PDA

View Full Version : Editia a lll-a Grupa B



georgebz
21st March 2007, 18:06
Componenta grupei :

1.little_earl ( Eagles ) 7-0
2.mtfk ( Steelers ) 4-3
3.sinisther ( Patriots ) 5-2
4.metaforik* ( Packers ) 0-7
5.oqs ( Chiefs ) 5-2
6.cycloneclau ( Jets ) 4-3
7.redstarro* ( Giants ) 0-7
8.trashd ( Redskins ) 2-5

Clasament final :

1.Eagles 7-0
2.Chiefs 5-2
3.Patriots 5-2
4.Steelers 4-3
5.Jets 4-3
6.Redskins 2-5
7.Packers 0-7
8.Giants 0-7

*au primit avertisment

Programul grupei :

WEEK 1

Eagles at Chiefs 38-20
Patriots at Giants 10-0
Steelers at Jets 16-10
Packers at Redskins 0-10

WEEK 2

Jets at Eagles 7-62
Redskins at Patriots 10-14
Chiefs at Steelers 14-10
Giants at Packers ---

WEEK 3

Eagles at Giants 55-6
Patriots at Chiefs 3-24
Steelers at Redskins 67-0
Packers at Jets 0-10

WEEK 4

Redskins at Eagles 21-52
Jets at Patriots 7-17
Giants at Steelers 0-10
Chiefs at Packers 37-20

WEEK 5

Eagles at Patriots 49-28
Chiefs at Giants 20-6
Steelers at Packers 10-0
Jets at Redskins 14-12

WEEK 6

Packers at Eagles 9-49
Redskins at Chiefs 6-14
Patriots at Steelers 16-10
Giants at Jets 0-10

WEEK 7

Eagles at Steelers 35-15
Chiefs at Jets 10-13
Patriots at Packers 35-23
Giants at Redskins 0-10




Meciurile se pot juca in orice ordine !!! NU trebuie respectat neaparat programul !!!

Foarte important sa cititi regulamentul editiei actuale , pentru a nu aparea "surprize" : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=83256


Saptamana 1 : 22 martie ora 00:01 - 28 martie ora 23:59

Saptamana 2 : 29 martie ora 00:01 - 04 aprilie ora 23:59

Saptamana 3 : 05 aprilie ora 00:01 - 11 aprilie ora 23:59

little_earl
22nd March 2007, 19:39
redskins @ eagles : 21-52
inca sunt in faza de acomodare cu noua echipa, mcnabb a mers binisor, dar am aruncat 2 interceptii, pana la urma a iesit accidentat in sfertul 3...
sunt nemultumit de westbrook pt ca mi-a facut 2 fumble-uri
am dat un TD spectaculos cu Donte' Stalworth, un screen catre WR si apoi o cursa fenomenala de 67 de yarzi in care am fentat vreo 5 aparatori
trashd a jucat binisor in ofensiva, ii prevad un viitor bun :P

ThrashD
22nd March 2007, 19:45
Bun meciu mi-a placut chiar daca mi-am luat-o urat de tot...am aruncat foarte multe interceptii,cateva fumble-uri....Asta e urmatoru meci o sa fiu mult mai precaut!

mtfk
22nd March 2007, 22:04
sa lasam pozele sa vorbeasca, si asa cred ca asta e sg mea victorie din campionatu asta..

ThrashD
22nd March 2007, 22:11
nu pot spune decat no comment....meciu incepuse promitator dar nu mi-a iesit nici o pasa...si am fost fraier ca nu am alergat,poate asa mai salvam ceva...astept meciurile viitoare,poate castig si eu ceva....

georgebz
22nd March 2007, 22:15
da e greu sa revii cand esti condus la cel putin 2 posesii pentru ca apoi esti fortat sa pasezi ... si se pare ca mtfk nu s-a multumit cu victoria si a vrut sa faca si scor :D ... succes in urmatoarele meciuri ;)

Zabriskie
22nd March 2007, 22:35
2 words for you ThrashD : Clinton Portis :). Foloseste-l, 25-30 de attempturi pe meci, nu 6...

mtfk
22nd March 2007, 23:17
am vrut sa joc pt scor ca se pare ca nu voi mai avea cn stie c succes in meciurile urmatoare, si dak voi ajunge p 8 sa nu am o dif prea mare intre pct inscrise si cele luate..

georgebz
23rd March 2007, 01:47
nu inteleg de ce esti asa pesimist ... pentru ca este o grupa de aceeasi dificultate cu cea de sezonul trecut in care ai jucat si in care ai reusit sa termini pe locul 3 ;)

Sinisther
23rd March 2007, 11:38
si ai un avantaj....cred ca esti singurul din grupa care si-a pastrat echipa... deci ar trebui sa fii cel mai acomodat cu playbook-ul si jucatorii de baza

little_earl
23rd March 2007, 11:47
pai poti sa folosesti playbook-ul de la vechea echipa la noua echipa
eu joc cu eagles, dar in offense am playbook-ul de la bears, si in defense cel de la ravens

mtfk
23rd March 2007, 19:20
thats not fair earl, la asta ma gandeam si eu aseara sa incerc un meci cu un alt playbook, dar nu mi se pare fair sa joci cu alt playbook in campionat..

georgebz
23rd March 2007, 19:28
eu nu joc decat cu playbook-ul de la Colts indiferent cu ce echipa joc .... in primul rand pentru ca m-am obisnuit cu el , stiu ce faze sa folosesc pentru pase de 5-10 yarzi , pase medii , pase lungi .... si la fel si la run ... intodeauna i-am sfatuit pe cei ce se plangeau ca nu au disponibila echipa cu care sunt obisnuiti sa foloseasca playbook-ul acelei echipe

Sinisther
23rd March 2007, 19:29
sau iti poti face tu un playbook... dar ideea e ca stii cine ce pote si pe unde :D mai bine decat at cand schimbi echipa

little_earl
23rd March 2007, 20:53
steelers @ eagles : 13-35
un meci normal, nimic iesit din comun, apararea a mers bine, atacul la fel
mcnabb cred ca este cel mai bun qb la madden, pt ca paseaza bine, si alearga la fel (2 td-rui azi)

ma uit acum pe statisticile primelor 2 meciuri pe care le-am jucat si nu-mi vine sa cred cat de echilibrat joc:
primul meci: 27 rushing attempts - 26 passing attempts
al doilea: 20 - 19

georgebz
23rd March 2007, 21:06
40 de yarzi cu McNabb din 5 incercari ... deja incep sa imi devina antipatici si Eagles ;)

ThrashD
24th March 2007, 00:31
Un meci foarte echilibrat, daca nu dadeam INT in ultimele secunde ,poate se juca la OT,dar nu se stie niciodata de unde sare CB-ul :) Ce mi-a placut a fost un 91YD Run TD din INT that was soooo sweet :D
Looking forward to the next game!

Oqs
24th March 2007, 00:35
Redskins @ Chiefs 6-14

C sa mai...m-am chinuit la greu:) ...am aruncat vreo 4 INT...noroc cu jocul def kre a mers astazi...k daca nu era macel:D...Cel mai mare noroc l-am avut cand trashd a marcat un TD p urma unei alte INT dar a fost intors d un "roughing the passer" penalty:D

PS: Il las p thrashd sa puna screens k yo sincer nu stiu sa fac 5 deodata cum va k pun altii si ale mele depasesc cu mult marimea maxima care poate fi uploadata.:D

georgebz
24th March 2007, 01:24
PS: Il las p thrashd sa puna screens k yo sincer nu stiu sa fac 5 deodata cum va k pun altii si ale mele depasesc cu mult marimea maxima care poate fi uploadata.:D

daca te intereseaza ...

in joc PrintScreen se face cu F1 si le gasesti in MyDocuments/Madden NFL 07/Scrnshots/ ... iar apoi daca vrei sa le postezi le faci JPEG-uri ( s-a intamplat in unele cazuri sa nu le faca , insa se vede daca le face sau nu pt ca atunci cand le face pt 1 sec "blocheaza" ecranul )

mtfk
24th March 2007, 19:52
:|
2 4&inches nereusite:|
fumbles, interceptii...nik nu mia mers...:|

Oqs
24th March 2007, 19:59
Chiefs @ Steelers 14-10
Am vrut sa fac un screen cu Larry johnson dar nu mi-a iesit...dar dac era aici scria k omu ala a alergat 186 d yarzi:drak:...Eat your heart out Addai:D

PS:iar au fost un INT si 2 Fumbles aproape sa-mi strice petrecerea:headbang:...got to get rid of those Turnovers

georgebz
24th March 2007, 20:13
mai ai de alergat pana sa ii ajungi recordu lui Adday :P

mtfk
25th March 2007, 01:05
aw man..im going down:(..

Oqs
25th March 2007, 18:17
Chiefs @ Giants 20-6
Un meci greu in care faza defensiva a avut prioritate

PS: Am incercat sa fac screens cu F1 si nu a mers chiar daca am incercat alta data si a mers:headbang:

georgebz
25th March 2007, 19:18
ti-am explicat cum iti daiseama daca merge sau nu ... oricum poti da si un CTRL+ALT+DEL ca sa verifici daca le-a facut :D

mtfk
25th March 2007, 20:36
Steelers vs Jets 16-10

td luat din cauza...tastaturi, da un punt omu meu astepta apasam p e pt fair catch si nu reactiona cand ajunge mingea langa el la 1 metru at ridica mana si se produce dezastrul, fumble recuperat d adversar si td..:(
eu am incercat sa joc mai mult p fg din cate se vede si in poze..

cycloneclau
25th March 2007, 23:55
Meci greu de tot, cu un rushing td facut de mine de tot rasu, mi-o sarit RB Washington peste vreo 3 jucatori fix prin mijlocul D-line-ului :D , iar la sfarsit trashd n-a reusit o conversie de 2 puncte, dupa ce de 2 ori a reusit 1st down din 4rd try, ca si la td de altfel tot din ultimul down.

trashd (Redskins) 12 - 14 (Jets) cycloneclau

Sinisther
26th March 2007, 22:11
Patriots vs Jets 17-7

little_earl
27th March 2007, 20:15
eagles @ patriots : 49-28
cred ca e primul meci fara turnovers pt mine, nici o interceptie, nici un fumble
de partea cealalta sinisther a avut doua, si aici s-a rupt echilibrul, pt ca m-am distantat devreme
mcnabb a avut un meci perfect, 3 pase de td, 2 rushing tds, n-am ce sa-i mai cer :D

evidentiez inca o data echilibrul ofensivei mele, 19 pase, 19 rush attempts

Sinisther
27th March 2007, 21:45
partiots-chiefs 3-24

bad game...incredibil ce faceau receiverii mei.... au prins 4 pase...4

Oqs
27th March 2007, 21:47
Patriot @ Chiefs 3-24

Chalk one up for the glassman:drak:
Un meci bun pt mine dar un meci cu ghinion pt adversarul meu...Si se pare k ma apropii cu pasi mari catre play-off:cool:

Oqs
29th March 2007, 00:39
Chiefs @ Jets 10-13

Eu unul n-am inteles nimic din meciul asta...aveam 10-0 deja ma visam cu record 5-0 sau cum sa stabilesc si eu un record....spre sfarsitul primei jum. arunc un INT...si d acolo totul a luat-o la vale:headbang: ...inca un INT returnat pt TD, un Fumble pierdut si un FG pt egalare ratat la milimetri...oh well...next time:(

georgebz
29th March 2007, 00:41
Metaforik , RedStarRo - primesc avertisment pentru ca nu au respectat norma de 2 meciuri in prima saptamana.

Sinisther
29th March 2007, 01:39
Patriots@Packers 35-23

imi stiu echipa :D... iar metaforik din pacate nu a prins inca toate fazele ce le poti face cu ai nostrii.... dar cu putin ajutor se remediaza si asta(16 pct le-a facut dupa ce i-am dezvaluit un "mic" secret :lol: )

georgebz
29th March 2007, 01:44
pai trebuia sa ii spui secretul de la inceput :P

little_earl
29th March 2007, 19:16
packers @ eagles : 9-49
meciul s-a intrerupt cand mai erau 3:40 din sf.4, si am uitat sa fac poze cu stats, am facut decat cu scorul
am mai jucat apoi un sfert
nu bateam nici un record oricum :)

mtfk
30th March 2007, 00:10
un meci trist :(

steelers - pats 10-16

un meci in care cred ca jucatorii mei n-au avut chef sa joace...o pasa lunga la wr p stanga, omul era liber, ben da mingea in balariX(
1fg ratat la inceputul meciului si un fg ratat d la 60y apoi sinisther a incercat un fg d la 61y a ratat cu cativa yarzi la stanga, lovitura aproape perfecta...
primu meciu p care il castiga sinisther cu mn in campionate pana acum

Sinisther
31st March 2007, 20:51
Redskins@Patriots 10-14

un meci in care amandoi am fost putin incomodati de cadrari datorate conex care ingreunau pasele dar am fost salvat de Dillon... un prim TD de toata frumusetea dupa 2 stickuri si un broken tackel urmat de un 2 point conv

little_earl
3rd April 2007, 23:57
Eagles @ Giants : 55-6
cel mai usor meci de pana acum, singurul TD l-am primit dupa singura ezitare :P
am pasat bine, n-am aruncat interceptii, am alergat bine, m-am aparat bine, l-am oprit la nu stiu cate 4th down-uri (intre noi fie vorba, nu stiu de ce n-a dat punt), am facut 2 interceptii in sfertul 4, plus una la tentativa de 2 point conversion

little_earl
4th April 2007, 16:09
Eagles @ Chiefs : 38-20
meci greu, cred ca n-am mai lasat vreodata atatia rushing yards
am fortat 2 turnovers, un fumble si o interceptie, si pana la urma astea au facut diferenta
aspecte pozitive: al doilea meci consecutiv in care nu arunc interceptii, si tare mi-a fost frica de meciul asta, pt ca chiefs au doi CB peste 90 overall
aspecte negative: incep sa am mari probleme la KO return

Oqs
4th April 2007, 16:21
Mdah...c meci...un dezastru total:( ...ofensiv aruncand o interceptie chiar daca creierul imi spunea sa nu arunc la WR si un Fumble...iar defensiv n-am cuvinte pt c macel a fost...i-a iesit tot c vroia lui little_earl...eram neputincios...o faza in mod special m-a calcat p nervi: Un rush TD al lui Mccnab la care vreo 2 ai mei care erau p linie s-au uitat cum a Mccnab trecut printre ei fara sa schiteze un gest:headbang: ....oh well...repar in playoff:mda:

georgebz
5th April 2007, 00:03
Vad ca cei ce au primit avertisment saptamana trecuta tot nu s-ar straduit sa aiba meciurile jucate pana la termenul limita , totusi ca sa le mai dau o ultima sansa , mai au termen inca 24 ore pentru a juca meciurile ramase ( Metaforik 2 meciuri , RedStarRo 2 meciuri ) ... asadar , daca nici astazi la ora 23:59 nu isi vor juca meciurile ramase , fara nici o suparere vor fi scosi din competitie .

mtfk
5th April 2007, 03:02
\:D/ o sa am 4 victorii si 3 infrangeri exact ca in primu camp..oh..the joy

Oqs
5th April 2007, 21:49
Chiefs @ Packers 37-20

Un meci in care am realizat o chestie...unul din CB mei, chiar daca este d +90 este un pampalau...alearga in spatele WR k in vacanta...el se plimba...d aceea Donald Driver a avut 261 d yarzi receptionati...yo jucand single coverage majoritatea cazurilor...dar nu conteaza daca a fost man-on-man sau zone...donald duck ala tot primea mingea:headbang:...asa am luat cam toate punctele...k putea sa fie la 0 scorul cu o defensiva inspirata...nici nu vreau sa ma gandesc cand o sa dau prin play-off d astia buni c o sa se intample:(

PS: Sambata eu plec din tara pana p 18 aprilie si nu o sa pot sa mai joc nici un meci. Daca in programul competitiei nu se poate sa joc primul mec in play-off dupa 18 inlocuiti-ma. De asemenea...daca incep inscrieril pt ed4 rog sa mi se pastreze si mie un loc:D
PPS: Tot sambata: FORZA DINAMO!!!!!:drak:

Metaforik
6th April 2007, 00:24
Precizez ca o sa joc urmatorul joc CU PRIMA OCAZIE, asa ca sper ca nu este cazul sa se ajunga la masuri extreme. Cred ca am dovedit ca doresc sa imi termin jocurile chiar daca nu sunt asa de inspirat sau obisnuit cu aceasta echipa.

georgebz
6th April 2007, 08:26
fiti siguri ca eu sunt ultimul care mi-am dorit sa ajung la aceste masuri "extreme" ... insa cred ca a fot destul timp pentru a juca cele 2 meciuri pe saptamana , iar faptul ca prima data s-a dat avertisment , apoi au fost inca 24 ore peste limita care o stabilisem initial pentru a juca meciurile pentru cea de-a doua spatamana acesta fiind inca un argument ca a fost timp mai mult decat suficient pentru jucarea meciurilor

eu personal am vorbit cu ceilalti participanti si i-am rugat sa incerce sa joace meciurile cu cei ce mai aveau de disputat , chiar daca nu era datoria lor ... si stiu sigur ca au incercat acest lucru ...

deci eu spun ca am fost mai mult decat intelegator si am demonstrat acest lucru , insa nu ar fi corect fata de cei ce au respectat cele stabilite si fata de competitie daca nu s-ar lua masurile de rigoare

Asadar ... Metaforik , RedStarRo ... exclusi din competitie , restul meciurilor ramase de jucat pierdute cu 10-0

little_earl
10th April 2007, 18:56
jets @ eagles : 7-62
perfect defense, perfect offense, singurul TD pe care l-am primit a fost un kick-off return
cred c-am realizat niste recorduri, o sa verific acuma ce si cum

georgebz
10th April 2007, 21:22
Clasament final Grupa B :

1.Eagles 7-0
2.Chiefs 5-2
3.Patriots 5-2
4.Steelers 4-3
5.Jets 4-3
6.Redskins 2-5
7.Packers 0-7
8.Giants 0-7

georgebz
10th April 2007, 21:26
Playofful va incepe pe 13 aprilie ... OQS a anuntat ca nu va putea juca pana pe 18 , asadar locul sa u va fi luat de cycloneclau ... locurile pentru playoff din grupa B arata astfel :

1.little_earl
2.sinisther
3.mtfk
4.cycloneclau