PDA

View Full Version : Etapa 10: Gloria - FCM Bacau



ADelPiero
16th October 2005, 22:11
Vineri, 21 octombrie 2005: Gloria - FCM Bacau, ora 15:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
16th October 2005, 23:10
din ciclul 3 cu 3 face 3 , bate Gloria :P

esku
16th October 2005, 23:12
Victorie pentru Gloria Bistrita!

t.b.
16th October 2005, 23:17
Doua echipe care mi-s tare dragi :D

Eu as vrea sa piarda amandoua, da` asta nu se poate :(
Daca o victorie a bacaului ar insemna retrogradarea bistritei atunci asa sa fie... :drak:

Paul
16th October 2005, 23:19
Lol ...
O victorie a Gloriei , inseamna salvarea Gloriei :P

be@
16th October 2005, 23:27
Castiga Bacaul.
Blatistii sa joace in B.

rhadoo
16th October 2005, 23:33
Probabil Bate Bacaul

codrind
17th October 2005, 00:20
Meci interesant între echipele capră ale campionatului!
Şi cum capră la capră nu-şi scoate ochii, rezultă un "tort" EGAL (3d) :mda:

Rossi
17th October 2005, 05:12
un meci lipsit de importanta ....2-ua echipe care nu joaca nimik ... X

Omu'cu barosu'
17th October 2005, 15:32
Un egal echitabil...

rhadoo
18th October 2005, 00:16
daca se joaca dupa muzica lu tata jean va bate gloria.la bacau i le da inapoi

baden
18th October 2005, 09:01
bacauanii si-au pierdut spectatorii ... nu-mi dau seama ce i-ar mai putea aduce la stadion.

akx
18th October 2005, 09:57
egal pt nelinistea padureanului
sper sa nu decida arbitrii iar soarta meciului

be@
20th October 2005, 17:07
Finanţele au pus sechestru pe peluza stadionului Gloriei Bistriţa

Direcţia Generală a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud a pus sechestru pe peluza stadionului Gloria Bistriţa şi poprire pe conturile clubului pentru datorii către bugetul de stat în valoare de 1.028.190 lei.

Corneliu David, directorul executiv al Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud, a declarat, joi, că măsura a fost luată ca urmare a faptului că Gloria Bistriţa nu a răspuns somaţiilor transmise de instituţie pentru plata datoriilor.

"La ora actuală, clubul este în curs de executare silită. Noi am luat măsura blocării conturilor bancare, iar a doua măsură pe care am luat-o este sechestrarea unui bun al clubului. Am pus sechestru pe singurul bun pe care l-am găsit: peluza stadionului. O altă măsură, pe care am luat-o este că în prezent se desfăşoară la clubul Gloria un control fiscal pentru aducerea la zi a tuturor obligaţiilor fiscale şi, eventual, descoperirea unor obligaţii fiscale care nu au fost declarate", a spus Corneliu David.

Directorul DGFP Bistriţa-Năsăud susţine că există riscul ca gruparea Gloria Bistriţa să fie declarată falimentară. "În cazul în care într-o perioadă rezonabilă de timp nu îşi vor achita datoriile, noi putem să mergem mai departe cu urmărirea acestora, să declarăm clubul în faliment şi să recuperăm ce se va putea recupera prin vânzarea întregului patrimoniu. Aceasta este măsura extremă care se poate lua, dar este o măsură legală, la fel ca şi celelalte", a explicat oficialul DGFP Bistriţa-Năsăud.

GeKuRA
21st October 2005, 14:49
X. ... cam atat de zis din meciul asta... desi Sabau face treaba la Gloria... au destui tineri, la fel ca Bacaul... meci echilibrat, fara faze de poarta :D:D

ADelPiero
21st October 2005, 15:19
moama ... ce gol a dat muresan :lol: de la 40 metri .... insa... a fost un gol de portar :mda:

Cra10veanu
21st October 2005, 17:24
Bravo Gloria , moldova in B (Vaslui, Bacau, probabil Iasi :D )

rhadoo
21st October 2005, 22:52
ce se poate spune?vedem in retur daca va fi 2-1 pt bacau probabil ca sunt jocurile lui padureanu

t.b.
22nd October 2005, 02:28
Finanţele au pus sechestru pe peluza stadionului Gloriei Bistriţa
Aia din cate stiu eu era inchisa... acolo stateam noi de obicei cand luam cu asalt metropola :D


Astia iar o pus-o de un blat, egal nu le convenea ca se pierdea un punct, asa ca au batut gloriosii aici iar la bacau o sa fie ezact pe dos :mda: Nu scapam o data de blatisti, dade`i rezolva Bodu :drak: