PDA

View Full Version : Kremlin Cup



Ady
10th October 2005, 15:12
Saptamana asta are loc turneul de la Moscova cu premii in valoare de 1 milion $.
informatii despre turneu gasiti aici : http://www.atptennis.com/en/tournaments/profile/438.asp

Anul acesta suntem reprezentati la Moscova de Andrei Pavel si Razvan Sabau .
Pavel joaca in primul tur cu un jucator venit din calificari si Sabau il intalneste pe italianul Filipo Volandri . Ambii jucatori romani vor juca maine primul tur .
Pavel joca la dublu cu "compatriotul" sau , germanul Kiefer si Sabau cu un polonez al carui nume nu il scriu pentru ca mi-ash incurca degetele in tastatura :P .

Darkslowstar
10th October 2005, 15:21
Sabau are noroc numai de italieni si probabil va ramane cu primul tur. Noroc ca tzarul Putin e generos cu cascavalul. Pavel ar trebui sa mearga 2-3 tururi. hane se odihneste inca sau nu i-a trecut "accidentarea" aia, inca? Sa-i spuna cineva ca Puerta e cel gasit dopat :D

Ady
11th October 2005, 10:37
Astazi vor juca amandoi , in acelasi timp (nu inainte de ora 12 , ora locala) Sabau pe terenul 1 si Pavel pe terenul 2 . Din cate am vazut eu pe site au webcam-uri montate pe fiecare teren , dar cum era de asteptat nu se poate vedea nimic tinand cont de numarul enorm de oameni care incearca sa isi vada favoritii :(.

Cristi
11th October 2005, 14:45
Sabau a pierdut rusinos 0-6 1-6 in putin peste jumatate de ora. Andrei a castigat previzibil 6-4 6-4 in putin peste o ora si diseara joaca la dublu cu Kiefer (la randul lui calificat in turul 2)

Ady
11th October 2005, 18:18
Pavel-Kiefer s-au calificat in turul al doilea dupa ce au trecut in primul tur de Goldstein/Thomas cu scorul de 5-2 5-4(7)

gavacaritei
11th October 2005, 18:45
Pavel va avea un meci greu cu Dominik Hrbaty. Ma indoiesc ca trece mai departe.

Ady
11th October 2005, 19:17
Eu nu mai fac nici un pronostic in privinta lui Pavel ... Parca vad ca il bate pe Hrbaty si dupa aia ia bataie de la cine stie ce jucator mai slab ... nici nu stiu cine mai e pe langa el pe tablou pt ca nu imi faceam sperante ca il va bate pe calificatul asta de azi ...
Andreea Vank este si ea calificata in turul 2 la dublu unde face pereche cu o jucatoare din cehia :ok:

gavacaritei
12th October 2005, 14:00
Pavel va juca cu Cyril Saulnier, ceea ce nu inseamna nimic...!

Poate doar o eliminare mai rusinoasa. Sa speram totusi intr-o calificare mai facila.

C. Saulnier 4 6 6

D. Hrbaty 6 3 3

Ady
12th October 2005, 20:17
Pavel si Hrbaty se vor intalni pana la urma ... in proba de dublu :P ... Slovacul e favorit 4 .

Cristi
13th October 2005, 09:13
Saulnier nu ar trebui sa ii puna probleme lui Andrei intr-o zi normala. Cum Pavel are de aparat puncte la turneul asta, probabil ca il va bate pe Saulnier (doar serviciul e de francez).

Eu zic ca Andrei era favorit in fata lui Hrbaty, ii va fi mai greu cu Saulnier. Parerea mea. Greu de facut pronosticuri cu Andrei... ar putea chiar sa castige turneul asta sau sa iasa inca de azi... eu zic ca ar trebui sa ajunga in semifinale daca joaca la 100%.

Sa ii tinem pumnii lui Andrei.

gavacaritei
13th October 2005, 16:20
Pavel nu are de aparat puncte: vad ca anul trecut nici nu apare pe tabloul principal. Oricum, bine ca a ajuns in turul trei, unde va juca impotriva finalistului din 2004, Greg Rusedski.

Ady
13th October 2005, 20:26
Dupa ce au castigat primul set cu 5-0 Pavel si Kiefer au reusit sa piarda doua tiebeak-uri ... Intr-un fel ma bucur pentru ca va fi mai odihnit pentru simplu . Daca se calificau mai departe maine amandoi jucau iar cate doua meciuri si orice ar zice ATP-ul meciurile de dublu disputate dupa noua formula sunt la fel de obositoare ...

gavacaritei
13th October 2005, 20:34
Doar sa nu-i afecteze psihicul!

Ady
13th October 2005, 21:02
La Pavel orice e posibil ... ar fi bine sa isi mai redreseze si el moralul si sa mai urce in clasament , poate la anu' o ia de la capat ...

Later edit : 53 de greseli nefortate a facut pavel :headbang:
Vestea buna e ca Rusedski a luat bataie de la un necunoscut Kunitsyn sa vedem cum se descurca Pavel acum ...
Sabau a luat bataie si el la dublu , la fel ca si Vanc , deci Andrei ramane singurul roman la Moscova :(

Cristi
14th October 2005, 09:37
Pavel nu are de aparat puncte: vad ca anul trecut nici nu apare pe tabloul principal. Oricum, bine ca a ajuns in turul trei, unde va juca impotriva finalistului din 2004, Greg Rusedski.

Domnu' sef, Pavel a jucat anul trecut la Stockholm (turneu paralel) unde a ajuns (parca) in sferturi... adica are de aparat puncte saptamana asta, nu efectiv la turneul asta.

Plus ca va juca cu rusul venit din calificari (Kunitsyn), nu cu Rusedski... te stiam mai bine informat :P

gavacaritei
14th October 2005, 10:25
OK, da cu piatra, nenoroceste-ma, fa-ma de ras; am gresit.:rolleyes:

In ce-l priveste pe Kunitsyn, nu stiu cati se asteptau ca rusul sa treaca de Rusedski.

O sansa buna pentru Pavel.

Cristi
14th October 2005, 12:47
Te-am prins in offside si am ridicat fanionul... nu dau cu pietre de felul meu si cu atat mai putin cand e vorba de tenis. Uite, m-am documentat si Pavel a ajuns anul trecut in sferturi la Stockholm (10 puncte, 20,000 USD) deci deja anul asta sta mai bine (12 puncte si 30,000 USD + puncte si bani la dublu). Cat despre Kunitsyn, el s-a mai intalnit cu Pavel in 1999, in primul meci din circuitul ATP jucat de rus, tot in Kremlin Cup, si a pierdut, evident (2-6,2-6) asa ca a declarat ca meciul cu Andrei va fi special pentru el. Sa speram ca il vor coplesi emotiile si Andrei va ajunge in semifinale!

Am ceva emotii pt Andrei deoarece a jucat ieri 2h16 min la simplu si apoi probabil inca 1h la dublu. Totusi nu a mai jucat decat marti deci ar trebui sa aiba rezerve de energie.

sun
14th October 2005, 16:07
Ce ti-e cu Pavel asta ? Dupa un an mai degraba mediocru , scoate un sfert la Moscova , cu sanse reale de Semifinale . :yeah:

Cneazul s-a intors acasa . HAI PAVEL :ok:

latest edit :

bah , necuratu m-o pus sa scriu ca "are sanse de semifinale" :headbang: Poate la turneul veteranilor

nicu26
14th October 2005, 16:30
Din pacate a fost invins. Oare de ce ma asteptam la asta?

Darkslowstar
14th October 2005, 17:52
L-a invins un neica-nimeni, care, ca sa folosesc o expresie celebra in fotbal, si-a dorit mai mult victoria.

Ady
16th October 2005, 10:05
Andreev-Kiefer in finala la Moscova ... sper sa castige kiefer :)

scythe19pro
16th October 2005, 19:54
Si eu tot cu Kiefer am tinut, insa a castigat Andreev 57 76 62