PDA

View Full Version : Universitatea - Petrolul



EDMOND_
12th October 2005, 09:37
Este un meci important pentru echipa noastra in care nu vad alt rezultat decat victoria Universitatii. Cred ca va fi un joc mai usor decat cel cu Unirea Urziceni chiar daca este considerat derbiul seriei.
Rachita a prins curaj dupa recentul esec al echipei noastre (" Se poate castiga in Banie" ) si va incerca, se pare, aceeasi partitura ca echipa din Urziceni: aparare aglomerata cu mingi aruncate inainte , spre varfuri, poate, poate o iesi ceva. E singurul mod in care poate spera ceva, pentru ca ultima deplasare, de la Intergaz, a aratat ca echipa din Ploiesti nu are consistenta in joc si nici agresivitatea pe care ar trebui sa o aiba o candidata la promovare.
De parte cealalta Universitatea , chiar fara Stinga si Ionescu a contabilizat foarte multe ocazii mari , insa a fost un meci din acelea despre care se spune ca "mingea nu a vrut sa intre in poarta".
Chiar daca Stinga este indisponibil, nu cred ca se poate intimpla un nou meci in care sa nu inscriem. Reintra copilul de 17 ani, Ionescu, speranta Universitatii ( care a inscris un gol absolut fabulos in cupa, in meciul cu CFR) iar lotul ( cu exceptia de care am vorbit) este valid. Inclusiv Saceanu care a fost recuperat ieri.

Petrolul a intrat pentru prima data in cantonament trei zile si se pare ca jucatorii vor juca pe o prima record pentru acest sezon!
Universitatea pregateste cu multa atentie acest meci. Stinga a revenit la cele doua antrenamente zilnice ( dupa ce saptamana trecuta a facut unul singur) si l-a readus in lot pe Valerian Girla ( care a ispasit pedeapsa data de club - o luna suspendare).

Se anunta un meci "tare" si probabil va fi o mare afluenta de spectatori, chiar daca TV Sport va transmite partida vineri seara , incepand cu ora 19.00.
Pronosticul meu: 2 - 0 ... si astfel va incepe o noua serie de jocuri fara infringere pana , probabil , undeva in decembrie. ( oricum pana dupa meciul de cupa cu National :D )

bogho
12th October 2005, 12:57
O sa fie un meci destul de greu.
De cand a venit Rachita la ei au inceput sa miste cate ceva prin teren, dar echipa Universitatii e clar mai buna decat cea a Petrolului.
Daca reusim sa il anihilam pe Costel Ilie, nu ar trebui sa avem probleme in meciul asta.

bogho
12th October 2005, 13:46
Cele doua echipe vor fi arbitrate de Alexandru Tudor din Bucuresti, la centru, ajutat de catre Daniel Burloiu din Galati si Daniel Dumitrescu din Pitesti, la linii.
Observatori pentru aceasta partida vor fi Ion Marginean din Alba Iulia si Mircea Salomir din Cluj Napoca

Leo_
12th October 2005, 16:02
Meci tare, dar raman la parerea ca doar pe hartie...in teren nu vom avea probleme. Meciul cu Urziceniul a fost o intamplare. Sunt convins ca baietii se vor mobiliza pentru acest meci ca sa spulbere orice carcoteli...

Pacala
12th October 2005, 18:47
burloiu tusier ? :o:

stefanm14
12th October 2005, 20:33
e daniel burloiu, fratesu :)

spinU
12th October 2005, 21:30
trebuie sa invingem!!!altfel parcursul bun de pana acum nu mai are aproape nici o valoare si trebuie sa o luam de la capat...

inter
12th October 2005, 21:33
neaparat sa batem ...

Zebrone
12th October 2005, 22:08
sper sa ii batem cu ceasu' de la gara pe gazari :ok:

U1
12th October 2005, 22:13
Un meci de 6 puncte. Trebuie sa jucam pe cartea atacului pentru ca Petrolul are o aparare slaba. Meciul se va juca dupa parerea mea in prima jumatate de ora.
Scor 3:0

Zebrone
12th October 2005, 22:29
din partea mea poa' sa fie si 1-0 in minutul 95 :ok:

ASP
13th October 2005, 12:15
tudor ne arbitreaza????? burloiu la tusa?????? o sa fie meci de infarct. tudore poate te mananca in ... ca stam cu tzepele pregatite.
la ora 17:30 sunt pe stadion la stema.

Mario Di Lazi
13th October 2005, 14:47
Indiferent de rezultatul meciului dintre U si Petrolul, in avantaj o sa fie CSM.

ps. alpi ... n-am stiut ca esti suporterul lui U. Oricum noi vorbim pe Italia.

EDMOND_
13th October 2005, 16:27
La conferinta de presa de astazi Ovidiu Stinga a spus ca nu il intereseaza echipa cu care joaca." Noi trebuie sa ne facem jocul obisnuit si doar nesansa ( cum a fost cu Unirea ) ne poate facem sa pierdem acest joc".

Au mai participat jucatorii Josh Mitchell si Andrei Ionescu.
Vestea buna este ca exista posibilitatea ca Ovidiu Stinga sa se refaca pana la meciul cu FC National in cupa.

N0_NaM3
13th October 2005, 17:10
Asta e echipa la voi ma` ?...in cea mai mare majoritate fosta Caracal...eu zic ca degeaba va faceti sperante ptr ca o sa pierdeti...oricum voi nu cashtigati pe teren...toata lumea shtie ca da mititelu cu banii ca sa cashtige Shtiinta....

inter
13th October 2005, 17:13
nonam3 ... parca ai fi tropeta lui bercea!
altceva mai stii? sau vrei sa ne stresezi cu aberatiile tale! scuteste-ne!
du-te pe threadul echipei favorite si fa valuri acolo ...

EDMOND_
13th October 2005, 19:38
Asta e echipa la voi ma` ?...in cea mai mare majoritate fosta Caracal...eu zic ca degeaba va faceti sperante ptr ca o sa pierdeti...oricum voi nu cashtigati pe teren...toata lumea shtie ca da mititelu cu banii ca sa cashtige Shtiinta....



Oi fi si tu cine stie ce ultras si nu am auzit noi de tine... Cu ocazia asta uite ca aflaram ca Mititelu are bani sa-i intoarca cu furca...:D
Probabil ca nu te duci la meciurile Petrolului ... pai voi nu ati fost in stare sa castigati la Intergaz, una din ultimile clasate in grupa.... despre ce naiba vorbim atunci?
Du-te la un film mai bine ca habar nu ai despre ce vorbesti...

inter
13th October 2005, 22:22
voievoade ignora-i ca sunt copii de casa ai "cainilor rosii", chestia tare e ca isi spun "lupi galbeni":D:D

EDMOND_
13th October 2005, 22:46
Uite Rachita....pleca de al Ploiesti ca sa doarma in Pitesti!! Cica nu cazeaza echipa in Craiova ca ii este frica de fanii olteni...:D :D

sonty
14th October 2005, 08:26
pana la urma e vorba de acelasi rachita care acum un an baga mingi in poarta craiovei dand pe langa minge sau cazand in fund ca plozii de 2 ani? si-o fi facut si echipa "dupa chipul si asemanarea lui"? de suporterii olteni ii era frica fiindca i-ar submina autoritatea venind cu afise cu el in fund pe oblemenco? sau cu stirea cand a fost dat afara? sa fim seriosi. daca vor fanii sa-i faca vreo bucurie il asteapta si pe drum la popas nu trebuie musai sa-l caute la hotel.

EDMOND_
14th October 2005, 11:08
Asta e echipa la voi ma` ?...in cea mai mare majoritate fosta Caracal...eu zic ca degeaba va faceti sperante ptr ca o sa pierdeti...oricum voi nu cashtigati pe teren...toata lumea shtie ca da mititelu cu banii ca sa cashtige Shtiinta....

Ia zi mah "supermoderatorule" ce deosebire este intre mesajul asta de sus si urmatorul pus de inter.:
"nonam3 ... parca ai fi tropeta lui bercea!
altceva mai stii? sau vrei sa ne stresezi cu aberatiile tale! scuteste-ne!
du-te pe threadul echipei favorite si fa valuri acolo ..."

De ce unul este on topic si unul este off topic ?
Este cursul normal al discutiei , sunt "intepaturi normale" , ori le stergi ori le lasi pe amandoua....
Si hotaram noi asta, atat timp cat suntem moderatori. Tu te bagi in seama doar daca nu ne facem treaba. Sau nu ai dormit bine azi noapte!?

Darkslowstar
14th October 2005, 11:54
Si uitasem ca Rachita a plecat (si) de la voi pe usa din dos :D. Pe cat punem pariu ca o sa traga si autobuzul pe linia portii? :D

EDMOND_
14th October 2005, 13:59
In Craiova a plouat destul de consistent in cursul noptii si in aceasta dimineata, insa in jurul orei 12.00 ploaia s-a oprit si a aparut chiar soarele. Vremea este insa schimbatoare si nu se stie ce se va intimpla la ora meciului.
In mod sigur nu vor fi probleme cu gazonul stadionului Ion Oblemenco..

@Dark, Da, Rachita a fost unul din cei care ne-au ajutat sa ajungem aici unde suntem acum. A fost lipsa de inspiratie a lui Badea care l-a titularizat pe Rachita in meciul ala cu FC Arges jucat la Valcea. A jucat dezastros... si a contribuit decisiv la marcarea golurilor de catre pitesteni. A facut acelasi lucru si in meciul de cupa .a Constanta , cand am pierdut cu 1 - 0.
Rachita a ales sa continue, nu a stiut sa se retraga in mod onorabil.
Cred ca va avea parte de o primire foarte "calduroasa" in Banie!

Che Guevara
14th October 2005, 14:14
Dupa meciurile de ras pe care le-a facut la Craiova am discutat cu Rachita si l-am intrebat de ce nu se implica in jocul echipei. Mi-a zis ca e si el la inceput si tot felul de minciuni...

De parca ar fi avut 18 ani si debuta in fotbal la Craiova. I-am adus aminte cand a fost eliminat intr-un meci al Stelei si l-a urmarit pe Catalin Haldan pe tunelul catre vestiare unde l-a altoit taraneste asa cum stie numai el sa o faca. A zis ca atunci era la Steaua si avea curaj la Craiova nu poate sa faca asta. Cu asta cred ca am spus multe... Abia l-astept deseara!

EDMOND_
14th October 2005, 16:07
Din pacate , in urma cu putin timp am avut parte de o noua repriza de ploaie. destul de violenta. Vremea este destul de instabila si probabil ploaia, frigul si televizarea meciului vor face ca multi posibili spectatori sa ramana acasa la ora meciului.
Vremea urata va avantaja , in mod sigur, echipa care se va apara si va inchide jocul, nu pe cea care va construi.... Ideea este ca exista posibilitatea sa nu avem parte de prea mult fotbal in aceasta seara...
Pentru cei care nu pot viziona meciul al TV veti gasi un live pe site ul gruppo-maxima dar probabil ca si ziarele de sport vor prelua informatiile oferite de TV Sport ...

inter
14th October 2005, 17:29
voievoade sa-mi dai tel. la fiecare gol :D:D

iuliene esti stresat?calmeazate ... ca vb. la 6.30

virus alb-albas
14th October 2005, 19:07
din surse sigure, aflate pe stadion, va informam ca galeria petrolului numara ... 2 (doua) persoane, pazite de vreo 6 jandarmi... :evil:

Adrian
14th October 2005, 19:14
unde pot sa ascult meciul? sau sa il urmaresc faza cu faza?

virus alb-albas
14th October 2005, 19:16
www.gruppo-maxima.ro

Adrian
14th October 2005, 19:17
multumesc

Zorro
14th October 2005, 19:30
Forza Petrolul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Forza Petrolul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Forza Petrolul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Forza Petrolul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Forza Petrolul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!va astept la Ploiesti sa mor daca mai plecatzi acasa de aici :))

spinU
14th October 2005, 19:34
goooooooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllll llllllllllllllll!!! ciuca

desdemona
14th October 2005, 20:05
din surse sigure, aflate pe stadion, va informam ca galeria petrolului numara ... 2 (doua) persoane, pazite de vreo 6 jandarmi... :evil:
I-am vazut la TV.. se inmultisera ma :D Cred ca li se alaturasera si jandarmii :rolleyes:

kykez
14th October 2005, 20:42
20:40 Este, în sfârşit , 2-0. Bravo ! Am avut emoţii.

20:57. Gata ! I-am bătut cu 2-1. Bine că s-a terminat. M-au dezamăgit suporterii. O să-i coste. Bani sau suspendare

spinU
14th October 2005, 21:23
nu stiu daca dupa meciul asta mai contesta cineva promovarea craiovei...intr-un meci in care scorul nu reflecta nici pe departe ceea ce s-a intamplat pe teren,diferenta de scor putand fi mai mare.
bravo baieti!ati demonstrat ca infrangerea din meciul cu urziceniul a fost un accident nefericit...

Pacala
14th October 2005, 21:33
scorul este minicons, raportul de forte din teren a fost net superior Universitatii Craiova, pacat ca nu s-a termina 3-0
dar e bine si asa pentru ca s-a refacut diferenta , gazarii au nevoie sa castige 7 puncte in plus desi repet, trebuia sa fie 9 p ...de fapt aia este adevarata diferenta intre cele doua echipe dupa rezultatele din teren in acest an

Si apropo de chestiile alea ca vin ploiestenii vin multi bla bla..au fost cateva zeci de suporteri
si n-ati facut altceva decat sa ne injurati in cateva randuri si sa rupeti niste scaune..... 60-70 de negri intre 25 000 de olteni

ar fi o rusine sa prinda ga(o)zarii barajul. Sper ca Valcea sa termine pe doi , poate ar trebui sa le dam si ajutor in retur ca sint olteni numai sa le retezam orice sansa de baraj petrolistilor si sa nu termine mai sus de locul 3 sau 4.

Hai Craiova!

virus alb-albas
14th October 2005, 21:56
ca sa respectam adevarul, din ce am vazut la tv si ni s-a comunicat si de la fata locului, au fost cam 200-250 suporteri petrolisti... au ajuns cam prin min.20..... oricum, net inferiori, ca de altfel si petrolul in fata Stiintei :ok:

dragosblue
14th October 2005, 22:01
Bravo Stiinta si suporterilor acestei minunate echipe !/hello /hello :ok:

inter
14th October 2005, 22:19
victorie mult mai clara decat o arata scorul ... Felicitari Echipei!

Bals
14th October 2005, 22:30
Forza Petrolul ...va astept la Ploiesti sa morai grija ce iti doresti :evil: ia-o usurel ca patesti ceva :D

n-aveti echipa, n-aveti valoare, doar aere si miros de gaz
Universitatea Craiova a ratat imens , putea fi un scor de maidan, cine vede scorul fara sa fi vazut meciul, poate isi inchipuie ca o fi fost meci strans de asta mi-e putin necaz de scorul asta mic, chiar daca am castigat 3 puncte importante.
se strang 25 000 de spectatori in tot anul asta pe stadionul vostru? eu nu cred.

noi nu am murit
14th October 2005, 23:56
petrolistilor, nu stiu de ce nu va vedeti de treaba voastra...ok.va sustineti echipa in B asa cum o sustinem si noi ...dar daca pierzi de ce nu sti sa recunosti ?????...sau poate cumva cehii au dat o spaga finlandei sa se lase batuti ???? daca ai vazut meciul nu ti/a fost clar ca am fost superiori ??? sunteti absurzi pe net asa cum ati fost si in teren...imi pare rau, dar asta este realitatea...

Che Guevara
15th October 2005, 01:15
Au mai fost si alti adversari care au intrat pe forumul asta inainte de meciuri. Cu toti sa intamplat ca in poezia lui Eminescu: "Cum venira se facura toti o apa si-un pamant..." Cred ca genialul Eminescu stia el de ce a folosit perfectul simplu aici, desi era moldovean saracul...

Vin toti si se umfla in pene. Pe urma pune copilul nostru piciorul pe minge ii insira pe toti ca pe margele si-i trimite pe fiecare de unde au venit (sau la origini, daca preferati). /hello

Ravelly
15th October 2005, 01:43
La naiba...inca un "blat"!:evil:
Felicitari Stiinta!

Pacala
15th October 2005, 03:11
al 11 -lea din 12 meciuri........pacat de urziceni
dar asta e.....oricum petrolul n-are fata nici de baraj ...

Forza Stiinta!

Zebrone
15th October 2005, 13:37
nu ii inteleg pe suporteri, s-au saturat de oblemenco? :mda:

EDMOND_
15th October 2005, 19:23
Am sa spun mai traziu parerea mea despre meci! Si poate maine voi pune si niste fotografii!

Legat de incidentele dintre suporteri... Galeria Petrolului ( care a ajuns cam in minutul 20, destul de agitata ) a provocat permanent pe stadionul Ion Oblemenco. Din primul minut in care au intrat pe stadion pana la sfarsitul primei reprize .... au strigat indecent au balacarit echipa si suporterii Universitatii minut cu minut. Trebuia mentionat ca in prima repriza galeria Universitatii nu le-a dat nici o atentie si ce a urmat s-a intimplat doar pentru ca arbitrul partidei si observatorul nu au respectat indicatiile existente. Meciul trebuia intrerupt si galeria Petrolului evacuata de pe stadion.
Pentru multi este inexplicabil de ce nu s-a intimplat asta.... si nu vreau sa fac deocamdata presupuneri desi anumite elemente m-au pus pe ganduri....
Repet, nu ar fi avut loc nici un fel de incidente daca cei in masura actionau atunci cand ar fi fost necesar.

Ravelly
16th October 2005, 03:27
Din pacate fenomenul ia o amploare nedorita si sigur se va suspenda stadionul. Inteleg fanatismul dar el cred ca trebuie sa aibe anumite limite care sa nu afecteze echipa in primul rand caci ea este cea care pierde un sprijin de multe ori este hotarator:spectatorul. Din pacate Edmond (poate am fost dezinformat gresit din presa) incidente au avut loc si intre suporterii Craiovei si asta spune multe din pacate. Ar mai fi multe de spus dar din pacate cuvintele nu prea ajuta la nimic si mai mult va puteti exprima voi cei care ati fost prezenti pe stadion.

Puc
16th October 2005, 06:30
Felicitãri Stiinta pt victoria cu Petrolul !! Ne îndreptãm cu pasi rapizi spre "A" , :) . Încerc sã nu vãd incidentele petrecute ,urãsc violenta ... Apropo' , Che Guevara a apãrut intr-un articol pe site-ul gazetei sporturilor.Observ cã suntem urmãriti pe forumuri,ce chestie ,( sau poate cã eu n-am scãpat de obsesia securitãtii ,hehehe).

Pacala
16th October 2005, 07:12
sau poate n-au scaptat ziaristii de metodele lor....cauta informatii ziarstii si cum de la fata locului nu sint capabili....

Maximus
16th October 2005, 10:37
Oltenii sunt urmariti peste tot pentru ca au ce arata. Au inima, au trairi, au viata. Si viata, asa cum e ea, este spectaculoasa. asta-i motivul pentru care suntem urmariti si invidiati! sa fiti mindrii ca nu suntem morti ca altii. si sa fiti convinsi ca din inimile noastre se va naste o noua mare echipa!

EDMOND_
16th October 2005, 10:40
Din pacate fenomenul ia o amploare nedorita si sigur se va suspenda stadionul. Inteleg fanatismul dar el cred ca trebuie sa aibe anumite limite care sa nu afecteze echipa in primul rand caci ea este cea care pierde un sprijin de multe ori este hotarator:spectatorul. Din pacate Edmond (poate am fost dezinformat gresit din presa) incidente au avut loc si intre suporterii Craiovei si asta spune multe din pacate. Ar mai fi multe de spus dar din pacate cuvintele nu prea ajuta la nimic si mai mult va puteti exprima voi cei care ati fost prezenti pe stadion.


Nu, nu au fost incidente intre suporterii nostri. Nu stiu ce ziar a scris asta (probabil gsp) dar sunt doar baliverne. A fost un moment in care o parte din cei de la tribuna II au dezaprobat actiunea celor de la peluza, insa totul s-a limitat doar la fluieraturi. Trebuie spus ca , in prima repriza, galeria noastra nu a raspuns in nici un fel, provocarilor suporterilor "petrolisti". Acestia insa au depasit orice limita.

inter
16th October 2005, 10:44
ce faci mey "shinn fein" ? :D:D revenisi? ce te invatara aia din IRA? :P

de mult gsp nu mai scrie nimic... adevarat despre noi ... si continuand asa , vor avea parte de retururi masive din Oltenia!::D:D

stefanm14
16th October 2005, 10:47
sper ca nu o sa fie suspendat terenu din cauza unor asa-zisi "ultrasi", care nu au facut decat sa strige tot meciul "la olteni .... la olteni "

Maximus
16th October 2005, 10:59
ce faci mey "shinn fein" ? :D:D revenisi? ce te invatara aia din IRA? :P

de mult gsp nu mai scrie nimic... adevarat despre noi ... si continuand asa , vor avea parte de retururi masive din Oltenia!::D:D

Sal patroane! venii sa-i vad p'astia mici cum urca spre A ca legiunile romane! sa moara de necaz stim noi cine!

BornWild
16th October 2005, 16:08
Ia taceti ba ca asta fu iaz blat:cool:

ASP
16th October 2005, 16:43
am fost la meci si am stat chiar in peluza unde au avut loc incidentele.
Suporterii Petrolului de cand au intrat in stadion nu au stiut decat sa provoace si sa jigneasca.. nimeni nu i-a bagat in seama in prima repriza dar in pauza au venit foarte aproape de gardul ala care ii desparte de noi si au inceput sa injure spectatorii din apropiere. JANDARMII NU AU FACUT NIMICstateau si se uitau .
galeria noastra a venit si a incercat sa intre peste "petrolisti" care subit s-au inmuiat si trei sferturi din ei au fugit sus la intrarea in tarcul oaspetilor rupand si aruncand cu scaune. (pana atunci nu fusese aruncat nici un scaun de catre suporterii Craiovei). s-au trezit si jandarmii care au inceput sa dea la intamplare cu ****nele ceea ce a dus la revolta generala a spectatorilor impotriva jandarmilor. chestia e ca jandarmii au iesit cei mai sifonati. batuti din toate partile nu mai stiau pe unde sa fuga. toata cafteala a durat 20 de minute (din care 15 in pauza). asta a fost tot. CINE A ZIS CA SUPORTERII CRAIOVEI S-AU BATUT INTRE EI MINTE SI O FACE INTETIONAT PENTRU CA ASA CEVA NU S-A INTAMPLAT. noi nu suntem fraierii aia de la s&d sa ne batem intre noi. nimeni nu poate sa ne distruga unitatea.
HAI CRAIOVA!

Pacala
17th October 2005, 00:20
faza cea mai ridicola este aia cu invetarea incindentelor intre suporterii craioevei :lol: nu stiu de unde au mai scos-o si pe asta..nu au fost nici un fel de incident intre ei...e de ajuns ca un nebun din tv sau gs sa inteleaga gresit sau sa procesez cu neuronul obosit si apar stiri fantasmagorice, care n-au nici cea mai mica legatura cu realitatea , iti faci cruce cand ii auzi ,Doamneee!

Che Guevara
17th October 2005, 01:51
Adevarul este ca jandarmii au fost de toata jena la acest meci. Pur si simplu au luat bani degeaba de la club. :degete: Daca interveneau la timp si evacuau galeria petrolista nu s-ar mai fi ajuns aici.

EDMOND_
17th October 2005, 01:56
Nu cred ca jandarmii nu au dreptul sa evacueze galeria..o pot face doar la cererea observatorului federal sau a arbitrului intilnirii.

Che Guevara
17th October 2005, 02:01
Chiar daca nu ii evacuau puteau sa ii mai tempereze pe ploiesteni. Nu ai vazut ca in presa de astazi aia spun ca la Craiova jandarmii sunt niste carpe?

Cra10veanu
17th October 2005, 02:36
am vazut cum isi furau jandarmii scaune in cap, a fost comic :D

Rossi
17th October 2005, 05:30
Mititelu:,,Craiova a fost 2 clase peste Petrolu''
nu mi sa parut deloc asa ...am vazut a 2-ua repriza la Tv ... au jucat mai bine si au meritat victoria .... dar pana la 2 clase peste ....mai e ...
oricum ...felicitari pt victorie



ps:,,Cea mai proasta meserie este la Jandarmerie'' ...mda ... La toate meciurile jandarmii isi fac de cap ...
Nu inteleg de ce cluburile nu iau o atitudine impotriva abuzurilor facute de jandarmi

wsk
17th October 2005, 16:13
Mititelu:,,Craiova a fost 2 clase peste Petrolu''
nu mi sa parut deloc asa ...am vazut a 2-ua repriza la Tv ... au jucat mai bine si au meritat victoria .... dar pana la 2 clase peste ....mai e ...
oricum ...felicitari pt victorie



ps:,,Cea mai proasta meserie este la Jandarmerie'' ...mda ... La toate meciurile jandarmii isi fac de cap ...
Nu inteleg de ce cluburile nu iau o atitudine impotriva abuzurilor facute de jandarmi


nu cred ca jandarmii au facut vreun abuz la meciul asta !! Baietzii au incercat sa restabileasca ordinea si sa ii protejeze pe fanii ploiesteni !
Un lucru pozitiv faptul ca in Peluza Sud au fost trimisi decat cativa jandarmi + un colonel ! Prin acesta metoda s-au evitat scandalurile dintre ultrasi si fortele de ordine in momentul inscrierii unui gol ... :P

dupa micul scandal intre jandarmi si ultrasii craioveni , in Peluza Sud si-a facut aparitia un alt colonel care a facut un apel destul de amuzant : "ne lipseste o casca , va rog frumos sa ne-o inapoiati" :D

Che Guevara
18th October 2005, 14:37
La acest meci jandarmii chiar nu si-au facut datoria. Trebuiau sa evacueze galeria Petrolului de la inceput. Cum au inceput sa arunce cu scaune ploiestenii trebuiau evacuati. Nu s-ar mai fi ajuns acum la suspendari si chestii de genul asta.