PDA

View Full Version : Heroes



White Shadow
23rd March 2007, 16:22
Am vazut toate epiosadele care au aparut pana acuma si pot sa spun ca merita urmarit , pana acuma e totul ok , sper sa nu se transforme in telenovela ca si alte seriale...

Pe situl scriitorului Paul Davidson au fost publicate mai multe spoilere pentru urmatoarele episoade din Heroes. Acestea sunt intr-adevar dezvaluiri importante, asadar nu sunt indicate celor care vor sa se uite la serial fara a stii ce va urma sa se intample. In orice caz, am ramas cu gura cascata cand am vazut pana unde i-a dus mintea pe scenaristii showului, intorsurile de situatie ce vor avea loc sunt nebanuite si originale:

- Tagline-urile (trilogia “Save the cheerleader, save the world!”, “Are you on the list?”, “Someone flies, someone dies”) se vor sfarsi. In schimb, echipa lucreaza la un alt concept, si anume folosirea simbolurilor in loc de tagline-uri, asadar fara cuvinte, doar simboluri. In episoadele urmatoare un asemenea simbol va fi introdus, iar daca va fi descifrat corect va dezvalui o fraza ce rimeaza.

- Genericul serialului este unul extrem de simplu. O imagine a Pamantului care se roteste si titlul. In curand elemente ascunse vor aparea in acest generic, si anume aparitia unor lumini unice pe suprafata Pamantului, ce dezvaluie locatii ale eroilor ce urmeaza sa apara in serial, iar titlul va avea in curand fontul “Times New Roman”.

- Personajului asiatic Hiro Nakamura i-au fost rezervate cateva surprize. Dupa cum stim deja, el este in cautarea sabiei care crede ca ii va restaura puterile. Si o va obtine in cele din urma, dar spre marea lui surprindere, nu il va ajuta in acest sens. Sabia este in schimb capabila sa faca rau inamicului serialului (Sylar), dar cand o va folosi, Hiro va realiza ca este un fel de Kriptonita a lui. Personajul va trebui sa aleaga intre a-si folosi puterile sale de a opri timpul si a avea sabia, dar nu va putea sa le aiba pe amandoua.

- Majoreta indestructibila Claire Bennet isi va continua drumul de independenta, in cautarea raspunsurilor pe care vrea sa le obtina, si pentru a face asta ea renunta la echipa de majorete si la scoala. Unii din inamicii ei vor iesi la suprafata cu aceasta ocazie.

- Niki Sanders, personajul care are are personalitate multipla, va realiza ca in capul ei sunt mai multe persoane, nu numai Jessica. A treia personalitate a sa va fi un barbat, si producatorii intentioneaza sa il introduca in serial pana la sfarsitul primului sezon.

- Simone Deveaux, fata care a fost impuscata in episodul trecut, “Unexpected” va muri. Moartea personajului nu va insemna insa sfarsitul, pentru ca Simone va afla ca si ea are de asemenea o abilitate speciala: ea nu poate fi ucisa. Spre deosebire de Claire, ea nu se poate regenera, dar puterea ei este asemanatoare pasarii Phoenix, care se naste din propria cenusa, si se reinvie dupa 24 de ore. Asta va insemna ca in cadrul serialului vom vedea o scena la morga, cand Simone va invia si va realiza ce se intampla cu ea si cei din jur.

- Titlul serialului nu a fost ales numai pentru sensul sau de baza. Rearanjand literele rezulta cuvantul “E Shore”. Cautand pe Google veti vedea ca producatorii pregatesc un site intitulat astfel (E shore media). Proiectul este inca in constructie, dar scopul sau este de a lansa cautari pentru alti eroi. Cititorii vor putea fi trimisi in questuri pentru a gasi eroi din vecinatatea lor.

- Povestea lui Peter Petrelli va lua o intorsura la 180 de grade. Daca pana acum toata lumea a crezut ca el isi absoarbe noi puteri in momentul in care intra in contact cu alti eroi, ei bine nu este deloc asa. El este cel care are toate puterile, si ADN-ul tuturor celorlalti de pe lista a fost modificat in asa fel incat sa fure puteri de la Peter, sau de la cei cu care Peter a interactionat. Asadar, Peter are toate abilitatile posibile si in cele din urma va exista in acest sezon o confruntare intre el si Sylar, doar unul ramanand cu toate puterile, altul murind.

- NBC discuta cu producatorul Tim Kring despre un spin-off care sa fie centrat pe Micah Sanders. Serialul se va numi Micah si descrierea este urmatoarea: un copil cu abilitati supraomenesti care se foloseste de puterile sale pentru a se imbogati si a trai intr-o vila, alaturi de unchiul sau (fratele mamei) si prietena acestuia. Serialul ar debuta in vara lui 2008.

- Actorul Santiago Cabrera, care il interpreteaza pe pictorul Isac Mendez ar intentiona sa se tunda, si nu oricum, ci 0!

- Cel mai mare spoiler se refera la finalul de sezon de anul acesta!Explozia nucleara ce va distruge New York-ul VA AVEA LOC, nu din cauza lui Peter, ci datorita lui Ted Sprague. New York-ul va fi distrus complet, odata cu toti eroii, mai putin unul, Hiro Nakamura, care nu va fi in oras in acel moment. El va calatorii inapoi in timp pentru a opri dezastrul, dar neavand control deplin asupra puterilor sale inca, se va duce cu 20 de ani in trecut. Asadar cel de-al doilea sezon va debuta cu actiunea in 1987, cand personajele vor fi mult mai tinere, si se va explica cum au avut loc malformatiile genetice ce au cauzat aparitia eroilor.

phyxius
23rd March 2007, 16:41
informatiile astea sunt 100% sigure? nu de alta, da' am citit si eu spoilere destul de sigure ca intr-adevar ar muri pana la sfarsitul sezonului 1 inca niste eroi, dar in niciun caz toti. 2-3 maxim. printre care unul ar fi isaac mendez - in unul din episoadele urmatoare, sylar il doboara (din poze cel putin asa arata). sylar va muri in episodul urmator (il omoara peter), dar se va intoarce dupa aceea imediat in urmatorul episod. cat despre lupta dintre peter si sylar - peter e foarte posibil sa moara avand in vedere ca Zachary Quinto (actorul care il interpreteaza pe sylar) a semnat un contract si pt sezonul 2.

uite cateva poze din episodul urmator, .07%:

http://www.herosite.net/gallery/albums/uploads/normal_0710.jpg http://www.herosite.net/gallery/albums/uploads/normal_0714.jpg http://www.herosite.net/gallery/albums/uploads/normal_0711.jpg http://www.herosite.net/gallery/albums/uploads/normal_0729.jpg

si link-ul pt restul pozelor: http://www.herosite.net/gallery/displayimage.php?album=33&pos=0

PS: ar merge un poll "Care e eroul tau favorit?" care sa includa toate personajele cu abilitati din serial?

TenisFan
23rd March 2007, 17:49
SHADOW tu vorbesti serios? :happy :ras-plans: Am postat si eu un comment pe site-ul tipului aluia care apropos e foarte comic... :happy Toate chestiile astea sunt la baza si a facut o baza crunta omul...Face misto de toti indivizii care sunt fani infocati ai serialelor de nu mai pot dormi se framanta isi fac griji ce se va intampla cu un anume personaj,etc...Isi bate joc de toti aia si de asemenea de reclamele pe care le fac producatorii lui Lost de exemplu serialului...Adica fac jocuri pe net site-uri si prostii dintr-astea...Oricum dintre toate spoilere cel mai comic si mega genial mi s-a parut ca e ala cu: titlul serialului va fi scris cu Times New Roman :happy :ras-plans:

White Shadow
23rd March 2007, 18:49
M-am gandit si eu ca ceva nu-i ceva in regula dar nu am fost sigur , ce dezorientati au fost toti cei care au postat pe cele 2 siteuri.

http://www.pauldavidson.net/2007/02/26/an-insiders-look-at-nbcs-heroes-major-spoilers-ahead/
http://66.102.9.104/search?q=cache:aVuAOwjikT8J:www.tvblog.ro/dezvaluiri-socante-despre-heroes/+totul+despre+heroes&hl=ro&ct=clnk&cd=1&gl=ro&lr=lang_ro&client=firefox-a

Trebuie sa scriu altceva in primul post de pe acest thread sa nu mai induc lumea in eroare :lol:

PS Merge Phyxsius un poll , acuma il deschid , in caz ca uit de un personaj sa ma anunti sau daca vrei poti sa deschizi tu un poll..........

phyxius
23rd March 2007, 19:19
hai ca l-am pus eu :)

Sasuke Uchiha
23rd March 2007, 22:19
tare serialul, am vazut pana la 17 ca restul nu le-am gasit, cel mai tare dintre ei este raul, Sylar

Sandilius
23rd March 2007, 22:55
Bunicel serialul, ocupa locul 2 in topul preferintelor mele dupa Prison Break. Mi-au placut mult episoadele de pana acum, dar tare mi-e frica sa nu avem parte de un sezon secund plin de balarii, asa cum se poarta prin toate partile. Daca ar fi sa compar primul sezon din Prison Break cu cel din Heroes, as spune ca primul are un mare plus din partea mea la capitolul ingeniozitate.
Ce ma deranjeaza la acest serial ar fi numarul exagerat de eroi, care pare sa creasca de la un episod la altul. Slava Domnului ca Sylar isi face meseria :drak:

White Shadow
23rd March 2007, 23:18
Bunicel serialul, ocupa locul 2 in topul preferintelor mele dupa Prison Break. Mi-au placut mult episoadele de pana acum, dar tare mi-e frica sa nu avem parte de un sezon secund plin de balarii, asa cum se poarta prin toate partile. Daca ar fi sa compar primul sezon din Prison Break cu cel din Heroes, as spune ca primul are un mare plus din partea mea la capitolul ingeniozitate.
Ce ma deranjeaza la acest serial ar fi numarul exagerat de eroi, care pare sa creasca de la un episod la altul. Slava Domnului ca Sylar isi face meseria :drak:

Tare mi-e frica sa nu avem parte si de un al treilea sezon , asa cum se poarta prin toate partile , mai bine 2 sezoane si bune decat sa mai apara inca un sezon si sa inceapa sa devina plictisitor serialul........

Eroii sunt doar cei din poll si e perfect normal sa apara pe rand in serial , daca era dupa tine trebuiau sa apara toti in primul episod ?

Sandilius
23rd March 2007, 23:22
Indiscutabil, ai dreptate la partea cu sezoanele ...

Nu am spus ca vroiam sa apara toti eroii intr-un episod, as fi fost absurd:). Vor mai fi ceva eroi, nu am niciun dubiu.

phyxius
23rd March 2007, 23:40
sezonul 2 a fost confirmat cu ceva timp in urma. creatorul serialului, tim kring, a spus ca ar vrea sa faca cel mult 5 sezoane daca vor avea succes in continuare. dar daca ajung la 5, de ce sa se opreasca doar acolo... pana la urma si smallville care nu are deloc un succes atat de bun va avea si un al 7lea sezon si spera sa ajunga si la nr. 8.

o parte din personajele intalnite in primul sezon (chiar si cele indragite) vor fi omorate sau vor fi scoase si in locul lor vor aparea alte personaje. kring a mai spus ca serialul va adopta putin stilul lui "24" in sensul ca in fiecare sezon va fi o noua situatie criza pe care eroii vor fi nevoiti sa o opreasca.

Sergiu
23rd March 2007, 23:58
Mie imi place politistu ala ce o jucat si in Alias.

phyxius
24th March 2007, 20:59
spoilere din urmatorul episod, .07%:

poze promotionale arata picturi cu un erou mort si cu varful capului taiat si sylar sta langa cadavrul sau. sylar ii va face o vizita lui isaac la apartamentul acestuia. aceasta intalnire nu va fi una placuta. claire isi intalneste in sfarsit tatal natural (nathan petrelli). matt, ted si domnul bennet (alias HRG) sunt toti inchisi de misterioasa agentie non-guvernamentala, dar puterile telepatice ale lui matt ii ajuta sa evadeze. mama lui peter il gaseste in viata dupa lupta sa cu sylar. cum se putea vedea si in pozele ale caror link l-am postat anterior, nathan si linderman se intalnesc din nou, iar linderman ii arata niste predictii destul de sigure despre cariera sa politica. in curand se va afla ca si linderman are propria sa putere (sau chiar puteri) si ca este in spatele intregului atentat de a arunca new york-ul in aer cu speranta ca, din cauza fricii, cetatenii americani vor crea o america unita.

cel mai probabil in episodul 20, peter va suferi o schimbare de infatisare mult mai "serioasa" decat a lui isaac. tim kring a spus ca l-au rugat mai demult pe milo ventimiglia (peter) sa-si tunda parul si ca acesta a fost de acord, dar doar cu conditia sa i se adauge si o cicatrice (mai tineti minte discutia dintre el si Hiro din viitor?)

Catalanul
28th March 2007, 22:41
Am vazut primeel 8 episoade pana acum :) Interesant argumentul :) Preferatul meu pana acum e japonezul Hiro Nakamura care se teleporteaza :) acum am luat o pauza... maine ma voi uita si la restul :) Apropo cate episoade au aparut pana acum ? eu am 18...

Sasuke Uchiha
28th March 2007, 22:43
si eu tot 18 am vazut si cred ca de moment sunt doar 18

phyxius
29th March 2007, 12:28
sunt 18. pe 23 aprilie apare nr. 19 si restul episoadelor din primul sezon fara nicio pauza de sezon. era si culmea sa mai bage pauza de sezon cand mai sunt doar 5 episoade ramase :).

Catalanul
30th March 2007, 23:34
gata le-am vazut pe toate :D ieri 6 si azi 4 :shocked: pacat ca urmatoru' apare de abia in 23 aprilie :rolleyes:

SurvivorSoso
31st March 2007, 14:04
tare serialul :) preferatul meu e hiro nakamura...yatta ! :P
http://www.youtube.com/watch?v=DLrE6CRVNw4 - funniest scene...reactia sa dupa ce vorbeste cu el insusi la telefon =))

Cneazul
31st March 2007, 15:05
nu se compara cu prison break:D. PB e peste:D

Sasuke Uchiha
31st March 2007, 21:07
asta crezi tu

White Shadow
31st March 2007, 21:18
nu se compara cu prison break:D. PB e peste:D

Cate episoade ai vazut din Heroes ?

Daca nu ai vazut nici un episod atunci nici macar nu ai voie sa iti dai cu parerea.

Daca ai vazut cateva episoade si ai ramas cu o impresie proasta atunci scuzele mele pt ce am scris mai sus.

dragos_popa17
1st April 2007, 11:12
Ati uitat-o din poll pe Claire si Sylar
Normal, cel mai tare e Peter ca are toate puterile celorlalti:D

Cneazul
1st April 2007, 11:34
eu doar mi-am zis parerea! uitati-va ca si eu am facut threadul cu Prison Break si multi au zis ca e un serial mizerabil. eu nu zic ca heroes este un serial mizerabil, dar parca Prison Break imi place mai mult deoarece este un film real, nu Sf.in heroes, unu poate sa zboare, unu sterge memoria altuia:happy , etc.etc. cum ari fi si prison break daca scofield ar sterge memoria lui mahone:lol: , si t-bag sa se teleporteze:drak: etc. filmele astea Sf in bune nu ca seriale ci ca filme artistice. gen x-men:yes:

phyxius
1st April 2007, 16:26
1. si heroes si PB sunt drame. ca primul e sf, ca al doilea e thriller e altceva. fiecare arata felul cum personajele sunt afectate de situatiile in care se afla. 2. "cum ar fi si prison break daca scofield ar sterge memoria lui mahone , si t-bag sa se teleporteze"... pai ar fi o prostie pt ca ele sunt total diferite ca subiect. nu stiu cum poti asocia universul din heroes cu povestea din prison break astfel incat sa-ti imaginezi asa ceva, da' asta-i treaba ta. 3. a nu se confunda calitatea adevarata a unui film cu preferintele personale. nu prea poti sa critici un film atata timp cat esti subiectiv. in cazul asta ar fi ceva de genul "e mai misto decat heroes pt ca mie imi place mai mult". un argument serios n-ar strica.

Cneazul
1st April 2007, 21:03
dar u ce argumente serioase ai adus cand ai zis ca PB e un serial jalnic. nu-mi raspunde, am incheiat discutia! sal, numai bine!

Sergiu
12th April 2007, 23:59
Mai este cineva care considera ca Heroes e o copie mai putin reusita dupa serialul 4400?
Tot oameni cu superputeri buni si rai, dar parca cu mai multa violenta in Heroes (nu neaparat mai multi morti). Si parca si povestea e mai buna in 4400.

TenisFan
13th April 2007, 00:21
De fapt e tocmai invers... ;) Heroes are povestea mai buna mai bine regizata mai antrenanta iar ca un plus daca mai era nevoie jocul actorilor este mult mai bun... ;)

phyxius
13th April 2007, 00:45
foarte corect. heroes e evident mai bine realizat si are si actori mult mai buni. multi dintre ei au ceva experienta pt. ca au mai jucat si in alte filme/seriale care au avut si ele putin succes. de la the 4400, desi nici acolo actorii nu sunt deloc slabi, chiar bunicei, doar peter coyote e singurul cu destul talent si experienta. si nici macar nu e unul din personajele centrale ale serialului. cat despre partea cu copia dupa 4400.... creatorii lui heroes au recunoscut ca s-au inspirat din multe locuri pt heroes si ca nu vor spune niciodata ca serialul e 100% original (pt. ca nici nu este). cele 2 seamana doar din pct de vedere al trasaturilor supranaturale ale personajelor si conflictul dintre bine si rau. in rest, the 4400 vad ca a avut o idee destul de originala. heroes in schimb pare a fi inspirat cel mai mult din banda desenata Watchmen (dupa care va mai fi facut si un film regizat de Zack Snyder si in care e posibil sa joace si Gerard Butler) si desigur din X-Men cu care seamana destul de mult si ca idee.

phyxius
13th April 2007, 11:45
un promo mai mult decat interesant al urmatoarelor 2 episoade (ep.19 - 23 aprilie, ep.20 - 30 aprilie):

http://www.youtube.com/watch?v=45ymxgV_s3I&eurl=http%3A%2F%2Fspoilertv%2Dheroes%2Eblogspot%2E com%2F2007%2F04%2Fupcoming%2Depisode%2Dtrailer%2Eh tml

phyxius
18th April 2007, 20:42
din promo-ul postat mai sus sunt vreo 3 scene care sugereaza ca sylar, hiro si peter ar lucra toti impreuna in episodul 20 ("Five Years Gone") care are loc in viitor. in scenele respective toti sunt imbracati mai ceva ca in matrix - semn ca peter si mai ales hiro au trecut prin multe si s-au schimbat radical si parca toti 3 se lupta pe aceleasi coridoare cu soldati. niste screenshots care arata mai bine despre ce vorbesc:

versiunea originala:
http://img141.imageshack.us/img141/2117/teamunstoppableto2.jpg

versiunea editata (mult prea panarama):
http://img139.imageshack.us/img139/276/teamunstoppablenewbp5.jpg

Catalanul
6th May 2007, 02:46
Nu prea s-a mai intamplat nimic interesant in cele 2 episoade care au aparut dupa "pauza".

Pe mine episodul 20 mai mult m-a derutat... sincer nu mai stiu ce sa cred... cine moare si cine nu :D :rolleyes:

TenisFan
8th May 2007, 13:31
De fapt si de drept Prison Break e mai SF decat Heroes... :( Pun pariu ca T-Bag l-ar face pe Sylar in 2 secunde si 3 miscari... :( Cat despre ce s-a intamplat in ultima perioada mi-a placut mult episodul de saptamana trecuta...Sylar & Peter going Star Wars style... :yeah:

phyxius
8th May 2007, 21:51
Pe mine episodul 20 mai mult m-a derutat... sincer nu mai stiu ce sa cred... cine moare si cine nu :D :rolleyes:

episodul 20 a fost gandit ca sa arate cum ar proceda protagonistii in caz ca explozia chiar ar avea loc si New York-ul ar fi distrus - ce alegeri ar face, ce consecinte ar avea evenimentul. a fost foarte bine facut episodul. normal ca lucrurile nu se vor intampla exact asa, ce rost ar avea sa vada lumea cum s-ar termina seria inca din primul sezon.

mi-a placut episodul 21, mai ales sfarsitul. totul se apropie de sfarsit si aproape personajele se vor intalni in finala sezonului. incep sa cred din ce in ce mai mult ca si Heroes va ajunge ca alte seriale (Prison Break, 24) care au avut un inceput foarte bun si original, dar au fost comercializate din cauza succesului lor pana au devenit previzibile si pline de clisee.

phyxius
22nd May 2007, 12:30
tocmai am vazut si eu finala primului sezon si tot ce pot spune este :shocked:

ultimul episod a avut DE TOATE. a avut tot de ce era nevoie intr-o finala de sezon. personajele au evoluat exact cat era nevoie, lasand loc sa inceapa un nou capitol din viata lor in sezonul urmator. peter, nathan, hiro, claire, bennet (al carui prenume in sfarsit s-a aflat: Noah), sylar, matt si nikki au jucat fiecare un rol important la sfarsitul episodului. peter, nathan si hiro sunt de departe cele mai interesante personaje si dovedesc asta prin felul cum pot mereu evolua, asta facandu-i imprevizibili. mi-a placut la nebunie decizia lui nathan in ultimele minute ale episodului.

s-a raspuns aproape la toate intrebarile legate de episoade anterioare. acum singurele nelamuriri care au mai ramas sunt ce au patit protagonistii. episodul a fost emotionant, nu stiai niciodata la ce sa te astepti, a avut destula drama, ca si tot serialul de altfel, un serial care imi creaza din ce in ce mai mult impresia ca este unul complet, adica are tot ce-i trebuie (actori incredibili, regizor ffff bun, o poveste bine gandita, drama, suspans, dragoste si actiune).

desigur, ca orice serial care vrea succes si multa audienta a fost nevoie sa introduca si unele scene care nu erau necesare (si au fost si lipsite de logica), dar au asigurat audienta pt. sezonul urmator. nu zic care sunt astea pt. ca ar fi spoilere. felul cum s-a terminat da o idee despre cum va continua povestea. singurul lucru chiar sigur legat de viitorul serialului este ca se vor intoarce multe personaje si peter, nikki/jessica, nathan si claire sigur se vor intoarce. (si dupa mine, hiro se va intoarce 100% dupa felul cum s-a terminat episodul)

nu mai am ce sa zic, decat sa va recomand celor care nu ati vazut inca deloc Heroes serialul asta f bun, probabil unul dintre cele mai bune la momentul actual.

SORENSEN
22nd May 2007, 12:36
Este episodul 23 ..episodul final al seriei nu ?
Am vazut vreo 7 episoade si a inceput sa ma prinda...chiar imi place...

phyxius
22nd May 2007, 12:43
dap, e episodul 23.
continua sa te uiti. poate o sa-ti placa mai mult :)

SurvivorSoso
22nd May 2007, 14:31
episodul 23 a fost superb 8-> nu ma asteptam la asa ceva :O abia astept sezonul 2...adica volumul doi :P...stie cineva cand apare ? :)

phyxius
22nd May 2007, 14:53
se spune ca prin septembrie...

TenisFan
22nd May 2007, 15:25
Mie ultimul episod din primul sezon mi s-a parut catastrofal... ;) Cea mai misto faza a fost cea de la final cand Hiro s-a gasit pe pajistea aia mistoaca unde voiau aia sa se bata...In rest praf...Nu tu suspans nu tu batalie titanica nu nimic...

phyxius
22nd May 2007, 16:19
pai, tie...

TenisFan
23rd May 2007, 00:14
pai, tie...Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif
S-ar putea sa fi gresit thread-ul... :shocked: Oh well...Mi-a placut mult mai mult episodul ala din viitor cand se bateau in maini laser ca-n Star wars... :yes: O fo trendy... *daydreaming*

phyxius
23rd May 2007, 00:22
da, a fost un episod f bun (de Five Years Gone zic). ca sa iti clarific o suparare, mai mult ca sigur din cauza bugetului n-au facut ultima lupta "titanica". multa lume voia sa vada o lupta in toata regula intre sylar si peter, care sunt 2 dintre cei mai puternici "eroi" cunoscuti, si multi au fost dezamagiti de lipsa efectelor speciale si a duratei scurte a luptei dintre cei 2. probabil daca ar fi avut milioane de dolari la dispozitie in bugetul pt. efecte vizuale ar fi facut X-Men 3 din el (si poate faceau chiar finala de sezon de 2 ore cum tot face Lost). nu cred ca ar fi avut alt motiv pt. care nu au bagat o lupta ca lumea, avand in vedere ca intr-un astfel de serial efectele speciale sunt indicate pt. audienta si in cazul asta, ar fi fost maxima.

dovada a lipsei de buget extravagant e chiar felul cum a fost realizata aterizarea lui nathan la sfarsitul episodului. s-a vazut clar ca a fost facuta pe calculator. din pacate serialele nu au acelasi fel de buget ca filmele artistice si de aceea chiar trebuie sa fie foarte atenti unde filmeaza, ce folosesc si cand folosesc efectele speciale (un caz asemanator e smallville, numai ca acolo e chiar mai rea situatia cu bugetul)

SurvivorSoso
23rd May 2007, 13:09
pentru mine efectele speciale nu conteaza in mode deosebit la un serial...oricum acest serial este cel mai bun in momentul de fata iar lipsa efectelor speciale este compensata cu ideile geniale ale producatorilor si cu jocul foarte bun al actorilor care fac din Heroes unul dintre cele mai bune seriale din ultimii ani...Sper sa nu aiba soarta altor seriale de succes care s-au comercializat si au pierdut din audienta si interes...finala sezonului mi-a placut...totul a fost foarte bine gandit,insa,cea ce m-a dezamagit a fost lupta din final intre sylar si peter care a fost prea scurta adica aproape inexistenta...nu trebuiau multe efecte speciale pentru a realiza o lupta intre cei doi mai lunga ca durata...si cum a spus si phyxsius o finala de 2 ore ar fi fost mai interesanta si nu ar fi pierdut din audienta...oricum abia astept sezonul urmator :)

phyxius
28th May 2007, 00:13
zvonul este ca vor fi prezentate cel putin 4 noi personaje, in general internationale, in sezonul urmator. din ele fac parte si un nou prieten pt. claire, o femeie de ~28 de ani de origina afro-americana, o mama surogata pt. fiul lui Nikki (Ali Larter), un mafiot irlandez si o femeie de origine latino-americana de ~20 de ani. se crede ca majoritatea personajelor noi vor fi introduse doar pt. a ajuta la evolutia povestii urmatorului sezon si nu vor deveni personaje permanente.

phyxius
7th June 2007, 16:23
In sezonul 2, Hiro s-ar putea sa aiba un nou "love interest", o printesa japoneza frumoasa pe care o va intalni in calatoria sa inapoi in timp, in Japonia feudala. Printesa japoneza se va numi Keriyama.

Unul din eroii care a fost in pericol la sfarsitul primului sezon nu se va intoarce in urmatorul. Milo Ventimiglia (Peter) si Adrian Pasdar (Nathan) au confirmat ca se vor intoarce deci ramane intre Matt Parkman, DL Hawkins si Sylar. Din pacate, se pare ca acela va fi Matt :(

Catalanul
8th June 2007, 16:48
najpa :( fix Matt... unul din preferatii mei :(

phyxius
8th June 2007, 17:14
nu s-a spus sau s-a dat vreun indiciu ca matt e cel care nu se va intoarce. partea aia e presupunerea mea. adica dintre cei 5 ramasi in pericol (peter, nathan, sylar, matt, DL)... peter si nathan s-a confirmat ca se vor intoarce, sylar a dat impresia ca scapase prin canalul ala, DL era in picioare cu toate ca sangerase prin stomac cateva ore bune si matt era pus in ambulanta fara niciun paramedic care sa-l insoteasca (de obicei ar fi vreun paramedic :thinkso:) si de-abia mai respira, daca intradevar chiar respira. deci logic, cel care nu s-ar intoarce ar trebui sa fie matt. greg grunberg, actorul care il interpreteaza pe matt, a fost intrebat intr-un interviu scurt daca poate sa spuna cine nu se va intoarce in sezonul urmator si a spus ca nu poate dezvalui informatia asta si ca este cel mai important secret din viata lui

Catalanul
8th June 2007, 23:53
singurul lucru care ma bucura esta ca Claire Bennet nu va muri niciodata :D (asta daca nu o va "ataca" Sylar din nou :P). trebuie sa recunosc ca arata foarte bine :D http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/65.gif

A.k.a
9th June 2007, 11:02
Asa-i, defapt asta ii unu dintre motivele pt care ma uit la serial :D

irinaidu
18th June 2007, 22:33
am vz si eu 12 episoade di heroes ( ieri si azi ) . acum ar trebui sa mi se descarce urmatorul dar merge cu viteza melcului cu reumatism.
fain serialul!!!
dar mie nu imi plac serialele in care mor personajele principale. mai ales daca imi plac respectivele personaje. favoritul meu e peter pt ca sun t fan milo ventimiglia. iar voi suferi daca pleaca mohinder pt ca baiatul asta e hot rau!!! issac frumusel si el. hiro e cel mai simpatic personaj!!!
sincer nu mi-ar pasa prea tare daca ar pleca din serial niki sau DL, dar maicha imi place.
claire e f simpatica si amicul ei e so cute!!!!
asa ca sper sa nu crape oamenii pe capete pana la sfarsit ca imi plac cam toti!!!

phyxius
19th June 2007, 14:48
inca niste spoilere pt. urmatorul sezon:

actrita de la Bollywood, Aishwarya Rai va aparea in urmatorul sezon al serialului de succes, in rolul (sau cel putin asta este zvonul) surorii lui Mohinder Suresh. (un alt zvon care circula e ca aceasta ar avea chiar ea o putere, spre deosebire de fratele sau care e 100% normal)

japoneza care a castigat concursul Miss Universe, Riyo Mori, a participat la o auditie pt. un rol in Heroes si din cate a zis, are sanse destul de mari de a primi un rol (se spune ca rolul va fi cel al printesei japoneze pe care o intalneste Hiro in calatoria sa in trecut si de care se va indragosti)

alti actori care sigur vor aparea in urmatorul sezon sunt Nick D'Agosto (va fi prietenul lui Claire si se zice ca va avea o superputere foarte interesanta) si Dania Ramirez care joaca rolul unei femei foarte altruiste. un alt actor care are vreo 90% sanse sa primeasca un rol in serial este David Anders care l-a jucat pe Julian Sark din Alias.

unul dintre cele mai bune spoilere ar fi ca Adrian Pasdar (Nathan in serial) a spus intr-un interviu scurt, cand a fost intrebat daca Nathan chiar a murit, acesta a raspuns "se pare ca nu"

Catalanul
25th June 2007, 13:45
daca tot trebuie sa moara cineva atunci acel cineva sa fie DL :rolleyes: deoarece toti ceilalti care sunt "pe patul de moarte" imi sunt dragi :) :D

irinaidu
25th June 2007, 13:48
ok, am terminat si eu de vazut ultimul ep din heroes si it sucked!!!! it sucked big time!!!!! grrrr...... sunt f suparata , nu stiu daca o sa mai am chef sa vad sez 2!!! oricum dupa cum am zis , fara peter , nu ma mai uit!!!!!

Catalanul
25th June 2007, 13:49
irina in caz ca nu stiai (acuma sper sa nu te superi pe mine ca-ti spun :D ) Peter nu va muri :P cel putin eu asa am inteles din cele cateva spoilere pe care le-am citit :)

irinaidu
25th June 2007, 13:50
ok, ma simt putin mai bine :floricica: :P

Catalanul
25th June 2007, 13:51
:) si eu as fi reactionat la fel ca tine in cazul in care Claire (doamne fere' ) ar fi murit :D

irinaidu
25th June 2007, 14:03
oricum sunt suparata ca a disparut prietenul lui claire!!! si am inteles ca din cauza unor divergente cretine si ca actorul a semnat cu alt serial. hmm, de asta nu ar trebui sa ma mai uit la seriale!!!!

Catalanul
25th June 2007, 21:37
da... tocmai de aia dupa cum ne-a spus si phyxsius in sezonul viitor va aparea un nou personaj cu o putere interesanta care va fi prietenul lui Claire :)

Catalanul
19th July 2007, 23:38
Al 2-lea sezon din Heroes va incepe pe 24 septembrie, o saptamana mai tarziu fata de Prison Break :)

Sasuke Uchiha
20th July 2007, 00:25
acum am termiat si eu de vazut ultimul episod, abia astept noul sezon

A.k.a
20th July 2007, 10:40
Eu tot pe la episodul 3 sau 4 ma opresc, am inceput deja de 2 ori sa ma uit si nu m-am uitat mai departe.

phyxius
4th August 2007, 11:46
Jack Coleman, actorul care il interpreteaza pe Noah Bennet a dezvaluit intr-un interviu ca personajul sau va avea o latura mai intunecata la inceputul sezonul urmator. El si cu fiica sa adoptata, Claire, si sotia sa vor fi reuniti inca din primul episod, care va avea loc cu cateva luni dupa intamplarile de la sfarsitul primului sezon. Familia se va muta in alt oras (Los Angeles).

Puterile a doi dintre "eroii" noi, fratilor Maya si Alejandro, vor fi conectate. Cei doi frati gemeni sunt din America Centrala si vor pleca de acolo cu scopul de a ajunge in SUA.

Si, din cate se aude, Matt Parkman traieste si a slabit destul de mult. :)

Catalanul
25th September 2007, 15:18
A inceput sezonul 2 :) Din cate am inteles primul episod e sesiune dubla :) Sa vad daca pana deseara reusesc sa ma uit la el.

phyxius
25th September 2007, 17:45
buna premiera sezonului. desi sfarsitul episodului a fost un cliseu imens. m-am gandit cu ceva timp in urma ca Peter s-ar putea sa aiba destinul asta. stilul e acelasi ca si in primul sezon: multe personaje conectate care pe parcursul seriei se vor intalni. amenintarea pentru protagonisti deja a fost prezentata. ar trebui sa fie un sezon destul de interesant.

Alexz
28th September 2007, 13:09
Da ! Dar ati vazut ca Peter e tuns ?? :D e ceva la mijloc,cine la pus in containarul ala si legat cu catusa ?? Si parte misto,cica nu stie cine este,sa vezi de nu il pun mafiotii aia sa fie unul din ei...

mikeyy
16th November 2007, 00:06
Mai sunt 3 episoade si gata cu sezonul 2 din heroes. Sia sta din cauza grevei scenaristilor. producatorii de la Heroes au facut episodul 11 ca episodul final al seriei:( Din pacate toate serialele au de suferit dincauza aceste greve.

irinaidu
16th November 2007, 02:33
ceeeee???? hai mai mikeyy, parca nu era suficient tebul ca sa fie proasta ziua asta!!!!!!! :(

Catalanul
20th November 2007, 20:45
azi a aparut episodul 9... insa pana in ianuarie pauza :(

Catalanul
27th November 2007, 14:44
se pare ca nu a fost chiar asa :) (citisem undeva ca va fi pauza)... azi a aparut episodul 10... un prilej de bucurie avand in vedere ca finalul episodului 9 e foarte interesant

Datenshi
5th December 2007, 23:08
Si a aparut si 11, care chiar e ultimul deocamdata.

Catalanul
5th December 2007, 23:16
Oare cand vor filma si sezonul 3 ? :rolleyes:

Datenshi
6th December 2007, 08:06
Pai ma gandesc ca ar tebui sa termine cu sezonul 2 totusi. :D

mikeyy
6th December 2007, 10:53
Personajul lui Noah Bennet a declarat ca acest al 11-lea episod nu este ultimul episod al sezonului 2 si ca indata ce se termina cu greva vor continua. E o veste buna cred :D

Catalanul
6th December 2007, 13:36
hmm... nu sunt sigur daca e chiar asa, deoarece la sfarsitul episodului 11 scria "end of part two"... oricum, un lucru e cert, va exista sezonul 3 :) Cel putin Sylar asa a dat de inteles :D

mikeyy
9th December 2007, 11:11
Ultimul episod ( 11 ) a fost destul de aglomerat, s-au intamplat atatea:D Oare chiar a murit Nikki?
Oricum sper sa se termine greva cat mai reode si sa se apuce oamenii de lucrat la serial :D

irinaidu
9th December 2007, 13:38
sa se apuce de toate serialele!!! mama ei de greva!!!!

Dogville
4th January 2008, 16:48
...pin' la urma e bun de ceva serialu' asta?....asa in mare cam ce se intimpla?..aaaaa?...ca sa striu daca-l trag sau nu.....ca la click net treaba cu downlodatu' e mai complicata.....

irinaidu
4th January 2008, 17:02
mie imi place, dar actiunea nu e cine stie ce. eu ma uit pt ca actorii sunt draguti si sunt si unele faze amuzante in special ale personajului hiro.
cum tot e greva acum si nu ai la ce sa te uiti poti sa-i dai un download. ia si tu 5 episoade si vezi daca e genul tau.

TenisFan
4th January 2008, 17:50
Heroes e ok... Dar daca tot n-aveti la ce sa va uitati trageti o ocheada la Dexter sau la Californication... ;)

Dogville
4th January 2008, 18:25
..am o rugaminte...cind mai vorbiti despre un film sau altul postati un rind doua acolo si despre actiune...macar asa in mare....pentru ca multa lume intra si recomanda un film sau altul ca e ''misto''....da' de ce e ''misto''....???

phyxius
4th January 2008, 18:40
ok caine, uite cum e treaba cu heroes...

daca iti place conceptul unei persoane obisnuite careia i se da ocazia sa faca ceva extraordinar si sa schimbe lumea spre bine sau spre rau s-ar putea sa-ti placa serialul asta. heroes e despre supereroi care nu sunt chiar supereroi. presupun ca stii macar plot-ul cum ca toate personajele se trezesc deodata cu superputeri si nu stiu ce sa faca cu ele, dar incetul cu incetul ajuta omenirea (sau chiar opusul). primul sezon e palpitant, are actiune, cateva momente comice bune, un joc al actorilor mult mai bun decat majoritatea actorilor din oricare alta distributie dintr-un alt serial aparut prin ultima vreme, efecte speciale acceptabile si cliffhangere cateodata chiar incredibile.

sezonul 2 e destul de mediocru si grabit in poveste. e slab in general pentru ca a avut doar 11 episoade si nu a fost destul loc pentru dezvoltarea personajelor importante. per total serialul e totusi destul de bun, dar cum am zis, pierde din calitate in sezonul 2. dar avand in vedere ca iti plac Lost si Prison Break care au patit exact acelasi lucru, e posibil sa-ti placa si asta.


..am o rugaminte...

sa mori tu? bravo tie, peter pan... te aplaud. am avut si eu o rugaminte sa folosesti paragrafe in textele mai lungi, da' vad ca pentru unii e mult prea greu sa apese de 2 ori pe 'enter'

Dogville
4th January 2008, 18:54
Cum sa mor,Doamne fereste? Tocmai acum cind incepe Lost-ul? Sa zicem ca m-ai convins..tocmai am inceput cautarea pe ODC...deci trag cu 45 kb/secunda...in 3 ore iau si eu primul episod...
Paragraf (e foarte greu sa ma dezobisnuiesc...am si eu stilul meu...nu pot renunta la el batind din palme)...dar o sa incerc...desi nu promit nimic......
Paragraf....deci mie imi plac serialele care pierd in calitate dupa primul sezon...booon...e o parere pe care numai finalul apoteotic din LOST o va spulbera...pina atunci asteptam......

phyxius
4th January 2008, 19:01
e o parere pe care numai finalul apoteotic din LOST o va spulbera...pina atunci asteptam......

imi imprumuti si mie masina timpului sau globul de cristal? presupun ca ai unul din alea 2 obiecte ca altfel nu-mi dau seama cum puteai sa vezi viitorul si sa ne anunti pe toti de finalul 'mind-blowing' pe care il va avea Lost. vad ca e foarte distractiv sa spui lucruri pe care n-ai cum sa le dovedesti doar ca sa te mai bagi in seama.

Dogville
4th January 2008, 19:16
Stai tu linistit ca si lu' Galilei i-au luat ''maul'' desi asta le tot spunea ca ''e pour si muove''....dar vad ca ai chef de cearta si n-am sa-ti dau satisfactie....am mai spus-o,Lost mi se pare cel mai tare serial de pe piata din ultimii ani,ce-i rau in asta?....in plus,sunt multe indicii care ne indica acea concluzie la care am ajuns eu....desigur daca nu esti fan al serialului nu poti sa simti si sa traiesti filmul asa cum o fac eu....

phyxius
4th January 2008, 19:23
dar vad ca ai chef de cearta si n-am sa-ti dau satisfactie....
nu, n-am chef de cearta. n-am chef nici sa aud prostii, dar vad ca oricum se intampla.

am mai spus-o,Lost mi se pare cel mai tare serial de pe piata din ultimii ani,ce-i rau in asta?....
si eu am mai spus-o, ca orice serial care ramane fara idei bune, Lost si-a pierdut din farmec. ce-i rau in asta?

in plus,sunt multe indicii care ne indica acea concluzie la care am ajuns eu....
pffffffffffffffffffffff...

desigur daca nu esti fan al serialului nu poti sa simti si sa traiesti filmul asa cum o fac eu....
am vazut fiecare secunda din Lost si voi continua sa ma uit la el pana se termina, chit ca nu-mi place cat de mult mi-a placut la inceput. si nu e vorba de 'trait filmu' (bullshit), e vorba de o parere cat de cat obiectiva indiferent daca iti place la nebunie sau nu.

Dogville
4th January 2008, 19:33
......pffffffffffffffffffffffffffff.........o-m trai si-om vedea cine spune prostii.....totusi avind 1199 de posturi e posibil (statistic vorbind) ca tu sa fii acela.......

phyxius
5th January 2008, 20:39
......pffffffffffffffffffffffffffff.........o-m trai si-om vedea cine spune prostii.....totusi avind 1199 de posturi e posibil (statistic vorbind) ca tu sa fii acela.......

asta-i un motiv bun pentru care copiii n-ar trebui lasati sa umble pe internet.
dar bravo, scooter, mai vino in viitor cu replici bine gandite si pseudo-inteligente ca asta :ok:

Dogville
5th January 2008, 20:45
.....nu stiu cum se face ca mereu in sectiunea ''filme'' trebuie sa ma enervez...hai sa ne evitam pe viitor...du-te turbo.....

irinaidu
6th January 2008, 22:55
nu te enerva doggy. evita doar discutiile cu oamenii care au pareri fixe despre filme!!!! :)

Dogville
8th January 2008, 18:43
Vazut-ai primu' episod....cred ca unele din personaje nu vor mai conteni cu propagarea binelui pe pamint in vreme ce altele vor trece in slujba omului rau care incearca sa-i ''gabjeasca'' pe ailalti...sa vedem ce-o fi.....a cazut netul asa ca trec pe discovery....

Seahawk
11th January 2008, 02:50
Heroes e ok...nu e cine stie ce... Cele mai tari seriale raman Entourage si bineinteles...Sopranos (ultimele 4-5 sezoane)

Catalanul
23rd September 2008, 21:07
Azi a inceput Heroes, sezonul 3 :) 2 episoade :yeah: O sa ma uit la ele dupa ce voi viziona Prison Break :D

Datenshi
23rd September 2008, 22:13
Servesc si eu acum primul episod. :D

iuli
23rd September 2008, 22:30
E Nikki sau nu e Nikki?

Imi place de Daphne :D Cute girl

YoYoyOi
23rd September 2008, 22:54
eu am vazut doar un sezon din asta si am renuntat. nu m-a atras :(

mikeyy
24th September 2008, 00:09
Nu prea mi-au placut cele 2 episoade...nu stiu de ce.
Oricum audienta dezastru pt debut..cu 7 milioane de telespectatori mai putin decat debutul sezonului 2 de anul trecut :shocked:

irinaidu
24th September 2008, 00:41
pai cam toate serialele de anul trecut ( alea la care ma uitam eu ) au cam avut de sufeirt cu greva. lumea nu mai e asa entuziasmata. nici eu nu stiu daca sa ma uit sa nu.

Catalanul
24th September 2008, 01:05
nu stiu de ce voua nu v-au placut ... mie mi se pare foarte interesant, iar noile puteri sunt super :cool:

intr-adevar sunt multe chestii pe care deocamdata nu le inteleg ... insa odata cu aparitia celorlalte episoade cu siguranta nu va mai parea asa intortochiat serialul.

mikeyy
24th September 2008, 01:16
O sa ma uit in continuare...imi place subiectul serialului, dar aceste 2 episoade sunt ciudate....am impresia ca nu prea a mai ramas nimeni fara puteri speciale...prea multe personaje.
Sper ca de saptamana viitoare sa inceapa sa se contureze actiunea mai bine si sa inteleg unele lucruri :D

YoNuTzz
24th September 2008, 11:38
acum am vazut si eu primele 2 episoade
au fost cam ciudate, dar mi-au placut
ps: 3 faze super tari: viitorul pe care il prevede maica-sa lui peter, in care toti eroii buni sunt morti, hiro vs ando, si finalul cu sylar si angela :ok:

relansat
24th September 2008, 19:15
mai urmariti porcaria asta? :D

glumeam :drak:

phyxius
24th September 2008, 22:16
ps: 3 faze super tari: viitorul pe care il prevede maica-sa lui peter, in care toti eroii buni sunt morti, hiro vs ando, si finalul cu sylar si angela :ok:

tocmai fazele care mie nu mi-au placut :(

anthynidiany
25th September 2008, 21:58
eu am o dilema

claire dupa ce face sex prima data cu puterile ei de regenerare inseamna ca e ca "noua" ?? :confused:

A.k.a
26th September 2008, 09:55
Inteleg ceva din el daca incep sa urmaresc acum?

rob_din
26th September 2008, 09:58
Inteleg ceva din el daca incep sa urmaresc acum?

Nu intelegi multe nici daca l-ai vazut de la inceput

Lucian86
26th September 2008, 10:02
Inteleg ceva din el daca incep sa urmaresc acum?

Nu....Evenimentele se petrec in sir (evenimente complicate e foarte dese)

Nu inteleg insa de ce sa te uiti la un serial incepand cu a 3 a serie !? CSI fiind, nu vad rostul ;)

Oricum, my opinion, nici sa te uiti....Prima serie e draguta, intriganta, la a 2 a serie eu am abandonat acest serial :(

A.k.a
26th September 2008, 10:32
Am vazut cam primele 5 episoade din sezonul 1, apoi m-am oprit. Am incercat sa ma uit a doua oara, dar tot pana la episodul 4 su 5 am ajuns

mikeyy
26th September 2008, 12:23
Nu e un serial pe care sa-l vezi de la sezonul 3 incolo.
Eu l-am vazut de la inceput si deja incepe sa ma depaseasca unele situatii.

O sa ma mai uit in continuare...dar nu cred ca prea mult timp....nu prea mai imi place. Sez 1 a fost intr-adevar foarte misto..in al doilea nu mi-a placut intoarcerea in timp a lui Hiro...iar acum am impresia ca nu mai exista nimeni fara puteri :shocked:

Catalanul
17th February 2009, 21:12
voi mai intelegeti ceva din heroes ? :D :o: asta daca se mai uita cineva la el http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/65.gif

Prome
17th February 2009, 21:30
Am facut si eu rost de serialul acesta, dar nu am apucat sa vad nici un episod :P

Il puteti raporta la un alt serial de gen, in privinta calitatii, ca sa imi fac si eu o mica parere :D?

Catalanul
17th February 2009, 21:33
primul sezon super ... al 2-lea merge ... iar al 3-lea cam lasa de dorit :)

Lordliv
17th February 2009, 21:35
ce mi-e lost ,ce mi-e heroes...:)

phyxius
17th February 2009, 22:04
Am facut si eu rost de serialul acesta, dar nu am apucat sa vad nici un episod :P

Il puteti raporta la un alt serial de gen, in privinta calitatii, ca sa imi fac si eu o mica parere :D?

Prison Break... primul sezon - foarte bun, celelalte slabe. Sezonul 3, mai ales, e mai prost decat orice sezon din PB.

YoNuTzz
29th April 2009, 02:42
acum am vazut ultimul episod din sezonul 3, epis 25
slabutz slabutz...

TheMentalist
2nd February 2010, 17:28
Se mai uita cineva la acest serial? Primele trei sezoane mi s-au parut ok, mai ales primul, dar sezonul al 4-lea mi se pare unul foarte slab. Oricum, mai este doar un episod. Mai continua cu sezonul cinci?