PDA

View Full Version : Meciul meciurilor



BornWild
16th October 2005, 03:10
Astazi, se va disputa un meci pe viata si pe moarte.Daca la etenul, Steaua-Dinamo lucrurile sunt calme , la meciurile O.M-P.S.G, lucrurile nu stau chiar asa!
Din pacate, media din Romania nu da atentia cuvenita acestui derby, dar va asigur ca acest meci depaseste orice limite ale orgoliilor.
Dar , ca sa nu mai lungim vorba, ia sa vedem cum stau lucrurile intre cele doua tabere:
http://s.om.net/om/image/equipe/g/1/13.gif VS.http://s.om.net/om/image/equipe/g/1/14.gif


Iata si jucatorii convocati de antrenorii celor doua echipe:

Antrenorul lui O.M, Jean Fernandez, a oprit urmatorii jucatori: Barthez, Carrasso, Andre Luis, Beye, Cesar, Ferreira, Méïté, Taiwo, Nakata, Cana, Delfim, Lamouchi, Nasri, Oruma, Ribéry, Gimenez, Mendoza, Koke, Niang.
De partea cealalta, antrenorul vizitatorilor, Laurent FOURNIER, conteaza pe:ALONZO Jérôme
ARMAND Sylvain
BADIANE Jean-Michel
COUSIN Nicolas
DHORASOO Vikash
DRAME Boukary
HADDAD Rudy
KALOU Bonaventure
LANDRIN Christophe
MBAMI Modeste
MENDY Bernard
PANCRATE Fabrice
PICHOT Stéphane
ROTHEN Jérôme
ROZEHNAL David
SEMAK Sergeï
YEPES Mario

Cele doua echipe au spirite total diferite!Daca P.S.G, a avut un debut bun de campionat, fiind principala urmaritoare a campioanei en-titre , Lyon, nu acelasi lucru il putem spune si despre O.M, care a avut un start de sezon total ratat.
Stadionul din Marseille cu siguranta va fi plin pana la refuz, publicul, avand un aport aparte din succesele lui O.M pe propriul teren.
O remarca a mea, este ca, daca O.M va reusi sa joace impreuna , ca o echipa, va avea un cuvant greu de spus de acum inkolo!F multi jucatori ai acestei echipe sunt de 20 de ani!
Una peste alta, cred ca O.M va invinge cu 2-1!
Va voi tine la curent cu alte informatii si imagini:ok:

sun
16th October 2005, 12:07
TVSPORT va transmite meciul in direct ( la ora 22:00 ora Romaniei ).

OM a inceput prost sezonul , dar are 2 victorii in ultimele 2 etape . Din pacate , tocmai tineretea amintita de Born mai sus aduce un pic de confuzie in joc si mai ales acele ratari care nu sunt demne nici macar de Divizia C la noi.

PSG in schimb are un golgheter in forma ( Pauleta ) , dar si o echipa mult mai buna ca anul trecut.

Va asigur ca merita vazut meciul :ok:

BornWild
16th October 2005, 13:59
Tin sa te corectez!Pauleta SI Cissé (suspendati), Letizi accidentat la P.S.G, Dehu (fost jucator a lui P.S.G, acum la O.M) nu va juka nici el

P.S
Avem si echipele probabile din aceasta seara:
MARSEILLE : Barthez - Ferreira, Cana, Andre Luis, Cesar, Taiwo - Lamouchi, Oruma, Ribéry - Gimenez, Niang
PARIS-SG :Alonzo - B. Mendy, Rozehnal, Yepes, Armand - M'Bami, Dhorasoo - Landrin, Kalou, Rothen - Pancrate ( Haddad).

Leo_
16th October 2005, 20:37
Abia astept meciul...pronostic 3-1 :D A revenit Barthez?

sun
17th October 2005, 16:15
da leo_ Barthez a revenit si echipa a jucat fenomenal , castigand cu 1-0 , gol marcat de Cana in minutul 79. In prima repriza , arbitrul a inchis ochii la un penalty evident pentru OM .

Important e ca echipa a revenit pe un loc mai onorabil (7) si ca jocul bun din ultimele meciuri a continuat aseara , intr-un derby "mare" cu PSG .

ALLEZ OM

BornWild
21st October 2005, 22:44
Imi cer scuze ca nu am mai intrat.Am fost la meci............deci meci in care raportul suturilor a fost 30 la 7!Dra cel mai mijto s-a petrecut in vestiarul lui P.S.G inaintea meciului, unde in momentul cand au intrat parizienii a explodat o bomba lacrimogena marca Ultras'84 (factiune a suporterilor lui O.M):D