PDA

View Full Version : Polini Australian Grand Prix



NY_giants05
8th October 2005, 09:58
In aprox. 5 zile va incepe grand prix-ul din Australia.
Cred k shi de data asta tot Rossi va castiga, pt. k are o motocicleta rapida. Am vazut in cursa de la Qatar ce depasiri facea Rossi pe linie dreapta.

Mie de curand a inceput sa-mi placa MotoGP-ul...cam de vreo 3 saptamani. Nu prea am experienta... F1 ma cam plictisea..parerea mea este k Moto GP mai spectaculos, pt. k sunt multe depasiri, shi oricine poate castiga...
Favoritul meu e Colin Edwards, shi sper sa fie in primii 5 in cursa din Australia.

Voi ce parere avetzi ? Cine credeti k va castiga cursa asta ?

Nono
9th October 2005, 01:56
Din pacate am pierdut cateva curse ... si in special p cea d la Qatar !! Rossi este preferatul meu si este foarte posibil sa castige si cursa din Australia insa am o vaga banuiala ca Melandri sau Edwards au ceva de spus in viitoarea cursa .... nici micutul Hayden nu e de ignorat . Totusi sunt de parere si sper ca Rossi va oferi un spectacol pe cinste

NY_giants05
15th October 2005, 09:34
Calificari :

1. Nicky HAIDEN
2. Valentino ROSSI
3. Sete GIBERNAU
4. Carlos CHECA
5. Colin EDWARDS
6. Max BIAGGI
7. Toni ELIAS
8. Marco MELANDRI
9. Makoto TAMADA
10. Shinya NAKANO
11. John HOPKINS
12. Alex BARROS
13. Olivier JACQUE
14. Chris VERMEULEN
15. Ruben XAUS
16. Roberto ROLFO
17. James ELLISON

A mers foarte bine Hayden la calificari insa ii va fi foarte greu sa faca fatza lui Rossi shi Gibernau. Am urmarit azi dimineatza cursa de calificari shi Checa a avut mare sansa sa ajunga in pole positon numa' k el a crezut k a avut un timp bun shi k nimeni nu-l mai poate depashi..shi nu a mai vrut sa intre in cursa. Cu greu l-au adus inapoi pe pista, shi se pare k a pierdut ca fraierul shi a ajuns pe locul 4 !
Edwards are shi el un loc destul de bun inaintea cursei insa nu cred k va putea prinde un loc pe podium. In spatele lui sunt Biaggi shi Melandri..asha k ii va fi foarte greu.

Nu mai e nimeni pe forum pasionat de acest sport ???

NY_giants05
16th October 2005, 08:58
Rezultate finale :

1. VALENTINO ROSSI
2. NICKY HAYDEN
3. CARLOS CHECA
4. Marco MELANDRI
5. Sete GIBERNAU
6. Colin EDWARDS
7. Shinya NAKANO
8. Makoto TAMADA
9. Toni ELIAS
10. John HOPKINS
11. Chris VERMEULEN
12. Ruben XAUS
13. Roberto ROLFO
14. James ELLISON
15. Franco BITTAINI
16. Olivier JACQUE

Ah..din pacate yo am ratat cursa.Cand am dat pe eurosport azi dim. erau la conferinta cei de pe podium. Se pare k Rossi asta e de neinvins. Poate doar dak Rossi face vreun accident in timpul unei curse..in rest nu prea vad cum ar putea sa-l depaseasaca cineva. Edwards m-a dezamagit..putea mai mult !

Nono
20th October 2005, 13:53
Am observat k nu mai vrea sa posteze nimeni p aici ..... poate s-au plictisit desi ar fi pacat .....