PDA

View Full Version : Audio Conferinte cu DJ Klaus



DJ Klaus
17th March 2007, 19:54
Salut tututor. Sunt DJ Klaus si activez ca antrenor de tenis in SUA , Mid Atlantic Region. Sunt autorul seriei Secretele Tenisului si unul din fondorii forumului de tenis de pe Onlinesport. Am o experienta ca antrenor de 5 ani si 3 ani in SUA si sunt considerat un inovator si promotor in randul copiilor si juniorilor in tenisul modern. Recent am fost numit Manager si Head-Pro intr-un club de tenis din Mid Atlantic Division. Experienta acumulata ca antrenor in SUA este enorma si difera extraordinar de mult fata de Romania si Europa in general. Primesc zeci de email-uri saptamanal de la parinti, jucatori si chiar copii cu intrebari din tenis.

***Vreau sa subliniez importanta enorma care se acorda tenisului la nivel de juniori si copii in SUA. Metode de pregatire fizica, mentala , strategii, analize video si jocuri distractive.

Vreau sa invit pe toti parintii implicati in tenis cu copii lor intr-o Audio Conferinta periodica in care sa discutam diferite aspecte si metode de antrenament ale copiilor vostri. Se vor discuta rezultate, probleme si se vor gasi solutii. Va voi sprijini si voi incerca sa va impartasesc din experienta si viziunea mea de antrenor.

Audio conferintele se vor desfasura prin intremediul Skype si aveti nevoie de casti si microfon precum si o conexiune decenta la internet. Skype-ul a fost testat de catre mine iar conexiunea audio din SUA catre Romania este foarte buna. Skype-ul suporta o audio-conferinta de pana la 9 useri.

Nota: In acest thread au dreptul sa scrie doar parintii cu copii implicati in tenis si antrenori de tenis EXCLUSIV. Orice alt mesaj offtopic sau venit din partea altcuiva va fi sters de catre moderatori fara nici o explicatie.

Postati aici interesul vostru pentru a participa la audio conferinte sau pe email la audioconferinte@yahoo.com sau lasati mesaj pe yahoo messenger pentru userul "klaus1415".

Este invitat la Audio Conferinte orice parinte implicat in tenis indiferent de sex, religie,etnie sau orientare politica. Tonul discutiilor va fi unul civilizat, profesional si deschis. Moderatorii conferintei vor fi Klaus (tenis pro) si unul dintre parinti ales prin vot.

Pentru toti ceilalti care nu sunt implicati direct in tenis si vor doar sa asculte trimite-ti email la audioconferinte@yahoo.com.

Data ziua si ora audio conferintelor se vor stabili de comun acord.

PS: Acest thread nu reprezinta reintoarcerea mea pe forum ci doar incercarea mea de a-i ajuta pe cei implicati in acest sport doar prin audio conferinte!

DJ Klaus
17th March 2007, 20:36
Optimistul si Florin T si-au anuntat participarea la prima audio conferinta!

Audioconferinte
26th March 2007, 22:49
Salutare !
***Prima audioconferinta va avea loc sambata , 31 martie 2007 la ora 18.30 ora Romaniei.
Tematica: Performanta sau distractie in tenisul de juniori pana la 15 ani ?
Si va cuprinde subtemele "Cross-training cu alte sporturi" si " Frecventa antrenamentelor la juniorii pana la 15 ani"
Durata unei audioconferinte aproximativ 90 min.

***Sunt inscrisi la prima audioconferinta 4 persoane (5 cu Klaus) serverul Skype suportand pana la 9 persoane simultan. Pentru a putea particpa aveti nevoie de Skype pe care il puteti downloada gratuit la adresa http://www.skype.com/
si mai aveti nevoie de casti cu microfon.

***Daca aveti nelamuriri sau probleme cu data sau ora intalnirii trimiteti pe mail la audioconferinte@yahoo.com sau pe yahoo messenger catre userul "klaus1415"

De asemenea pt cei care doresc sa se inscrie trimiteti cererea pe email la audioconferinte@yahoo.com