PDA

View Full Version : Schimbam restaurantul pentru FM-urile urmatoare?



fia
13th October 2005, 15:31
Cam toti care venim frecvent la FM-uri am ajuns sa ne cam plicitim de Shorley... Hai sa ne mutam in alta parte....

Sa aud propuneri, comentarii.

Uite au ajuns ai altii sa faca misto de cum arata terasa de la Shorley:
http://www.resursadefun.ro/imagini/terasa-la-romani.jpg
http://www.resursadefun.ro/imagini/terasa-la-romani-2.jpg

Vadim
13th October 2005, 15:49
Am votat "da", asa cum am vorbit si la unul forum meeting. Ramane sa stabilim locatia. Ce propuneri aveti?

don_denver
13th October 2005, 15:51
mai apropiat de centru...parerea mea..

fia
13th October 2005, 15:54
Damn, am uitat sa pun make votes public.
Ce ziceti de Becker Brau? (my favourite). Deja a avut loc un FM clandestin acolo acu vreo luna-doua... Si a fost OK. E loc destul de mult si inauntru, acum ca vine iarna. Si curge berea la greu :) E si in centru...

don_denver
13th October 2005, 15:55
nush..nu cunosc..detalii fia..

fia
13th October 2005, 15:59
http://www.sapteseri.ro/index.php?page=details&ln=3&city=1&pid=95

aliss
13th October 2005, 15:59
Am auzit si eu de Becker...are recomandari bune...Poate il vizitez week-end-ul asta :evil:

Vadim
13th October 2005, 16:06
Mi se pare bine in Becker Brau. Poate ii prindem si pe cei clandestini cu ocazia asta. :D

fia
13th October 2005, 16:08
pai cladestinii au fost Tudose, dea, tess, dark si eu ... deci astia oricum vin mai mereu... nimeni din "renegati"....
Aia, in alta parte.... dar de aia nu zic :P

Vadim
13th October 2005, 16:12
Cred ca au fost numai "negati", nu "renegati". :) Deci ramane in Becker Brau? Poate agatam si un sponsor de bere pentru forum. :)

fia
13th October 2005, 16:40
Pai acolo se da doar bere locala... home made... la halba sau la metru. :)
Filtrata sau nefiltrata.
Un dezavantaj al localului, oferta de mancare e saracacioasa.... si destul de scumpa... (spre 20 lei niste carnati sau garnitura).
Nu prea merita sa mananci acolo, dar de baut... merita cat cuprinde.

Vadim
13th October 2005, 16:41
Poate mai fac unii o promotie, ii chemam si le explicam. :)

fia
13th October 2005, 16:44
Nu cred ca au voie... Ce promotii am vazut pe acolo au fost de tigari... de 3 ori mi s-a intamplat sa vina "fetele" cu oferta de tigari si iti da ba o bricheta, ba un breloc, etc.

Vadim
13th October 2005, 16:48
Ok, nu conteaza ziceam si eu asa sa mai vorbim, sa ne mai imprietenim :) Oricum mi se pare bine ca loc BB pentru viitoarele FM-uri. Nici eu nu ma simteam excelent la Shorley si in plus mi se parea aiurea sa vina cu berile sau apa plata deja deschise la masa in loc sa le deschida in fata clientilor...

don_denver
13th October 2005, 17:28
copii eu va mai propun jukebox..e in centru..pe lipscani.muzica buna, bere ieftina...se poate sta linistit de vb pana in 10..iar apoi se poate pune si de distractie..vinerea, de obicei mai canta si o formatie, vine si destula lume. In special fete..:D...voi ce ziceti asta e propunerea mea...aa...si daca beti mult si aveti chef de cantat, o punem si de un karoke..:D...OLS BAND live..:D

Darkslowstar
13th October 2005, 18:05
Becker sucks la mancare si pt mine FM inseamna sa-mi pun si burta la cale. Jukebox e prea mic si zgomotos. Pai sa-mi cante toate talentele locale in creier? Cine mananca mai des in oras sa ne dea niste propuneri de local unde se si mananca bine, in afara de bere buna si ieftina. Eu propun cabana Plaiul Foii, se mamnaca suuuper la pret excelent. :D

fia
13th October 2005, 18:06
Doar nu o sa ajungem ca bosorogii aia sa mergem La Mama .....

don_denver
13th October 2005, 18:11
bey..din cate stiu eu..mergem sa ne distram sa ne veselim, sa ne cunoastem..etc..nu sa ne indopam..ma rog..fiecare dupa gusturi......va las sa vad unde va hotarati...

Darkslowstar
13th October 2005, 18:16
Ce vrei si tu daca la ora aia mor de foama si n-am timp sa trec pe altundeva. :D
Ma rog, putem mere la Becker daca voi vreti numai bautura (o sa vin juma de ora mai tarziu :D)

fia
13th October 2005, 18:17
vezi ca e o shawormarie jos la cosbuc... cam naspa dar merge.

Vadim
13th October 2005, 18:24
Becker sucks la mancare si pt mine FM inseamna sa-mi pun si burta la cale. Jukebox e prea mic si zgomotos. Pai sa-mi cante toate talentele locale in creier? Cine mananca mai des in oras sa ne dea niste propuneri de local unde se si mananca bine, in afara de bere buna si ieftina. Eu propun cabana Plaiul Foii, se mamnaca suuuper la pret excelent. :D
Atunci hai La Mama... :D Vorba lui Fia mai sus.

In Becker nu au tot felul de specialitati nemtesti, cu carnati si asa mai departe?

Darkslowstar
13th October 2005, 18:29
Au, dar sunt scumpe rau si vin cam greu. Eu zic sa facem un mini-FM al fomistilor pe undeva inainte, In cel mai rau caz la KFC :D

Intere?

fia
13th October 2005, 18:33
mai mananci de la KFC, pui, pai vrei sa faci gripa aviara :evil:?

Darkslowstar
13th October 2005, 18:37
Mananc acolo si dupa aia vin si dau mana cu voi :evil: :evil: :evil:

uti2102
13th October 2005, 18:47
Vorba lu' Don Denver, tre' sa ne indopam ?! Tre' sa fii "suplu" pentru distractzie :D

PS : sunt de acord cu aia mai petrecaretzii - adik dupa OLS meeting bagam un OLS clubbin' :drak:

desdemona
13th October 2005, 18:49
PS : sunt de acord cu aia mai petrecaretzii - adik dupa OLS meeting bagam un OLS clubbin' :drak:
De cand ziceam si eu asta .... :D

@don... pai sa-nteleg ca te duci pana la urma la FM? Ca daca te implici atat, e si pacat sa nu te duci :P

don_denver
13th October 2005, 18:51
da m-as duce..da nu sa stau toata noaptea la o masa...pe alpopa..il simteam eu ca-mi va fii alturi...vom vedea cum merg lucrurile si unde va vrea lumea sa se adune...recunosc..sunt genul mai petrecaret...il inteleg pe dark..ca si eu voi veni de la munca..da voi manca pe drum..atat cat sa intre berea de dupa...si sa mearga distractiaaaa...ca de-aia vine week-endul...timp de stat la masa..si vb..si atat..fara si continuare...am destul la pensionare...

uti2102
13th October 2005, 19:00
Dak se anuntza atatea nume shi asha prezentze de marca la urmatorul meeting nu cred k voi putea lipsi :D Desde, participi ?! :P
In plus, vorba aia, tre' sa ma laud la Tudose ca n-am respectat "previziunile" de ordin "shcolaresc" :drak:

ieppy
13th October 2005, 19:04
mah, multa vb pe aici dar putina actiune. suna cunoscut. :D

desdemona
13th October 2005, 19:10
Desde, participi ?! :P
Stii ca m-ai atins la coarda sensibila.... daca vii si tu parca as veni si eu, mai ales ca sunt in concediu... mi-as putea potrivi vizita in Bucuesti in perioada aia. Vorbim :)

don_denver
13th October 2005, 19:13
ia uite la des...pfiuuu.....fi-mi-ar martini al draq sa-mi fie.....ca mi-a picat paharul din mana...:drak:

ieppy
13th October 2005, 19:13
lasa sa aibe si axy ce sa bea. ce, numai tu? la caini nimic? :D

don_denver
13th October 2005, 19:18
ba da mey..lojic si normal.>:D

Darkslowstar
13th October 2005, 19:22
Dante, ce stii tu copile, habar n-ai despre ce vorbesti. La noi e actiune cat cuprinde :D
Desde, te asteptam cu un brat deschis si cu paharul cu martieni in partea cealalta :ok:

ieppy
13th October 2005, 19:25
pana acum nu vad decat vorbaraie. eu vreau sa manac, eu vreau sa am un scaun infipt in asfalt, buhuhu, si vaivaivai. :D asa ca poate stiu cate ceva. :D

desdemona
13th October 2005, 19:27
Pai mey dante... daca se vor schimbari, trebuie analizate bine variantele, sa fie toata lumea multumita :ok: :cool:

ieppy
13th October 2005, 19:29
pai exista 2 variante mari si late.

1. restaurant, vorbaraie, mancare.

2. club, dansareala, distractie

si bineinteles varianta lunga si una si alta, dar nu stiu de ce am impresia ca odata in restaurant nu se mai misca nimeni decat pana la baie. :D

Darkslowstar
13th October 2005, 19:31
dante, ce nu stii tu este ca FM este o institutie cu traditie si greutate la OLS si ca la orice institutie schimbarile se fac greu. Ia pune mataluta mana si citeste threadurile despre intalnirile precedente. Maine cand termini sa vii sa ne vizitezi din nou :D

desdemona
13th October 2005, 19:31
@dante - daca se misca tot cate 2 la baie ar putea deveni interesant chiar si asa :happy :drak:

ieppy
13th October 2005, 19:32
mah, ce sa va fac daca va miscati greu? asta nu e vina mea. :D M-am uitat trecator pe threaduri si nu am vazut decat varianta unu. cam plictisitor. :D


des, nu toti ofera servicii de acel gen. :D

desdemona
13th October 2005, 19:37
@dante, eu nici nu as avea nevoie de servicii chiar de acel gen :rolleyes: Si nici nu stiu pe cineva care sa le ofere .. complete :evil:

Dar ziceam ca ar putea fi fun si la restaurant, mai o gluma, mai o maslina, mai un pai :happy dar pt. asta tre sa fie alte persoane prezente, sa avem fun la partea cu paiul :drak:

ieppy
13th October 2005, 19:39
a zis cineva ceva de tine? tu cu siguranta ai curajul sa te duci singura la baie. :D nu ai nevoie de bodyguard. :D

chiar mah, paiul nu o sa mai aiba nici un haz acum pana nu o vad pe josephin cu el in gura. :D

don_denver
13th October 2005, 19:46
des..viii sau nu? sau iarasi glumesti?:D

desdemona
13th October 2005, 19:50
@don, niciodata nu am glumit :rolleyes: De vrut am vrut sa vin de fiecare data cand am zis, asta fiind chiar din prima luna pana prin aprilie, asa (cred). Apoi mi-a mai scazut dorinta si am mai lasat-o si eu mai moale cu vorba :evil:

De venit am zis ca vin, mai ramane sa se potriveasca si cu vinerea buclucasa. Va anunt oricum, nu-mi plac surprizele.... (surpriza mea - sa nu gasesc pe nimeni la masa, nu surpriza voastra) :ok:

Vadim
13th October 2005, 20:11
chiar mah, paiul nu o sa mai aiba nici un haz acum pana nu o vad pe josephin cu el in gura. :D
Sa nu vina, ca se schimba vremea. :D

De cand aud povestile ca vin Desdemona si Gabriel... :sleep:

EDMOND_
13th October 2005, 20:14
Din cate stiu la Becker Brau inchid mai nou la 23.00 ...cu cinci minute inainte inchid lumina...

Darkslowstar
13th October 2005, 20:46
Aoleo, pai ne mutam altundeva :D

PS la ora aia

Vadim
13th October 2005, 21:10
La ora aia abia incepe... :D Sau la ora aia plecam in alta parte.

Darkslowstar
13th October 2005, 21:12
Sa ne descoperim oare calitatile vocale? :D

inter
13th October 2005, 21:41
dark@: eu m-am reprofilat pe alt gen de localuri ... unde poti sa mananci si sa bei cu banii dati intr-o seara la Shorley .... cel putin 3 zile ... (pt. cunoscatori!:D)

vadime@: acu ceva timp faceai reclama la nu-s ce terasa, bodega sau restaurant ca vor sponsoriza intalnirile ols.... n-am "simtit" nimic! ... adevarat "sponsor" :P

desdemona
13th October 2005, 22:01
Bine ca mi-ati spus, fratilor, pai ce sa mai vin... bat atata drum pentru 3 ore :o: (20.00-23.00)..... si dupa aia sa ma duc "acasa"... adica a doua zi dimineata.... cu primul tren.... nu va dati seama ca acu' nu mai e vara, sa-mi permit sa stau in gara?? :mda:
Retrag tot ce am spus mai sus :rolleyes:

Gabriel
13th October 2005, 23:32
vin si eu la Becker Brau ! stiu si shawermeria de pe Cosbuc. nu e deloc naspa. am mancat eu acolo pui Shanghai si mi-a placut :)
are si limonada. poate da Vadim o limonada, ceva :)

desdemona
14th October 2005, 00:08
De cand aud povestile ca vin Desdemona si Gabriel... :sleep:
Gata, s-a stabilit... Gabriel vine acum.... eu o sa mai astept, deci :D

don_denver
14th October 2005, 10:20
des tu vino..ca nu stai in gara...am eu grija..:D

Vadim
14th October 2005, 12:28
Gata, s-a stabilit... Gabriel vine acum.... eu o sa mai astept, deci :D
Crezi ca vine? :D

don_denver
14th October 2005, 12:35
Ia zii Gabriel..vii sau nu?...sa se stie...

uti2102
14th October 2005, 13:04
Apropo de shaormeria aia de la piatza Coshbuc : e una din putzinele deschize in creierii noptzii. Am mancat de nushtiucate ori de-acolo shi e bunicica. Iar la Becker Brau vineri seara (sau o fi sambata ?) din cate shtiu e cu intrare, ca baga ashtia "discoteca" dupa :drak:

PS : ziceatzi ceva ca sa alegem o locatzie mai "centrala". Pai Becker nu e central deloc, e cam greu de ajuns p-acolo. Ca sa nu mai zic cat de greu e sa shi pleci :D

ieppy
14th October 2005, 13:06
uite mah o solutie, club si restaurant in unul. :D desi eu as merge mai degraba in select. :happy

uvictor
14th October 2005, 13:37
Pai acolo se da doar bere locala... home made... la halba sau la metru. :)
Filtrata sau nefiltrata.

Si Erdinger...:P

Gabriel
14th October 2005, 13:47
Ia zii Gabriel..vii sau nu?...sa se stie...

vin. dar poate gasiti o locatie la care nu se plateste intrarea. Hanu lu Manuc de ce nu va place ? mai ultracentral de atat nici ca se poate !

www.hanulmanuc.ro

eu aici zic sa facem. are de toate. beri, vinuri, mancaruri alese....
plus ca e frumos si ca design...

ps : daca faceti aici urmatorul FM...promit sa fac eu subiectul si sa particip :D

don_denver
14th October 2005, 13:49
Bey...si are si lautari..voi vreti sa ne distram sa ne simtim bine..sau sa se stea la bere sa se discute tot despre fotbal..si sa se mai ia si laptopul de acasa..de parca nu ma saturasem de el la serviciu si acasa...????

ieppy
14th October 2005, 13:50
pai si cum altfel sa tii contacul cu forumul? :D

Gabriel
14th October 2005, 13:53
denvere...atunci hai in discoteca daca nu iti place propunerea mea. ce draq ?

don_denver
14th October 2005, 14:10
bey Gabriel nu e vb neaparat de discoteca....in sine...ci de alte aspecte...citeste mai bine..

desdemona
28th October 2005, 04:49
Nu se mai tine FM-ul? :rolleyes: Sambata trec prin Bucuresti.... dar daca nu se mai tine nu stau ... plec mai departe :evil:

realmadrid.com
28th October 2005, 09:45
Si daca s-ar fi tinut...trebuia sa fie azi :D
Tu vii sambata :D !...ce legatura are :D

don_denver
28th October 2005, 10:04
Deci...FM luna asta nu se face...hm..

desdemona
28th October 2005, 11:04
@ionutz, lasa ca stiu eu legatura :D
Tu oricum pregateste-te pt. sambata, pt. un miniFM ;)

fia
28th October 2005, 12:02
Hm... ce mini FM, cine cu cine?

desdemona
28th October 2005, 14:06
Cum cine? Eu si cu tine... :D Sau nu ajunge? :mda: :evil:

fia
28th October 2005, 14:11
Ba da, ajunge, ultrasuficient ;)

inter
28th October 2005, 18:39
la "Crama Jienilor"? .. sunteti in siguranta :P

Vadim
28th October 2005, 21:52
Lasam Beckerbrau. E mai bine asa. Sunt sigur ca la Crama Jienilor e foarte frumos, insa e cu tenta locala, or forum meetingul trebuie sa se desfasoare pe teren neutru. :D Berea nemteasca este neutra. :)

EDMOND_
28th October 2005, 22:00
Consemnul a fost sa nu se spuna despre ea. Stiu clar. Nu a fost ceva public... .

Stii gresit! Nu a existat un consemn decat in imaginatia ta. Fiecare a fost liber sa spuna si sa povesteasca ce a fost si ce s-a intimplat acolo. Singurul adevar pe care l-ai spus aici este ca nu am facut intilnirea publica.Adica nu am anuntat-o. Dar nu cred ca era necesar.
De altfel in afara de olteni, au fost si sportisti , stelisti, rapidisti.... trebuia sa vina si un dinamovist , dar nu a mai ajuns... Ne-am simtit foarte bine impreuna.

Si ca sa clarificam. Nu te intereseaza "interferenta" pe care prichindelul gruppo-maxima o are cu onlinesport ( a fost odata un vot in care lumea a incercat sa te lamureasca ca nu este nici o problema ). Te deranjeaza\in primul rand felul meu de a fi, faptul ca nu iau pozitia de drepti atunci cand consideri tu necesar. Insa mie imi place as spun lucrurilor pe nume. Faptul ca lumea nu vine la Fm-uri tine de tine, este problema ta. Nu vreau sa discutam mai mult, pentru ca nu este nici locul, si nici momentul.

Insa gandeste-te cum se simt cei care ti-au povestit de intilnire cand citesc ca tu ii consideri "sifonari". Poate ti-au spus fara nici o intentie, absolut ca fapt divers. Am mai auzit termenul asta pe forum si mi se pare total aiurea. Lumea intra sa citeasca sau sa converseze pe marginea unor subiecte nu sa auda jigniri de felul asta.

Pe 5 noiembrie o sa avem meci la Sibiu. asa, ca , din pacate nu o sa pot veni la FM.

inter
28th October 2005, 22:06
:o: ce curatenie se facu pe aci "D"D
voievoade... stai flexat ca nu ai pe cine sa convingi , mai bine mai ia o carafa ... dni alea pt. olteni :D:D

EDMOND_
28th October 2005, 22:10
Eu nu am zis-o cu rautate si chiar vreau ca FM -urile sa se tina.

Vadim
28th October 2005, 22:10
Edmond_, cel care mi-a zis de intlnirea asta a spus ca nu trebuie sa se stie de ea pe onlinesport. Si ca dovada: a scris cineva ceva de ea pe Onlinesport? Nu. Cel care e sifonar, e sifonar, se stie el si se complace. Cei care nu au spus stiu ca nu au spus, deci nu au nici o problema, nu e nici o jignire. E foarte simplu.

Legat de FM-uri, intalnirile oficiale de pe ols.. Ele au fost facute pentru a da un ton. Daca apoi acei oameni se vad si in alte locuri (la casa jienilor, la un biliard etc), scopul acestor FM-uri este atins: s-au creat prietenii.

Se pare ca tu si altii intelegeti gresit. Nu sint intalnirile mele. Sunt facute intr-un cadru organizat tocmai pentru ca lumea noua de pe forum sa vina si sa se vada fata in fata. Apoi, asa cum bine fac multi, se mai vad si cu alte ocazii. Lumea care vine la fm-uri nu vine pentru mine, de unde ai mai scos asta? Vine sa cunoasca oameni de pe site si de pe forum. E foarte simplu. Poate multi nu ar face primul pas, daca nu erau aceste FM-uri, la care si tu si altii ati participat si veti participa.

In ceea ce priveste pozitia de drepti, este o aberatie. Nu stai drepti, ci drept pentru ca si eu si tu vrem sa fim tratati ca atare: corect. Altfel puteai sa stai tu drept cat vroiai, daca eu nu voiam... Sper sa intelegi exact si sa nu mai aduci acest argument in discutie, pentru ca nu e adevarat.

EDMOND_
28th October 2005, 22:23
Nu prea inteleg mare lucru din ce spui , dar nu are importanta, poate inteleg altii.... insa daca tu nu voiai , care era problema? Crezi ca ma afecta cu ceva?

Sa inchid si cu intilnirea noastra ca esti gata de un proces al vrajitoarelor. Nu s-a scris despre ea pentru ca am consideart ca nu este legata de OLS. Probabil ca daca scriam aveai o reactie inversa, ne luai la rost ca de ce am facut-o. daca stiam ca intereseaza puneam si poze....

Vezi ca si tu intelegi gresit.... zisei eu ca lumea vine la FM pentru tine, sa te vada pe tine? De unde scosesi asta? Eu spusei ca poate de aia nu vine...:)


Ca sa stiu altadata. FM -urile neoficiale pot fi comentate pe forum, pot fi puse poze ? Pot fi anuntate?

Vadim
28th October 2005, 22:34
Nu tine nici asa. Cand nu am fost doua luni s-au spart FM-urile si am primit reprosuri ca nu am fost. Pentru a avea un caracter oficial cred ca trebuie sa fiu acolo.

Legat de alte intalniri intre cei de pe forum, da, ar fi bine sa fie anuntate, ca sa vina lumea.

Am inlocuit mai sus "drepti" cu "drept", acum cred ca e clar, scrisesem pe graba.

don_denver
3rd December 2005, 13:12
bey...haideti data viitoare in music club, e chiar misto...si e si-n centru

realmadrid.com
3rd December 2005, 13:20
De ce mah, e aproape de tine :P ? :D

don_denver
3rd December 2005, 13:25
e aproape de toti..e in centru....iei 336-le si te lasa bine..ca e in spate la cocor...si chiar e misto inauntru..si atmosfera la fel..

realmadrid.com
3rd December 2005, 13:29
Departe mah :P, fata de Shorley :P

aliss
3rd December 2005, 13:29
am fost si eu acolo...e chiar frumos localul...eu sunt pentru:D

don_denver
3rd December 2005, 13:50
bv alisss....da mey com e departe fata de shorley...da pana mea....eu tre sa traversez tot bucurestiul sa ajung acolo...de-aia am si zis centru..e la mijloc pt toti....

realmadrid.com
3rd December 2005, 13:59
Deci asta era :P...distanta :D

Mah, daca lumea este de acord....vin :D

don_denver
3rd December 2005, 14:02
deci suntem trei,....se mai inscriu....altii??

Darkslowstar
3rd December 2005, 14:34
Donule, mai zi si tu mai multe despre despre local ca nu prea e cunoscut. Eu unul merg pe gustul tau :ok:

EDMOND_
3rd December 2005, 14:57
Pentru a avea un caracter oficial cred ca trebuie sa fiu acolo.
Legat de alte intalniri intre cei de pe forum, da, ar fi bine sa fie anuntate, ca sa vina lumea.

Corect! Deci trebuie sa va anunt ca "vlahii" din cetate si din afara ei vor face o intilnire in Bucuresti intre 15 si 22 decembrie, vom stabili data in zilele urmatoare, probabil vineri sau sambata! E asa de sarbatori, sa ne luam la revedere pe anul asta si sa povestim despre viata cetatii.:drak:
Cine doreste sa participe , mesaj pe PM sau mail edm.gab@gmail.com.
Va fi vineri sau sambata, tinuta obligatorie fara sabii sau arme de foc si bineinteles va avea loc la "Casa Jienilor".:ok:
Se accepta si alte insemne heraldice in afara leilor si culorilor alb albastre!

PS. Uitai esentialul. Intilnirea nu are "caracter oficial".

don_denver
3rd December 2005, 15:19
Donule, mai zi si tu mai multe despre despre local ca nu prea e cunoscut. Eu unul merg pe gustul tau :ok:
ce sa-ti zic dark..mc...ca ai incredere in gusturile mele...si ca nu te dezamgesc..fac pariu ca-ti va place atmosfera...pt romantici...la fiecare masa sunt lumanari....:D...anyway..dark...o sa fie surpriza..daca e sa ne hotaram sa mergem acolo..sunt sigur ca va va place..

Darkslowstar
3rd December 2005, 15:29
Cum am mai zis, votul meu il ai :)

ADelPiero
3rd December 2005, 17:11
Am votat "da", asa cum am vorbit si la unul forum meeting. Ramane sa stabilim locatia. Ce propuneri aveti?

la Cluj ;) o sa facem un record de prezente ;)

realmadrid.com
3rd December 2005, 17:14
FM-urile se tin in Bucale :D...esti invitat :D

stefanm14
3rd December 2005, 17:21
As veni si eu la un FM, sa vad cu cine am de-a face pe aici :P , probabil ca mai in primavara...sau poate facem unul la Craiova, la promovarea echipei :P ...ca pana la titlu asteptam prea mult :P

Darkslowstar
3rd December 2005, 18:37
S-au facut multe FM-uri la Craiova, mai uita-te si tu pe subforumul de specialitate.

desdemona
3rd December 2005, 21:39
Deci trebuie sa va anunt ca "vlahii" din cetate si din afara ei vor face o intilnire in Bucuresti intre 15 si 22 decembrie, vom stabili data in zilele urmatoare, probabil vineri sau sambata! E asa de sarbatori, sa ne luam la revedere pe anul asta si sa povestim despre viata cetatii.:drak:
Cine doreste sa participe , mesaj pe PM sau mail edm.gab@gmail.com.
Va fi vineri sau sambata, tinuta obligatorie fara sabii sau arme de foc si bineinteles va avea loc la "Casa Jienilor".:ok:


Eu as vrea sa vin, daca e sambata :) si daca pot atunci.... dupa ce stabilim data, vorbim :) Oricum, as vrea mult de tot, as putea spune ca abia astept :P

Data trecuta a fost super... si cand voi sti sigur o sa anunt, sa stim sigur cati suntem.... ca .. mi-e sa nu avem nevoie de 2 mese... sa nu patim ca data trecuta (in cazul Casa Jienilor), cand eram mult prea multi pentru ditamai masa!! :)


@Stefane, s-au facut mah FM-uri la Craiova, la unul am fost chiar si eu... :) A fost SUPER, ar trebui sa participi si tu :D

stefanm14
3rd December 2005, 22:20
La urmatorul de la Craiova o sa particip si eu, cu riscul ca o sa ma prinda cu bauturi alcoolice...ma bazez pe voi :D

desdemona
3rd December 2005, 22:36
@stefane, pai ar trebui sa organizezi tu unul, mah :D ca doar esti moderator :D Sa-ti uzi functia, cum s-ar zice, sa vorbiti despre echipa, sa va cunoasteti, sa te cunoasca si pe tine lumea...... Parerea mea :rolleyes:

andreiush
3rd December 2005, 22:42
Adica sa dai de baut mah :D:D ... bineintels, din salariul de moderator :)

stefanm14
3rd December 2005, 23:04
O sa incerc, sa vad unde si cum, desi nu am "experienta" necesara :D ...ar fi frumos sa va cunosc si eu pe voi si voi pe mine...sa vina jumate din membrii forumului OLS, va bag la velodrom pe toti :D ....o sa dau, atat cat imi permite salariul de moderator...deci sa veniti cu pachetu de acasa :D

ADelPiero
4th December 2005, 01:20
FM-urile se tin in Bucale :D...esti invitat :D

eu vroiam sa fac unul mai aproape de "albania" cu voi toti ... :D

inter
4th December 2005, 01:23
As veni si eu la un FM, sa vad cu cine am de-a face pe aici :P , probabil ca mai in primavara...sau poate facem unul la Craiova, la promovarea echipei :P ...ca pana la titlu asteptam prea mult :P\\

pupalash ... esti Oltean sau gluga de coceni?
FM la Craiova? se tin regulat ... da inca nu esti "atestat" probabil!

stefanm14
4th December 2005, 08:38
:happy intere, la urmatoru sa invitati si moderatoru de pe ols :D

Darkslowstar
4th December 2005, 12:38
Si eu vreau sa vin la FM oltenesc, dar o sa ma anunt si pe privat. Tot ce sper e sa nu-l faceti sambata ca atunci e mai cu broblem.

realmadrid.com
4th December 2005, 13:03
@Stefane

Tradatorii nu sunt invitati :D

stefanm14
4th December 2005, 13:41
heh, ma strecor eu pe sub vreo masa...ma deghizez in dinamovist :D

Tess
26th February 2006, 22:06
deci nu schimbam resturantul nici dupa `pataniile` de la fm`ul asta? :D

aliss
26th February 2006, 22:10
mah...eu cred ca tre sa il schimbam neaparat...pe langa faptul ca aduc comenzile dupa nu stiu cat timp...sau nu le aduc deloc...ne mai dau si afara....mai si inghetam ca deschid ei ferestrele...nici nu mai preiau comenzi dupa ora 23.00 (cred), pentru ca.... citez: "pentru dvs n-o fi tarziu..dar pt noi este" :D:D

andreiush
26th February 2006, 22:15
O fi avut domnisoara treaba, de aceea a raspuns asa :D Trebuia sa plece :D

Schimbati localul, dar daca mai vin, sa ma duceti iar cu masina acolo unde se va desfasura:D:D

aliss
26th February 2006, 22:17
si domnisorul care a uitat sa ii aduca, comanda lui inter?:D:D..si el a avut treaba?:D..o fi avut...tot cu domnisoara :evil:

Vadim
26th February 2006, 22:18
Si eu zic sa schimbam, sa mergem la City Grill-ul cel de pe Lipscani.

Tess
26th February 2006, 22:19
@aliss: mah, da` ce elocvent descrisesi `pataniile` alea :ok:

andreiush
26th February 2006, 22:19
si domnisorul care a uitat sa ii aduca, comanda lui inter?:D:D
Ce sa-i faci daca a stat inter asa putin la FM:evil:

Tess
26th February 2006, 22:25
Si eu zic sa schimbam, sa mergem la City Grill-ul cel de pe Lipscani.

mie`mi suna oki :)
alte pareri?

don_denver
26th February 2006, 22:48
narghile bar...de pe langa mag victoriei, music club spate cocor si..binenteles...jukebox...:evil:

Darkslowstar
27th February 2006, 11:44
Trebuie undeva unde putem sa stam de vorba si sa avem loc la masa 20 de insi. Juke box e de after party.

Eu propun Casa Jienilor :)

don_denver
27th February 2006, 11:47
da..bun ase....dark.....traisca ospatarita..:evil:

Rechinul Ucigas
27th February 2006, 12:34
la vara facem un fm in c-ta :) ca voi fii in tara :)
sau daca nu , va astept in londra la rest romanesc :D

ADelPiero
27th February 2006, 13:20
Ce sa-i faci daca a stat inter asa putin la FM:evil:

s`a speriat de mine :D

andreiush
27th February 2006, 13:23
Da da ... de aceea stateai cu ochii inchisi cand era el prin preajma?:D

aliss
27th February 2006, 13:25
mai andreiush....dar tu nu ai vazut ca nu prea au stat unul langa altul?:D
au fost cateva minute la inceput...apoi Delpi s-a tot plimbat de pe un scaun pe altul...din ce in ce mai departe de inter:D

andreiush
27th February 2006, 13:39
Pai da, si cand inter s-a dus prin invaluire spre el, Piero a stat cuminte, cu ochii inchisi, gata sa o incaseze :D
A se vedea in poza:
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=11920&d=1140910805

EDMOND_
27th February 2006, 13:42
Trebuie undeva unde putem sa stam de vorba si sa avem loc la masa 20 de insi. Juke box e de after party.

Eu propun Casa Jienilor :)

Pe 25 martie va fi acolo o intilnire neoficiala, la care vor participa vlahii din cetate si din afara cetatii si prietenii lor . va incepe in jur de 14.30 - 15.00 si va continua tarziu in noapte cu alte activitati sportive si culturale!:drak:
Locuri limitate, din pacate ! ( aprox 25, poate 30). Vom deschide un thread despre acest eveniment.

don_denver
27th February 2006, 13:47
asteptam edomnd cu nerabdare....neoficialul...:evil:......si..binente les ca vom continua..in stilul caracteristic..:P

Darkslowstar
27th February 2006, 14:10
Tocmai pe 25 martie :headbang: cand eu am activitate competitionala la Balea? Ce nasol! Dar poate nu-i batut in cuie, ca n-as rata un astfel de eveniment. :)

don_denver
27th February 2006, 14:12
dark..eu zic.,..ca aceea activitate competitionala...sa o desfasori..sub atenta supraveghere a chelneritei de la casa jienilor..:D

Darkslowstar
27th February 2006, 14:17
Adica sa ma catar pe ea? Din pacate nu am o ceritudine a acestui fapt si raman cu vrabia mea din mana :D

EDMOND_
27th February 2006, 14:19
E batut in cuie : pe 25! Am vrut initial pe 24 seara, dar ne-am gandit ca poate este FM-ul oficial si riscam sa fim invinuiti de sabotaj...:drak:

don_denver
27th February 2006, 14:27
mah.dark....te cateri cum vrei....numai sa vrea muntele...:D...desi e impropiu spus...sa te lase sa te cateri pe muntii ei...:D....acum..nush cu ce vrabii in mana te cateri tu..:evil:....da...vinul de ceptura e mai bun....:P
@edmond v-astept...cu mare placere...si pe leo..cu fularul...:D

Vadim
27th February 2006, 14:31
Da, e bine pe 25, ca pe 24 facem FM. :) Edmond_, sabotor esti oricum, deci nu iti mai face probleme. :D Nu cu intalnirile, care sunt laudabile, ci cu altele. :D

Pacat ca puneti FF-ul sambata, cred ca o sa trec numai 30 de minute. :(

fia
27th February 2006, 14:34
Nu e cazul, nu te obosi daca te incurcam.

EDMOND_
27th February 2006, 14:54
Da, e bine pe 25, ca pe 24 facem FM. :) Edmond_, sabotor esti oricum, deci nu iti mai face probleme. :D Nu cu intalnirile, care sunt laudabile, ci cu altele. :D

Pacat ca puneti FF-ul sambata, cred ca o sa trec numai 30 de minute. :(


Este stilul tau obisnuit, insa sunt doar baliverne. De cand am renuntat sa mai scriu pe sectiunea Craiovei nu m-am implicat in nici un fel in activitatea onlinesport, doar pe subiectele cu prieteni. Singurul sabotor pe onlinesport esti tu, insa nu iti dai seama. Atat timp cat nu iti dau atentie si nu te provoc in nici un fel ar fi cazul sa procedezi si tu la fel. Te rog sa ma ignori.

Darkslowstar
27th February 2006, 14:55
Vadim, vrei sa spui pe 31, care e ultima vineri din luna, nu pe 24.

andreiush
27th February 2006, 14:59
Daca e pe 31, atunci e posibil sa mai prindem o dubla, meci Uefa - FM, fiindca pe 30 se joaca primul tur al sferturilor.
Doamne da sa trecem mai departe, si-atunci mai vedem :D

fia
27th February 2006, 15:20
Nu cumva e pe 3 martie mansa 1?

andreiush
27th February 2006, 15:24
Round of 32: 15 & 23 February 2006
First knockout round: 09 & 16 March 2006
Quarter-finals: 30 Mar & 06 Apr 2006
Semi-finals: 20 & 27 April 2006
Final: 10 May 2006

In nici un caz 3 martie :)

Vadim
27th February 2006, 15:25
Este stilul tau obisnuit, insa sunt doar baliverne. De cand am renuntat sa mai scriu pe sectiunea Craiovei nu m-am implicat in nici un fel in activitatea onlinesport, doar pe subiectele cu prieteni. Singurul sabotor pe onlinesport esti tu, insa nu iti dai seama. Atat timp cat nu iti dau atentie si nu te provoc in nici un fel ar fi cazul sa procedezi si tu la fel. Te rog sa ma ignori.
Ok, foloseste atunci Yahoo Messenger. Nu mai vorbi in numele Onlinesport pentru intalniri, fa intalniri pentru cercetasi pe gruppo-maxima pentru ca asa cum spui nu mai esti implicat. Nu te ignor cand este vorba de problemele acestui forum, in rest ai tot sprijinul meu.

EDMOND_
27th February 2006, 15:39
Nu stiu de ce esti asa ofticat, dar este problema ta. Sunt utilizator al forumului, nu ma amestesc in nici un fel de dispute, nu jignesc si nu atac pe nimeni. Nu inteleg unde este problema. Cei care ne intilnim suntem , in mare parte, inregistrati pe acest forum. Citeste lista celor care au participat in decembrie si vei vedea ca sunt destule nume "grele". In decembrie ai aprins un mic "foc de paie" ca de ce ne-am intilnit in secret, ca normal ar fi sa anuntam si "neoficialele". Acum te-ai trezit brusc ca nu este bine, ca este interzis sa mai anuntam intilnirile asa zise neoficiale.

:D cercetasi? Uite ca nu stiam ca cei cu care m-am intilnit au calitatea asta!!?? Deci, denver, dark, aliss, tudose, iulian , inter, desde, real.com, fia , vietnam, maximus, pompieru, bogho... etc , de astea imi sunteti?!:drak:

Vadim
27th February 2006, 15:51
Ma refeream la cercetasii tai pe care ii amesteci printre numele de mai sus. Am incheiat subiectul, discutiile despre acest lucru te invit sa le continui pe YM, aici se discuta despre schimbarea restaurantului la fm-uri. Hai sa nu mai fim offtopic si sa nu mai amestecam lucrurile, pentru ca nu se mai intelege nimic. Asa este, am fost de acord initial, insa acum m-am ragzandit pentru ca se creeaza confuzie.

don_denver
27th February 2006, 16:00
damn...bey...vreau cravata de cercetas..:evil:

Vadim
27th February 2006, 16:03
Te simti? :drak: Ai reusit sa supravietuiesti intai fara apa si mancare timp de 7 zile la munte, in padure? :evil:

ADelPiero
27th February 2006, 16:04
Daca e pe 31, atunci e posibil sa mai prindem o dubla, meci Uefa - FM, fiindca pe 30 se joaca primul tur al sferturilor.
Doamne da sa trecem mai departe, si-atunci mai vedem :D


grase... servim pentru 2-0 ?:D

andreiush
27th February 2006, 16:10
grase... servim pentru 2-0 ?:D
Pai eu ce ziceam, Doamne da sa trecem mai departe, si apoi mai vedem :rolleyes:

don_denver
27th February 2006, 16:14
Te simti? :drak: Ai reusit sa supravietuiesti intai fara apa si mancare timp de 7 zile la munte, in padure? :evil:
vad ca tu stii cel mai bine despre ce e vb..:evil:...dar ce cautai in padure?:P
trecem la subiect..schimbam restaurantul ala sau nu???:D
Noi am propus niste locatii...daca va convine..spuneti..daca nu alte.idei....

Vadim
27th February 2006, 16:18
Da il schimbam. Eu am propus City Grill de pe Lipscani.

gigel_bucur
27th February 2006, 16:20
Dar Casa Jienilor ce bai are? Ar fi bine sa se centralizeze propunerile si sa se faca un poll.

don_denver
27th February 2006, 16:22
de acord cu gigel bucur....vot democratic....hai sa alegem 4-5 locatii...si lasam poporul sa decida..mi se pare cel mai fair...

Vadim
27th February 2006, 16:24
Casa Jienilor nu, am mai spus mai sus de ce. :D Alte propuneri.

don_denver
27th February 2006, 16:27
vadime....uite asa moare democratia....:P..lasa oamenii sa decida...nu crezi e cel mai relevant pt un fm oficial...ca locul ales pt intalniri sa fie ales..de toti..sau de marea majoritate..??

Vadim
27th February 2006, 16:29
Ba da, dar in afara de cea de mai sus. Prietenii stiu ce. :D Democratia o facem dupa ce infiintam un partid... pana atunci e numai un forum.

don_denver
27th February 2006, 16:33
nu stiu despre ce prieteni vbesti..:D....eu zic sa intrebam po****tia forumului...si sa decida....

gigel_bucur
27th February 2006, 16:38
N-am treaba cu ce stiu prietenii, ideea e ca daca se alege un restaurant care nu place majoritatii s-ar putea sa bei tu o bere singurel in locatia respectiva, si tot asa, fiecare pe unde se simte bine. De aia e buna democratia:)
Pentru mine e mai putin importanta locatia, conteaza cei din jur, dar nici sa-ti vina mancarea dupa doua ceasuri nu mi se pare ok. De la o vreme Shorley exceleaza in servicii proaste si asta e principalul motiv pt. care nu mai merita mers acolo.

don_denver
27th February 2006, 16:41
bine spus gigel....sunt total de acord cu tine...ca nu conteaza locul...da de shorley sa n-aud..n-am calcat in el..da la cata reclama proasta auzisem de la diversi inca de dinainte sa intru pe forum....lojic...ca...ma trageau pasii spre casa...cand ma hotaram..hai sa...:P..so democratic...sa fie....chiar daca nu e un partid..ci doar un simplu..forum..:D

gigel_bucur
27th February 2006, 16:44
Cand faceti o propunere mai ganditi-va si la preturi, trebuie sa fie pt. toata lumea.

Vadim
27th February 2006, 16:48
N-am treaba cu ce stiu prietenii, ideea e ca daca se alege un restaurant care nu place majoritatii s-ar putea sa bei tu o bere singurel in locatia respectiva, si tot asa, fiecare pe unde se simte bine. De aia e buna democratia:)
Pentru mine e mai putin importanta locatia, conteaza cei din jur, dar nici sa-ti vina mancarea dupa doua ceasuri nu mi se pare ok. De la o vreme Shorley exceleaza in servicii proaste si asta e principalul motiv pt. care nu mai merita mers acolo.
Asa este, total de acord, fa si tu o propunere in afara de cea trasa de par... sau stam ca vulturii aia pe craca din Cartea Junglei si ne intrebam "what we gonna do?" pana mananca tigrul puiul de om? :D

Darkslowstar
27th February 2006, 17:19
Vadim, aici nu poti avea un drept de veto, pt ca fara noi nu mai e nici un FM, doar Vadim meeting. Locul trebuie decis de comun acord, nu impus de tine. Nu mai suntem in spatiul virtual sa mearga modificarid din mouse si buton.
Eu am propus Jienii pt ca se mananca foarte bine si se bea idem, nu pt ca e cu specific oltensc. E destul de departe de mine, dar stomac vine inaintea picioarelor :D

Dar astept si alte propuneri si daca sunt mai bune sunt dispus sa sustin si alta locatie. City Grill e scump, e misto? Zi si tu mai multe ca mie imi este complet necunoscut. Tre sa ne gandim si la cei care depind de parinti/ stau mai prost cu banii, Gigel :ok: (adica sunt de acord cu el, nu-l bag in oala cu saracii :P)

inter
27th February 2006, 17:23
moaica ce discutii aprinse ...
aia de shorley sunt bestiali .. era sa-l "servesc" pe del Piero ca aperitiv :D , de aia inchidea el ochii cand eram in preajma lui ..:P
Si eu merg tot pe casa Jienilor, mai ales ca fata aia de acolo , aia pregatita ..a intrebat de Gabi , Ieppy si Don ... (ete unde erau "craii" si noi nu stiam :D) ... m-a intrebat de ei sambata .. cand am facut o "vizita de lucru" impreuna cu Leo :D

Vadime .. declar public ca-ti acord "protectie" la Casa Jienilor , poti veni linistit ! ... cu conditia sa nu continui cheful in alte parti :D si mai lasa-l pe Voievod in pace .. ca e super baiat ..unul cu care ne mandrim noi Oltenii!/hello

uti2102
27th February 2006, 17:28
Deci... face careva un poll sa votam ?!

don_denver
27th February 2006, 17:29
intere minti frumos...:D...te-au platit..fetele...sa le aduci clienti.?(nu ca n-am veni oricum..:D)...BTW...cand te mai duci...si ai chef...si de parteneri de pahar...altii...:D..da unsemn de viata...ca se strang o mana buna...sa tina carafa..:)
si faceti...poll..:evil:

inter
27th February 2006, 17:35
deci nu e vraja... eu ce sa va fac .. o sa va convingeti ... voi astia 2 ... ca ieppy ...tre sa-si desemneze inlocuitor :D:D ... cica Leo se ofera .. voluntar :P

ps. gabi poate confirma ca l-am atentionat sambata .. da la "locul faptei" :P

ps1. .. era full si sambata .. ne-au cam dat afara ca aveau rezervari! ... asta e ... da ne-au mai lasat sa stam vreo 45 de min. extra ... asta datorita voua :D

don_denver
27th February 2006, 17:44
asta datorita voua :D
daca e asa...si avem si dovada...data viitoare..faceti cinste...:D

inter
27th February 2006, 17:57
care mey? .. ce ati ajuns sa sponsorizati "masa" :D:D

Vadim
27th February 2006, 18:11
http://www.citygrill.ro/home.php

Apasati pe meniu ei vedeti preturile. Preturile sunt medii, dar se mananca foarte bine, servicii foarte bune. Uitati-va zi vedeti cum vi se pare.

ieppy
27th February 2006, 18:14
deci nu e vraja... eu ce sa va fac .. o sa va convingeti ... voi astia 2 ... ca ieppy ...tre sa-si desemneze inlocuitor :D:D ... cica Leo se ofera .. voluntar :P



aloooooooooo, nici un inlocuitor. :D ieppy vine cat de curand sa vada ce si cum. :D asa ca ia sa nu mai luati decizii fara mine. :happy

inter
27th February 2006, 18:16
mey eu nu sunt pt. astia ca ne-ai mai "aburit" acu vreun an cu ei ... basca ca dau o masa gratis ... si ... nada, niente, nimic ... labareala pe intelesul tuturor ... asta e ... nu ma duc la unii care se ghideaza dupa sloganul "a promite e o noblete, a te tine de cuvant o prostie" !

desdemona
27th February 2006, 18:19
In cel mai rau caz, daca se propune o locatie care nu este dorita de majoritatea, puteti incerca la un FM si vedeti cum este. Si schimbati dupa aceea iarasi, daca este cu adevarat execrabil...

Oricum, fata de cum aud ca e in Shorley, cred ca orice alt restaurant este mai bun!

Vadim
27th February 2006, 18:20
mey eu nu sunt pt. astia ca ne-ai mai "aburit" acu vreun an cu ei ... basca ca dau o masa gratis ... si ... nada, niente, nimic ... labareala pe intelesul tuturor ... asta e ... nu ma duc la unii care se ghideaza dupa sloganul "a promite e o noblete, a te tine de cuvant o prostie" !
Astia sint, asa e au aburit si nu au dat, dar eu mananc la ei pentru ca e bun. Am trecut peste. :) Vrei sa mancam bine sau sa ne gandim la ce a fost acum un an? Pai frate cand iti aduc aia un papanas, pai e pananas. Cand iti aduc un orez sarbesc, pai e orez sarbesc.

Mie nu imi place sa copiez, de aia nu vreau Casa Jienilor. Trebuie sa gasin altceva original.

don_denver
27th February 2006, 18:21
eu zic sa bagati poll-ul...si sa ne lasam pe mana votantilor...a se include mai toate locatiile specificate de useri...:D

inter
27th February 2006, 18:21
nu cred , vreau un "demo" ... :D

don_denver
27th February 2006, 18:27
da sa nu fie trial de 30 de zile..una e de ajuns..:D

inter
27th February 2006, 18:32
intra aia in faliment, ca citez :" asa e au aburit si nu au dat" ...:rolleyes:

ce tie si cu "crestinii" astia de-i "viziteaza" :ok:

Vadim
27th February 2006, 18:34
Eu fac pariu ca se mananca mult mai bine decat in majoritatea locurilor, iar cine tine ca ceea ce este servit sa arate ca in poze, nu stiu alt restaurant in Bucuresti... Deci daca vreti calitate, eu zic sa incercam la FM-ul din martie City Grill... Daca nu vreti, facem poll si punem inclusiv Lido, dar nu Casa lui Jienii.

inter
27th February 2006, 18:40
Vadime .. da ce ai mah? incepusi si sa pocesti numele locantei !
nu-i frumos ... acu serios .. fa poll-ul si baga ... ca parca vad ca iar zici ca ai de lucru noaptea ... ce baschetii mey , iti garanta-i ca esti binevenit acolo si tu ... nu ...e alegerea ta!:P

ps. sunt mai "rapizi" ca la shorley? :D

Vadim
27th February 2006, 18:56
Calitate si rapiditate. :) Faceti voi poll, eu nu am vazut decat o singura propunere City Grill in rest nimic viabil.

inter
27th February 2006, 19:02
serios? ai dioptrii? :D:D
k, sa nu mai lungim discutia si majoritatea merg pe la Jieni ... ce vei face? :D:D

ps. au o fantana la intrare :D:D ...asta pt. "racorire" nu pt. altceva! :P

fia
27th February 2006, 19:05
Mie nu-mi place la City Grill. Categoric imi place mult mai mult casa Jienilor.
Vadim pune in poll si "La Mama", facem FM de la 2 dupa amiaza pana la 7. Daca nu mai propun mcdonalds sau kfc.

desdemona
27th February 2006, 19:12
La Mama? Super! :ok:

Tess
27th February 2006, 19:19
si io am unele motive pt care`mi place `La Mama` :D
:ok:

Darkslowstar
27th February 2006, 19:22
Vadim, daca nu te inversunai tu impotriva Jienilor ramanea o simpla propunere si poate mergeam la City Grill. Asa parca vad ca mergem cu totii la Jieni pe 31 :). Assta nu se rezolva ca si modificarea regulamentului, din condei.

PS m-am uitat la preturi si e ok si grill-ul tau, totul e sa vrea boborul :)

fia
27th February 2006, 19:24
Bai eu am glumit cu Mama.... nici mort nu ma prindeti acolo! La Mama e cel mai apropiat termen de cantina.

Tess
27th February 2006, 19:26
La Mama e cel mai apropiat termen de cantina.
inseamna ca folosim dictionare diferite :D

fia
27th February 2006, 19:29
Tot ce se poate. Alta varianta la caterinca: Balthazar... Mancare excelenta, servire ireprosabila, poate un pic cam scump :evil:

Darkslowstar
27th February 2006, 19:31
Hai mah ca nu-i asa. Se mananca bine si servirea e oki. Portiile sunt mari si potolul e bun. Mie imi place. Cand ai fost ultima oara? :)

fia
27th February 2006, 19:33
Cel putin de 2 ori pe saptamana. Crede-ma sunt satul de Mama.

don_denver
27th February 2006, 19:35
mai apare poll-ul ala???ca vad ca iar...ne ciondanim toata ziua..si nik nu se face...dar democratic..sa fie incluse toate vainatele propuse..daca nu le suna bine unora..sa se treaca alta locatie..si specificati..care...:evil:

Darkslowstar
27th February 2006, 19:35
Pai daca tu o folosesti pe post de cantina e treaba ta. Eu am fost acolo si cu oaspeti straini si au fost multumiti (cand n-am timp sa rezerv ceva mai fancy si sunt in zona).

PS sa mai punem niste variante ca deocamdata sunt numai 2, Jienii si City Grill. Cine mai zice ceva?

fia
27th February 2006, 19:37
Bine ma, eu la mama nu vin la nici un Fm. Nici la city Grill. Shorley sau casa jienilor. Si asta e tot ce am de zis pe threadul asta.

Darkslowstar
27th February 2006, 19:39
Pai zi unde vrei tu fia? Acolo nu, acolo nu, tu unde vrei?

Vadim
27th February 2006, 19:41
Vadim pune in poll si "La Mama", facem FM de la 2 dupa amiaza pana la 7. Daca nu mai propun mcdonalds sau kfc.
La Mama sucks. Dar punem in poll nu e problema. Repet, Casa Jienilor nu pentru ca nu copiem. Sau ramane Shorley. O sa ma interesez de un local bun si facem acolo, iar apoi vedem daca ramanem acolo sau nu. Cand a propus cineva Casa Jienilor s-a facut vot? nu.

Darkslowstar
27th February 2006, 19:44
Vadim, daca intalnirea era numai virtuala pe OLS itit recunoasteam dreptul la ultimul cuvant. Asa mie nu-mi poate impune nimeni unde sa ma duc si ce sa mananc. Lasa si tu lucrurile in voia lor si o sa vezi ca iese bine. La Shorley nu stiu cine se mai duce :)

fia
27th February 2006, 19:44
@dark: citeste mai atent postul ca am zis.

Vadim
27th February 2006, 19:46
Bine Dark, de acord, dar nu facem FM la Casa Jienilor. Gasiti ceva mai original si facem vot.

Darkslowstar
27th February 2006, 19:48
Am citit si am impresia ca te-ai ofticat pe ce am zis :P. Haide mah, ca-ti trece repede, este probabil mai nervoso acum. Hai zi si tu un loc, ca te pricepi :ok:

Later edit: :happy Vadim, fara cuvinte :D

desdemona
27th February 2006, 19:50
Casa Jienilor sa ramana pentru intalnirile alea neoficiale, in afara celor lunare, parerea mea. Sa fie cu specificul ei fiecare.
Iar pentru FM-urile lunare sa se gaseasca alta locatie.

Vadim
27th February 2006, 19:54
Exact, asa cred si eu. Trebuie ca FM-urile sa fie distincte de FF-uri ca imagine. Oricum eu cred ca City Grill de pe Lipscani este bun pentru FM-ul oficial, iar localul de la Muncii (pe acolo unde mergea Semevin :D) este perfect pentru FF-uri!

ultras_sportul
27th February 2006, 20:27
Sa ne facem friptura pe pietre incinse si sa vorbim despre sezonul de primavara :drak:

ieppy
27th February 2006, 22:49
Exact, asa cred si eu. Trebuie ca FM-urile sa fie distincte de FF-uri ca imagine. Oricum eu cred ca City Grill de pe Lipscani este bun pentru FM-ul oficial, iar localul de la Muncii (pe acolo unde mergea Semevin :D) este perfect pentru FF-uri!

FF, Fm, Unicef si KFOR. Vadime, meriti un premiu. unde e threadul ala cu premiile? :happy

da nu il dau eu ca iar te superi si imi dai ban. :happy

votul meu merge spre casa jienilor. :D bine, adevarul e ca oricum nu prea mai calc eu pe la FM din alea oficiale. :D alea neoficiale au mai multa viata. :D

p.s: astept partea in care o sa spuna cineva, ca nu e nici o pierdere, ba mai mult creste calitatea daca nu vin eu. :happy sper sa nu astept mult. :happy

inter
27th February 2006, 23:12
daca Casa Jienilor ... nu ii e pe plac lu Vadim ... propun "La Nicu" unde ... e marfa :D:D

city grill ... verishorii lui shorley ...in fine sa vedem poll-ul :P

ieppy
27th February 2006, 23:20
ce poll mah? :D vrei sa voteze aia inscrisi in 2004? :happy

bey, la Nicu e o alta locatie care merita luata in seama. :D mai ales ca ultima oara cand am trecut pe acolo parca renovau. :D

inter
27th February 2006, 23:24
nu mei tre sa voteze aia care au participat la cel putin 2 FM ... asa e corect!

EDMOND_
27th February 2006, 23:25
Mai, administratorii forumului au dreptate! Nu are rost , casa Jienilor ramane pentru intilniri speciale, mai ales pentru FMFV. Nici nu stiu daca patronii de acolo ar accepta FM-urile oficiale.:) .
Eu zic sa incercam ( desi nu stiu cand voi mai putea participa la un FM oficial) orice alta varianta! :)

desdemona
27th February 2006, 23:38
nu mei tre sa voteze aia care au participat la cel putin 2 FM ... asa e corect!
a, deci eu nu.... :( Pai de ce - poate daca se alege ceva cu care as fi si eu de acord, as fi atrasa mai mult... si eu.. eterna doritoare si niciodata participanta la FM-uri :cool:

inter
27th February 2006, 23:43
stii tu prea bine de ce :D:D
bey da a :drak: -u esti .. sa nu-mi aduc aminte cu cine ai poze :D:D

ieppy
27th February 2006, 23:57
cu cine cu cine? :D

inter
28th February 2006, 00:03
ieppy , de cand eram mic si umblam in "tarlici" am o mare "pasiune" pt. incaltari ... am vazut acu ceva timp pe aici ... o poza care .. m-a distrus :D:D

ieppy
28th February 2006, 00:15
im aduc si eu vag aminte de o asemenea capodopera. :D deh, alte vremuri, unde arta... era arat. :D

Vadim
28th February 2006, 00:17
daca Casa Jienilor ... nu ii e pe plac lu Vadim ... propun "La Nicu" unde ... e marfa :D:D
Nu cred ca City Grill care are un restaurant si in Primaverii se compara cu Shorley, dar fiecare cu parerea lui.

vasile314tzurka
28th February 2006, 10:54
Mai, administratorii forumului au dreptate! Nu are rost , casa Jienilor ramane pentru intilniri speciale, mai ales pentru FMFV. Nici nu stiu daca patronii de acolo ar accepta FM-urile oficiale.:) .

eu care-s mai nou p'aci intreb si eu ce inseamna fmfv, nu de alta dar la casa jienilor doar carafele erau la inaltimea titelor chelneritelor. in rest pentru mine nu conteaza locatia cit prestatia.

p.s. oricum pentru mine si genul asta de intilniri subversive ca femeurile cu bomboana-n frunte, tot la nicu e baza societatii.

p.s.s. multumesc ingrijitorului de serviciu care mi-a scos custom title. ii spun la buda vedere :D

Darkslowstar
28th February 2006, 10:56
Si La Nicu e o propunere demna de luat in seama. Mie imi surade :ok:

vasile314tzurka
28th February 2006, 11:03
city grill ... verishorii lui shorley ...in fine sa vedem poll-ul :P

nu sunt verishorii lui shorley. e mult peste buzunarele omului normal. doar ca sa facem poze cu statuia lui bolivar sireacu' si sa ne dam di granda ca ne-a servit prost pe linga casa memoriala a lui ceashka. asa e, intere, cind unii se da mare fara sa stii de ce...

don_denver
28th February 2006, 11:28
nu stiu cum e la nicu...da daca e la litru...:D....si e ok..e de votat..:P..da poll-ul..ala...cu cat dati poll-ul ala...:P

inter
28th February 2006, 11:30
pai sa-l faca cineva ... :D:D

don_denver
28th February 2006, 11:32
pana acum l-au fuck-ut ...mai mult....miroase a sabotaj..:D

vasile314tzurka
28th February 2006, 15:32
si tu acum sabotaj. eu intreb ce-i aia fmmv si nimeni nu-mi raspunde. las deci imaginatia libera desi imi sta-n git ca dopul de tinichea din care se facu medalia aniversara a lui feme.

asa ca fredonez "si esti negru-n cerul gurii..." ca i se potriveste.

da chiar asa cine face polu'? eu propun un picnick de noapte in rahova:)

inter
28th February 2006, 15:38
ca magaru-n varfu ....... :D:D
mde ... asta-i din "juke box" :D:D

vasile314tzurka
28th February 2006, 15:41
si tu acuma... lasa omul sa potriveasca cu sare ca piper e destul:)
poate era:

ca...

in sfirsit, si asa e bnine.

deci ce restaurant va fi capitala mondiala a fm-urilor? nu de alta ca sa stiu daca e fmmv sau nu.
p.s. burebista cum place la lume?

uti2102
28th February 2006, 15:46
Burebista suna....aproape :evil:

Vadim
28th February 2006, 15:46
eu intreb ce-i aia fmmv si nimeni nu-mi raspunde.
Numai Edmond iti poate spune asta. Pe mine ma poti intreba ce e aia FFMME. :drak: Legat de restaurant poti veni si tu cu o propunere. Se vrea "decor", ieftin si bun.

Aici se vorbeste despre un singur restaurant: cel pentru FM-ul oficial.

Darkslowstar
28th February 2006, 17:03
Burebista e cam scumput. Eu mergeam cu munca la cel de la Uni, dar mi se pare cam scump, totusi. De care vb totusi? :)

vasile314tzurka
28th February 2006, 22:15
e tot aia. pusei un loc de importanta "nationala":)

p.s am avut o propunere pentru "oficiala" nu pentru nmumarat. altele sunt mai degraba un soi de hai sa dam cu nasu-n balta