PDA

View Full Version : Poiana Campina - Universitatea Craiova



EDMOND_
17th October 2005, 11:30
Un meci care ar trebui sa arate ca suntem gata de o noua serie de meciuri fara infrangere. Un meci in care intilnim si doi fosti jucatori olteni, antrenorul Nanu si portarul Banica. Unii ar crede ca acest lucru este in favoarea noastra, insa este stiut ca jucatorii olteni isi fac datoria la echipele care ii platesc si se mobilizeaza destul de bine cand joaca contra Universitatii.
Parerea mea este ca va fi unul din meciurile noastre dificile. Dupa un start ezitant ( in care a trebuit sa cedeze punctele Petrolului) se pare ca echipa si-a revenit, fiind fara infrangere de patru etape, ultimile doua rezultate fiind chiar surprinzatoare : 3-2 cu Dunarea Giurgiu (in deplasare) si 2 - 1 cu Unirea Urziceni ( care venea dupa victoria obtinuta la Craiova).
Este posibil ca jucatorii din Campina sa fie foarte motivati ... trebuie mentionat ca, desi au ajuns in Ploiesti spre dimineata, la ora 11.00 antrenorul Rachita si oficialii Petrolului au fost prezenti la meciul de la Campina.
Echipa trebuie sa isi faca insa jocul obisnuit si sa nu tina seama de factori exteriori. Trebuie sa obtinem toate punctele puse in joc, mai ales ca Valcea si Petrolul au jocuri dificile... la Giurgiu, respectiv Otopeni.

Leo_
17th October 2005, 11:54
Ne asteapta meciuri destul de grele pe care le vom disputa, probabil, fara spectatori. Asa ca de la Campina trebuie sa ne intoarcem cu o victorie...scorul chiar nu conteaza :) probabil campinenii vor fi foarte "motivati" dinspre vecinii lor :) Asa ca, pe ei baieti ! :D

stefanm14
17th October 2005, 12:32
meci destul de usor, cred ca vom castiga la 2-3 goluri diferenta

spinU
17th October 2005, 15:52
@stefanm14 din contra ,cred ca va fi cel mai greu meci al nostru de pana acum in deplasare...i-am vazut pe campineni la caracal cand au facut 1-1,dar au dominat meciul si doar nesansa i-a privat de victorie.nanu la varsta lui inca se descurca f bine pe gazon si isi conduce bine elevii.oricum sper intr-o victorie macar cu 1-0.

wsk
17th October 2005, 16:28
m-a incantat faptul ca universitatea poate sa joace bine si fara stanga , asa ca sunt optimist pt meciul de la campina !!

Sper sa venim cu cele 3 puncte si fara incidente ! :)

CAMATARU 9
17th October 2005, 19:15
2-0 ptr CRAIOVA /hello /hello /hello are poiana campina stadion sau jucam pe o poiana ?? HAI CRAIOVAAAAAAAAA :D

Cra10veanu
17th October 2005, 22:02
Victorie asigurata, 3-0 Craiova ! si sa adaug ca CS Otopeni bate pe "petrolisti" si Dunarea pe Valcea :D, asa ne mai indepartam putin de cei care ne sufla-n ceafa

litza
17th October 2005, 23:49
Nu cred ca va fi asa usor,dar o sa batem!Ne trebuie moral bun pt meciul de cupa

Ravelly
20th October 2005, 02:00
greu dar vom invinge

confusion
20th October 2005, 08:00
Eu zic ca nu conteaza scorul, atata timp cat vom lua toate cele 3 puncte puse in joc. Si sunt sigur ca le vom lua.
Hai Craiova!!!

EDMOND_
20th October 2005, 08:55
Vom fi destui olteni in tribuna, la Campina!
Pentru cei din Bucuresti : se pare ca este un tren care pleaca la opt dimineata si ajunge in Campina la zece si jumatate.

Antrenorul gazdelor, Stefan Nanu , a declarat ca echipa lui este capabila sa ia cel putin un punct liderului.
Portarul Banica nu va juca , el este imprumutat de la Universitatea Craiova.

bogho
20th October 2005, 10:11
Astea sunt trenurile directe Bucuresti -Campina, care ajung inainte de ora 11.00
P3001 Bucuresti Nord - Cimpina...Ple 06:11 Sos 08:04 Durata 01:53 Km 92
A1748 Bucuresti Nord - Cimpina...Ple 07:18 Sos 08:23 Durata 01:05 Km 92
P3003 Bucuresti Nord - Cimpina...Ple 08:30 Sos 10:18 Durata 01:48 Km 92
Insa in ultima perioada cam toate trenurile care au plecat sau sosit in Gara de Nord au avut intrazieri destul de mari.

spinU
21st October 2005, 00:06
meciul STIINTEI de la campina va fi televizat de tv sport in direct de la ora 11.
de la ora 13 ,tot pe tv sport,va fi transmis inregistrat meciul cs otopeni-petrolul

BornWild
21st October 2005, 22:58
Bogho! Ce treaba au suporterii Craiovei cu trenurile de pleaca din Bucuresti?.Ti-e tie mai usor sa le pui ca stai in Buc?Pune-le pe alea de Craiova:D


Vrei sa pun si eu trenurile de unde stau pana la Campina?

Puc
22nd October 2005, 02:51
Am postat pe thread-ul "Ziare....ziaristi...." ce s-a publicat azi prin ziare. Nu credeam când se spunea cã au ceva cu noi ,dar pt mine a devenit clar cã revenirea in "A" a Stiintei deranjeazã rãu de tot pe unii.Hai bãieti ! nu plecati urechea la niste oameni mici ,trebuie sã invingeti azi ,trebuie sã ne continuãm parcursul excelent de pânã acum!!

BornWild
22nd October 2005, 09:33
Puc, e greseala ta ca dai apa la moara altora! La asemenea articol nici nu ar trebui sa-l bagi in seama ca dupa aia vin altii si fac alt articol ca ar fi stiut ei de undeva ca e blat .etc

Ultras Inter
22nd October 2005, 09:41
Sper sa castige Poiana ,echipa e pe val momentan,mi-e team doar de un singur lucru: Stefan Nanu e oltean...
in rest cineva intreba anterior mai in gluma,mai in serios daca poiana are stadion..il asigur ca are si cu un gazon mult peste al universitatii..craiovenii care or sa vina la mecipot sa confirme..

BornWild
22nd October 2005, 09:46
Pai daca e poiana, normal ca au si ei un imas acolo:D


P.S
Nu te duce la meci ca poate nu ne mai vezi bine dupa aia

Ultras Inter
22nd October 2005, 09:56
Ma repet ,se pare ca pricepi mai greu... "imasul" ala da ture gazonului vostru..stiu ca e frustrant ,dar asta e realitatea !!

BornWild
22nd October 2005, 10:05
Galeria avea dreptate cand afisa bannerul: "Capul jos! Am venit!"

Cat despre echipa a treia a caracatitei fotbalului romanesc, nu pot sa vorbesc decat cand se pune in discutie subiectul sclavie.
In genunchi.......

Ultras Inter
22nd October 2005, 10:14
asta da replica desteapta,bravo,hai ca plec sa vad un meci de divizia "b".
p.s. frustrare mare,pacat,chiar nu e cazul..la nivelul asta..)) !!

BornWild
22nd October 2005, 10:18
Echipa a treia, ai tacut?
Capul jos.....jos....jos.
Sclavia v-a cotropit!Vezi ca mai sunt sclavi pe aici......ia legatura cu ei! POate va organizati ca sa stim mai usor de unde va luam la sapa:evil:

Che Guevara
22nd October 2005, 13:08
Am pierdut acest meci. Acum violentele suporterilor propriit costa enorm. Vom juca 2 etape fara spectatori si este posibil sa ratam promovarea din acest motiv. Este bine??

Rossi
22nd October 2005, 13:41
Dinamo Poiana Campina - U. Craiova 2-0 /(1-0):ok:
38' Aristan
65' Ichim

Victorie mai clara decat o arata rezultatul !!!!:ok:
Victorie meritata a gazdelor ....Dinamo avand 8 ocazii clare ....oltenii nici macar una ...
Gazdele au avut 4 lovituri pe spatiul portii si doua goluri - Deci unde o fi valoarea lui Bornescu (portarul Craiovei) ???:evil:

Joc slab din partea Craiovei(o echipa care vrea sa promoveze in divizia A) ....nici o minge pe spatiul portii adverse spune multe...
Craiova ar trebui intai sa-si faca echipa si deabia pe urma sa viseze la divizia A ...:ciocan:

E klar ...Craiova e victima sigura in meciul din Cupa cu F.C. National ....

DUNAREA GIURGIU 0-1 CSM RÂMNICU VÂLCEA / CSM trece pe primul loc /hello





ps:("ITA te rugam ,astazi vrem sa castigam","ITa nu uita astazi vrem victoria" - repertoriu din anii ''80 ) :rosu:
Galeria Craiovei formata din 100 de suporteri a avut o prestatie mai mult decat modesta
Dupa marcarea primului gol probabil au parasit stadionul deoarece nu sau mai auzit deloc.

Puc
22nd October 2005, 15:55
Am pierdut acest meci. Acum violentele suporterilor propriit costa enorm. Vom juca 2 etape fara spectatori si este posibil sa ratam promovarea din acest motiv. Este bine??
Încep să cred că în acel meci galeria ploiestiului a provocat stiind că in olteni curge un sânge mândru care nu acceptă să fie jigniti la ei acasă.Smecherasi de ploiesti:no: .
Meciul ăsta este de domeniul trecutului ,trebuie sa ne ridicăm repede ,repede!

ASP
22nd October 2005, 17:20
tu vorbesti de 100 de suporteri??????? poti pronunta numarul asta imens pe care nu-l veti atinge niciodata???????????

spinU
22nd October 2005, 20:12
meci f slab al STIINTEI...cred ca au tratat meciul cu prea mare lejeritate...se cunoaste ca oltenii,luati individual,au valoare mai mare decat campineni,dar prahovenii si-au dorit mai mult victoria...

phlo
22nd October 2005, 20:24
craiova a luat bataie din prostia lor nu ca poiana a fost mai buna. dar eram sigur ca dupa un parcurs remarcabil pana acum trebuia sa li se urce la cap, lucru care s-a si intamplat.

in momentul asta craiovei i-ar trebui un antrenor cu experientza care sa stie cum sa-si tina jucatorii modesti, pt ca mai e pana promoveaza si sa nu aiba vreo deceptie la sfarsit cand se va trage linie

DanielAndrei
22nd October 2005, 20:31
ce rau imi pare pt olteni...felicitari Dinamo....

danny_sarari
22nd October 2005, 20:44
ps:("ITA te rugam ,astazi vrem sa castigam","ITa nu uita astazi vrem victoria" - repertoriu din anii ''80 ) :rosu:
ejti jalnic...cum sa strige galeria craiovei asa ceva...probabil din cauza ca ai urechiile umplut cu :degete: ai inteles in loc de poiana stiinta...galeria craiovei la acest meci a fost de peste 150 de suporteri...si pt a veni la acest meci a trebuit sa i-a 2 trenuri...numai vorbiti voi de deplasari ca va platesc conducatorii sa va duceti si voi in deplasari(chiar ei au spus)

Cra10veanu
23rd October 2005, 02:56
se cam lasa ceata, doua meciuri importante se vor disputa fara suporteri, urat de tot. Parca-mi trece prin minte ideea cum ca ploiestenii au facut intentionat sa se ajunga aici ca sa ne puna bete-n roate, Stanga tre sa puna parul pe jucatori pentru urmatoarele meciuri ca e de rau.SINT DEZAMAGIT COMPLET !!!!

dragosblue
23rd October 2005, 04:23
Am jucat slab si am meritat sa pierdem, nu conteaza circumstantele (ultrase italian, daca asta e teren, la Cimpina...Tu cred ca vorbesti despre terenul de acum 20-30 de ani).
Trebuie sa ne revenim repede, chiar as zice ca pina la urma Cupa nu conteaza, caci urmeaza 2 meciuri dificile acasa fara spectatori.
Nu trebuie sa uitam ca NIMENI nu se astepta la un asemenea traseu al Stiintei, deci trebuie sa avem rabdare si sa fim in continuare linga echipa.
Hai STIINTA !!!

sonty
23rd October 2005, 08:01
eu n-am prea priceput nimic din meciul asta. doua goluri pe doua greseli de marcaj. un joc de pase care se lega normal pana pe undeva pe la mijlocul terenului, de unde plecau pase aiurea chiar si de la Stanga. nu pricep si basta...:((

fia
23rd October 2005, 09:30
Dar de iesirea lui Andrei Ionescu nu zice nimeni? Stanga mi s-a parut ca s-a infoiat prea tare in pene... L-a bagat in teren... il lasa, nu-l trimite la vestiare sa ramana echipa cu 2 oameni mai putin. Daca vrea sa-l pedepseasca il arde la bani sau nu-l mai convoaca la echipa de cum incolo. Dar sa-i faci asta unui jucator de 17 ani mi se pare o nesimtire crasa, tupeu de cartier, "iesi ma afara ca-ti sparg fata nu vezi ca eu sunt mare si tare si tu doar un pusti"?

ASP
23rd October 2005, 12:35
stanga a facut foarte bine ca si-a impus punctul de vedere. andrei ionescu e doar un copil si pe deasupra si un fotbalist care trebuie sa stie de frica cuiva. disciplina trebuie sa fie maxima pentru a nu exista probleme gen bisericute, mancat intre ei, facutul antrenorului s.a

Bbi's rules
23rd October 2005, 12:52
fara stanga craiova nu promoveaza:(

BornWild
23rd October 2005, 12:56
Dar a batut pe cfr......ai uitat?.......cand se joaka meciurile de cupa Romaniei, cfr ce face?......:evil:

EDMOND_
23rd October 2005, 14:07
Stinga are partea lui de vina si Fia are dreptate. daca voia sa il pedepseasca pe Ionescu ( care de altfel a facut singura faza notabila a reprizei a doua) trebuie sa il lase pe bara in meciul urmator sau sa il atinga la contract. sau , daca a jucat prost sa-l fi schimbat. Atat timp cat a facut trei schimbari iar jucatorul a ramas in teren ce rost mai are sa vorbim....
Si inca ceva ... Ionescu nu a fost mai slab in teren decat jucatorul Stinga caruia (spre deosebire de toate meciurile anterioare) nu i-a iesit nimic. A intrat in teren neincalzit si foarte nervos ... Pur si simplu s-a dezechipat si a intrat.
Ca antrenor calca in unele aspecte pe urmele lui Cartu. In sensul ca , de catva timp, vorbeste foarte urat cu jucatorii si uneori ii jigneste destul de urat...

Chestia cu propunerile de blat din partea Craiovei a fost doar "praf in ochi". In realitate campinenii au fost motivati financiar ( se pare destul de consistent) de catre Petrolul ( era si normal, distanta dintre cele doua orase este doar de 30 de km). Campina a jucat foarte energic si uneori destul de dur. In prima repriza Craiova a controlat ( insa fara faze periculoase ) jocul.... apoi mecanismul echipei s-a dereglat dintr-o data, dupa golul primit ..
Ar trebui sa mentionez ceea ce am aflat dupa terminarea jocului. Jucatorii din Campina au provocat la fiecare faza de joc injurandu-i permanent pe cei din Craiova. Asta sub ochii arbitrului care nu a intervenit in nici un moment, iar atunci cand capitanul echipei, Ciuca, i-a atras atentia l-a avertizat si l-a amenintat ca il elimina de pe teren.
A permis si antijocul Campinei din repriza doua, tragerile permanente de timp fara sa acorde nici un cartonas. In repriza doua pe teren nu mai exista decat o singura minge dupa care copii de mingi nu mai alergau... Doar atunci cand mingea era bubuita in tribuna, de undeva din dreptul oficialei aparea o noua minge.

Insa am pierdut pe mana noastra, am avut un antrenor nervos si neinspirat si niste jucatorii care au uitat partitura de pana acum, preocupati mai mult de provocarile jucatorilor gazde. Nu stiu daca nu a gresit si Bornescu, nu am vazut reluarile, dar cred ca macar unul din goluri a fost marcat cu capul, din careul de sase metri...

Insa nu cred ca trebuie facut un capat de tara din asta... Trebuie recuperat jucatorii din punct de vedere al moralului pentru meciul din cupa, dar mai ales pentru urmatoarele trei din campionat ( cele doua de acasa , fara spectatori si cel de la Sibiu..

dragosblue
26th October 2005, 20:39
Una din cauzele principale a pierderii meciului cred ca a fost si latimea terenului, care la tv parea foarte ingust, la limita inferioara a regulamentului.
Aici (latimea terenului) tind sa ii dau dreptate lui Andone in comentariul despre meciul cu gazarii.