PDA

View Full Version : Bogdan Popa



Baresi
13th October 2005, 13:59
Miril: M-ai rugat sa iti dau nishte informatii despre Bogdan Popa (antrenor interimar alaturi de Catalin Necula).pai hai sa iti spun in cateva cuvinte ceva despre el:
-28 ani
-de 4 ani pregateste grupa 1992 al clubului F.C. National cu care a avut rezultate extraordinare
-4 titluri pe Bucuresti in ultimii patru ani!!!!!!!
- locul 1 Cotta International in anul 2004 si locul 2 in 2005
-Cupa Primaverii in 2004
Cam asta as putea spune despre el in cateva cuvinte.Cam destul.Eu zic ca e o idee buna a conducerii , mai ales ca e tanar si a avut performante.

be@
13th October 2005, 15:49
In primul rand, bine ai venit pe forum ,Baresi. /hello
In al doilea rand , ma bucur ca Bogdan Popa, un antrenor valoros, va lucra alaturi de Catalin Necula.Insa intrebarea mea este urmatoarea: se va ocupa si de copilasi, in continuare?


http://www.nationalfc.ro/gallery.php?ai=3111&st=0&filter=-1

Baresi
13th October 2005, 16:21
Multumesc,bine v-am gasit. Da ,el va face programu si toate celelalte insa va trimite pe cineva sa ii execute ordinele probabil.

Bancaru
13th October 2005, 16:55
L-am vazut pe tip in tribune. La tribuna I. Mereu mai sunt pe langa el si ceva copii, care i se adreseaza cu Domnu' profesor. Ma gandeam eu ca e de la noi, ca mereu e cu trening cu FCN. Bravo lui! Nu m-as supara ca la un moment dat sa fie propus la echipa mare daca va fi capabil. Castigul lui cel mare este acela ca multi oamnei nu il vor uita. Va fi cel care "le-a pus ghetele in picioare". Sper ca dintre cei care mai scriu pe aici sau chiar cei care "misuna" la stadion in jurul lui Popa vor fi peste cativa ani in teren iar noi tot in tribune sa-i aplaudam. Pentru ca noi vom fi mereu acolo. Asa pensionari...

miril
14th October 2005, 15:11
Baresi, imi pare bine ca ai intregit sectorul...progresist si ne-ai adus stiri bune, care dau spreante pentru viitorul...progresist, al clubului. Multumim! Hai Progresul! Sa ne ajute Dumnezeu!

Bancaru
14th October 2005, 17:04
Oare mai vine...? Ni-l ia Poli? Baresi, vrei la Poli? Ma scuzi ca sunt asa direct, dar dragostea pentru club se cultiva de mic. Sa nu uiti de unde pleci. Niciodata!

Baresi
14th October 2005, 19:41
Bancarule ,amintirea primului contact cu mingea nu -l poate sterge nimic nici chiar banii(l-am avut la F.C. National/Progresul Bucuresti )

Bancaru
14th October 2005, 20:27
Bravo! Asa sa fie. Cu atat mai mult cu cat noua conducere a declarat ca vrea sa va creasca bine pentru clubul asta. Ai un mare noroc, sa stii. Poate ai aflat, daca nu cu siguranta o s-o faci, dar ai inceput la un club care a dat multi sportivi si fotbalisti de rasa. Speram sa ajungi si tu unul.
Poate o sa ne povestesti si noua cum ai ajuns la National. De ce ai ales clubul asta?

Platanu
14th October 2005, 20:28
La tineret o avea copii buni,dar la echipa mare daca nu are cu cine sa faca performanta,degeaba.Pana cresc juniorii va mai trece ceva timp.

Baresi
16th October 2005, 08:22
Bancaru:Pai , ca sa iti spun sincer la F.C National se joaca pe valoare nu pe pile sau banii iar sansele de a fi promovat la echipa mare sunt de zeci de mii de ori mai mari ca la alte cluburi.Plus ca nu suport marile cluburi bucurestene mai ales din cauza faptului ca ele cumpara si nu promoveaza jucatori din propria pepiniera.

miril
16th October 2005, 10:15
Baresi, la noi au crescut si/sau afirmat nume mari ale fotbalului romanesc ca Mateianu, Mandru, Oaida, Dinulescu, Soare, Taralunga, Dudu, Beldeanu, regretatul Viorel Nastase, Marcel Raducanu (a crescut la noi pana la 13 ani), Dumitriu IV, Tanasescu, Kassay, Mircea Sandu (era rezerva lui Nastase, iar Dudu juca fundas central la noi, asa de mare era concurenta in atac), Dragnea, Ciubotariu, Miu, Galca (ce-i drept de afirmat s-a afirmat la Arges inainte de a ajunge la Steaua, dar a crescut in cartier si are o vila pe Lister), ca si mai noii afirmati, pe care-i stii si tu bine, cei de la Timisoara, printre altii. Chiar si Gino Iorgulescu si-a facut debutul in divizia A la noi, in turul 76-77, jucand tot campionatul acela. Sa nu mai vorbesc si de fotbalistii reciclati la noi, ajunsi la Nationala, vezi Vintila, Fl. Moldovan sau australienii care acum sunt curtati de echipele mari din Anglia si Olanda, ca si Mitrovici, bosniacul. Acum trebuie sa facem pasul de la rampa de lansare la o echipa care castiga trofee majore cu jucatorii crescuti in pepiniera proprie sau lansati de club. Tu ai putea fii unul dintre ei. Succes!

Baresi
16th October 2005, 14:39
Da . Nu pot sa fiu ipocrit sa spun ca stiam ca toti fostbalisti enumerati mai sus au jucat la Progresul dar ii stiam pe cei mai multi dintre ei.Si iti multumesc ca m-ai informat si sper ca impreuna cu colegii mei sa ajungem sa jucam la echipa mare a Nationalului si sa obtinem trofee , iar voi sa fiti in tribuna si sa va bucurati .Ar fi extraordinar!Doamne Ajuta!

miril
16th October 2005, 14:52
Asa zic si eu, Doamne ajuta! Istoria ne da dreptul sa avem parte si de...soare in Parcul cu Platani! HAI PROGRESUL!

be@
12th November 2005, 13:02
Miril: M-ai rugat sa iti dau nishte informatii despre Bogdan Popa (antrenor interimar alaturi de Catalin Necula).

Baresi, care mai e situatia lui Bogdan Popa, acum cu noile schimbari?

Bancaru
12th November 2005, 17:18
Be@, tu ce crezi? Care crezi ca e situatia lui? Eu cred ca s-a intors la juniorii lui. Asa ar fi normal. Sper sa nu plece. Face treaba buna. Sa stii ca pe antrenorul care te-a luat de mic nu il uiti niciodata. Ca pe invatator. Restul ii mai uiti, parca. Dar asta...

Baresi
12th November 2005, 19:36
nu,el mai e la echipa mare da la ce magarii s-au facut acolo.....oriqum se ocupa la fel de bine de noi!!!

Bancaru
15th November 2005, 17:49
Baresi, eu cred ca Bogdan Popa ar trebui sa-si continue munca la juniori. A facut treaba buna acolo si pare sa fie omul cel mai potrivit. De ce s-ar incapatana, sa zicem, sa ramana la echipa mare si sa fie undeva pe locurile de mijloc, cand poate creste copii cu viitor? Eu asa gandesc.
Cat despre magariile de la club sper ca vei reveni la sentimente mai bune, ca si aia vor binele clubului. Poate nu asa de rau ca noi.
Oricum, te mai asteptam cu noutati.