PDA

View Full Version : Etapa 24 : Dinamo – FC Vaslui



Pages : [1] 2

delaparis
19th March 2007, 22:54
SAMBATA, 31.03.2007

Dinamo – FC Vaslui
ANTENA 1 20.45

discutii inainte si dupa meci aici.

crissis
19th March 2007, 23:16
La prima vedere meci de 1 .

YoYoyOi
19th March 2007, 23:17
doar la prima vedere :D

crissis
19th March 2007, 23:29
Cine stie poate vasluienii vor produce surpriza

Ess
19th March 2007, 23:31
pfff....meci de 2 solist :D:D:D
poate se trezesc si astia cand incep sa tremure pt titlu :mda:
daca va fii cazul...

YoYoyOi
19th March 2007, 23:32
inca nu tremura Ess :D

Sunchase
19th March 2007, 23:37
0-2. rednic isi da demisia.

e anul eventului :D

YoYoyOi
19th March 2007, 23:39
deja te intinzi:D

Loco
19th March 2007, 23:45
X si nimic mai mult

Balaci
19th March 2007, 23:50
0-2. rednic isi da demisia.

e anul eventului :D

:happy :happy :happy:lol: :lol: :lol:

Hard
20th March 2007, 00:03
2 solist !

Sergio_D
20th March 2007, 00:03
clar... :happy

mai degraba X :rolleyes:
Joaca bine Vasluiul :cool:

TaciAcolo
20th March 2007, 00:04
il iau ics 2:D la pariuri probabil si ocota imensa;)

flpetre8
20th March 2007, 01:42
Trebuie Neaparat Sa Batem. Joaca Ganea Si Sta Danciulescu.

Ammadeus
20th March 2007, 06:24
1-1 sau 1-2

Lauryca
20th March 2007, 07:41
Repetem suprpriza de anul trecut si relansam batalia pentru titlu.:yeah: :yeah:

osicioru
20th March 2007, 08:40
Vaslui,vaslui,vaslui,vaslui,echipa Momentului,se Poate Unde Exista Vointa,se Poate

Tyler Durden
20th March 2007, 09:04
sper la un x.

be@
20th March 2007, 13:31
Vasluieni, daca voi pierdeti la Dinamo, si noi ii batem acasa pe olteni, v-am ajuns la puncte. :D

TaciAcolo
20th March 2007, 13:32
SI MARMOTA ?...luati bataie amandoua :ras-plans:

florin_vs
20th March 2007, 17:43
sa nu luam bataie atat vreau :ok:

tattae
20th March 2007, 18:17
Vasluieni, daca voi pierdeti la Dinamo, si noi ii batem acasa pe olteni, v-am ajuns la puncte. :D

asta da realizare ...!

delaparis
20th March 2007, 20:06
La meciul asta va fi acelasi scor ca la Olanda - Romania :D

cip_81
20th March 2007, 20:33
Ce tot o dati cu meciul de anul trecut? Meciul de anul trecut a avut istoria lui, asta va avea istoria lui. Sa va anunt ca toate echipele care au scos punct(e) sezonul trecut in Stefan cel Mare, in acest sezon au plecat invinse. Asa se va intampla si cu Vasluiul.
Victorie clara pentru Dinamo...la vreo 2 goluri diferenta.

vlad1607
20th March 2007, 20:37
e pericol vine fc Vaslui ...castigam la 2 goluri diferenta fara prea multe emotii

tattae
20th March 2007, 21:09
Ce tot o dati cu meciul de anul trecut? Meciul de anul trecut a avut istoria lui, asta va avea istoria lui. Sa va anunt ca toate echipele care au scos punct(e) sezonul trecut in Stefan cel Mare, in acest sezon au plecat invinse. Asa se va intampla si cu Vasluiul.
Victorie clara pentru Dinamo...la vreo 2 goluri diferenta.

asa au zis si giulestenii ..! si , la ce fotbal jucati voi acuma , sigur o sa pierdeti puncte acasa !
PS: schimba`ti semnatura ..pari si tu mai valabil fara ea !!

Lauryca
20th March 2007, 21:13
e pericol vine fc Vaslui ...castigam la 2 goluri diferenta fara prea multe emotii
Vorbim dupa.:drak:

cif2004
20th March 2007, 21:54
pnm, ce-o fi o fi !!!

Zauri
20th March 2007, 21:54
X se termina

Elphax
21st March 2007, 03:18
in sfarsit mai castiga si dinamo, vaslui nu e foresta :D

tattae
21st March 2007, 08:17
in sfarsit mai castiga si dinamo, vaslui nu e foresta :D
pai da ..VASLUI nu e foresta (sa luam 4 goluri ...pana la pauza) !! o sa vedeti inca o surpriza ...de fapt , o sa fie ceva normal , ceva cu care trebuie sa va invatati de acum inainte . 12 ... !!!

Leo
21st March 2007, 08:31
DINAMO invinge fara probleme
scor 3 - 1

Luis Garcia10
21st March 2007, 19:08
Daca au ajuns sa le strige : Romania Steaua , Europa Steaua , Oriunde Steaua , Campionii din Ghencea si la MORENI..acolo unde se presupune ca sunt mult mai iubiti decat alte echipe , acolo unde au avut satelitu` inainte de 90 ...inseamna ca au ajuns rau de tot caini astia!

cip_81
21st March 2007, 20:36
A fost vorba de o mana de derbedei (vreo 150 la numar), care, la 5-0, si-au luat jucariile si au plecat, luand cu ei, totodata, si mirosul pestilential de branza si cacareze. Cat de jos si degradant poate fi sa strigi "Gigi Becali" la un meci al rivalei!!! Dar cum inteligenta nu a fost niciodata punctul forte la stelisti, atunci toate aceste fapte nu mai par chiar atat de deplasate.

Luis Garcia10
21st March 2007, 21:29
Stii care e culmea ... ca s-a strigat asta intr-un oras cunoscut ca unul de dinamovisti ... d-aia nici n-am calcat vreodata pe acolo desi e la 20 de km de Targoviste :rosu:

vlad1607
22nd March 2007, 08:24
pai o dovada mai buna ca aia era o adunatura de cretini e faptul ca acei ciumpalaci au sticat numele oierului penibil....dc atat ii duce capu pe retardatii aia ...

crissis
22nd March 2007, 12:10
DINAMO invinge fara probleme
scor 3 - 1

:mda: crezi . Un egal sau chiar victoria Vasluiului :ok:

cip_81
22nd March 2007, 15:48
Te-ai bagat si tu in seama...e optiunea lui, chiar simteai nevoia sa-l contrazici? Vrei sa strigam toti in cor victorie (sau egal) pentru Vaslui.
O sa le piara piuitul vasluienilor dupa meciul asta...vor fi adusi cu picioarele pe pamant.

vlad1607
22nd March 2007, 16:17
castiga Vasluiul cu 8-o sunteti multumiti stimabililor?

dardar_3
22nd March 2007, 16:34
Bate Dinamo!

Zauri
22nd March 2007, 17:30
Bate Vasluiul

Cipus
22nd March 2007, 17:36
egal, 1-1. Mi-as dori sa tremure putin si Dinamo sa-si dea seama ca lupta nu e incheiata. Chiar daca sunt convins ca in cele din urma titlul va merge in "groapa", Dinamo trebuie sa joace altceva decat ce joaca acum, pentru ca altfel vom avea o simpla participanta in CL care acumula 0 puncte in 6 meciuri. Vasluiul isi poate prelungi sirul meciurilor fara infrangere si sa devina revelatia campionatului

PENTRU_STEAUA
22nd March 2007, 18:26
Daca se joaca numai si numai pe teren, iar arbitrul va fi impartial, echipa MAI-ului nu va castiga nici acest meci.
Dinamo, fara ajutorul arbitrilor si fara aranjamente, este o echipa de doi bani.

danpuric78
22nd March 2007, 18:56
Daca au ajuns sa le strige : Romania Steaua , Europa Steaua , Oriunde Steaua , Campionii din Ghencea si la MORENI..acolo unde se presupune ca sunt mult mai iubiti decat alte echipe , acolo unde au avut satelitu` inainte de 90 ...inseamna ca au ajuns rau de tot caini astia!

Ai ceva impotriva libertatii de exprimare?
Adica de ce sa nu existe suporteri ai stelei la Moreni? de ce sa fie un oras dinamovist? Oamenii tin cu ce echipa le place. Ce daca unii zic Constanta e oras stelist, inseamna ca in constanta toata lumea e stelista? ca nu sunt si dinamovisti, faristi sau mai stiu eu ce.
Astea-s presupuneri fara fond.
eu mai degraba m-as preocupa de faptul ca in orasele inocente de provincie se propaga fenomene negative din capitala. Adica ce cautauacei 100 de insi la acel meci? Pana la urma ala a fost un specatocol, nu exista miza sportiva, pe ideea ca oamenii din moreni sa vada o echipa mare din capitala, care la randul ei tine sa-si promoveze imaginea.
Nu are legatura neaparat cu numele echipei, insa daca nu ti-place echipa caare vine, stai acasa nu te duci cu strigatul. Nu e nimic admirabil sau eroic in asta.

cip_81
22nd March 2007, 20:29
"Interesanta" teoria elaborata de pentru_steaua. Sa inteleg ca Dinamo nu poate castiga aceste meci doar prin forte proprii. Uite ca nu m-am gandit la asta...o sa stau sa meditez la ea, dar pana atunci iti pun o intrebare: cum naiba ai reusit sa-ti desfaci nodul de la camasa aia cu manecile lungi ce o porti pe tine, mai ales ca era legat la spate?

fcvs
23rd March 2007, 08:33
Ai ceva impotriva libertatii de exprimare?
Adica de ce sa nu existe suporteri ai stelei la Moreni? de ce sa fie un oras dinamovist? Oamenii tin cu ce echipa le place.
pai sa tina cu steaua!!! da` ce cautau la meciu` lu` dinamo (si mai aveau si materiale in culorile stelei)???

revenim la meciu` nostru. Dinamo nu e cu picioarele pe pamant, da` si vasluienii sunt destul de visatori. meci deschis oricarui rezultat!

osicioru
23rd March 2007, 08:55
:groggy: :headbang: asa vor face dinamovistii dupa meci.Dumnezeu sa le ajute.Nu trebuie sa mancam si noi un praznic?!!.
:yeah: FORTZA VASLUI

vlad1607
23rd March 2007, 09:35
praznic ati facut cand ati stat capra campionatu trecut cu steaua ciobanului : 0-4! in Stefan cel MAre veniti ca sa luati minim 2 goluri !

crissis
23rd March 2007, 09:39
in Stefan cel MAre veniti ca sa luati minim 2 goluri !

crezi ca se mai sperie cineva de dinamo la felul cum joaca ? Poate doar echipele din ligile inferioare cu care dinamo a facut spectacol de fiecare data cind a jucat :mda:
0-1 sau 0-0 :ok:

RAIKKONEN
23rd March 2007, 12:26
Bate Dinamo cu 1-0! desi au inceput penibil returul, jocul sa mai inbunatatit(si nu ma refer la panarama de meci de la moreni) + ca acum cred ca s-au mai trezit desi 14 pct e ff mult(fata de stoia si rapid,cfr nu se pune ca termina pe 4)! Daca joaca pustimea GANEA,ST.RADU,ROPOTAN,SCARLATACHE,MUSAT,LEMNARU,PU LHAC si ceilalti tineri facem spectacol 5-0! daca joaca N$D castigam CHINUIT cu 1-0!

osicioru
23rd March 2007, 13:22
praznic ati facut cand ati stat capra campionatu trecut cu steaua ciobanului : 0-4! in Stefan cel MAre veniti ca sa luati minim 2 goluri !
DINAMO=BLAT=PRAZNIC=0 PCTE LIGA CAMPINILOR=FACE TARA DE RAS
***

Zauri
23rd March 2007, 13:47
Intr-adevar la Dinamo apar noi talente gen Ganea, Lemnaru,Scarlatache.Problema e ca acesti copii nu prea au meciuri jucate in A.Spre deosebire de ei copii care joaca la Vaslui cum ar fi Andronic,Neagu ,Buhaescu au cateva meciuri in A.Ba mai mult daca imi amintesc acestia au batut Steaua si au facut egal cu Rapid in inferioritate numerica.De aceea cred afirmatia ca faceti 5-0 si spectacol nu prea sta in picioare.Merg mai mult pe un egal.Dezavantajul nostru e ca Rednic cunoaste pe majoritatea jucatorilor Vasluiului.

Ferko
23rd March 2007, 13:53
praznic ati facut cand ati stat capra campionatu trecut cu steaua ciobanului : 0-4! in Stefan cel MAre veniti ca sa luati minim 2 goluri !
DINAMO=BLAT=PRAZNIC=0 PCTE LIGA CAMPINILOR=FACE TARA DE RAS
***

Vezi că-ți dă mintea în clocot, nu te mai forța atât.

danpuric78
23rd March 2007, 14:10
Extrem de interesant meciul. Acum vom vedea planurile lui Porumboiu. De GG si steaua s-a lepadat, cu rapidul nu e, daca nu se da nici cu dinamo inseamna ca intr-adevar e independent si joaca foarte tare.

YoYoyOi
23rd March 2007, 14:51
anul asta poate :rolleyes:

chinezu
23rd March 2007, 15:22
Victorie fara probleme pt Dinamo. La Vs lipsesc 3 oameni de baza(gheorghiu,mardare si panait)

Lauryca
23rd March 2007, 22:11
Extrem de interesant meciul. Acum vom vedea planurile lui Porumboiu. De GG si steaua s-a lepadat, cu rapidul nu e, daca nu se da nici cu dinamo inseamna ca intr-adevar e independent si joaca foarte tare.
Pacat ca nu ti-ai dat seama pâna acum, dar asta a vrut tot timpul. Si chiar daca nu o sa castigam in fata lui Dinamo sa fii convins de ultima parte a afirmatiei tale.

danpuric78
23rd March 2007, 22:35
Pacat ca nu ti-ai dat seama pâna acum, dar asta a vrut tot timpul. Si chiar daca nu o sa castigam in fata lui Dinamo sa fii convins de ultima parte a afirmatiei tale.

Una e sa vrei si alta e sa poti. TOtusi, eu unul cred ca jocurile lui porumboiu nu sint chiar atat de simple si evidente.
Dupa mine, e clar cel mai tare om de fotbal din provincie, si daca previziunile din presa financiare nu sunt exagerate, ar putea deveni chiar cel mai bogat om din fotbalul romanesc in 5-10 ani.
Un caz extrem de interesat de vazut.

Luis Garcia10
23rd March 2007, 23:17
Vasluiul daca se pune pe 2 linii in fata portii lui Haisan .. va fi foarte greu de crezut sa scoata ceva :(

vlad1607
24th March 2007, 08:28
crezi ca se mai sperie cineva de dinamo la felul cum joaca ?


tocmai asta e ideea...dupa ultimele egaluri in care s-a vazut clar lipsa de concentrare datorata avandusului urias fata de pluton in meciul asta o sa fie intoarsa foaia si da..dam cel putin 2 Vasluiului ..fara sa primim :D

tattae
24th March 2007, 09:57
Vasluiul daca se pune pe 2 linii in fata portii lui Haisan .. va fi foarte greu de crezut sa scoata ceva :(

de vreo 3 - 4 etape ziceti vorbele astea ...este dinamo cu ceva peste rapid sau peste steaua la ora actuala ? .. nu este ! deci sanse avem ..chiar si la victorie , chiar daca ne lipsesc 3 titulari importanti . nu mai bateti tastatura degeaba nesstiind ce spuneti ..
PS: in afara de meciu` de la pitesti cand ne`am aparat tot meciu` , sa`mi spuneti si mie unde ati mai vazut un vaslui care se apara in 2 linii ...

vlad1607
24th March 2007, 15:27
TATAE STIM CU TOTZII CA VASLUIUL POATA SA BATA ROMA VALENCIA INTER BARCELONA ARSENAL SAU CHELSEA...DAr NE MaI SI TREZIM LA REALITATE DIN CAND IN CAND :D :drak:

DINAMO _Vaslui : 2-0 :ok:

Sezione
24th March 2007, 16:52
Depinde ..de cum joaca Dinamo... Cum a jucat cu noi sau cu UTA .... IN primul caz 1 solist ... iN al doilea x.

Zauri
24th March 2007, 17:09
TATAE STIM CU TOTZII CA VASLUIUL POATA SA BATA ROMA VALENCIA INTER BARCELONA ARSENAL SAU CHELSEA...DAr NE MaI SI TREZIM LA REALITATE DIN CAND IN CAND :D :drak:

DINAMO _Vaslui : 2-0 :ok:


Ce tare esti!!!:happy Ce glume ai! :happy Genial:happy

brandacadabra
24th March 2007, 17:42
tonul la glume e dat de suporterii vasluieni care sunt mult prea optimisti si viseaza cai galbeni verzi pe pereti :D

Zauri
24th March 2007, 18:09
Ambramburico ai dreptate .In numele suporterilor vasluieni optimisti imi cer scuze.Ce sa facem... mai visam si noi din cand in cand..

tattae
24th March 2007, 18:14
TATAE STIM CU TOTZII CA VASLUIUL POATA SA BATA ROMA VALENCIA INTER BARCELONA ARSENAL SAU CHELSEA...DAr NE MaI SI TREZIM LA REALITATE DIN CAND IN CAND :D :drak:

DINAMO _Vaslui : 2-0 :ok:

ai incercat sa faci caterinca ? esti fantastic ..
PS: nu`ti sta bine in postura de glumet ;)

vlad1607
24th March 2007, 18:24
stimate doru octavian dumitru iertare pt ca a mea glumita nu se ridica pe cele mai inalte culmi al dealului Copou (din Vs nu Iasi ) si la nevelul maxim de inteligenta nativa ce salasluieste in a dumneavoastra cut ie craniana...hai sa o lasam balta dc nu esti de acord cu o parere nu tre sa dai cu bata...tu zici ca paote bateti eu zic ca paote nu ( fiecare are niste argumente ) e parerea ta si o respect nu inseamna ca tre sa fiu si de acord cu ea....in conditii normale DINAMO castiga...nu imi zi ca nu exista diferenta de valoare intre noi si voi ca se blocheaza site-ul :D nu mai jucati acasa...m rog om trai si om vedea cele 2 goluri date de DINAMO....:D

Cra10veanu
24th March 2007, 18:32
bate vasluiu, si parca vad ca ciuciu titlu anul asta :lol: tipic borcesc, sa inneaca ca tiganu la mal.

tattae
24th March 2007, 18:45
stimate doru octavian dumitru iertare pt ca a mea glumita nu se ridica pe cele mai inalte culmi al dealului Copou (din Vs nu Iasi ) si la nevelul maxim de inteligenta nativa ce salasluieste in a dumneavoastra cut ie craniana...hai sa o lasam balta dc nu esti de acord cu o parere nu tre sa dai cu bata...tu zici ca paote bateti eu zic ca paote nu ( fiecare are niste argumente ) e parerea ta si o respect nu inseamna ca tre sa fiu si de acord cu ea....in conditii normale DINAMO castiga...nu imi zi ca nu exista diferenta de valoare intre noi si voi ca se blocheaza site-ul :D nu mai jucati acasa...m rog om trai si om vedea cele 2 goluri date de DINAMO....:D

sa`mi spui asta si dupa meci ...

vlad1607
24th March 2007, 19:02
@Craiveanu : vezi de retrogradare ca se apropie iar ...nu comenta ca e aerul prea rarefiat pt tine pe aici..mult prea rarefiat...

@tatae : cuvant cu cuvant vrei sa-ti repet? :P :)

Lauryca
25th March 2007, 10:40
Cam vehement pentu cum joaca echipa acum..:lol: :lol: :lol:

osicioru
25th March 2007, 10:52
:yes: cainele si daca ii rupt de foame tot te latra ca asa is ei.
Asta e un fel de mandrie,nu stiu cum sa-i zic,asta e,de parca fotbalul asta mi-ar ierta mi-e pacate,asa am ajuns,NISTE PRAMATII CARE NE CERTAM SI JUGNIM DE LA NIKA

razwan_vs
25th March 2007, 10:52
nu bate dinamo ..trebuie sa ne continuam seria de 11 meciuri fara infrangere :ok: ...scoatem cel putin un egal

vlad1607
25th March 2007, 11:00
@Laurica : tu nu ai acces la nici un clasament al primii ligi de fotbal din Romania? sau tie iti apare DINAMO pe ultimul loc la 14 pucte de steaua si rapid ? :happy :drak:

@razvan : se termina si seria asta din pacate pt voi....in Stefan cel Mare :D

Cappone
25th March 2007, 14:02
bate dinamo clar.

vlad1607
25th March 2007, 14:15
bate dinamo clar.

stim stim :D

mai tre sa batem vs pitestiul si steaua si gata sa intre tinerii sa se rodeze! :yeah:

PENTRU_STEAUA
25th March 2007, 14:17
bate dinamo clar.

cappone, schimba-ti ma semnatura. Stim cu totii ca esti caine.

vlad1607
25th March 2007, 14:20
si asta te doare pe tine? vezi ca peste 3 etape aveti asigurat locul 4 la sfarsitul campionatului si atentie la gloria ex blatistrita ca e posibil sa mai coborati inca un loc in clasament ....

GeKuRA
25th March 2007, 14:31
La meciul asta va fi acelasi scor ca la Olanda - Romania :D
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: 0-0 :ok:

vlad1607
25th March 2007, 14:33
o sa fii dezamagit de aceasta pseudo-profetie :D sa dia quote dupa meci la ce ti-am zis eu acum :drak: :D

@pnetru steaua : baietica mai schimba placa k e prafuita rau de tot

danpuric78
25th March 2007, 14:55
Militian frustrat, performante cum a avut Steaua in ultimii 3 ani nu veti avea in vecii vecilor. Amin!

Dinamo, rusinea fotbalului romanesc in Europa!


Bah, v-am mai zis ca aici e thread de intern. alea cu europa sunt in alta parte. POstati acolo, chiar daca nu intereseaza pe nimeni. Postezi tu, mai gasesti un nostalgic ca tine si discutati voi despre "europa":happy :happy .

In rest ai dreptate. Dinamo nu va avea parte niciodata de atata umilinta cum a avut steaua in ultimiii trei ani.

PENTRU_STEAUA
25th March 2007, 15:02
In rest ai dreptate. Dinamo nu va avea parte niciodata de atata umilinta cum a avut steaua in ultimiii trei ani.

Saracutu de tine. Se vede ca esti suporter al echipei MAI-ului. Frustrarea e la ea acasa. Sa fii sanatos.

danpuric78
25th March 2007, 15:19
Saracutu de tine. Se vede ca esti suporter al echipei MAI-ului. Frustrarea e la ea acasa. Sa fii sanatos.

Auzi mah nene. Aici se discuta Dinamo - Vaslui. Ai ceva e zis despre meci zi. Daca nu du-te pe threadurile pe care se discuta problemele care te intereseaza pe tine.
Aici discutam despre echipe de prima liga.
Alea pe care FRF-ul si arbitrii le scutesc de matineu sunt in alta parte. Bye.

superchumbo
25th March 2007, 19:34
Auzi mah nene. Aici se discuta Dinamo - Vaslui. Ai ceva e zis despre meci zi. Daca nu du-te pe threadurile pe care se discuta problemele care te intereseaza pe tine.
Aici discutam despre echipe de prima liga.
Alea pe care FRF-ul si arbitrii le scutesc de matineu sunt in alta parte. Bye.

esti cumva moderator ???????????

vlad1607
25th March 2007, 19:50
superchumbo esti cumva Dumnezeu? zi ceva ontopic nu mai aprinde fitile...ieftine...zi si tu ca bate Vasluil si gata ne poti lasa dupa :D

YoYoyOi
25th March 2007, 19:54
bate Dinamo :D dupa egalul obtinut in fata superputerii Levski, Dinamo e in forma si va spulbera Vasluiul :D

e bine asa vlad? :P

inter
25th March 2007, 19:56
vlade ... sa aveti 4-0 pana in min 60 ... ca pe urma .....nu mai conteaza:P

vlad1607
25th March 2007, 19:57
ma stiam ca bate Dinamo...da nu spulbera Vasluiul...ne pastram pt meciul cu voi.....atunci spulberam adversarul :D uite asa e mai bine :D incepi sa inveti :D felicitari :D

YoYoyOi
25th March 2007, 19:58
vezi ca threadul cu bancuri e olecuta mai in spate, prima pe dreapta :happy

Ioca10
25th March 2007, 19:59
vlade ... sa aveti 4-0 pana in min 60 ... ca pe urma .....nu mai conteaza:P

Ca pe urma parca vezi foresta in loc de vaslui:happy)))))))))))))))

vlad1607
25th March 2007, 20:19
ma mai pe dreapta "olecuta" mai departe e steaua ma ...e la a 14-a pe dreapta :D :D :D :D :happy

Ioca10
25th March 2007, 20:43
Stai linistit prietene ca situatzia nu ramane asa;)
Se mai pot intampla multe pana la sfarsit;)

danpuric78
25th March 2007, 20:47
Stai linistit prietene ca situatzia nu ramane asa;)
Se mai pot intampla multe pana la sfarsit;)

Da se pot. Sa faca GG la ambitie si sa nu se mai ocupe de arbitri si de sateliti,
Ce zici? N-ar fi frumos?
Atunci voi sigur ati fi echipa din B cu cei mai multi suporteri.

vlad1607
25th March 2007, 20:47
pai pe asta mizez si eu k terminati pe 4 :D da hai sa o lasam balta ca pana acu nu ai zis nimic de DINAMO-Vaslui :D

Ioca10
25th March 2007, 20:53
pai pe asta mizez si eu k terminati pe 4 :D da hai sa o lasam balta ca pana acu nu ai zis nimic de DINAMO-Vaslui :D

Cum nu am zis dinamo-vaslui 4-5:drak:
@danpuric78 esti convins?

delaparis
25th March 2007, 20:57
Defilam la meciul asta ...

1-0 ... :D

vlad1607
25th March 2007, 20:59
mai pune 1 dat de liviu ganea sau fernandes :D 2-0 e ok :D

Adi Da Samraj
25th March 2007, 22:08
Posts: 6,958 :thinkso:

YoYoyOi
25th March 2007, 22:15
Defilam la meciul asta ...

1-0 ... :D

:ras-plans: cica defileaza si zice 1-0 :ras-plans:

Sevilla86
26th March 2007, 12:19
La cum se prezinta cele doua echipe ma astept la un egal, dar s-ar putea si sa bata Dinamo...
Dinamo 1-1 Vaslui (sau 2-1)

Aurel.D
26th March 2007, 13:52
Va rog sa incetati discutiile care nu au legatura cu acest meci.

delaparis
26th March 2007, 15:42
La cum se prezinta cele doua echipe ma astept la un egal, dar s-ar putea si sa bata Dinamo...
Dinamo 1-1 Vaslui (sau 2-1)

:D imi place ca esti prudent :lol:

Sevilla86
26th March 2007, 15:55
:D imi place ca esti prudent :lol:

Nu e vorba ca sunt prudent, dar deja nu ne mai afecteaza prea mult ce face Dinamo in campionatul asta pt ca nu avem nici o treaba cu ei. Nu suntem in lupta directa. In alte circumstante as fi spus ca sper la un egal, sau ca Vaslui nu pierde cu Dinamo :D si ar fi existat ceva argumente... Vaslui nu a mai pierdut de 11 etape si asta ar trebui sa insemne ceva. Pe de alta parte Dinamo, cu exceptia meciului cu Craiova, a castigat tot pe teren propriu. Oricum Vaslui mai mult de un punct nu are cum sa scoata.

SAMM
26th March 2007, 16:00
e blat, porumboiu are nevoie de protectia militiei, de aia a dat in meciul cu Steaua cele mai mari prime din istoria vasluiului, acum probabil nu va da prime

dardar_3
26th March 2007, 16:11
Defilam la meciul asta ...

1-0 ... :D

Bun... ca sa stiu cu cine am de-aface...:drak: ....

Allez...Allez... FC Vaslui...

Luptati pentru Steaua si veti avea un concediu de odihna placut la vara...:P

vlad1607
26th March 2007, 18:23
Bun... ca sa stiu cu cine am de-aface...:drak: ....

Allez...Allez... FC Vaslui...

Luptati pentru Steaua si veti avea un concediu de odihna placut la vara...

pe pajiste la plimbat oi...pascut...:happy :happy

dardar_3
26th March 2007, 18:32
Pe pajiste va duceti voi ...:ok:

Va mai trage borcea de urechi si va mai canta o data "lasati-ne sa ne pregatim de UCL..."...

Asta e de ras vlade... nu glume expirate ca ale voastre...

Cra10veanu
26th March 2007, 19:14
Allez...Allez... FC Vaslui...

Luptati pentru Steaua si veti avea un concediu de odihna placut la vara...:P

la fel ca si anul trecut ? :ras-plans:

dardar_3
26th March 2007, 19:18
Normal...;)....

La forma in care eram trebuia sa pierdem cu cel putin 13-0 anu trecut...;)



PS: Pssttt....Iti zic un mic secret, dar sa nu mai spui la nimeni: in anul cand ati retrogradat voi(stii tu mai bine:D), punctele care le-ati pierdut in meciurile cu noi vi le-am dat anu asta in egalul de la Craiova...;)

Cra10veanu
26th March 2007, 19:20
teoria conspiratiei.....

secretele nu se spun in public :drak:

Aurel.D
26th March 2007, 19:21
e blat, porumboiu are nevoie de protectia militiei, de aia a dat in meciul cu Steaua cele mai mari prime din istoria vasluiului, acum probabil nu va da prime

:happy
Ma miram sa nu zici tu despre un meci al lui Dinamo ca este blat si sa nu gasesti si o motivatie stupida pt. asta.... :happy :ras-plans:

caine19
26th March 2007, 21:25
0-2. rednic isi da demisia.

e anul eventului :D

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Tocmai tu te-ai gasit sa vorbesti , voi sa terminati pe podium si dupa aia cu gura mare;) .

Dinamo va casstiga urmatoarele 4 meciuri pentru a-si asigura un nou titlu:ok:

caine19
26th March 2007, 21:27
Allez...Allez... FC Vaslui...

Luptati pentru Steaua si veti avea un concediu de odihna placut la vara...:P

E la asta nu ma asteptam:o: . Vrei sa reeditam blaturile lu jiji de anu trecut ? Tu stiu ca vrei ,da totusi e anul 2007 , poate s-a trezit si hotu ala:rosu:

dannymoga
27th March 2007, 03:01
ar fi multe echipe care ar putea sa o incurce pe dinamo sa castige campionatul..asta si daca clujul sau steaua sau rapidul ar face numai treaba:D
vasluiul poate fi una din aceste echipe...
eu as paria pe un egal:D

Lauryca
27th March 2007, 07:46
e blat, porumboiu are nevoie de protectia militiei, de aia a dat in meciul cu Steaua cele mai mari prime din istoria vasluiului, acum probabil nu va da prime
Primele sunt aceleasi pentru meciurile cu SDR; pentru egalul cu Rapid s-au luat aceeasi bani ca si in cazul victoriei cu Steaua. Si pentru Dinamo o sa fie la fel. Asa ca lasa-ne cu observatiile "fine" si acuzele ieftine!

vlad1607
27th March 2007, 09:45
Bun... ca sa stiu cu cine am de-aface...:drak: ....

Allez...Allez... FC Vaslui...

Luptati pentru Steaua si veti avea un concediu de odihna placut la vara...

dupa ce au stat capra in acea ultima etapa mai vrei inca o tura de sclavagism ? :angry: :angry: :angry:

Aurel.D
27th March 2007, 09:58
S-au gasit stelistii sa vorbeasca despre blat cu FC Vaslui. :happy

YoYoyOi
27th March 2007, 10:00
care-i faza cu sclavagismul aici? Adica daca tine piept Vasluiul lui Dinamo, inseamna ca sunt sclavii Stelei? :thinkso:

dardar_3
27th March 2007, 10:20
dupa ce au stat capra in acea ultima etapa mai vrei inca o tura de sclavagism ? :angry: :angry: :angry:

Bre... ce sclavagism ai tu in cap nenica?... Ai uitat cand galeria petrolului canta hai dinamo acum cativa ani????...

Ai uitat ca pe voi v-au prins in blatul cu Ceahlaul????(Lucru demonstrat... si ati primit cateva puncte penalizare in loc sa fiti retrogradati...)


Asa ca nu mai vorbi tu de sclavagism... agentu 0-0-7...:drak:

vlad1607
27th March 2007, 10:23
simpatciule ai vrut sa zici 7-0-0 asa esti mai aproape de realitate :D nu te mai coi atat meciul dintre Vaslui si steaua a fost la fel de curat ca cel dintre Ceahlaul si DINAMO! nu mai pozati voi in marii neprihaniti ca nu sunteti cu absolut nimic mai buni...si oricum batem Vasluiul si voi nu castigati sub pod :D

tattae
27th March 2007, 11:23
oricat l`ati contra pe omu` asta n`are cum s`o lase pe`a voastra .. o sa sustina in mod clar si tare ca dinamo e nr.1 la toate .
PS: ma intreb daca s`ar face un topic "Cea mai buna echipa din Italia,Spania,Franta, etc .." , si poll`ul ar include dinamo ..echipa invingatoare ar iesi nesurprinzator ..dinamo :D

dardar_3
27th March 2007, 11:31
simpatciule ai vrut sa zici 7-0-0 asa esti mai aproape de realitate :D nu te mai coi atat meciul dintre Vaslui si steaua a fost la fel de curat ca cel dintre Ceahlaul si DINAMO! nu mai pozati voi in marii neprihaniti ca nu sunteti cu absolut nimic mai buni...si oricum batem Vasluiul si voi nu castigati sub pod :D

Bre... matale stii ce inseamna sa castigi cu 4-0?.... Adu-ti aminte ca Vasluiul abia adunase cateva puncte in sezonul trecut si era ciuca batailor... de pusesera astai un premiu pentru ce echipa vor reusi sa bata vasluienii...

Si daca nu ma insel au facut 2-2 in Ghencea exact dupa meciul pe care l-am avut noi cu Sampdoria in deplasare...

Daca nici pe ciuca batailor de anul trecut nu eram in stare sa batem in ultima etapa atunci pe cine????....

Nu mai faceti voi pe victimele si pozati in preacurati si preasfinti ca va cam sare duhoarea...:groggy:

PS: Apropo de 7-0-0 astea sunt rezultatele voastre din Ch. League: unde 7-0-0 ani de pregatire pt ch. league-trofee ch. league-victorii in ch. league....:yes:
@tattae: cred ca ar iesi si din lume cea mai buna in opinia lui vlad...:)

Ioca10
27th March 2007, 11:40
dinamo nu e in stare sa castige meciul asta;)ei fac spectacol in amicale:happy))))))))
P.S. pormboiu e prea orgolios sa piarda cu dinamo;)

Aurel.D
27th March 2007, 12:05
Dardar_3,
daca pierde Dinamo meciul asta, promiti sa imbraci tricoul din avatarul lui ioca10? :happy

Celso
27th March 2007, 12:08
dinamo nu e in stare sa castige meciul asta;)ei fac spectacol in amicale:happy))))))))
P.S. pormboiu e prea orgolis sa piarda cu dinamo;)

ahahhahhahahhahhahahha hai sa radeeeeem :ras-plans::happy :happy :happy

Ioca10
27th March 2007, 12:12
E parerea mea despre voi:Dprobleme?:D

dardar_3
27th March 2007, 12:12
Dardar_3,
daca pierde Dinamo meciul asta, promiti sa imbraci tricoul din avatarul lui ioca10? :happy

Niciodata!...:drak:

crissis
27th March 2007, 12:28
ahahhahhahahhahhahahha hai sa radeeeeem :ras-plans::happy :happy :happy

De ce razi ? Dinamo nu mai are dorinta de victorie pe care a avut-o in tur si nici nu mai arata ca o echipa care vrea ceva .Pe fondul automultumirii si celor citorva puncte pe care le are in fata echipei de pe locul doi dinamo nu prea sa rupt cu fotbalul in 2007 si daca vor continua in acelasi stil va fi de rau pentru ei . Vasluiul e pe val iar Dinamo este cam sub val si de aceea si eu as merge pe un egal si de ce nu pe o surpriza adica pe victoria la limita in groapa a vasluienilor .

dardar_3
27th March 2007, 12:31
dinamo se pregateste pentru Ch. League.... Daca are norocul sa fie direct in grupe, o sa aiba o evolutie asemanatoare celor de la Levski...:)...

vlad1607
27th March 2007, 16:30
oricat l`ati contra pe omu` asta n`are cum s`o lase pe`a voastra .. o sa sustina in mod clar si tare ca dinamo e nr.1 la toate .


FALS >DINAMO e nr unu la f multe :D DAR nu neaga nimeni ca au fost si lucruri negre in istoria sa ( ex :Ceahlaul _ DINAMO ) de acum cativa ani...dar sa nu imi zica mie nea dardar ca vs-steaua a fost curat iar paris hilton e virgina ..au si altii magariile lor si ar trebui sa o lase mai moale cu pseudo-imaginea asta de curati ca nici o tona de ariel nu i-ar spala pe mititeii de ei...in rest batem Vasluiul :D :D :D

resita
27th March 2007, 20:00
meci greu pentru dinamo,:ok: dar pana la urma dinamo se va impune.

osicioru
27th March 2007, 20:23
DINAMO isi doreste sa prinda ''CHAMPIONS'' doar pentru partea materiala,de fapt acesta este principalul scop,eu unul consider ca asta este adevarul,si daca mai vinde si vreo doi jucatori s-au scos
In ceea ce priveste meciul cu fc vaslui,eu sper ca formatia moldoveana sa ia cel putin un punct fortza moldova :ban:

delaparis
27th March 2007, 20:26
In ceea ce priveste meciul cu fc vaslui,eu sper ca formatia moldoveana sa ia cel putin un punct fortza moldova :ban:


:lol:

si de ce ceri ban acum ? :shocked:

YoYoyOi
27th March 2007, 20:45
danseaza si el mai, da-i pace :P

caine19
27th March 2007, 21:31
Hahahahaha.. le-a bagat si lor net la moldova si ne invadeaza :happy :happy :happy .

Sunt sigur ca vom castiga acest meci , cele 3 puncte din acest meci sunt poate cele mai importante din acest sezon , daca pierdem(Niciodata:evil: ) se apropie dusmanii la 9 puncte , dar daca vom castiga pastram o distanta adecvata de ceilalti.

In concluzie : Vrem victoria :ok: !

danpuric78
27th March 2007, 21:48
DINAMO isi doreste sa prinda ''CHAMPIONS'' doar pentru partea materiala,de fapt acesta este principalul scop,eu unul consider ca asta este adevarul,si daca mai vinde si vreo doi jucatori s-au scos
In ceea ce priveste meciul cu fc vaslui,eu sper ca formatia moldoveana sa ia cel putin un punct fortza moldova :ban:

MOldova moldova, dar vezi totusi ca vasluiul si c-am luat-o in cap. Echipa buna, de perspectiva, porumboiu om de afaceri serios, dar ajunge.

Daca tot esti asa de filozof, alte echipe din romania, in afara de Dinamo, pentru care parte daca nu aia materiala vor CL?

Datenshi
27th March 2007, 21:57
Sunt sigur ca vom castiga acest meci , cele 3 puncte din acest meci sunt poate cele mai importante din acest sezon , daca pierdem(Niciodata:evil: ) se apropie dusmanii la 9 puncte , dar daca vom castiga pastram o distanta adecvata de ceilalti.


Eu zic ca nu e asa sigur. Vasluiul e intr-o forma buna (au si moralul bun), Dinamo nu prea.

caine19
27th March 2007, 22:23
Dupa 2 saptamani de pauza cred ca si-au revenit baietii:D

YoYoyOi
27th March 2007, 22:30
asta daca nu luam in calcul amicalele :evil:

Zauri
27th March 2007, 23:55
Dupa 2 saptamani de pauza cred ca si-au revenit baietii:D

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=33443 Cu siguranta :lol:

crissis
28th March 2007, 00:20
Cistiga vasluienii si vor relansa lupta pentru titlu .Dinamo e ... mai bine ma abtin . Bafta vasluienilor

vlad1607
28th March 2007, 08:23
pai sa te abtii de tot ca sa nu mai plictisesti pe altii

Sevilla86
28th March 2007, 09:30
Egalul ala cu Campina nu conteaza prea mult... singurul lucru bun e ca or sa inceteze dinamovistii sa vorbeasca despre Aversa, acum ca se stiu si ei cu musca pe caciula.
Meci de 1x. Daca bate Dinamo, poate ii mai taie din elan lui Porumboiu ca se crede prea mare. Daca se termina egal, iar e bine. Si daca bate Vaslui e si mai bine :D

crissis
28th March 2007, 09:38
pai sa te abtii de tot ca sa nu mai plictisesti pe altii

Relax prietene .
Este interzis sa-ti dai cu parerea :shocked:
Daca nici pe Poiana Campina nu ati fost in stare sa-i bateti :mda: atunci cu Vasluiul cred ca o sa pierdeti sigur :P

YoYoyOi
28th March 2007, 09:43
nu cred ca se compara situatiile. A fost un amical in care n-a jucat echipa de baza a lui Dinamo. Infrangerea e infrangere :evil: dar nu poate fi luata in considerare cand vorbesti de meciul cu Vaslui.

crissis
28th March 2007, 09:56
Dinamo e intr-o scadere vizibila de forma si nu mai este echipa din tur sau cel putin nu mai joaca acelasi fotbal ca in turul campionatului iar vasluienii sunt pe val vin dupa o serie de victorii si egaluri care ia intarit moral mai sunt si bine motivati financiarde catre finantatorul lor si nu in cele din urma de ce sa nu o spunem ca Hizo face o treaba excelenta la Vaslui si acolo a format o echipa bine legata si destul de greu de invins

dardar_3
28th March 2007, 10:38
Egalul ala cu Campina nu conteaza prea mult...

Ai vrut sa zici victoria lu' Campina...:drak:...

Dar au noroc ca eu nu pun mare lucru pe rezultate din amicale....:groggy:


PS: Raman la parerea ca Vaslui-ul o sa scoata cel putin un punct...:yes:

Geografu
28th March 2007, 11:19
Va bate Dinamo greu ,posibil in ultimele minute ,dar vor juca mizerabil ca de obicei.Sper sa ma insel....:rolleyes: :P

Adi Da Samraj
28th March 2007, 12:51
PS: Raman la parerea ca Vaslui-ul o sa scoata cel putin un punct...:yes:

Poate 3

vlad1607
28th March 2007, 13:49
Relax prietene .
Este interzis sa-ti dai cu parerea :shocked:
Daca nici pe Poiana Campina nu ati fost in stare sa-i bateti :mda: atunci cu Vasluiul cred ca o sa pierdeti sigur :P

bai da tu mai aberezi mult?cu cine sa bati ma cu copii de 18 ani?? care au jcuat cu mai putin de 72 de ore in urma cu LEvschi Sofia si au avut si la sfarsitul saptamanii trecute meci de campionat? aia ce conditie fizica crezi ca le curge red bull in vene??? ai o logica de toata rusinea si o retorica similara..pai NAtional a batut Milanul remember? si ce ? nu ami retrogradeaza ?

jenant

dardar_3
28th March 2007, 14:03
Ete na... ce sa-ti povestesc... pana mai acum cateva zile o tot trageai pe aia cu Aversa...:drak:...

Ete ca s-a intors roata...


Poiana Campina rulezz..:drak:

Ioca10
28th March 2007, 14:05
Cum poiana campina nu e super echipa?:shocked:
Daca nu castiga cu Vasluiul incepe hegemonia:happy

vlad1607
28th March 2007, 16:18
stiu ca sunteti in suferinta si tratamentul are efecte halucinogene da va trece cand o sa terminati pe locul 4 :D

dardar_3
28th March 2007, 16:45
Degeaba te bucuri tu vlade ca luati campionatul....

Problema cea mai mare e ca nu ati luat voi campionatul, ci au jucat atat steaua cat si rapid prost...

Asa ca :cya:... oricum nici anu asta nu vedeti sampions league...:lol:

vlad1607
29th March 2007, 10:00
tu inseamna ca te uiti la tv la digi calorifer pt ca in tur erati morti DINAMO a invins in 98% din meciuri...da na...logica e mare lucru in ziua de azi nu toti o au...gata au fost niste prapadite de egaluri si aveti curaj si sange in instalatie...asa ca pana nu ajunti la macar 5 puncte de noi iti recomand o mai mare doza de realism...dc o poti gestiona normal si nu provoaca alergie :drak:

PS :Ce scuza patetica....dc si tu vii cu din astea ieftine ce pretentii sa mai ai de la altzii..

dardar_3
29th March 2007, 10:04
:) Ma uimesti Vlade... de fapt ce sa mai zic... asa sunteti voi...:drak:...

Cu siguranta pot spune ca daca Steaua si Rapid nu se incurcau cu satelitii lui Dinamo altfel era campionatul... asa a avut grija Borcica:jerk: sa isi gestioneze bine buteliile prin provincie...

vlad1607
29th March 2007, 10:48
uite de aia o sa terminati pe 4 anu asta ca e prea multa prostie in perimetrul ros albastru

dardar_3
29th March 2007, 10:54
:ras-plans:... Nici ca se putea sa incepi mai bine ziua cu o gluma de 2 lei...


PS: Prostia zace in voi insa nu va dati seama...;)...

Mar1us1ca
29th March 2007, 13:03
Ambele echipe vor face un joc pragmatic. Vom vedea goluri putine, iar balanta scorului va inclina foarte putin intr-o parte sau alta. Foarte probabil sa fie egal. Miza este la Dinamo dar vointa la Vaslui. Dinamo a facut un turneu care a aratat ca nu mai e de speriat iar pentru FC Vaslui, victoria este un trofeu pe care si-l doreste. Dinamo are o echipa buna, Vasluiul are o echipa din ce in ce mai buna. Imi doresc ca FC Vaslui sa fie buturuga mica, dar multumirea mea este sa nu plece capul, indiferent de rezultat. Subiectiv sau nu, votez X.

YoYoyOi
29th March 2007, 17:48
A dar multumirea mea este sa nu plece capul,

asta ar fi si dorinta multora dintre noi :rolleyes:

crissis
29th March 2007, 18:17
bai da tu mai aberezi mult?cu cine sa bati ma cu copii de 18 ani?? care au jcuat cu mai putin de 72 de ore in urma cu LEvschi Sofia si au avut si la sfarsitul saptamanii trecute meci de campionat? aia ce conditie fizica crezi ca le curge red bull in vene??? ai o logica de toata rusinea si o retorica similara..pai NAtional a batut Milanul remember? si ce ? nu ami retrogradeaza ?

jenant


Se presupune ca atit timp acei copii cu ii numesti tu sunt jucatori la dinamo au o anumita valoare si echipa mare se poate baza pe ei in orice moment . Am vrut ca totul sa fie o ironie dar tu ai perceput-o exact invers .
Parerea mea personala e ca Vasluiul va poate incurca chiar la voi in groapa si de aceea am spus ca va fi meci de X2 ,avind in vedere si scaderea vizibila de forma in care se afla Dinamo de la reluarea returului si pina astazi .

Cucu
29th March 2007, 18:29
0-0 fara ocazii de nici o parte

osicioru
29th March 2007, 20:31
Bai,ce ti-e footbolu asta,sa speram ca nu se vor trezi dinomovistii sa castige :groggy:,mai bine ramaneti asa :groggy: ,ametiti de aerul de champions league :groggy: vi se potriveste.Doar atat ametiti:groggy:
Nu degeaba se zice ''ce viata de caine'':yes:
fortza moldova :yeah: forta fc vaslui :yeah:

tu26dor
29th March 2007, 22:22
nush de ce am impresia ca dinamo nu va scoate mai mult decat un egal in fata unei echipe care nu a pierdut de 11 etape. privind din alt unghi, ar fi cazul sa se impiedice si vasluiul, nu? nu prea ii am la inima pe vasluieni dar mizez pe o remiza.

Zauri
29th March 2007, 22:35
Sa vezi ce n-o sa ne ai tu la inima dupa meciul direct...:lol: :evil:

crissis
30th March 2007, 01:15
Sa vezi ce n-o sa ne ai tu la inima dupa meciul direct...:lol: :evil:

Bateti voi in groapa pe Dinamo, ca la Iasi o luati ca intotdeauna si atunci sa vezi ce o sa va avem la inima :evil:

Lauryca
30th March 2007, 07:51
:happy :happy :happy Vom vedea!!!!:happy :happy

tu26dor
30th March 2007, 09:15
Bateti voi in groapa pe Dinamo, ca la Iasi o luati ca intotdeauna si atunci sa vezi ce o sa va avem la inima :evil:


da da... o sa va iubim atat de mult incat o sa va conducem pana pe bucium ca sa fim convinsi ca am scapat de voi hi hi.

Zauri
30th March 2007, 11:02
Bateti voi in groapa pe Dinamo, ca la Iasi o luati ca intotdeauna si atunci sa vezi ce o sa va avem la inima :evil:

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Am auzit ca au scumpit aia biletele.Strangeti randurile ca se anunta zile grele.Cat despre victoria voastra...:happy :ras-plans:

osicioru
30th March 2007, 12:27
:ciocan:

crissis
30th March 2007, 14:14
Cat despre victoria voastra...:happy :ras-plans:

Scuze pentru off dar am o intrebare pentru legionaru ? Cind ati cistigat voi la Iasi in toata istoria voastra glorioasa vorbind de meciurile oficiale?
Cit despre meci sa aveti multa bafta si sa scoateti macar un punct in fata dinamovistilor si de ce nu chiar sa si cistigati .

Zauri
30th March 2007, 15:49
Bazeaza-te tu pe statistici si eu pe forma echipelor .Sa vedem cine castiga.Esti putin malitios in exprimare

florin_vs
30th March 2007, 23:22
Scuze pentru off dar am o intrebare pentru legionaru ? Cind ati cistigat voi la Iasi in toata istoria voastra glorioasa vorbind de meciurile oficiale?

de cate ori ati castigat la Vaslui ? :rolleyes:

LazioRoma
31st March 2007, 05:19
aici e surpriza etapei! 1-0 pt vaslui

RAIKKONEN
31st March 2007, 09:12
aici e surpriza etapei! 1-0 pt vaslui

Gresesti barsane surpriza etapei este Rapid-stOAIA 4-0(ma refer la proportiile scorului nu la victoria rapidului)

vlad1607
31st March 2007, 09:26
nu o sa fie nici o surpriza DINAMO bate vasluiul rapidul bate steaua (sau in cel mai bun caz pt cioban si memelu poponelu o sa fie egal ) Iasul bate Craiova iar Cfr Cluj bate echipa ce joaca pe stadionul din timisoara

osicioru
31st March 2007, 10:33
Vaslui bate Dinamo sau cel putin face egal,Rapid bate Steaua si Elton va fi lombat la greu,si CFR ia bataie.

Lauryca
31st March 2007, 13:16
Tare mi-e teama sa nu se termine X meciurile importante ale etapei; si meciul nostru si cel din Giulesti.

vlad1607
31st March 2007, 14:09
o sa-ti treaca si teama si pronosticul o sa ajunga pe apa sambetei :D

Tamara_Steaua
31st March 2007, 19:37
Dinamo va arata o alta fata si va castiga fara probleme cu vasluiul care dupa 11 meciuri fara infrangere va incepe seria infrangerilor acum cu dinamo ,peste 2 etape cu iasul....

magica_steaua
31st March 2007, 19:40
nu o sa fie nici o surpriza DINAMO bate vasluiul rapidul bate steaua (sau in cel mai bun caz pt cioban si memelu poponelu o sa fie egal ) Iasul bate Craiova iar Cfr Cluj bate echipa ce joaca pe stadionul din timisoara

te pricepi la fotbal ce sa zic.....:happy :happy ai inceput bine pronosticurile a batut iasiul :happy :happy :happy chiar nu te simti?????/

vlad1607
31st March 2007, 19:47
eu zic sa tragem linie la final si sa vedem cate ies ce zici? :D zi tu cate incaseaza magica steluta in giulesti si cate vasluiul in stefan cel mare..sa vad dc le nimeresti :D

cosimo1
31st March 2007, 20:05
vasluiul incaseaza 1 gol in stefan cel mare dar va da si vasluiul 1 ca sa nu-i fie cu suparare nimanui

Mario Di Lazi
31st March 2007, 20:09
vasluiul incaseaza 1 gol in stefan cel mare dar va da si vasluiul 1 ca sa nu-i fie cu suparare nimanui

Salut lazialule ... :ok:

Dinamo bate ... că dacă nici acum nu bate ... :D

cosimo1
31st March 2007, 20:24
Salut lazialule ... :ok:

Dinamo bate ... că dacă nici acum nu bate ... :D

Nu mai fi asa de sigur,uite ia exemplu de la Lotitto,cu o echipa care nu credea nimeni ca va face treaba cat de bine merge.

Mario Di Lazi
31st March 2007, 20:26
Lotito este un mare norocos ... cel puțin așa cred eu ...
pe lăngă asta mai este și Delio Rossi ... un mare antrenor ...

La Dinamo este doar un mare conducător ... Borcea

Lordul
31st March 2007, 21:21
Haisan face minuni in poarta Vasluiului deocamdata

NEAGA
31st March 2007, 21:40
hai vaslui..bate-ti joc de dinamo

Luis Garcia10
31st March 2007, 21:42
Un meci dominat de gazde..dar fara gol pana acum..Ramane de vazut ce va fi dupa pauza :D

crissis
31st March 2007, 21:47
0-0 la pauza :mda:
Poate pina la final fac o prostie vasluienii si cistiga :evil:

magica_steaua
31st March 2007, 22:15
eu zic sa tragem linie la final si sa vedem cate ies ce zici? :D zi tu cate incaseaza magica steluta in giulesti si cate vasluiul in stefan cel mare..sa vad dc le nimeresti :D

acum sincer chiar te pricepi......:happy :happy :happy nu vezi ca esti paralel ????? cred ca iti este clar de acum ca toate parerile tale nu mai au nici o valoare.................asa ca spune ce vrei de steaua oricum nu intelegi nimic din fotbal :lol: :lol: :lol:

malexoid
31st March 2007, 22:19
:rolleyes: asa cevaaaaaaa (copyright zerosase)...asta e chiar nerusinare! :happy
arbitrul asta idiot chiar nu are de gand sa intervina?:happy :happy :happy

on topic: indiferent de rezultat...Felicitari Vaslui!!!

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:21
Numa nu vrea sa intre mingea aia in poarta.

Sezione
31st March 2007, 22:22
eu zic sa tragem linie la final si sa vedem cate ies ce zici? :D zi tu cate incaseaza magica steluta in giulesti si cate vasluiul in stefan cel mare..sa vad dc le nimeresti :D

Mare expert mai esti ... Cite zici ca a luat pina acum Vasluiul ??? :happy TE sustin doar la capitolul rapid - steaua

Jus7M3
31st March 2007, 22:34
iar o comise dinamo :happy :happy

Lordliv
31st March 2007, 22:37
dinamo se pregateste pentru liga campionilor...

cat mai sta rednic? andone si gruparea( cohn,badea ,netoiu) sta la cotitura!

Sezione
31st March 2007, 22:37
Virtualii campioni ( oare"??? ) cam gafaie... 0 -0 si cu Vasluiul... Cum o fi in liga cu Un Liverpool sau Inter ??? ... Lasa nu e nimik ca ati ajuns iubiti la nebunie de liceenele din Calarasi...sau Giurgiu..la egalitate cu steaua))))))))
...BRAVO MAI MOLDOVENILOR !!!

malexoid
31st March 2007, 22:38
:happy :happy :happy echipa bucureshteana e groggy!!!

Haisan la mare arta, Vasluiul a stiut EXACT pentru ce a coborat in groapa, a jucat disciplinat, s-a aparat eroic si si-a atins obiectivul, BRAVO LOR !!!

dupa punctul stiintei si infrangerea slutei, pentru mine personal inca o bucurie...maine urmatoarea! :)

katalinkostel
31st March 2007, 22:38
Pacalici de viitori campioni!:lol: :lol: :lol:

Vladek
31st March 2007, 22:39
:lol: :lol: :lol:
Probleme, invincibilii mosului ?

Bah Borcea, sa-ti dai singur amenda !! Rusine sa-ti fie ! Te-ai culcat pe-o ureche si n-ai mai pregatit meciurile ca-n tur !:happy :happy

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:39
Felicitari dinamo. E o echipa buna care a demonstrat o data in plus ca merita sa fie campioana.

*Coco*
31st March 2007, 22:40
Daca continua asa are cine sa ii prinda pana la sfarsitul campionatului...

dede
31st March 2007, 22:40
dinamo, mare campioana :ras-plans:

Jus7M3
31st March 2007, 22:40
Felicitari dinamo. E o echipa buna care a demonstrat o data in plus ca merita sa fie campioana.

hahahahahha

jur ca nu imi dau seama dc vb serios sau zici la caterinca :happy :happy :happy

katalinkostel
31st March 2007, 22:40
Dinamo va arata o alta fata si va castiga fara probleme cu vasluiul care dupa 11 meciuri fara infrangere va incepe seria infrangerilor acum cu dinamo ,peste 2 etape cu iasul.... :happy :happy :happy Si marmota invelea ciocolata.......

malexoid
31st March 2007, 22:42
hahahahahha

jur ca nu imi dau seama dc vb serios sau zici la caterinca :happy :happy :happy

:rolleyes: teama mi-e ca... :headbang: :happy :headbang:

Luis Garcia10
31st March 2007, 22:42
Imi place sa urmaresc echipa pacii :rolleyes: Asta e Dinamo :happy Nu mai bate pe nimeni! Nu-i e rusine lu Borcea ..auzi tu sa lase asa meciurile la voia intamplarii :rolleyes: :lol: :happy

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:42
hahahahahha

jur ca nu imi dau seama dc vb serios sau zici la caterinca :happy :happy :happy

Pai au zjucat bine, doar ca n-au reusit sa castige, oricum au castigat destul in tur asa ca acuma nu le trebe neaparat victorii, de aceea orice punct castigat e bun.

YoYoyOi
31st March 2007, 22:43
Felicitari Vaslui. Desi o parte dintre moldoveni au facut in asa fel incat sa respinga mingea doar in picioarele dinamovistilor, doar pe centru unde era ingramadeala, doar in corner sau in aut, sau au recurs la faulturi stupide in preajma careului. La fel prestatia imbecila in atac, un pas inainte si doi inapoi.
Noroc cu Haisan, care dupa Coman e cel mai bun portar de la noi:ok:

Chriss34
31st March 2007, 22:44
plingeti dupa Ganea, acum se vede ce atacanti buni are Dinamo!!!

Sezione
31st March 2007, 22:44
Pai au zjucat bine, doar ca n-au reusit sa castige, oricum au castigat destul in tur asa ca acuma nu le trebe neaparat victorii, de aceea orice punct castigat e bun.

Atunci sa joace tot asa de bine pina la finalul campionatului......

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:44
Imi place sa urmaresc echipa pacii :rolleyes: Asta e Dinamo :happy Nu mai bate pe nimeni! Nu-i e rusine lu Borcea ..auzi tu sa lase asa meciurile la voia intamplarii :rolleyes: :lol: :happy

Se menajeaza pentru meciul cu voi.

Kainsashiki
31st March 2007, 22:45
Haisan asta e un portar foarte bun. Din pacate pentru el nu va ajunge la nationala pana nu se va transfera in Bucuresti sau in strainatate.

Despre Dinamo, nu-i nimic, o sa joace miercuri cu o echipa din liga a 4-a si o sa castige, desi daca da iar peste Campina....

delaparis
31st March 2007, 22:45
dinamo e praf


zau ? :D

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:46
Atunci sa joace tot asa de bine pina la finalul campionatului......

E totusi un punct mai mult decat a scos Steaua cu Vasluiu deci sunt in grafic.

malexoid
31st March 2007, 22:46
il astept cu nerabdare pe cristi59, sa ne explice stiintific cum a aranjat *inamo partida asta cu casele de pariuri...:happy

TYPI-STIINTA
31st March 2007, 22:46
Dinamovistilor, Slabi Rau Sunteti In Returul Asta

Luis Garcia10
31st March 2007, 22:47
Se menajeaza? :happy Sa vezi cum ia bataie si in Ghencea si sub pod...si dup-aia incepe Borcea sa umble iara la cutia cu surprize :rosu: ( surprize pt arbitrii si adversari )

delaparis
31st March 2007, 22:48
E totusi un punct mai mult decat a scos Steaua cu Vasluiu deci sunt in grafic.


Ce noroc au avut stelistii ... :D


Dinamovistilor, Slabi Rau Sunteti In Returul Asta
vai de noi :D

YoYoyOi
31st March 2007, 22:48
E totusi un punct mai mult decat a scos Steaua cu Vasluiu deci sunt in grafic.

ar fi fost in grafic daca ar fi fost eliminat ala cand i-a scos dintii lui Buhaiescu, si daca eliminarea era in min. 10.
Pana una alta n-au fost in stare sa-i bata in 11 :evil:

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:49
Luis Garcia eu cred ca esti invidios. Oricum victorie cu steaua face cat 2 victorii, deci merita sa se menajeze.

Vladek
31st March 2007, 22:51
Luis Garcia eu cred ca esti invidios. Oricum victorie cu steaua face cat 2 victorii, deci merita sa se menajeze.

:lol: :lol: Am inteles ... a fost tactica dom'le. S-au menajat in meciul asta. Cam asa cum i-au menajat jumatate din echipele adverse in tur.:rosu: :rosu:

Lauryca
31st March 2007, 22:51
Daca continua asa are cine sa ii prinda pana la sfarsitul campionatului...
Are pe naiba!!! Toate-s o apa si un pamânt!!! Ref. la meci - bun si-un punct. Ma bucur ca Dinamo nu ne-a batut niciodata în groapa.:evil: :lol:

dede
31st March 2007, 22:52
echipa asta vrea sa joace la anul in ucl? :ras-plans: la ce joc arata acum... :happy
azi vasluiul nici macar nu a jucat prea stralucit... portarul ce a mai iesit in evidenta, ca restul... :sleep: dar nici asa dinamo nu a fost in stare sa bata :lol:

delaparis
31st March 2007, 22:53
:lol: :lol: Am inteles ... a fost tactica dom'le. S-au menajat in meciul asta. Cam asa cum i-au menajat jumatate din echipele adverse in tur.:rosu: :rosu:

probabil ...

tu ai vazut meciurile din tur ?

crissis
31st March 2007, 22:53
In ritmul asta :cya: campionat si CL .
Iata ca vasluienii au rezistat fara sa ia gol bravo lor si lui Hizo

delaparis
31st March 2007, 22:54
echipa asta vrea sa joace la anul in ucl? :ras-plans: la ce joc arata acum... :happy
azi vasluiul nici macar nu a jucat prea stralucit... portarul ce a mai iesit in evidenta, ca restul... :


de acord cu tine ... Vaslui nu merita sa joace in UCL ... :D

Luis Garcia10
31st March 2007, 22:55
"Meciurile"? :( Eu stiam ca la un meci participa doua echipe! :rosu: :lol: :happy :drak:

SlayerCommaThe
31st March 2007, 22:55
:lol: :lol: Am inteles ... a fost tactica dom'le. S-au menajat in meciul asta. Cam asa cum i-au menajat jumatate din echipele adverse in tur.:rosu: :rosu:


Pai daca consideri ca Steaua joaca mai mult de jumatate de meciuri cu echipe corupte ce te face sa crezi ca ea nu face blaturi?

cosimo1
31st March 2007, 22:55
Vai de mine cum au invadat stelistii!!!!acest thread.
Vasluiul a jucat ordonat si a obtinut ceea ce si-a dorit,sa nu piarda.Si asa au trecut 12 etape fara sa pierdem un meci

Vladek
31st March 2007, 22:56
probabil ...

tu ai vazut meciurile din tur ?

Destule ... mai ales cele contra triunghiului Iasi - Ceahlau - Bistrita. Prietenii stiu de ce :D :D !

Luis Garcia10
31st March 2007, 22:56
Faptul ca noi ne-am incurcat de n ori , iar voi bateati pe linie ;)

Ella14
31st March 2007, 22:56
Parerea ar fi ca fiecare echipa sa se uite in ograda ei. Dinamo e varza, Steaua numai joaca absolut nimic de la meciul cu Dinamo Kiev, iar Rapid isi linge si acum ranile. Nicio echipa din Romania n-are fata la ora actuala nici de UEFA sa numai vorbim de CL. Mai bine ar trebui sa sa inceteze cu ironiile si sa joace FOTBAL, daca se poate. Nici STEAUA, nici DINAMO si nici RAPID nu merita sa castige campionatul. Poate ar fi mai bine sa castige Clujul si Gloria sa se claseze pe locul doi, asa s-ar mobiliza si ar juca din sezonul urmator fotbal.

delaparis
31st March 2007, 22:56
In ritmul asta :cya: campionat si CL .
Iata ca vasluienii au rezistat fara sa ia gol bravo lor si lui Hizo

Nu ... in ritmul asta castigam la mai putine puncte decat credeam la un moment dat ...

Adevarat ... Vaslui "a rezistat"
:D

Luis Garcia10
31st March 2007, 22:59
Nu ... in ritmul asta castigam la mai putine puncte decat credeam la un moment dat ...

Adevarat ... Vaslui "a rezistat"


Deja te gandesti la cutiuta cu surprize a idolului peluzei Catalin Haldan ...CRISTI BORCEA! :happy :happy :happy :headbang: :headbang: :evil: :lol: :lol: ;) :drak:

magica_steaua
31st March 2007, 22:59
Nu ... in ritmul asta castigam la mai putine puncte decat credeam la un moment dat ...

Adevarat ... Vaslui "a rezistat"
:D


si in turul 3 preliminar in CHAMPONS LEAGUE ce faceti cu REAL MADRID ????ca e o diferenta intre raul si bukvic,cred :happy :happy :happy macar noi care eram liderul romaniei am jucat o semifinala uefa ,voi n-ati confirmat in uefa ca aveti 16 p avans ba chiar v-ati facut de ras cu o echipa ca benfica care nu mai bate pe nimeni

lucian_iasi
31st March 2007, 23:01
Din nou m-am inselat.Eram convins ca seria de rezultate fara infrangere a Vasluiului se va opri aici.Nu a fost asa.Pana la meciul de la Iasi :evil: :evil: :drak: :drak:

delaparis
31st March 2007, 23:01
si in turul 3 preliminar in CHAMPONS LEAGUE ce faceti cu REAL MADRID ????ca e o diferenta intre raul si bykvic,cred :happy :happy :happy

probabil 0-2 acasa si 0-0 in deplasare
;)

Luis Garcia10
31st March 2007, 23:02
Si marmota ce facea cu ciocolata ? :(
PS: Ok..si Steaua invinge pe Debrecen in turu` 3 si merge in grupe ..:happy Cred ca s-ar spunzura nefericitu` Borcica :happy

YoYoyOi
31st March 2007, 23:02
Oricum, marea galerie dinamovista se pare ca si-a cam pierdut rabdarea....
au aparut fluieraturile si huiduielile :rolleyes: imediat vedem si la ei proteste la adresa lui Rednic.

RstInPc
31st March 2007, 23:03
La meciul asta va fi acelasi scor ca la Olanda - Romania :D

Pai da, ca nu puteai sa zici si tu Romania-Luxemburg!

In alta ordine de idei, Niculescu asta mai stie sa dea gol? Nici loviturile libere nu mai le nimereste.:angry:

delaparis
31st March 2007, 23:05
au aparut fluieraturile si huiduielile :rolleyes: imediat vedem si la ei proteste la adresa lui Rednic.

normal ... nu mai sunt rezultatele asteptate ... :)

asa se intampla peste tot :rolleyes:


Pai da, ca nu puteai sa zici si tu Romania-Luxemburg!
:

exact ... :headbang: ... cine m-a pus sa postez asta ? ... :D

YoYoyOi
31st March 2007, 23:05
pai Niculescu a dat goluri din lovituri libere sezonul asta? :o: Si daca da, cate? Ca la fiecare lovitura libera a lui Dinamo, toti spun ca executa expertul, specialistul, inegalabilul, extraordinarul Niculescu, dar el tot batmna, batman, numai pe langa/peste poarta, in zid, sau la mama naibii :groggy:

Sevilla86
31st March 2007, 23:08
Dinamo vrea sa mai bata un record :D dupa 007 si 13-0-0 urmeaza un 0-7-0. Deocamdata e doar 0-4-0 si oricat ar incerca nu vor reusi pt ca si-o iau rau de la Steaua :evil: o sa punem capat sirului de egaluri.

Luis Garcia10
31st March 2007, 23:08
pai Niculescu a dat goluri din lovituri libere sezonul asta? :o: Si daca da, cate? Ca la fiecare lovitura libera a lui Dinamo, toti spun ca executa expertul, specialistul, inegalabilul, extraordinarul Niculescu, dar el tot batmna, batman, numai pe langa/peste poarta, in zid, sau la mama naibii :groggy:

I-a dat lu` Albut...Tata Jean si Borcica stiu de ce :kiss: :rosu: :headbang: :headbang: :mda: :mda: :headbang: :angry:

YoYoyOi
31st March 2007, 23:13
ah, astept scuze de la toti cei care l-au acuzat pe Radoi ca i-a scos dintii lui Buhaiescu, in realitate doar i se miscau, ca acum Pulhac, daca nu ma insel, dupa cotul in gura (nesanctionat nici macar cu lovitura libera, d'apoi galben sau rosu) i-a scos dintii de tot:rolleyes:

delaparis
31st March 2007, 23:20
: o sa punem capat sirului de egaluri.

Da ... cu infrangerea voastra Dinamo va regasi sirul rezultatelor pozitive din tur ... ;)

Le trebuie totusi o echipa "sparring partner " :D


ah, astept scuze de la toti cei care l-au acuzat pe Radoi ca i-a scos dintii lui Buhaiescu, in realitate doar i se miscau, ca acum Pulhac, daca nu ma insel, dupa cotul in gura (nesanctionat nici macar cu lovitura libera, d'apoi galben sau rosu) i-a scos dintii de tot:rolleyes:


Ghinion pe Buhaescu ... o tot ia de la "golanii" din nationala :D

Ella14
31st March 2007, 23:20
Delaparis, hahahahaha ce gluma buna!! Daca jucati voi cu Real si Lyon poate va invita astia la o partida de poker, ca de Niculescu e number one in sporturi de astea. Lasati vrajeala, ca erati vai de voi si asa o sa fiti in grupa, ciuca batailor. Hai s-o lasam mai moale cu "sparring partner". Ati luat ce-a fost mai bun de la un "rapsod"!!

Luis Garcia10
31st March 2007, 23:21
Da ... cu infrangerea voastra Dinamo va regasi sirul rezultatelor pozitive din tur ... ;)

Le trebuie totusi o echipa "sparring partner " :D

Tocmai pt asta s-a inventat asa-zisul "Dinamo Romanian Tour" :happy Echipe ca Flacara Moreni , Dunarea Calarasi , Dunarea Giurgiu indeplinesc rolu` asta .. :happy Campina nu a vrut :( :happy :happy :lol: :yeah: