PDA

View Full Version : Raptor - do not embarass Poli players again



Monkey
14th October 2005, 15:14
Fratello, asa cum foarte frumos te ocupi de treaba cu detenta, cred ca ar trebui sa te ocupi si de lasatul de and 1 moves care nu servesc la absolut nimic. Ca sa nu mai tipe lumea la tine. Eu nu ma numar printre acestia, dar zic si eu asa, la modul serios, ca este spre binele tau.

danrogojan
14th October 2005, 15:22
schemele sunt f bune daca reusesc (daca iti creezi un avantaj asupra adversarului direct). daca nu reusesc macar estetice sa fie. daca nu sunt estetice macar turnovers sa nu devina.

MadSkillz
14th October 2005, 16:06
N-ati inteles nimic, saracul Raptor v-a mai explicat.Daca voi nu va demarcati, cum sa va dea pase?? Credeti ca lui ii place sa faca schemele alea inutile si inestetice? NU! E numai pentru binele echipei ...:headbang:

eatdaworm
14th October 2005, 16:29
eu i-am facut interceptia(zic asta sa creada lumea ca a fost doar una), dar acum imi pare rau. oricum raptor da 1/2 de la 3 ceea ce e mai mult decat bine. in legatura cu aia care nu a intrat de la 3, desi raptor a incarcat-o la umar nu i-a iesit.
mie nu mi-au placut nicodata schemele si prefer jocul simplu si direct. poate ca pentru nu mi-au iesit.
schema mea cea mai complicata este: fenta stanga adversarul pune botu iar eu o iau pe dreapta si dau easy lay up

danrogojan
14th October 2005, 17:16
unde esti raptor? hai dracu apara-te aici ca sare lumea pe tine.

Nightfly
14th October 2005, 19:38
Mi-a zis mie ca la faza cu interceptia credea ca a iesit mingea si tre sa bata ceilalti si deaia se apucase de invartit mingea :) Acu depinde de voi daca credeti sau nu :P

eatdaworm
14th October 2005, 19:46
eu il cred...

Raptor
14th October 2005, 20:58
Haha nu stiam ca am provocat o asa rumoare incat sa apara threaduri cu subiectu "Raptor".

Eu zic ca voi luati jocul prea in serios. Tipati, urlati, va luati la bataie de parca ar fi sfarsitul lumii. Normal ca nu zic ca tre sa iei in bashcalie jocul, ceea ce nici nu am facut, insa mi se par "foarte" exagerate anumite... um... "manifestari".

Practic, atunci am gresit 2 pase in toate 4 meciurile pe care le-am jucat: 1) O pasa pe la spate (care a trecut la juma de metru de cel care trebuia sa o prinda si care daca intindea mana o lua, dar de... eu sunt de vina, normal) si inca o pasa (nu mai tin minte cum).

In acelasi timp, marile vedete cum faceau o greseala (de ex scapau mingea in out, dadeau pasa la adversar, dadeau airball, aruncau numai ei si bagau 1/10 etc) nu aveau nici o problema, nu le zicea nimeni nimic, eu nu tipam la ei, ma retrageam cuminte in aparare etc. In fond, fiecare joaca cum stie. Pana una alta eu am marcat 2/3 aruncari, nu am fortzat aruncari, am vrut sa pasez mereu sa-i pun pe altii in valoare care arunca mai bine etc. Problema este vedetismul si asa-zisu "leadership" din capul unora care se cred mari jucatori. Ca dovada ca in general marii jucatori nu prea comenteaza, ci isi vad de treaba lor (stim despre cine vorbim).

Vi se par normale astfel de manifestari^^^^^^? Daca da, sau zicetzi da la ktrinca, eu nu mai am ce sa adaug. Asta e.

Inca ceva: eu nu am jucat basket niciodata la nici un club, iar 5 la 5 joc extrem de rar, pentru ca nu am unde. Mereu joc ori 3 la 3 ori 2 la 2. Iar in Poli am fost invitati sa jucam, indiferent cum, in ceea ce ma priveste nu cred sa fi facut greseli catastrofale in afara de acea aruncare si sa zicem o pasa gresita.

eatdaworm
16th October 2005, 13:33
marea vedeta era cumva Vasi?
that's a good one!

Raptor
16th October 2005, 20:13
Tu ai zis. Observi insa cum vorbesc la plural, in semn de respect etern.

Vasi joaca bine, no doubt about that, dar e prea nervos pe teren dupa parerea mea, si mai sunt si altii la fel. Adica actioneaza ca majoritatea presei din Romania, facand din tzantzar armasar si dintr-o greseala normala o catastrofa intergalactica.