PDA

View Full Version : Adevaratul "rege" al stelistilor se intoarce ?



SORENSEN
11th October 2005, 15:15
"Lăcă preşedinte?
Adrian Florea, Dan Udrea


Acum două săptămīni, organigrama Stelei a suferit modificări importante la vīrf. Astfel, MM Stoica, fost preşedinte executiv, a devenit manager general, iar Valeriu Argăseală, care ocupa postul de director executiv, urma să preia atribuţiile lui MM. Ieri, Gigi Becali a dezvăluit īnsă că vrea să facă o mutare-bombă.

"I-am propus lui Lăcătuş postul de preşedinte după ce Argăseală a refuzat. Marius a spus că se gīndeşte şi īmi va da un răspuns. Astfel o să dovedesc că nu este adevărat că eu nu īl doresc pe Lăcătuş īn Ghencea", a spus Becali. Revenit īn ţară din Italia, unde a participat la nunta lui Mutu, "Fiara" a comentat aseară: "Este adevărat că domnul Becali m-a sunat. O să am o īntīlnire cu dīnsul pentru a vedea mai exact despre ce este vorba".

Lăcătuş (41 de ani) a fost la un pas să revină la Steaua īn vara lui 2004 ca antrenor, dar a pierdut īn faţa lui Walter Zenga, ales prin vot de jucători.


Lăcătuş la Steaua
A jucat īn Ghencea 14 campionate, īn perioadele 1983-1990 şi 1993-1999
Meciuri / goluri la Steaua: 357 / 98
Palmares:
- Cupa Campionilor Europeni (1986)
- Supercupa Europei cu Steaua (1987)
- de 10 ori campion al Romāniei (1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998)
- 6 Cupe ale Romāniei (1985, 1987, 1989, 1996, 1997, 1999)
- Supercupa Romāniei (1994, 1995, 1998)" GSP

/hello /hello /hello
Pacat ca nu se pune problema ca antrenor dar e bine si ca presedinte .:ok:
Lacatus la Steaua/hello

uvictor
11th October 2005, 22:59
Mi se pare un super gest al lui Becali. Impreuna cu miscarea de a ceda actiunile nepotilor sai cred eu ca e foarte bine pt Steaua ca in cazul in care are probleme cu PNA, sa nu apara in 'fitzuici' ca Steaua e condusa de un puscarias, etc. Anyway, ati inteles ce vreau sa zic :D

SORENSEN
12th October 2005, 14:09
Azi am inteles ca se anunta oficial daca a acceptat.

G*S-S*SaKalu
13th October 2005, 05:28
Mi se pare un super gest al lui Becali. Impreuna cu miscarea de a ceda actiunile nepotilor sai cred eu ca e foarte bine pt Steaua ca in cazul in care are probleme cu PNA, sa nu apara in 'fitzuici' ca Steaua e condusa de un puscarias, etc. Anyway, ati inteles ce vreau sa zic :D
Ce gest de manjire a unui nume pe care oieru asta nici nu ar tre il pronunte...?

uvictor
13th October 2005, 09:29
Ce gest de manjire a unui nume pe care oieru asta nici nu ar tre il pronunte...?
Steaua sau Lacatus?

G*S-S*SaKalu
13th October 2005, 13:03
Steaua sau Lacatus?
Ma refeream Normal la LACATUS nu are ce cauta la STeaua in momentu defata ca pion al lu bECALi sa isi manjeasca Numele din cauza unui oIER...

Rossi
29th October 2005, 00:55
" ...Pe data de 5 mai 1999, Marius Lacatus, capitanul echipei Steaua Bucuresti, a fost suspendat pentru 15 meciuri pentru un FAULT CRIMINAL asupra lui Vasile Ardeleanu de la FCM Bacau.
In urma acestei intrari brutale, Vasile Ardeleanu a suferit dubla fractura de tibie si peroneu precum si ligamente rupte !!!!!!!!!!!!!!!

De remarcat ca aceasta a fost cea mai mare suspendare dictata de vreun for pentru un fotbalist in urma unui fault comis asupra unui adversar...

Marele antrenor Marius Lacatus ,care a activat ca antrenor la faimoasa Inter Gaz Bucuresti vorbeste despre funie ,in casa spanzuratului ... VUIAJICI , CAMACHO , ARDELEANU , GOICOECHEA ... pe Camacho l-ai scos din fotbal , Ardeleanu a stat pe tusa 1 an jumatate , iar ceilalti doi au fost scosi pe linie moarta de tine,papagal negru.....lacatus,zboara lacatus ! ... "

E BINE CA LUMEA SA NU UITE ACESTE LUCRURI ....

Dennis
29th October 2005, 01:08
Oh well, astai trecutul, el nu a venit la Steaua ca jucator, ci ca presedinte. Iar si el are tot dreptul sa vorbeasca de intrarea lui Rada asupra lui Radoi, pentru ca si altii au vorbit despre intrarile lui si inca vorbesc. Asa ca ciocu mic si lasati-l sa vorbeasca :P