PDA

View Full Version : Valentino Rossi in F1?



Mio
6th October 2005, 22:20
Valentino Rossi este pentru a saptea oara campion mondial la motociclism. Este cel mai mare pilot pe doua roti din istoria acestui sport? Credeti ca va face pasul in Formula 1?

Nono
7th October 2005, 12:01
Cred ca Rossi ar face treaba buna si in F1 dar locul lui este si va fi intotdeauna pe 2 roti

Mio
7th October 2005, 12:23
Impresia mea e ca s-a cam plictisit si vrea mai mult. Ar fi posibil oare ca el sa aduca spectacolul in F1? Ar fi interesant de vazut daca ar fi si un geniu la volan, nu numai pe motor. Totusi nu imi aduc aminte de piloti straluciti de motor care sa fi facut cariera in sporturile pe 4 roti, si nici invers. Daca imi aduc aminte, Rossi a incercat in raliu si a esuat, a abandonat intr-o etapa de campionat mondial.

Nono
7th October 2005, 15:01
MotoGP World Champion Valentino Rossi says that he found it "very funny" that Ross Brawn told the media that he will be testing once a month for Ferrari next year.

"I don't know anything about it," Rossi told a media conference at the Japanese Grand Prix. "For me, it is a lot of bullshit because if I have already decided on another year in MotoGP for sure. And for sure if I do another year it's to try to win, so I think it's already a big effort to try for the championship. And anyway it's the main event for me. I don't have time to do a lot of tests for the car. And especially at this point, I haven't made my decision. I haven't decided whether to go to cars. Maybe yes, but maybe no. Speaking already about tests for me is like speaking about 10 years in the future. I don't know what I doing next week, I certainly don't know about what I'll be doing in two years' time."

Rossi is contracted to ride for Yamaha next year.

Profetu
21st November 2005, 11:21
Rossi a anuntat ca vrea sa testeze mai mult cu o masina de raliu pe o suprafata de macadam.

La potentialul pe care il are, Vale ar fi in stare sa se inscrie in doua competitii in acelasi an, bineinteles, fara intentia de la le castiga pe amandoua.

axterix
21st November 2005, 12:17
nu va trece in viitorul apropiat pe 4 roti

Profetu
21st November 2005, 14:48
Eu nu pot sa uit proverbu ala romanesc: "Nu iese fum fara foc" ...
Daca n-ar avea nici o intentia in a schimba ghidonul motocicletei pe volanul unei masini atunci nu cred ca s-ar scrie atat.
Ramane de vazut !

Al Dracu
14th February 2006, 02:33
Cred ca din 2007 va fi la Ferrari! Din pacate! Asta pentru ca motociclismul si-ar pierde din spectacol si interes. Pe de alta parte nu cred sa faca cine stie ce figura in Formula 1. Pacat de el, e singurul interist victorios! L-am pierde si pe asta! :D

Darius
5th March 2006, 08:23
Eu cred ca fiecare ar trebui sa faca lucrul la care se pricepe cel mai bine; daca Rossi e bun pe doua roti, atunci sa ramana pe doua roti...plus ca motociclismul ar avea mult de pierdut daca ar pleca Rossi.

mblue
12th April 2006, 12:53
eu zic ca ar putea sa incerce sa evolueze si in f1, ar fi super atractia sezonului:)

Pepsi-Cola
12th May 2006, 11:04
sunt de acord cu double j ar trebui ca rossi sa ramana la motoare ,,,,,

inter
23rd May 2006, 23:02
http://www.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2006/05/23/0IZOUPWP--300x400.jpg

teribil acest Rossi (doar e nerazzurro:P) , aici in compania lui Agostini si Ecclestone la decernarea premiilor Laureus ....

ps. e vb. de "pantofi" :happy

bran
26th May 2006, 20:38
Rossi a declarat ca va ramane la motocilcism.:yeah:

Onlinesport vrea parerea voastra
26th May 2006, 20:53
O decizie buna. :D Nu avea nici o treaba cu F1, era pacat sa fie depasit de... Luizzi... ;) Era show, dar de kko pentru el. Era un fel de Jordan la baseball.

bran
26th May 2006, 22:24
Sa stii ca au fost unii care au reusit si in motociclism si in F1.:P
Cel mai elocvent exemplu John Surtees. A devenit campion mondial de motociclism( chiar de 7 ori la 250cc si 500cc) pentru ca mai tarziu sa devina campion mondial de F1 in 1964 cu Ferrari.

Vadim
26th May 2006, 23:57
Da, dar Rossi a incercat cu Ferrari si si-a dat seama ca nu e stralucit. Plus ca parca de fiecare data a iesit in decor sau din cele 3 etape de teste de doua ori, ceva de genul asta. Insa, la cat de alunecoasa este lumea F1, nimic nu e imposibil pentru 2007... Totusi eu cred ca daca Rossi vrea sa faca istorie si recorduri trebuie sa ramana la Moto, chiar daca pe moment nu mai rupe.

Zabriskie
28th May 2006, 13:38
Ma tem ca nu se va razgandi odata cu "performantele" motociletei sale din acest sezon si inclin sa cred ca daca va pierde titlul anu asta va incerca in F1

Sorin Blaj
30th May 2006, 21:43
Probabil Rossi, de cand cocheteaza cu Formula 1, nu se mai poate concentra la Moto GP.:)

hadriano
1st June 2006, 15:30
avand in vedere rezultatele din aces sezon inseamna ca e ceva in mare neregula cu yamaha lui. si sezonul trecut nu s-a putut lauda cu performantele motorului dar talentul lui supranatural l-a ajutat enorm. cred ca pana la urma isi va reveni...

hadriano
1st June 2006, 15:31
cat despre formula 1 nu cred ca i se potriveste...e o diferenta prea mare si talentul lui s-ar putea sa nu il ajute aici

Datenshi
6th June 2006, 13:09
Exact asta a fost unul dintre motivele pentru care a renuntat la idee se pare.

http://www.autof1.ro/f1/stiri/De_ce_na_mai_ajuns_Rossi_in_Form.html

Pepsi-Cola
6th June 2006, 13:25
M-am razgandit cred ca rossi ar avea shanse in F1.

velcovici222
3rd February 2007, 22:45
dar nu vrea sa le valorifice ...pacat!

Lordul
4th February 2007, 12:35
probabil ca Rossi va incerca in formula 1 insa din 2008 sezonul asta va pilota in MOTO GP si sa speram ca-si va recupera titlul

thanathos
5th February 2007, 22:07
cuvantul magic "1964"

2007 - 1964 = 42 ani (totusi 2007 e la inceput).

F1 se schimba de la un an la altul. Pune un factor de 42 si o sa vezi de ce Rossi n-are nici o sansa in F1.
WRC insa...alta mancare de peste. A dovedit ca poate.

Lordul
5th February 2007, 22:22
stiu la ce te referi Johann Surtess a devenit Campion Mondial atat pe doua cat si pe patru roti (aka formula 1 ) iar in formula 1 a devenit campion mondial in 1964