PDA

View Full Version : B3: "U" Cluj - UTA , 22 octombrie 2005



micutzu
17th October 2005, 09:37
Fratiilor un derby de traditie. Speram sa scoatem un rezultat bun mai ales ca sambata asta parca am jucat ceva, ceva ce semana a fotbal.
Astept parerile voastre.

zuzubuoy
17th October 2005, 13:47
Felicitari, si continuati tot asa!!!

micutzu
17th October 2005, 14:39
Speram. Tisza e un didact si un preparator fizic foarte bun. Rosca nu cred ca mai trebuie prezentat. Jucatorii in marea lor majoritate au sub 25 de ani si au potential. Eu sper (asa cum am zis si la inceputul campionatului) sa incurcam si Clujul si Oradea si Gazul. Cu Gazul nu ne-a iesit :( cu voi s-a intamplat minunea :D si speram sa ne iasa si sambata fiindca trebuie sa iesim de la -6 unde suntem acum. DOAMNE AJUTA !!!

Robi
17th October 2005, 14:51
Va fi 2-1 pt UTA!

Darkslowstar
17th October 2005, 14:51
Tare greu de dat un pronostic la meciul asta, din motive mai mult sentimentale. :D
Parca totusi un succes al aradenilor m-ar incalzi mai mult, avdn in vedere situatia grea in care se afla. Clujul are timp pt ca nic contracdandidatele nu sunt foarte vii.

Ozzy76
17th October 2005, 16:01
Sincer, sunt tare pesimist. Echipa joaca din ce in ce mai apatic (cel putin in atac), fara sclipiri in joc. Asa ca pronostichez un 0-0 (cel putin apararea sta bine, 2 goluri primite din care unul din penalty). Asta mai ales daca UTA va veni la Cluj sa joace betonata in aparare, cum au jucat cred 80% din adversarii nostri. Daca vin la 0-0, prin prisma ultimelor jocuri, e posibil sa le iasa. Daca nu, e un meci de 1X2. Oricum, sper ca la final sa fie rezultatul pe care mi-l doreste inima, si nu ceea ce ar sugera logica.

micutzu
17th October 2005, 16:41
Nu cred ca vor sta la cutie. Si la Oradea ne-am aparat dar nu exagerat (poate dupa ce am inscris golul 2). Baiatii au moralul ridicat iar langa ei sunt 2 oameni cu caractere puternice care se vede ca, conlucreaza. Sunt prieten (si nu numai eu ci toti utistii) cu suporterii lui "U" dar sambata vom fi adversari.
Deci : HAIDE UTA !!!

HIV
17th October 2005, 16:56
Degeaba , sambata macati bataie :D 2-1 sau 2-0 dar clar mancati bataie .

inter
17th October 2005, 18:06
bate U ... detasat ... la cel putin 4 goluri diferenta!

t.b.
17th October 2005, 18:38
Se apropie singurul derby al seriei, doua echipe cu un palamares cat restul echipelor din serie luate la un loc :D

Galeriile se stie, de departe cele mai tari din serie, sper ca o sa vina cat mai multa lume la stadion sa se mire (vorba lui Moromete :D)... aia din gruia. Sper sa se mai dreaga si vremea ca azi a fost o zi tare nashpa :( si daca va fi asa si sambata probabil o sa vina mai putini spectatori

Despre meci ce pot sa spun, nu o sa ne fie usor, dar avem o aparare solida si n-as crede ca o sa primim gol, in atac sper sa se rezolve problemele de concentrare si sa marcam cel putin o data. De o grija au scapat aradenii, Bus e convocat la nationala U18 si va absenta in acest meci. Din pacate pentru noi pe partea stanga avem cele mai mari probleme de lot, avem un singur fundas (Tarlea) si un singur mijlocas stanga (Bus) obisnuiti cu meciurile oficiale. In absenta lor suntem nevoiti sa improvizam, acum in locul lui Bus cel mai probabil o sa joace un alt junior, Vascan, care a jucat f. putin, etapa trecuta cred ca a jucat primul meci ca titular.

Noi avem neaparat nevoie de victorie pentru a ne mentine in fata, aradenii au si ei nevoie de victorie ca sa scape de griji dar sunt convins ca se vor multumi si cu un egal, insa sper ca nu se vor apara cu 11 oameni, sa joace deschis si cel mai bun sa castige :ok:


Si inca ceva "U" si UTA in A speram cat mai curand...

RedBaron
17th October 2005, 19:31
posibil sa iasa orice la meciul acesta. UTA parca isi revine, CJ pierde din fuleu, nu se stie.

la noi au revenit niste jucatori, asa ca avem sperante.

micutzu
18th October 2005, 09:34
Nu v-a fi usor pentru nimeni. Noi suntem in revenire, Clujul nu e chiar in cea mai buna forma. Baietii stiu sa se mobilizeze la greu si in plus am incredere in Rosca si Tizsa.

P.S.1. Baroane cand imi mai corectez titlurile spune si la baiatu :D ca era sa nu-l mai gasesc.
P.S.2. Mai e cate unii care cred ca scriu prin somn pe aici. In fine...treaba ma distreaza.

micutzu
21st October 2005, 09:34
Si maine, mare meci mare!
Cel mai bun sa castige, sa fie arbitraj corect si cei mai buni sper sa fim noi maine. :D

Ozzy76
21st October 2005, 09:35
Un nou element in ecuatia acestei partide, din pacate unul foarte trist pentru noi, "U"-istii. Este vorba de moartea prematura la numai 58 de ani a lui nea Dan Anca, unul din cei mai devotati oameni fata de culorile alb-negru pe care i-a avut orasul nostru in ultimii 30 de ani. Nu stiu cat de mult e un element care sa mobilizeze sau sa demoralizeze jucatorii nostri, ce pot sa spun e ca multi dintre cei crescuti inca de la juniori de noi l-au avut ca si antrenor pe nea Dan, si poate ca un asa eveniment tragic ii va mobiliza mai mult.

micutzu
21st October 2005, 16:15
Sincer imi pare rau. :( Nu ma bucura de fel, asi fi preferat sa nu aibe loc astfel de evenimente. Mai ales ca suntem prieteni cu clujenii si eu vreau sa castigam datorita muncii pe teren si nu necazurilor din afara terenului pe care le au adversarii nostrii.
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.

RedBaron
21st October 2005, 17:32
33% batem , 33% facem egal :)

jorgensen
21st October 2005, 18:15
si restul nu conteaza

Angelina Jolie
21st October 2005, 19:34
Forza Uta!

t.b.
21st October 2005, 19:38
Vedem noi maine ce-o sa iasa, eu zic ca o sa batem la un gol diferenta... din pacate nu ne vom putea bucura asa cum trebuie dupa victoria din derby (singurul derby al seriei), vestea ca Dan Anca a trecut in lumea celor drepti ne-a socat pe toti "U"-istii :(

Angelina Jolie
22nd October 2005, 02:03
Sa vezi tu ce o sa va socheze scorul de azi. :degete: :degete:
FORZA UTA!

t.b.
22nd October 2005, 02:17
Tu vezi-ti de ecomaxu` tau, ca iar v-o furati cu 5-0, vai de natia voastra de amarati, noroc ca sunteti putini altfel ar fi jale...

ginu
22nd October 2005, 05:57
"U" 3-1 UTA
Nu de alta, dar cand a jucat cu echipe bune, U totdeauna a jucat bine...
Totusi, as vrea s-o vad pe UTA venind cu noi de mana in A la vara.
"U" trebuie sa promoveze anul acesta. Pentru Dan Anca, si ceea ce reprezinta el: spiritul unversitar. /hello

Angelina Jolie
22nd October 2005, 08:14
Bate UTA cu 3-1 ca si anul trecut. Nu de alta dar trebuie sa le scoata odata din cap visele de promovare amaratilor astia.
FORZA UTA!

Ozzy76
22nd October 2005, 13:36
Deci Marilyn, cum te simti acuma?

t.b.
22nd October 2005, 14:39
Lasa-l ca-i obisnuit cu dezamagirile, ca doar tine cu caile ferate gruia :evil:

Ma, e bine ca am batut, da` tre` sa recunoastem ca n-am jucat deloc bine, un meci slab fara ocazii mari, noroc cu golul din minutul 16, asa-s echipele mari, castiga si atunci cand nu joaca bine :D

PROMOVAM

inter
22nd October 2005, 15:55
:headbang: cata dreptate ai t.b. .... da ete ca altii cand o dau in balarii isi revin mai greu!

omul
23rd October 2005, 19:47
t.b., ce derby e ala intre galerii prietene, ca despre derby intre cele doua echipe nu se pune chiar deloc problema (vezi locurile din clasament), iar de o rivalitate traditionala n-am auzit, nu de alta, da' ai repetat obsesiv "singurul deby"

t.b.
23rd October 2005, 19:52
Derby de traditie, daca te uiti la palmaresele celor 2 echipe o sa intelegi de ce "U"-UTA e singurul derby din serie, din pacate derby-ul de sambata nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor, joc slab, spectatori putini numa` vreo 2500. Doar galeria noastra a fost la inaltime, dar asta se intampla meci de meci :D

dragos_popa17
24th October 2005, 11:49
Mda, noi am avut o ocazie mare, din care am si dat gol, iar UTA n-a avut nici una, deci meci slab ca si calitate. Noroc cu galeria noastra, cum zice si t.b., de unde a venit tot spectacolul. :D In rest, mi-a placut Vascan, a dat si gol si a reusit cateva driblinguri superbe, pacat ca nu a avut cu cine continua acele faze. Va avea concurenta Bus de acum incolo. Asta daca nu cumva il urca Grozavu in atac.

micutzu
24th October 2005, 11:53
Asa am citit si eu, meci slab. Noi parca am avut o semiocazie iar voi ati mai avut una in min. 70, cap scos de Grozav de sub bara.
Eeee sa nu uit noi am luat un rosu :D in min 83, asta ca sa nu ne stricam continuitatea cu suspendatii.

dragos_popa17
24th October 2005, 12:09
Pai e constanţa e o calitate mult cautata la o echipa. :D

omul
24th October 2005, 14:28
Derby de traditie, daca te uiti la palmaresele celor 2 echipe o sa intelegi de ce "U"-UTA e singurul derby din serie
Fara suparare, dar dupa logica ta, in sezonul '02-'03 cand era UTA in A, de exemplu meciul Steaua-UTA ar fi trebuit sa fie considerat "mai derby" decat Steaua-Rapid de exemplu, UTA avand atunci numar triplu de titluri fata de Rapid.
Hm, miroase a ambreiaj uzat pe-aici :D

p.s. : despre palmaresul echipelor din B3, nu-ti mai repet toata povestea pe care ti-am scris-o la topicul "Rivalitatea FC Bihor - UCluj", sunteti pe locul 3, sorry.:drak:, deci care singur derby? (din p.d.v. al palmaresului cum spuneai)

t.b.
24th October 2005, 18:47
Pe locul trei :happy:happy:happy esti amuzant omule...
Pai sa o luam asa
Noi 50 de sezoane in A
UTA 37
Voi, conform statisticii oficiale 12, dupa cum ai zis pe celalalt thread 35 si tot nu va puteti compara cu noi sau UTA

Si daca facem o comparatie si intre galeriile echipelor din serie, a noastra si a lui UTA sunt cu mult peste celelalte, aici nu sunteti nici macar pe locul trei, Resita are o galerie frumoasa, la fel avea si Hunedoara, acuma nu stiu ce mai e pe acolo, chiar si Olimpia sunt un pic peste voi :evil:

omul
25th October 2005, 00:29
Pai sa o luam asa
Noi 50 de sezoane in A
UTA 37
Voi, conform statisticii oficiale 12, dupa cum ai zis pe celalalt thread 35 si tot nu va puteti compara cu noi sau UTA


Poate sunt eu amuzant, dar tu imi provoci mila. Din pacate pentru tine palmaresul in Divizia A se rezuma doar la numarul de participari... Chiar iti doresc sa prinzi ziua cand vei scrie aici si un titlu de campioana in dreptul Clujului... da' chiar nu se intrevede :drak:

Si fara suparare, dar 37 este chiar comparabil cu 35 ,cum am scris dincolo sunt de fapt 36!!! mea culpa, si palmaresului nostru include un titlu si o cupa, nu doar cele 36 de sezoane.......ca sa nu mai vorbim ca avem si mai multe locuri 2 la activ (locul 2 =U's top of the top) deci te rog...

Sa nu fiu inteles gresit - am un respect deosebit atat pentru U cat si pentru UTA , "dusmania" asta extrema :) pe care le-o port aradenilor, de exemplu, nu ma face sa nu respect o echipa cu traditie, sunt chestiuni care nu se pot amesteca, dupa parerea mea.

Iar opiniile tale sunt putin lipsite de respect la adresa Bihorului(din nestiinta probabil), si a unor legende precum Iuliu Bodola, Gh Bodo, Gh Vaczi (vezi o lista a golgheterilor) sau Baratky,Satmareanu II,Attila Kun...

p.s. : alea 12 sezoane de care zici tu sunt sezoane in care ECHIPA S-A NUMIT FC BIHOR !!!!!:headbang: Se numeste FC Bihor din 1972, a mai avut si alte nume ...
Apropo, iti stiu sursa ta nesecata de statistici (nu fac reclama altor site-uri :), ti-o scriu pe prv) - este statistica aia de care iti spunem data trecuta in care pana si Crisul si FCB sunt tratate ca echipe distincte, atunci de ICO sau CAO ce sa mai vorbim - nu stia omul ce draq'

t.b.
25th October 2005, 01:12
"U" Cluj a fost si va ramane campioana elanurilor nestavilite, asta a spus-o cel mai mare jurnalist sportiv roman, Ioan Chirila, intamplator sau nu simpatizant a lui "U", cel care a scris una dintre cele mai frumoase carti dedicate unei echipe de fotbal - "Sepcile Rosii", si asta nu o spun doar eu...

Un lucru care ne innobileaza este faptul ca am refuzat sa jucam in campionatul Ungariei in timpul ocupatiei, preferand sa plecam in exil la Sibiu. Pentru asta am castigat respectul unei tari intregi, e un gest unic in istoria forbalului. Spre deosebire de alte echipe care se lauda ca au castigat un titlu de campioni in tara cotropitoare :evil:

"U" a fost o stare de spirit, la noi se juca din placere si din entuziasmul tineretii, majoritatea jucatorilor erau studenti, unii localnici altii veniti la studii. Publicul a fost atras ca de un magnet de placerea cu care se juca la noi, multi dintre cei care veneau la studii in Cluj ramaneau cu "U" in suflet. Aveam si inca mai avem suporteri prin tot Ardealul, nu cred ca multe echipe se pot lauda cu acest lucru.

Partea cu singurul derby este o opinie personala si nu vad de ce s-ar simti ofensati suporterii bihoreni. Pentru mine un meci cu UTA nu se compara cu un meci cu alta echipa din B3 indiferent de nume sau pozitia in clasament. Am un respect deosebit pentru aradeni si probabil asta-i motivul... asta nu inseamna ca nu apreciez performantele ECHIPELOR din Oradea...

omul
25th October 2005, 02:27
[B]performantele ECHIPELOR din Oradea...
"This could last forever, so I quit." said by a grat man, Omul :D loool

Mdah, se pare ca tot timpul vei putea fi ironic pe seama faptului ca ne-am schimbat numele de mai multe ori. Ce sa faci, asa-i românul, tot schimba, tot inventeaza nume, pana si numele nostru ca popor... parca odata eram "vlahi", nu?! ...

King of Hell
25th October 2005, 09:21
Ba deja ma plictisesc ma, prea defilam in serie ca Panzerele in Polonia.

Kidu
25th October 2005, 13:35
Sa fim seriosi. Mai aveti mult pana departe...

arad80
27th October 2005, 02:03
ce tot vrea ala cu editiile lui la echipele din bihor?
nu te mai compara tu cu aradul si clujul,ca esti departe...
si daca tot vrei sa socotesti cu editiile,nu uita de Amefa,Gloria,Vagonul...toate din Arad;asta sa aduni la 37 cate are UTA!
peste tot,bihorenii astia se baga in seama cu istorie,cu traditie,cu titluri...ei in majoritatea tin cu steaua,si probabil de acolo li se trage...

Forza UTA!

Darkslowstar
27th October 2005, 09:12
Ba deja ma plictisesc ma, prea defilam in serie ca Panzerele in Polonia.


Care serie frate, C3? :D
Pai in cazul asta incercati sa defilati si voi pe locul 1 ca de pe restul e cam problematic sa promovati :ok: