PDA

View Full Version : Noul antrenor?

kain
22nd March 2007, 14:32
Cine va fi alesul?

Lista oficialilor lui Real Madrid pentru alegerea înlocuitorului lui Fabio Capello s-a restrâns la trei antrenori de top: Schuster, Benitez si Mourinho .

Jose Mourinho (43 de ani)

Echipa actuala: Chelsea Londra (contract pâna în 2010)
Avantaje: Este favoritul directorului sportiv Pedrag Mijatovic; lusitanul este garantia câstigarii titlurilor; are o personalitate puternica si este carismatic; stie sa tina sub control un vestiar plin de vedete; este detestat în Catalunya; este gata pentru o noua provocare, dupa succesele de la FC Porto si Chelsea
Dezavantaje: are un caracter conflictual
Sistem de joc preferat: 4-4-2

Rafa Benitez (46 de ani)

Echipa actuala: FC Liverpool (contract pâna în 2010 )
Avantaje: Este favoritul lui J.A. Sanchez, mâna dreapta a lui Calderon; madrilen de origine, stie cum functioneaza lucrurile la Real; este un învingator înnascut; a câstigat patru trofee cu Valencia si Liga Campionilor cu Liverpool
Dezavantaje: Este considerat un antrenor defensiv
Sistem de joc preferat: 5-3-2

Bernd Schuster (47 de ani)

Echipa actuala: Getafe CF (contract pâna în 2008)
Avantaje: Este favoritul presedintelui Ramon Calderon; prefera un stil ofensiv, lucru care se muleaza perfect pe filozofia madrilenilor; cunoaste foarte bine campionatul spaniol
Dezavantaje: Nu are experienta lui Benitez sau a lui Mourinho; are un caracter conflictual; Sistem de joc preferat: 4-4-2

AS: Schuster, noul antrenor al lui Real Madrid, din vară

Germanul Bernd Schuster va fi noul antrenor al echipei de fotbal Real Madrid, urmând să-l înlocuiască, începând cu data de 1 iulie, pe italianul Fabio Capello la conducerea tehnică a grupării spaniole, informează cotidianul sportiv 'AS'.

În vârstă de 47 de ani, Schuster, pregătește în prezent o altă formație madrilenă, Getafe, la care evoluează fundașul român Cosmin Contra. Germanul a evoluat ca jucător la Real Madrid timp de două sezoane, în perioada 1988-1990. El este preferat de conducătorii lui Real Madrid 'pentru talentul de a menține liniștea în vestiar, precum și pentru înclinația sa către fotbalul ofensiv, fiind considerat noul Del Bosque (antrenorul cu care Real a câștigat ultima oară Liga Campionilor - NR)', scrie ziarul iberic, adăugând că părțile au ajuns deja la un acord verbal, în cadrul unei reuniuni private.

Potrivit 'AS', clubul Getafe ar urma să primească un milion de euro despăgubiri pentru anul de contract pe care îl mai avea cu Schuster. Germanul, care și-a cumpărat recent o casă în Madrid, a fost preferat altor doi antrenori de marcă, portughezul Jose Mourino (Chelsea Londra) și spaniolul Rafa Benitez (FC Liverpool). :P

Elphax
22nd March 2007, 14:56
cred ca Schuster e cea mai probabila varianta

nu pleaca Mourinho nici Benitez din UK

kain
22nd March 2007, 14:56
Daca joaca ofensiv, si eu il vreau tot pe Schuster :D

dardar_3
22nd March 2007, 15:27
Am votat cu fabio capello ca imi place cum joaca real in momentul de fata...:drak:...

Lordul
22nd March 2007, 15:35
Mourinho pleaca la vara ..singura sansa ca el sa ramana este sa castige Liga Campionilor ; eu zik tot Schuster o sa antreneze Real Madrid

dardar_3
22nd March 2007, 15:43
Si lu' Capello ce-i face?... :thinkso:

:drak:...

kain
22nd March 2007, 15:51
Si lu' Capello ce-i face?... :thinkso:

:drak:...

Capello pleaca indiferent daca ia liga sau nu :rosu:

alejandro
22nd March 2007, 16:01
Am votat cu fabio capello ca imi place cum joaca real in momentul de fata...:drak:...

sa-i uram la multi ani:drak:

dardar_3
22nd March 2007, 16:02
Lasa sa ramana acolo...;)...

Din vara o sa vi-l dam pe Oliveira... Si mai luati vreo 3-4 fundashi...:D

kain
22nd March 2007, 16:05
Lasa sa ramana acolo...;)...

Din vara o sa vi-l dam pe Oliveira... Si mai luati vreo 3-4 fundashi...:D

Ar fi ceva Oliveira asta :D fundasi am auzit de Metzelder.. si sunt interesati de Dani Alves, desi greu de crezut, il avem pe Cicinho.. insa imi doresc foarte mult sa-l fure pe Cristiano Ronaldo, ala e baza :D si ca antrenor nu mai ramane epava de Capello sigur, Schuster e puterea :evil:

dardar_3
22nd March 2007, 16:12
Nu-l mai vreti pe Kaka?...:ras-plans:...

Am citit azi ca il apara Fergy pe Ronaldo chiar si cu pretul unui scandal ...:D....

PS: Ciudat dar nu este cotidianul AS...:drak:

lucian_iasi
22nd March 2007, 16:13
Fabio Capello :D :D :drak: :drak: :evil: :evil:

kain
22nd March 2007, 16:42
Nu inteleg cum puteti sa votati un antrenor care pur si simplu nu se potriveste echipei, ori e prea slab :P

dardar_3
22nd March 2007, 16:50
Cum sa fie prea slab...

Titlurile cu Milan, Ch. League cu Milan, titlul cu Roma, Scudetto cu Juventus...:D... Asta e antrenor slab?...:D...

alejandro
22nd March 2007, 16:50
Lumea zice ca e perfect:D:D
De fapt un ultimii ani nush ce au intrenorii ca nu se potrivesc deloc...or poate clubul e de vina:drak:

kain
22nd March 2007, 16:52
Atunci imi pare rau pentru el ca o sa plece.. insa nu prefer stilul lui de joc. :P

dardar_3
22nd March 2007, 16:55
Eu stiu ca tu ai vrea sa dai 5 goluri si sa primesti 4...:drak:...

Insa Capello e cel mai bun antrenor din lume...;)....

Trebuie neaparat sa il pastrati...:D...

V-a aratat si ca va iubeste..:P

alejandro
22nd March 2007, 17:06
Dardar,daca vi-l doriti atat de mult,poate faceti un schimb ance-fabio,sa fie toata lumea multumita:drak:

dardar_3
22nd March 2007, 17:15
Eu nu vreau sa plece Ancelotti de la Milan...:drak:

kain
22nd March 2007, 17:21
Se pare ca lucrurile sunt stabilite deja.. Schuster va veni.. cel putin asa se aude.. Slava Domnului ca nu mai ramane Capello, orice altcineva inafara de el :D

dardar_3
22nd March 2007, 17:25
Nu-l primeati voi cu trambitze asta vara...:drak:... Ca va face si va drege...

Mare pacat pentru voi ca ati renuntat atunci la del Bosque...:ok:

kain
22nd March 2007, 17:28
Stau si ma intreb in acelasi timp regret : De ce oare l-au dat afara pe omul care a facut super performante cu echipa, si nu avea la inceput super vedete multe.. cu Casillas al treilea portar atunci cand au luat CL :P Pur si simplu nu-i inteleg pe astia :(

Sasuke Uchiha
22nd March 2007, 17:39
l-am votat pe mourinho insa nu cred ca va pleca de la chelsea, din pacate cred ca va veni Schuster si va fi inca un an fara trofeu :rosu:

dardar_3
22nd March 2007, 17:45
Hai mai ValiEnte ca e mai bine sa ramana Capello... Mai economisiti si voi niste bani...:D

Sasuke Uchiha
22nd March 2007, 18:07
pai eu chiar sper sa ramana capello

dardar_3
22nd March 2007, 18:22
Asa sa va ajute Dumnezeu....;)...:ok:

alejandro
22nd March 2007, 18:24
si de ce ai votat portughezul?:D:D

dardar_3
22nd March 2007, 18:27
Lasa lumea sa viseze alejandro..:drak:

alejandro
22nd March 2007, 18:38
In ritmul asta o sa-l vrea si pe kaka bey,asa ca nu tre sa-i lasi:D:D

Sasuke Uchiha
22nd March 2007, 18:40
si de ce ai votat portughezul?:D:D

pai in afara de capello trebuia sa votez pe cineva, iar dupa capello in prefer pe mourinho

dardar_3
22nd March 2007, 18:40
In ritmul asta o sa-l vrea si pe kaka bey,asa ca nu tre sa-i lasi:D:D

Ete iti propun sa le scrii un mail celor de la AS si sa le spui ca la vara Kaka o sa divorteze de nevasta-sa si o sa se insoare cu "C. Ronaldo" si ca Calderon(mi scuzi:D) o sa le ia casa la Madrid.(plus un transfer)

Sasuke Uchiha
22nd March 2007, 18:41
va place sa aberati

alejandro
22nd March 2007, 18:45
pai in afara de capello trebuia sa votez pe cineva, iar dupa capello in prefer pe mourinho

E putin probabil sa vina portughezul.De fapt nici nu cred ca vine;)

@Dardar,baga mail-ul:happy

dardar_3
22nd March 2007, 18:50
va place sa aberati

:groggy:

Daca e pauza competitionala...:)...

PS: Ai citit in ultima vreme calciomercato.com...:D... Vine Schuster insa nimeni nu a vorbit nimic despre asta...:happy
@alejandro: Mai tarziu un pic le trimit eu o dedicatie... gen scrisoarea pe care au primit-o de la Milan...:D

Sasuke Uchiha
22nd March 2007, 18:54
E putin probabil sa vina portughezul.De fapt nici nu cred ca vine;)

din pacate... si e la fel de putin probabil ca f capello sa continue si sezonul viitor :(

kain
22nd March 2007, 22:30
Oricine ar veni.. tot ce vreau e sa organizeze echipa astfel incat sa faca spectacol ( castigand trofee :yeah:) , jucatori au, stadion au, bani au, talent au.. Antrenorul lipseste :D

kain
13th April 2007, 18:58
Pana la urma Bernd Schuster va veni.. ;)

dardar_3
13th April 2007, 19:01
As vrea sa ramana don Fabio...:mda:...

:lol:...:lol:...

kain
13th April 2007, 22:16
Bernd Schuster crede că Mourinho va fi antrenorul Realului

Antrenorul echipei Getafe, Bernd Schuster, crede că tehnicianul Jose Mourinho, în prezent la Chelsea, are cele mai mari șanse să preia conducerea formației Real Madrid în sezonul viitor, și dezminte informațiile potrivit cărora ar fi semnat un precontract cu gruparea spaniolă.

"Cred că portughezul Jose Mourinho va câștiga lupta pentru a ajunge pe banca tehnică a formației Real Madrid în sezonul viitor", a precizat Schuster, despre care o agenție germană de presă a spus că a semnat un precontract cu Real Madrid.

Tehnicianul formației Getafe, la care evoluează și Cosmin Contra, a negat varianta prezentată de agenția germană. "Bineînțeles că nu am niciun precontract cu Real Madrid. Nu înțeleg cum cei din Germania pot cunoaște mai multe decât ziariștii din Spania", a spus Schuster. :happy

Sasuke Uchiha
14th April 2007, 04:24
sper sa aiba dreptate schuster si sa vina mourinho sau sa ramana capello

kain
18th April 2007, 23:59
Schuster se pare ca neaga orice venire, Mourinho are un sezon perfect pana acum.. Rafa Benitez a refuzat.. Michel e prea neexperimentat sa antreneze echipa.. pana la urma cred ca-l readuc pe Vicente del Bosque(cel mai tare) :yeah:

Sasuke Uchiha
19th April 2007, 00:02
daca nu vine schuster e f bine :ok:

realmadrid.com
19th April 2007, 00:50
Del Bosque n-o sa faca nimic la Real :ok:, Raul & Co vor face ce vor cu el :D

@Catalanul

Sper sa ramaneti si voi cu un secund ca antrenor pt prima echipa :D..daca tot crezi ca, Capello este potrivit pt RM :ok:

kain
23rd April 2007, 01:04
Daca pleaca Wenger de la Arsenal asa cum se aude.. il asteptam aici :D

dardar_3
23rd April 2007, 16:17
Cu tot cu Henry?...:drak:

Sasuke Uchiha
23rd April 2007, 16:43
Wenger la real ?¿ nu ar fi alegerea buna :mda:

dardar_3
23rd April 2007, 17:04
ba da....
la anul poate castiga si ei cupa regelui... ca la Primera si Ch. League ar trebui sa isi ia gandul...:D

Sasuke Uchiha
23rd April 2007, 22:34
pai liga o va castiga capello anu asta, asa ca anu viitor ar trebui sa se concentreze pe cupa regelui ca nu au castigat-o de mult timp si peste 2 ani CL :D

Universal
23rd April 2007, 22:36
Bernd Schuster e cu un picior la Real.

Sasuke Uchiha
23rd April 2007, 22:43
el a zis ca nu vine, eu sper sa nu vina, nu e asta antrenor de real madrid, va fi un fel de Queiroz , o sa distruga toata echipa

Bogdy LFC
23rd April 2007, 22:48
el a zis ca nu vine, eu sper sa nu vina, nu e asta antrenor de real madrid, va fi un fel de Queiroz , o sa distruga toata echipa

NU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Clubul il strica pe el.Priviti in urma sa vedeti cati jucatori cumparati pe zeci de milioane a stricat Realul.

IMI PARE BINE k acelasi lucru NU s-a intamplat si cu STEVEN GERRARD:ok:

kain
23rd April 2007, 22:50
NU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Clubul il strica pe el.Priviti in urma sa vedeti cati jucatori cumparati pe zeci de milioane a stricat Realul.

IMI PARE BINE k acelasi lucru NU s-a intamplat si cu STEVEN GERRARD:ok:

Ti-ai facut o parere gresita despre Real cum multi si-au facut.. Ce jucatori a stricat Real? Faptul ca nu a mai castigat ceva de cam mult timp.. asta strica echipa in momentul de fata.. :P Mai toti jucatorii care au evoluat la noi au jucat excelent, cu mici exceptii :rolleyes:

Universal
18th May 2007, 22:50
Schuster e mai mult decat sigur la Real.

Andreiy
12th June 2007, 18:17
Se pare ca asa este.
Atunci Capello unde va antrena?

Sasuke Uchiha
13th June 2007, 02:30
ce se pare ma ?¿
Schuster sa stea la echipa aia ca nu are fata de real

Andreiy
13th June 2007, 02:32
asa s-a vehiculat prin presa cel putin...vom vedea ;) :ok:

Sasuke Uchiha
13th June 2007, 02:36
stirea e veche, la cum e realu acum, capello poate sa stea linistit

Andreiy
13th June 2007, 02:37
sunt de acord, in cazul in care castiga titlul cu Real sapt. asta ;)

kain
18th June 2007, 13:07
Poate sa stea linistit :D

gigiciuperca
18th June 2007, 15:02
Si eu sper sa ramana Capello la Madrid, numai ca avem nevoie de un buget de cam 150 de milioane pentru transferuri de jucatori.

Sasuke Uchiha
18th June 2007, 16:49
sa ramana capello ar fi cel mai bine, e cel mai potrivit pt real madrid

kain
24th June 2007, 21:11
Wenger, intre Real si Barca

Dupa plecarea lui Thierry Henry de la Arsenal la FC Barcelona, se pare ca nici managerul "tunarilor", nu isi va mai continua cariera la echipa londoneza.

Tehnicianul francez este dorit pentru sezonul viitor chiar de FC Barcelona, dar si de Real Madrid, conform presei britanice. Wenger mai are un an de contract pe "Emirates", insa se gandeste la despartirea de clubul din Premier League, mai ales ca este nemultumit de bugetul pentru transferuri din aceasta vara. :cool:

kain
9th July 2007, 03:49
Astazi ar trebui sa fie prezentat Bernd Schuster :great:

kain
9th July 2007, 18:59
Schuster, oficial antrenorul Realului

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/20521/sc.jpg

:great:

kain
16th June 2009, 17:17
Manuel Pellegrini este noul antrenor al formației Real Madrid :ok:

http://www.geocities.com/ka1nutz/Pellegrini_presentado.jpg

Sasuke Uchiha
16th June 2009, 21:01
nu stiu la ce sa ma astept , nu il vad facand mare lucru , mai ales la ce echipa ii vor face ...

kain
17th June 2009, 02:44
nu stiu la ce sa ma astept , nu il vad facand mare lucru , mai ales la ce echipa ii vor face ...

Om trai si om vedea.. :D

atdi
17th June 2009, 16:39
Pellegrini e un antrenor bun spre foarte bun. Acum e marea provocare pentru el, deoarece e pentru prima data cand lucreaza cu vedete. Daca se va impune in fata lor, atunci va deveni un antrenor mare si oricum trebuia sa faca saltul spre un club important. La un club de talia lui Villareal eu zic ca a obtinut maximum posibil, culminand un sfert de finala in CL. Mai mult nu se putea la Villareal.

Thanya
25th June 2009, 04:57
Pellegrini e un antrenor bun spre foarte bun. Acum e marea provocare pentru el, deoarece e pentru prima data cand lucreaza cu vedete. Daca se va impune in fata lor, atunci va deveni un antrenor mare si oricum trebuia sa faca saltul spre un club important. La un club de talia lui Villareal eu zic ca a obtinut maximum posibil, culminand un sfert de finala in CL. Mai mult nu se putea la Villareal.

Exact!!
Guardiola este cel mai bun exemplu.Multi s-au minunat cand au vazut pe cine a pus Laporta pe banca celor de la Barcelona si...a ieshit de minune.
Pellegrini trebuie sa stie sa-i faca pe acesti jucatori sa ajunga o echipa ,daca reuseste asta, a cashtigat din prima ;).
E ok, eu sunt multumita cu alegerea facuta.Cu Morinho nu aveam nicio sansa la CL, tinand cont ca a mai alergat dupa trofeul acesta si cu alte vedete de talia celor adusi de Perez la Real....
So....bafta ne`a !

alejandro
25th June 2009, 12:15
Ha,deci vreti sa aveti si voi un Guardiola acum:D:D
Totusi uiti ca nenea(:happy) Guardiola e de-al casei,el se simte stapan,sa vedem daca Pellegrini se va simti stapan ori oaspete;)

iuli_vl
2nd July 2009, 14:47
Ha,deci vreti sa aveti si voi un Guardiola acum:D:D
Totusi uiti ca nenea(:happy) Guardiola e de-al casei,el se simte stapan,sa vedem daca Pellegrini se va simti stapan ori oaspete;)
Eu unul cred ca Pellegrini va face treaba buna:ok:HALA MADRID