PDA

View Full Version : Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti



Darkslowstar
10th October 2005, 11:50
Vineri 14 noiembrie la ora 19 marele derby al seriei a doua, altadata meci de traditie al Div A, cu zeci de episoade de-a lungul anilor. Din pacate A-ul e plin de neaveniti care fac figuratie iar echipele de traditie se bat prin B. Asta e fotbalul romanesc.

Comentarii si pronosticuri aici va rog.

stefanm14
10th October 2005, 11:55
sa speram ca vom face spectacol, si vom dovedi ca suntem cei mai buni din serie si meritam sa promovam ........

Darkslowstar
10th October 2005, 11:57
Si eu cred ca Stiinta va castiga si este bine ca acest dus rece a venit in meciul cu Urziceniul si nu cu Petrolul, echipa mai puternica si cu un spate mai tare.
Poate va fi si stadionul mai plin, cu ocazia asta.

KLMN
10th October 2005, 21:40
Daca se juca la Ploiesti, as fi zis ca Stiinta nu va pierde, altfel pot spune ca imi este teama ca nu va castiga.

Gigel Sportul
11th October 2005, 01:03
Ca ploiestean prin adoptie, evident ca voi miza pe noii mei concitadini. Hai Petrolul! (si, off-topic, ASESOFT va mai bifa un titlu la baschet).

ieppy
11th October 2005, 01:10
avand un loc special pentru petrolul in inma mea sper din tot sufletul sa bata pe Craiova si sa promoveze la anul in A.

KLMN
11th October 2005, 02:18
Eu le vreau pe amandoua in Divizia A, una sa promoveze direct, iar cealalta la baraj. Sunt doua echipe cu traditie in fotbalul romanesc, care au facut istorie, au castigat campionate, cupe, au dat jucatori nationalei, etc.

Cra10veanu
11th October 2005, 02:33
continuare: jucatori luati cu japca de dinamo
asadar cum spuneam, infrangerea cu urziceniu face ambitia mai mare in meciul cu petrolul, oltenii vor lupta si vor castiga /hello /hello

Darkslowstar
11th October 2005, 11:33
La baraj va fi greu de tot, pt ca se pare ca vor fi echipe tari. Cel mai sigur e locul 1 si ambele echipe vor trage cu ghiarele si cu dintii sa-l prinda. Deocamdata Petrolul ela numai 3 puncte de Craiova, asa ca totule posibil. Este numai etapa 9, deci timp mai este berechet.

Edgar
11th October 2005, 11:38
Cred ca presiunea publicului isi va spune cuvantul si Stiinta va obtine cele 3 puncte.

jay
11th October 2005, 14:05
Un meci care ar fi trebuit sa se dispute in "A", din pacate doar primul derby al candidatelor la promovare din B2. Greu de dat un pronostic...

bogho
11th October 2005, 16:16
si se va juca vineri de la ora 19 si nu sambata

be@
11th October 2005, 16:22
Bate Petrolul ! :evil:

Darkslowstar
11th October 2005, 17:21
Mea culpa, o sa rectific, bogho.

inter
11th October 2005, 22:56
mey Dark , ia nu mai deschide tu topicuri cu noi , ca sa fie inchise de un etern candidat la locul 2!
si sa nu-mi radeti raspunsul ca n-are rost sa o dam in "balarii" pe aici ... se stie ca noi Oltenii nu suferim culorile alb-rosii! asa ca "ceilalti" sa stea in banca lor si sa-si "digere" performantele!

si ca sa fiu si putin "on-topic" ... bate Stiinta!

be@
11th October 2005, 23:18
Si daca a deschis topicul, ce?
Asa isi pot da si oamenii cu parerea, fara sa le fie sters mesajul,cum se intampla la voi, pe suporter.

On topic: 2.

codrind
11th October 2005, 23:24
Dacă Petrolul vrea să rămānă īn cărţi pt. promovare, trebuie să īnvingă!
Egalul nu este folositor nici unei echipe! :ok:

inter
12th October 2005, 00:02
be@ cat mi-ai lipsit cu parerile tale .... vezi ca "il capo gino" te-a lasat cu curu-n balta... mai nou cica esti cu niculescu ..:D:D
fetita draga vad ca-ti sunt tare dragi thredurile de "serie B" .... o sa-ti pun o vb. buna sa fii moderatore aici de la anu :P

on-topic ... vb. lui be@: 1 :D:D

be@
12th October 2005, 00:34
fetita draga vad ca-ti sunt tare dragi thredurile de "serie B" .... o sa-ti pun o vb. buna sa fii moderatore aici de la anu :P



intere, daca nu sunt pe Suporter Craiova,degeaba...:D
Mie ala imi place... :D


On topic:Forza Petrolul ! :D

george-dinamo
12th October 2005, 00:50
forza lupii! daca a batut urziceniul, nu vad de ce sa nu bata si petrolul!
2 solist! sau poate mititelu "impulsioneaza" echipa gazda?!?! sau pe cea oaspete?!?!

Ravelly
12th October 2005, 01:26
invinge sigur craiova...jaber se va razbuna pe ratarile din partida precedenta

Cra10veanu
12th October 2005, 01:43
ii alergam pana scoatem tot petrolu de pe teren :D , invingem clar, dupa dushu cu urziceniu ne facem mai ai drecu, 3-0 propun
Haide stiinta !


forza lupii! daca a batut urziceniul, nu vad de ce sa nu bata si petrolul!
2 solist! sau poate mititelu "impulsioneaza" echipa gazda?!?! sau pe cea oaspete?!?!
NU NE CHEAMA DINAMO buCUResti :jerk:

jorgensen
12th October 2005, 08:58
Daca v-a batut urziceniul, petrolul va da vreo 3 !!!!

micutzu
12th October 2005, 10:08
Nu va plac culorii alb-rosu sau rosu-alb? :D
Oki doki. Bate Petrolul.
Asta asa ca sa apara ceva alb si ceva rosu pe aici. jorgensen sunt de acord cu tine (vai!!! am zis-o :D)

Darkslowstar
12th October 2005, 10:18
Inter, eu singur ma ocup de threadul asta si nu se va baga nimeni peste mine. Dupa cum ai vazut mesajul tau a ramas, zboara numai cele care n-au nici un fel de legatura cu ce discutam aici. :)

Jaber ma indoiesc ca e in stare de ceva, daca respecta Ramadanul. Adica nu mamanca nimic pana nu apune soarele, se antreneaza si joaca pe burta goala, si fara apa.

Leo_
12th October 2005, 10:21
Jaber cu burta goala joaca mai bine decat toti imbuibatii aia de anul trecut la un loc :D
Batem Petrolul, nu incape discutie...
Astia de la Dinamo, nu-i mai incurajati pe ploiesteni, tot degeaba...stim ca sunt sclavii vostri :mda:

inter
12th October 2005, 21:29
norocul tau dark e ca inca ai "manualul" ala la mine :D:D si tre sa "negociezi" pt. amintirile lui Sepp :P
si ca sa fiu on-topic ... de acord cu moderarea ta aici , dar fara "interferente" :D , ca sunt daunatoare sanatatii ...

Cra10veanu
13th October 2005, 04:35
Inter, eu singur ma ocup de threadul asta si nu se va baga nimeni peste mine. Dupa cum ai vazut mesajul tau a ramas, zboara numai cele care n-au nici un fel de legatura cu ce discutam aici. :)

Jaber ma indoiesc ca e in stare de ceva, daca respecta Ramadanul. Adica nu mamanca nimic pana nu apune soarele, se antreneaza si joaca pe burta goala, si fara apa.
Sa-ti dau putine cunostinte despre Rammadan : Rammadanul nu esti obligat sa-l faci in cazul in care suferi de boli ( sa nu iei pastile ca mori drecu) , in sport asemenea unde se depune efort si trebuie energie jucatorilor, 3 nu inseamna ca nu esti un adevarat musulman daca nu faci rammadanul, si Jaber e oltean acuma :D , sa-i calmez un pic pe baietii de la UTA, ar fii cazul sa nu mai fluturati ca mustele pe aici pentru ca e clar, VICTORIE STIINTA, si sa nu va mai prind prin threadurile cu si despre noi, inteleg ca bantuie fantomele pe threadurile voastre ca nu prea aveti ce discuta despre echipele voastre. Deci daca suferiti de invidie va dau un sfar ? musca-ti-va de urechi :ok:

micutzu
13th October 2005, 11:12
On-topic : v-ati dovedit prima slabiciune cu Urziceni-ul. Petrolul va scoate fotbalul din cap.
Off-topic : dupa cum am scris pe FC Brasov, Dark, se pare cam am drepate mai ales dupa expresiile Cra10veanu-lui. Oltene cu frustrarea ai dat-o in bara si sa stii ca ma amuza exprimarea ta, poate tu vezi mustele care zboara non-stop in jurul tau.

stefanm14
13th October 2005, 11:21
expresii de genul "petrolu va scoate fotbalul din cap " venite de la oameni care pana acum mi-au dat impresia de obiectivitate si realism ma fac sa nu mai comentez nimic......eu zic sa va vedeti fiecare de curtea proprie sa nu retrogradati cumva prin C ....

micutzu
13th October 2005, 11:36
Vedem realism dupa meci.

Darkslowstar
13th October 2005, 12:17
Sa-ti dau putine cunostinte despre Rammadan : Rammadanul nu esti obligat sa-l faci in cazul in care suferi de boli ( sa nu iei pastile ca mori drecu) , in sport asemenea unde se depune efort si trebuie energie jucatorilor, 3 nu inseamna ca nu esti un adevarat musulman daca nu faci rammadanul, si Jaber e oltean acuma :D , sa-i calmez un pic pe baietii de la UTA, ar fii cazul sa nu mai fluturati ca mustele pe aici pentru ca e clar, VICTORIE STIINTA, si sa nu va mai prind prin threadurile cu si despre noi, inteleg ca bantuie fantomele pe threadurile voastre ca nu prea aveti ce discuta despre echipele voastre. Deci daca suferiti de invidie va dau un sfar ? musca-ti-va de urechi :ok:

Multumesc de informatii, dar eu cred ca tu esti cel care mai ai nevoie de un supliment. De unde ai auzit de exceptia pt sport, nici vorba de asa ceva, de altfel toti antrenorii romani care antreneaza pe la arabi se plang ca e greu de lucrat in perioada Ramadanului, din cauza postul tinut inclusiv de fotbalisti.
Si nu mai veni sa faci tu ordine pe aici, oricine e liber sa scrie aici, ci conditia sa respecte niste regului minimale.

Inter, o sa-mi fluturi Sepp-ul ala pana la adanci batraneti prin fata ochilor. Seamana cu faza cu magarul care are legat de spate un bat cu un morcov :D

micutzu
13th October 2005, 12:53
Lasa-i Dark ca la ei se face ordine prin decimare nu prin inteligenta.
Ca sa fiu on-topic, ploiestenii si cand au fost in A au facut meciuri cand nu te asteptai si cand nici nu iti venea sa crezi.

ASP
13th October 2005, 12:55
ploiestenii si cand au fost in A au facut meciuri cand nu te asteptai si cand nici nu iti venea sa crezi cat de proaste erau.

andrei_cj
13th October 2005, 18:07
Bate CRAIOVA LEJER! Au un lot bun si cred ca nu pot sa fie opriti!
99,9% PROMOVEAZA la ANU'!!!!

Darkslowstar
13th October 2005, 22:56
Iarta-l ca-i baiat bun :D:D:D

Bate Stiinta :drak:

inter
13th October 2005, 22:57
dark bag seama ca vrei sa treci prin furcile caudine ...:D:D

micutzu
14th October 2005, 09:45
On-topic
3-0 pentru Petrolul. Barajul va mananca. La revedere promovare. Traiasca-va blaturile.
Off-topic
intere vorbesti de parca nu ai mancat saptamana asta.
Mi-a zis cineva ca nu are rost sa am discutii cu voi fiindca sunteti mai rai ca si catarii (aia de-s ceva ruda cu magarul) si ca o discutie inteligenta nu poate dezvolta omul cu voi.
Dark, frate, cu fie ce oltean in plus care posteaza mi-am dat seama ca nu m-am inselat in privinta lor. Si cu un polist pot sa am discutii mai inteligente.

Darkslowstar
14th October 2005, 11:29
Ho brrr, voi doi (micutzu si cu inter) o sa va cunoasteti la o bere/absolut si o sa vedeti ce multe aveti in comun si asta la urmatorul FM de la Brasov. Parol
Intere, am trecut eu de masi multe ori prin furcile caudine oltene si dimpotriva sunt si mai prieten cu voi, asa ca nu ma mai sperie :D

Iulian, ma descurc foarte bine aici, asa ca nu am nevoie de ajutorul tau aici. Multumesc oricum. A fost decizia mea sa las discutiile mai libere.
Si cu asta am pus punct off-topicului. Sunt permise discutiile acide, cu conditia sa nu se treaca la jigniri. Thx.

On-topic: stie cineva, este transmis meciul la TV?

EDMOND_
14th October 2005, 11:33
@ asta micu Poate ca o sa fie 3 - 0 pentru Petrolul. Poate ca nu... Insa gresesti vorbind de inteligenta. Nu este cazul. Reciteste-ti mesajul. Nu este nimic inteligent in el. Doar aiureli .Nici macar putina fantezie... Din pacate cu inteligenta te nasti. Nu o mai poti dobandi in timpul vietii... "Naspa", nu !?

Eu cred ca o sa fie 2 - 0. Pentru Universitatea. Asta este, micutule... Lasa Craiova, ca nu ai nici o treaba cu ea. Du-te si pune umarul la UTA, ca este vai de voi... Noi macar respiram.Voua va trebuie reanimare!

stefanm14
14th October 2005, 11:36
On-topic
3-0 pentru Petrolul. Barajul va mananca. La revedere promovare. Traiasca-va blaturile.
Off-topic
intere vorbesti de parca nu ai mancat saptamana asta.
Mi-a zis cineva ca nu are rost sa am discutii cu voi fiindca sunteti mai rai ca si catarii (aia de-s ceva ruda cu magarul) si ca o discutie inteligenta nu poate dezvolta omul cu voi.
Dark, frate, cu fie ce oltean in plus care posteaza mi-am dat seama ca nu m-am inselat in privinta lor. Si cu un polist pot sa am discutii mai inteligente.


11 reprezinta numaru de neuroni :rolleyes: ....pareai om serios pe alte threaduri...

micutzu
14th October 2005, 13:01
Off si On topic in acelasi timp.
@Edmond
Ultimul mesaj a fost pentru ca sa icit un pic spiritele si pentru ca nici inter nu a fost chiar super gentelman (poate nu am scris corect, sa ma corecteze cine stie). Daca te uti putin la vot sunt unul din cei doi care au votat egal si daca se uita toata lumea si-ar fi dat seama ca vb la vrajeala doar ca sa incit un pic la discutie pe contre.
Reanimare la noi? Da. Aici s-ar parea ca ai dreptate. Numai ca aici nu mai depinde numai de noi suporterii. Noi ne-am facut datoria prin mesaje afisate (atunci cand a fost cazul) cu banere in timpul meciurilor. Acum vine randul conducatorilor si oamenilor cu bani din zona.
Inteligenta? da te nasti cu ea mai mult sau mai putin. Unii o au din belsug dar nu stiu sau nu pot sa si-o exploateze sau sa si-o imbunatateasca prin cunostinte iar altii, care nu sunt asa dotati din nastere, prin acumulari de cunostinte si prin experienta acumulata in timp reusesc mai multe decat cei care se nasc cu inteligenta inzecit mai multa.
Nu cred ca am jignit pe nimeni niciodata iar daca am facut-o imi cer scuze.
@stefan
stai linistit ca nu esti in masura sa presupui cati neuroni am eu. Deocamdata nu ai tu ani de viata cati am eu de scoala. De om serios ma stie foarte multa lume dar mai am si eu momente sa-mi bag si eu "codita" cum si-o baga si dracusorul cateodata in vietile noastre.
In rest numai bine.
On-topic (pe bune)
Sincer eu vreau sa castige Petrolul (desi dupa cum am votat cred ca v-a fi meci egal) pentru ca asa ar fi disputa mai stransa si mai interesanta.

spinU
14th October 2005, 13:17
On-topic: stie cineva, este transmis meciul la TV?
ora 19.00 tvsport

NY_giants05
14th October 2005, 19:22
E primul meci pe care-l vad cu Craiova in div. B shi nu vad ce e asha interesant la echipa asta.. Joaca aiurea..nu merita sa promoveze. Am vazut ce gafe fac in aparare..noroc k shi ploieshtenii sunt la pamant.

andrei_cj
14th October 2005, 20:22
Lasa asta conteaza cine castiga meciul! SCORUL CONTEAZA poate au si ei o zi mai proasta (zic si eu pt ca nu ma uit la meci deci daca gresesc SCUZE)

Zorro
14th October 2005, 21:04
Forza Petrolul...ne luam revansa la Ploiesti !! De promovat tot o sa promovam nu ne facem probleme :)

Quartz@nu
14th October 2005, 21:15
meci de o calitate f. slaba , cu adevarat de divizia B.
la ce am vazut pe teren, oricare dintre echipe care va promova, va fi anul viitor "ciuca" batailor in div.A.
p.s. sper ca terenul oltenilor sa fie suspendat ! :rosu:
rusinea fotbalului romanesc : becali, mititelu.... si primarul craiovei ..."prietenii stiu de ce !! :headbang:

Neamtu
14th October 2005, 21:30
Forza Petrolul...ne luam revansa la Ploiesti !! De promovat tot o sa promovam nu ne facem probleme :)
In zece ani de-acu incolo e posibil sa promovati:evil:

Pacala
14th October 2005, 21:42
scor mult prea mic dar oricum, acum pliestenii trebuie sa castige cu 7 puncte in plus fata de noi, lucru imposibil....si e odiferenta enorma intre cele doua echipe

nu stiu ce treaba are constantenul aici, probabil e stelist sau dinamovist chiar daca sustine ca tine cu farul :evil:

in seria asta , primul loc este clar al Universitatii Craiova.
Pe locul 2 va temina Valcea, ca sint si ei olteni, poate le vom da si o mana de ajutor desi n-au nevoie , doar i-au batut pe ploiesteni la ei acasa.

petroul va termina cel mult pe locul 4 sau 3 dar mai sint si Miovenii si Motru echipe mult mai bune decat ei,poate si Caracalul.....pe urma sa vina si ei sa adune cojile :D

Cra10veanu
14th October 2005, 22:06
On-topic
3-0 pentru Petrolul. Barajul va mananca. La revedere promovare. Traiasca-va blaturile.
Off-topic
intere vorbesti de parca nu ai mancat saptamana asta.
Mi-a zis cineva ca nu are rost sa am discutii cu voi fiindca sunteti mai rai ca si catarii (aia de-s ceva ruda cu magarul) si ca o discutie inteligenta nu poate dezvolta omul cu voi.
Dark, frate, cu fie ce oltean in plus care posteaza mi-am dat seama ca nu m-am inselat in privinta lor. Si cu un polist pot sa am discutii mai inteligente.
ce face ? :degete: hai pleaca acasa ia-ti si petrolul si UTA de mana
FORZA STIINTA /hello /hello /hello

stefanm14
15th October 2005, 11:18
m-am gandit ceva timp daca sa deschid sau nu un topic separat pe intern - divizia B , dar am zis mai bine lasa ...

nu e posibil asa ceva, toata repriza I "suporterii" petrolului au injurat incontinuu .... o adunatura de tzarani, care au venit cu 3 autobuze din alea de pe vremea lu pazvante chioru, si care nu au facut altceva decat sa incite la violenta .... scandari "la olteni .... la olteni " se auzeau tot timpu, pe cand galeria craiovei nu a ripostat in nici un fel...scandand numai pt incurajara echipei favorite .....RUSHINE RUSHINE RUSHINE descultilor aia care se numesc "suporteri" !!!

cat despre meci, un meci slabut, pe care totusi l-am dominat ... si nu vad de ce ne plang atatia de mila ca vom fi la anul "ciuca batailor " mai ales ca respectivii sustin ca e primu meci care il vad al craiovei :no: ...

inter
15th October 2005, 14:02
intradevar ... prestatia "lupilor" a lasat de dorit ... si cica sunt "ultrasi" ....
cat despre meci .... vb. la noi :P

Cra10veanu
16th October 2005, 10:29
ultrasii lui p**a goala ma scuzati, sfat pentru cei care vor merge in retur la Ploiesti sa nu rupeti vre-un scaun ca se darama stadionul peste jucatori :D

old lord
16th October 2005, 17:17
mai din ce etapa e meciul asta?
cat e scorul?

Cra10veanu
20th October 2005, 04:18
mai din ce etapa e meciul asta?
cat e scorul?
esti cam aerian bag de seama, sa te lamuresc :
etapa a-9a seria B2, scor U Craiova 2 - 1 Petrolul Ploiesti.

dragos_popa17
27th October 2005, 13:29
In 29 octombrie, de la ora 11.00

Olimpia Satu Mare - FCM Reşiţa
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej
Liberty Salonta - CFR Timişoara
IS Cāmpia Turzii - Sānnicolau Mare
Corvinul 2005 - Univ. Cluj
UTA - Gloria II Bistriţa
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia
FC Bihor Oradea stă

Ozzy76
27th October 2005, 14:13
Olimpia Satu Mare - FCM Resita: 2 probleme tot mai mari la Satu Mare, iar resitenii sunt pe val
Gaz Metan Media? - Unirea Dej: 1 oaspetii o sa fie mielusei cu toate pretendentele la promovare, mai putin cu una (de ce oare?)
Liberty Salonta - CFR Timisoara: 1 liderii de conjunctura nu vor face fata prea mult.
IS Câmpia Turzii - Sânnicolau Mare: 1 sarma joaca bine acasa.
Corvinul 2005 - Univ. Cluj:2 diferenta prea mare de valoare si de ambitii
UTA - Gloria II Bistrita:1 cei de la bistrita nu cred ca se vor mai omori cu firea dupa cateva rezultate bune si dupa ce au iesit partial din zona fierbinte (c-asa-i romanul)
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia:x Cred ca au obosit si minerii...

micutzu
27th October 2005, 16:25
@Ozzy76

La meciul nostru sper sa nu ibe efecte negative pentru tinerii nostrii jucatori faptul ca nu ne mai permitem sa pierdem nici un punct acasa iar Gloria vine dupa o serie buna de rezultate.
Voi trebuie sa luati toate cele 3 puncte, Corvinul fiind, dupa mine, cea mai slaba din serie.

ADelPiero
27th October 2005, 20:47
Olimpia Satu Mare - FCM Reşiţa 2 (hai Pelici tata ;) )
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej X
Liberty Salonta - CFR Timişoara X
IS Câmpia Turzii - Sânnicolau Mare 2
Corvinul 2005 - Univ. Cluj X
UTA - Gloria II Bistriţa X
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia 2 (hai astia ... oaspetii :D )
FC Bihor Oradea stă

zuzubuoy
28th October 2005, 09:09
Olimpia Satu Mare - FCM Reşiţa x2
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej 1
Liberty Salonta - CFR Timişoara x
IS Cāmpia Turzii - Sānnicolau Mare 1
Corvinul 2005 - Univ. Cluj 2
UTA - Gloria II Bistriţa 1
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia 1
FC Bihor Oradea stă şi pierde 3 pct.-e :)

jorgensen
28th October 2005, 09:36
Olimpia Satu Mare - FCM Reşiţa 1 - Resita nu joaca nimic
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej 1 - Dejul ajuta pe oricine in afara de "u"
Liberty Salonta - CFR Timişoara 1 - se schimba liderul etapa asta
IS Cāmpia Turzii - Sānnicolau Mare 1 - sarma e tare pe teren propriu
Corvinul 2005 - Univ. Cluj 1 - corbii tre' sa bata, ca altfel e de belea
UTA - Gloria II Bistriţa 1 - daca nici acum, atunci cand
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia 1 - din nou minerii joaca pe teren propriu
FC Bihor Oradea stă 1x2 - se poate intampla orice. Oricum nu castigam nimic, nici macar experienta

dragos_popa17
28th October 2005, 10:17
Corvinul - Universitatea Cluj: 2 restul nu mai conteaza :D
De remarcat ca pe site-ul celor de la prosport, pe locul 3 in seria noastra este GAY Metan (nu e o greseala de tipar, cel putin nu din partea mea) :D Astia ma omoara cu ce prostii pot face.

zuzubuoy
28th October 2005, 15:20
Sa stii ca n-au greshit!!!...
Cu noi de exemplu au jucat ca niste domnisoare...:drak:

jorgensen
28th October 2005, 17:12
Corvinul bate sigur !

t.b.
28th October 2005, 20:16
Olimpia Satu Mare - FCM Reşiţa 1
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej 1, "dejul" tocmai si-a schimbat antrenorul, gurile rele spun ca Tataran nu a acceptat sa stea capra in fata contracandidatelor lui "U" si din aceasta cauza a fost dat afara
Liberty Salonta - CFR Timişoara X
IS Câmpia Turzii - Sânnicolau Mare 1, Sarma tre sa bata pentru ca pe punctele de etapa viitoare nu conteaza
Corvinul 2005 - "U" Cluj 2, diferenta de valoare, sper sa se descatuseze atacantii nostri
UTA - Gloria II Bistriţa 1, UTA tre` sa castige altfel are probleme grave
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia 1, la Lupeni nu castiga nimeni (asta daca nu-si propun minerii sa piarda)
FC Bihor Oradea - etapa asta nu o sa mai piarda oradenii :D

t.b.
29th October 2005, 12:07
Rezultate la pauza

OLIMPIA SATU MARE 0-0 FCM REŞIŢA
GAZ METAN MEDIAŞ 0-0 UNIREA DEJ
LIBERTY SALONTA 0-0 CFR TIMIŞOARA
IS CÂMPIA TURZII 0-0 UNIREA SÂNNICOLAU MARE
CORVINUL HUNEDOARA 0-1 UNIVERSITATEA CLUJ / 27' Goga
UTA ARAD 0-0 GLORIA II BISTRIŢA
MINERUL LUPENI 1-1 UNIREA ALBA IULIA
35' C. Luca / 25' Opriceană

goliat
29th October 2005, 13:03
incredibil Gloria II Bistrita...:D a castigat cu 0-1 :D

t.b.
29th October 2005, 13:53
Rezultate finale:

Olimpia Satu Mare - FCM Reşiţa 0-1
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej 1-0
Liberty Salonta - CFR Timişoara 1-0
IS Câmpia Turzii - Sânnicolau Mare 0-0
Corvinul 2005 - "U" Cluj 1-3 :great:
UTA - Gloria II Bistriţa 0-1 :(
Minerul Lupeni - Unirea Alba Iulia 3-1


Clasament: :D

1 UNIVERSITATEA CLUJ
2..16 restul

dragos_popa17
31st October 2005, 14:32
Băi aradenilor, ce naiba faceti. REVENITI-VA pana nu e prea tarziu.
P.S. Am auzit ca a venit Duckadam presedinte. Oare vor urma niste infuzii de capital la UTA, din partea unui celebru personaj din sportul romanesc al carui nume nu indraznesc sa-l rostesc? :D

micutzu
31st October 2005, 14:38
Daca vine Duckadam s-ar putea sa vina si ceva bani dar in orice caz sa stie toata lumea ca oricine vine noi nu vom fi satelitul nimanui, niciodata
Precis o sa aud voci pe tema asta dar cand s-a discutat venirea lui Duckadam primul lucru pus pe tapent a fost independenta noastra ca si club de sine statator.
:D Suna ca la Stefan cel Mare sau Mihai Viteazul.
La aceasta tema se asteapta raspun din partea lui Duckadam.

RedBaron
31st October 2005, 16:46
micutzule, asta ne dorim noi, dar in realitate poate sa se intample si altceva. oricum nici eu nu cred ca UTA va ajunge vreodata satelit sau hibrid. daca se va intampla asa, eu is primu care pun crucea pe club.

avem nevoie de profesionisti la club, cat despre Duckadam mi-as dori sa fie unul, dar nu stiu daca este... nu prea cred.

t.b.
31st October 2005, 21:11
In gazeta parca am citit cum ca Duckadam ar apela la "ajutorul" clubului cu care a castigat cupa campionilor... Oricum se pare ca echipa respectiva nu mai exista :evil:, asa ca aveti grija sa nu retrogradati ca nu o sa ajungeti voi sluga nimanui :ok: va asteptam si pe voi in A, ar fi fost frumos sa promoveze in acelasi an atat "U" cat si UTA... dar nu prea e posibil

inter
31st October 2005, 22:18
:D:D , parca se mai implicasera odata .. cu rezultate dezastruase pt. fotbalul aradean...

Ozzy76
1st November 2005, 08:21
Unirea Dej - FC Bihor Oradea
CFR Timisoara - Gaz metan Medias
Unirea Sānnicolaul-Mare - Liberty Oradea
Universitatea Cluj - Industria sārmei Cāmpia-Turzii
Gloria Bistrita II - CS Deva
Unirea Alba Iulia - FC UTA Arad
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare

CSM Resita sta.

Angelina Jolie
1st November 2005, 08:44
[mod]Campia Turzii le vor da meciul alora din parc. HUOOOO!

micutzu
1st November 2005, 09:21
Nu mai dau pronosticuri ca se implinesc doar cele negative pentru noi.

zuzubuoy
1st November 2005, 10:19
Unirea Dej - FC Bihor Oradea 2 (sper)
CFR Timisoara - Gaz metan Medias 2 :(
Unirea Sānnicolaul-Mare - Liberty Oradea 2
Universitatea Cluj - Industria sārmei Cāmpia-Turzii 1:mad:
Gloria Bistrita II - CS Deva 1x
Unirea Alba Iulia - FC UTA Arad 2
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare 1

ps: sper, ca am fost destul de obiectiv...:ok:

Insa... Ideal ar fi:
Unirea Dej - FC Bihor Oradea 2
CFR Timisoara - Gaz metan Medias 1x
Unirea Sānnicolaul-Mare - Liberty Oradea 1
Universitatea Cluj - Industria sārmei Cāmpia-Turzii x2
Gloria Bistrita II - CS Deva 2
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare 2

:drak:

dragos_popa17
1st November 2005, 11:05
Prostituatele din Campia Turzii le vor da meciul alora din parc. HUOOOO!

Mai degraba dau domnisoarele din Dej(ca mie nu-mi place sa jignesc lumea) meciul bihorenilor.

Ozzy76
1st November 2005, 11:24
Unirea Dej - FC Bihor Oradea: 2 aceeasi explicatie ca si la meciul de etapa trecuta de la medias...
CFR Timisoara - Gaz metan Medias x2 repet, cfr timisoara este sus numai conjunctural, si le lipseste si motivatia
Unirea Sānnicolaul-Mare - Liberty Oradea x2
Universitatea Cluj - Industria sārmei Cāmpia-Turzii 1 se pare ca atacul lui "U" incepe sa mearga, iar sarma e in scadere de forma
Gloria Bistrita II - CS Deva 1 Corvinul sau cum s-o numi acuma e cam condamnata
Unirea Alba Iulia - FC UTA Arad x desi e un meci de 1x2 tinand cont de criza de puncte a acestor echipe.
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare 1 si olimpia se pare ca e pe faras pt un viitor sezon in C.

jorgensen
1st November 2005, 11:27
Unirea Dej - FC Bihor Oradea 2
CFR Timisoara - Gaz metan Medias 1
Unirea Sānnicolaul-Mare - Liberty Oradea x
Universitatea Cluj - Industria sārmei Cāmpia-Turzii x
Gloria Bistrita II - Corvinul 1
Unirea Alba Iulia - FC UTA Arad 1
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare 1

Vand vise
1st November 2005, 11:28
Unirea Dej - FC Bihor Oradea X
CFR Timisoara - Gaz metan Medias 2 :D
Unirea Sânnicolaul-Mare - Liberty Oradea X
Universitatea Cluj - Industria sârmei Câmpia-Turzii 1
Gloria Bistrita II - CS Deva 1
Unirea Alba Iulia - FC UTA Arad 1 :D
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare 1

Hai-U
1st November 2005, 12:34
Taranii de pe langa Turda nu o sa ne dea noua meciul, chiar daca le-am dat cativa jucatori si presedintele se declara "U"-ist nu o sa se dea la o parte, aia vor bani nu-s chiar asa sentimentali, si sigur le dau gozerii ceva bani, ca prea ne distantam in clasament. Orice ar fi trebe sa-i batem pe sarmari, si o sa-i batem cu 2-0 amandoua golurile le da Jula.
Timisorenii o sa le puna probleme gozerilor, acolo is oameni de treaba cum is Gherman, Dobos, aia nu stau capra in fata nimanui, bani nu le trebe ca au de la Poli asa ca gozerii o iau in bot etapa asta 100%
Franarii aia mici nu stiu daca o sa le dea punctele bihorenilor pentru ca nu-si mai permit ca frana vrea sa aiba si la anul echipa satelit, si nici nu are rost sa dea punctele unei echipe care-i mai aproape de retrogradare decat de promovare, deci eu zic ca bate dejul. Bihorul cu sapaliga ii o echipa de mijlocul clasamentului, de fapt toate echipele antrenate de sapaliga au obiectiv evitarea retrogradarii, numai aia stie saracul, vai de mama lui
Restul rezultatelor nu ma intereseaza
Am auzit ca se desfiinteaza Oli, pacat dar totusi e bine ca noi am pierdut cu ei iar gozul i-a batut

t.b.
1st November 2005, 19:36
Unirea Dej - FC Bihor Oradea 2, "dejul" le da punctele chiar si cu riscul de a retrograda, daca promovam noi in A pletosul si ********ul degeaba mai au satelit in B ca nu mai au ce face cu el
CFR Timisoara - Gaz metan Medias 1, Timisoara acasa a castigat cam tot, in afara de meciul cu noi, poate ne da o mana de ajutor Dobos si trimite la satelit cateva rezerve de lux de la Poli, am incredere in timisoreni :ok:
Unirea Sânnicolaul-Mare - Liberty Oradea la asta e greu de zis, ar parea sa fie meci de 2 dar nu e exclus nici un rezultat
Universitatea Cluj - Industria Sârmei Câmpia-Turzii 1, se va juca pe teren, oaspetii vor fi motivati atat de Gaz cat si de echipa cailor ferate, dar tot nu o sa ne poata incurca, valoarea ne avantajeaza ;)
Gloria Bistrita II - CS Deva X Corvinul joaca mai bine in deplasare decat acasa
Unirea Alba Iulia - FC UTA Arad derby-ul suferintei, doua echipe aflate in situatie foarte delicata, meci de 1x2
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare 1, asta in cazul in care o sa se joace, Olimpia e in prag de desfiintare

RedBaron
1st November 2005, 19:48
t.b. , UTA nu ajunge satelitul Stelei daca Duckadam e nr. 1 la club. Normal ca se cauta juniori de valoare pe la cluburile mai puternice din A, sa joace la UTA ptr ca ar fi o situatie de win/win si ptr UTA (momentan) si ptr clubul de origine.
Cat despre Steaua, la fel, nu iti fa griji, palmaresul pun pariu ca tot la ei va ramane intr-un fel sau altul.

Angelina Jolie
1st November 2005, 20:25
Se va juca pe teren pe dracu'. Las ca vedem noi cum se va juca pe teren. Aia au declarat de nenumarate ori cat de mult va iubesc.
Dar si daca cumva va bat, promit ca il iert pe Ciorceri pt toate tampeniile care le-a facut la CFR.

jorgensen
2nd November 2005, 18:12
ar fi fost frumos sa promoveze in acelasi an atat "U" cat si UTA... dar nu prea e posibil

Aici trebuie sa-ti dau dreptate. Nu va promova nici una dintre ele.:drak:
Hai BIHORU' !!!/hello

t.b.
2nd November 2005, 22:03
O declaratie a lui Bordea (presedinte la Sarma) din Prosport: :)

“Noi nu suntem rivali cu Universitatea, ci cu Arieşul Turda. «U» este echipa-fanion a Ardealului, iar locul ei este în Divizia A. Rivalele lui «U» sunt Steaua, Dinamo, Rapid, nu ISCT”, a declarat ieri Bordea, care neagă orice aranjament.
“Dacă mai demult se puteau face speculaţii în legătură cu aceste meciuri, acum nu e cazul”, a conchis Bordea.

zuzubuoy
2nd November 2005, 23:08
Ma risc la un avertisment/ban!!!
Mai tb!!! Tu chiar esti @@@@(cenzurat)???!!! Sau esti orb???!!!
Pai o singura concluzie se poate trage din declaratia sarmarului... Vrei sa-ti traduc?
Poftim:
"Rivalele lui «U» sunt Steaua, Dinamo, Rapid, nu ISCT” = sarma tre' sa-i ajute pe studenti...
Ce altceva vrea sa-nsemne??? Spune-mi!!!
Pan' la urma o sa ajung la concluzia, ca ....(mai bine nu spun)

t.b.
2nd November 2005, 23:19
Am pus asta doar sa va ofticati, nu neaparat voi cat ailaltii cu caile ferate :)
Acuma ce vrei sa-i faci la om daca e suporterul echipei fanion a judetului in care traieste, e de inteles... Ba mai mult Bordea chiar a declarat ca ISCT ne va ajuta in lupta pentru promovare, si ne-a ajutat pana acuma: ISCT - Gaz Metan 0 - 0, FC Bihor - ISCT 1-3, tre` sa le multumim pentru rezultatele astea, ma gandesc ca ar fi frumos sa-i dam lu` Bordea un fular si un poster cu echipa fanion a Ardealului :D
Da` meciul o sa se joace pe bune ne-au mai batut si alta data, de fiecare data cand au putut, totusi acum avem echipa prea buna ca sa nu castigam sambata, sper insa sa nu se bage cu autocarul in poarta asa cum au facut celelalte echipe care ne-au vizitat si sa vedem un joc frumos...

wsk
3rd November 2005, 17:41
www.peluzasud.z1.ro
(am pus ceva poze de la meci ;) )

ADelPiero
4th November 2005, 20:16
Unirea Dej - FC Bihor Oradea 2
CFR Timisoara - Gaz metan Medias X
Unirea Sânnicolaul-Mare - Liberty Oradea 2
Universitatea Cluj - Industria sârmei Câmpia-Turzii X
Gloria Bistrita II - CS Deva 1
Unirea Alba Iulia - FC UTA Arad 1
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare X

CSM Resita sta. :bere:

zuzubuoy
5th November 2005, 14:05
Foarte interesanta etapa a fost!
De acum incolo, nu ma mai supar daca cineva spune ca B3 e cea mai slaba serie...

t.b.
5th November 2005, 15:17
5 egaluri :o: pe noi ne-au furat arbitri, adversarii au fost motivati de catre Medias si de catre pletosul finantator al fundatiei cailor ferate :mda: Ce se mai bucurau taranii dupa ce ne-au dat golurile (al doilea a fost din off-side), asta este mergem inainte, tre` sa castigam la Salonta neaparat.
Se pare ca Bihorul nu mai e o candidata la promovare, nici cei din deal nu o mai considera din moment ce nu le-au dat punctele...
Lupta se da in continuare intre "U" si Gaz Metan, meciul direct se joaca peste 2 etape la Cluj, tre` sa-i batem neaparat

Ozzy76
5th November 2005, 20:20
t.b. imi permit sa te contrazic: ne-am scos noi 3 puncte din buzunar, as putea spune ca arbitrul a dat chiar putin peste cele 5% gazdelor. Asta este, nu reusim sa ne concentram, si sa marcam mai mult, la 1-0 am avut destule oportunitati. Despre golul lor al doilea nu ma pot pronunta, ca era fix in partea opusa.

Oricum, o etapa cu unele rezultate interesante, mai ales din partea echipelor ce erau considerate ca si condamnate. Se ascute lupta la subsol, si egalul de la alba nu stiu daca avantajeaza vreuna din echipe.

t.b.
5th November 2005, 20:35
Da, a fost un hent a lui Suciu nesanctionat, despre golul 2 si eu am fost in partea astalalta dar mi-a zis cineva care a stat in dreapta oficialei, oricum a trecut meciul asta, din pacate nu am reusit sa obtinem decat un punct, dupa cum am jucat nici nu cred ca am fi meritat mai mult. Unii jucatori "titulari incontestabil" tre` sa stea un pic pe margine pana isi revin...

RedBaron
6th November 2005, 20:24
Bihorenii stau pe-aproape de noi :)))
Am zis eu ca in retur, meciul UTA- Bihor va fi decisiv :P

zuzubuoy
7th November 2005, 08:12
Mda...
Va fi decisiv, pentru "promovarea" celor doua echipe...

dragos_popa17
8th November 2005, 09:17
In divizia B :P

omul
8th November 2005, 15:31
Bihorenii stau pe-aproape de noi :)))
Am zis eu ca in retur, meciul UTA- Bihor va fi decisiv :P

mah, sincer mi-e tare dor de un meci cu UTA care sa aiba miza si in clasament :P

micutzu
9th November 2005, 09:24
Poate la anu'. Anu asta nu intrati, noi, sper :D, nu cadem si la anu' jucam pentru promovare.