PDA

View Full Version : Etapa 24 : Otelul – Jiul



delaparis
19th March 2007, 22:53
SAMBATA, 31.03.2007

Otelul – Jiul
TELESPORT 16.30

discutii inainte si dupa meci aici.

crissis
19th March 2007, 23:12
Victorie la scor a Otelului .
1 solist .

rhadoo
19th March 2007, 23:21
e normal sa votez 2,dar e ceea ce sper
din pacate cred ca ne bucuram daca nu luam decat vreo 2
sper intr-un rezultat bun si macar sa nu ne facem de ras
HAI JIUL PETROSANI!

Ess
19th March 2007, 23:27
rhadoo> fiind impartial, eu cam de 1 solist vad meciul asta :D

Balaci
19th March 2007, 23:29
Bat galatenii fara probleme,nu vad cum Jiul ar putea sa le puna probleme la Galati...

rhadoo
19th March 2007, 23:30
am zis ca am votat cu inima si nu pot spune altceva decat sa sper,dar in cazul asta doar la proportiile scorului,sper sa fie cat mai mici sau o mica ciupeala ca atat ne-a mai ramas
HAI JIUL PETROSANI!

Sergio_D
19th March 2007, 23:31
Ideea este ca trebuie sa dai un pronostic, iar ala sa fie rational... daca toti ar vota cu inima, ce-ar iesi ?

Vad multe goluri la meciul asta... :rolleyes:

PaRazytul
19th March 2007, 23:32
Batem la Galati 100%...ascultati-ma ca stiu ce vb.....avem nevoie de puncte....ne trebuie ptr barem.....un pronostic?..0-2.....tineti-va bine...:D

Sergio_D
19th March 2007, 23:35
blat cumva? altfel nu vad cum s-ar putea asa ceva...

Jiul a dat 9 goluri in 23 de etape, si da acum 2 intr-un meci ? ntz ntz :rolleyes:

bada_otelul
19th March 2007, 23:53
teoretic nu ar trebui sa avem probleme,si probabil,daca nu se intampla vreun dezastru,vom castiga lejer...sper

delaparis
19th March 2007, 23:56
1 .... scorul etapei :)

sincer ... sorry :(

YoYoyOi
19th March 2007, 23:56
1 clar la meciul asta :ok:

Hard
20th March 2007, 00:00
nu stiu ce sa zic,ma astept la orice din partea echipei galatene...e clar ca X2 ar fi surpriza ,dar cine stie ce mai cred si cei de la jiul,poate se gandesc ca o victorie la Galati le-ar trezi dorinta de evitare a retrogradarii...cine stie:D,eu votez 2,imi plac surprizele:D

rhadoo
20th March 2007, 00:02
chiar daca ar fi asa,nu am face altceva decat sa le stricam treaba la otelul ,pt ca nu cred ca mai avem sanse la evitarea retrogradarii
HAI JIUL PETROSANI!

Hard
20th March 2007, 00:06
nu ai ce sa le stici ca si ei joaca pt nimic acum:happy

rhadoo
20th March 2007, 00:31
ei joaca pt spectacol si noi pt a realiza baremul,nu e chiar nimic
HAI JIUL PETROSANI!

BAK
20th March 2007, 05:07
bate galatiul fara probleme......jiul, nationalul si argesul sunt deja in B

Lauryca
20th March 2007, 07:43
Bate Otelul sigur!!! Daca iese egal o sa fie surpriza anului, dar nu cred.

SORINULTRA
20th March 2007, 09:50
batem , nu avem cum sa ne impiedicam acum

Cristian
20th March 2007, 09:58
Jiul Petrosani este o echipa anesteziata, nu stiu cate probleme ne pot pune cei din Petrosani. Sper sa fie stadionul cu mult mai plin fata de la meciul cu National avand in vedere ca se joaca sambata iar meciul nefiind transmis de niciun post TV.

SORINULTRA
20th March 2007, 12:34
lumea v a veni dar nu trebuie dezamagiti suporterii , trebuie aratat botbal in continuare

Cappone
20th March 2007, 20:06
castiga otelul

STEELMAN
20th March 2007, 22:19
**** industria sarmei campia turzii!

Luis Garcia10
20th March 2007, 22:21
:happy :happy Ce interesant! :D :D Otelul - Jiul ! Ce treaba are Campia Turzii doar tu stii :( :happy

PaRazytul
21st March 2007, 02:19
**** industria sarmei campia turzii!


Daca te-ai dat acum pe modelul..ai comis-o urat....''hai isct''
:yeah:

STEEL
21st March 2007, 18:50
Va fi un meci frumos cred,gen cum a fost cu Nationalul.Otelul este net superioara si nu vad decat 1 solist.
Pronostic 3-0.

PaRazytul
22nd March 2007, 00:49
Va fi un meci frumos cred,gen cum a fost cu Nationalul.Otelul este net superioara si nu vad decat 1 solist.
Pronostic 3-0.


Treaba ta....sa nu fie opusul .....mai vb dupa..:D !!!

SORINULTRA
22nd March 2007, 07:12
e hai si voi v-ati dori sa bateti la galati , n ati jucat nimic un an , sunteti cu un picior in b , oricum sigur dam peste 3 goluri

crissis
22nd March 2007, 12:21
In acest meci singura necunoscuta este scorul final in rest nici nu se pune problema cistigatorului .

PaRazytul
22nd March 2007, 13:22
e hai si voi v-ati dori sa bateti la galati , n ati jucat nimic un an , sunteti cu un picior in b , oricum sigur dam peste 3 goluri


Nu ne dorim...va fi o realitate....nu am jucat?depinde...am avut si meciuri bune....dar conteaza mai putin...da suntem in b...suntem mai demult...si cu baremul ce facem?batem si atat....1-2 ptr Jiul

...stiti de ce sunt asa de optimist?va da gabi al nostru 2...:)))

lucian_iasi
22nd March 2007, 13:25
Victorie lejera pentru Otelul 4-0 sau 5-0 :)

STEEL
22nd March 2007, 13:41
Nu ne dorim...va fi o realitate....nu am jucat?depinde...am avut si meciuri bune....dar conteaza mai putin...da suntem in b...suntem mai demult...si cu baremul ce facem?batem si atat....1-2 ptr Jiul !!!

Nu vad nimic rau in postarea ta,e si nomal sa fii optimist dar totusi gandeste-te putin sau mai bine urmareste evolutiile Otelului de la inceputul returului,e aproape cu totul alta echipa fata de tur,mult mai ofensiva,mai determinata si spectaculoasa.Chiar daca apararea este extrem de slaba,mi-e greu sa cred ca ve-ti reusi sa inscrieti mai ales ca in 23 de etape ati facut-o doar de 9 ori.
Treaba cu baremul,e si asta o chestie dar ramane de vazut daca ve-ti reusi,ma refer in general nu neaparat la Galati.

PaRazytul
22nd March 2007, 16:08
Nu vad nimic rau in postarea ta,e si nomal sa fii optimist dar totusi gandeste-te putin sau mai bine urmareste evolutiile Otelului de la inceputul returului,e aproape cu totul alta echipa fata de tur,mult mai ofensiva,mai determinata si spectaculoasa.Chiar daca apararea este extrem de slaba,mi-e greu sa cred ca ve-ti reusi sa inscrieti mai ales ca in 23 de etape ati facut-o doar de 9 ori.
Treaba cu baremul,e si asta o chestie dar ramane de vazut daca ve-ti reusi,ma refer in general nu neaparat la Galati.


Intradevar aveti echipa buna......dar cred ca voi vom bate....spun un singur lucru....Gaby Apetri..cu bine !!!

STEEL
22nd March 2007, 16:28
...spun un singur lucru....Gaby Apetri..cu bine !!!

A fost si pe la Otelul si crede-ma nu a impresionat cu nimic in scurta lui aventura la Galati.
Crezi ca,cu Apetri se face "primavara",sau faceti baremul de puncte?Bine ar fi pt. voi dar eu ma indoiesc ca se va schimba ceva doar cu un jucator.In rest numai bine dar dupa meciul cu Otelul.:ok:

SORINULTRA
22nd March 2007, 16:29
m-ai inebunit cu apetrei asta parca ar fi ronaldihnio , e grav rau daca a-ti ajuns sa v-a puneti sperantele intr-un jucator , chiar ca nu aveti nici o sansa de scapare

dardar_3
22nd March 2007, 16:34
Bate clar Jiul....;)...

Daca bate Otelul, o sa fie surpriza etapei...:drak:...

STEEL
22nd March 2007, 16:39
Bate clar Jiul....;)...

Daca bate Otelul, o sa fie surpriza etapei...:drak:...

Ce mishto ieftin,mai baga din top ceva sa mai facem putina atmosfera pe aici.....:happy

Cipus
22nd March 2007, 16:49
Greu de crezut ca Jiul poate lua vreun punct de la Galati. Apetri nici nu cred ca va juca, nu stiu cine isi pune sperante in el. Otelul chiar daca o comite cam des in aparare si sa zicem ca va primi vreun gol, sunt convins ca va marca de 2 ori mai multe, adica bate cu 2-1, 4-2, etc. Eu sper totusi sa reintre Sergiu Costin in locul lui Nogo, sau macar sa incerce si Grig altceva, de exemplu Craciun

STEEL
22nd March 2007, 17:05
Eu sper totusi sa reintre Sergiu Costin in locul lui Nogo, sau macar sa incerce si Grig altceva, de exemplu Craciun

In partida amicala cu Unirea Urziceni va fi testat si un fundas brazilian, de 25 de ani. Marcelo Sena Nascimento, care ultima data a jucat la Bahia (Brazilia), a sosit in curtea Otelului luni seara si daca va corespunde cerintelor va fi legitimat fara probleme, el fiind liber de contract.
sursa site-ul oficial

Cipus,poate e ceva de capul brazilianului asta si il opreste Grig.Eu cred ca mai slab decat Nogo cu siguranta nu poate fi.Am inteles ca juca prin liga a III-a in Brazilia dar nu se stie niciodata,sa-l vedem cum se misca,ar putea fi o solutie deocamdata.

Cipus
22nd March 2007, 17:08
Oricum nu va intra titular cu siguranta daca va fi legitimat, poate doar daca va conduce Otelul cu 3-0 sa intre pe parcurs. Intelesesem totusi ca se va reface Sergiu Costin pana la ora meciului

PaRazytul
22nd March 2007, 18:37
A fost si pe la Otelul si crede-ma nu a impresionat cu nimic in scurta lui aventura la Galati.
Crezi ca,cu Apetri se face "primavara",sau faceti baremul de puncte?Bine ar fi pt. voi dar eu ma indoiesc ca se va schimba ceva doar cu un jucator.In rest numai bine dar dupa meciul cu Otelul.:ok:


Stiu ca a fost si pe la Otelul....a fost si pe la Craiova.....dar el a vrut sa joace doar la Jiul....un jiulist adevarat...eu stiu mai multe..si de ce a 'plecat' de acasa..a fost dat afara din lot..din alte motive..din unjurii mai bine spus..aduse antrenorului la timpul respectiv....si de ce l-a prins intr-un local in craiova..ametit...a fost cu intentie...si etc...etc...am facut un mic rezumat....:D

mateiasi
22nd March 2007, 18:44
Oricum nu va intra titular cu siguranta daca va fi legitimat...
Nu mai poate fi folosit in sezonul asta, perioada de transferari s-a incheiat. (Otelul ar putea incheia un contract cu el, dar nu l-ar putea folosi decat in turul sezonului urmator.) Oricum, din liga a treia ??? :no: O fi fost Bahia campioana Braziliei odinioara, dar acum...

PaRazytul
22nd March 2007, 18:45
m-ai inebunit cu apetrei asta parca ar fi ronaldihnio , e grav rau daca a-ti ajuns sa v-a puneti sperantele intr-un jucator , chiar ca nu aveti nici o sansa de scapare



Te-am inebunit?ma bucur :lol: .....ronaldihnio nu e...da tot peacolo da..:happy ......mei smechere..eu nu-mi pun speranta in el ca nush ce...de retrogradat retrogradam...nu se mai pune in discutie.....noi defensiva am avut...cat de cat....da atac..=0..cu lesi ala de dulcea...auau......cu gabi in teren cred ca se vor schimba lucrurile umpic...mai mult.....mai rau decat dulcea nu poate juca....e un jucator bun..el nea promovat...etc......dar cu revenirea lu` gabi imi da o speranta...repet...aveti echipa ..f buna poate.....dar cel putin un egal..tot scoatem ....fara suparare galatenilor....avem si noi nevoie de puncte..voi aveti destule:D ....cu bine !!!

PaRazytul
22nd March 2007, 18:48
Nu mai poate fi folosit in sezonul asta, perioada de transferari s-a incheiat. (Otelul ar putea incheia un contract cu el, dar nu l-ar putea folosi decat in turul sezonului urmator.) Oricum, din liga a treia ??? :no: O fi fost Bahia campioana Braziliei odinioara, dar acum...

Stati linistiti...ca e legitimat..:D :D :D

bada_otelul
22nd March 2007, 18:49
Te-am inebunit?ma bucur :lol: .....ronaldihnio nu e...da tot peacolo da..:happy ......mei smechere..eu nu-mi pun speranta in el ca nush ce...de retrogradat retrogradam...nu se mai pune in discutie.....noi defensiva am avut...cat de cat....da atac..=0..cu lesi ala de dulcea...auau......cu gabi in teren cred ca se vor schimba lucrurile umpic...mai mult.....mai rau decat dulcea nu poate juca....e un jucator bun..el nea promovat...etc......dar cu revenirea lu` gabi imi da o speranta...repet...aveti echipa ..f buna poate.....dar cel putin un egal..tot scoatem ....fara suparare galatenilor....avem si noi nevoie de puncte..voi aveti destule:D ....cu bine !!!

avem prea putine,puteam avea lejer cu 10 puncte in plus,iar obiectivul este 6-8,nu salvarea de la retrogradare

PaRazytul
22nd March 2007, 18:59
avem prea putine,puteam avea lejer cu 10 puncte in plus,iar obiectivul este 6-8,nu salvarea de la retrogradare




Cu 3 pct..sau fara..tot aia....nu se simte la voi:D ......!!!

katalinkostel
22nd March 2007, 21:06
Sper sa am dreptate,cu pronosticul...dar Otelul e plin de surprize si cine stie...!!!:yeah: :yeah: :yeah:

codrind
22nd March 2007, 22:12
Nici casele de pariuri nu-l au în program! :ok:

Așa că 1 solist

chinezu
23rd March 2007, 15:26
4-0.

SORINULTRA
24th March 2007, 09:03
oricum meciurile cu echipele cu foame de puncte sunt si cele mai grele , batem dar nu o sa mai dam 5 ca la meciul cu national

lucian_iasi
24th March 2007, 09:10
Cu jiul n-ar fi asa greu sa le dati 5..le-am dat noi 4 :yes: :yes:

PaRazytul
24th March 2007, 14:52
Daca ar fi doar din penalty....te credem....:no: :no: :no:

STEEL
24th March 2007, 17:22
Lume,nu mai spuneti nimic?
Atunci..........HAI OTELUL !!!

mateiasi
24th March 2007, 17:48
Lume,nu mai spuneti nimic?
Off-topic, oarecum: A fost cineva la amicalul de azi cu Unirea? Cum au jucat ai nostri?

bada_otelul
24th March 2007, 18:16
Off-topic, oarecum: A fost cineva la amicalul de azi cu Unirea? Cum au jucat ai nostri?

a fost un joc incalcit,cu putine ocazii,0-0,tipic pt un amical,cel mai interesant lucru a fost gazonul care arata excelent si era doar umed desi a plouat ieri foarte tare si in timpul zilei si noaptea

vlad1607
24th March 2007, 19:34
caruta de goluri a etapei se rastoarna la Galati

Leviss
24th March 2007, 20:18
caruta de goluri a etapei se rastoarna la Galati
Asa cum s-a rasturnat si in groapa , de v-ati chinuit sa ne bateti cu 1-0 ?:shocked:

lucian_iasi
24th March 2007, 20:26
Daca ar fi doar din penalty....te credem....:no: :no: :no:


O sa-ti raspund aici,desi suntem off-topic:au fost penalty-uri clare.Oricum am fost mult peste voi.Asta a fost singurul mesaj off-topic de aici.

rhadoo
24th March 2007, 20:34
O sa-ti raspund aici,desi suntem off-topic:au fost penalty-uri clare.Oricum am fost mult peste voi.Asta a fost singurul mesaj off-topic de aici.

lase-ne cu off topicu si zi ca a fost un meci regizat si lasa-ne
da daca ne da si noua 2 penaltyuri batem la galati cu 4-0 ceea ce nu are nici o treaba cu realitatea,la fel cum si lor daca le da 2 penaltyuri normal ca bateti cu 4-0
nu fi stupid si vezi de echipa ta care scapa doar daca asa se vrea la bucuresti
HAI JIUL PETROSANI!

lucian_iasi
24th March 2007, 21:01
Trebuie sa ajungeti in careu ca sa va dea 2 penalty-uri :evil: :evil:

rhadoo
24th March 2007, 21:14
ma lasi?
cu echipa ta de moldoveni?ati blatuit si voi 2 meciuri si sunteti pe cai mari
lasa-ma nu ma innebunii cu echipa pacii care sta un secol in div b
HAI JIUL PETROSANI!

PaRazytul
25th March 2007, 01:44
O sa-ti raspund aici,desi suntem off-topic:au fost penalty-uri clare.Oricum am fost mult peste voi.Asta a fost singurul mesaj off-topic de aici.


Nu ii mai pupa undeva pe galateni.....ca nu da bine...de ceva timp numai pumpincuristi vad pea`ici.....nik mai mult..ai gresit topicu..nu ti se pare?..jai pa !!!

Dregan
25th March 2007, 02:00
Otelul - Jiul 1 (presimt ca ne vom chinui in acest meci)

maur85
25th March 2007, 10:11
Nu ii mai pupa undeva pe galateni.....ca nu da bine...de ceva timp numai pumpincuristi vad pea`ici.....nik mai mult..ai gresit topicu..nu ti se pare?..jai pa !!!

nu te lua de om degeaba.Otelul este doar cea mai iubita echipa din moldova.e normal sa fie de partea noastra.

STEEL
25th March 2007, 14:53
Haideti sa nu degeneram lucrurile si sa pastram aceeasi nota de fair-play de pana acum,ce naiba doar nu suntem-sunteti olteni :lol: .
Acum sincer,cati dintre voi(jiulisti) credeti intr-un rezultat pozitiv la Galati?A nu se confunda intre a spera si a crede cu adevarat.

PENTRU_STEAUA
25th March 2007, 15:00
Haideti sa nu degeneram lucrurile si sa pastram aceeasi nota de fair-play de pana acum,ce naiba doar nu suntem-sunteti olteni :lol: .
Acum sincer,cati dintre voi(jiulisti) credeti intr-un rezultat pozitiv la Galati?A nu se confunda intre a spera si a crede cu adevarat.

Bai stii ce n-ati inteles tu? Ca orice meci se jova pe teren si e posibil orice rezultat. Din punct de vedere al valorii jucatorilor Otelul nu este f. mult peste Jiul din acest punct de vedere. O zi mai proasta a jucatorilor exponentiali ai Otelului coroborata cu una mai buna a petrosenenilor si asa apare asa-zisa surpriza. Ca sa nu mai spun ca Jiul a schimbat antrenorul, iar Sdrobis este un antrenor destul de bun, in opinia mea. Meciul este deschis oricarui rezultat, daca, repet, se va juca numai si numai pe teren. Eu am pis X. Asta nu inseamna ca se va intampla automat asa.

Aaetius
25th March 2007, 15:04
otelu - jiu 3-0.... "B"ye "B"ye jiu

STEEL
25th March 2007, 15:27
Bai stii ce n-ati inteles tu? Ca orice meci se jova pe teren si e posibil orice rezultat. Din punct de vedere al valorii jucatorilor Otelul nu este f. mult peste Jiul din acest punct de vedere. O zi mai proasta a jucatorilor exponentiali ai Otelului coroborata cu una mai buna a petrosenenilor si asa apare asa-zisa surpriza. Ca sa nu mai spun ca Jiul a schimbat antrenorul, iar Sdrobis este un antrenor destul de bun, in opinia mea. Meciul este deschis oricarui rezultat, daca, repet, se va juca numai si numai pe teren. Eu am pis X. Asta nu inseamna ca se va intampla automat asa.

Am inteles opinia ta,teoretic ai dreptate dar practic e mai greu sa se intample asa.Ce poate face Sdrobis acum la Jiul avand in vedere ca lotul este acelasi?.....doar Apetrei ar fi noutatea.
Si sa fim seriosi,Apetrei nu-i vreun pui de Ronaldihno ca sa poata rezolva de unul singur un meci.

PaRazytul
25th March 2007, 18:00
nu te lua de om degeaba.Otelul este doar cea mai iubita echipa din moldova.e normal sa fie de partea noastra.

L-am inteles..a dat un pronostic....etc....e liber sa posteze ce doreste..bun...dar o lungeste prea mult..cu 4..cu nush cat..si etc...sa fie de partea voastra....nici o problema...nu ma intereseaza pe mine....dar sa-si vada de 'topicul cu iasi'....eu nu am postat nik la ei....in fine..prea multa vorba...pe scurt.. neinteresant !!!

PaRazytul
25th March 2007, 18:02
otelu - jiu 3-0.... "B"ye "B"ye jiu

Revenim noi...stai lejer...:D !!!

Marius.B
25th March 2007, 19:16
Din pacate pentru noi va lipsi Labukas ,care a fost accidentat de un taran pe nume Onofras(altfel nu pot sa ii spun dupa o asemenea intrare) in amicalul disputat sambata cu Urziceniul.

bada_otelul
25th March 2007, 20:54
Din pacate pentru noi va lipsi Labukas ,care a fost accidentat de un taran pe nume Onofras(altfel nu pot sa ii spun dupa o asemenea intrare) in amicalul disputat sambata cu Urziceniul.

se pare ca e un obicei al taranilor de l urziceni,in acelasi amical era sa ramanem si fara jula dupa o intrare asemanatoare iar in meciul din campionat brujan si-a fracturat rotula dupa contactul cu un ******* pe nume cr. constantin

YoYoyOi
25th March 2007, 21:01
Din pacate pentru noi va lipsi Labukas ,care a fost accidentat de un taran pe nume Onofras(altfel nu pot sa ii spun dupa o asemenea intrare) in amicalul disputat sambata cu Urziceniul.

macar Onofras si-a luat cartonasul de rigoare sau iar a scapat, ca in cazul Nesu? :rolleyes:

rhadoo
25th March 2007, 23:35
otelu - jiu 3-0.... "B"ye "B"ye jiu

ok si ce ai tu de pierdut sau de castigat din asta?**********fenomene ca tine duc la discutii care degenereaza
aici discutam despre un meci si nu conteaza ca retrogradeaza sau nu JIUL
HAI JIUL PETROSANI!

Geografu
28th March 2007, 11:27
1 logic cu scorul etapei dupa parerea mea ! Salve.;)

SORINULTRA
28th March 2007, 12:59
nu ma intereseaza ce e sau nu scorul etapei , trei puncte sa fie

PaRazytul
28th March 2007, 23:50
...sa fie...ptr Jiul...:evil: da gabi 2 cartoafe....:D

bada_otelul
29th March 2007, 00:00
...sa fie...ptr Jiul...:evil: da gabi 2 cartoafe....:D

ai grija ce iti doresti...s-ar putea sa se intample:gabi jula 2/gabi paraschiv 2/gabi giurgiu 2(singurul incert pentru meci este jula deci raman ceilalti 2 gabi:D)

Dregan
29th March 2007, 07:47
...sa fie...ptr Jiul...:evil: da gabi 2 cartoafe....:D

OK, daca voi dati cartoafe noi dam goluri:lol:

maur85
29th March 2007, 08:34
...sa fie...ptr Jiul...:evil: da gabi 2 cartoafe....:D

sper sa nu ne faceti si noua ce le-ati facut la cfr-isti etapa trecuta in gara daca cumva faceti deplasarea:P .atunci v-au asmutit uistii pe ei?

SORINULTRA
29th March 2007, 09:36
:happy

dardar_3
29th March 2007, 10:05
Bate Jiul lejer... 7-0....:drak:

Dregan
29th March 2007, 10:12
Bate Jiul lejer... 7-0....:drak:

sa mori tu ... sa scapi de mine

Ciprica
29th March 2007, 10:19
mda, iar empoli bate cu 5-0 etapa asta...

SORINULTRA
29th March 2007, 10:19
Bate Jiul lejer... 7-0....:drak:

si castele cu zane si balauri nu visezi?

dardar_3
29th March 2007, 10:21
sa mori tu ... sa scapi de mine

Ia mai bine o aspirina si fa o baie fierbinte ca aberezi...:rosu:


si castele cu zane si balauri nu visezi?

Nope... alea le visati voi cand a venit indianu'....:drak:

Cucu
29th March 2007, 18:34
2-0

SORINULTRA
29th March 2007, 18:52
Ia mai bine o aspirina si fa o baie fierbinte ca aberezi...:rosu:



Nope... alea le visati voi cand a venit indianu'....:drak:
eu nu am visat nimik cand a venit indianul , presa a visat si v a facut si pe voi sa delirati

PaRazytul
29th March 2007, 19:26
Un singur Gaby este.........Gaby Apetri....:yeah:

Cipus
29th March 2007, 21:38
se pare ca e un obicei al taranilor de l urziceni,in acelasi amical era sa ramanem si fara jula dupa o intrare asemanatoare iar in meciul din campionat brujan si-a fracturat rotula dupa contactul cu un ******* pe nume cr. constantin

cei de la Unirea au cauzat numai accidentari galatenilor, altceva nu mai stiu si se pare ca nu au auzit de fair play. pacat de Labukas, tocmai cand isi intrase in mana. Am inteles ca si Jula e incert, are sanse sa joace maine? sau atacul galatean se va prezenta sub forma Daniel Stan - Szekely? Chiar daca Jiul a schimbat antrenorul si va juca si Apetrei, nu au mai mult de 5% sanse sa scoata un egal. Oricum astept un meci cu multe goluri pentru Otelul. 3-0, un gol Szekely, un gol Stan si un gol Craciun :evil:

bada_otelul
29th March 2007, 22:39
cei de la Unirea au cauzat numai accidentari galatenilor, altceva nu mai stiu si se pare ca nu au auzit de fair play. pacat de Labukas, tocmai cand isi intrase in mana. Am inteles ca si Jula e incert, are sanse sa joace maine? sau atacul galatean se va prezenta sub forma Daniel Stan - Szekely? Chiar daca Jiul a schimbat antrenorul si va juca si Apetrei, nu au mai mult de 5% sanse sa scoata un egal. Oricum astept un meci cu multe goluri pentru Otelul. 3-0, un gol Szekely, un gol Stan si un gol Craciun :evil:

labukas cica s-ar putea sa intre pan la urma desi cu urziceniul a iesit accidentat,stan cica se accidentase la un antrenament jula e incert

dardar_3
29th March 2007, 22:44
cei de la Unirea au cauzat numai accidentari galatenilor, altceva nu mai stiu si se pare ca nu au auzit de fair play

Asa se spune acum cand castigi cu arbitri?...:rosu:

bada_otelul
29th March 2007, 23:00
Asa se spune acum cand castigi cu arbitri?...:rosu:

nu,asa se spune cand un jucator nu mai joaca din cauza unui cretin de la urziceni pana la sfarsitul sezonului,si aici era vb si de amicalul de sap trecuta cand au mai accidentat inca 2 dar mai putin grav

Casuba
29th March 2007, 23:29
Un singur Gaby este.........Gaby Apetri....:yeah:

Daca e melcul ala care a trecut si pe la Otelul inseamna ca nu mai aveti nicio speranta......:happy

Cipus
30th March 2007, 00:45
labukas cica s-ar putea sa intre pan la urma desi cu urziceniul a iesit accidentat,stan cica se accidentase la un antrenament jula e incert

Bada, m-ai bagat in ceata si mai tare, acu imi zici ca si Stan e incert? eu cu cine mai joc? cel mai bine asteptam ora meciului sa vedem care cum joaca. Sper sa aflu ceva informatii cu vreo 2 ore inainte de meci, daca nu o sa mizez doar pe Kim, Paraschiv si Szekely. Ei sunt ok sper, nu-i asa? Ne face Grig si o surpriza si-l titularizeaza pe Craciun, in locul lui Nogo sau Gado?


Asa se spune acum cand castigi cu arbitri?...:rosu:

Nu inteleg ce vrei sa spui, oricum Brujan se pare ca rateaza tot sezonul din cauza unei intrari dure, poate neintentionate a lui Constantin. Onofras insa e recidivist, asta intra ca tancul cateodata, Nesu stie mai bine, acum si Labukas.

rhadoo
30th March 2007, 00:46
Daca e melcul ala care a trecut si pe la Otelul inseamna ca nu mai aveti nicio speranta......:happy

ala e,nu e melc ,e verisor cu bachus sau prieten de toarta:happy
ce speranta sa mai avem?cand vand astia meciuri la greu,fotbaliatorii:paleacu,paclesan si inca vreo 3 ,ca restul au disparut,da au adus in schimb pe tata lor curca:headbang:
asa ca sperante.............
HAI JIUL PETROSANI!

SORINULTRA
30th March 2007, 07:18
nu cred ca v a incepe grig cu craciun in primul 11 , craciun nu a mai fost in primul 11 de o eternitate

Dregan
30th March 2007, 07:40
Pacat...Craciun se apara mult mai bine decat Gado... Cred ca surpriza s-ar putea sa vina din aparare : Marginean in locul lui Nogo (in amical s-a incercat si schema asta)

Cipus
30th March 2007, 09:10
ok, care mai e starea atacantilor? toti incerti? macar unul dintre ei sa poata juca. Oricum, chiar si fara atacanti Jiul va primi gol. Pe teren mai e si Semeghin care executa bine loviturile libere, Kim care poate inventa oricand o executie de efect sau rapidul Szekely care poate face o patrundere frontala in viteza. Tot Otelul castiga oricum am suci-o

SORINULTRA
30th March 2007, 09:47
pai vezi? nu conteaza cine joaca sa le dam noi un 2-0 si sa ne gandim la etapa viitoare

Cipus
30th March 2007, 10:00
pentru mine conteaza intr-o anumita masura, am echipe fantastice si nu-mi permit sa fac pasi gresiti acum la final. daca nu-mi joaca jucatorii n-am facut nimic si inseamna ca am muncit degeaba. De la Otelul am selectat mereu cei mai multi jucatori, iar etapa asta chiar nu stiu ce atacanti sa folosesc. daca etapa trecuta a fost etapa atacantilor, poate acum va fi etapa mijlocasilor, si o sa merg cu precadere pe formula 3-5-2. O sa ocolesc toti atacanti Otelului si merg pe mana CFR-ului

SORINULTRA
30th March 2007, 10:06
treaba ta dar sa stii ca atacul otelului e poate cel mai puternic din liga 1

RAIKKONEN
30th March 2007, 10:08
Otelul bate cu un 5-0 SEC! asta e diferenta de valoare dintre cele 2 echipe!

Cipus
30th March 2007, 10:17
treaba ta dar sa stii ca atacul otelului e poate cel mai puternic din liga 1

Stiu asta, dar etapa asta nu pot miza pe atacantii Otelului, sunt incerti si meciul e maine, nu stiu daca isi vor reveni si cine va juca. Nu pot risca si sa iau 0 puncte. Asa Semedo si Surdu sunt titulari sigur, iar Canu sigur gafeaza si meciul asta. De la Otelul o sa merg pe mana lui Semeghin, Paraschiv, Kim si Szekely. Toti patru vor fi titulari cred, Grigoras a spus ca nu e adeptul schimbarilor in echipa in urma unui meci mai slab, deci vor juca toti patru.

bada_otelul
30th March 2007, 10:18
Bada, m-ai bagat in ceata si mai tare, acu imi zici ca si Stan e incert? eu cu cine mai joc? cel mai bine asteptam ora meciului sa vedem care cum joaca. Sper sa aflu ceva informatii cu vreo 2 ore inainte de meci, daca nu o sa mizez doar pe Kim, Paraschiv si Szekely. Ei sunt ok sper, nu-i asa? Ne face Grig si o surpriza si-l titularizeaza pe Craciun, in locul lui Nogo sau Gado?



Nu inteleg ce vrei sa spui, oricum Brujan se pare ca rateaza tot sezonul din cauza unei intrari dure, poate neintentionate a lui Constantin. Onofras insa e recidivist, asta intra ca tancul cateodata, Nesu stie mai bine, acum si Labukas.

ar fi bine craciun in locul lui gado care nu da randament,in schimb in centrul apararii sa nu fii surprins daca apare sarghi,a jucat in amicalul romania-polonia la tineret si a jucat bine,ori el ori marginean(care a jucat cu urziceni in locul lui nogo).in atac multe incertitudini,stiu dar asta e situatia,nush pana cand iti poti face echipa dar in viata libera de maine probabil va aparea si o echipa probabila,danut lungu stie mai bine ce e cu jucatorii,noi mai putin

Cipus
30th March 2007, 10:25
Bada, echipele se pot finaliza pana cu jumatate de ora inainte de primul meci al etapei, adica azi pana la 15:30. ideea e ca site-ul ziarului Viata Libera e blocat temporar nu stiu de ce, o sa mai incerc mai tarziu, iar aseara singurele informatii erau despre farsa lui Grigoras cu conferinta de presa, si de portarul lituanian care a fost titular cu Ucraina. Nimic despre jucatori. Toate site-urile pe care le citesc nu sunt actualizate, asa ca sunt in stand by, ma decid pe ultima suta de metri

marcos
30th March 2007, 13:47
Bate Otelul sigur....dieferenta de valoare trebuie sa-si spuna cuvantul!!!

bada_otelul
30th March 2007, 14:58
Otelul jiul all time
Toate 9 5 3 1 18 4
Acasa 4 2 1 1 10 2
Deplasare 5 3 2 0 8 2
iese in evidenta ca singura victorie a jiului a fost la galati in 96,am impresia ca in meciul ala si-a inghitit limba un jucator de la jiul si l-a salvat troaca...cred

crissis
30th March 2007, 15:04
In acest meci singura necunoscuta este scorul final.

Cipus
30th March 2007, 17:53
cum o mai duc cu sanatatea atacantii galateni? are sanse vreunul dintre ei sa joace maine? parerea mea e ca Szekely poate juca varf cu siguranta doar a fost reprofilat mijlocas din postura de varf. cred ca si Kim ar putea evolua varf ca tot s-a obisnuit sa inscrie. In aparare se poate miza atat pe Craciun in locul lui Gado (cel putin Craciun e fundas dreapta de meserie daca nu ma insel, in timp ce Gado e mijlocas) cat si pe Marginean sau chiar Sarghi in locul lui Nogo.

Casuba
30th March 2007, 19:36
Otelul jiul all time
Toate 9 5 3 1 18 4
Acasa 4 2 1 1 10 2
Deplasare 5 3 2 0 8 2
iese in evidenta ca singura victorie a jiului a fost la galati in 96,am impresia ca in meciul ala si-a inghitit limba un jucator de la jiul si l-a salvat troaca...cred

Bealcu de la Jiul si-a inghitit limba, dupa un sut de-al lui Tanase pe care as vrea sa-l vad si maine in teren.

LazioRoma
31st March 2007, 05:17
bate jiul fara parobleme 6-7-8 la 0

LazioRoma
31st March 2007, 05:23
Otelul jiul all time
Toate 9 5 3 1 18 4
Acasa 4 2 1 1 10 2
Deplasare 5 3 2 0 8 2
iese in evidenta ca singura victorie a jiului a fost la galati in 96,am impresia ca in meciul ala si-a inghitit limba un jucator de la jiul si l-a salvat troaca...cred

Cred ca nici ziua de nastere nu ti-o sti asa bine precum meciurile acestei echipe nesemnificative din romania!

RAIKKONEN
31st March 2007, 09:00
Cred ca nici ziua de nastere nu ti-o sti asa bine precum meciurile acestei echipe nesemnificative din romania!

tarusule vezi de farul tau care retrogradeaza si de stoia care termina pe 5 si pierde cu 4-0 cu rapid! nu ti rusine sluga sa vb asa de Otelul?cu ce te-a deranjat?dupa ce ca in cupa primiti penaltiuri si sunteti iertati de 2 rosii.. nu va e rusine ! cu arbitri CORECTI in cupa Otelul-stoia era 5-1 nerusinatule! +"acestei echipe nesemnificative din romania" Otelul va batut cu 2-1 si daca Otelul e nasemnificativa stoia cum e PENIBILULE?

bada_otelul
31st March 2007, 10:27
Cred ca nici ziua de nastere nu ti-o sti asa bine precum meciurile acestei echipe nesemnificative din romania!

*,nu stii nici sa scrii corect
uite cum facem chiar daca iti iese pronosticul sau nu eu iti dau o halba de bere...de cap,cat pot de tare
ot:o sa fie lume multa azi,sper sa fie si spectacol dar mai important e sa luam cele 3 puncte,daca dam gol repede va fi usor meciul,daca nu,va fi greu

Hard
31st March 2007, 11:20
Cred ca nici ziua de nastere nu ti-o sti asa bine precum meciurile acestei echipe nesemnificative din romania!

ma,iubirea ta pt otelul intrece orice limita :lol:

Cipus
31st March 2007, 11:54
bada, stai linistit, eu te stiu de om serios si inteligent, nu e nevoie sa raspunzi la provocari ca strici imaginea thread-ului si e pacat. E unul dintre cele mai civilizate alaturi de cel al Gloriei.
Azi astept un nou meci spectaculos al Otelului si o victorie clara cu multe goluri. 3-1, inscrie si Jiul al 3-lea gol in deplasare prin Mircea Voicu

naka
31st March 2007, 12:35
o victorie pentru otelul cu o diferenta de 2 goluri <<< FORZA OTELUL >>>

Redboy
31st March 2007, 13:24
Pronostic 1 - clar !
Fortza Otelul !

bada_otelul
31st March 2007, 13:33
se pare ca jucam cu labukas si stan in atac,jula accidentat cu urziceniul:(
victorie Otelul sa fie 4 din 4 etapa asta pt echipele galatene

STEEL
31st March 2007, 13:40
.....victorie Otelul sa fie 4 din 4 etapa asta pt echipele galatene

Bine zis,suntem aproape de-a face un "careu" de victorii galatene.
.................................HAI OTELUL !!!

bada_otelul
31st March 2007, 14:53
la stadion adunarea...
forzza Otelul!

gtibi
31st March 2007, 17:58
2-1. Felicitari Otelul!

Ferko
31st March 2007, 18:28
Cu cele 3 puncte Oțelul mai saltă în clasament.

bada_otelul
31st March 2007, 18:41
asa cum am prezis,daca nu dam gol repede va fi meciul greu,oricum la cum s-a jucat si ce ocazii au fost trebuia sa fie lejer un 8,9-3.palpitant meciul si...atmosfera din tribune,din pacate oamenii cu 4 clase imbracati in albastru si-au dat in petec din nou
si ca o completare,multa lume chiar daca jucam cu ultimul loc,nu in fiecare zi vezi cate 9000 de oameni cand joaca echipa de pe locul 8 cu echipa de pe ultimul loc(in fiecare din cazuri).singura diferenta fata de meciul cu national a fost ca nu ne-au mai intrat suturile

Redboy
31st March 2007, 18:49
victorie... oo da...
cu putine emotii, da` merge ! Fortza Otelul !

STEEL
31st March 2007, 19:01
Bine zis,suntem aproape de-a face un "careu" de victorii galatene.
.................................HAI OTELUL !!!

Si iata ca s-a reusit acest "careu",etapa superba cu victoriile echipelor Otelul,Dunarea,Politehnica si Otelul II.Felicitari tuturor.:lol:

danpuric78
31st March 2007, 19:19
superba atmosfera in galerie.avem cel mai frumos public

cu fotbalul stati mai rau.

vlad1607
31st March 2007, 19:21
cel mai frumos public? e ine sa zica asta altzii nu voi...

starsteel
31st March 2007, 19:22
Un meci frumos, dupa cel putin 10 mari ocazii de gol printre care si 2 bare a Otelului a venit golul petrosenean urmat de cea de a 2-a ocazie care a fost bara?!....superba atitudinea publicului care in final a salutat cu mult entuziasm victoria.

cu fotbalul stati mai rau.

Evident vorbesti in cunostinta de cauza....la ce televiziune ai vazut meciul?

cel mai frumos public? e ine sa zica asta altzii nu voi...

O sa te convingi la meciul direct de atmosfera pe care o sa o suportati....:ciocan:


http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/16280/otelul-scufunda-jiul.htm
Interesanta cronica acestui meci...."ocazii putine"?! :thinkso: Unde ai vazut meciul?
"Boghiu gol din actiune personala"?! :happy
CINE E MINCINOSUL CARE A SCRIS "CRONICA"?

maur85
31st March 2007, 19:30
cel mai frumos public? e ine sa zica asta altzii nu voi...

voi la un meci cu jiul o sa vina borcea sa va ia cu arcanul pe stadion:happy .o sa va dea bonus o lingura de coliva si o bomboana roz+un sfert de mar.nici 1000 nu veniti.asa ca daca as fi in locul tau mi-ar fi rusine sa postez aici.

vlad1607
31st March 2007, 19:32
pai am jucat cu jiul primul meci din retur...da na...dc postezi prin somn :D

Tamara_Steaua
31st March 2007, 19:33
victorie chinuita a otelului ...jiul se scufunda pe ultimul loc

maur85
31st March 2007, 19:50
pai am jucat cu jiul primul meci din retur...da na...dc postezi prin somn :D

nu ma int meciurile voastre dar dc tot ai comentat aici fa o comparatie intre dinamo-jiul si otelul jiul.comparatie la nr de spectatori.direrenta mare:yeah:
oricum nu mai conteaza.bine ca am fost noi multi si ne-am pierdut vocile pt ceva timp:cool:

katalinkostel
31st March 2007, 22:24
Te credeam mai cu capul pe umeri....:rosu: :rosu: :rosu:

katalinkostel
31st March 2007, 22:26
cu fotbalul stati mai rau.Oricum mai bine ca voi...:headbang: :headbang: :headbang:

katalinkostel
31st March 2007, 22:30
cel mai frumos public? e ine sa zica asta altzii nu voi...La voi cu Vasluiul sunt acum pe stadiuon cam3.500 la noi cu Jiul au fost cam 9.000....Nu se compara.Si ce atmosfera a fost...!!!! :headbang: :headbang: :headbang:

katalinkostel
31st March 2007, 22:34
victorie chinuita a otelului ...jiul se scufunda pe ultimul locAi fost cumva la stadion si eu nu te-am vazut...??? Chinuita esti tu de regrete...!!!:headbang: :headbang: :headbang:

Cipus
1st April 2007, 03:46
Interesanta cronica acestui meci...."ocazii putine"?! :thinkso: Unde ai vazut meciul?
"Boghiu gol din actiune personala"?! :happy
CINE E MINCINOSUL CARE A SCRIS "CRONICA"?

Eu am ajuns acasa prin minutul 50 si pe prosport erau doar cateva randuri, m-a socat acest lucru, apoi insa m-am gandit ca tre sa fie vreun idiot ala care a scris cronica meciului sau unul care n-avea chef de scris. Iar am avut dreptate, a batut Otelul si a marcat si Jiul al 3-lea lor gol in deplasare de cand a inceput campioantul. Din pacate pentru Jiul, mult prea putin. Regret ca nu l-am avut pe Daniel Stan in echipe stiind ca se accidentase la un antrenament. Sper insa ca ma vor salva Semedo, Surdu, Mara si Gurita

SORINULTRA
1st April 2007, 08:48
am anticipat dinainte ca v a fi un meci greu , jiul trage sa faca baremul de puncte , oricum 3 puncte conteaza

starsteel
1st April 2007, 10:19
Eu am ajuns acasa prin minutul 50 .....
"Otelul a inceput bine aceasta partida, dar Giurgiu a luat la tinta bara chiar in minutul 2. Dupa un inceput furtunos, gazdele au mai slabit ritmul partidei si ocaziile s-au imputinat. De parca nu era indeajuns decimata de accidentari, formatia din Petrosani a mai suferit o accidentare, iar in minutul 12, Teusan i-a luat locul lui Lungan.
Fata de prima repriza, cea de-a doua parte a jocului a avut un ritm mai alert si gazdele au reusit sa fie in avantaj chiar in debutul partii secunde, in minutul 57. Szekely i-a centrat perfect lui Daniel Stan, iar acesta a deschis scorul printr-o lovitura de cap.
Galatenii nu au fost mult timp in avantaj, deoarece Vatca a iesit hazardat pe o centrare in minutul 64 si i-a dat ocazia lui Apetrei sa inscrie. Golul victoriei a fost marcat de nou intratul Boghiu, printr-o superba actiune personala, in minutul 87.
Prin acest rezultat, Otelul a devansat-o pe Poli si ocupa locul 6 in clasament, cu 36 de puncte, in timp ce Jiul Petrosani este lanterna rosie a clasamentului, cu 14 puncte.
Onlinesport: Cristian Soitu"

Asta e cronica la care fac referire, e extrem de falsa scrisa in totala necunostinta de cauza.....apartine OLS-ului nu Prosportului. Ca ar fi copiata eventual de pe PSP asta e altceva. Cine a vazut macar golul 2 al Otelului a realizat ca "actiunea personala" a fost de fapt un joc colectiv excelent in care pasa finala la lasat pe Boghiu singur cu portarul in careul de 16 m.
Uite ce am mentionat eu dupa meci....scurt dar real in spiritul adevarului si cel mai important in "cunostinta de cauza".

Un meci frumos, dupa cel putin 10 mari ocazii de gol printre care si 2 bare a Otelului a venit golul petrosenean urmat de cea de a 2-a ocazie care a fost bara?!....superba atitudinea publicului care in final a salutat cu mult entuziasm victoria...

La voi cu Vasluiul sunt acum pe stadiuon cam3.500 la noi cu Jiul au fost cam 9.000....Nu se compara.Si ce atmosfera a fost...!!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Trebuie tinut cont ca daca Otelul ar fi pe prima pozitie nu ar mai fi loc nici macar in jurul stadionului.

bada_otelul
1st April 2007, 11:13
am anticipat dinainte ca v a fi un meci greu , jiul trage sa faca baremul de puncte , oricum 3 puncte conteaza

ce-i drept noi l-am facut greu,la ce ocazii am ratat puteam castiga lejer la 5 goluri diferenta(desi nu trebuie uitat faptul ca la 1-1 jiul a avut bara),dar cand ai 2 bare,gol anulat(nu imi pot da seama daca e corect sau nu,oricum uitati-va pe Site-ul oficial pt ca am prins faza pe aparat:D),plus cate alte ocazii mari am ratat...ce pot spune decat ca pana si scorul e nedrept fata de noi,dar importante sunt cele 3 puncte pana la urma.felicitari si jiului care nu a venit sa se predea desi avea nu stiu cati accidentati,si au avut si ei cateva ocazii(desi aproape toate prin suturi de la distanta)
uitasem,super atmosfera pe stadion,al 2lea meci consecutiv cand jucam acasa cu ultima clasata si avem 9000 de oameni in tribune,galeria ca de obicei excelenta

maur85
1st April 2007, 11:37
sa vezi ce va fi la meciul cu spurcatii:yeah:

SORINULTRA
1st April 2007, 11:39
m am obijnuit deja ca otelul sa si faca singura meciul greu , meci de meci primim goluri , am si uitat ultimul meci in care nu am luat gol

bada_otelul
1st April 2007, 12:17
m am obijnuit deja ca otelul sa si faca singura meciul greu , meci de meci primim goluri , am si uitat ultimul meci in care nu am luat gol

cu farul 0-0 acasa,ultimul castigat fara gol primit este cel cu u craiova in deplasare deci avem ceva...:(

Adi Da Samraj
1st April 2007, 12:20
Grigoras face treaba buna la Otelul

SORINULTRA
1st April 2007, 12:59
oricum s a terminat cu japca lu mimi pe asta nu l luati

Geografu
1st April 2007, 19:01
Pe final si chinuit totusi fata de cine erau adversarii.Totusi Otelul arata ca o echipa bine facuta mai ales pe teren propriu !

Casuba
1st April 2007, 19:35
Daca nu esti 100% concentrat nu mai ai parte de meciuri usoare, asa ca eu ma asteptam la un meci greu, oricum Otelul a avut o gramada de ocazii si pe mine nu m-au dezamagit fundasii centrali de la meciul asta ( Marginean si Costin )

PaRazytul
2nd April 2007, 01:12
Felicitari 'otelarilor' ptr. victoria de sambata......multa bafta in continuare....!!!

Dregan
2nd April 2007, 07:53
Felicitari 'otelarilor' ptr. victoria de sambata......multa bafta in continuare....!!!

:ok: Multumim la fel !:ok: