PDA

View Full Version : Noutati din lumea filmului



Ady
6th October 2005, 13:37
Am vazut ca nu exista pe nicaieri pe forum un thread despre asa ceva , asa ca m-am hotarat sa il fac pe asta . Pe acest thread puteti posta despre filme care urmeaza sa apara , sau care au aparut , dar si orice noutati pe care voi le considerati interesante . (Ideal din punctul meu de vedere ar fi sa nu apara barfe cu si despre actori :P, dar nu stiu de ce am o vaga impresie ca sunt inevitabile).

Si prima noutate :

Francis Ford Coppola ( producatorul trilogiei Nasul / Godfather ) a inceput zilele trecute filmarile la "Youth without youth " / "Tinerete fara tinerete" inspirat din nuvela cu acelasi nume a lui Mircea Eliade . Filmarile au lor in Romania si din distributie fac parte multi romani :ok: .

Ady
10th November 2005, 18:15
Cristi Puiu , regizorul peliculei "Moartea domnului Lazarescu" a fost nominalizat la doua categorii (pentru regie si pentru scenariu) la European Film Awards , echivalentul Oscarurilor in Europa .
:ok:

Kyara
10th November 2005, 19:17
The Exorcism Of Emily Rose- nu va uitatzi la el singuri , sau pe intuneric....all the agonie:scared:

http://www.imdb.com/title/tt0404032/photogallery-ss-0

nu nou ..nou..da` totusi:P

realmadrid.com
10th November 2005, 19:26
Mai pe scurt, Exorcistul V :D...daca nu ma insel.

Kyara
10th November 2005, 19:45
eh..posibil:P, in fine ....merta vazut

Kyara
10th November 2005, 19:47
merita*:P

*kiks herself*

Tess
10th November 2005, 19:50
@com. ce Exorcist mi`ai dat tu? :D

realmadrid.com
10th November 2005, 19:59
Dupa ce te uiti la film, iti spun :D...si-mi faci un rezumat...ca altfel nu te cred :D...

PS_Sa te uiti si la "The Final Cut" si "Tupac: Resurrection" :P

Tess
10th November 2005, 20:09
ma uit, mai, ma uit...de cand mi le`ai dat ma tot uit la ele :D


p.s. cum vedem Pot Black...ma uit si la filme :wink:

realmadrid.com
10th November 2005, 20:12
Depinde cum lucrezi....vedem pot black...si imediat si Tupac: R.... :D

Tess
10th November 2005, 22:40
imi picase netu` :mda:

s`a facut :ok:
pot black si the final cut ziceai? :D

realmadrid.com
10th November 2005, 22:54
De fapt, Exorcistul...daca nu-l vezi de la ora 22:00...nu prea are efect :D

Kyara
10th November 2005, 23:52
De fapt, Exorcistul...daca nu-l vezi de la ora 22:00...nu prea are efect :D

mda ,ai dreptate....da` si cand il vezi noaptea...shit...

mie filmele astea cu tema religioasa mi se par cele mai infricosatoare

Ady
11th November 2005, 08:02
UIta-te la "The body" atunci , nu e horror , da' te pune pe ganduri

Rechinul Ucigas
11th November 2005, 12:07
cel mai nou film pe care l-am vazut pe 8 nov : Zorro- cu antonio banderas si catherine zeta jones ( actrita mea preferata )

Ady
11th November 2005, 12:11
Vechi filmul , dar interesant ... Catherine imi placea si mie (ca femeie , nu actrita :P ) dar la un moment dat se ingrasase rau de tot :(

Kyara
11th November 2005, 16:07
UIta-te la "The body" atunci , nu e horror , da' te pune pe ganduri

da mah...ce mult imi plac filmele astea care te lasa pe ganduri...gen :the 6th sens, signs, the others:o: ,american history x, si mai sunt multe...

hai sa nu fiu off topic in curand va avea loc premierea filmului "Get rich or die trying"-ma abtzin de la comentarii:rolleyes:

Tess
11th November 2005, 17:52
cel mai nou film pe care l-am vazut pe 8 nov : Zorro- cu antonio banderas si catherine zeta jones ( actrita mea preferata )

Zorro 2, nu?

Ady
11th November 2005, 18:10
Tocmai am vazut trailerul de la "Derailed" cu Jenifer Aniton si Clive Owen , pare interesant .
http://www.weinsteinco.com/derailed/ check it out

Rechinul Ucigas
11th November 2005, 19:15
dap zorro 2 , cum sa fie vechi einstein ? in cinema aici a aparut pe 23 oct

Ady
11th November 2005, 19:52
am crezut ca zici de "The mask of Zorro" , my bad :P

Seahawk
11th November 2005, 20:44
Eu doar ce am vazut "get rich or die tryin'" cu 50 cent :) Daca va place hip'hop'ul o sa va placa si filmul. Daca nu, stay away from it ca e prea realistic :)) stiu asta de la niste negrii de pe aici care mi-au zis cum sta treaba

Ady
23rd January 2006, 21:16
Ceva fani ai serialului "Friends" pe aici ? ... peste tot pe net am vazut zvonuri cum ca cei 6 actori pricipali ar fi semnat un contract de 5 mil $ / persoana pentru inca 4 episoade de cate o ora . Si de asemenea se spune ca se discuta un posibil spin off cu baietii numit "A guy's thing" .

Ady
24th January 2006, 11:09
Se pare ca a fost doar un zvon si NBC a negat astazi totul .