PDA

View Full Version : Etapa a zecea: FC National - Farul Constanta



Bancaru
17th October 2005, 12:44
Pentru cine s-a saturat de venit la stadion ca sa plece trist aflati ca sambata, 22 octombrie 2005 la ora 15.00 (trecute fix) puteti urmari meciul dintre noi si ei. Ei fiind constantenii. Ei sufera dupa meciul cu Steaua, noi urlam de durere dupa ... mai multe meciuri.
Sa mai incercam cateva pareri.

miril
17th October 2005, 12:56
Vad ca esti trist precum...vremea de afara. Singurul lucru pozitiv, deocamdata, este ca declinul nostru se intampla acum. Daca exista vointa si resurse la nivelul conducerii, aceste lucruri pot fi remediate (remediu inseamna un antrenor capabil, un mijlocas la constructie si un varf autentic, ca sa fiu...minimalist") si "tranzitia" de la epoca de "aur" a lui Gino la epoca...inca nedefinita a lui Radu de Cotroceni s-ar face fara victime in tribunele deja goale de atata asteptare. Dar cum exista prea multe "daca"...am devenit si eu, putin, bacovian. Si totusi, hai Progresul! Un prim raspuns il vom avea sambata. Votez, nostalgic, UNU.

Bancaru
18th October 2005, 11:07
Miril, normal ca acum sunt trist. Sambata si duminica am fost furios. M-am dus acasa si am inceput sa explic cu voce rastita ce rahatul praf se face la noi la club. Ce fraier pot sa fiu... M-am calmat, dar m-am ingrijorat. In cateva zile imi trece, ba o victorie sambata m-ar face de un optimism ce ar rivaliza cu cel afisat de Alamar.
Se pare ca si Alamar a obosit sa ne corupa cu optimismul. Cu alte cuvinte nici el nu mai crede. De sperat, cred eu, speram cu totii. Poate batem, desi unele speculatii, cum ca Farul ar fi lasat pe Steaua sa se zbenguie pe plaja, ma fac sa cred ca subit isi vor reveni. Nu vreau sa ii acuz daca vor juca mai bine cu noi. Sa joace foarte bine, nu bine. Ma doare in cot de cum au jucat cu Steaua. Nu cred ca au lasat garda jos, dar nici nu cred ca atata pot.

b3bito
18th October 2005, 15:06
salut lume...imi pare rau sa va zic dar meciul va fi castigat de noi(farul)asa k be veden sambata in cotroceni

miril
18th October 2005, 15:14
Scorul va fi 4-2 pentru noi, FC National. Rationamentul e simplu, voi ati pierdut cu 4-1, noi cu 1-0, deci noi suntem in castig la...pierdere.

Bancaru
18th October 2005, 17:35
Bebito, daca iti pare rau... nu mai zice. Eu zic ca dam si noi un gol. Sper sa fie unul mai mult decat voi.
Adevarul e ca in situatia noastra meciul acasa cade prost.

b3bito
18th October 2005, 19:58
apropo cati sunteti voi in galerie la national?

alamar
19th October 2005, 07:48
apropo cati sunteti voi in galerie la national?

Galeria cu vitza salbatica? Cata frunza, cata iarba. Cat despre meci, eu iti spun doar atat, VA BATEM. Este o chestie naturala, ca si respiratul.
HAAAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUU'

alamar
19th October 2005, 07:58
Se pare ca si Alamar a obosit sa ne corupa cu optimismul. Cu alte cuvinte nici el nu mai crede.
Bancare, eu sunt un credincios practicant. In rest numai de bine, BATEM FARUL si ne revenim.
P.S. Vreau antrenor! Se aude? A N T R E N O R !

Bancaru
19th October 2005, 10:38
Alamar, nu stiu daca esti du vinovat, sau sunt eu naiv. Dar o mica speranta exista in sufletul meu. Sper sa nu ma mai gandesc la imaginile de cosmar de la meciul cu Arges. Exemplu de imagini de cosmar: o pasa plouata si mingea i cade in cap lui Bad. Noroc ca are cap ca altfel ii intra in gat. Sau: Bad in fata careului. Trebuie sa dea pasa laterala la Bundea. Doi metri. Nu poate. O da la fundasii pitesteni. Sau: bad inainteaza cu mingea la picior. Si o pierde. Singur. Simplu. Jenant.

miril
19th October 2005, 10:44
You seem to have a BAD dream, Bank! Don't You?

be@
19th October 2005, 11:14
Alamar, nu stiu daca esti du vinovat, sau sunt eu naiv. Dar o mica speranta exista in sufletul meu. Sper sa nu ma mai gandesc la imaginile de cosmar de la meciul cu Arges. Exemplu de imagini de cosmar: o pasa plouata si mingea i cade in cap lui Bad. Noroc ca are cap ca altfel ii intra in gat. Sau: Bad in fata careului. Trebuie sa dea pasa laterala la Bundea. Doi metri. Nu poate. O da la fundasii pitesteni. Sau: bad inainteaza cu mingea la picior. Si o pierde. Singur. Simplu. Jenant.

Bank, spune-mi si mie daca stii. Pe cat timp sunt imprumutati cei de la Tm.? Dar Burca?

miril
19th October 2005, 11:30
Burca parca a semnat cu...Gino, iar timisorenii un an, daca imi aduc bine aminte. Eu i-as trimite inapoi inca de pe acum. I-as lua la lotul mare pe "Oamenii lui Kra****x". Nu vom retrograda, sunt sigur de asta, dar macar ne vom intinerii echipa si poate catinel, incetinel, ne face echipa pe care o viseaza si Baresi, el fiind capitanul tinerimii, sper eu, daca-i bun.

Bancaru
19th October 2005, 11:34
Da. Bad si Ersin pe un an. Burca nu stiu ce e cu el. Posibil sa fie al nostru, pentru ca Andone nu mai voia sa ne faca noua curul mare, cum se zice. Sa nu mai imprumute jucatori platiti de Dinamo care sa bata pe ... Dinamo.
I-as face pachet pe amandoi si i-as da lui Olita cu ei in cap. Ersin merita sa stea, dar daca e sa fim intransigenti, sa fim pana la capat. Nemteste. Da-i naibii de nesimtiti si indolenti.

be@
19th October 2005, 11:36
Scuzati-mi indrazneala.... Tot am auzit la voi expresia "oamenii lui kra****x". Spuneti-mi va rog si mie despre ce e vorba, daca nu sunt prea indiscreta. :P

miril
19th October 2005, 11:40
Domnisoara Be@, esti curat indiscreta, asta tine de secretele cercului poetilor...progresisti, elibereaza-te de Poli, Iasi sa se inteleaga, si iti vom spune. Am glumit, desigur, esti a noastra (pe cat timp?) de-a pururi. Deci, jucatorii in jur de 18-19 ani, printre care Rosianu, daca nu ma insel, si inca cativa, ii stie Bank mai bine, toti din pepeniera (sic) proprie.

Bancaru
19th October 2005, 11:45
Nu sunt toti din pepiniera proprie, dar sunt pustani. Riosanu (vorba lui Krap, e de la Rio), Ducu, Campeanu si toti pustanii. Pustanii sunt oamenii lui Kra****x. Iar capitanul lor e Sapunaru. Si eu il vad cu un viitor bun, pe Sapunaru.

be@
19th October 2005, 11:50
Bun, atunci nu pot decat sa-l felicit pe Kra****x, pentru ca face o treaba foarte buna. :ok:
Si se pare ca Raducu intentioneaza sa se bazeze de-acum inainte mai mult pe pepiniera proprie.

miril
19th October 2005, 11:56
Alo, se zice Pepeniera! La Belle Be@trice, n-ai raspuns la intrebarea cu contractul, pe cat timp ai "semnat" cu Noi? Nu-mi plac "homunculusii" astia electronici, plini de zambate, dar socoteste ca ai avut din partea mea o duzina din astia zambitori. Concluzia, cu Pepeniera, la atac, ianainte spre...Progres(ul)!

be@
19th October 2005, 12:00
mirile, crezi ca odata ce am luat microbul numit FC National, mai pot sa scap de el ? Nici o sansa ! :)

miril
19th October 2005, 12:15
Deci suferi si tu de Nationalita cronica, recidivanda, (uneori) dureroasa. Bine ai venit in grupul pacientilor care "sufera" de acesta boala de care se zice ca mori cu ea, nu de ea! Sa "murim" bine"! Sau, mai sanatos spus, sa fim (noi toti) sanatosi si sa ne bucuram de (acesta) boala!

krapulax
19th October 2005, 14:52
Tot am auzit la voi expresia "oamenii lui kra****x". Spuneti-mi va rog si mie despre ce e vorba, daca nu sunt prea indiscreta.

Pustanii sunt oamenii lui Kra****x. Iar capitanul lor e Sapunaru.

Bun, atunci nu pot decat sa-l felicit pe Kra****x, pentru ca face o treaba foarte buna.

ce sa mai zic.... am ajuns si de poveste. da' sa facem niste precizari- rio, ducu (si ghinda) vin de la scoala popescului. oamenii nostri sunt 4 in clipa de fata- cam putin pentru a ma multumi- herea, lita, iancu si sapun.

Baresi
19th October 2005, 14:54
Aveti dreptate , sa mergem pe tnerii care au valoare si care demonstreaza insa parerea mea este ca nu ar trebui sa fie neglijati si cei care pun suflet se daruiesc si confirma.Iar o alta parere de a mea este : un jucator mai slab care intra si moare pe teren e mai eficent decat un jucator bun caruia putin ii pasa de echipa si nu moare cu adversarul de gat.Eu asa am fost invatat si asta cred. Parerea mea!

Bancaru
19th October 2005, 16:19
Krap, recunoaste ca ai o slabiciune pentru Ducu si pentru Riosanu. Mereu te uiti daca joaca.

miril
19th October 2005, 16:32
Ca-n cantec: Joaca, joaca, joaca baiete...

Bancaru
19th October 2005, 17:43
Joaca, joaca, joaca ... baieti!!!

Platanu
19th October 2005, 20:28
Joaca, joaca, joaca ... baieti!!!
Oricat ar vrea ei sa "joace",nivelul lor nu e de echipa "de elita" a Diviziei A.Asta e realitatea.

Bancaru
20th October 2005, 10:09
Platanule, dar nici nu i-am vazut la treaba. In principu tu ai dreptate, dar sa le dam si lor o sansa. Ca apoi iar facem ca si cu Nae, cel care a plecat la Sportul unde joaca bine. Si ca el sunt multi. Paunescu, Domnisoru... Krap stie mai bine.
Platanu, sa stii ca nu eu fac regulile dar cica nu e voie sa citezi in intregime mesajul anterior. Eu ti-am zis ca sa nu zica mai marii forumului ca pe "ai mei" nu ii corectez. In rest ma bucur, sincer, ca ai ramas cu noi. La mai multe posturi.

be@
20th October 2005, 10:17
Vesti bune. Farului ii lipsesc cativa jucatori de baza pentru meciul cu noi:Gurita,Pascovici,Baicu,Liviu Mihai si Usurelu.

miril
20th October 2005, 10:24
Noua ne lipsesc desi sunt toti valizi.

be@
20th October 2005, 13:07
FC Naţional - Farul Constanţa, ora 15.00

Arbitri: Augustus Constantin - Eugen Pârvulescu, Florin Buzărnescu - Eduard Constantinescu
Observatori: Doru Neagu, Ion Mureşan

Bancaru
20th October 2005, 13:20
Be@, ce e cu asta? Nu am scris de la ce ora e meciul? Sau ai pus pentru ca s-au anuntat fluierasii? Florin "Buzunarescu"...

be@
20th October 2005, 13:26
Da,l-am pus pentru ca s-au anuntat arbirii.Am dat copy-paste. Te deranjeaza ca a mai aparut o data ora de disputare a meciului?

Bancaru
20th October 2005, 13:46
E ma deranjeaza. Deloc. Credeam ca am omis eu sa o trec. Apoi am vazut ca au aparut si oamenii in negru (sau cacaniu, mai nou).
Nu ma deranjeaza nimic, sincer, din ce ati scris toti aici. Eu ma simt apropiat de toti cei care sustin Progresul. Atata timp cat nimeni aici si de aici nu a sarit calul de ce sa am vreun deranj.
Nici nu as indrazni sa te critic pentru activitatea ta aici. Suna comunist, dar asa e. E bine, am mai sopus, ca ma ajutati sa-l tinem civilizat si vizitat.

miril
20th October 2005, 15:05
Boss-ul are dreptate. Sa fim civilizati, asa cum am facut-o si de-a lungul timpului. Nu suntem perfeci, dar putem...fi, glumeam, dar putem mai mult.

sun
20th October 2005, 15:50
bah . Prea anost. Bate National cu 1-0 , gol Abiodun , minutul 45 :D

be@ , stiu ca nu poti sa raspunzi , dar "ce facusi iar ? " :P

be@
20th October 2005, 16:07
Nu facui nimic.Credeai ca m-au bannat?E custem title-ul pus de mine. :P
Sa dea Domnul sa fie cum zici tu, si sa dea gol Abi. /hello

P.S.:Sa stii ca nu ne vom supara daca ne vei vizita mai des. Ba din contra, esti binevenit oricand. Am inteles ca acolo, undeva in inima ta, e un locusor si pentru FCN. :ok:

Platanu
20th October 2005, 16:18
Pai da' tine cu Steaua.Normal ca-i convine sa bata Nationalul ca astfel Farul nu ar mai fi o amenintare pentru Steaua.Logic!

sun
20th October 2005, 16:22
Platane , ai concluzii pripite. Ma doare undeva de Farul . Dupa ce i-am rastignit la ei acasa , crezi ca ma mai doare de ei ?

Motivele pentru care ii simpatizez nu sunt meciurile cu adversarii Stelei .

Oricum de cativa ani incoace Bate pe Dinamo in fiecare meci :P

@ bea : pe cand un locsor in inima ta pentru Steaua ? :P

Platanu
20th October 2005, 16:36
Asa o fi.Cum zici tu.

be@
20th October 2005, 16:48
@ bea : pe cand un locsor in inima ta pentru Steaua ? :P
Cred ca glumesti ! :D

Nu mai e loc.E ocupata de FC National si Politehnica. :P

miril
22nd October 2005, 11:18
Nu am ce sa spun mai mult decat HAI PROGRESUL! Bafta!

krapulax
22nd October 2005, 11:31
batem.... nu-i asa? chiar si fara sapun. si iarasi sper sa avem ceva surprize placute in alcatuirea echipei

be@
22nd October 2005, 11:43
Asa e, kra****x. Victorie !!!!!!

/OLE/

miril
22nd October 2005, 12:55
Asa sa fie Krap. Suntem sortiti sa batem.

Platanu
22nd October 2005, 13:17
Daca tinem cont de absentele din lotul constantean,chiar avem sanse sa batem.HAI PROGRESUL!!!

be@
22nd October 2005, 13:45
Echipa probabila:
Nae-
Bazzi Burca Thwaite Ghinda-
Oprea Shroj Lita Abi-
Bad I.Savu

miril
22nd October 2005, 13:53
Quiet...BAD! Bancaru stie mai bine de ce!

miril
22nd October 2005, 15:07
Fara...Bad. A...Good Thing?

be@
22nd October 2005, 15:22
Se pare ca da. E 1-0 pentru ai nostri!!!!
Bravo,baieti !

miril
22nd October 2005, 15:38
Buzarnescu sau Buzunarescu?

miril
22nd October 2005, 15:51
Asta ne mai trebuia!

miril
22nd October 2005, 16:56
Yes!!! Not too...Bad!

Platanu
22nd October 2005, 17:45
In primul rand trebuie remarcat Nae,care a facut cred ca cel mai bun meci din cariera sa de portar.NU stiu cum s-ar fi descurcat Prunea la suturile alea din 10m sau chiar 6m pe care le-a respins Nae.In rest,m-a cam dezamagit Abiodun,nu pentru ca a luat cartonas rosu,ci pentru evolutia sa din prima repriza.Nu prea a stralucit.Per ansamblu,echipa a jucat ceva mai bine decat in meciul cu Arges si sper sa joace asa si cu Stiinta(sau poate chiar mai bine).Inca o data:bravo Nae si bravo National!!!

sun
22nd October 2005, 18:16
Bate National cu 1-0 , gol Abiodun , minutul 45 :D



Deci , am nimerit scorul /hello si un moment decisiv : Abiodun a fost eliminat in minutul 45 . :P ( simteam ca face ceva Abiodun in min 45 ) :drak:

Am vazut doar a doua repriza. Meciul a fost foarte antrenant cu ocazii de ambele parti , si un fost stelist ,Nae , care concureaza serios pentru omul etapei.

In rest de , pardon , Farul , numai de "Bine" :evil:

Platanu
22nd October 2005, 18:41
Si ce previziuni ai pentru National-Stiinta din Cupa?

sun
22nd October 2005, 20:32
Bate National , fara probleme :drak: ( 3-1 )

Platanu
22nd October 2005, 20:37
Bate National , fara probleme :drak: ( 3-1 ) Sa fie cum zici tu.HAI NATIONAL!!! /hello /hello /hello /hello /hello

Bancaru
22nd October 2005, 20:39
Eu am plecat nu tocmai cu o mima degajata de la meci, desi am invins. Echipa joaca... tot ce stie fiecare. Asta este. Sunt trei puncte mari, acasa. Iar m-a exasperat arbitrul. Nu am vazut un asemenea prost in viata mea. A oprit Nationalul in vreo 3 ocazii, aiurea, fara sa fi fost offside, a dat lovituri libere pentru Farul atunci cand nu trebuia, si nu a dat cand era necesar, nu ne-a acordat un corner mai mult decat evident si nu a dat cartonas rosu la faultul asuprta lui Savu facut de un "rechin" asupra lui Savu, ultim aparator. Plus ca Tibor Moldovan merita cel putin un galben de cate ori a plonjat in careu. Un jegos. Augustus este pe lista mea, dupa Serea.

krapulax
23rd October 2005, 15:32
ce chin...iar si iar. de bine: rezultatul (care ne duce pe un inexplicabil loc 4), nae, iancu (singurul care a mai ajutat atacul), "cipi" mozacu, oportunismul savului. de rau- spatiul de 50 de metri dintre varf si mijloc (mai ales cat am jucat in 10), posesia dezastruoasa. problema nerezolvata- absenta lui thwaite (nu am aflat de vreo actiune a nationalei care sa-i explice lipsa)

miril
23rd October 2005, 15:38
Gripa ne...aviara. Si eu i-am remarcat pe cei mentionati de tine. Pacat de talentul lui Bundea, a avut vreo doua pase...mortale si...cam atat, cu exceptia barei.

Bancaru
24th October 2005, 10:06
Mi-a zis taica-meu ca spuneau comentatorii ca Thwaite are gripa aviara!!! Cum naiba?! Nu am auzit de nici un caz la om la noi in tara si nici in vecini... Unde este Michael?

miril
24th October 2005, 10:16
In Romania.

Bancaru
24th October 2005, 10:46
Michael, nu uita, asta este tara ta! (Romania)