PDA

View Full Version : Sferturi: Bayer Leverkusen - Osasuna



dardar_3
16th March 2007, 14:31
Bayer Leverkusen - Osasuna in sferturile Cupei Uefa.

Discutii despre meci.

lucian_iasi
16th March 2007, 16:21
Leverkusen..e adversarul pe care l-am dorit /hello /hello /hello

Din pacate nu e cum am vrut 100% :no: :no: as fi vrut ca returul sa fie pe BayArena:( :(

Sasuke Uchiha
16th March 2007, 17:00
sunt la acelas nivel, dar trece osasuna

dextercioby
16th March 2007, 17:01
Nu mai e Osasuna echipa de anul trecut, iar nemtii sint pe val. Merge Bayer mai departe.

Lordul
16th March 2007, 19:05
Bayer e favorita ...dar s-ar putea ca Osasuna sa produca supriza !ramane de vazut !

razwan_vs
16th March 2007, 19:11
bate ossasuna :D

YoYoyOi
16th March 2007, 22:46
go Osasuna /hello

lucian_iasi
16th March 2007, 23:03
Aici o dai in bara :D Se califica Leverkusen :ok: :ok:

YoYoyOi
16th March 2007, 23:10
eu n-am zis cine se califica... doar ca sustin Osasuna :P

go Osasuna /hello

lucian_iasi
16th March 2007, 23:13
Atunci o sa fii dezamagita :D deoarece Osasuna va pierde /hello /hello

YoYoyOi
16th March 2007, 23:22
vom vedea /hello

lucian_iasi
16th March 2007, 23:30
corect :D

georg40
18th March 2007, 12:22
Un joc echilibrat, de 1 sau 2 (era sa zic 1,x,2 ?!), forma momentului fiind decisiva.
Bayer este intr-o puternica revenire in retur, ca joc, dar si mental, in bundesliga ea tintind acum locul cinci si o calificare sigura in competitiile europene.
Bayer are o aparare foarte buna, cu tanarul portar Adler, cu brazilinaul Juan, und mijloc condus de rutinatul Schneider si atacanti unsi cu toate alifiile ca Voronin sau Kiessling.
E greu totusi de pronosticat, as zice ca nemtii au sanse 55 % la 45 %.

Sasuke Uchiha
5th April 2007, 21:55
incredibil rezultat
LEVERKUSEN vs OSASUNA 0-3 Cuéllar, David López, Webó

osasuna este calificata 100%

Kainsashiki
5th April 2007, 21:57
Bayer Leverkusen isi poate lua la revedere de la Cupa UEFA, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 3-0 de spaniolii de la Osasuna.


Osasuna a inceput in forta aceasta partida. Prima ocazie a meciului a venit in secunda 17, cand Raul Garcia i-a pasat lui Juanfran, iar Adler a respins cu un ultim efort in corner. Din cornerul executat de Juanfran a fost inscris si primul gol al partidei. Acesta a centrat excelent, iar Cuellar, nemarcat, a inscris cu o lovitura de cap dupa 81 de secunde.

Dupa marcarea golului Osasuna a ramas in ofensiva si prima ocazie a nemtilor a venit abia in minutul 17, cand Schneider a tras pe langa poarta. Din acel moment Leverkusen a pus stapanire pe joc si sansele de gol s-au inmultit la poarta lui Ricardo, dar fara efect pe tabela de marcaj.

Babic l-a facut mare pe Ricardo exact in debutul partii secunde, dupa ce acesta a creat o superba actiune inviduala. Juan si Castro au ratat alte ocazii pentru Leverkusen, dar cei care au marcat au fost tot spaniolii.

David Lopez a majorat diferenta pe tabela de marcaj, in minutul 70, cand Milosevic a centrat in fata portii, mingea a fost respinsa gresit, iar Lopez a inscris cu un sut din 8 metri.

Acelasi Milosevic a contribuit si la ultimul gol al partidei, doua minute mai tarziu. Sarbul i-a pasat pe culoar lui Webo, iar acesta, intrat de numai cateva secunde pe teren, l-a lobat pe Adler. Rezultat final 3-0, iar Osasuna este cu un pas si jumatate in semifinalele Cupei UEFA.

Bayer Leverkusen: Adler, Juan, Haggui, Babic, Rolfes, Barnetta, Schneider, Castro ('69 Athirson), Barbarez, Voronin, Kiessling ('45 Freier)
Osasuna: Ricardo, Izquierdo, Cruchaga, Cuellar, Corrales, Erice, David Lopez, Raul Garcia ('82 Munez), Juanfran ('67 Valdo), Milosevic, Saldado ('72 Webo)



http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/16504/lever.jpg

YoYoyOi
5th April 2007, 22:00
Aici o dai in bara :D Se califica Leverkusen :ok: :ok:

:P ai vazut daca nu asculti? :P

georg40
5th April 2007, 22:26
Da ca nu i-as fi cunoscut pe jucatorii de la Leverkusen as fi crezut ca 11 baieti din schimbul de noapte de la combinatul chimic Bayer s-au ratacit pe stadion dupa ce au consumat prea multe aspirine, si-au imbracat tricourile procurate ca suvenir pe la cine stie care meciuri scutindu-i pe fotbalistii de meserie de efort.
M-am inselat, au fost meseriasii pe teren numai ca si-au uitat profesia !

lucian_iasi
5th April 2007, 22:35
Ce umilinta!De la cea mai slaba echipa calificata in sferturile de finala in Uefa..dupa ce am maturat cu o echipa mult mai puternica decat Osasuna.:( :( :( :( :no: :no: :no:

dextercioby
6th April 2007, 08:38
Nu se poate asa ceva. Chiar 3-0 e de neconceput. Super socant, cel mai bun meci din sezonul asta al spaniolilor aseara in Germania...:(

Lordul
6th April 2007, 18:32
Osasuna e calificata ...nu se opresc pana in finala astia va spun eu

delaparis
12th April 2007, 20:28
Osasuna:
Ricardo López; José Izquierdo, César Cruchaga, Javier Cuéllar, Nacho Monreal; Valdo, Josetxo Romero, Iñaki Muñoz Oroz, Juanlu; Roberto Soldado, Savo Milo¹eviæ.

Leverkusen:
René Adler; Gonzalo Castro, Jan-Ingwer Callsen-Bracker, Ahmed Madouni, Alexander Meyer; Bernd Schneider, Pirmin Schwegler; Paul Freier, Sergej Barbarez, Athirson; Andriy Voronin.

Universal
12th April 2007, 20:32
Numai o minune poate duce pe Bayer mai departe- eu zic cä va fi cel mult un 0-0 sau 1-1 ca sä nu spun victorie spaniolä, desi cred cä tot vor pierde.

lucian_iasi
12th April 2007, 22:13
Castiga Osasuna la pas...minim 2-0..Bayer e la pamant,dupa acel 0-3 din UEFA,a urmat 1-4,tot acasa,cu Bochum :( :( :( :no: :no: :no:

delaparis
12th April 2007, 23:31
Osasuna 1 - 0 Bayer Leverkusen

Lordul
12th April 2007, 23:59
Osasune e in semifinalele Cupei Uefa ,cea mai mare performanta din istoria clubului ! vor trece ei de Sevilla ? ramane de vazut