimia Brazi mai inteleg sa faca acolo un mic blat dar cu Poiana nu prea cred.

best_lazialul
25th March 2007, 18:55
Probabil cel mai clar meci al etapei...:o:

CHITU
27th March 2007, 20:31
Cu Chimia Brazi mai inteleg sa faca acolo un mic blat dar cu Poiana nu prea cred.

cu chitu in todeauna sau facut blaturi........ala ar fi in stare so vanda si pe masa
2 solist si un mare BLAT

Gabri3l
27th March 2007, 20:42
bai chitule...nu va fi blat
se va juca pe bune asa cum s-a intamplat si sezonul trecut ,in ambele meciuri...aduti aminte ce greu am castigat cu ei la Ploiesti(2-1 printr-un gol inscris in min 95) iar la ei acasa am castigat chinuit cu 1-0 dupa ce ei au avut numeroase ocazii de a inscrie ,printre care si vreo 2 bare...si tot asa ,se specula si atunci ca ne vor da meciul si nu a fost asa...

revenind la acest meci, yo zic ca va fi un meci echilibrat pana la un punct, deoarece ambele echipe isi doresc f mult toate cele 3p ,pentru a-si indeplini fiecare obiectivele propuse(Petrolul -promovarea, Campina -mentinerea in liga secunda)...dar in cele din urma ,cred ca diferenta de valoare dintre cele 2 echipe isi va face simtita prezenta, mai ales ca "municipalii" vor avea 4 jucatori de baza suspendati pentru acest meci...Petrolul se va impune...ramane de vazut.
HAI PETROLUL!!!

CHITU
28th March 2007, 01:04
bai chitule...nu va fi blat
se va juca pe bune asa cum s-a intamplat si sezonul trecut ,in ambele meciuri...aduti aminte ce greu am castigat cu ei la Ploiesti(2-1 printr-un gol inscris in min 95) iar la ei acasa am castigat chinuit cu 1-0 dupa ce ei au avut numeroase ocazii de a inscrie ,printre care si vreo 2 bare...si tot asa ,se specula si atunci ca ne vor da meciul si nu a fost asa...

revenind la acest meci, yo zic ca va fi un meci echilibrat pana la un punct, deoarece ambele echipe isi doresc f mult toate cele 3p ,pentru a-si indeplini fiecare obiectivele propuse(Petrolul -promovarea, Campina -mentinerea in liga secunda)...dar in cele din urma ,cred ca diferenta de valoare dintre cele 2 echipe isi va face simtita prezenta, mai ales ca "municipalii" vor avea 4 jucatori de baza suspendati pentru acest meci...Petrolul se va impune...ramane de vazut.
HAI PETROLUL!!!

daca u spui.....yo ti-am mai explicat si pe un alt forum ceva....a doua oara nu o mai fac....dar cum ai spus u...ramane de vazut

tchibos
28th March 2007, 08:56
cam multe suspiciuni de blat aplaneaza asupra Petrolului.. si nu numai la meciul asta

TeoBz
28th March 2007, 21:38
1 pt ca FCM trage sa ramana in B , si le da negru ala gol ia sa vedeti :)
asta in caz ca nu fac blat ...
Nu stiu ce se tot streseaza petrolul sa intre in A , ca intra numai pe blaturi si acolo nu o sa reziste si iar pica in B ...
aiurea

CHITU
28th March 2007, 22:12
1 pt ca FCM trage sa ramana in B , si le da negru ala gol ia sa vedeti :)
asta in caz ca nu fac blat ...
Nu stiu ce se tot streseaza petrolul sa intre in A , ca intra numai pe blaturi si acolo nu o sa reziste si iar pica in B ...
aiurea

ai dreptate....mai bine sa ramana in liga a2a si sa isi schimbe numele in petrolul MORENI si sa ramana acolo unde joaca si acum meciurile de acasa(la moreni)...in PLOIESTI nu mai au ce cauta hotii.....BLATISTI

CHITU
28th March 2007, 22:14
cam multe suspiciuni de blat aplaneaza asupra Petrolului.. si nu numai la meciul asta

din 95' de cand a luat cupa pana in prezent numai pe blaturi merg...ca sa stiti si voi....LUCA,BERCEA&EDI ALEXANDRU...ASTIA SUNT MAFIOTII CARE AU DISTRU UN PETROLUL FRUMOS SI IUBIT

sollo_petrolist
28th March 2007, 23:26
Ori e blat ori ne bat:P :D

tchibos
28th March 2007, 23:42
hai mai ca poate sa iasa si egal :)

CHITU
29th March 2007, 14:35
hai mai ca poate sa iasa si egal :)

da este posibil dar cu mare greutate sa scoata PETROLUL MORENI un egal acolo

kain
29th March 2007, 14:52
Hai Campina, era sa incurci Gloria Buzau, incurcai pe ploiesteni :D

Gabri3l
29th March 2007, 15:19
va arbitra A.Tudor...daca va gresi in defavoarea Petrolului ,e clar mana lu' Chitu(de la Campina) la mijloc:( ...

Mishumacher
29th March 2007, 16:12
Eu chiar daca se va face echipa aia a Primariei careva juca in liga a treia eu tin tot cu Petrolul asta al lui Bercea si al lui Luca.
Atata timp cat echipa poarta numele de Petrolul Ploiesti eu tin cu ea si imi doresc sa promoveze.Am crescut cu echipa asta si nu-mi schimb acum preferintele pentru o echipa nou facuta de Primarie care probabil ii va lua 4-5 ani sa promoveze in Liga a 2-a.

In continuare imi sustin parerea ca nu se face blat la Campina si va fi un meci greu mai ales ca cei din Campina au aratat ca pot face meciuri foarte bune(vezi meciul cu Buzau si amicalul cu Dinamo).

tchibos
29th March 2007, 21:40
si daca ia si palmaresul asa cum s-a intamplat cu Poli Tim cu cine mai tii atunci?

Gabri3l
29th March 2007, 22:17
stai calm ca nu se pune problema luarii palmaresului...e imposibil asa ceva la o echipa nou infiintata

si te rog , nu mai compara unii suporteri ploiesteni cu poli aekistii...pentru ca la noi e ceva unic in fotbalul romanesc
unii suporterii ploiesteni(knot-istii) au dus campanii lungi de infiintare de noi echipe, care s-au soldat si cu strangeri de semnaturi si toate cele..
...pe cand la aekisti e cu totul altceva, ei sprijina echipe deja infiintate de pe la marginea bucurestiului...da' cred ca sti si tu lucrul asta, nu are rost sa mai comentam aici...

Mishumacher
30th March 2007, 20:53
Meciul FCM Câmpina - Petrolul Ploiești, din etapa a XXII-a a seriei I a Ligii a II-a, a fost amânat, deoarece șapte jucători ai formației din Câmpina sunt internați în spital cu diagnosticul gastroenterocolită acută

Partida, care urma să se desfășoare sâmbătă, va fi reprogramată la o dată ce se va stabili ulterior.

Decizia reprogramării a fost luată de Comitetul de Urgență al Federației Române de Fotbal, în temeiul articolului 36 din Statutul FRF și al articolului 44 din Regulamentul de organizare al activității fotbalistice.
prosport

tchibos
30th March 2007, 20:54
daca mananca toate posrcariile :)

Gabri3l
30th March 2007, 22:44
acum aflasi si eu de pe realitateatv la stirile din sport...auziti ce poa' sa zica mitica de la liga, cica: "daca sunt vinovati medicii care au intocmit rapoarte false, sa intre la puscarie"...dupa ce a vazut si el reportajul de la stiri cum unul din medici afirma ca de fapt jucatorii n-au nimik in timp ce era filmat cu o camera ascunsa...mafiotii astia de la frf...e vrajeala cu imbolnavirea jucatorilor...si in primul rand e mana lui chitu de la Campina la mijloc...
defapt jucatorii asa-zisi 'bolnavi', nu au nimik...lucru confirmat de medici in interviul luat si filmat cu camera ascunsa si dat pe realitatea tv...
haideti sa va spun ce vor sa faca defapt jigodiile, in frunte cu chitu:
astia vor sa amane meciul cu noi in alta saptamana(adik sa sara o etapa), ca sa scape de suspendarea celor 4 jucatori de baza care erau absenti la meciul cu noi de sambata...asta e toata treaba

tot de la stirile realitatea tv, am inteles ca Petrolul va veni cu dovezi clare ca jucatorii nu sunt bolnavi si ca vor face tot posibilul ca meciul sa se dispute in cursul saptamanii viitoare ...ca sa nu sara peste o etapa iar jucatorii sa ramana in continuare suspendati la meciul cu noi...
e clar ca se tem de noi si vor sa faca orice ,cu ajutorul mafiotilor din federatie care cica au votat suspendarea meciului ,desi nu erau prezenti la sedinta...
oricum, cred ca-i bateam si daca jucau cu titularii!!!...ramane de vazut ce se va intampla!

Gabri3l
31st March 2007, 13:20
Cam moale... facatura

Partida dintre Municipal Campina si Petrolul Ploiesti a fost amanata in urma unei cereri facute la FRF de catre gazde, dupa ce 7 dintre jucatori au fost internati joi la spital,se pare, de gastroenterocolita. Acestia s-ar fi simtit rau dupa ce au baut apa de la o sursa din Campina, desi existau duoa avertismente de apa nepotabila la fata locului. Situatia este insa ciudata si pica cum nu se poate mai bine pentru Municipal ,in conditiile in care avea patru titulari suspendati pentru jocul cu Petrolul.

Unul dintre doctorii spitalului din Campina care s-a ocupat de tratamentul jucatorilor spune ca singurul motiv pentru care au fost internati l-a reprezentat faptul ca aveau "putina febra", adaugand ca este sigur ca nu va iesi nimic la analize si ca el le-ar fi dat rumul si ieri. Oricum, cei sapte jucatori au fost internati si au tinut neaparat sa se stie ca sunt prezenti, portarul Florin Pamfil asigurandu-i ieri pe reprezentantii presei: "Nu dau declaratii, am venit doar sa ma vedeti, suntem toti aici in spital".Adica el, Simion, Bica, Grosu, Dumitru, Cristea si Dragomir. In afara aspectului medical al situaitei ,exista si un viciu de procedura. Clubul Petrolul a primit o notificare de la FRF despre amanarea partidei(ieri, la ora 13.30!) cu semnatura presedintelui Mircea Sandu si nu una a comitetului de Urgenta, asa cum ar fi fost normal. In orice caz, faptul este consemnat, federatia a amanat meciul, iar programul Petrolului este dat peste cap.Reactia clubului ploiestean este insa una destul de interesanta: "Noi credem ca este de fapt un tertip al celor din Campina. Au patru jucatori suspendati pentru meciul cu noi. Am facut o adresa la federatie prin care cerem ,in spiritul competitiei, ca partida sa se joace marti,chiar daca peste alte patru zile avem un meci capital, cu Sportul Studentesc", ne-a declarat directorul general al Petrolului, Edi Alexandru. In aceste conditii, cei patru indisponibili din tabara Municipalului vor avea acelasi statut la meciul cu Petrolul, si nu ar avea ocazia sa-si ispaseasca etapa de suspendare intr-un meci lejer, cu FC snagov.

Ancheta DSP

Cat despre situatia celor 7 jucatori la spitalul din Campina, clubul Petrolul a informat Directia de Sanatate Publica ,cerand o ancheta in acest sens pentru stabilirea cu exactitate a conjuncturii in care s-a facut internarea acestora: "Am informat Directia de Sanatate si asteptam un control la spital. Ne rezervam chiar dreptul sa sesizam organele abilitate daca au existat acte de coruptie, ca de exemplu mituirea unui medic", ne-a mai declarat Edi Alexanru.

@Telegraful de Prahova

tchibos
31st March 2007, 14:13
Dumitru Dragomir a declarat: daca sunt vinovati medicii care au dt certificatele medicale, vor intra la puscarie :happy

Gabri3l
3rd April 2007, 10:45
conform site-ului Fderatiei Romane de Fotbal, meciul FCM Campina - Petrolul Ploisti se va juca la data de 18 aprilie 2007, ora 17.00...

http://www.frf.ro/index.php

tchibos
3rd April 2007, 10:51
treadul ramane deschis pentru disctutii pana atunci :)

Gabri3l
9th April 2007, 12:59
ok...sa mai pun o stire interesanta aici::))

Stefan Chitu, presedinte FCM Campina:
"Cei de la Petrolul au facut o adevarata tevatura fara niciun rost, iar ca sa le demonstram ca nu am avut nicio clipa intentia de a amina meciul, pentru faptul ca aveam patru jucatori suspendati, adica Nanu, Ticlea, Ichim si Borz, acestia nu vor intra pe teren nici pe 18 aprilie!"

Eduard Alexandru,director general Petrolul Ploiesti:
"Aveti inregistrata declaratia lui Chitu? Nu de alta, dar daca intr-adevar acesta si face ce a promis, intra sigur in analele fotbalului romanesc. Si nu numai! Avand declaratia, puteti si dumneavoastra sa constatati ce fel de om este Chitu! Ce naiba, mai sunt doar 2 saptamani!"

steauasv
13th April 2007, 23:30
Castiga Petrolul CLAR !!...nu stiu...poate ca o sa ajunga in Liga I...ar fi frumos...este totusi un oras cu traditie in fotbal...

georgebz
14th April 2007, 07:42
un oras cu traditie in fotbal si echipa joaca la Mogosoaia :drak:

Gabri3l
14th April 2007, 10:27
penalule...jucam la Moreni acum:D :headbang:

daca jucam in republica, eram ca si promovati acum...asa jucam numai 'afara' pana la refacerea tribunei 0 a stadionului "Ilie Oana", din Ploiesti...

N0_NaM3
14th April 2007, 11:46
Dunărea Giurgiu - Petrolul 0-1 (Budescu min.19), dupa primele 45 de min...

Gabri3l
14th April 2007, 12:07
forza gazarii!!!....1-0 la pauza...

Gabri3l
14th April 2007, 12:10
baaaaahhhhhhh:happy ...se pare ca am gresit threadul
asta e ala cu Campina.....lool

N0_NaM3
15th April 2007, 13:24
:)..urmeaza 3 meciuri din care o sa luam 9 pct, si ne redresam ...;)

Gabri3l
15th April 2007, 17:41
asa e...dupa care urmeaza meciurile decisive in privinta promovarii de pe teren propriu cu Brasov si Otopeni...

Gabri3l
15th April 2007, 20:48
Marin Barbu: "Meciul de la Câmpina e capital"

Tehnicianul Petrolului, Marin Barbu, ne-a declarat ca partida cu FCM Câmpina va fi hotarâtoare în ce priveste soarta "lupilor" la promovare. "Promovarea înca nu este compromisa chiar daca am pierdut cu Dunarea Giurgiu, scor 2-1. Capital pentru noi e jocul cu FCM Câmpina. Daca vom câstiga, atunci vom avea sanse mari sa revenim în Liga I", a spus "Magiun".

prosport

Mishumacher
18th April 2007, 19:12
Astăzi de la ora 17:00 s-a jucat meciul restanță dintre FCM Câmpina și Petrolul Ploiești, din etapa a 22-a a ligii secunde, care trebuia să se desfășoare pe 31 martie. Petrolul s-a impus cu 2-1 prin golurile marcate de Budescu(17) și Mutiu(69). Pentru Câmpina a marcat Țiclea în minutul 25.

Meciul a fost întrerupt timp de 5 minute pentru că un fan al ploieștenilor a intrat pe teren după care a rupt un banner al galeriei a II-a petroliste.

FCM Câmpina
Pamfil – B. Petre, Ghidia, Vițelaru - Țiclea, Borz, Jecu, Topală, Cristea – Elisei, Kalle
Antrenor: Stefan Nanu
Sistem de joc: 3-5-2

Petrolul Ploiești
Prisacă - Odoroabă, Nofitovici, Stepanov – L. Dumitru, Zahiu, Lupuț, Marinescu, Ghiță - Budescu, Popelisko
Antrenor: Marin Barbu
Sistem de joc: 3-5-2

Spectatori: 3.000

Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti)
Asistenti: Aurel Onita (Cosntanta) si Ioan Onicas (Zalau)

Gabri3l
18th April 2007, 22:08
campina - Petrolul 1-2

chituleeeeee...ai luat tzeapa bahhhhh....v-am facut cu titulari cu tot :D
faza amuzanta cu 2 gabori dupa golul de 2-1 reusit din penalty de Petrolul ...imediat dupa ce Mutiu a marcat din penalty golul de 2-1, unul din numerosii suporterii 'adevarati' ai Petrolului ,veniti cu trenul din Ploiesti ,a traversat in fuga gazonul pe langa jucatori de pe teren si a furat un banner cu 'Lupii Galbeni' ai galeriei false(cea sustinuta din umbra de bercea) postata in partea cealalta a stadionului...in cele din urma ,dupa ce a reusit sa ia bannerul de pe gard, a fost placat de doi gabori ca la ruigby, spre amuzamentul intregului stadion...super tare a fost faza..:D)