PDA

View Full Version : Etapa 22: FC Botošani - PREFAB 05 Modelu



tchibos
25th March 2007, 14:16
FC Botošani - PREFAB 05 Modelu

Data: 31-03-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:

Mishumacher
25th March 2007, 15:30
Pozitiile celor doua echipe in clasament:



10 FC Botosani 31 21 9 4 8 22 23 -1
12 Prefab 05 28 21 8 4 9 26 22 4


Dupa un inceput bun de capionat cei de la Modelu au cazut foarte jos in clasament si nu dau niciun semn ca isi vor reveni.Sunt mici sanse sa obtina puncte la moldoveni.

Hard
25th March 2007, 15:31
iar cu moldoveni :no: eu nu fac deplasarea asta ca nu vreau sa fiu fugarit cu grebla.

Mishumacher
25th March 2007, 15:33
Pai pe unde ti s-a mai intamplat?

Hard
25th March 2007, 15:34
la ploiesti!













:lol: glumesc:P

Mishumacher
25th March 2007, 15:36
Nu-s ma moldoveni in Ploiesti.
Chiar ma gandeam ca ar fi vreo galerie de echipa din Moldova, din liga a II-A care devine violenta la meciurile cu Prefab.

Hard
25th March 2007, 15:38
aia de la botosani sunt pe aproape :D

tchibos
25th March 2007, 17:54
galeria celor din Botosani este destul de mare, nu stiu sa fie si violenta..

cat despre meci, ziarele au scris despre o mobilizare la prefab :).. intra pink pe felie care le face o vizita, motiv pentru care zic ca iese X :)

best_lazialul
25th March 2007, 18:59
Botosani nu trece printr-o perioada prea buna, insa are noroc pt ca sambata va juca cu o echipa care e... groggy. Semn: 1

tchibos
25th March 2007, 21:52
pe teren propriu Botosani joaca destul de bine.. cel putin ultimul meci acasa cu Petrolul au aratat fotbal de liga 1, fapt recunoscut si de adversari

Hard
28th March 2007, 23:51
facem surpriza :ok:

tchibos
29th March 2007, 21:20
Bogdan Straton, fundasul FC Botosani intr-o discutie pe mess spunea despre meciul cu prefab, despre etapa trecuta si altele la general:




FOTBAL CLUB BOTOSANI: sunt in direct
ionutz ixulescu: ce s-a intamplat etapa trecuta de ati pierdut cu Snagov?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: Ne-o furat arbitrii...
FOTBAL CLUB BOTOSANI: Si noi am jucat prost
ionutz ixulescu: asta am citit pe net, dar mai concret, cum v-au furat?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: Au dat multe faulturi...
ionutz ixulescu: lumea zice ca ati luat piciorul de pe acceleratie intentionat
ionutz ixulescu: la cererea conducerii
FOTBAL CLUB BOTOSANI: E o prostie ....
ionutz ixulescu:
ionutz ixulescu: bine, acum intre noi fie vorba ca nu ne aude nimeni, nu ma asteptam sa spui: altceva
ionutz ixulescu: aud ca esti cautat de Urziceni
ionutz ixulescu: e adevarat?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: Nu
ionutz ixulescu: mie personal imi place de Botosani, nu stiu de ce, ca nu am nici o treaba cu orasul, eu sunt din Cta insa am o afinitate pentru echipa asta
ionutz ixulescu: joaca bine, de ce nu incercati sa rupeti gura targului?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: O vom rupe
ionutz ixulescu: cu Petrolul am ramas surprins cand i-ati batut si apoi ati comis-o cu o echipa super slaba
ionutz ixulescu: care zici tu ca sunt atuurile voastre si in ce zone echipa scartie?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: Atu: echipa , pc slabe: mentalitatea
ionutz ixulescu: cu prefab la ce sa ne asteptam?..
ionutz ixulescu: un joc bun, sau continuati pe acceasi linie/
ionutz ixulescu: ?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: un joc bun....
ionutz ixulescu: pari optimist
ionutz ixulescu: te arunci la un pronostic cu marcatori?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: 3-0 : Frunza, Matei (2)

Mishumacher
29th March 2007, 21:25
Felicitari Tchibos pentru acest "miniinterviu"!

tchibos
29th March 2007, 21:50
Merci :).. hai sa pun si ultimile declaratii inainte de meci



Conferinta de presa (29 martie 2007)
Mihai Ciobanu: " Prefab Modelu va veni cu tot arsenalul la Botosani ca sa-si recupereze punctele !"
Alin Bejan: " Sper sa-i <modelam> pe domnii de la Modelu !"

Mihai Ciobanu, antrenor FC BOTOSANI:

“ Avem ceva probleme de lot dar, la noi, ele sunt o obisnuinta. N-as fi vrut sa-l expunem foarte tare pe copil (n.r. Dorel Satco) dar sper ca el sa joace la fel cum a facut in partida cu Petrolul.

Pe faza defensiva echipa noastra poate aborda mai multe variante. Acest lucru va fi un castig pe viitor pentru FC BOTOSANI. Sper sa revenim la nivelul jocului prestat cu Petrolul Ploiesti.

La Bejan se vede ca a avut o absenta lunga de pregatire si de joc. In ceea ce-l priveste pe Acsinte , cerintele pe care i le cerem noi acum au crescut fata de sezonul trecut. Inca are o deficienta in faza de atac.

Daca ne vom autodepasi, vom realiza un meci excelent. Nu cred ca unii jucatori ai mei si-au atins limita in joc.

Dupa mobilizarea de care a dat dovada, ma asteptam ca Buzaul sa fie pe primul loc. Exista o implicare politica acolo la Buzau si e normal sa se intample acest lucru.

Echipa Prefab Modelu nu are un inceput de retur cum si-a dorit. Vor veni cu tot arsenalul la Botosani ca sa-si recupereze punctele”.

Alin Bejan, mijlocas FC BOTOSANI:

“ Sper sa-i “modelam” pe domnii de la Prefab Modelu. Cele mai importante sunt cele trei puncte. Nu ne duelam cu Grigoruta, noi o sa ne luptam cu Modelu. Va spun ca Grigoruta nu va pune probleme, daca punea probleme era in continuare la noi.

Toata echipa trebuie sa fie mobilizata exemplar. Pronosticul meu e 1 solist. Suntem condamnati sa castigam daca vrem sa mai speram ceva in sezonul acesta”.

Dorin Dogaru, mijlocas FC BOTOSANI:

“ Vad meciul dificil, ca de altfel toate meciurile pe care le-am jucat si pe care le vom juca. Am crezut ca echipa e la potential maxim dupa meciul cu Petrolul Ploiesti. Se observa o inconstanta mare, probabil e o problema mentala aceasta. E foarte greu sa iei puncte in deplasare daca nu marchezi”.



fcbotosani.ro

tchibos
31st March 2007, 14:17
Bogdan Straton, fundasul FC Botosani intr-o discutie pe mess spunea despre meciul cu prefab, despre etapa trecuta si altele la general:




ionutz ixulescu: cu prefab la ce sa ne asteptam?..
ionutz ixulescu: un joc bun, sau continuati pe acceasi linie/
ionutz ixulescu: ?
FOTBAL CLUB BOTOSANI: un joc bun....


mai bine raspundea "continuam tot asa" :D

Hard
3rd April 2007, 11:47
si au continuat-o :happy