PDA

View Full Version : Etapa 22: Sportul Studentesc - Gloria Buzau



tchibos
25th March 2007, 14:28
Sportul Studentesc - Gloria Buzau

Data: 31-03-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:

Mishumacher
25th March 2007, 14:57
Pozitiile celor doua echipe in clasament:



6 Sportul 34 21 9 7 5 21 25 -4
1 Gloria Buzau 37 21 11 4 6 35 22 13


Poate derbyul acestei etape..Liderul se deplaseaza acasa la una dintre contracanditatele serioase in lupta pentru promovare.Meci de 1x2.

tchibos
25th March 2007, 17:51
Cel mai tare meci din seria 1. Favorita mea, Gloria are samse sa plece macar cu un punct. Sportul nu mai e ce era altadata. Rateaza mult chiar si din pozitii in care si copii de cartier ar inscrie. Ultimile doua meciuri sunt edificatoare. ratari din 6 sau 7 metri singuri cu portarul, sa dai in portar sau peste poarta, asa ceva mai rar se intampla. Hai Gloria :yeah:

inter
25th March 2007, 18:08
rateaza Sportul la greu ... dar daca prind o zi in care sa le intre macar 50% din ocazii ... fac scor cu buzoienii.
Bate Sportul ... sau Ajax:P!

vlad1607
25th March 2007, 18:09
gata cu joaca castiga Sportul !

Forza-Dinamo
25th March 2007, 18:31
Eh... din nou o deplasare capitolul la care stam mai slab. Ce-i drept nici sportul nu evolueaza prea bine. Cred ca Gloria va juca la egal si il va obtine, insa nimic mai mult.

best_lazialul
25th March 2007, 18:35
Cu siguranta nu se va repeta scorul din tur (6-0 pt Gloria :D ) insa buzoienii vin hotarati sa nu piarda si avand in vedere forma buna in care se afla, cred ca sunt destule sanse sa plece neinvinsi din Regie. La Gloria reintra Ion Viorel (!!!) si Popliaca.
Fac un apel catre suporterii Gloriei (din Bucuresti, pt ca de la Buzau oricum vine galeria..):
Toata lumea la meci !!! :D

tchibos
25th March 2007, 21:54
Gloria a fost surpriza placuta a seriei 1, iar daca reusesc si in meciul asta sa bata eu zic ca sunt deja in liga 1, chiardaca sunt multe echipe cu sanse si cu ambitia asta.

07Ex
26th March 2007, 05:09
Bate Sportul la limita, asa cum ne-a obisnuit in ultima vreme (1-0).

kain
26th March 2007, 14:02
Victorie Gloria ! Si isi pastreaza locul 1 ! :D

TaciAcolo
26th March 2007, 14:04
sper sa bata Gloria merita on oras ca Buzau sa aiba echipa in liga 1 ...nu iar stadioane goale

TaciAcolo
26th March 2007, 14:32
sunteti bolnavi :ras-plans: doamne ce scenarii inventati

itis_vinci
26th March 2007, 17:02
"Un oras ca Buzaul"...expliciteaza te rog... daca spuneai ca Tg Mures , Oradea sau Sibiu mai intelegeam :)

Forza-Dinamo
26th March 2007, 21:30
"Un oras ca Buzaul"...expliciteaza te rog... daca spuneai ca Tg Mures , Oradea sau Sibiu mai intelegeam :)

care-i problema ta frate?

inter
26th March 2007, 22:02
Bate Sportul la limita, asa cum ne-a obisnuit in ultima vreme (1-0).


bate mai clar ... ca e rost de "una mica" la Nicu :D:D

TeoBz
27th March 2007, 01:35
rateaza Sportul la greu ... dar daca prind o zi in care sa le intre macar 50% din ocazii ... fac scor cu buzoienii.
Bate Sportul ... sau Ajax:P!


clar ca daca prind o zi buna , Sportul face scor cu noi , exact cum a facut in tur (0-6)....

nu stiu cum mai puteti fi optimisti in astfel de situatii.... si cand ma gandesc ce echipa aveam atunci ....
eu va garantez ca ii batem si la Handicap :)
:rosu:

itis_vinci
27th March 2007, 09:45
Buzaul pare o echipa ce nu renunta la lupta iar Sportul Studentesc este o echipa ce rateaza inca prea mult .... dar si daca studentii vor reusi sa concretizeze situatiile avute e clar ca victoria nu le poate scapa: Gasca Nebuna a lui Balan, Curelea si Varga este valoric peste Iovita, Sotrocan si Jaber & co

O sa fie oricum un meci de mare lupta :ok:

TaciAcolo
31st March 2007, 12:58
2-3 Bravo Buzaul !!!!!!!!!!

Gabri3l
31st March 2007, 13:27
inca 3p obtinute de Gloria in minutele de prelungiri...la fel cum s-a intamplat si in etapa trecuta...daca va promova Gloria Buzau, va exista in prima liga un 'satelit' in plus al stelei...:(
...dar daca vor promova pe merit din seria asta, atunci bravo lor!

tchibos
31st March 2007, 14:09
nu stiu cat de mult e numai meritul lor.. auzisem ca e implicat si politicul pe acolo.. ma intreb care politic? :)

oricum un meci nebun in care tensiunea a facut ravagii la propriu.. in utltimul minut a marcat Claudiu Ionescu, iar maseorul a lesinat ca nu a mai suportat emotiile.. Ion Viorel destul de in batran pentru fotbal se pare ca face legea in teren in liga 2 si mai e si antrenor. Cum a intrat el cum s-au schimbat ostilitatile

Bravo Gloria :ok:

vlad1607
31st March 2007, 14:22
Dumnezeu e deasupra si poate nu o sa intre in A acest satelit al echipei ciobanului si memelu poponelu .

kain
31st March 2007, 15:39
Gloria Buzau ! Locul 1 in continuare, tot asa ! :yeah:

TeoBz
31st March 2007, 16:06
nu va mai aruncati sa comentati prostii fara a fi in cunostinta de cauza.
1. NU ESTE NICIUN SATELIT AL STELEI , PT CA NU AR AVEA VOIE IN A
2. FAZA CU BECALI ERA CA VENISE LA BUZAU SA CUMPERE NISTE TERENURI SI NU A IESIT COMBINATIA SI A PLECAT
Deci incercati sa va abtineti si voi de la comentarii de prisos , chiar daca va inteleg ca la datu cu parerea se pricepe toata lumea , si la a vbi prostii fara a sti.

georgebz
31st March 2007, 16:15
asta vroiam sa zic si eu :D ... dar nu are rost sa te contrazici cu cineva care nu stie despre ce e vorba ;)

vlad1607
31st March 2007, 16:25
nu e satelit oficial normal ca nu ar avea voie oficial in A

ultras_sportul
31st March 2007, 18:26
Jucatoriii Gloriei Buzau si Fair-Playul au tot atatea puncte in comun cat Basescu si apa plata cu lamaie! Ce au putut face azi impreuna cu arbitrul Coltescu este de domeniul sindromului emetic :(:rosu:

Forza-Dinamo
31st March 2007, 20:23
Mai lasa-ne. Meciul se opreste cand il opreste arbitrul. Punct. Chiar imi pare rau ca l-au calmat ceilalti jucatori pe Jaber azi, ca era vai de voi. Si poate ne intorceam si noi ca nush pe unde plecati. Oricum am fost mai multi decat ati fost voi vreodata.

3 puncte. Seara buna!

TeoBz
31st March 2007, 20:23
da dada :)) vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii....
hai sa fim seriosi ... daca o luam asa cu fairplayu cum intra varga ala ?
apoi la al 2lea gol al vostru ala murea in poarta acolo ... de ce nu au dat jucatorii de la Sportul Studentesc aia fair play ?! zi si mie ... trea sa dea mingea afara ca murea ala in poarta...
Vezi tu primul lucru intr-o competitie e sa sti sa pierzi , daca nu sti sa pierzi esti distrus

georgebz
31st March 2007, 20:50
nu am vazut faza aia de care discutati cu fair-playu dar banuiesc ca a fost ceva de genul acelora pe care le-au facut Mutu in meciu cu Palermo sau mai "reusita" cea a lui Robben in Olanda-Romania ... deci se intampla si la nivel mult mai inalt

eu am vazut declaratia lui multescu dupa meci si nu a zis nimik de arbitraj ... deci nu cred ca arbitrul a influentat cu ceva rezultatul

tchibos
31st March 2007, 20:54
am vazut si eu declaratia lui Multescu si a spus ceva de arbitraj.. ceva de genul ca a fost potrivnic parca.. oricum a zis-o in trecere si nu a accentuat acest aspect, practic a dat de inteles ca au pierdut pe mana lor, desi ei au dominat meciul

ultras_sportul
31st March 2007, 22:08
http://www.youtube.com/watch?v=9Lc588ua4jk

best_lazialul
31st March 2007, 22:56
Gloria isi continua drumul spre Liga I.. Parcursul excelent al buzoienilor din retur a continuat si in Regie, unde Ion Viorel & Co s-au impus cu 3-2.
Bravo baieti! Urmeaza meciul de acasa cu Dunarea Giurgiu...
Cine e pe primul loc...? :D

tchibos
31st March 2007, 23:01
Dinamo :P