PDA

View Full Version : Primavera ... tinerele sperante ale Interului



Jerry20cm
21st March 2007, 23:34
Aici vom dicuta despre rezultatele/stirile/achizitiile grupei Primavera a clubului Inter.:ok:

inter
25th March 2007, 16:25
anul asta le-a mers bine.. pe unde i-au prins pe verishori pe acolo iau umilit!

juventino
5th August 2007, 21:50
primavera lui Inter? Nu stiam ca exista asa ceva...mai degraba toamna, iarna :P

inter
6th August 2007, 00:34
spiritualule ... cred ca gresisi threadul!

juventino
7th August 2007, 20:37
Imi cer scuze, daca stau bine sa ma gandesc, am auzit si de Primavera lui Inter...aia de i-am batut mereu in turneele de tineret :ok:

Denis
27th February 2009, 11:22
Cand ma gandesc la Primavera ma gandesc la Daminuta. Bravo tinere! Tine`o tot asa, si vei ajunge in scurt timp alaturi de Chivu, in teren! Deja este considerat al 3-lea fundas ca valoare din lume de sub 19 ani. :ok:

P.S.: Frumoase goluri din lovitura libera.

Cipri
27th February 2009, 12:54
Cand ma gandesc la Primavera ma gandesc la Daminuta. Bravo tinere! Tine`o tot asa, si vei ajunge in scurt timp alaturi de Chivu, in teren! Deja este considerat al 3-lea fundas ca valoare din lume de sub 19 ani. :ok:

P.S.: Frumoase goluri din lovitura libera.
Unde ai vazut aceasta stire ?

Denis
27th February 2009, 13:22
pai acum vreo cateva zile....dar sincer nu mai stiu daca erau cei de la chelsea sau cei de la liverpool.......tot in stirea aia spuneau ca il vor cei de la liverpool, chelsea, si benfica parca....sau inca o echipa din portugalia....

Numero Dieci
24th August 2014, 13:08
1unUPfCjOdc

I-au rupt pe Milan in finala turneului Mamma Cairo.

Bonazzoli una din marile sperante de acum la fel ca si romanul nostru Puscas.L-am vazut si in acel amical cu Italia unde a marcat-aduce un pic cu Icardi dar parca este mai bun tehnic.Ramane de vazut cand face pasul la seniori.

Ultimul gol al lui Steffe este superb.Ce skill!

Numero Dieci
31st August 2014, 10:59
Prima etapa din campionatul Primavera:

http://www.inter.it/en/news/46268

Stefano Vecchi's boys trounce Virtus Lanciano on opening day of the championship. Puscas notches five, Rocca and Palazzi the other scorers SESTO SAN GIOVANNI – Inter's Primavera side laid down a marker as they began the league season with a devastating display of strength by inflicting a crushing 7-0 scoreline on Virtus Lanciano. Playing at their new home ground, the Stadio Breda, Stefano Vecchi's Under-19s were forced to bide their time before breaking the deadlock through Rocca shortly before the interval. The floodgates burst open following the restart, however. After Di Marco was denied by the post, Puscas made it two in the 57th minute. Palazzi then fired in a magnificently struck third before Romanian striker Puscas ran riot in the last quarter of an hour, adding another three inside eight minutes (77, 83, 84) then putting the icing on the cake with a delightful chip deep in added time. 7-0 the final score and Stefano Vecchi could hardly have asked for a better start from his young guns. The Nerazzurri's next game is sure to provide a far sterner test of their mettle though: they face a trip to Atalanta next Saturday.
Inter 7-0 Virtus Lanciano (HT 1-0) Scorers: Rocca 44, Puscas 57, 77, 83, 84, 90+3, Palazzi 64.
Inter: 1 Radu; 2 Gyamfi, 5 Sciacca, 6 Yao, 3 Di Marco (Senna 72) ; 10 Rocca, 4 Dabo (Steffé 58) , 8 Palazzi; 7 Camara, 9 Puscas, 11 Appiah (Baldini 65). Subs not used: 12 Di Gregorio, 13 Crosato, 14 Popa, 15 Pinton, 17 De Micheli, 19 Delgado, 20 Bonetto, 22 Romney. Coach: Stefano Vecchi.

Virtus Lanciano: 1 Rossetti; 2 Console, 5 Cerqueti, 6 Bei, 3 Paudice; 10 Di Prisco (Fanelli 85), 4 Albanese, 8 Riccucci, ; 11 Carpentieri (Di Biase 80), 9 Fioretti, 7 Napolitano (Ascione 61). Subs not used: 12 Di Tollo, 13 Alberico, 14 Caruso, 15 Giancristofaro, 17 Paolucci, 18 Derentiis, 21 Scoglia. Coach: Salvatore Alfieri. Booked: Dabo 51, Albanese 68. Referee: Mantelli.

Poze:

http://www.inter.it/en/news/46270

Video:

0EScXhdEF4s

Clar deja ca Puscas ca s ialti predecesori pe postul de atacant(Destro,Balotelli,Napoli,Dell'Agnello,etc) este gata pt nivelul de seniori.