PDA

View Full Version : Etapa 10: CFR Cluj - Poli Iasi



ADelPiero
16th October 2005, 22:12
Sambata, 22 octombrie 2005: CFR Cluj - Poli Iasi, ora 14:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ce_bine_e
16th October 2005, 22:16
avem mare nevoie de cele 3 puncte, poate am sa merg in inima ardealului, sa vad cum vor evolua lucrurile

GeKuRA
16th October 2005, 22:43
eu ... aproape sigur merg...
un X ar fi bun...

DanielAndrei
16th October 2005, 23:00
poate si eu :P imi fac drum pe acolo...depinde si de vreme si de personajele cu care ma duc. Suntem nevoiti sa scoatem cel putin 1 pct

codrind
16th October 2005, 23:00
Am votat 1! :mad:
Sunt ieşean, dar īmi dau seama că echipa e īn regres, plus că vom avea 2 piese "grele" lipsă: Miclea şi Toma !
Aşa că ....:mda:

Paul
16th October 2005, 23:01
Daca nu ati fost in stare sa bateti Gloria II acasa , ma indoiesc ca bateti Gloria I in deplasare :P

esku
16th October 2005, 23:04
clujul trebuie sa spele rusinea din groapa ....meci de 1 solist! :ok:

rhadoo
16th October 2005, 23:09
X cred ca va fi meci egal

t.b.
16th October 2005, 23:13
Daca nu ati fost in stare sa bateti Gloria II acasa , ma indoiesc ca bateti Gloria I in deplasare

Vezi c-ai confundat blatistii :drak:

Mai bine zis, bistrita ii un fel de parazit al Clujului: antrenoru`i de la noi, varful (negrean) de la noi, mijlocasul central (pacurar) de la noi, mai aveti si doi fundasi de la noi (Abrudan si Matei), iar de la aia din gruia portaru (si asta tot de la echipa CLUJULUI a fost aruncat in gruia)...

Totusi nici nu-s foarte multi, dupa ce (la)bagiu si r. vlad ne-au distrus echipa si au bagat-o in B, aveati aproape intreaga echipa formata din "U"-isti, vreo 3 ani au tot vandut mizerabilii, jucatorii nostri la bistrita, pana la urma au reusit sa ne bage in b si ei sa se imbogateasca. Urmatoarea mutare r. vlad antrenor la bistrita :mda:


On topic, Iasiul tre` sa bata ca sa-si recupereze punctele pierdute cu gloriosii, caile ferate is evident in criza, cu otelul au jucat penibil, au pierdut cu o echipa mai mult decat modesta, Pandurii, apoi au luat 5-0 de la Dinamo, e clar sunt in cadere libera...

be@
16th October 2005, 23:16
On topic, Iasiul tre` sa bata ca sa-si recupereze punctele pierdute cu gloriosii, caile ferate is evident in criza, cu otelul au jucat penibil, au pierdut cu o echipa mai mult decat modesta, Pandurii, apoi au luat 5-0 de la Dinamo, e clar sunt in cadere libera...
Sper din suflet sa fie cum zici tu, t.b. !

Paul
16th October 2005, 23:22
Vezi c-ai confundat blatistii :drak:

Mai bine zis, bistrita ii un fel de parazit al Clujului: antrenoru`i de la noi, varful (negrean) de la noi, mijlocasul central (pacurar) de la noi, mai aveti si doi fundasi de la noi (Abrudan si Matei), iar de la aia din gruia portaru (si asta tot de la echipa CLUJULUI a fost aruncat in gruia)...

Totusi nici nu-s foarte multi, dupa ce (la)bagiu si r. vlad ne-au distrus echipa si au bagat-o in B, aveati aproape intreaga echipa formata din "U"-isti, vreo 3 ani au tot vandut mizerabilii, jucatorii nostri la bistrita, pana la urma au reusit sa ne bage in b si ei sa se imbogateasca. Urmatoarea mutare r. vlad antrenor la bistrita :mda:


On topic, Iasiul tre` sa bata ca sa-si recupereze punctele pierdute cu gloriosii, caile ferate is evident in criza, cu otelul au jucat penibil, au pierdut cu o echipa mai mult decat modesta, Pandurii, apoi au luat 5-0 de la Dinamo, e clar sunt in cadere libera...


Vezi ca stii circuitul ...
De la U la Gloria pe bani putini
De la Gloria la CFR pe bani multi (150.000 $ bucata)

=> castiga Bistrita ca`si face nocturna :P si stadion acoperit :P

rhadoo
16th October 2005, 23:26
:rosu: :rosu: la ce stadion aveti ar fi cazul sa mai faceti shi voi ceva ca e cel mai penibil din divizia A(bistrita)

t.b.
16th October 2005, 23:36
Vezi ca stii circuitul ...
De la U la Gloria pe bani putini
De la Gloria la CFR pe bani multi (150.000 $ bucata)

=> castiga Bistrita ca`si face nocturna :P si stadion acoperit :P

Ai mai uitat ceva, daca te referi la coroian si minteuan, aia au fost crescuti de cfr, noi i-am luat de la ei ca sa-i salvam de la desfiintare (daca se desfiintau n-aveam de cine sa ne mai batem joc :D ) dupa jucatorii aia nu-mi pare rau... io ziceam de Maier, Cioloboc, Falub, R. Szabo, Predatu, I. Lazar si mai sunt:rolleyes:



la ce stadion aveti ar fi cazul sa mai faceti shi voi ceva ca e cel mai penibil din divizia A(bistrita)

Nu, e al doilea, cel mai penibil e al regionalei de trenuri din Cluj, pe care joaca echipa numita ecomax gruia (sau asa ceva :D), ala pe care s-au pus scaune din banii Martorilor lui Iehova care-si tineau "congresele" acolo :D

andrei_cj
17th October 2005, 00:03
T.B. iti bati joc de echipa care reprezinta CLUJUL cu demnitate in europa si in divizia A!!! Mai bine bate-ti joc de tine omule' si de echipa ta frumoasa din divizia B!!!!

P.S. CFR are mare nevoie de victorie in meciul cu Poli Iasi si cred ca va da totul pt asta....asa ca nu cred ca putem scapa cele trei puncte...daca pierdem e grav!

baez
17th October 2005, 00:17
mai baiete, deja ati dat totul asta vara plus primele etape. o sa aveti viata grea cu Jiul, Otelul, Pandurii si Vasluiul. sunteti patru pe doua locuri :D
p.s. Andrei, tata, daca-mi spui ale cui "e" versurile din semnatura ta... esti tare, cresti in ochii mei cat dealul:)

t.b.
17th October 2005, 00:17
Da` cu foarte multa demnitate pierde cu 5-0 :happy pe voi chiar nu v-a afectat deloc infrangerea asta :o: ca vad ca iar aberati la greu p-aici...

ADelPiero
17th October 2005, 00:48
bate CFR ... scor final 4-1 !
hai CLUJUUUUUUUUUU !!!!!!!

be@
17th October 2005, 00:51
Da, sigur.Cum i-a batut si pe pandurii, jiul sau fc arges.Nu-i asa, adelpiero?
Hai lasa-ne.Si scrie mai mic, ca nu suntem orbi.

baez
17th October 2005, 00:53
meci egal.
ca sa fiu offtopic, hai Clujul:)

ADelPiero
17th October 2005, 01:54
Da, sigur.Cum i-a batut si pe pandurii, jiul sau fc arges.Nu-i asa, adelpiero?
Hai lasa-ne.Si scrie mai mic, ca nu suntem orbi.


nu cum i`a batut pe ei ... ci cum va bate pe iasi :D ...
cfr vine dupa o infrangere dureroasa ... e cu "sabia" la gat ... si trebuie o victorie ;)

p.s. am facut un apropo... la cineva care de fapt nu e nimeni ... pt mine ... si sunt sigur ca se va prinde ...

Cra10veanu
17th October 2005, 02:28
Merg pe mana Clujului, vor baga macar 3 boabe. Acuma sint plini de ura si umilinta dupa meciul cu Dinamo, vor batjocurii terenul cu iesenii :happy. VICTORIE CFR, moldo in BBBBBB/hello /hello /hello /hello

Rossi
17th October 2005, 05:02
eu merg pe mana celor din Iasi ....sper sa castige ...
o remiza nu ajuta pe nimeni ...
cfr-istii sunt dezorientatzi rau ...mai ales dupa ultimul meci ... nu este exclus sa vedem cfr-ul 3-4 etape neluind nici 1 punct ...

ce_bine_e
17th October 2005, 07:27
daca pierdem la cj, nu ne vad prea bine, de aceea ma multumesc si cu un egal

Istvan Gyuri
17th October 2005, 10:23
pierde iasuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :yeah::yeah::yeah::yeah:

Dark Horror
17th October 2005, 11:08
Trebuie sa batem.

GeKuRA
17th October 2005, 12:10
se ... altura vreo cineva din Cluj galeriei Iasului ??... astia cu "U" :D:D:D :ok:

lucas
17th October 2005, 13:26
Nu vad cu cine sa poata scoate Poli puncte pe terenul lui CFR ... Chiar daca au pierdut categoric cu dinamo, CFR-ul este peste Poli. Si vor fi foarte motivati sa cistige. Nu cred sa se mai repete schema din meciul cu Bacaul :-)

Ma intreb daca cineva din conducerea lui Poli este constient ca echipa se cam afunda ?? Offtopic : cine l-a adus pe Vrajitoarea la Iasi ???

bizarr
17th October 2005, 15:05
Daca scoatem un egal la Cluj ar fi super dar e f.greu in conditiile in care Clujul a fost umilita de Dinamo.

Omu'cu barosu'
17th October 2005, 15:35
Cu toate ca nu imi face placere sa o spun cred ca va invinge chefereu'...

ce_bine_e
17th October 2005, 19:44
bai cred ca vin la cj, care ma asteapta?
ala eu ala eu :D

pashpa
17th October 2005, 19:49
Meci greu dar sper ca iasul sa scoata macar un punct.clujul nu pare chiar o mega echipa.deci in concluzie putem lua un punct lejer.

be@
17th October 2005, 19:50
Merg pe mana Clujului, vor baga macar 3 boabe. Acuma sint plini de ura si umilinta dupa meciul cu Dinamo, vor batjocurii terenul cu iesenii :happy. VICTORIE CFR, moldo in BBBBBB/hello /hello /hello /hello

Somn usor in continuare.

On topic: eu sper intr-un egal.In afara de meciul cu tm., CFR-ul n-a castigat acasa. Iar noi jucam mai bine in deplasare, decat pe teren propriu.

roxana_cj
17th October 2005, 19:58
Castiga CFR CLUJ! :D /hello

@Gekura: Ma alatur voua dupa meci, la :bere: :pace:

Care veniti spuneti! PM pls! :D

ce_bine_e
17th October 2005, 20:00
Miclea si Toma ma deranjeaza f tare, deoarece erau oameni de baza, si daca tot o continuam asa o sa avem lotul f subtire, dar am incredere ca Ionut Popa va improviza si cu putin noroc sa "izbavim"
dc nu?:P

si inca un lucru am observat, care nu ne face cinste, si anume ca in ultimile meciuri jucatori sunt f recalcitranti, intr-un cuvant nu se pot abtine de la scandal, ar trebui mai mult calm, si energia sa o consume alergand dupa minge, dribland, etc, nu sarind la bataie. Daca este sa castigam o facem chiar daca nu vrea Mitica, Craciunescu, sau orice alt mason

t.b.
17th October 2005, 20:03
se ... altura vreo cineva din Cluj galeriei Iasului ??... astia cu "U" :D:D:D :ok:

Nici chiar asa, noi sustinem doar UNIVERSITATEA si nationala... ma refer aici la incurajari pe stadion, in rest majoritatea clujenilor va tin pumnii asta se stie :ok:
Sa nu ne dezamagiti :evil:

NY_giants05
17th October 2005, 20:03
Meciul asta e al clujenilor !...m-au dezamagit ieshenii in meciul cu Gloria..chiar nu ma asteptam la asha ceva. 1-0 pt CFR

ce_bine_e
17th October 2005, 20:08
Meciul asta e al clujenilor !...m-au dezamagit ieshenii in meciul cu Gloria..chiar nu ma asteptam la asha ceva. 1-0 pt CFR

lasa tata nu te pune pe bocit, ca ne revansam noi :P
si eu am fsot dezamagit si inca sunt, si la ora actuala nu avem o echipa prea valoroasa :(

DanielAndrei
17th October 2005, 20:51
la cat de prosti suntem acasa la fel de buni suntem in deplasare :D

roxana_cj
17th October 2005, 21:02
Lasa ca si CFR poate sa joace bine acasa! :D
HAI CFR!

DanielAndrei
17th October 2005, 21:12
cfr acasa: 1 2 1 5-4
poli deplasare: 2 0 2 2-4

ce_bine_e
17th October 2005, 21:18
deci fostule Trineo, mergi?

DanielAndrei
17th October 2005, 21:20
eu am de rezolvat ceva pe la Alba Iulia hoasca de la casa de bilete din gara...daca se rezolva imediat vin si la meci :D

ce_bine_e
17th October 2005, 21:21
am sa incerc sa ajung, dar daca nu reusesc la urma urmei, e mai comod sa vad meciul acasa, la caldurica, pe national tv :D

DanielAndrei
17th October 2005, 21:23
acum zici ca mergi, acum nu...ce tot te razgandesti....poate ne oprim pe la vatra dornei la un schi :D

ce_bine_e
17th October 2005, 21:25
pai nu stiu wei, daca nu afla ai mei de testu de la mate merg :D
aoleu si la informatica, si chimie, valeu dau si la engleza, se cam inclina balantza :))

Dark Horror
17th October 2005, 21:27
Te ashteptam la stadion sa vedem un meci frumos.

Sper sa venitzi cat mai multzi shi sa fie un meci frumos!

ce_bine_e
17th October 2005, 21:39
eu nu mai imi fac sperantze pe poli, deja m-a dezamgit prea mult, si nu cred ca se vor indrepta prea curand, si eu sper sa fie un meci frumos, ca daca vin nu fac atata drum pt nimik :)

GeKuRA
17th October 2005, 21:40
sper sa fie cald la voi... sa ies si prin oras...

Dark Horror
17th October 2005, 21:49
Nu e deloc cald.Imi pare rau sa te dezamagesc.

Virus
17th October 2005, 23:52
Apoi, am tot spus ca bate CFR-ul clar, la fiecare meci si nu a facut-o. Acum spun ca avem meci greu si sa vedem ce iasa.
Oricum HAI CFR!!!

andrei_cj
18th October 2005, 01:35
Raspuns la o intreabare pus pe prima pagina : PHOENIX!!

P.S. Nu e un meci usor dar trebuie sa batem!!!! HAI CFR!!! /OLE/

cfr_ista2000
18th October 2005, 08:54
nu mai am ce sa discut...bate cfr.....avem nevoie mai mult decat neaparat de aceasta victorie.fortza munti & co...o sa dea tot trio (de atac) al cfr-ului(tili,anca,surdu..) isi iau toti trei revansa ca nu au dat gol in meciul cu dinamo.;)

codrind
18th October 2005, 09:36
...o sa dea tot trio (de atac) al cfr-ului(tili,anca,surdu..) isi iau toti trei revansa ca nu au dat gol in meciul cu dinamo.

Asta sună cam aşa: cu unii zmei şi cu alţii mieluşei!!! :o:
TREBUIAU să-şi demonstreze valoarea ŞI în meciul cu Dinamo!!! :mda:

akx
18th October 2005, 09:48
Victorie pentru CFR Cluj

cfr_ista2000
18th October 2005, 12:02
Asta sună cam aşa: cu unii zmei şi cu alţii mieluşei!!! :o:
TREBUIAU să-şi demonstreze valoarea ŞI īn meciul cu Dinamo!!! :mda:

da cu unii zmei si cu unii mielusei....dar helooo o fost DINAMO nu fc vaslui...

be@
18th October 2005, 12:39
Eu nu cred c-o sa facem mare branza in meciul cu CFR.Cu parere de rau o spun.
Am aflat ca Onut(capitanul) si Balba au acumulat 4 cartonase galbene, deci vor lipsi.Toma a luat rosu cu Bistrita,iar Miclea ,Arhire si Ciobanu sunt accidentati. :headbang: :headbang: :headbang:

iscar
18th October 2005, 12:55
castiga Clujul sigur

PerVersion
18th October 2005, 13:10
Eu sper sa nu vina iesenii sa se apere cu toata echipa... In afara de faptul ca ar fii un meci urat, vom avea din nou probleme mari la finalizare.
Oricum, am citit pe aici ca aveti multi accidentati, suspendati... deci nu prea cred ca o sa veniti sa jucati ofensiv.
Nu imi ramane decat sa sper intr-un rezultat bun al CFR-ului :)

cfr_ista2000
18th October 2005, 13:32
exact cum o zis PerVersion speram ca nu veniti ca si aia de la jiul...si pandurii(am fost la meci si chiar dak "neo batut" tot meciul erau cu cel putin 9-10 jucatori in jumatea lor.) dar din cate il stiu pe POPA nu cred ca este un om care sa se apare.hai sa fim si un pic realisti intradevar si iasul ii o echipa de care imi place dar au unele probleme.(mio placut iasul in meciul cu steaua si dinamo...chiar dak o pierdut..) dar normal ca in meciul cu CFR o sa fiu suflet si inima pt echipa mea de suflet CFR care vesnic va fi aceeasi chiar dak cfr va fi in din C.HAI CFR

ce_bine_e
18th October 2005, 15:55
Onut si Bilba au luat cu Gloria al patrulea galben si vor fi suspendati, ca si Toma, ce a fost eliminat, iar Miclea are sanse minime de a se recupera, ca si ceilalti accidentati, Arhire si Ciobanu => avem nevoie de o minune

dede
18th October 2005, 16:01
cfr ar face bine sa castige meciu' asta altfel vor mai cadea cateva locuri in campionat. deja au pierdut doua meciuri consecutive si parca vad ca urmeaza si al treilea. Daca pierd si cu iasu', inseamna ori ca echipa e slaba, ori ca jucatorii au obosit dupa parcursul din intertoto.

DanielAndrei
18th October 2005, 16:24
oricum au echipa slaba, de abia de-acum incep meciurile grele pt ardeleni

GeKuRA
18th October 2005, 16:25
iar incepem cu lipsurile ?! accidentati si suspendati... probabil ca iar o sa fim echipa cu cele mai multe galbene si rosii din campionat...:( :no:

FORZA POLI !!!

ce_bine_e
18th October 2005, 16:27
tot raul spre bine, v-am zis ca avem nevoie de o minune..paote o sa o avem

Dark Horror
18th October 2005, 16:38
Poate o sa avetzi,dar dupa meciul asta.Pacat ca nu va juca Bilba ca sa il vad shi io pe asta care pe tot locul e laudat.

GeKuRA
18th October 2005, 16:43
Balba laudat ?!?!:o: :o: :happy UNDE ?!?!
:D:D
da de Mitruc ce ziceti ?? nu-i vreti autograful ?? sa fiti cu ochii pe el... mai ceva ca la circ.. :no:

Hard
18th October 2005, 17:34
bate cfr ca sa scape de amenda:)..mai ales ca joaca cu saracii de la iasi

GeKuRA
18th October 2005, 18:39
daca venea si baga Mittal banii la Otelul acu tineai cu Otelul... si mai putin cu Steaua... ar trebui sa tii si tu cu saracii tai...

be@
18th October 2005, 18:51
Lasa-l GeKuRA, ca Sebyo e un specimen subdezvoltat.
E smecher tare baietasul,tine cu steaua (in loc sa fie suporterul echipei din orasul lui),si asta ii da dreptul sa-i jigneasca ceilalti.
Just ignore him. :ok:

P.S.: Sebyo,vezi ca aveti niste datorii de 11 mil. de euro. Cine-s saracii? Ia spune-ne tu. :drak:

ce_bine_e
18th October 2005, 18:52
seby, te mananca draga? 2-1 :P

vantian5
18th October 2005, 19:15
tot raul spre bine, v-am zis ca avem nevoie de o minune


DA BRANET 2 =))

GeKuRA
18th October 2005, 19:21
mda... putem spera la un egal... dar daca pierdem, cam asta este... avem o echipa decimata... sa vedem ce fac rezervele, de alde Mitruc :mda:
dar cu Popa nu se stie niciodata :ok:

roxana_cj
18th October 2005, 19:35
Lasa ca veniti sa vedeti si Clujul, care e un oras frumos!
Hai CFR!

Angelina Jolie
18th October 2005, 19:43
Ii urcam pe garduri. Nici unu sa nu scape. Sa moara popa de suparare.
FORZA CFR!

GeKuRA
18th October 2005, 19:48
Valy... aveai si tu ocazia sa dai o bere... pacat ca esti asa departe :D:D

ce_bine_e
18th October 2005, 19:48
Ii urcam pe garduri. Nici unu sa nu scape. Sa moara popa de suparare.
FORZA CFR!
iar incepi?

roxana_cj
18th October 2005, 19:50
Dau eu berea! Vrei? :D

GeKuRA
18th October 2005, 19:53
suntem off-topic,
daca ne bate CFR, normal ca dai !!!
asa ca : CFR 2-1 Poli :D:D:D

roxana_cj
18th October 2005, 19:55
Adica tu dai doua beri si eu una? :D:D:D
Ca oricum castiga CFR!

paranghele
18th October 2005, 20:01
sper sa faca Iasul un rezultat bun, si mai ales, sa joace la rezultat. Chiar daca asta inseamna sa joace cu 11 jucatori in poarta. Asta e, campionatul se joaca pe puncte, nu pe ocazii.
Forta Poli!

GeKuRA
18th October 2005, 20:04
daca ar fi pentru salvarea de la retrogradare... cu siguranta as vrea sa jucam cu autocarul in poarta... dar deocamdata nu stam chiar rau... ar trebui sa incercam(macar) sa jucam fotbal...

roxana_cj
18th October 2005, 20:05
Lasa mai ca nu pot sa stea tot timpul 11 in poarta! ca se bat unul de altul :D
Hai mai Gek... chiar cu autocarul? :D
HAi CFR!

GeKuRA
18th October 2005, 20:10
bagam si un vagon de tren daca se poate :D:D daca ne imprumutati :D:D

Dark Horror
18th October 2005, 20:13
Mai bine venitzi sa jucatzi fotbal shi asha o sa avetzi shansa sa marcatzi un gol.

ce_bine_e
18th October 2005, 20:16
ce sansa? nu ati auzit ca Poli se va "dizolva" din cauza datoriilor :D
adio fotbal in Iasi!:D

Dark Horror
18th October 2005, 20:21
Lasa ca tot va adunatzi voi din galerie shi,daca platitzi bine,mai venim shi noi catziva shi facem de o echipa pe cinste.

GeKuRA
18th October 2005, 20:22
mai termina...
nu da zvonuri dintr-astea.. care s-ar putea sa fie adevarate...:D:(

ce_bine_e
18th October 2005, 20:23
inca nu sunt adevarate dar e dureros sa vezi la stiri cum nenorociti astia vor sa disturga div A...astia de la CFR, n-au nici o treaba, sunt la zi

sunt prea batran sa mai joc fotbal :P

GeKuRA
18th October 2005, 20:30
deocamdata nu stam noi cel mai rau... 500.ooo EUR se gasesc daca se chinuie :mda:

poliis
18th October 2005, 20:36
drepturile teve pe un an si jumatate

roxana_cj
18th October 2005, 20:46
Ai vrea tu tb!
Vezi nu spera prea mult ca te asteapta o mare deziluzie! :D
OLE OLA CFR VA CASTIGA!
HAI CFR!

ce_bine_e
18th October 2005, 20:49
OLE OLA POLI IASI V-A CASTIGA CFR VA RETROGRADA OLE OLA :D..in visele mele :(

roxana_cj
18th October 2005, 20:54
Ionut draga pe ce lume traiesti?
CFR nu va retrograda! :D
HAI CFR!

DanielAndrei
18th October 2005, 20:59
Dau eu berea! Vrei? :D

s-ar putea sa dai doua beri...geku vine insotit :D :D :rolleyes:

ce_bine_e
18th October 2005, 21:01
las ca vin eu in Cluj sa fac legea acolo sa va dam "doua babastoace pe spinare":evil:
pronosticul meu 3-3 sau 2-1 , te-ai prins Roxxano?:happy


s-ar putea sa dai doua beri...geku vine insotit
mergeti in satra?:D

roxana_cj
18th October 2005, 21:06
s-ar putea sa dai doua beri...geku vine insotit :D :D :rolleyes:Eu dau doua beri, voi patru beri! :D
Chia asa... De curiozitate... Cati veniti? Oricum eu sper sa vedem un meci mare!
HAI CFR!

Bergero
18th October 2005, 21:08
Cu atitia accidentati Iasiul ar parea ca nu prea are sanse. In mod normal un egal deja ar fi un rezultat peste asteptari. Cu toate astea nu cred ca CFR-ul va avea un meci usor. Poate ca cei de la Iasi se vor mobiliza mai bine, mai ales rezervele care-i vor inlocui pe cei absenti. Chiar daca lipsesc trei jucatori de baza din aparare (Onut, Toma si Ciobanu) avem cu cine face linia de aparare. Sigur vor juca Adi Ilie cu Bernard in centru, iar inchizatori Gava si Mitruc. Sigur iesenii vor juca defensiv. Daca Branet prinde o zi buna, daca vom avea un dram de noroc, daca arbitrajul va fi echidistant putem spera la un punct. Cred in puterea de sacrificiu a lui Poli si in faptul ca in deplasare am facut meciuri f. bune. Clujul va avea un meci mai greu decit se asteapta!

DanielAndrei
18th October 2005, 21:09
eu s-ar putea sa vin cu geku...ce_bine_e asta vine cu avionul :rolleyes:...o sa ne intelegem noi la beri. De baut mai mult sa dea cei care castiga :D

t.b.
18th October 2005, 21:12
Ca sa dau un pronistic ecomax - Poli Iasi 0-4, si aia cu caile ferate o sa aiba doua penalty-uri neacordate :evil:

andrei_cj
18th October 2005, 21:26
Iin legatura cu meciul cu POLI speram sa batem si sa facem spectacol...pt ca valoarea echipei sa vazut in meciurile cu poli timisoara cu national ce a fost in ultimele 3 partide a fost neseansa oboseala acumulata sper ca de etata asta sa ne revenim odata!

ce_bine_e
18th October 2005, 22:03
t.b., meri la meci?

t.b.
18th October 2005, 22:07
Normal, jucam cu UTA :D

GeKuRA
18th October 2005, 22:34
da... de la 11.oo...:P:P:P
dar de la 14.oo ce faci ?? :D

poliis
18th October 2005, 22:46
Ca sa dau un pronistic ecomax - Poli Iasi 0-4, si aia cu caile ferate o sa aiba doua penalty-uri neacordate :evil:

poli nu o sa inscrie 4 goluri intr-un meci 5 campionate de acum incolo:D ...eu ma multumesc si cu 1 si ala din offside

radcom
18th October 2005, 23:17
Nu putem scoate decat un maxim 0-0,...cu multa indulgentza, un 1-1.
REZISTA POLI !!!:cool:

GeKuRA
18th October 2005, 23:43
:happy :happy :happy
n-am mai vazut asa un indemn :D:D:D "REZISTA POLI" ... de parca ne-am duce sa luam cat mai putine...
HAI POLI !!!... la JOC ... nu conteaza cate luam... :ok:

radcom
18th October 2005, 23:47
...shi Oradea, acum catziva ani avea un joc frumos, dar a ajuns in B...

t.b.
18th October 2005, 23:52
da... de la 11.oo...:P:P:P
dar de la 14.oo ce faci ?? :D

Sarbatoresc victoria :P
Nu calc io in chestia aia a regionalei de trenuri pe care unii o numesc stadion decat pentru "U"

Ii bateti ma, da Miclea iara 3 si unu Balba :D

be@
18th October 2005, 23:57
Ii bateti ma, da Miclea iara 3 si unu Balba :D
E clar. Miclea e accidentat, iar Balba, suspendat.:happy

t.b.
19th October 2005, 00:00
:) si eu de unde puteam sa stiu, atunci le da Gavatorta pe toate 4 :D de fapt nu conteaza cine le da numa` sa le dea, cel mai fain ar fi sa-si dea ei 4 autogoluri :drak:

ce_bine_e
19th October 2005, 07:15
"Sunt nemulţumit de jocul echipei. Am avut o discuţie lungă cu antrenorul Ionuţ Popa şi cu jucătorii. Astfel, am observat că în interiorul lotului sunt nemulţumiri şi am cerut tehnicianului recuperarea banilor investiţi în jucători ca Vrăjitoarea, care nu a confirmat nici până acum. De altfel, sunt nemulţumit de mai mulţi fotbalişti din lot şi din iarnă cred că se vor regăsi pe lista de transferuri. Nu este posibil ca Valerică Bordeanu să nu ştie nici acum unde şi cum să stea în teren. În plus, Onuţ este agresiv în momente în care calmul unui căpitan de echipă este necesar", a declarat Gheorghe Nichita. Mai mult decât atât, Nichita a anunţat că intenţionează să remanieze lotul în iarnă, punând mai mult accentul pe jucători tineri. "Prefer să avem o echipă de tineri bine formată decât să plătim jucători cu experienţă care nu dau randament. Asta chiar cu riscul să retrogradăm", a spus Nichita.

se impute treaba

GeKuRA
19th October 2005, 11:33
ba nu se impute...
Nichita are dreptate... de ce l-am luat pe Vrajitoarea si nu l-am tinut pe Palimaru de exemplu ?! sigur facea mai multe Palimaru... si mai sunt...

STEAUA-MANIA
19th October 2005, 12:03
Bate Cfr Cluj!

poliis
19th October 2005, 12:17
sustin indemnul : REZISTA POLI !!! :evil: (0-0...sau intr-un caz fericit 0-1, gol Mitruc :P )

roxana_cj
19th October 2005, 20:23
eu s-ar putea sa vin cu geku...ce_bine_e asta vine cu avionul :rolleyes:...o sa ne intelegem noi la beri. De baut mai mult sa dea cei care castiga :DLas ca voi sunteti GENTLEMANI si platiti si berea mea, ca altfel ma bagati in faliment ca sigur CFR castiga! :D

DanielAndrei
19th October 2005, 21:41
deci o sa avem numai de pierdut :headbang:...noua nu o sa ne iasa nimic la meciul asta :(

Dark Horror
19th October 2005, 21:42
Daca bate CFR dau shi eu o bere,ca oricum se apropie ziua mea!!!

Bate CFR!

be@
20th October 2005, 00:54
Vor fi amendaţi dacă nu bat Iaşiul

Preşedintele Iuliu Mureşan a declarat ieri că va lua măsuri financiare împotriva jucătorilor săi dacă aceştia nu cîştigă partida cu Poli Iaşi, de sîmbătă. "Am acceptat faptul că meciul cu Pandurii a fost un accident, dar acum, dacă nu cîştigă, voi lua măsuri financiare. Îmi e frică de acest joc, fiindcă Poli Iaşi e o echipă bună, cu un antrenor bun, care ştie să-şi motiveze jucătorii", a spus Mureşan, care le-a cerut jucătorilor să scoată cel puţin 4 puncte din următoarele 2 meciuri, cu Poli Iaşi şi Bacău.

PerVersion
20th October 2005, 01:09
Da, pai mi se pare normal... La primele care le-au luat pana acum, ar fi cazul sa isi bage mintile in cap..
Oricum, daca nu inscriem in prima repriza, cred ca vom avea viata grea in a 2-a. Atacantii nu sunt intr-o forma prea buna, de la meciul cu Timisoara n-a mai inscris nici unul...

iaro
20th October 2005, 03:08
Pentru Poli va fi foarte greu! CFR-ul vine cu orgoliul "strivit" si vor "manca" gazon. Poli poate profita pe contraatac, dar intrebarea e: cine sa inscrie? Poate vreo rezerva care vrea sa fructifice sansa de titular... Ce zici Vrajitoarea, incerci sa te "trezesti"? Inca mai poti demonstra ca nu esti pierdut!
Desi sper sa ma insel, eu cred ca va fi un 3-1 pentru CFR. Sa recunoastem, au valoare peste noi, iar echipa noastra e "bandajata" rau in etapa asta!
Oricum, FORZA POLI! /hello

ce_bine_e
20th October 2005, 07:15
se duce de rapa fotbalul iesean..

bizarr
20th October 2005, 09:38
stai linistit ca nu se duce nicaieri

PerVersion
20th October 2005, 12:56
Hmmm.. tocmai citeam ca iarasi vine Irinuca la noi sa faca linia..
In meciul cu Argesul ne-a anulat un gol, care mie mi s-a parut perfect valabil, din pacate n-am vazut reluari la tv. Publicul a taxat-o atunci, sper ca i-a trecut supararea :)

Dark Horror
20th October 2005, 14:12
Ii shi Irinuca shi Deaconu,ala care nu a dat un penalty cu Jiul.Cred ca o sa ii dau :degete: inca de la incalzire.

Ultras
20th October 2005, 14:56
Meci de X2. Daca joaca bine Dorinel, poate salveaza un punct...

ce_bine_e
20th October 2005, 15:29
lool cik x2, cum sa ii batem mah?
cu cine? :(
merg 99,(9) la cj

cfr_ista2000
20th October 2005, 16:24
cfr si dak termina meciul asta in 4 labe....tot o sa castige.....pacat ca vine irinuca...dar nui bai ca ase o injuram de mai face vreo prostie....:)
oricum deageaba tot faceti precizari ca da nu stiu care 2 goluri ca nu stiu care mai da 3.....vorbe-n vant......poate luati atatea....
O SA CASTIGE CFR !!!! MA BAZEZ IN BAIETI...!!!

lucas
20th October 2005, 16:29
Meci de X2. Daca joaca bine Dorinel, poate salveaza un punct...

Meciul se joaca la Cluj :-) Si e 1 solist. Nu mai e nimeni la noi (Iasi) care sa fie capabil sa inscrie (Balba, Miclea si Onofrasnu nu joaca). Cred ca Branet va fi jucatorul nostru cheie in meciul de simbata. Daca nu va fi in forma buna mi-e teama sa nu se repete scorul din meciul cu National din turul campionatului trecut ...

ce_bine_e
20th October 2005, 16:35
cum nu joaca onofras? dc?

GeKuRA
20th October 2005, 16:37
poate face Popa vreo minune... ca anu trecut ne descurcam cu oricine... anul asta prea s-a jucat cu aceiasi jucatori... :D

lucas
20th October 2005, 16:43
scuze. nu joaca Onut.

ce_bine_e
20th October 2005, 16:48
poate face Popa vreo minune... ca anu trecut ne descurcam cu oricine... anul asta prea s-a jucat cu aceiasi jucatori...
ce dreq sa mai faca PoPA?
ti-am zis avem nevoie de o minune la cj, sa isi revina baieti cat mai repede, la cj va fi super greu :(, nu pt ca au ei o chipa valoroasa, ci pt ca suntem noi prea slabi!

Hard
20th October 2005, 16:55
Lasa-l GeKuRA, ca Sebyo e un specimen subdezvoltat.
E smecher tare baietasul,tine cu steaua (in loc sa fie suporterul echipei din orasul lui),si asta ii da dreptul sa-i jigneasca ceilalti.
Just ignore him. :ok:

P.S.: Sebyo,vezi ca aveti niste datorii de 11 mil. de euro. Cine-s saracii? Ia spune-ne tu. :drak:
te roade foamea, stiu, dar oricum o furati la cluj...2,poate 3-0...depinde de mila lui dorinel.

ce_bine_e
20th October 2005, 16:55
Astăzi, la ora 11.00, fotbaliştii antrenaţi de Ionuţ Popa au plecat spre Cluj, unde sāmbătă, de la ora 14.00, vor susţine meciul contānd pentru etapa a zecea a Diviziei A de fotbal, īn compania echipei locale CFR Cluj. Deşi īn mod normal ar fi trebui să plece māine dimineaţă spre Cluj, Ionuţ Popa, īmpreună cu conducerea administrativă, a luat decizia de a efectua deplasarea cu o zi mai devreme decāt īn mod obişnuit pentru a pregăti cāt mai bine partida cu ardelenii. “Am decis să este mai bine să plecăm cu o zi mai devreme la Cluj pentru a reuşi să facem un antrenament acolo şi pentru a ne acomoda cāt mai bine cu atmosfera din Ardeal. Īn plus, jucătorii trebuie să mai schimbe aerul pentru a se elibera de ultimele rezultate, mai puţin bune” a declarat preşedintele Politehnicii, Sorin Boca, pentru „Ziua de Iaşi”. Neavānd la dispoziţie şase dintre fotbaliştii primei echipe, Ionuţ Popa a decis să includă īn lotul care va face deplasarea la Cluj pe Tincu şi Cīţa, fotbalişti care, de obicei, evoluează la echipa a doua a clubului. Alături de cei doi, au mai făcut deplasarea la Cluj următorii jucători: Brăneţ, Marc, Bernard, Ilie, Bordeanu, Beceru, Raponi, Gavatorta, Mitruc, Rednic, Ciubăncan, Onofraş, Vrăjitoarea, Păcurar, Bogdanovic.

eu asa as face echipa BRANET ILIE RAPONI GAVA BECERU BORDEIANU MITRUC REDNIC CIUBANCAN ONOFRAS PACURAR

be@
20th October 2005, 17:12
te roade foamea, stiu, dar oricum o furati la cluj...2,poate 3-0...depinde de mila lui dorinel.

Ba deloc.Tocmai am mancat o pizza. :D
Si sa stii ca eu am incredere in baieti, ca vor face un meci bun.

Balaci
20th October 2005, 17:38
Mama,ce rau miroase a divizia B la Iasi!Isi iau omoru de la CFR de nu se vad,moldovenii!

GeKuRA
20th October 2005, 17:39
mai bine Tincu in locul lui Mitruc...

Hard
20th October 2005, 17:44
Ba deloc.Tocmai am mancat o pizza. :D
Si sa stii ca eu am incredere in baieti, ca vor face un meci bun.
ai mancat pe ziua de azi, si poate si pt maine, cine stie...:P
3-0 pt cluj e un meci bun pt iasi.

cfr_ista2000
20th October 2005, 17:45
ma (astia de la poli iasi) ma voi chiar va puneti sperante in meciul de sambata...nare rost......de fapt cred ca si voi sunteti constienti ca la cluj va asteapta un meci foarte dificil ....si din pricina lotului(se vede klar ca lotul cfr-ului ii mai valoros ca al lui poli iasi)......dar si din pricina ultimului rezultat obtinut de noi....acel 5-0 cu dinamo :((....VA SPUN EU SIGUR AI NOSTRI II MANCA PE AIA DE LA POLI CU CRAMPOANE CU TOT.....IS SIGURA

GeKuRA
20th October 2005, 17:48
.....IS SIGURA
dai o bere... inainte de meci ? :D daca tot esti sigura ..:ok: :P

be@
20th October 2005, 18:04
Mama,ce rau miroase a divizia B la Iasi!Isi iau omoru de la CFR de nu se vad,moldovenii!
Vorbeste unul ce tine cu o echipa care e ciuca batailor in divizia A. :drak:Matineul va asteapta :evil:,asa ca, te rog eu, nu ne mai plictisi.

cfr-ista2000,alor nostri li s-au luat toate primele pana la sfarsitul turului. Asa ca vor trage tare sa-si recupereze banii. Te inseli daca crezi ca numai voi veti da totul pe teren.
De fapt, voi sunteti cu moralul la pamant.Veniti dupa 2 infrangeri(v-au batut acasa descultii astia de la pandurii),tocmai ati fost umiliti in Groapa. :drak: Asa ca ...

roxana_cj
20th October 2005, 18:55
Mare TAM TAM! Oricum CFR castiga! Obisnuiti-va cu gandul! :D

ce_bine_e
20th October 2005, 19:24
ma (astia de la poli iasi) ma voi chiar va puneti sperante in meciul de sambata...nare rost......de fapt cred ca si voi sunteti constienti ca la cluj va asteapta un meci foarte dificil ....si din pricina lotului(se vede klar ca lotul cfr-ului ii mai valoros ca al lui poli iasi)......dar si din pricina ultimului rezultat obtinut de noi....acel 5-0 cu dinamo (....VA SPUN EU SIGUR AI NOSTRI II MANCA PE AIA DE LA POLI CU CRAMPOANE CU TOT.....IS SIGURA

observ ca iti plac fuduliile

DanielAndrei
20th October 2005, 20:06
cum e vremea la cluj??? sa ma imbrac gros?? :D

Dark Horror
20th October 2005, 20:23
E soare,dar e foarte frig.

Angelina Jolie
20th October 2005, 21:41
Ii urcam pe garduri. Tre sa ne razbunam pt egalul de anul trecut.
HAI CFR!

PerVersion
20th October 2005, 21:45
Tocmai am citit ca Romeo Surdu are 2 coaste fracturate, de la meciul cu Dinamo. Deci daca o tinem pe 4-3-3 va juca Bruncevic, ceea ce nu-i prea benefic :)
Sper totusi sa mai incercam si 4-4-2, ca in ultima vreme degeaba am jucat cu 3 atacanti, nu au inscris nici unul... puteam la fel de bine sa jucam cu 2.
Sunt convins ca nu va fi un meci usor, dar daca inscriem repede nu cred ca vom mai avea probleme.

DanielAndrei
20th October 2005, 21:47
deci eu vin la cluj...cine ma asteapta :D ???

dede
20th October 2005, 22:34
parerea mea e ca va castiga cfr cu 1 - 0

codrind
20th October 2005, 22:43
Mama,ce rau miroase a divizia B la Iasi!.....

Tu care eşti īmbibat de mirosul de B, de la ultimul meci al ştiinţei, eşti cel mai īn măsură să te pronunţi !!!???
Oricum meciul e greu, EU nu-mi pun prea mari speranţe !!! :mda:

Angelina Jolie
21st October 2005, 07:11
deci eu vin la cluj...cine ma asteapta :D ???
Eu, dar numai daca imi vii cu o moldoveanca din aia bunoaca.

ce_bine_e
21st October 2005, 07:45
Marilyn_Monroe, da noi doi cand ne vedem?:drak:
nu cred ca vei mai avea ocazia sa imi raspunzi, ca azi plec de la scoala direct la cj

roxana_cj
21st October 2005, 11:03
deci eu vin la cluj...cine ma asteapta :D ???Te astept eu! :D Si sa te imbraci gros ca e frig! :D
Facem un mini Forum meeting! :D :D :D
HAI CFR!

andrei_cj
21st October 2005, 12:21
Trebuie sa batem e neaprat....pt ca daca nu acest blocaj psihic prin care trec baietii se va agrava si e perciulos! FORZA CFR!

be@
21st October 2005, 12:28
- Domnule Popa, cum aţi simţit jucătorii după ce i-aţi anunţat că, pīnă la finele turului, vor avea primele blocate şi vor sta numai īn cantonament?
- Normal că nu le-a convenit, īnsă nu a avut nimeni curajul să comenteze! La mine e dictatură! Chiar īn drum spre Cluj voi vorbi la telefon cu Saddam să mai facem un schimb de experienţă pe această temă, chiar dacă el e cam ocupat acum cu procesul! Şi dacă nu-l prind la telefon, poate trag o fugă pīnă la el, pentru că am īnţeles că sīnt unul din puţinii oameni care au dreptul să-l viziteze!

- Nu vă e teamă de o reacţie negativă a elevilor dumneavoastră?
- Jucătorii sīnt ca nişte copii. Nu īnvaţă, nu le dau bani de ciocolată! Dacă-şi vor reveni şi vor lua note bune, poate le mai dăm o zi liberă, o rată din contract.

- Aţi făcut un tir īncrucişat al acuzaţiilor la adresa fotbaliştilor, īmpreună cu primarul Nichita, şeful Consiliului de Administraţie al clubului.
- Cu primarul mă asemăn foarte tare la caracter. Amīndoi, dacă pierdem, facem spume la gură! Eu cīnd echipa nu cīştigă īmi vine să scot cuţitul, pe care-l port mereu īn pantof! Sīntem nişte luptători şi jucătorii trebuie să ne īnţeleagă. Şi īncă ceva. Primarul ţine echipa, are putere deplină, aşa că poate face orice declaraţie!

- Aveţi vreo şansă la Cluj fără 6 titulari?
- Eu merg la luptă īn orice fel de condiţii. Va fi greu fără jumătate de echipă, pe care, dacă o aveam, mergeam la victorie, īnsă Poli nu e victimă sigură la nici un meci. Vă dau un singur exemplu. Dacă Bīlbă, pardon!, Maradona din Copou, nu punea mīna pe minge īn careu, īn meciul cu Steaua, puteam să şi batem campioana, de se speria iarăşi toată lumea de meciurile cu noi.

Popa: "Jucătorii nu-s hoţi"
Ionuţ Popa şi-a apărat elevii acuzaţi de non combat īn partida cu Gloria Bistriţa, terminată la egalitate (1-1). "Am auzit la pauza meciului cu Gloria pe cīţiva spectatori făcīndu-i hoţi şi vīnzători pe fotbalişti. Pentru mine, jucătorii sīnt ca şi copiii mei şi nu permit nimănui să-mi insulte familia.Ii bag in cantonament, ii cert daca nu joaca, dar nu le spun ca-s hoti. Eu stiu ce inseamna pentru un sportiv cantonamentul si de aceea nu pot exagera. Sint si ei oameni si am luat masura de a-i baga in cantonament pina la finalul turului, pentru a intelege ca sint suparat pe ei.“ a spus Popa.

Mizează pe ambiţie

Au rămas acasă Onuţ, Bīlbă şi Toma, suspendaţi, dar şi accidentaţii Miclea, Radu Ciobanu şi Arhire. Mai mult decāt atāt, Miclea va lipsi de pe teren cel puţin īncă două etape din cauza accidentării suferite īn timpul partidei cu Gloria Bistriţa, din cadrul rundei trecute. "Dacă aveam la dispoziţie tot lotul, mergeam la victorie la Cluj şi sunt convins că o puteam obţine. Aşa, īmi este foarte greu să īncropesc un unsprezece cāt de cāt bun, īn condiţiile īn care īmi lipseşte aproape jumătate de echipă. Mizez īnsă pe ambiţia jucătorilor, care vor intra īn teren şi care trebuie să-şi dovedească valoarea", a spus Popa. Delegaţia ieşeană a plecat ieri dimineaţă spre Cluj, urmānd ca īn cursul zilei de astăzi fotbaliştii din Copou să efectueze o şedinţă de pregătire pe stadionul din cartierul Gruia, pe care se va disputa partida. Īntoarcerea spre Iaşi este programată imediat după finalul jocului, Onuţ şi compania urmānd să rămānă īn cantonament pentru partida de etapa viitoare, acasă cu Sportul Studenţesc. Īn cursul zilei de ieri, Comisia Centrală a Arbitrilor a anunţat brigăzile care vor oficia la centrul partidelor din runda a zecea a Diviziei A de fotbal. Astfel, la jocul dintre CFR Cluj şi Politehnica Iaşi a fost delegat bucureşteanul Alexandru Deaconu, care va fi ajutat la cele două tuşe de asistenţii Sebastian Stoianof, din Constanţa şi Irina Mārţ, din Botoşani.

Cra10veanu
21st October 2005, 17:31
- Cu primarul mă asemăn foarte tare la caracter. Amîndoi, dacă pierdem, facem spume la gură!
.
sa vezi ce spume vor face sambata, umpla terenul de spume :happy :happy :happy

superchumbo
21st October 2005, 20:20
Vă dau un singur exemplu. Dacă Bīlbă, pardon!, Maradona din Copou, nu punea mīna pe minge īn careu, īn meciul cu Steaua, puteam să şi batem campioana, de se speria iarăşi toată lumea de meciurile cu noi.


Eu propun ca LPF sa acorde Iasiului 10 puncte bonus pentru posbilitatea de a o batea pe Steaua si sa castige meciul cu CFR la masa verde cu 3-0 pentru deosebite merite fotbalistice. Cand celebrul motivator Popa va intelege ca NU antreneaza o gloata de sclavi de galere avizi de sange, ci fotbalisti poate vom vedea si noi fotbal intr-un meci al Iasiului. Pana va ajunge Iasiul in Intertoto va iesi jocul FIFA 2299.

Deocamdata sambata Iasiul poate scoate cel mult un egal. Si bineinteles vinovat va fi arbitrul ,etc,........................

DanielAndrei
21st October 2005, 21:43
nu ma mai asteptati baieti...nu mai vin :(...vreau sa imi pastrez fortele pt meciul de miercuri ;)

GeKuRA
21st October 2005, 23:39
pe mine sa ma asteptati... in juma de ora plec la autocar :D:D

HAIDE IASU' !!!

Dark Horror
21st October 2005, 23:48
Va ashteptam sa vedem un meci frumos.

Bate CFR!!!

cfr_ista2000
22nd October 2005, 11:40
cam asta o fost ultima mea interventie inainte de meci.....ca pee la 12:00 plek.....la meci....:D........sa fie cu noroc...hai cfr...

andrei_cj
22nd October 2005, 11:47
Ultimul meu post inainte de meci.....Doamne' Ajuta sa castigam!

P.S. FORZA CFR!

be@
22nd October 2005, 12:37
Fie ca cei mai buni sa castige.Iar aceia sa fie Politehnica Iasi !!!
Hai baieti !!

be@
22nd October 2005, 14:09
Onofras !!!!!!!!!!!!!! :headbang:

sun
22nd October 2005, 14:20
ce facu ieseanu tau ??? :P

Rossi
22nd October 2005, 15:15
joc echilibrat ...probabil se termina X
de remarcat clujenii pt faulturile grosolane facute pe tot parcursul meciului ...:rosu:
Jula e pilaf ...nu mai are ce cauta la nationala ...:ciocan:

faza identica ca in meciul cu Dinamo
atacantul iesean scapa singur cu portarul .... loveste mingea care se duce in bara ..... si portarul Martin Tudor intra din inertie in iesean faultandul ....jocul a continuat si nu sa dat nimik..... daca in meciul cu Dinamo "a fost penalty" ..pai atunci a fost si asta ... :rosu:


acum nu a mai gresit arbitrul ??????????????????????????????????????
ce mai zic clujenii ???????????????????????????

t.b.
22nd October 2005, 15:23
Iara o ratat un iesean :(

Bega
22nd October 2005, 15:24
Nu vreau sa zic ca Poli joaca bine, din contra. Dar daca Poli juca asa slab cum a jucat CFR azi ar fi facut toata presa misto cu formule ca "meci chinuit", EuroPoli in criza" si altele. De Cluj numai de bine, ca e revelatie, ca e orgoliul provinciei, dar de joc n-o sa se zica mai nimic.

be@
22nd October 2005, 15:24
Bara Rednic !!! Incredibil !

Rossi
22nd October 2005, 15:31
joc echilibrat ...0-0 la final ... marile ocazii insa le-a avut Poli Iasi

de remarcat clujenii pt faulturile grosolane facute pe tot parcursul meciului ...RUSINE COTONOGARILOR !!!

Jula e pilaf ...nu mai are ce cauta la nationala ...:ciocan:


faza identica ca in meciul cu Dinamo
atacantul iesean scapa singur cu portarul .... loveste mingea care se duce in bara ..... si portarul Martin Tudor intra din inertie in iesean faultandul ....jocul a continuat si nu sa dat nimik..... DACA in meciul Dinamo-Cluj "a fost penalty" ..pai atunci a fost si asta ... :rosu:
acum nu a mai gresit arbitrul ??????????????????????????????????????
ce mai zic clujenii ???????????????????????????


Oncica a lovit cu cotul un adversar (in fata) si a primit cartonas :rosu:
Radoi cand a facut acelasi gest in meciul Steaua-Dinamo nu sa dat nici macar fault ....

Am facut aceste comparatii pt ca spuneti ca Dinamo a fost avantajata de arbitrii ....
ps: felicitari galeriei clujene formata din 100 de suporteri ....care au cantat pe tot parcursul partidei

be@
22nd October 2005, 15:53
Bravo Politehnica ! /hello
In situatia in care oamenii nostri de gol:Balba(2) si Miclea(3) au lipsit, la fel ca si capitanul (Onut), noi am venit al Cluj sa nu pierdem , si ne-am atins scopul.
Remarcatii mei dintre ieseni: Adrian Ilie,Gavatorta,portarul Branet si debutantul Tincu.
Felicitari si clujenilor,aveti o echipa foarte buna. /hello

lucas
22nd October 2005, 15:56
imprevizibila echipa asta a Iasiului ... nu s-ar putea sa joace numai in deplasare ? nu stiu citi dintre ieseni ar fi sperat la rezultatul asta ? e bine pina la urma.

Bergero
22nd October 2005, 16:07
Din pacate pt. clujeni nu prea a avut cine sa-i urce pe garduri pe ieseni!! Inca o data se vede ca suporterii acestei echipe n-au simtul realitatii, unele pronosticuri fiind pur si simplu fanteziste (3-0 pt. Cluj???). E clar ca CFR-ul traverseaza o perioada de criza. Sa li se fi terminat benzina jucatorilor lui Dorinel dupa UEFA Intertoto? Pt. ca cel putin in repriza a doua clujenii de-abia stateau in ghete (n-am vazut practic nici o ocazie clara de gol!). Mai mult cele mai clare ocazii le-a avut Iasiul si cu mai mult tupeu iesenii puteau cistiga. Probabil ca avind lipsa SASE(!!!) titulari nici nu si-au propus mai mult. Indraznesc sa intreb: ce s-ar fi intimplat daca Iasiul ar fi jucat cu echipa completa???

t.b.
22nd October 2005, 16:49
Pacat ca nu au reusit iesenii sa marcheze, ar fi meritat, oricum e bun si egalul, e jale mare in deal, al treilea meci fara victorie si urmatorul meci acasa e cu Steaua :drak:

oncica - un taran, poa` sa aiba doua facultati daca se comporta in halul ala, s-au auzit si ceva huiduieli din tribuna, deci atmosfera e excelenta :D parca am mai vazut perioada asta in returul sezonului trecut, atunci au scapat de retrogradare la mustata, acum a inceput declinul un pic mai repede... Oare ce sa insemne asta? :evil:

THE HUN
22nd October 2005, 17:27
Din pacate pt. clujeni nu prea a avut cine sa-i urce pe garduri pe ieseni!! Inca o data se vede ca suporterii acestei echipe n-au simtul realitatii, unele pronosticuri fiind pur si simplu fanteziste (3-0 pt. Cluj???). E clar ca CFR-ul traverseaza o perioada de criza. Sa li se fi terminat benzina jucatorilor lui Dorinel dupa UEFA Intertoto? Pt. ca cel putin in repriza a doua clujenii de-abia stateau in ghete (n-am vazut practic nici o ocazie clara de gol!). Mai mult cele mai clare ocazii le-a avut Iasiul si cu mai mult tupeu iesenii puteau cistiga. Probabil ca avind lipsa SASE(!!!) titulari nici nu si-au propus mai mult. Indraznesc sa intreb: ce s-ar fi intimplat daca Iasiul ar fi jucat cu echipa completa???
Poate pierdeau,una este sa intri pe teren si sa vrei sa arati ceva si alta este sa intri cu mentalitate de "titular incontestabil".

Bergero
22nd October 2005, 17:49
Din fericire titularii absenti astazi au mentalitate de invingatori ca nu degeaba Onut este capitanul echipei iar Miclea si Bilba sunt golgeterii acesteia. Am fi avut sigur mai multe ocazii si probabil am fi cistigat pt. ca nu vad cum clujenii ar fi putut pune mai multe probleme!!

cfr_ista2000
22nd October 2005, 17:51
Pacat ca nu au reusit iesenii sa marcheze, ar fi meritat, oricum e bun si egalul, e jale mare in deal, al treilea meci fara victorie si urmatorul meci acasa e cu Steaua :drak:

oncica - un taran, poa` sa aiba doua facultati daca se comporta in halul ala, s-au auzit si ceva huiduieli din tribuna, deci atmosfera e excelenta :D parca am mai vazut perioada asta in returul sezonului trecut, atunci au scapat de retrogradare la mustata, acum a inceput declinul un pic mai repede... Oare ce sa insemne asta? :evil:

tu de oncica nu te iei .....si nui taran sati fie klar....si pacat ca nu ai venit...la meci....sa vezi ca in momentul in care o luat oncica :rosu: toata lumea il aplauda(nici nu so auzit nici nu huoo)
nu tot baga pe aici abureli....:degete: :degete: :degete: :degete: "U"

si de rezultat....vreau sa spun un singur lucru....meciul acesta sa terminat 0-0 din cauza faptului ca nu avem atacanti de valoare.acest meci se putea termina si cu victoria iasului......dar dak acest lucru se intampla era numai vina lui MARTIN TUDOR....(a facut niste greseli de neiertat......si la bara aceea a iasului dar si la faza in care o scos jula mingea de pe linia porti..)
DEABEA ACUM IMI DAU SEAMA CA MECIUL CU DINAMO A FOST PIERDUT DE CFR TOT DIN CAUZA LUI MARTIN TUDOR....

t.b.
22nd October 2005, 18:02
tu de oncica....si nui taran sati fie klar....si pacat ca nu ai venit...la meci....sa vezi ca in momentul in care o luat oncica :rosu: toata lumea il aplauda(nici nu so auzit nici nu huoo)
nu tot baga pe aici abureli....

Oncica ii un taran si un betiv, a jucat si la "U" asa ca stiu eu ce poama ii omul ala, cea mai buna dovada e ca dorinel nici nu-l mai baga in lot, ce din tribune nu s-a vazut cotul pe care i la aplicat taranul ala ieseanului...
S-a inteles gresit nu am zis ca oncica a fost huiduit (el ar fi meritat) au fost huiduiti alti jucatori la schimbari, dan florin, si la sfarsitul meciului s-a huiduit din nou, asta a vazut o tara intreaga asa ca scuteste-ne de aberatiile tale

codrind
22nd October 2005, 18:13
Eu propun ca LPF sa acorde Iasiului 10 puncte bonus pentru posbilitatea de a o batea pe Steaua si sa castige meciul cu CFR la masa verde cu 3-0 pentru deosebite merite fotbalistice. .......
Deocamdata sambata Iasiul poate scoate cel mult un egal. Si bineinteles vinovat va fi arbitrul ,etc,........................

giurgiuvene ai īnceput postarea cu o... inepţie :rosu: , dar spre final ţi-ai revenit, şi chiar ai fost lucid cānd ai spus de egal.
Asta e am scos un punct NESPERAT (de mine), pe fondul unui joc bun de deplasare. :yeah:

cfr_ista2000
22nd October 2005, 18:39
oncica ii un taran si un betiv, a jucat si la "U" asa ca stiu eu ce poama ii omul ala, cea mai buna dovada e ca dorinel nici nu-l mai baga in lot, ce din tribune nu s-a vazut cotul pe care i la aplicat taranul ala ieseanului...
S-a inteles gresit nu am zis ca oncica a fost huiduit (el ar fi meritat) au fost huiduiti alti jucatori la schimbari, dan florin, si la sfarsitul meciului s-a huiduit din nou, asta a vazut o tara intreaga asa ca scuteste-ne de aberatiile tale
auzi mai baiete....nu te mai lua tu de jucatorii de la cfr.....
eu stau peste drum de un jucator de la "U"(nu are rost sal mentionez) si eu pot sa spun linistita ca toata ziua il vad in fata blocului cu curve......si toata ziua il vad beat.....deci sper ca ai inteles mesajul meu....:degete:
si in timpul meciului si dupa meci singura persoana care a fost huiduita a fost doamna(arbitra) asistenta IRINA MART.....nici un jucator al cfr-ului nu a fost huiduit.....nu are rost sa bagi abureli ca pe aci nu tine.:sleep:

t.b.
22nd October 2005, 18:42
Primele reactii: :evil:

dorinel munteanu: „Ori pleacă jucătorii care nu pot face performanţă, ori plec eu” :drak:



"Antrenorul" d0rinel munteanu a declarat după meciul ec0max gruia-Poli Iaşi, scor 0-0, că va trebui ca la echipa să se ia măsuri drastice şi să plece ori el, ori jucătorii care nu fac performanţă.

"A fost cea mai proastă partidă de când sunt eu la Cluj. Jucătorii nu au avut atitudine, personalitate şi concentrare, suntem într-o cădere evidentă şi urmează să luăm măsuri drastice. Va trebui să decidem: ori pleacă jucătorii care nu sunt în stare să facă performanţă (adica toti :D ), ori plec eu (deci pleaca la rapid din iarna :evil: ). Consider că am câştigat un punct astăzi, iar apărarea noastră nu a primit gol pentru că a avut noroc(macar e sincer :evil: )", a spus munteanu.

Preşedintele ecomax gruia, iulia m00resan, a afirmat, de asemenea, că luni se vor lua "măsuri drastice". "O să trebuiască să le dăm ceva vaccinuri, vitamine ca să îşi revină (mai bine stricnina :drak: ). Astăzi au lipsit ambiţia şi dăruirea, exact lucrurile care ne-au caracterizat pe noi în Cupa UEFA Intertoto", a precizat m00reşan.

Patronul clubului clujean, arpad paszkany(alias pletosul), a spus din maşină, la plecarea de la stadion: "Ce să facem? Ne schimbăm obiectivul, de acum este salvarea de la retrogradare". (cum l-ati implinit pe primul(ala cu intertoto si cupa Romaniei) asa sa-l indepliniti si pe asta :D )

Antrenorul formaţiei Poli Iaşi, Ionuţ Popa, consideră că jucătorii săi ar fi putut înscrie pe contraatac. "Onofraş a avut o ocazie foarte bună, dar nu m-am putut supăra pe el. Ratează întotdeauna în situaţii clare şi poate da gol din foarfecă de la 16 metri sau din voleu de la 40 de metri. Astăzi l-am folosit ca atacant pentru că aşa a vrut el, la mine joacă ce vrea şi am sperat că poate poate înscrie un gol. La ec0max se vede oboseala din Cupa UEFA Intertoto", a menţionat Popa.

Mijlocaşul formaţiei Poli Iaşi, Daniel Rednic, a comentat faza din minutul 67, când a trimis mingea în bara porţii apărate de Martin Tudor, după o intrare la el a portarului echipei clujene. "Eu nici nu am văzut că am şutat în bară pentru că Martin m-a luat de pe picioare şi după părerea mea a fost un penalti clar. Ce să facem? Suntem o echipă mică şi dacă se întâmpla asta la Steaua, Dinamo sau Rapid era cu siguranţă 11 metri", a adăugat Rednic.

În timpul meciului dintre cele două formaţii, Irina Mârţ, care a fost arbitru asistent, a fost fluierată şi înjurată de spectatori (misogini is bosorogii aia din "galeria" ecomax-ului, au demonstrat inca o data nivelul de civilizatie a suporterilor echipei cailor ferate)

gsp



eu stau peste drum de un jucator de la "U"(nu are rost sal mentionez) si eu pot sa spun linistita ca toata ziua il vad in fata blocului cu curve......si toata ziua il vad beat.....deci sper ca ai inteles mesajul meu....

Si ce daca? Da` de unde stii tu ca alea-s curve? Poate e mai macho omul (deh "U"-ist :D ) si le prosteste pe sarmanele, sau le cunosti :drak: Oricum cate am auzit eu de taranul de oncica, cica face urat la betie... Da` tare-s curios cine-i vecinul ala a tau? :)
Eu n-am auzit cui i-au fost adresate huiduielile, dar ele au existat, chiar si comentatorul a zis ca fl. dan e apostrofat de public

andrei_cj
22nd October 2005, 18:53
Nu a huiduit nimeni pe nimeni doar pe asistenta aia!

P.S. Felicitari echipei Poli Iasi.....T.B. Nu uita u este in divizia B deci nu prea ai ce cauta pe threaduri de divizia A si din pacate cfrisitii au facut un meci foarte slab astazi!

DanielAndrei
22nd October 2005, 19:13
cat de antipatic imi era oncica pana acum...dar de azi...cand il prind .... merita cel putin 2 etape

ziceau si comentatorii, citez "fara dorinel, Clujul e o echipa mediocra"...iar eu repet ce am spus si pe alte threaduri...Clujul nu are echipa cum se laudau :evil:

be@
22nd October 2005, 19:26
@ trineo: dar de ce iti era antipatic Oncica? Ce treaba aveai tu cu el? Pe mine m-a enervat Anca, anul trecut cand a venit al Iasi.

@t.B.: Doamne, ce ma amuzi. :D

DanielAndrei
22nd October 2005, 19:33
eram sa-l uit si pe Anca...

Bergero
22nd October 2005, 19:49
Sa fim totusi realisti...CFR-ul au o echipa de valoare ca nu degeaba au ajuns in finala Intertoto! Este o diferenta mare intre ceea ce jucau atunci si ceea ce joaca acum. Poate e de vina oboseala (e grav pt. ca mai sunt citeva etape pina la finalul turului si vor mai pierde puncte pretioase daca asta e cauza!) ori poate e de vina o stare de automultumire (ca sa nu zic infatuare!) si ca urmare joaca in dorul lelii (de aia au si luat bataie de la Pandurii!). Iasiul ramine aceeasi echipa incomoda, de deplasare, greu de batut care, fara sa joace spectaculos, incurca pe oricine (cit pe ce era si Rapidul sa faca egal acasa in Giulesti!) si pare a fi cea mai pragmatica echipa din Div. A.

Ultras
22nd October 2005, 20:20
Exact cum am prezis. Au terminat uleiul si au inceput sa scartaie. Nu stau sa caut, dar sigur am spus ca din etapa a 10-a incep sa alunece pe topogan. Cand sari peste pregatire nu ai la ce sa te astepti. cfr a inceput ceva mai bine campionatul pentru ca aveau deja vreo 10 meciuri in picioare. De acum si pana la vara orice victorie va fi mai mult intamplatoare. Poate doar daca transfera o echipa intreaga cu jucatori pusi la punct cu pregatirea fizica. Cu babele astea obosite (citat Dorinel) nu au nici o sansa sa ramana in A, poate doar prin noroc chior...

DanielAndrei
22nd October 2005, 20:23
si stai ca tre sa vina Rapidul si Steaua, apoi Farul :drak:

be@
22nd October 2005, 20:28
Daca vreti sa aflati ce salarii si ce prime au cei de la Politehnica, cititi aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=400830&postcount=603

Mie mi se pare ca la acea bara,Rednic a fost faultat in careu de Tudor. S-a vazut clar la ProTv care a dat faza , si declaratia jucatorului nostru.

In rest,eu va urez mult mult succes la urmatorul meci de pe teren propriu. :D

Dark Horror
22nd October 2005, 20:38
Este rushinos ce slab au jucat azi baietzii.Daca nu ishi revin,va fi vai de capul nostru.

t.b.
22nd October 2005, 20:46
Media de varsta a echipei ecomax - 29 de ani, asta spune multe
Totusi nu stiu daca pot sa retrogradeze, din pacate sunt multe echipe slabe (Vasluiul a facut 3 puncte in 10 etape, doar printr-o minune indeplinesc baremul), da` oricum o sa fie mai frumos la anul cand ii bagam noi in B :evil:

codrind
22nd October 2005, 21:04
Felicitări CFR-ului pt. punctul obţinut! :ok:

PerVersion
22nd October 2005, 22:23
Da, astazi am castigat 1 punct.. A fost cel mai slab joc al nostru din ultima vreme, poate nu meritam nici egalul, ce sa mai vorbim de victorie...
In prima repriza am avut cateva ocazii, desigur le-am irosit, cam asta facem in ultima vreme. In a 2-a repriza insa, a fost jale... Singurul lucru notabil a fost cotul lui Oncica, in ultimul timp el nu a fost retinut in lot, si cred ca s-a antrenat cu Iftimoaie... Totusi, pana sa dea acel cot, a incercat sa miste ceva, cred ca a fost singurul care a sutat la poarta de cate ori a avut mingea, nu a incercat sa scape de ea cum au facut altii.

DanielAndrei
22nd October 2005, 22:37
tzaranul a dat cu pumnull...nu ajungea cu cotul pana la pacurar

blaga
22nd October 2005, 22:54
de unde a aparut Pacurar, cine la format?

Dark Horror
22nd October 2005, 23:06
In primul rand,nu are rost sa il faci tzaran ca nu e.
In al doilea rand,nu shtiu de ce facetzi atat caz pe un cot in gura.A luat rosu si gata.Nu e nici primul shi nici ultimul care a lovit cu cotul.

t.b.
22nd October 2005, 23:09
Da` nu, ba ii taran chiar daca are facultate... Ia intereseaza-te de unde ii originar 0ncica, nu a fost chiar un cot in gura a fost mai degraba un pumn, si asa a facut si cand a jucat pt Dej, culmea chiar impotriva unui jucator de la echipa care l-a lansat in fotbal :no:

Dark Horror
22nd October 2005, 23:11
Acuma nu totzi sunt asha mari domni ca tine,scuza-i.
A dat cu pumnul shi a luat roshu.Asta e.

t.b.
22nd October 2005, 23:16
Repet ca vad ca nu intelegi, prima oara poate fi un accident dar cand comite aceeasi fapta in fiecare meci nu poti zice "asta e s-a intamplat", tre` sa se ia masuri pentru ca nu-i normal ca un jucator sa faca asa ceva meci de meci. De data asta a fost sanctionat dar in alte meciuri (ex. "U" - Dej) nu s-a luat nici o masura si respectivul "intelectual" a continuat sa loveasca cu coatele in toate directiile.

Dark Horror
22nd October 2005, 23:20
Nu vreau sa spun ca e normal sa faci acest gest.Nu toate fazele sunt vazute de arbitrii.

ce_bine_e
22nd October 2005, 23:26
obosit, dar a meritat, frumoasa dplasare, frumosi clujeni si clujencele, bv voua
bv baieti pt punctul obtinut

PerVersion
22nd October 2005, 23:29
Nu cred ca locul lui de origine are de-a face cu faptul ca a lovit cu cotul.. acum sau in alte meciuri. Isi va primi pedeapsa pt ce a facut, si cam atat. Personal il vad pt prima oara sa faca asa ceva.

Offtopic.. interesanta semnatura ta t.b. :) imi pare cunoscuta.. :)

codrind
22nd October 2005, 23:58
... De data asta a fost sanctionat dar in alte meciuri (ex. "U" - Dej) nu s-a luat nici o masura si respectivul "intelectual" a continuat sa loveasca cu coatele in toate directiile.

POATE are spasmofilie, şi cānd intră īn criză ....http://www.planetsmilies.com/smilies/fighting/fighting0030.gif

andrei_cj
23rd October 2005, 01:42
Din pacate Oncica a fost jenant la faza loviturii aplicate adversarului nu stiu ce a avut in cap probabil ca nimik....asta este!

P.S. In rest ne bucuram ca va placut la CLUJ si Felicitari!

Angelina Jolie
23rd October 2005, 03:32
Da` nu, ba ii taran chiar daca are facultate... Ia intereseaza-te de unde ii originar 0ncica, nu a fost chiar un cot in gura a fost mai degraba un pumn, si asa a facut si cand a jucat pt Dej, culmea chiar impotriva unui jucator de la echipa care l-a lansat in fotbal :no:
Ce echipa l-a lansat in fotbal ma? Sper ca nu ai vrut sa zici ca echipa vargatilor din parc, pt ca atunci chiar n-ai nici o treaba. In rest bineinteles, traditionalul :degete:
HAI CFR!

Rossi
23rd October 2005, 06:18
Din pacate Oncica a fost jenant la faza loviturii aplicate adversarului nu stiu ce a avut in cap probabil ca nimik....asta este

acum nu a mai fost penalty pt Poli Iasi ? acum nu a mai gresit arbitrul ? acum nu mai comentezi ?[/B]

faza identica ca in meciul cu Dinamo
atacantul iesean scapa singur cu portarul .... loveste mingea care se duce in bara ..... si portarul Martin Tudor intra din inertie in iesean faultandul ....jocul a continuat si nu sa dat nimik..... DACA in meciul Dinamo-Cluj "a fost penalty" ..pai atunci a fost si asta ...

si pe Dinamo v-ati luat 5-0 .... aici sa terminat 0-0 .....

NU A FOST VICIERE DE REZULTAT ????????????

DanielAndrei
23rd October 2005, 07:57
e numai vina arbitrilor...in tot fotbalul romanesc. Uneori sunt prea zelosi, alteori prea fricosi

ce_bine_e
23rd October 2005, 09:29
asta e , rezultatul nu poate fi schimbat

stefanm14
23rd October 2005, 10:33
si uite asa clujul pierde teren ...incepe sa se contureze din ce in ce mai clar lupta la retrogradare cu : vaslui, pandurii, jiul, otelul, gloria, bacau si iasi...

Bergero
23rd October 2005, 13:13
si uite asa clujul pierde teren ...incepe sa se contureze din ce in ce mai clar lupta la retrogradare cu : vaslui, pandurii, jiul, otelul, gloria, bacau si iasi...

De ce nu si CFR Cluj? Ca de citeva etape nu mai joaca nimik. Iasiul nu cred ca ai de ce sa o pui pe lista! Echipa solida, incomoda, extrem de periculoasa cind joaca in deplasare, n-are fata de candidata la retrogradare! De acord cu Vasluiul, Jiul si Pandurii adik cele trei promovate. Nici Bacaul si Otelul nu se regasesc. Inca mai sunt multe meciuri de jucat si se mai pot schimba candidatele la ,,B'' dar dupa cum s-a jucat pina acum cam astea de mai sus sunt.

t.b.
23rd October 2005, 14:52
Ce echipa l-a lansat in fotbal ma? Sper ca nu ai vrut sa zici ca echipa vargatilor din parc, pt ca atunci chiar n-ai nici o treaba.

Era vorba de fotbalul mare, adica divizia A, nu Dunarea Calafat...


In "galeria" ecomaxulul nu erau 2 erau vreo 20 :drak: lume multa ce sa mai...

ce_bine_e
23rd October 2005, 22:00
cine e pe locul 10 cine e pe locul 10? poli e poli e :D

be@
23rd October 2005, 22:02
Ti-a trecut supararea pe baieti? :D

DanielAndrei
23rd October 2005, 22:07
gata cu Clujul...urmeaza Vasluiul, apoi Sportul

be@
23rd October 2005, 22:50
Am avut penalty !!!

Dark Horror
23rd October 2005, 22:52
Da.Asha am vazut shi eu la meci.Ashai ca e nasol sa te fure arbitrii?

be@
23rd October 2005, 22:53
Numai ca, vezi tu, nu e prima data cand suntem furati !

Dark Horror
23rd October 2005, 22:54
Shi noi am fost furatzi shi nu doar o data.Ce sa spun?Pacat ca ne tot fura arbitrii.

cfr_ista2000
24th October 2005, 17:23
sa stiti....ca nu spun lucrul asta....din cauza ca nu tin cu poli....dar nu a fost penalty....toata luma o zis....si la procesul etapei...o zis ca nu o fost penalty...

be@
24th October 2005, 17:44
hahahaahahahahahahahahahahahaha.
Asa, si ce-a mai zis la PROCESUL etapei? :D Ia mai spune-ne tu .

Dark Horror
24th October 2005, 18:25
Probabil ca se referea la Recursul Etapei.Eu nu am vazut emisiunea asa ca raman la parerea ca se putea da penalty.

be@
24th October 2005, 18:32
Daca n-ai vazut tu, iti spun eu. Bobby Robson a spus ca a fost penalty. Si la Minutul 91 au spus acelasi lucru. E al treilea meci in care suntem furati.
Penalty gratuit acordat Rapidului (recunoscut de Maldarasanu), gol valabil anulat lui Miclea in partida cu Gloria (mingea n-a iesit afara), si acum, in meciul cu voi.

ce_bine_e
24th October 2005, 18:33
va leu va leu va le leu , bafta la bacau :P

Dark Horror
24th October 2005, 18:44
Am mai spus-o:nu e vina noastra ca arbitrii sunt imbecili.Chiar nu cred ca ai nostrii "umbla" la arbitrii.

be@
24th October 2005, 18:51
Doamne fereste.N-am spus asa ceva!Arbitrajul in general a fost bun, exceptand acea faza.

Dark Horror
24th October 2005, 18:54
Pe mine oricum ma dispera Deaconu.Fragmenteaza foarte mult jocul.Succes in meciul cu Sportul ca sa fim si noi mai linistiti.

poliis
24th October 2005, 21:51
si ce masuri s-au luat impotriva stimatilor arbitri care ne-au fluierat in ultimele 3 etape?

sper sa trecem fara multe evenimente de meciul de miercuri, unde ne arbitreaza un alt "virtuoz" al fluierului

be@
24th October 2005, 22:25
Nici una .Sa traiasca Craciunescu !!!

GeKuRA
24th October 2005, 23:03
ura... am luat 1 pct. puteam sa luam si 3. :D e bine si asa...
misto la Cluj:ok:
sa le ia naiba de semafoare... sa faceti niste berarii la semafoare ca stai de innebunesti...

poliis
25th October 2005, 12:27
Pe lista neagră: 3 arbitri FIFA
Dintre cei 6 arbitri care au comis erori în ultima etapă, nu mai puţin de 3 sînt purtători ai ecusonului FIFA: Marian Salomir, Alexandru Tudor şi Alexandru Deaconu
Meciul Arbitrul Ce a greşit
Rapid - Steaua 0-0 Alexandru Tudor Nu l-a eliminat pe Rada pentru un atac violent asupra lui Rădoi, în minutul 13
Sportul - Dinamo 0-2 Marian Salomir Nu a acordat un penalty pentru Dinamo, la 0-1, Bratu fiind faultat în careu de Stăncioiu
Sportul - Dinamo 0-2 Aurel Florescu A semnalizat eronat ofsaid la golul înscris de Grigorie, la 0-1
FC Naţional - Farul 1-0 Eugen Pîrvulescu A semnalizat greşit ofsaid la golul înscris de Farmache, la 1-0
CFR Cluj - Poli Iaşi 0-0 Alexandru Deaconu N-a dat un penalty pentru Poli Iaşi la faultul lui M. Tudor asupra lui D. Rednic

in sfarsit
(sper sa-l scoata si de la meciuri din A cateva etape macar)