PDA

View Full Version : Andy Roddick vs Rafael Nadal - Indian Wells 2007



iuli
17th March 2007, 00:45
Cine va castiga? normal aici la Indian Wells, nu pe grass(iarba) :D

Luis Garcia10
17th March 2007, 00:49
A Rod ! :D My opinion ;) :P

iuli
17th March 2007, 00:59
asa ar fi normal...andy sa castige si cred ca o va face

lucian_iasi
17th March 2007, 08:26
Nadal

luma
17th March 2007, 11:16
Nu cred ca Nadal are prea multe sanse.:( Desi imi doresc...:D

Val
17th March 2007, 12:00
Si eu zic ca va castiga tot texanul.

TenisFan
17th March 2007, 12:41
Il bate Nadal ne va demonstra ca intre ei doi el este numarul 2 mondial... ;) Dar va pierde mai mult ca sigur in finala la Murray sau Djokovic... ;)

Optimistul
17th March 2007, 18:12
Ce poll strins ! 50% cu 50% ! Greu meci...Rodick constient ca poate cistiga acest turneu plus suporterii , vor crea o presiune atit de mare incit nu cred ca poate juca la cel mai mare nivel de care are musai nevoie pt. ca nu joaca cu oricine.
Asa ca merg pe Nadal.

iuli
17th March 2007, 18:13
Roddick bate in 2 seturi fara sa ii faca Nadal vreun break

Optimistul
17th March 2007, 18:19
iuli, iar te arunci in declaratii 'extremiste'?

luma
17th March 2007, 22:02
He he, 6-4 2-1 si spaniolul este la serviciu...Si spuneam ca nu are nicio sansa! :D

printulmiskin
17th March 2007, 22:08
Andy este moale..se chinuie si la serviciu..Nu cred ca are sanse mari in seara asta..

Sorin Blaj
17th March 2007, 22:15
Arbitrii de linie sunt ca la noi la fotbal. Fura. Noroc cu arbitrul principal.

luma
17th March 2007, 22:22
Ma asteptam ca Rodick, in absenta lui Federer, sa fie mai motivat. Si mai concentrat... :rolleyes:

Prome
17th March 2007, 22:25
gata :D bv rafa

luma
17th March 2007, 22:26
6-4 6-3 victorie nesperat de usoara.

Sorin Blaj
17th March 2007, 22:27
Luma. POOOOOOOOOOZEEEEEEEEEE:

luma
17th March 2007, 22:28
Ma bucur ca am pronosticat gresit.:D

/hello Sorin!!!

printulmiskin
17th March 2007, 22:29
Rafa a facut un meci perfect..a avut procentaj mai bun la serviciu ca texanul..i-a luat 2 breakuri de la 0-40 ..l-a dominat clar ..merita sa joace finala..

Sorin Blaj
17th March 2007, 22:31
Rafa:

Sorin Blaj
17th March 2007, 22:33
Andy:

lucian_iasi
17th March 2007, 22:51
:yes: :yes: :yes: Nu m-am pripit :yeah: :yeah:

Sorin Blaj
17th March 2007, 22:57
Astea cred ca sunt mai bune:

Optimistul
17th March 2007, 22:59
Roddick bate in 2 seturi fara sa ii faca Nadal vreun break

iar ai dat-o kix si cu pronosticul asta ,mai englezule !!!
Cit despre celalalt meci care urmeaza in noaptea asta,cred ca ai dreptate ,nu te mai risca ca oricum habar n-ai ! Una e sa fi fan la o gasca de 2-3 jucatori,si alta e sa ai habar de tenis...Mai invata mai baiatule ! Este destula bibliogafie si in limba engleza ,numai sa vrei...

Sorin Blaj
17th March 2007, 23:04
Stie cineva cine este?

luma
17th March 2007, 23:06
Nu, dar aduce un pic cu Kim...:thinkso:
Nu stiu cine este!!! :(
Multumesc mult pt. poze, Sorin! :)

@Optimistul: si eu am zis Rodick!!! Nu am avut incredere in jocul lui Nadal...

Sorin Blaj
17th March 2007, 23:14
Aduce foarte mult cu Elizabeth Shue.

TenisFan
17th March 2007, 23:23
Taman aia e Sorine... ;)

Sorin Blaj
17th March 2007, 23:40
Este una dintre femeile frumoase de la Hollywood. Chiar daca nu a jucat in filme de Oscar.

luma
17th March 2007, 23:42
Mi se pare cam plinuta...sau o confund eu!! Nu a jucat in "The Saint" varianta cu Val Kilmer??

Sorin Blaj
18th March 2007, 00:00
Da, si in Hollow Man, cu Kevin Bacon.

Optimistul
18th March 2007, 00:24
@Optimistul: si eu am zis Rodick!!! Nu am avut incredere in jocul lui Nadal...

Luma , tu nu te arati a fi alta decit esti !Dar ,printre noi sunt unii care nu stiu decit sa zica "Hai X" si "Hai Y" si pt. ca sunt fanii lui X si lui Y nu-i voteaza decit pe acestia indiferent cu cine joaca.Daca in alte meciuri intervin alti jucatori care intimplator nu fac parte din gasca lui X si Y ei numai dau niciun pronostic ca pur si simplu nu-i mai intereseaza.Si ce e rau in asta, o sa zici?
Nimic rau atita timp cit ramin la rangul lor de fani si nu de cunoscatori ai tenisului.
Adica @ iuli ,care habar n-are de tenis , decit are niste obsesii -Vaidisova ,Rodick ,Hass-care dupa mintea lui astia cistiga indiferent cu cine joaca.Atunci cind sunt pusi sa dea un pronostic pt.Djocovic vs. Murray nu-si mai da cu parerea pt. ca numai este fanul nimanui.
Pe el il deranjeaza faptul ca in loc sa ma exprim cu 'Who will win' am zis 'Who can win' ,fara sa-si vada birna din ochii lui ?
Ady , cred ca forumul trebuie impartit in doua : fani si cunoscatori , ca sa evitam discutiile astea care nu au subiecte comune.Ei vor sa strige 'Hai X,Y,s.a.' ,iar noi vrem sa comentam ,sa invatam.

luma
18th March 2007, 00:33
Forumul este pentru toata lumea. Adica pentru cei care iubesc acest sport. Si pentru cei care vor sa invete.
Ca toti gresim...este firesc. Dar se intampla sa vedem mai repede greselile celorlati. Daca exista. Daca nu, avem noi grija sa le inventam...:D
Eu sunt fan tenis. Iubesc acest sport minunat, elegant, un sport al carui nume este sinonim cu fair play-ul. A, ca am si simpatii...este alta poveste.
Si recunosc ca nu pot fi intotdeauna obiectiva, desi ma straduiesc.:)

Optimistul
18th March 2007, 00:42
Forumul este pentru toata lumea. Adica pentru cei care iubesc acest sport. Si pentru cei care vor sa invete.
Ca toti gresim...este firesc. Dar se intampla sa vedem mai repede greselile celorlati. Daca exista. Daca nu, avem noi grija sa le inventam...:D
Eu sunt fan tenis. Iubesc acest sport minunat, elegant, un sport al carui nume este sinonim cu fair play-ul. A, ca am si simpatii...este alta poveste.
Si recunosc ca nu pot fi intotdeauna obiectiva, desi ma straduiesc.:)

Luma ,vad ca tot eu am picat prost !
Sa inteleg ca oricine poate sa zica 'suck :yeah: ' si nu e nici-o problema ?

luma
18th March 2007, 00:51
Nu, in niciun caz! :)

Sorin Blaj
18th March 2007, 15:36
Semnatura lui Nadal:

iuli
18th March 2007, 19:56
Luma , tu nu te arati a fi alta decit esti !Dar ,printre noi sunt unii care nu stiu decit sa zica "Hai X" si "Hai Y" si pt. ca sunt fanii lui X si lui Y nu-i voteaza decit pe acestia indiferent cu cine joaca.Daca in alte meciuri intervin alti jucatori care intimplator nu fac parte din gasca lui X si Y ei numai dau niciun pronostic ca pur si simplu nu-i mai intereseaza.Si ce e rau in asta, o sa zici?
Nimic rau atita timp cit ramin la rangul lor de fani si nu de cunoscatori ai tenisului.
Adica @ iuli ,care habar n-are de tenis , decit are niste obsesii -Vaidisova ,Rodick ,Hass-care dupa mintea lui astia cistiga indiferent cu cine joaca.Atunci cind sunt pusi sa dea un pronostic pt.Djocovic vs. Murray nu-si mai da cu parerea pt. ca numai este fanul nimanui.
Pe el il deranjeaza faptul ca in loc sa ma exprim cu 'Who will win' am zis 'Who can win' ,fara sa-si vada birna din ochii lui ?
Ady , cred ca forumul trebuie impartit in doua : fani si cunoscatori , ca sa evitam discutiile astea care nu au subiecte comune.Ei vor sa strige 'Hai X,Y,s.a.' ,iar noi vrem sa comentam ,sa invatam.

mai omule...las-o naibii de treaba...de ce zici ca nu ma pricep? ca am zis ca bate haas vaidisova si roddick? am fost cumva singurul care a zis asta?? si sa stii ca roddick nu se numara printre favoritii mei; dak ai zis cine va castiga acel meci si ti-a iesit trebuie sa te lauzi atat? mai las-o nabii ma...si tu ai zis ca bate vaidisova pe kuznetsova, la haas a fost votul 13-4 in meciul cu murray, cei care au votat cu murray stiu tenis si restul habar nu au asa-i? ridicol...
dak tot te crezi asa expert, hai la miami sa vedem cine nimereste mai multe victorii....
si dak nu vreau sa dau un pronostic la x vs y ce te intereseaza pe tine?

printulmiskin
18th March 2007, 20:03
Iuli,nu te ambala asa..Zi-ne niste chestii interesante despre Vaidisova,de exemplu ,ce iti place in jocul ei,si n-o sa mai zica nimeni ca nu te pricepi la tenis..

iuli
18th March 2007, 20:09
Dar nu m-am ambalat, dar sa nu imi zica mie ca nu am habar de tenis...
vad ca celso mai umbla pe aici, el poate confirma ca am facut o gramada de bani din tenis, asa ca mai usor ca nu ma pricep, poate acum sunt intr-o perioada mai slaba...
in fine, nu vreau sa ma cert, sa aveti bafta

printulmiskin
18th March 2007, 20:16
Cum ai facut bani din tenis,pariind???

iuli
18th March 2007, 20:18
Pai din ce altceva :P de jucat nu cred ca am facut-o de 10 ori :)

insa nu vreau sa se creada altceva...nu ma cred un zeu ca pesimistul, chiar mai am multe de invatat, dar nici ca nu am habar de tenis
am niste prieteni care urmaresc cel putin 10 meciuri pe saptamana, sunt enciclopedii aia, dar au si mai mult timp

printulmiskin
18th March 2007, 20:27
Pai din ce altceva :P de jucat nu cred ca am facut-o de 10 ori :)

insa nu vreau sa se creada altceva...nu ma cred un zeu ca pesimistul, chiar mai am multe de invatat, dar nici ca nu am habar de tenis
am niste prieteni care urmaresc cel putin 10 meciuri pe saptamana, sunt enciclopedii aia, dar au si mai mult timp

Iuli,hai ca esti amuzant..adica ai niste prieteni care urmaresc 10 meciuri/saptamina si iti transmit si tie cunostinte in domeniu??

iuli
18th March 2007, 20:49
graba...am vrut sa zic ca eu nici nu am prea mult timp sa urmaresc tenisul si poate la unele gresesc, practic si un sport si vreau sa fac perfomanta.
vroiam sa zic ca aia se pot numi cunoscatori in ale tenisului, si cred ca pot spune asta, ei traiesc din tenis, din pariurile pe tenis.
si printule, da, ii mai intreb si pe ei cum a jucat ala, cum celalalt, cum i-a mers serva, chestii d-astea..

printulmiskin
18th March 2007, 20:55
bine,m-am lamurit!!Ce sport practici,sa venim sa iti facem galerie??

iuli
18th March 2007, 20:55
haha....fotbal.
acum am vazut de unde esti :lol: ne batem cu voi la locul 2, deci, stii unde joc? :D

printulmiskin
18th March 2007, 21:00
Nu stiu Iuli,ca nu urmaresc meciurile echipei mele din oras..