PDA

View Full Version : Etapa 10: Rapid - Steaua



Pages : [1] 2

ADelPiero
16th October 2005, 22:24
Duminica, 23 octombrie 2005: Rapid - Steaua, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
16th October 2005, 22:27
Conform unui grafic urmeaza un 0-0.
Daca se confirma acest scor va prezint graficul ,dar si urmatoarele previziuni :P

Ioca10
16th October 2005, 22:29
2 mai vb dupa meci.

Paul
16th October 2005, 22:29
ma rog urmeaza un egal ... nu neaparat 0-0

deci Steaua are asa
V E V V
V E V V
V

Am ajuns la etapa a 9-a :P
Urmeaza un egal :P

Ioca10
16th October 2005, 22:32
Nu poti lasa egalu pentru mai tarziu:D

Paul
16th October 2005, 22:53
Hehe , iti dai seama ca nu m`ar deranja ... :P

esku
16th October 2005, 22:58
bate steaua la scor .... 0-3 sau 1-4 :ok:

rhadoo
16th October 2005, 23:30
Meci Egal

don_denver
16th October 2005, 23:33
sper sa bata steaua..pana una alta ...ar putea fi un egal...vom vedea insa, zic eu, un meci frumos...atat steaua cat si rapidul au nevoie neaparata de puncte..rapid pt a se apropia de podium, steaua pt a-si pastra fotoliul...

codrind
16th October 2005, 23:39
Meci de 2 solist!
steaua e în formă!
rapidul nu mai e singur! :evil:

andrei_cj
17th October 2005, 00:08
La ce forma arata Steaua nu cred ca o sa aiba probleme in a bate pe rapid oricum saptamana asta mai mult conteaza cred ca trebuie sa bata toate trei echipele romanesti JOI!

uti2102
17th October 2005, 01:38
Un egal ar fi bun. De ce ? Pentru ca Dinamo va pierde in retur pe Giuleshti !
Desigur insa ca baietzii vor merge la victorie shi poate o vor obtzine ! :ok:

ADelPiero
17th October 2005, 01:51
Meci de 2 solist!
steaua e în formă!
rapidul nu mai e singur! :evil:

in sfarsit mai spui si tu ceva adevarat si frumos....

ps. scor 1-4 :D

Cra10veanu
17th October 2005, 02:31
Daca rapidistii isi revin asa cum sustin, ma astept la un egal.

Nexus
17th October 2005, 04:39
Nu pierdem. Rezultat deschis si decis de forma si moralul de moment a echipei.

Rossi
17th October 2005, 05:07
fiecare a votat cam ce'si doreste :) ...
e un meci de 1 x 2 ...
Rapid e in revenire ....joaca acasa ...Steaua va fi obosita din Uefa ...parerea mea ( si dorinta... ) ca Rapidul poate invinge Steaua ...

suporterita
17th October 2005, 09:31
Steaua anul asta bate tot ce misca.nu cred ca se mai intimpla ca anul trecut sa pierdem cu 1-2,atunci Rapid era mult mai puternica ca acum.

Sunchase
17th October 2005, 10:18
Un 1-0 ar fi perfect normal :)

ieppy
17th October 2005, 10:21
lojic si natural. :D Ce iti e si cu normalitatea asta. :happy

be@
17th October 2005, 13:20
Te-ai specializat in goluri decisive, vrei sa marchezi si cu Steaua?

Buga:Mi-as dori enorm sa marchez contra stelistilor, ar fi extraordinar. Sigur, important este sa castiga m, nu sa marchez eu, dar vreau sa dau cel putin un gol Stelei.

Daca pierdeti contra Stelei, sansele la titlu vor deveni mai mult teoretice...
Buga:Nici macar nu ne gandim ca am putea pierde. Vom fi pe ei din primul minut, cum am fost si cu Feyenoord, nu avem cum sa pierdem daca ne vom darui. Suporterii vor fi alaturi de noi si mereu cand ei ne sprijina ne dam viata pe teren. Galeria e cu adevarat al 12-lea jucator pentru noi.

Sursa:Atac

Vand vise
17th October 2005, 13:40
0-3
un scor foarte normal :D

Paul
17th October 2005, 14:49
Un egal ar fi bun. De ce ? Pentru ca Dinamo va pierde in retur pe Giuleshti !
Din pacate te contrazic ...

De cate ori se lupta fie Steaua - DInamo , fie STeaua - Rapid , si Steaua tine de conjunctura cu Dinamo ... castiga Rapid meciul , iar cand tinea cu Rapid castiga Dinamo ...

Si oricum relatiile Rapid - DInamo sunt stranse , mai ales cand una nu lupta pentru nimic , iar alta lupta la titlu ...

Nu tii minte cand Giovanni ca presedinte al Rapidului a ajutat DInamo ... 2-3 in Giulesti ... meci de toata jena

RstInPc
17th October 2005, 14:57
... 2-3 in Giulesti ... meci de toata jena
...comentariu de toata jena...

Mda, meci de...2 X 1. Daca se vor concentra si nu vor mai cade psihic dupa primirea vre-unui gol, rapidistii au ocazia da incurce Steaua. Vorba lor "Prin munca si staruinta vom ajunge la dorinta". Sper la o victorie a rapidistilor dar nici un egal n-ar fi rau.

dede
17th October 2005, 15:12
meci de X2. rapid incepe sa-si revina, dar la ora actuala Steaua este peste rapid.
Ambele echipe au nevoie de victorie: rapid pt a se apropia de Steaua si dinamo, iar Steaua pt a ramane pe primul loc. Sa speram ca va fi un meci frumos si cu multe ocazii

be@
17th October 2005, 15:24
Rapid, sa nu cumva sa ma dezamagesti.Vreau sa castigi neaparat !

remy
17th October 2005, 20:44
Rapid va castiga:
1. e ultimul joc in care se mai poate mentine in plasa lui steaua si Dinamo
2. scandalul cu JIJI ii va afecta pe toti de la Steaua
3. vor fi obositi dupa meciul cu LENS

marcel
17th October 2005, 22:11
daca vor face un meci bun in uefa, vor castiga cu rapid! scanalul lui bodu cu becali poate ii va mobiliza si mai tare pe stelisti. meci de x2

Paul
17th October 2005, 22:43
Rapid, sa nu cumva sa ma dezamagesti.Vreau sa castigi neaparat !

be@ , nu vezi ca orice ti`ai dori , iese invers ( a se vedea cazurile Farul si Iasiu`)

be@
17th October 2005, 23:13
Pai odata si odata tot o sa-mi iasa. :P

SORENSEN
17th October 2005, 23:50
Cred ca vom castiga , e unmeci greu dar daca nu ar fi nu-am mai progresa , cel mai probabil 0-1 , dar daca va fi spectacol si vom castiga nu ar fi rau de loc

rhadoo
18th October 2005, 00:25
lupta mare intre 2 echipe de varf.rapidu daca nu reuseste sa faca un rezultat bun s ar putea sa isi schimbe antrenorul.copos sta la cotitura

uti2102
18th October 2005, 00:45
Rapid, sa nu cumva sa ma dezamagesti.Vreau sa castigi neaparat !
Mai tanti, tu te dai cu Iashu' shi Natzionalul da de fapt eshti dinamovista pana in maduva oaselor !!! Halal ! :happy


Rapid va castiga:
1. e ultimul joc in care se mai poate mentine in plasa lui steaua si Dinamo
bla bla
Se zice "Stelei" shi "lui Dinamo", ca asha e corect gramatical. Sau eshti din ginta celor cu "le multzumesc la totzi" sau "dedic golul lu' mama" ?!

george-dinamo
18th October 2005, 08:13
eu zic ca rapidul nu va pierde. au nevoie de asta. plus ca nu stiu daca observati, dar ultimele 2 etape au castigat prin erori de arbitraj....penalty care n-a fost si offside. asa ca watch out!

akx
18th October 2005, 09:55
vor fi destul de obosite echipele
cine va avea rezerve mai in forma, va castiga
nu stiu cat va conta pt moralaul echipei situatia lui gigi ,scandalul
e o presiune in plus

be@
18th October 2005, 12:44
Mai tanti, tu te dai cu Iashu' shi Natzionalul da de fapt eshti dinamovista pana in maduva oaselor !!! Halal ! :happy



Daca nu suport clubul vostru, asta nu inseamna ca sunt dinamovista. :evil: Si ei imi sunt antipatici, sa stii!

Sunchase
18th October 2005, 13:42
eu zic ca rapidul nu va pierde. au nevoie de asta. plus ca nu stiu daca observati, dar ultimele 2 etape au castigat prin erori de arbitraj....penalty care n-a fost si offside. asa ca watch out!




:happy esti tu sigur ca a fost offsaide ? :happy

uti2102
18th October 2005, 13:47
Fu obsaid. Se vazu doar pe reluarea data la TV, nu de Antena 1, ci de celalant post. :evil:

Sunchase
18th October 2005, 13:48
Ce intelegi prin offsaide , Alpopa ?

Vi3rme_X
18th October 2005, 15:12
Sa aiba Rapidul vreo sansa?neaaa...nu cred!

valys
18th October 2005, 15:17
Merg pe mana Stelei !

SORENSEN
18th October 2005, 16:00
cati oameni doresc raul stelei ... dar vom castiga ca sa fie bine pt toti :)

Paul
18th October 2005, 16:03
Ce intelegi prin offsaide , Alpopa ?

Hai sa`ti spicuiesc putin din regulament (Legile Jocului)

Pozitie de offside (si nu offsaide cum se zice in Giulesti)

Un jucator se afla in pozitie de offside atunci cand se afla mai aproape de linia portii adverse decat penultimul aparator si minge .

Se sanctioneaza jucatorul daca ia parte la joc:
- jucand mingea
- influentand faza
- obtinand un avantaj

Atat timp cat el influenteaza faza (fiindca atinge mingea) ==> off side

Hard
18th October 2005, 17:36
1-4

uti2102
18th October 2005, 19:46
Ce intelegi prin offsaide , Alpopa ?
Buga a trimis mingea catre Niculae, aflat in offside. In extremis, chiar din fatza lui Niculae, unul din fundashi a respins balonul inapoi la adversar, care a inscris. E clar deci ca Niculae a facut "interference with play" ! Daca nu incurca pe nimeni nu era nici o problema. E situatzie asemanatoare cu cea de acum 2 ani, cand din cauza pozitzionarii lui Mutica parca, Stelei i-a fost anulat un gol in meciul cu Rapid pe motiv ca acesta a influentzat faza, incurcandu-l pe portar.

Sunchase
18th October 2005, 20:54
Ce momentul pasei zici tu acolo mai nene?... dupa noile reglementari ale Legilor Jocului emise de FIFA... se semnalizeaza offside in momentul in care atacantul (sau fotbalistul in situatia respectiva) ARATA INTENTIA DE A JUCA MINGEA.
Buga a vrut sa paseze ?! A fost gol valabil , sa fim seriosi !:rosu:

http://www.burtrandworld.co.uk/offside-rule.php :yeah:

Cu steaua a fost diferit atunci.

Vom invinge !

sun
18th October 2005, 20:57
observ ca aici exista Stelisti si anti-stelisti , nu stelisti , dinamovisti , rapidisti , etc. Regretabil :evil:

Se vorbeste mult de un pas gresit al Stelei. Numai ca se uita ca si DINAMO VA VENI DUPA UN MECI JOI , si ARE O DEPLASARE GREA IN REGIE plus ca daca Dinamo se impiedica , Steaua joaca mai lejer si bate doar cu 3-0 , nu cu 5-0 cum ar fi batut in mod normal :evil:

Cred ca putem sa batem in Giulesti si nu va conta cat de obositi vor fi jucatorii , un derby e un derby .

SUNCHASE , Niculae a aratat intentia de a juca mingea , desi era in afara joacului :rolleyes:

Paul
18th October 2005, 20:59
Ce momentul pasei zici tu acolo mai nene?... dupa noile reglementari ale Legilor Jocului emise de FIFA... se semnalizeaza offside in momentul in care atacantul (sau fotbalistul in situatia respectiva) ARATA INTENTIA DE A JUCA MINGEA.
Buga a vrut sa paseze ?! A fost gol valabil , sa fim seriosi !:rosu:

http://www.burtrandworld.co.uk/offside-rule.php :yeah:

Cu steaua a fost diferit atunci.

Vom invinge !

Mahhhhhhhh , nu vorbi aiurea !
Pacat ca nu am scaner , insa am pe birou Legile Jocului , editia tradusa 2005, sa`ti atat ce scrie .

Off side clar la Niculae , fiindca influenteaza faza ...
Deci daca se afla in pozitie de off side si impluenteaza faza , se sanctioneaza !

Uite ce scrie pe site`ul ala...

De fapt si eu am scris mai sus ...
-----------

Un jucator se afla in pozitie de offside atunci cand se afla mai aproape de linia portii adverse decat penultimul aparator si minge .

A player is in an offside position if:

* he is nearer to his opponents' goal line than both the ball and the second last opponent

Se sanctioneaza jucatorul daca ia parte la joc:
- jucand mingea
- influentand faza
- obtinand un avantaj
Commiting an Offside Offence
A player in an offside position is only penalised if, at the moment the ball touches or is played by one of his team, he is, in the opinion of the referee, involved in active play by:

* interfering with play
* interfering with an opponent
* gaining an advantage by being in that position

SORENSEN
18th October 2005, 21:21
e clar in nici un caz fair-play-ul nu s-a inventat sub Grant ....
Succes dar vom invinge noi

Sunchase
18th October 2005, 21:27
Probabil e inventat in ghencea. In subsol :evil:

rasheedkpenny
19th October 2005, 11:50
Remy, daca ai fi citit mai atent ai fi observat ca greselile lui Alpopa au fost intentionate!

Revenind ontopic: daca a fost off-side chiar nu mai conteaza... in cate meciuri am fost nedreptatiti, iata si reversul! Fiecare echipa are asemenea "momente".

Eu sper la un rezultat bun al Rapidului, victorie sau egal, desi meciul o sa fie unul foarte greu! :D

andreiush
19th October 2005, 11:54
Putem obtine un rezultat bun daca baietii vor juca cu determinarea din meciul cu Feyenoord. Eu sper ca asa va fi :ok:

STEAUA-MANIA
19th October 2005, 11:56
Rapid, sa nu cumva sa ma dezamagesti.Vreau sa castigi neaparat !
tare unguroaica de moldova,la fiecare meci al STELEI..Ea "incurajeaza" echipa care joaca impotriva STELEI:D Bravo beeea!Ai castigat titlul de "bea contra" sau "moldoveanca unguroaica contra":yeah:
STEAUA e in forma!Imi place ff mult jocul facut de STEAUA!Protasov imi place ca joaca ofensiv+ are un joc de pase excelent!LUPTA STEAUA!:yeah: Lately ai fost dezamagita rau de tot..:D Dezamagirea ta a fost o constanta!

eu zic ca rapidul nu va pierde. au nevoie de asta. plus ca nu stiu daca observati, dar ultimele 2 etape au castigat prin erori de arbitraj....penalty care n-a fost si offside. asa ca watch out!
hotu striga hotu...george,nu mai vb de arbitraj!Te faci de ras,serios!

Rechinul Ucigas
19th October 2005, 12:04
sper sa bata rapid cu 4-1:happy

STEAUA-MANIA
19th October 2005, 12:06
Mihai,scorul de 4-1 te urmareste?:DSpune mersi ca nu v-am batut 7-3....

Cucu
19th October 2005, 18:05
rapid-steaua 1-0
nu cred ca ia steaua 4 goluri

george-dinamo
19th October 2005, 18:25
"hotu striga hotu...george,nu mai vb de arbitraj!Te faci de ras,serios!" nici voi nu sunteti in masura sa comentati prea mult...cat despre tine, te faci de ras prin tot ce scrii.
sa fie un meci bun si rapidul sa razbune ratarile din meciul cu noi. poate constantin nimereste poarta de data asta.

uti2102
19th October 2005, 19:08
Ce momentul pasei zici tu acolo mai nene?... se semnalizeaza offside in momentul in care atacantul (sau fotbalistul in situatia respectiva) ARATA INTENTIA DE A JUCA MINGEA.
Shi Niculae n-a intentzionat nimic, este ?! El a intrat pe teren doar ca sa se uite la meci :happy

UrsMeier
19th October 2005, 21:57
Daca ne uitam la lotul fiecarei echipe Steaua ar trebui sa castige dar nu exclud si varianta unui meci egal.Cred ca ambele echipe se vor mobiliza la maximum.

be@
20th October 2005, 12:34
Rapidistii sa ia exemplu de la aia mai mici. :drak:

4star
20th October 2005, 12:44
Pai ce, crezi ca asta e meci de cupa? In campionat sa se ia dupa altii mai buni cum ar fi Poli Iasi.:drak:

Hard
20th October 2005, 16:57
1-2 scor final

STEAUA-MANIA
21st October 2005, 11:35
Rapidistii sa ia exemplu de la aia mai mici. :drak:
Da,asa sa faca..sa ia exemplu de la poli iasi,pandurii tg jiu..doar au fost invinse de STEAUA!:yeah:

saphicus
21st October 2005, 11:45
Meciul cu Rapid este un meci intre doua echipe valoroase ale campionatului
romanesc! Daca Steaua va juca ca si in meciul cu Farul sau ca in "etapa intermediara" cu RC Lens, atunci sansele Rapidului sunt minime. Daca deconectarea dupa cele doua succese isi face loc la meciul cu Rapid, intrevad un rezultat de egalitate. Sanse mai mici sa invinga Rapidul pe Steaua in acest moment, chiar daca joaca "acasa" !
Vom vedea daca voi fi infirmat! :ok: :ok:

andreiush
21st October 2005, 11:51
Da,asa sa faca..sa ia exemplu de la poli iasi,pandurii tg jiu..doar au fost invinse de STEAUA!:yeah:
Se referea la Rapid 2 :yeah: Stii tu.. aia care v-au invins :D

fia
21st October 2005, 11:52
Steaua vine cu aere si figuri dupa meciul cuy Lens, ii batem de nu o sa stie de ei.

be@
21st October 2005, 11:58
Ai dreptate, fia. :ok:

andreiush,asa e, la Rapid II m-am referit.

STEAUA-MANIA
21st October 2005, 12:08
bea,ai probleme de comunicare...fa-te inteleasa!
Oricum,STEAUA e pe val..o sa faca "curatenie" prin giulesti.
Ne asteapta o calatorie extraordinara in "civilizatia" de pe giulesti.

fia
21st October 2005, 12:11
Chiar ca civilizatie, in Giulesti, in sfarsit o sa vedeti si voi civilizatie in comparatie cu stadionul vostru dintre cimitire. Noroc ca mai vedeti si voi odata pe an la noi, si inca 5-6 meciuri prin cupe europene, ca altfel ati uita de tot ce e aia civilizatie, ati ajunge toti ca jiji.

STEAUA-MANIA
21st October 2005, 12:15
Civilizatie in giulesti...Luis Fernandez un nene neimportant,care a castigat Cupa Cupelor,a antrenat pe Bilbao,a jucat in Grupe CL,acolo unde rapid nu a ajuns si nici nu va ajunge vreodata..a plecat de la banca de rezerve,plin cu mici "cadouri" din partea rapidistilor!Mai pe scurt:a fost scuipat..nu ca ar fi primul antrenor care este scuipat pe giulesti..sigur nici ultimul!Nici nu-i de mirare ca dinu v-a aratat prosopu..ce mai,o propaganda buna pt tara "visit romania" nu?
Ca sa nu zic de momentu cu PSG cand nocturna s-a stins cel putin ciudat..la un scor care dezavantaja pe rapid.
Esti mandru de rapidistii tai,nu?

fia
21st October 2005, 12:19
Lasa ma cu PSG macar s-a stins nocturna la 0-1... voi ati dat meciul cu 5-0 ca sa se umple alde Paunescu si altii.

Iar faza cu scuipatul e istorie... la fel ca si prezenta voastra in grupele CL.

Aveti noroc ca la voi sunt tribunele departe de bancile de rezerve ca tot aia era.

Si la voi e civilizatie, cand se bat suporterii intre ei? Cu totii sustinand chipurile Steaua? Sau cand vine MM si da cu pumnul cand nu-i convine ceva... hai sa fim seriosi.

andrei_cj
21st October 2005, 12:23
Bate Steaua lejer!

STEAUA-MANIA
21st October 2005, 12:23
Dl fia gt,vorbesc de atitudine,nu de rezultatul mec x,y,z...vad ca iti place sa dai uitarii,fapte care nu-ti sunt pe plac.Vorbeam de civilizatia suporterilor..in ceea ce priveste M Stoica,este jenant ceea ce a facut..si voi aveti conducatori de club penibili:vama+ secundul rada...
Din pacate pt tine..voi nici istorie nu aveti!Asta e..sa vedem daca o sa-l scuipati si pe protasov..

fia
21st October 2005, 12:28
Nu avem istorie????????
Cand a fost adusa pe tancuri echipa voastra noi aveam deja zeci de ani de istorie in spate.
Ca sa nu mai imi aduc aminte de faptul ca ati intrat direct in Divizia A.
Oricum istoria e istorie...

Hai sa vedem meciul de diminica si mai vorbim dupa aia.

STEAUA-MANIA
21st October 2005, 12:29
Corect!Vorbim dupa meci..
Istoria e facuta din succese remarcabile...vechimea nu e istorie...ce succese remarcabile are rapid?

fia
21st October 2005, 12:38
Dam in discutiile clasice.
iar o sa vorbim de cum a castigat echipa nationala pardon Steaua CCE in 86 iar o sa vorbim ca finala Cupa Europei Centrale care nu s-a mai disputat nu se pune... samd.
Istorie nu este egal performante (succese remarcabile). Ala e palmares. Istorie e istorie.

Asta e istorie:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9084

STEAUA-MANIA
21st October 2005, 12:41
Stii care-i cel mai vechi club din Spania?Nicidecum real sau barca...faptu ca ai vechime,nu inseamna ca insemni ceva!Rezultatele sunt cele care conteaza!
Atat la rezultatele anterior cat si post 89-STEAUA este superioara tuturor echipelor din romania!
Vorbim dupa mec de duminica!
HAI STEAUA!/OLE/

superchumbo
21st October 2005, 16:14
Scorul de duminica va fi rezultatul performantelor jucatorilor nu al vehementei celor care posteza. Poate sa viseze Dinamo cat vrea ca Steaua ia bataie in Giulesti, dar nu prea e posibil in acest moment (doar sa ma contrazica Radoi). Daca anul trecut au avut consolarea ca au batut toate echipele bucurestene, anul asta nu cred ca exista nici campionatul nici premii de consolare. Iar meciul cu Feyenord va deveni o amintire distanta, la fel ca amicalul Romania-Germania.

fia
21st October 2005, 16:19
Atunci tu de ce mai postezi?

4star
21st October 2005, 16:38
Steauaaa Victorieeeee! Cred ca va castiga. Asa cum ne-a obisnuit.

fia
21st October 2005, 16:41
Cu cat sunteti mai sus, cu atat mai bine, sa aveti de unde cadea.

Dennis
21st October 2005, 17:56
Bate Steaua 2-0 zic eu.

otinho
21st October 2005, 18:38
un scurt 4-0 .. nu de alta dar sa mentinem cele 4 goluri pe meci .. :evil:

don_denver
21st October 2005, 18:41
Nu conteaza scorul ci sa batem..

uti2102
21st October 2005, 19:25
Fia, tu ne vorbeshti noua de civilizatzie ?!?!? :happy Aminteshte-tzi de "atmosfera" de la meciul cu Rapid II, ca tot vad ca eshti cazut in freza dupa meciul ala. Civilizatzie, este ?! :o:

Pentru acest meci staff-ul va trebui sa lucreze tare de tot pentru recuperarea jucatorilor shi nu in ultimul rand pentru motivarea lor. De ce ? Pentru ca dupa doua meciuri excelente cu Farul shi Lens shi dupa deja reushitele 2 victorii din cele 3 meciuri de "foc", ar putea exista un sentiment de autosuficientza specific jucatorului roman. Vazand insa atitudinea capitanului Radoi incep sa ma mai linishtesc. Jucatorii trebuie sa se gandeasca asha : au facut bine in aceasta saptamana shi au shansa sa o incheie perfect. Sa dea totul pe teren shi apoi vor avea 7 zile de pauza !!! Macar cu gandul la acele 7 zile de pauza, daca nu cu gandul la primul loc !!! Sau mai bine cu gandul la cele 7 zile de pauza pe primul loc :drak:
FORZA STEAUA ! CAMPIONII SUNTEM NOI !

NeBA
21st October 2005, 20:15
Salut baietzi! Azi am fost in Ghencea si nu era nimeni p la casele de bilete si vreau sa shtiu si eu daca se mai vand si maine. Forza Steaua, 3-0 in Giulesti

NeBA
21st October 2005, 20:20
Dak ma poate ajuta si p mine cineva... Am abonament la Steaua, dar nu shtiu cand se scot la vanzare bilete pt. meciul cu Rapid de Duminica. Mersi mult. Forza Steaua

Dennis
21st October 2005, 20:32
Se joaca in giulesti nu ghencea din cate stiu eu...si acolo presupun ca a fost dat drumul la vanzarea biletelor.

SORENSEN
21st October 2005, 22:41
Cu cat sunteti mai sus, cu atat mai bine, sa aveti de unde cadea.
De ce am cadea , Rapid e o echipa valoroasa (inconstanta, asta e bine :rolleyes: ) dar asta e doar un argument iar pentru a invinge Steaua cred ca e nevoie de mai putine declaratii razboinice si mai mult ...
Eu cred ca steaua va invinge pe Rapid desi cred ca va fi foarte greu datorita oboselii 0-1 satisfacator dar mai cred ca jucatorii mai pot face un meci mare si spectaculos.

Fratii_Porcu
22nd October 2005, 08:58
Steaua la ora asta e mai buna fara nici-o discutie,dar sunt absolut sigur ca meciul asta se termina egal.

andrei_cj
22nd October 2005, 11:53
Sa vedem fotbal frumos ca la un derby asta conteaza!

Dennis
22nd October 2005, 14:56
Steaua la ora asta e mai buna fara nici-o discutie,dar sunt absolut sigur ca meciul asta se termina egal.

Lol asta suna amuzant. Ii mai buna fara discutie dar face egal. O sa vezi tu ca bate steaua, dar nu bate la scor mare, eu zic ca 1-2 goluri diferenta.

Rossi
22nd October 2005, 17:07
Axa Steaua-Bacau-Farul-Otelu scartzaie :)

Bacaul a pierdut in fata bistritenilor ...
Farul a pierdut in fata bancarilor ...
Otelu a facut egal la Vaslui si a ramas in zona fierbinte ...
E normal ca si Steaua sa se impiedice !!!

Rapid o sa fie un adversar care o sa'si doreasca victoria , spre deosebire de alte echipe pe care le-a intalnit Steaua in acest tur ...:rosu:
Rapid o sa castige acest meci cu 2-1 si o sa urce pana pe locul 3 in clasament , la 5 puncte de Steaua :)

Steaua 4-0 Oţelul
Steaua 1-0 Bacau
Farul 1-4 Steaua
Steaua si-a terminat meciurile amicale ...... vin vremuri grele !!!!!!!!

be@
22nd October 2005, 17:10
Vai vai, ce va faceti daca retrogradeaza Bacau sau Otelul? :drak:

Neamtu
22nd October 2005, 18:42
Axa Steaua-Bacau-Farul-Otelu scartzaie :)

Steaua 4-0 Oţelul
Steaua 1-0 Bacau
Farul 1-4 Steaua
Steaua si-a terminat meciurile amicale ...... vin vremuri grele !!!!!!!!

si Steaua-Lens 4-0 asta a fost cel mai usor:jerk:

tudi
22nd October 2005, 20:01
Rapid-Steaua 0-2

Dennis
22nd October 2005, 20:01
Axa Steaua-Bacau-Farul-Otelu scartzaie :)

Bacaul a pierdut in fata bistritenilor ...
Farul a pierdut in fata bancarilor ...
Otelu a facut egal la Vaslui si a ramas in zona fierbinte ...
E normal ca si Steaua sa se impiedice !!!

Rapid o sa fie un adversar care o sa'si doreasca victoria , spre deosebire de alte echipe pe care le-a intalnit Steaua in acest tur ...:rosu:
Rapid o sa castige acest meci cu 2-1 si o sa urce pana pe locul 3 in clasament , la 5 puncte de Steaua :)

Steaua 4-0 Oţelul
Steaua 1-0 Bacau
Farul 1-4 Steaua
Steaua si-a terminat meciurile amicale ...... vin vremuri grele !!!!!!!!

Lol voi ziceti orice numai ca sa ajunga Steaua in spatele lui Dinamo. Cred ca voi inca visati...dar voi se pare ca nu va ganditi ca sportul var putea impiedica si pe voi...

phlo
22nd October 2005, 20:10
1-1 sau 2-2 cred si sper :D

steaua e destul de obosita iar rapidul daca pierde nu prea mai are sanse la titlu.

P.S.: un egal ar avantaja dinamo sa speram ca asa va fi

Dennis
22nd October 2005, 20:18
Steaua nu ii chiar asa de obosita cum crezi. Iar rapidu iti garantez eu ca nu mai are sanse la titlu de pe acum. Steaua si Dinamo sunt singurele echipe care sa bat pentru titlu anul asta. Iar Steaua a avut 2 meciuri foarte bune si urmeaza al 3-lea. Ar fii pacat sa calcam gresit acum.

sun
22nd October 2005, 20:53
nu !! phlo . O victorie rapidista ar avantaja Dinamo . De ce nu recunoasteti adevarul ? :no:

DAR STEAUA VA BATE CU 2-0 :yeah:

SORENSEN
22nd October 2005, 22:56
ciudat ca un dinamovist vorbeste despre "meciuri amicale" , dar asta e cand ai multe lipsuri vezi la alti nu la tine ...Putina decenta ca de fair-play n-are rost sa vorbesti cu cineva care face afirmatiile unuia de mai sus.
Oricum cred ca vom invinge si ne vom continua forma buna.

uti2102
22nd October 2005, 23:17
Pai pana in '89 am fost echipa lui Ceaushescu, dupa '90 a fost Iliescu la putere shi d-aia am tot luat titluri, apoi a venit Paunescu shi a facut blaturi la greu, anul trecut ne-au ajutat arbitrii, acum avem meciuri amicale......Tre' sa gaseasca shi ei scuze pentru destinul potrivnic care li s-a pregatit : SA FIE MEREU CU UN PAS IN URMA NOASTRA !!! Deshi dupa mine sunt la ani lumina in spatele nostru.... :drak: Dar totushi, parca e mai dulce senzatzia sa-i shtii cum ishi baga unghia-n gat la catziva centimetri de linia de sosire :happy

Sunchase
23rd October 2005, 00:04
Vei fi prezent pe templu maine alpopa ? :evil:

uti2102
23rd October 2005, 01:07
Mi-e ca de pe acoperishul stadionului Ghencea nu se poate vedea iarba din Giuleshti, asha ca nu, maine nu voi fi pe templu. Mai degraba sub pod :evil:

Swisstec
23rd October 2005, 02:26
Rapid-Steaua. In ultimii ani aceste meciuri au fost mai spectaculoase decat Steaua-Al Dinamoului. Rapidul poate castiga, are un public extraordidar in tribune, vin dupa calificarea cu Feyenoord si Steaua trebuie totusi sa mai piarda puncte.:D Desigur, daca Steaua va juca la fel ca joi, suntem terminati! Sa speram ca va straluci din nou Buga, sa-si revina Niculae si M.Constantin sa nu mai ia atatea cartonase!
Si inca ceva, la faza aceea cu Buga si Niculae, mingea ajunge la Niculae de la fundasul Bacaului, deci nu e offside!!!
Hai RAPID!!!

Dennis
23rd October 2005, 03:20
O sa fie meci spectaculos. Sper ca Steaua sa castige, dar iti garantez ca daca joaca jumate din ce am jucat cu Lens, tot o sa va batem.

Pancujunior
23rd October 2005, 04:13
Rapid - steaua 2-0
cred ca buga si burdujan dau golurile

eddy_steaua
23rd October 2005, 08:11
un o-2 scurt...asta e valoarea echipelor...nimic in rest...doamne ajuta

ronaldinho
23rd October 2005, 09:20
...hehe, meci interesant. doua echipe care au luat cam greu gol de la meciurile disputate impotriva lui Dinamo, ba chiar Rapidul nu a incasat nici macar unul. In primul rand cred ca Steaua nu va aborda jocul in maniera in care au abordat-o impotriva lui Lens sau Farului, cu pressing ucigator in jumatatea adversa. Acset lucru ar fi o sinucidere curata, pentru ca Rapidul are jucatoi capabili sa se descurce pe spatii mici, si daca ies cu migea la picor va fi deranj mare in apararea Stelutei. Cred ca Steaua va juca pe contre, iar daca Protasov e inspirat si-i arunca in lupta pe Cristea si Oprita fundasii Ra[idului vor avea probleme cu cei doi. Oricum o luam meciul va fi interesant din multe puncte de vedere, ce delireaza unii si altii pe aici cu scoruri astronomice fiind doar apa de ploaie. Pronosticul meu este X, dar o victorie a giulestenilor m-ar multumi pe deplin.

stefanm14
23rd October 2005, 10:28
meci f interesant, rapidul este in crestere de forma, dar totusi s-a vazut valoarea stelei in ultimele meciuri...pronostic 2

superchumbo
23rd October 2005, 10:49
Axa Steaua-Bacau-Farul-Otelu scartzaie :)


In retur pe axa asta o sa se inscrie si Dinamo iti promit, dar sta la rand Rapid


Rapid o sa fie un adversar care o sa'si doreasca victoria , spre deosebire de alte echipe pe care le-a intalnit Steaua in acest tur ...


Singurul lucru care pot sa si-l doresca e sa nu ia mai mult de doua goluri. E nevoie de mai mult de asa zisa "dorinta" a Rapidului (si a lui Dinamo de fapt) ca sa treci de cea mai buna aparare.


Daca exista niste suporteri care-i intereseaza mai mult capra vecinului decat vaca proprie, atunci acestia sunt dinamovistii si rapidistii.:rosu: Ati auzit stelisti in fiecare etapa spunand: "sper sa se impiedice Dinamo", "sper sa se impiedice Rapid" ?????

Nu prea s-au vazut

uti2102
23rd October 2005, 11:16
Si inca ceva, la faza aceea cu Buga si Niculae, mingea ajunge la Niculae de la fundasul Bacaului, deci nu e offside!!!

Cred k ar trebui sa vezi din nou reluarea !
Facand abstractzie de acest lucru tushierul nu putea sa vada cine trimite mingea spre Niculae ! Deci datoria lui era sa ridice fanionul iar centralul, in functzie de cine a trimis mingea spre Niculae, sa lase jocul sa continue sau sa fluiere off-side. Din punctul meu de vedere centralul e absolvit de orice vina, intrucat tushierul nu a semnalizat, asha ca el nu putea lua nici o decizie in acest sens.

SORENSEN
23rd October 2005, 11:17
complexati de propria valoare sau propriile insuccese unii sau altii se uita in curtea altuia sperand sa moara capra vecinului .
Ce pot spune e ca am incredere in aceasta echipa si cred ca putem castiga la limita , dar sa nu uite rapidisti ca daca Steaua va juca spectaculos va castiga la un scor mai mare .

eduardionut
23rd October 2005, 16:13
stie cineva daca va juca pana la urma radoi?

Rossi
23rd October 2005, 16:53
================================================== ===========================

Steaua-Shelbourne (4-1;0-0) cu o echipa de descultzi ...
(Shelbourne locul 3 in campionatul Irlandei de Nord)

Steaua-Rosenborg 1-1 (2-3) ... :rosu: Rosenborg locul 8 in campionatul Norvegiei
nu uitati ca a fost 0-3 ..dar au lasat-o aia moale ca nu mai avea rost ...

Steaua-Valerenga (3-1;3-0) cu o echipa care sa prezentat din obligatie ...jucand cu rezervele

Steaua-Lens 4-0 SINGURUL MECI INTERNATIONAL LA CARE STEAUA MERITA APRECIERI
(Lens - locul 12 in campionatul Frantei)

================================================== ============================

in Cupa Romaniei Steaua a fost eliminata de divizionara B Rapid 2
(0-0 dupa 120 de min ,eliminata la loviturile de departajare):rosu:

================================================== ============================

FC Argeş 0-1 Steaua
chinuit ...

Steaua 4-0 FC Naţional :ok:
SINGURUL MECI IN CAMPIONAT LA CARE STEAUA MERITA APRECIERI

Timişoara 0-0 Steaua :rosu:
un punct luat datorita greselilor de arbitraj ...Steaua avantajata in mod clar

Steaua 4-0 Oţelul
BLAT...:rosu:

Pandurii 1-2 Steaua
chinuit ...impinsi de arbitru ...:rosu:

Steaua 2-2 Dinamo
stelistii avantajati clar de arbitrii ...in plus a lipsit omul nr. 1 de la Dinamo : Niculescu

Poli Iaşi 0-1 Steaua :rosu:
gol marcat din penalty -
penalty facut cadou de un fundas iesean care a sarit cu mana in minge la o centrare ...

Steaua 1-0 FCM Bacău
BLAT ... regie proasta !:rosu:

Farul 1-4 Steaua
BLAT ... regie frumoasa !:rosu:

================================================== =============================

Deci :

Dupa un meci bun in cupa eufa cu o echipa destul de modesta care nu merge deloc bine in campionat
(Lens=locul 12 in Franta ) Steaua e vazuta marea favorita la castigarea derbyului Rapid-Steaua , la castigarea campionatului si la castigarea cupei uefa
lol de lol ....





ps: traiasca axa Steaua-Bacau-Farul-Otelu URAAAAAAAAAA !!!!!!!/hello

mihaigerard
23rd October 2005, 17:37
Bai achiles sau cum te cheama,voi ati facut egal cu o echipa de desculti(Heerenven) si nu uita de prestatiile voastre lamentabile din cupele europene...:rosu: :rosu: :rosu:

PS:din retur o sa plece si cel mai bun jucator al vostru - Tamas,asa ca va lasam sa va pregatiti pentru Intertoto cu Iordache capitan...:degete: :degete:

Dennis
23rd October 2005, 17:55
ROFLMFAO!!!! Bah astai culmea la dinamovisti. ei peste tot vad blat, vad jocuri castigat cu echipe de desculti. Uitativa la voi si jucati fotbal. Si la meciul Steaua-Dinamo nu au fost greseli de albitraj, doar nu ia intrat golul 3 la Steaua in prima repriza sau se terminja vreo 4,5-0. Asa ca fiti multumiti. Si nu mai veniti voi cu blaturi ca noi am jucat doar meciuri frumoase cu putine greseli de albitraj. Si de ce nu vad aceeasi chestie facuta si la meciurile lui Dinamo. Ca voi nati avut nici un meci respectabil anul asta. Nici in camionat nici in Europa.

SORENSEN
23rd October 2005, 18:08
...
Steaua-Shelbourne (4-1;0-0) cu o echipa de descultzi ...
(Shelbourne locul 3 in campionatul Irlandei de Nord)
...


Clar pct tau slab (daca tot te crezi achiles) este undeva mai sus deca unde era al persoanei cu care te idenifici:D
Altceva as putea sa-ti spun ... Shelbourne este din ...Irlanda (Republica):o:
Dinamo a invins pe ocupanta locului 20 din Anglia :rolleyes:
20. Everton 8 1 0 7 1 - 11 3p :happy
Ce sa-ti mai spun ...doar ca eu cred ca Steaua va castiga asta seara

Rossi
23rd October 2005, 18:38
http://i26.photobucket.com/albums/c145/ForzaDinamo/cracra.jpg VS http://i26.photobucket.com/albums/c145/ForzaDinamo/armatraultra.jpg

AxinTe
23rd October 2005, 18:44
rapid - steaua 1-0 gol prin ultimile minute :D

superchumbo
23rd October 2005, 19:08
EVERTON - CHELSEA 1-0 din 11 m !
Dar e abia prima repriza !
Ar fi cea mai mare bomba sa castige echipa ultima cu prima echipa din lume chiar. Oricum, Everton isi va reveni.
Spun asta pt. ca unii mai rad de Everton. Dar balonul e rotund si fotbalul a devenit foarte dubios, depinde de multi factori.:rolleyes:

Aplicand inductia asupra lanternei din Anglia, rezulta ca Dinamo e mai buna ca Chelsea nu?:ok:

superchumbo
23rd October 2005, 19:10
================================================== ===========================

Deci :

Dupa un meci bun in cupa eufa cu o echipa destul de modesta care nu merge deloc bine in campionat
(Lens=locul 12 in Franta ) Steaua e vazuta marea favorita la castigarea derbyului Rapid-Steaua , la castigarea campionatului si la castigarea cupei uefa
lol de lol ....
ps: traiasca axa Steaua-Bacau-Farul-Otelu URAAAAAAAAAA !!!!!!!/hello


Nu cred ca am vazut oameni mai complexati decat dinamovistii. Doamne, la cata atentia ii acordati, de fapt cred ca tineti cu Steaua

remy
23rd October 2005, 19:24
Aplicand inductia asupra lanternei din Anglia, rezulta ca Dinamo e mai buna ca Chelsea nu?:ok:
Mama, dar ce logica ai, se vede ca esti Stelist fanatic !
Am zis asta subliniind faptul ca se pot intampla minuni oricand, nu mai conteaza pe ce loc sant echipele. Soarta unui meci poate depinde de o greseala de arbitru, de jucatori sau de starea terenului, sa zic (si de alti factori subiectivi).
Mai sant unii care se iau dupa locul ocupat de o echipa.
Si vad ca stii foarte bine sensul cuvantului "inductie":headbang:.
De care, electromagnetica ? Mai studiaza putin romana.:no:
Eu zic ca va fi egal si Everton-Chelsea, si Rapid-Steaua, poate chiar cu victoria Rapidului, pt. ca e ultima lor sansa la cucerirea titlului !:jerk:

uti2102
23rd October 2005, 19:52
Dupa o doua meciuri perfecte stelishtii se afla in aceasta seara in fatza unui meci care poate pune shtampila "PERFECT" pe saptamana de foc care tocmai se pregateshte sa se incheie. O victorie ar fi superba pentru Steaua, iar eu unul sunt convins ca jucatorii au capacitatea sa o obtzina. Lucrurile nu vor fi insa atat de simple, pentru ca sunt sigur ca Lucescu Jr. va inchide jocul; s-a ars cu Dinamo shi a vazut ce bine joaca Steaua cand are spatzii.
Parerea mea e ca shi un rezultat de egalitate ar fi excelent, prin prisma faptului ca am obtzine un punct acolo unde, n-am nici o indoiala, Dinamo se va incurca in returul campionatului.
Rapidul va da tot pe teren shi asta este imbucurator : vom avea un meci de calitate ! Jucatorii stelishti trebuie sa faca un ultim efort in aceasta saptamana, sa se daruiasca shi sa caute cu insistentza victoria ! Ii vad capabili sa o obtzina !!! Hai Protasov ! Hai baietzi ! Mobilizatzi-va shi nu vetzi regreta ! Vetzi avea 7 zile de pauza pe prima pozitzie a clasamentului !
FORZA STEAUA ! HAI ROSH-ALBASHTRII !!! CAMPIONII SUNTEM NOI !!! :yeah:

Rossi
23rd October 2005, 21:08
arbitraj impecabil
eliminare corecta la Banel
nota 10 pt Lucescu ...a aplicat aceasi tactica folosita de Steaua in ultimile meciuri ( presing om la om )
un plus pt Rapid
Steaua nu a jucat nimik
PAUZA

bogdan Diaconu
23rd October 2005, 21:12
:degete: :degete: :mda: fotbal vrem sa vedem de la rapid nu sa ne cotonogeasca 'asta daca stiu si ei fotbal

:yeah: ce zici man care presing om la om zi cotonogeala om la om

da asa e eliminare corecta la Banel da de ce nu l-a eliminat si pe rada

:degete: :evil: pacat ca nu joaca si rapid fotbal da probabil atit fotbal stiu atita joaca

be@
23rd October 2005, 21:35
Hai Razvane, forteaza atacul !!!

P.S:Arbitrajul ,foarte bun ! Bravo, Tudor !

huskers
23rd October 2005, 21:38
acum se vede forza rapidului si mai ales ceea ce a invatat Il Muce cel mic de la la tata. bataie si muca a la rromi.

be@
23rd October 2005, 21:39
Ce, ma? Da' pe Banel Ariel nu l-ai vazut? :drak:

Rossi
23rd October 2005, 21:47
dupa 9 etape vine si a 10-a in care Steaua nu este evantajata de arbitrii .......DAR ....mai e pana la final ...

Paul
23rd October 2005, 21:49
INCREDIBIL CE SE INTAMPLA !

SUNT SI EU ARBITRU SI HABAR NU AVETI CUM SE PROCEDEAZA !

"arbitrul acorda 3 minute ..." .
La urmatoarea abatere OPRESTE JOCUL !
SE DA 0-3

HOTIE !

ViolaBoy
23rd October 2005, 21:55
albitru la polo esti ?

ANTI cca si Rapid :D

ce_bine_e
23rd October 2005, 22:01
ce tzarani sunt suporteri aia atata stiu! scandalagii dreq astia

be@
23rd October 2005, 22:03
Intra Vasilache si da gol ! Sa vedeti dak nu ! :drak:

Triphat
23rd October 2005, 22:06
dupa 9 etape vine si a 10-a in care Steaua nu este evantajata de arbitrii .......DAR ....mai e pana la final ...

Tu vorbesti ma ?:headbang: :degete:

Haide Steaua, un gol, 3 puncte, si o peluza de tarani distrusi.. Forza Steaua!!

Rossi
23rd October 2005, 22:22
parerea mea ca Rapid a ratat cele 3 puncte datorita galeriei ....prea a fost intrerupt meciul ....

Steaua nu a jucat nimik:rosu:

un plus pt Rapid ca a fortat mai mult

Steaua a zis ,,Sarut-Mana'' pt punctul obtinut in Giulesti ....

Paul
23rd October 2005, 22:28
Conform unui grafic urmeaza un 0-0.
Daca se confirma acest scor va prezint graficul ,dar si urmatoarele previziuni :P

Acesta este postul nr. 2 al acestui thread ...

be@
23rd October 2005, 22:32
Important e ca nu mai sunteti pe primul loc. :D :yeah:

SORENSEN
23rd October 2005, 22:41
Rusinea visinie si-a facut datoria ...
Pacat ca niste huligani de doi lei ( nu toti rapidisti) au stricat meciul .
0-0 . Nulitate asta e cuvantul care caracterizeaza meciul alaturi de rusine.

PS ca stelist mi-e rusine si mie de comportamenul lui Nicolita si a unor derbedei din galerie .

Paul
23rd October 2005, 22:46
Important e ca nu mai sunteti pe primul loc. :D :yeah:

Cel mai important e ca avem 24 de p dupa 10 etape (6 deplasari si 4 meciuri acasa) ...deplasari la Pitesti , Timisoara , Constanta , Rapid ..

be@
23rd October 2005, 22:48
Si Iasi.Ca daca nu era Balba.....:headbang:

otinho
23rd October 2005, 22:56
ok let's start ...

@Achiles .. nu ma cobor la nivelul tau .. n-ai nici o treaba cu sportu asta .. roll over

@ceilalti dinamovisti .. vedeti-va de meciurile voastre cu pescari si alti desculti si lasati-ne sa facem "blaturi" cu faru&co ajutati de arbitri si de alti factori ... :jerk:

@Tudor .. O RUSINE DE ARBITRU :
- Rada trebea eliminat clar
- la faza lui Banel a fost fault asupra lui .. nu a fost cu intentie cotul aplicat
- CUM SA OPRESTI DE ATATEA ORI JOCUL ? .. a fost Basescu la meci .. so what? .. :rosu:

@Rapid :
- cat de disperati sa fiti sa udati gazonu in halu ala ca sa dezavantajeze jocu stelei .. no comment :rosu:

@Steaua :
- meci slab azi .. s-a vazut clar ca dupa eliminarea lu Banel nu s-au gandit decat la faza defensiva .. multumindu-se sa nu primeasca gol ..

Rossi
23rd October 2005, 22:59
cand echipele adverse nu se dau la o parte steaua nu joaca nimik .... s-a vazut si astazi ....:rosu:

otinho
23rd October 2005, 23:05
exact nomercy .. noi facem blat la fiecare meci .. astazi nu ne-a iesit .. shit .. a cerut prea mult copos .. ROLL OVER!

strainu
23rd October 2005, 23:06
Ati scapat usor,usor,usor!
Azi n-ati jucat nimic. Rapid uda gazonul inaintea fiecarei partide. In plus, ambele echipe au jucat (pardon, Rapidul a jucat, steaua a facut figuratie) pe acelasi gazon.
Tudor trebuia sa opreasca meciul dupa scaunul aruncat de stelisti. :rosu:


Acesta este postul nr. 2 al acestui thread ...
Deci....ce mai urmeaza? :D

otinho
23rd October 2005, 23:09
straine cate ocazii ati avut azi ? .. rapid a jucat .. ce a jucat ? :D .. hai ca ai fost amuzant .. probabil apa folosita pt udat gazonu avea si alte scopuri .. dar nu v-ati prins .. deh e mai greu

achile
23rd October 2005, 23:11
Ati scapat usor,usor,usor!
Azi n-ati jucat nimic. Rapid uda gazonul inaintea fiecarei partide, nu special pentru aurolaci. In plus, ambele echipe au jucat (pardon, Rapidul a jucat, steaua a facut figuratie) pe acelasi gazon.
Tudor trebuia sa opreasca meciul dupa scaunul aruncat de stelisti. :rosu:


Deci....ce mai urmeaza? :D


Ce inseamna sa nu te duca capu
Ce .... mea ati jucat ma????steaua in 10 si fara Radoi pe urma si fara Dica sunteti slabi rau ma ca nu ne-ai putut bate in situatia de fata slabi slabi slabi
Daca jegosu de tudor nu judeca gresit meciu va bateam rau 11-11 sau 11-10 (Rada stie de ce)
Rapidu echipa de mislocu clasamentului azi sa vazut cel mai mult

SORENSEN
23rd October 2005, 23:14
esti strain de meci , pai de la Steaua a venit un scaun si de la Rapid nshpe obiecte dintre si destule pietre si tot noi suntem devina .MDA

"Rapid uda gazonul inaintea fiecarei partide, nu special pentru aurolaci" STRAINU
Trec cu vederea faptul ca folosesti o jignire 'AUROLACI" dar metodele comuniste (nu va tradati inclinatiile) de udare excesiva a terenului e penibila si va dezavantajat la fel si pe voi .Dar mai trebuie sa gandesti ...
Repet s-a vazut clar : RUSINEA VISINIE a facut chiar mai mult rau propriei echipe decat adversarilor. :o:

BornWild
23rd October 2005, 23:22
3 rapidisti injungheati in Piata Romana !!!!!
si lozinci rasiste ale stelei!!
Asa a anuntat Radio Total Sport

maldini
23rd October 2005, 23:24
urat meci...dar si mai urat e tudor care iar i-a ajutat pe cainii rosii ca doar a fost membru cu legitimatie in galeria cainilor ani de zile:rosu: daca era corect dadea rosu si lui rada sau galben lui nicolita !!!

BornWild
23rd October 2005, 23:27
Mirel Radoi va sta cel putin 6 luni accidentat!!!!!!!!!!!!

Pacat.e un jucator bun

P.S
Ligamentele

strainu
23rd October 2005, 23:29
Ce inseamna sa nu te duca capu
Ce .... mea ati jucat ma????steaua in 10 si fara Radoi pe urma si fara Dica sunteti slabi rau ma ca nu ne-ai putut bate in situatia de fata slabi slabi slabi
Daca jegosu de tudor nu judeca gresit meciu va bateam rau 11-11 sau 11-10 (Rada stie de ce)
Rapidu echipa de mislocu clasamentului azi sa vazut cel mai mult

Invata romana si mai vb.... :rosu:
Daca noi am fost de mijlocul clasamentului voi ati fost la retrogradare

cip_81
23rd October 2005, 23:30
Rapidul, daca nu ar fi jucat cu teama si asa de prudent, ar fi castigat la pas meciul ...ba se poate spune ca Rapid a jucat mai bine atata timp cat s-a jucat 11-11.

strainu
23rd October 2005, 23:34
esti strain de meci , pai de la Steaua a venit un scaun si de la Rapid nshpe obiecte dintre si destule pietre si tot noi suntem devina .MDA

"Rapid uda gazonul inaintea fiecarei partide, nu special pentru aurolaci" STRAINU
Trec cu vederea faptul ca folosesti o jignire 'AUROLACI" dar metodele comuniste (nu va tradati inclinatiile) de udare excesiva a terenului e penibila si va dezavantajat la fel si pe voi .Dar mai trebuie sa gandesti ...
Repet s-a vazut clar : RUSINEA VISINIE a facut chiar mai mult rau propriei echipe decat adversarilor. :o:

Trec cu vederea numarul foarte mare de dati cand mi s-a spus "tigan" pe forumul acesta. In ceea ce priveste metodele comuniste, n-ai venit unde trebuia. Steaua stie de 1000 de ori mai bine decat noi..Adica vrei sa spui ca in mocirla din Ghencea se joaca mai bine decat pe un gazon ud dar NETED??? Probabil asta a fost problema voastra, era neted gazonul si nu sunteti obisnuiti...pacat de voi

Despre udare gazonului repet: este udat inaintea fiecarui meci, deci noi suntem "dezavantajati" de 15 ori pe an, nu odata ca restul echipelor

Paul
23rd October 2005, 23:39
Ati scapat usor,usor,usor!
Azi n-ati jucat nimic. Rapid uda gazonul inaintea fiecarei partide, nu special pentru aurolaci. In plus, ambele echipe au jucat (pardon, Rapidul a jucat, steaua a facut figuratie) pe acelasi gazon.
Tudor trebuia sa opreasca meciul dupa scaunul aruncat de stelisti. :rosu:


Deci....ce mai urmeaza? :D

1) Ia zii daca esti barbatos cate suturi pe poarta serioase ati avut ... iti spun eu 0 .
Ati avut fix 3 ocazii , iar noi 2.

1) Ocazia lui Ogararu (plasat in dreapta)
2) Ocazia lui Ilyes (peste poarta)
3) Ocazia lui Buga (paralel cu poarta) ... minim 44
-----
4) Ocazia lui Ilyes ... patrunderea lui ... ma rog
5) OCazia Lovin - Bostina


---------
In rest , un arbitru contra noastra total.

COnform graficului , urmeaza minim 4 goluri contra Glorie Bistrita , victorie cu CFR (la limita) , victorie 1-0 cu Sportul si victorie cu Jiul si Vaslui


Mirel Radoi va sta cel putin 6 luni accidentat!!!!!!!!!!!!

Pacat.e un jucator bun

P.S
Ligamentele

Esti in plop !
S-a lovit la glezna , ai habar unde sunt ligamentele ...
Sunt la genunchi nene ...

cip_81
23rd October 2005, 23:44
Paulica, taci din gura ca te faci de ras...ligamentele se gasesc la toate articulatiile....iar glezna este una din ele.

BornWild
23rd October 2005, 23:44
Esti mic si habar nu ai.........cand vei invata la scoala ca ligamente sunt si la glezna .......imi vei cere scuze...nu intru in mizeria ta si vei vedea ca atat va sta.

Te las in pace.....

P.S
Pune mana pe carte ca rade toata lumea de tine!
Eu am spus-o ca informatie...tu ai luat-o ca o ofensa...deh.......complexul soarecilor de calculator

george-dinamo
23rd October 2005, 23:51
tudor a gresit cu rada, dar a procedat corect cu nicolita. un mecvi slab care ne-a adus pe primul loc. grazie!

saphicus
23rd October 2005, 23:53
M-am asezat in fotoliu sa vad un meci intre doua echipe cu pretentii!
Ce am vazut?
O echipa Rapid care putea juca 5 ani la modul in care a jucat, ca tot nu dadeau gol!!
O intrare criminala la Radoi, desi obiectul muncii era in alta parte, pedepsita numai cu galben, de catre arbitru, desi se impunea direct eliminare, jucatorul fiind dus de urgenta la spital, la inceputul reprizei a doua(!)
Niste derbedei (astia nu sunt suporteri adevarati!!) care au aruncat in teren cu ce le venea la mana!
Un arbitru depasit initial de meci, care avea dreptul sa curme sacrilegiul de joc la care am asistat cu totii , asta pe de o parte, si

O echipa Steaua care a inceput cu marea ocazie a lui Ogararu de a inscrie,
apoi s-a stins treptat, mai ales dupa eliminarea inconstientului Nicolita, lasandu-si echipa in inferioritate numerica, din exces de zel.
Un descreierat din galeria stelista care a rupt un scaun si l-a aruncat pe teren!
In rest, o lupta oarba de 3 puncte, de care pe care, intre o echipa gazda la care cuvantul de ordine era castigarea partidei cu orice pret si prin orice mijloace si alta, relativ obosita si multumita (declarat!) cu un meci nul, din care fotbalul a iesit...invins si de care a profitat... Dinamo !!

S-a discutat mult la TVR despre incidentele de la meci, "sefii" fotbalului exprimandu-si "parerea avizata" ca ORICE AI FACE, ASEMENEA COMPORTAMENTE PE STADIOANE NU POT FI STAVILITE, BA MAI MULT, AR PUTEA DA NASTERE LA LUCRURI SI MAI GRAVE(!?).

Nimic mai fals, stimati "priceputi" in conducerea destinelor fotbalului mioritic.
Ia lasati Dvs amenzile, suspendarile de stadioane, jandarmeria etc, etc. si
procedati mai simplu:
Echipa gazda a unui meci, indiferent cum se numeste, sa poarte intreaga responsabilitate pentru asigurarea normalitatii pe stadioane si sa fie sanctionata cu meci pierdut cu 3-0!!
Ar mai fi cineva dintre suporteri care ar indrazni sa creeze asemenea situatii?
Tot meci pierdut cu 3-0 sa fie dat si echipei oaspete, daca se va dovedi ca a procedat la fel !!
Ce ziceti, este o masura dura?
Eu sunt convins ca dupa cateva exemple de acestea, pe stadioane ar aparea din nou atmosfera civilizata, iar derbedeii ar fi pusi la punct chiar de catre propriile galerii!!
Fotbalul este un joc. El trebuie sa ramana un joc si nimic mai mult!!!!:rosu: :rosu: :rosu:

cip_81
23rd October 2005, 23:53
Da, Rada trebuia eliminat fara discutie...astfel de intrari nu trebuie tolerate.

Paul
23rd October 2005, 23:57
pai si din secunda aia se schimba situatia
0-0, min 15 , Rapid in 10 , Steaua in 11;
Rapid fara un fundas ... meciul era distractie pentru noi ...

BornWild
23rd October 2005, 23:59
Paulica.......cum e cu ligamentele?...........ia invata-ne tu

maldini
24th October 2005, 00:00
tudor a gresit cu rada, dar a procedat corect cu nicolita. un mecvi slab care ne-a adus pe primul loc. grazie!

bai georgica pai cum se putea sa nu-i ajute tudor pe cainii rosii ca doar a fost ani de zile membru in galeria lor:rosu: stiu asta ca il cunosc personal am fost in acelasi an cu el la liceu(actualul jean monet)...daca era corect dadea rosu la rada sau galben la nicolita...este un arbitru foarte slab si a facut multe greseli...

Paul
24th October 2005, 00:02
Echipa gazda a unui meci, indiferent cum se numeste, sa poarte intreaga responsabilitate pentru asigurarea normalitatii pe stadioane si sa fie sanctionata cu meci pierdut cu 3-0!!
Ar mai fi cineva dintre suporteri care ar indrazni sa creeze asemenea situatii?
Tot meci pierdut cu 3-0 sa fie dat si echipei oaspete, daca se va dovedi ca a procedat la fel !!
Ce ziceti, este o masura dura?


DA !
Scorul stabilit ramane acelasi ...
S-ar crea un precedent ...

Adik oaspetii si-ar infiltra oameni in galerie adversa , si gata ...

Adik un meci Rapid - Gloria , la 6-0 pentru Rapid , 15 bistriteni din tribuna , costumati in rapidisti , intra pe teren si snopesc arbitrul in bataie ...
De ce sa dai 0-3 ?


Asa e cel mai corect ...
Gazdele poarta responsabilitatea , daca nu sunt in stare sa asigure ordinea (vezi cazul Dinamo - CFR) le suspenda terenul ...adik porti inchise...

E cel mai cinstit si cel mai naspa pentru echipe.

SOlutia e identificarea acestor "suporteri" si eliminarea lor de pe stadioane !

Pancujunior
24th October 2005, 00:06
Tudor e bolnav psihic
Niculae nu mai are nici o treaba..
De ce dreak jucam cu 3 atacanti cand de nu stiu cate meciuri dam maxim!! un gol pe meci. Nu e clar ca cel putin un jucator e degeaba akolo.. plus ca se mai calca si p picioare ca in meciul de azi. Incercau pase de cate juma de metru in careul stelei.. In loc sa incerce o rezolvare individuala
:headbang:

strainu
24th October 2005, 00:07
bai georgica pai cum se putea sa nu-i ajute tudor pe cainii rosii ca doar a fost ani de zile membru in galeria lor:rosu: stiu asta ca il cunosc personal am fost in acelasi an cu el la liceu(actualul jean monet)...daca era corect dadea rosu la rada sau galben la nicolita...este un arbitru foarte slab si a facut multe greseli...
Ai fost in monnet? Cand ai terminat?

Cristy
24th October 2005, 00:14
pai si din secunda aia se schimba situatia
0-0, min 15 , Rapid in 10 , Steaua in 11;
Rapid fara un fundas ... meciul era distractie pentru noi ...


lol doamne , incredibil, cum adica fara un fundas ? noi nu avem pe banca altii sa facem o schimbare ? doamne ....
poate daca tudor nu intrerupea de 10 ori meciul si dadea 15 20 de prelungire era o distractie pentru noi , dar culmea in cele 9 minute de prelungire orice minge luata corect de la stelisti era ca si un fault mda ...

SORENSEN
24th October 2005, 00:20
"Înainte de meci, un suporter aflat la tribuna întâi a stadionului a vărsat un pahar de suc pe atacantul stelist Andrei Cristea, care a fost rezervă, în momentul în care acesta se pregătea să se aşeze pe bancă."GSp
Cinste penibililor ...

"Nici nu ne-am mai pus problema să luptăm pentru titlu. Noi jucăm şi facem tot posibilul, atunci când suntem lăsaţi, pentru că nici nu avem voie să luptăm pentru titlu. După acest joc cred că nici o echipă din România nu merită să joace în grupele UEFA"Lucescu mic
Fair-play -un cuvant care nu inseamna nimic pt unii rapidisti

Cristy
24th October 2005, 00:23
banner galeria stelei: "Şcoli, licee, facultăţi, enigme pentru voi toţi".

cat de penibil poate fi ala care a adus ideea de a afisa un asemenea mesaj .... cand stie toata lumea care este patronu' stelei ....

Quartz@nu
24th October 2005, 00:24
clar tudor a pierdut meciul din mana incepand cu min . 10 ... acum ne-am dat seama ca un arbitru strain ar fi mai indicat ( cel putin nu mai exista "firul rosu " cu cei de sus pentru a lua o decizie ).
intre minutele 10 si 20 cred ca trebuiau eliminati 3 jucatori ...1 rapidist +2 stelisti .
Despre meci pot sa spun ca a fost cel mai slab vazut de mine ...execrabil pe alocuri...gretos la un moment dat :rosu:

ps. vasilache era cheia succesului ...dar lucescu jr . nu are tangente cu asa ceva ...de succes era vorba :no:

Cristy
24th October 2005, 00:29
Galeria echipei Steaua, formată din aproximativ 2.000 de suporteri, a urmărit meicul de la Peluza I. Înainte de meci, fanii formaţiei din Bulevardul Ghencea au rupt mai multe scaune şi au aruncat cu ele înspre suporterii rapidişti aflaţi la tribuna a II-a.

no comment

Gabriel28
24th October 2005, 00:32
unii tarani nu ar trebuii lasati sa joace fotbal in divizia a, poate undeva pe la tara..pe la oi. in schimb altii care salveaza echipa in competitii europene (vezi vasilache) sunt exclusi din lot, poate ca Razvan nu e tocmai antrenorul care se crede ca e, daca nu ar fii taticu sa il sune inainte sau in timpul meciului sa ii dea indicatii ...ar fi vai de Rapid. Imi pare rau de echipa, sincer. Presedinte retardat, unii jucatori ciobani, si antrenor care azi face minuni....maine se caca pe el (orgoliul asta, orgoliu ai atunci cand CASTIGI ceva, nu cand castiga taicatu ceva).

uti2102
24th October 2005, 00:33
Nu mai fac referire la intrarea criminala a lui Rada, accidentarea lui Radoi, eliminarea lui Nicolitza sau evenimentele din tribune pentru ca sunt sigur ca se vor nashte discutzii shi discutzii. Contradictorii desigur.
Tot ce vreau sa spun este ca dupa un astfel de meci sunt mandru de jucatorii stelishti. Au terminat cu capul sus o saptamana infernala incheiata cu o partida infernala. Pentru modul cum s-au sacrificat pana la ultima picatura de energie, pentru determinarea shi felul in care au tras cu dintzii de fiecare balon, pentru ca au aratat ca o adevarata familie, pentru toate astea shi poate pentru mult mai mult ii felicit. Asta seara mi-am dat seama ca Steaua nu are cum scapa un nou titlu de campioana !
SPRE 23 !!! /hello

remy
24th October 2005, 00:35
Amandoua echipele au fost jalnice azi ! Cel putin Steaua, care se da cea mai mare campioana a Europei (ce comici sant cand declara ca vor castiga cupa UEFA), a fost parca o echipa de Divizia B.
Si arbitrul a avantajat pe Steaua prin intreruperile dese, taind avantul Rapidului. Singurul dezavantaj a fost faultul dur al lui Rada nesanctionat clar cu rosu, acum vad la TV reluarea. Dar e mai important stilul in care a jucat Steaua, chiar ca a fost echipa de desculti. Chiar ca nu merita anul asta sa ia campionatul ! E timpul lui ANDO, asa cum a zis el.

APercele79
24th October 2005, 00:54
va multumim ptr 0-0
CINE E PE PRIMUL LOC, CINE E PE PRIMUL LOC
DINAMO E..., DINAMO E.....

calu
24th October 2005, 01:27
Invata romana si mai vb.... :rosu:
Daca noi am fost de mijlocul clasamentului voi ati fost la retrogradare



Complexul unei echipe mediocre se vede dupa cum abordeaza meciurile:uda in exces gazonul sau stinge nocturna(vezi meciul cu PSG) :rosu:

maldini
24th October 2005, 02:01
caluleeeeeeeeee lasa-neeeeeeeeeeeeee
te bucuri ca tudor v-a ajutat sa fiti pe primul loc nu??:evil:
pai ce sa faca si el ca doar dinamo e iubirea vietii lui , a fost ani de zile membru in galeria lui dinamo si nu rata un meci :rosu:
bobby robson invitat la procesul etapei astazi seara a spus revazand fazele ca rada merita rosu si nicolita galben ...how about that horse???

TrupSiSuflet
24th October 2005, 02:03
Oameni buni si nebuni...cand o sa` invatati si voi sa` aveti un pic de fair play? Dinamovistilor, nu mai departe de meciul cu Heerenven, care dupa` umila mea parere e mai prejos de Lens...ce-ati facut acolo? Pe dracu` ati facut...Steaua de bine de rau a batut cu 4...pe Faru` la fel...Hai sa` va` aud acuma, am auzit la Radio Santz cuvantul "blat"? Da` voi ce-ati facut cu Gloria si multe altele?
Sau in alta` ordine de idei, sa` imi aduc aminte de un Foresta - Dinamo 5 - 4 dupa` un 0 - 4 cu 28 de minute inainte de final? Dar de un Ceahlaul - Dinamo 0 - 0, meci in care singuru` care nu stia ca` e blat era Gaev, si ati ratat si 11 metri? Atunci v-ati "descaltat" voi?
Si Rapidul? Mai aveti tupeul sa` pozati in victime? Analizati-va si voi putin situatia de la club, incepand cu jocul din teren si terminand cu ultimul huligan din tribune care nu stie nici el de ce tzine cu voi...Ce-i cu intrarile la rupere sau cu provocarile strigatoare la cer, plus sa` nu mai vorbim cand sariti voi primii la bataie? Asta e fair play la voi? Si referitor la cealalta` "arma`" a voastra`, suporterii...cati oameni din tara asta stiu ca` dupa` meciul Steaua - Dinamo ati asteptat mai bine de 100 de oameni galeria Stelei la statia Carpati si ati calcat in picioare un tramvai plin cu stelisti? Si mai mult, a fost o treaba` premeditata`, cineva v-a auzit vorbind cu o zi inainte despre asta la meciul Sportului...astea sunt acte de huliganism ptr care n-a luat nimeni masuri...si tot voi emiteti pretentii? Cine va` sustine asa puternic sa` va` credeti Dumnezei?
Mai baieti...cand o sa` jucati si voi 2 finale de cupe europene din care una castigata`, plus o Supercupa` a Europei deasemenea castigata`...atunci sincer nu ma` supar sa` afirmati ca` Steaua e echipa` de desculti...
Pana` atunci...ia vedeti-va` de ograda voastra`, ca` aveti mult de curatat pe-acolo...
Si ca sa` vedeti ce inseamna` fair play, va` doresc sincer multa` bafta` si voua` in Cupa UEFA...

APercele79
24th October 2005, 02:15
Oameni buni si nebuni...cand o sa` invatati si voi sa` aveti un pic de fair play? i ce inseamna` fair play, va` doresc sincer multa` bafta` si voua` in Cupa UEFA...

da domnule asa e, voi ca ati furat ultima etapa cu timisoara, ca bacaul va da puncte an de an, etc etc etc...asta nu o stii??

apropo de ograda, uite-te la voi in ograda ca blatuiti mai rau ca oricine...tu imi zici mie de bistrita???? pe rahatii aia ii batem cu echipa a 2-a, las-o naibi de treaba..

tudi
24th October 2005, 02:32
ANUNT IMPORTANT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
lasati dinamovistii sa se bucure ca numai asa pot fi si ei pe primul loc
prin blaturi prin arbitri si prin egalul contracandidatelor
9 etape 3 blaturi:rosu: 3 meciuri castigate cu arbitri:rosu: 4 meciuri cinstite:ok:
va felicit pt ca ati reusit si voi 4 meciuri cinstite

sib
24th October 2005, 04:25
tudi duti cu oftica ta si lasa-ne. nu mai stii de ce sa te legi, ca daca Dinamo nu castiga, acum taceai sau poate te legai de altceva, sigur gaseai tu ceva :ok: . Da, suntem pe primul loc :) ,totusi in urma unui meci urat care trebuia sa fie derby, sa ne delecteze privirile cu un joc intre doua echipe ce se lupta si pentru primavara europeana, si care dupa parerea mea trebuia oprit si rejucat in alta zi, reluat exact din momentul opririi. Intre timp se lua masuri impotriva "minunatilor" suporteri care nu intrau la rejucarea meciului, antrenorii isi convingeau jucatorii ca fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ruperea oaselor, ligamentelor etc. si poate si terenul se usca intre timp :D. Dar se pare ca regulamentul nu merge asa, si chiar daca mergea, nu puteau Dragomir, Basu, Bobby Robson si cine stie ce alte VIP-uri sa plece fara sa vada un meci de la cap la coada, nu conteaza in ce conditii.

APercele79
24th October 2005, 04:51
dupa meciul GROAZNIC de azi, ma mir cum pot vorbi stelistii despre echipa lor de milioane....un joc de rahat e putin zis...ANTI-FOTBAL, S.A.M.D.

Rossi
24th October 2005, 08:28
Steaua sa facut de cacao ...nu a jucat nimik .... doua jumatati de ocazii in 90 de minute .....

Rapid avand in fata o echipa care s-a bagat cu fundul in poarta , nu a reusit sa inscrie ...deci 0-0 ...

Rapid NU e Farul sa se dea la o parte din fata stelistilor .....

Rezulatat mincinos ..tinand cont de aspectul jocului , posesie , ocazii ....Rapid trebuia sa ia 3 puncte ....

PT. INCIDENETELE DIN TRIBUNE AMBELE ECHIPE TREBUIESC SUSPENDATE 1-2 ETAPE


am avaut o etapa de vis din punctul meu de vedere .....
toata axa Steaua,Bacau,Otelu,Farul sa impiedicat :) ... si dusmanii CfrCluj, PoliTm, Craiova deasemenea :)
Dinamo a trecut pe locul 1 .... acolo unde'i sta bine ...





traiasca axa Steaua-Bacau-Farul-Otelu URAAAAAA URAAAAA !!!!!!!!!!

gheneralu
24th October 2005, 09:24
1. NU stiu cum cum de au uitat dinamovistii ca abia au scos un egal norocos cu echipa asta "slaba" care este Steaua.
2. NU carcaterizezi o echipa dupa un meci in care a jucat in 10 oameni dupa o eliminare gresit acordata la Nicolita, desi, dupa parerea mea, in situatia data stelistii s-au inchis excelent si ca dovada nu au primit gol din nenumaratele ocazii (2) pe care a reusit sa le creeze un rapid odihnit dupa o saptamana fara meci oficial.

be@
24th October 2005, 09:28
Cu două ore înainte de startul partidei, galeria Stelei, ce se deplasa pe jos spre stadion, a atacat un tramvai în care se aflau mai mulţi susţinători ai Rapidului. Fanii Stelei au devastat tramvaiul în care se aflau rapidiştii, aruncînd cu tot ce aveau la îndemînă. Ei au fost potoliţi cu greu de jandarmi. Războiul a continuat şi în interiorul stadionului, mai mulţi ultraşi stelişti aruncînd cu scaune în zona giuleştenilor. Rapidiştii de la tribuna a doua au răspuns în acelaşi fel, jandarmii fiind nevoiţi să intervină în forţă (foto). De asemenea, la tribuna întîi, giuleştenii au reperat un grup de circa 10 stelişti, forţele de ordine reuşind cu greu să-i scape pe roş-albaştri din mîinile suporterilor gazdelor.

sursa:Gsp

Sunchase
24th October 2005, 10:07
Dezamagit de rezultat , Tudor a fost penibil :rosu:
Am fi avut noi un om in plus 60 de minute dar cate s-au jucat ? Meciul a fost intrerupt circa 15 minute si s-a prelungit doar cu 6 !!!!! Daca prima data trebuia sa opreasca jocul a doua oara l-a oprit pentru un obiect care se aflase deja pe teren inainte , penibil !
In italia Paparesta a primit ieri o moneda in ochi , a dat cu ceva apa pe fata si apoi a continuat meciul ! Dar tudor :rosu: vrea sa fie mai catolic decat Papa !
Am jucat mai bine in 11 cand am dominat clar steaua lucru stiut de fapt , avand un joc mai bun dar o forta financiara mai mica !

Oiere ! :rosu:

De laudat superba atmosfera din peluza , pacat de unii oameni care au gasit sa arunce cu obiecte :( In rest galeria fiind la inaltime dominand categoric pustii stelisti.

uti2102
24th October 2005, 11:24
Am jucat mai bine in 11 cand am dominat clar steaua lucru stiut de fapt , avand un joc mai bun dar o forta financiara mai mica !

:happy Mai sa fie, da' totzi suntetzi muica mai buni ca Steaua ?! :happy Nu ma pot opri din ras cand vad ce ineptzii pot scoate din tastatura "faimoshii" dinamovishti shi "nedreptatzitzii" rapidishti ! Doamne, mare-Tzi mai e gradina !!! :o:

suporterita
24th October 2005, 11:35
doua concluzii pot trage din acest meci,daca se poate numi meci.concluzii trase din fata televizorului desigur unde realitatea se vede altfel decit din teren.asezat in fotoliu nu puteai sa nu observi cum dupa atitea suspendari si aratat cu degetul din partea UEFA nimic nu s-a schimbat in atitudinea suporterilor nostri care acum sunt frati cu vestiti hooligans.este inadmisibil sa ne batem joc de un fotbal care are trei echipe in grupele UEFA,acum cind ne straduim sa demascam blatul,sa alungam oameni lipiti de scaun ca Mircea Sandu.seamana a ipocrizie mesajul arborat pe pieptul lui AL. Tudor si al confratilor sai atita vreme cit nu arbitrii ar trebui sa duca aceasta lupta cu primitivismul oamenilor.meciul de aseara a aratat o Stea decimata de lovituri si eliminari, dar semeata si un Rapid impotent care nu a reusit mai nimic spectaculos cu un om in plus si odihniti dupa o saptamina de relas.nu cred in ideea ca Tudor este afiliat sufleteste lui Dinamo cum nu cred in ideea ca Tudor are suflet.un lucru s-a intimplat in afara bestialitatii tribunelor,Tudor a scapat un meci din mina si s-a ales praful.din fata televizorului nu am avut contact direct sa stiu cine in cine a aruncat cu pietre cine a strigat primul obscenitati eu stiu cum este sa nu poti sa-ti duci copilul la stadion ca sa iubeasca fotbalul.

be@
24th October 2005, 11:49
:happy Mai sa fie, da' totzi suntetzi muica mai buni ca Steaua ?! :happy Nu ma pot opri din ras cand vad ce ineptzii pot scoate din tastatura "faimoshii" dinamovishti shi "nedreptatzitzii" rapidishti ! Doamne, mare-Tzi mai e gradina !!! :o:
Razi degeaba. Asta e adevarul. 11 contra 11, Rapidul a fost echipa mai buna. Dupa elliminare, nu stiu ce s-a intamplat cu ei. Cred ca si-au dorit prea mult sa inscrie , si nu s-au mai concentrat cum trebuie.

Sunchase
24th October 2005, 12:03
banel .. 1 bunic pierdut :happy :happy

4star
24th October 2005, 12:36
Cu două ore înainte de startul partidei, galeria Stelei, ce se deplasa pe jos spre stadion, a atacat un tramvai în care se aflau mai mulţi susţinători ai Rapidului. Fanii Stelei au devastat tramvaiul în care se aflau rapidiştii, aruncînd cu tot ce aveau la îndemînă. Ei au fost potoliţi cu greu de jandarmi. Războiul a continuat şi în interiorul stadionului, mai mulţi ultraşi stelişti aruncînd cu scaune în zona giuleştenilor. Rapidiştii de la tribuna a doua au răspuns în acelaşi fel, jandarmii fiind nevoiţi să intervină în forţă (foto). De asemenea, la tribuna întîi, giuleştenii au reperat un grup de circa 10 stelişti, forţele de ordine reuşind cu greu să-i scape pe roş-albaştri din mîinile suporterilor gazdelor.

sursa:Gsp

Sa le fie rusine. Chiar mi se face mila de pasnicii si politicosii suporteri rapidisti cat au fost de orpsiti, schingiuti jigniti s.a.m.d. Nu deschideti un cont de ajutore sa le donez si eu 1 leu?
Dar cred ca ti-ai fi dorit sa fii in locul lui Hamutovski in poarta cand zburau bucatile alea de pavaj sau ce draq erau alea sa fii tinta lor nu?
Cred ca atunci Tudor trebuia sa intrerupa meciul fiind in joc securitatea fotbalistilor.
Daca Rada era eliminat asa cum ar fi trebuit, altfel era situatia meciului. Iar daca vedeti reluarile la eliminarea lui banel vedeti ca niculae era calare pe el si il tragea cu amandoua mainile. La carat banel in carca destul de mult incat tudor ar fi trebuit sa fluiere fault si nu sa astepte sa de banel din coate sa scape de niculae.

be@
24th October 2005, 12:43
Eu zic ca ambele echipele trebuiau sa piarda meciul cu 3-0.

4star
24th October 2005, 12:48
Eu zic ca ambele echipele trebuiau sa piarda meciul cu 3-0.

Pai nu numai tu zici asta, ca la multi ANTI le pare rau si de punctul ala castigat si de Steaua si de Rapid.
Si Steaua a castigat un punct si Rapid a castigat un punct avand in vedere intreaga desfasurare a meciului.

armin
24th October 2005, 12:49
Tudor = penibil. Rada trebuia eliminat. Nu e prima data cand Rapid incepe foarte dur un meci cu Steaua, la intimidare.
Rapid a stiut sa faca un singur lucru bun: pressing, adica sa alerge fara minge. Cum castigau mingea, cum demonstrau ca nu stiu ce sa faca cu ea.
Steaua: obosita, dupa o saptamana grea si in 10 dupa gafa lui Nicolita, meci in deplasare, e normal sa te multumesti cu un egal.
Pana la urma Tudor a stricat tot, daca jucau 11-11 sau 10-10, altul era spectacolul de pe teren.

SORENSEN
24th October 2005, 12:50
Amandoua echipele au fost jalnice azi ! Cel putin Steaua, care se da cea mai mare campioana a Europei (ce comici sant cand declara ca vor castiga cupa UEFA), a fost parca o echipa de Divizia B.
Si arbitrul a avantajat pe Steaua prin intreruperile dese, taind avantul Rapidului. Singurul dezavantaj a fost faultul dur al lui Rada nesanctionat clar cu rosu, acum vad la TV reluarea. Dar e mai important stilul in care a jucat Steaua, chiar ca a fost echipa de desculti. Chiar ca nu merita anul asta sa ia campionatul ! E timpul lui ANDO, asa cum a zis el.
Mda ne-a avantajat mai incolo , dar ca sa fie spectaculos ne-a dezavantajat clar inainte nu? :rolleyes:
Dedicatie tie si altor dinamovisti : "to the airport":jerk:
Pai daca-l elimina pe rada ... mai lua rosu Nicolita nu vom sti niciodata asa ca ar trebui sa-ti vezi de schiopii tai si sa ne scutesti de comentarii de frustrat .
Cei corecti atat rapidisti si stelisit s-au dezis clar de manifestarile unor huligani ce merita sa fie alungati de pe stadioane de la 5 ani in sus.
Rusinea de aseara trebuie sa ne-o asumam noi stelisiti si rapidisti care inca mai au capul pe umeri si ceva in el pe deasupra.
Trebuie sa nu acceptam astfel de grosolanii ale unor idioti inculti si needucati.

don_denver
24th October 2005, 12:50
asta e...asta a fost meciul..cu bune cu rele....pana una alta...dinamovistii dau din coada in fericire...

Dennis
24th October 2005, 14:16
Sa le fie rusine. Chiar mi se face mila de pasnicii si politicosii suporteri rapidisti cat au fost de orpsiti, schingiuti jigniti s.a.m.d. Nu deschideti un cont de ajutore sa le donez si eu 1 leu?
Dar cred ca ti-ai fi dorit sa fii in locul lui Hamutovski in poarta cand zburau bucatile alea de pavaj sau ce draq erau alea sa fii tinta lor nu?
Cred ca atunci Tudor trebuia sa intrerupa meciul fiind in joc securitatea fotbalistilor.
Daca Rada era eliminat asa cum ar fi trebuit, altfel era situatia meciului. Iar daca vedeti reluarile la eliminarea lui banel vedeti ca niculae era calare pe el si il tragea cu amandoua mainile. La carat banel in carca destul de mult incat tudor ar fi trebuit sa fluiere fault si nu sa astepte sa de banel din coate sa scape de niculae.

Multa dreptate, nu mai am nimic de adaugat.


asta e...asta a fost meciul..cu bune cu rele....pana una alta...dinamovistii dau din coada in fericire...

Dar nu pentru mult timp zic eu, ca noi nu mai avem meciuri grele in tur cum au ei...dar anyway, Eu cred ca Tudor a fost un exemplu pentru albitri la faza cu oprirea jocului, dar nu Nicolita trebuia sa fie cel eliminat, ci Rada.

Cristy
24th October 2005, 14:31
Rapidiştii acuză: „Vandalism tip Steaua”

Reproducem comunicatul giuleştenilor:

În istoria vizitelor făcute de alte galerii în Giulesti n-a existat niciodată un episod de genul aceluia „regizat” de asa-zisii suporteri ai Stelei. Mai mult de 1.000 de scaune rupte (multe dintre ele ajunse apoi în teren), automobilul Fiat, expus pe pista stadionului, distrus, grupurile sanitare din incinta peluzei vandalizate de-a dreptul, peretii de la căile de acces în peluză distrusi si ei etc. Dacă, la meciul din primăvară, din Ghencea, stadionul Rapidului a fost suspendat din motive incerte – în premieră, sanctiunea a fost dictată la un joc disputat în deplasare, deci precedentul există -, atunci, după ceea ce s-a întâmplat de data aceasta (inclusiv scandările rasiste), stadionul Stelei ar trebui suspendat vreo doi ani de aici încolo. si trebuie ţinut cont de faptul că evenimentele produse ulterior au venit ca urmare si a acestor manifestări, declansate cu aproape o oră înaintea startului, când stelistii au început să rupă scaunele si să arunce cu ele în jandarmi. De ce nu s-au luat măsuri atunci? Poate nu se mai ajungea la problemele din timpul meciului...

no comment ..

a sa nu uit echipamentul stelei , cred ca a fost cel de joi pe maneca bluzei era emblema cupei uefa :happy :happy

remy
24th October 2005, 14:54
Eu cred ca mai ales Steaua ar trebui penalizata cu minim 3 puncte, pt. ca e recidivista (ca si Rapid de altfel) si ar trebui acum taiat raul de la radacina, pt. a se da exemplu si celorlalti sa nu mai faca asa. Tineti minte, Steaua e recidivista si in Europa. Ce naiba, din cauza unei echipe ca Steaua, vreti sa nu ne mai primeasca astia in Cupele europene ?
Dar stati linistiti, ca e cineva acolo sus si vegheaza (Corleone, Alexandru, Boc, etc., singurul care a vrut sa faca dreptate si care s-a luat de nea JIJI a fost Doru Viorel Ursu, dar nu se poate pune cu banii oierului) ca Steaua sa fie iar iertata de la penalizari (vezi atatea "iertari", mai ales de suspendari de jucatori) Se poate aminti, printre multe alte cazuri celebre, de cazul Radoi de acum cativa ani, cand a lovit dupa meci si a luat rosu, a fost cel mai penibil caz de "ajutor" pe fata pt. Steaua, nefiind suspendat, chipurile, ca a lovit dupa terminarea meciului) ! Afara cu huliganii ca el, care se da primadona cand e vorba sa fie convocat sa joace pt. tara sa, pt. echipa Nationala. Halal patrioti la Steaua, ii intereseaza numai banii si clubul lor ! Rusine !

Paul
24th October 2005, 15:02
Alo domnu`...

Orice decizie se ia pe baza unui regulament ...

Penalizari de puncte se pot da doar in cazul unor trucaje , sau pentru iesirea echipei de pe teren (vezi cazul Brasov - Rapid) sau penalizari pentru neindeplinirea baremului.

In ceea ce priveste organizarea se pot lua decizii ... amenda , sa joci la X km distranta , si in cel mai rau caz .. joci acasa cu portile inchise ...

Insa , in toate regulamentele scrie clar ca responsabila pentru organizarea meciului este echipa gazda ...

Echipa oaspete poate fi suspendata doar pentru limnajul galeriei (vezi cazul Rapid de anu trecut cand a fost suspendata pentru ce a facut in deplasare ... ).
Astfel , gazdele daca accepta sa ofere bilete unui grup de suporteri ai oasptetilor devine responsabila pentru comportamentul lor ...

remy
24th October 2005, 15:14
Pai, ce alta solutie mai vrei pt. cele 2, care sant recidiviste, Steaua facandu-ne de ras si in Europa cu suspendarea terenului ? Au fost probleme si din cauza lui JIJI, care a fost declarat legionar. O stiu si europenii asta ! Daca le suspenda terenul, iar vor continua suporterii s-o faca, doar nu le iau lor banii. Oricum, suporterii stelisti se cred mari si tari si din cauza "razboinicului", caruia nu-i poate veni de hac nimeni. La ei domneste legea pumnului, legea intimidarilor. Doar o penalizare de puncte ii mai trezeste. Daca Dinamo sau alta echipa din tara si nu numai, era in situatia asta, eram de acord cu aceeasi solutie. E unica pentru a opri violentele. Chiar nu credeti asta, indiferent ce suporteri sunteti, ai oricarei echipe din tara ?

walt.mann
24th October 2005, 15:39
E bine ca tovarasii de la Dinamo se uita in curtea noastra, dupa "razboinic". Mai bine veti grija cu don giovanni, ca deja a inceput sa faca instructie cu voi.
Despre meci, rezultatul este echitabil, Rapid 11 contra Steaua 10 este normal sa fie egal. Poate va trebui sa jucam cu ei mereu in zec, sa mai faca si ei un egal.
P.S.: Bun antrenor Lucescu al mic, daca nu avea nr. de telefon al lui taica-su cred ca era in stare sa joace cu Coman varf...

Emilio
24th October 2005, 16:00
Eu nu inteleg ce mai e de comentat dupa meciul de ieri. Maxim jandarmeria are ceva de raportat si se pare ca la faza asta, suporterii Stelei sunt cei ce au facut mai mult deranj:rosu: In plus, meciul nu trebuia sa inceapa datorita scandarilor si bannerelor rasiste.:rosu:

Meciul a fost pe alocuri dur dar parca ambele echipe au jucat cu frica sa nu piarda. Rapid putea obtine victoria daca arbitrul ar fi prelungit cu cat trebuie meciul. Dealtfel, imediat dupa ultimul fluier, stelistii se bucurau ca la o victorie...

Nicolita a fost dat afara in mod corect. In primele minute Rapidul a jucat inclusiv la intimidare, sperand intr-o reactie ca cea a lui Nicolita. Ceea ce s-a si intamplat.:drak:

Oricum, eu zic sa uitam meciul de ieri cat mai repede si sa speram ca nu vom mai vedea scene ca cele de ieri.

sun
24th October 2005, 16:00
remy , stai calm tata . Rapid nu va juca cu spectatori sezonul asta decat doua meciuri . ( cele din cupa Uefa ) .

parca acum nu ma intereseaza ca Dinamo e "pe primu loc " . Parca acum , mai mult ca oricand , URASC RAPIDUL . Timp de 2 ore mi-au fost extrem de antipatici.
Invidiosi pe performantele Stelei , rapidistii au stiut cum sa nu piarda. Sa joace cat mai dur , sa incite galeria . Ciudat cum o practica dinamovista ( cea de a elimina prin fault omul - cheie al adversarului ) a fost folosita de Rapid .

Pacat de cele 2 ore pierdute in fata TV-ului. Si apropo .

HAI RENNES , STUTTGART , PAOK , FARUL , CFR , SPORTUL :yeah:

:degete: :degete: :degete: pentru TUDOR si RAPID

don_denver
24th October 2005, 16:03
remy tata....daca nici voi nu va vedeti barna din ochi..cum naibii sa ne scoatem noi paiele....:D

remy
24th October 2005, 16:17
Fii mai explicit, cand vreodata Dinamo a avut terenul suspendat in Europa ? Sau cand s-a ras in presa straina despre vreun jucator sau conducator de la Dinamo, asa cum au facut-o nu numai francezii saptamana trecuta la adresa ciobanului ? Multi jucatori care au trecut pe la Dinamo si care joaca sau au jucat in strainatate sant celebri, respectati, fara vreo problema atarnata de gat (mai putin Mutu, care oricum, e o adevarata minune de jucator). Cati dintre cei care au fost la Steaua s-au remarcat in Europa in ultimii ani, poate chiar de 15 ani ?

sun
24th October 2005, 16:24
Hagi , remy, Hagi , Adrian Ilie , Belodedici si altii :P

don_denver
24th October 2005, 16:25
si remy..vorbeam de incidentele cu suporteri...care n-au nici o treaba cu jucatorii....da ma rog..la voi...de cand au inceput sa intre suporterii pe teren..nu mai faceti diferenta..:D

APercele79
24th October 2005, 16:26
Cati dintre cei care au fost la Steaua s-au remarcat in Europa in ultimii ani, poate chiar de 15 ani ?

EEEEsi tu acum, vrei sa-mi zici ca Mirel Radoi nu mai merge la Arsenal si AC Milan?? A avut oferta de 10 milioane de euro dar nu sa dus ptr. ca lui ii place la steaua...sau de claudiu raducanu care a ajuns in spania si pe urma la Vaslui? :yeah:

sau sa nu il uitam pe domnu neaga care a ajuns in coreea..

steaua a scos jucatori afara mai remy, dar nu vrei tu sa recunosti..

Rossi
24th October 2005, 16:26
si Rapid si Steaua merita cate1-2 etape de caciula pt comportamentul galeriilor...

Steaua inca 2 etape in plus pt scandarile rasiste ...

Lacatus presedinte
Banel N. jucatorul nr. 1
Mustata seful galeriei
-----------------
toti 3 sunt de etnie .... si galeria stelei scandeaza : " *U*E la tzigani ! " ..... ABERANT !!!!!

Triphat
24th October 2005, 16:28
Galeria echipei Steaua, formată din aproximativ 2.000 de suporteri, a urmărit meicul de la Peluza I. Înainte de meci, fanii formaţiei din Bulevardul Ghencea au rupt mai multe scaune şi au aruncat cu ele înspre suporterii rapidişti aflaţi la tribuna a II-a.

no comment

Asa si ? Ce-i cu asta ? Vrei sa faci suporterii rapidisti vinovati sau ce ? :degete: :headbang: :rosu:

Cat despre meci, sunt mandru de Steaua. Jucatorii au aratat unitate ieri. Noi am fost invingatorii meciului... nu vad un motiv de bucurie pentru nici un rapidist!

don_denver
24th October 2005, 16:31
bey...hai ca sunteti chiar...aiurea....pai daca e asa..nici o galerie n-ar mai trebui sa mearga la meciuri...fara multa..sanatate..fara ciori, oitze, caini...etc...sincer mi-ar conevni sa aud cum fiecare galerie scandeaza doar incurajari echipei sale...nu se vede..si mai aiurea..mai apar dinamovostii care se bat cu pumnul in piept ca-s curatenia intruchipata si sa se suspende un teren..de ce..nu..doua...iar cand au fost ei in colimator...capul la cutie..si malc...doar unii au fost obiectivi si atunci si acum...

Triphat
24th October 2005, 16:31
si rapid si steaua merita cate1-2 etape de caciula pt comportamentul galeriilor

steaua inca 2 etape in plus pt scandarile rasiste

Si voi sunteti suspendati.. asa ca.. shhh si suspendare placuta. Deja vad ca se suspenda terenurile la fiecare scandal din tribune... pai daca toata Europa era asa se juca pe stadioane goale tot timpul.

remy
24th October 2005, 16:34
Hagi , remy, Hagi , Adrian Ilie , Belodedici si altii :P
Eu ma refer mai mult la ultimii ani, mai ales de cand e JIJI, marele patri(h)ot. Doamne, ce atmosfera e la Steaua de cativa ani !
Saracii jucatori, au ajuns proprietatea totala a razboinicului. Chiar si sufletul le-a cumparat, de au ajuns sa nu poata face nici o gluma, nici o distractie, etc. Dinamovistii mai fac o gluma, sant mai degajati, se mai lasa filmati in posturi mai comice, etc:yeah:.
Cred ca toti cei de la Steaua nu mai au dezlegare nici de la sex fara stirea boss-ului. :degete: :headbang:

bob
24th October 2005, 16:36
rapidul n-are nici o treaba cu fotbalul. n-au reusit o faza periculoasa cat timp au fost cu un om in plus. steaua a controlat jocul, desi erau mai obositi. titlul se joaca intre dinamo si steaua. restul sunt de decor. fara mishto, rapid e de mijlocul clasamentului.
fiind neutru, mi s-au parut interesante galeriile: unii cu pietrele, altii cu scaunele. solutia e una singura(desi nu-mi place) : camere video.

APercele79
24th October 2005, 16:39
Daca juca ieri steaua cu Bacaul sau cu farul, fac pariu ca batea si in 7 oameni (suporterii stiu de ce)...pariez orice; ei acum se plang ca au jucat in 10 oameni contra echipei de pe locul 8...echipa de europa

4star
24th October 2005, 16:41
Eu ma refer mai mult la ultimii ani, mai ales de cand e JIJI, marele patri(h)ot. Doamne, ce atmosfera e la Steaua de cativa ani !
Saracii jucatori, au ajuns proprietatea totala a razboinicului. Chiar si sufletul le-a cumparat, de au ajuns sa nu poata face nici o gluma, nici o distractie, etc. Dinamovistii mai fac o gluma, sant mai degajati, se mai lasa filmati in posturi mai comice, etc:yeah:.
Cred ca toti cei de la Steaua nu mai au dezlegare nici de la sex fara stirea boss-ului. :degete: :headbang:
Da de ce te lauzi cu Mutu? ce l-ati facut voi? lati luat juma de an de la arges si a plecat ca era bun nu ca l-a facut clubul cateilor. sau i-or fi turnat talentu in cap? Sau poate vrei sa imi zici de super zicu (are niste ratari de super clasa) care facea tusa si isi umfla mushchii anul trecut in fata stelei de pe bancile de rezerva unde se odihneau la echipe de partea a doua a clasamentului.

Emilio
24th October 2005, 16:42
[QUOTE=bob]rapidul n-are nici o treaba cu fotbalul. n-au reusit o faza periculoasa cat timp au fost cu un om in plus. steaua a controlat jocul, desi erau mai obositi. titlul se joaca intre dinamo si steaua. restul sunt de decor. fara mishto, rapid e de mijlocul clasamentului.

Pai daca Steaua nu e in stare sa bata o echipa de mijlocul clasamentului, inseamna ca si Steaua tot pe acolo se aflta. :ciocan:

APercele79
24th October 2005, 16:53
andreiush tati ne-ai cam sters toate mesajele, lasa-ne si pe noi sa ne contrazicem ca pana la urma de asta sunt forumurile, toti ne aparam echipele..
inapoi la subiect, eu zic ca meciul de ieri a fost cel mai slab derby in ultimii ani, un anti-fotbal la nivel maxim, si pana la urma a castigat echipa care a vazut meciul la TV : DINAMO

sun
24th October 2005, 16:57
se plang ca au jucat in 10 oameni contra echipei de pe locul 8...echipa de europa

bravo , Percele , keep `em comin :yeah:

rapid e una dintre echipele slabe ale campionatului ( are victorii cu Pandurii , Bacau , Vaslui si Iasi ( chinuit in 3 din ele ) :no: :P

andreiush
24th October 2005, 16:57
AParcele79, va puteti contrazice, dar la subiect... si nu cu atacuri la persoana cum ati inceput voi. Niste atacuri puerile as zice.
Asa cum zici si tu, inapoi la subiect! :ok:

bob
24th October 2005, 17:04
oricum, s-a facut dreptate! bravo rada! sa vada si mirela cum e sa-i pleznesti pe altii si sa nu fii sanctionat. dragi stelisti, nu va mai plangeti: ati aberat pe alte topicuri ca mirela pleaca la milan sau arsenal. obisnuiti-va fara ea!

APercele79
24th October 2005, 17:08
Pleaca la naibi, cine ti-l ia pe radoi in afara de rusia, coreea sau grecia?
Dupa ce ca e umflat la maxima de presa, la nationala nu joaca, a jucat omul in europa cu rosenborg si a facut pipi pe el....crezi ca echipele mari vor sa riste cu asta?? o sa faca tusa la milan smecherii de brazilieni ca sa joace mirela? stati cuminti....

remy
24th October 2005, 17:23
Cine putea sa spuna ca el valoreaza cateva zeci de milioane de dolari, decat cel care se crede orice, numai Gigi Becali nu-si spune (cea cu asemanarea cu Dumnezeu le intrece pe toate, arata cat de fariseu si fals este acest om). Acum iar viseaza la Cupa UEFA, asa cum spunea ca se va califica in Liga Campionilor, poate chiar sa joace in finala. Omul asta tot timpul delireaza, sau viseaza noaptea si-si exprima visele cu voce tare ? Cu o echipa care se chinuie asa in campionatul nostru ? Sau cu o echipa care s-a facut de ras cu Rosenborg, o echipa mica de tot, incepand de anul asta, vezi cum au inceput s-o zdrobeasca toti in Ch. L. ? Sau ca au batut pe Farul, care e club infratit cu Steaua ?

turcu
24th October 2005, 17:43
Nu mai fac referire la intrarea criminala a lui Rada, accidentarea lui Radoi, eliminarea lui Nicolitza sau evenimentele din tribune pentru ca sunt sigur ca se vor nashte discutzii shi discutzii. Contradictorii desigur.
Tot ce vreau sa spun este ca dupa un astfel de meci sunt mandru de jucatorii stelishti. Au terminat cu capul sus o saptamana infernala incheiata cu o partida infernala. Pentru modul cum s-au sacrificat pana la ultima picatura de energie, pentru determinarea shi felul in care au tras cu dintzii de fiecare balon, pentru ca au aratat ca o adevarata familie, pentru toate astea shi poate pentru mult mai mult ii felicit. Asta seara mi-am dat seama ca Steaua nu are cum scapa un nou titlu de campioana !
SPRE 23 !!! /hello
hahahaha... tu ce faci, dai citate din MM? no conteaza daca doar vrei, mai trebuie sa si poti!

be@
24th October 2005, 17:59
Conform oficialului clubului giuleştean, suporterii stelişti au distrus un număr de 704 scaune situate la peluza întâi a stadionului Giuleşti, suma acestora ridicându-se la 10.560 de euro. De asemenea, grupurile sanitare din incinta peluzei precum şi pereţii de la căile de acces în peluză au fost vandalizaţi.


Atata stiu, atata fac. Ce poti sa le ceri mai mult ?

remy
24th October 2005, 18:10
Vedeti ce fel de oameni sant in Ghencea (intre cimitire) ?
E clar ca ei au declansat violentele, vezi faza cu ruperea scaunelor.
De ce nu se iau masuri drastice, chiar cu penalizarea echipelor, sa nu mai faca altcineva asa ceva ? Li s-a urcat stelistilor la cap cupa UEFA ! Ce are daca o sa mai ia o pauza de vreo 10 ani de a mai lua vreun campionat ? Prea ne-au facut de ras cu Rosenborg ! De asta ar fi bine sa mai ia o pauza nea GIGI, sa se mai calmeze.

strainu
24th October 2005, 18:18
Tot ce vreau sa spun este ca dupa un astfel de meci sunt mandru de jucatorii stelishti. Au terminat cu capul sus o saptamana infernala incheiata cu o partida infernala. Pentru modul cum s-au sacrificat pana la ultima picatura de energie, pentru determinarea shi felul in care au tras cu dintzii de fiecare balon, pentru ca au aratat ca o adevarata familie, pentru toate astea shi poate pentru mult mai mult ii felicit.

Si sustinatorii Gloriei sunt multumiti cand echipa lor obtine un egal.... Parca-am zis deja de retrogradare?....:P
Si relativ la titlu: ar fi trebuit sa fie "Banel...bunicul K1" dupa cum stie sa dea cu coatele

Cristy
24th October 2005, 18:19
pagube de peste 10de mii $ si parca vad ca doar pe noi ne suspenda pana la finalul turului iar steaua scapa , sper sa-i suspende si pe ei la fel de mult pentru ce au facut la peluza 1.

SORENSEN
24th October 2005, 18:26
Eu ma refer mai mult la ultimii ani, mai ales de cand e JIJI, marele patri(h)ot. Doamne, ce atmosfera e la Steaua de cativa ani !
Saracii jucatori, au ajuns proprietatea totala a razboinicului. Chiar si sufletul le-a cumparat, de au ajuns sa nu poata face nici o gluma, nici o distractie, etc. Dinamovistii mai fac o gluma, sant mai degajati, se mai lasa filmati in posturi mai comice, etc:yeah:.
Cred ca toti cei de la Steaua nu mai au dezlegare nici de la sex fara stirea boss-ului. :degete: :headbang:
Semeghin ,Iordache ,Tamas s-au relaxat pana dimineata de ii trimiteau aia acasa ca inchideau localul.
Atmosfera de aseara din tribune este rezultatul unor evenimente care anuntau asta :La Rapid galeria este condusa de interlopul GIGI CORSICAnu iar la Steaua de un alt interlop MUSTATA:headbang: de aici si comportamentul de huligani.

achile
24th October 2005, 18:54
Pleaca la naibi, cine ti-l ia pe radoi in afara de rusia, coreea sau grecia?
Dupa ce ca e umflat la maxima de presa, la nationala nu joaca, a jucat omul in europa cu rosenborg si a facut pipi pe el....crezi ca echipele mari vor sa riste cu asta?? o sa faca tusa la milan smecherii de brazilieni ca sa joace mirela? stati cuminti....
Daca ai tu boala pe Mirel nu inseamna ca ai si dreptate cand ii contesti valoarea ,Mirel la ora actuala e cel mai bun fundas din Romania si mai nou mislocas def nu exista altu mai bun si fac prinsoare cu tine ca il va lua un club mare nu unu de duzina cum insinuezi tu ca la urma urmei nu e de tamas

achile
24th October 2005, 18:56
Vedeti ce fel de oameni sant in Ghencea (intre cimitire) ?
E clar ca ei au declansat violentele, vezi faza cu ruperea scaunelor.
De ce nu se iau masuri drastice, chiar cu penalizarea echipelor, sa nu mai faca altcineva asa ceva ? Li s-a urcat stelistilor la cap cupa UEFA ! Ce are daca o sa mai ia o pauza de vreo 10 ani de a mai lua vreun campionat ? Prea ne-au facut de ras cu Rosenborg ! De asta ar fi bine sa mai ia o pauza nea GIGI, sa se mai calmeze.


Steaua a facut de ras Romania????????????
Bai mai ai si o varsta dar degeaba
In ultimi 10 ani cred ca de ras nea facut doar dinam.e si rapidu singura care conteaza in europa cu adevarat e Steaua
Afara toti cand spui Romania spun atat:Hagi si Steaua deci la revedere somn usor

APercele79
24th October 2005, 18:59
Ba da se vede ca esti cel mai prost de pe forumu asta , daca ai tu boala pe Mirel nu inseamna ca ai si dreptate cand ii contesti valoarea ,Mirel la ora actuala e cel mai bun fundas din Romania si mai nou mislocas def nu exista altu mai bun si fac prinsoare cu tine ca il va lua un club mare nu unu de duzina cum insinuezi tu ca la urma urmei nu e jegosu ala de tamas
Esti dus rau omule nu inteleg de ce naiba mai scri pe aici

gasca, vad ca il iubesti pe mirela si tii la el mult (chiar ne impresionezi), dar daca era atat de bun, tu crezi ca oierul nu il dadea pana acum la pretul potrivit (10 milioane de euro)??? tu chiar pui botu la vrajeala lu GIGI ca el da mai multi bani ptr radoi decit inter si arsenal sau milan???
daca era atat de valoros, scoteau milanezii banul, si gigi scapa de mirela in 45 de secunde....din moment ce joaca inca in ghencea, nu il vrea nici dracu din italia...tu pui botu la cardeala asta ieftina, si tot noi suntem prosti
du-te omule la culcare ca esti obosit

Dennis
24th October 2005, 19:08
Da frate, Steaua normal ca a facut romania de ras. Doar nu are nici o infrangere asai? Lasai pe cainii aia care normal ca comenteaza impotriva Stelei indiferent de ce sa intamplat. Poate etapa asta reusesc sa faca blat cu Jiul...

Cristy
24th October 2005, 19:08
RUSINE STELISTILOR, incredibil , daca ati vazut la stiri cum arata peluza 1 ....... no comment .....

Dennis
24th October 2005, 19:10
gasca, vad ca il iubesti pe mirela si tii la el mult (chiar ne impresionezi), dar daca era atat de bun, tu crezi ca oierul nu il dadea pana acum la pretul potrivit (10 milioane de euro)??? tu chiar pui botu la vrajeala lu GIGI ca el da mai multi bani ptr radoi decit inter si arsenal sau milan???
daca era atat de valoros, scoteau milanezii banul, si gigi scapa de mirela in 45 de secunde....din moment ce joaca inca in ghencea, nu il vrea nici dracu din italia...tu pui botu la cardeala asta ieftina, si tot noi suntem prosti
du-te omule la culcare ca esti obosit

Numa ceva sa te intreb. Cine crezi tu cai cel mai bun fundas sau mislocas din Romania? Nui Radoi? Dar cine, Tamas? lol! :happy

be@
24th October 2005, 19:11
Da frate, Steaua normal ca a facut romania de ras. Doar nu are nici o infrangere asai? Lasai pe cainii aia care normal ca comenteaza impotriva Stelei indiferent de ce sa intamplat. Poate etapa asta reusesc sa faca blat cu Jiul...

:sleep: Ba da, v-ati facut de ras. Cand v-a batut o echipa de "mosnegi",si cand v-a suspendat terenul UEFA pentru rasism.

remy
24th October 2005, 19:11
Ca sa incheiem discutia, vedeti la TV acum ce au putut face cei din galeria stelutei. Cica nu s-au mai vazut niciodata atatea stricaciuni si atata rautate la niste oameni care se numesc suporteri.
Asta e Steaua de cand se stie. Si oricat ati tine cu ei, de 3 ani, foarte multe probleme au fost la acest club care se dau cocosi numai acasa.
Penalizari drastice sau spovedanie a lui JIJI sau MEME la TV pentru a-i ierta ! :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Cristy
24th October 2005, 19:14
incredibil ar fi sa scape nesuspendata si dupa stricaciuni da ce stricaciuni incredibil , plus cum arunacau cu scaune la tribuna a 2 a si sa nu mai zic de bannere.

Paul
24th October 2005, 19:15
pagube de peste 10de mii $ si parca vad ca doar pe noi ne suspenda pana la finalul turului iar steaua scapa , sper sa-i suspende si pe ei la fel de mult pentru ce au facut la peluza 1.

Bine zici mai Cry , sa moara si capra vecinului ..., chit ca a ta are raie ...

Cristy
24th October 2005, 19:16
bai tu nu esti normal nu ai vazut cum arata peluza 1 ?

Triphat
24th October 2005, 19:18
bai tu nu esti normal nu ai vazut cum arata peluza 1 ?

Bai de cand s-a terminat meciul tu numa de peluza 1 vb. :sleep:

Cristy
24th October 2005, 19:19
normal ma , de fapt pentru tine e normal ce au facut stelistii

achile
24th October 2005, 19:21
BAI FRATILOR ASTIA DOI RAMY SI CU GASCA ALALALT MAU FACUT SAMI DAU SEAMA CA OAMENI SUFERA SARACII :)) SUNT INVIDIOSI PE PERFORMANTELE NOASTRE DIN EUROPA (VEZI DOAMNE NE_AM FACUT DE RAS CU ROSENBORG DE AICI ITI DAI SEAMA DE UNGHIA INFIPTA ADANC IN GAT)
E clar ca sunt invidiosi ca avem cei mai buni fotbalisti si cel mai frumos joc stai sa vezi cand so transfera Mirel la o super echipa atunci sa te ti ca astia isi da drumu la sange

Dennis
24th October 2005, 19:23
:sleep: Ba da, v-ati facut de ras. Cand v-a batut o echipa de "mosnegi",si cand v-a suspendat terenul UEFA pentru rasism.

Bah deci te rog frumos ca Dinamo nu a facut meciuri la fel de frumoase ca si Steaua sezonul asta. Nu trebuie sa agreezi cu mine dar asta e parerea mea. A avut un meci urat cu Rapidul dupa o saptamana foarte grea cu 2 victorii si un egal, si chair cred ca nu neam facut de ras. Si la asta chiar cred ca nu ma poti contrazice. Dinamo a facut 2 victorii si un egal cu 3 echipe mult mai slabe decat Farul, Rapid si Lens.

be@
24th October 2005, 19:24
Hai Razvane, forteaza atacul !!!



"În prima repriză am văzut câteva calităţi cerute de un derbi. Jucătorul eliminat a fost un pic stupid, pentru că şi-a lăsat echipa în zece oameni. În aceste condiţii Rapid trebuia să joace cu un fundaş mai puţin şi cu un atacant în plus. Aşa ar fi pus probleme Stelei şi ar fi avut o şansă să câştige. Dar presupun că tânărul antrenor al Rapidului nu a vrut să piardă, însă nici nu a câştigat"- Robson.

P.S.:Wow, dar ma pricep,nu gluma ! :D

Triphat
24th October 2005, 19:26
achile si cry... va asteapta banurile cred.. mai lasati insultele.

achile
24th October 2005, 19:26
Auzil si ep andone ar fi vrut el sa ia cate 3 puncte la amandoua
De asa sunt obisnuiti sa castige doar ajutati cumva

achile
24th October 2005, 19:29
achile si cry... va asteapta banurile cred.. mai lasati insultele.


Asta e dar prea ma enervat astia. Se vede ca sunt inferiori si nu stiu cum si de ce sa se mai agate sa ne ajunga dar nu vor reusi niciodata sa se ridice la nivelul nostru sunt prea slabi
In Europa doar Steaua conteaza restu sunt de umplutura

strainu
24th October 2005, 19:30
2 etape de suspendare si 2600 euro fiecare cica (TVR1 si GSP)

Paul
24th October 2005, 19:33
mda

Rapid - CFR cu portile inchise ... avantaj CFR :P

Steaua - Gloria si Steaua - Sportul , no problem in mod normal ...