PDA

View Full Version : Cistigatoarea Cupei Romaniei?



zamolxe
22nd October 2003, 18:36
Asadar mai sint 8 echipe.

Dati un pronostic!

zamolxe
22nd October 2003, 18:38
eu merg cu Rapidul

Jhan
22nd October 2003, 19:15
Sper intr-o finala Dinamo-Rapid ca acu' 2 ani si cine e mai bun sa castige. 8) .....Ca si acu 2 ani.

ultra_alba
22nd October 2003, 19:24
Apulum

Ayrton
22nd October 2003, 19:43
In a cincea finala consecutiva pt cainii rosii urmeaza o noua victorie, intrucat NOI FACEM LEGEA!!! DI-NA-MO!!!

Albastreata
22nd October 2003, 19:57
In a cincea finala consecutiva pt cainii rosii urmeaza o noua victorie, intrucat NOI FACEM LEGEA!!! DI-NA-MO!!!
:D :D :D Si cu putina stradanie, castigati alegerile si la anu', asigurindu-va inca un cincinal in care veti avea marete realizari! La mai mare tovarasi! :drak:

ady_azzuro
22nd October 2003, 20:47
Poli si daca nu , apulum
:thinkso: :thinkso: :thinkso:

gicu
22nd October 2003, 21:12
Mda, inteleg de ce unii se bucura pt. eliminarea Jiului :D :D :D

klm
22nd October 2003, 21:20
Bate apulum pt ca stie sa joace in deplasare :happy

ady_azzuro
22nd October 2003, 22:21
Mda, inteleg de ce unii se bucura pt. eliminarea Jiului :D :D :D

Nu te agita prea mult gicule ca apulum o sa va bata si pe voi, mai ales in groapa, UMILIRE o sa va dea! :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Nu le purtam pica celor de la jiul , dar au avut ghinion ca au cazut cu apulum daca jucau cu voi, ziceati ca nu aveti noroc in viata :drak:
Asa ca ....ciocu mic....si pasu maaaaaaare :P :P :P

Sergio
22nd October 2003, 23:33
O finala Poli-Apulum ar fi super. :yeah:

Ferko
23rd October 2003, 09:13
Doar DINAMO - este cea mai buna !

Ayrton
23rd October 2003, 09:54
Albastreata, ala care era cu cincinalele si cu "toarasi" era de-al vostru, nu-l mai bagati altora: cum era Ceausescu, asa sunt toti oltenii: inculti, avari si parveniti! (Cu 2 exceptii: EDMOND si inter, care imi dau impresia ca din greseala tin cu Universitatea, acel cadavru de echipa, care mai bine s-ar desfiinta, ca tin un loc ocupat degeaba in A...)

the_big
23rd October 2003, 11:27
as dori o finala Rapid - Poli Aek !

Cipangoo
23rd October 2003, 11:34
Sunt cateva echipe candidate cu adevarat la cupa in opinia mea. Clasicele abonate dinamo si rapid dar care nu au sansele din anii trecuti, rapid din lipsa de forma, dinamo dincauza implicarii in cupa UEFA lucru cu care nu prea mai e obisnuita. in plus vorba lui andone, nu stiu ce vom face cand nu vom mai da 4 goluri intr-un meci...(citat aproximativ). In conditiiile astea votul meu merge la arges care are lotul cel mai bun din restul echipelor implicate inca. Alba viseaza frumos si la fel face si poli, oricat de rau mi-ar parea sa fie asa. Restul nu au nici o sansa IMHO.

Pacala
23rd October 2003, 12:00
cum era Ceausescu, asa sunt toti oltenii: inculti, avari si parveniti!
ayrtonule, cred ca o sa-ti fac statuie langa statuia lui Garcea :drak:
tu cum esti? cult , darnic si sarac ? Adica tu crezi ca daca citesti etichetele de pe sticlele de bautura esti cult? si daca le dai gratis la centrul de colectare sticle goale si borcane esti darnic? De aia nu-ti ajung banii, ii dai pe "beutura" :drak:

Pacala
23rd October 2003, 12:01
Frumos ar fi sa castige cupa unirea Alba Iulia la prima lor participare in divizia A

SVensson
23rd October 2003, 12:22
Vreau sa va spun caci aveti pareri total gresite!!! CUpa o va castiga OTELUL!!! Va cadea in sferturi cu Dinamo deoarece asa s-a cam intamplat in ultimii ani si vom bate cu 3-2. Asa ca Dinamo luati-va gandul de la Cupa.

SVensson
23rd October 2003, 12:26
Bine ma Cimpangoo daca tu zici asa. Eu am cu totul alta parere. Arges chiar nu are nici o sansa. Otelul va castiga cupa si asta o va demonstra sambata la Pitesti. Atunci se va sti castigatoarea. Mai vb dupa meci. OK?
PAPAPA

Timisoreanul
23rd October 2003, 12:42
Sferturile si semifinalele se vor juca tur-retur, deci nu se pune problema, ajungem in finala. Si in finala ii vrem pe ciini! :naughty:
Finala Poli Timisoara-dinamo 2-1! :yeah: :yeah: :yeah:

viole(n)t
23rd October 2003, 12:52
Shi eu ash dori ca Poli sa joace finala. Preferabil cu campioana Romaniei de la acea ora (oricare ar fi ea) ca sa jucam in UEFA shi in caz de infrangere.

Mi-ar fi placut o revansha in fatza Stelei (pentru finala pierduta la mustatza in 1992), dar acum va trebui sa ne concentram pe dinamo (fatza de care avem 10 de razbunari de realizat).

gicu
23rd October 2003, 13:21
Vad ca ati inceput deja sa va dati cu parearea despre "cum v-ar place" :happy

Ia sa vedem, ar fi frumos un Poli-Dinamo d.p.d.v. al spectacolului oferit de spectatori (poate chiar nu in Bucuresti?) dar nu mi-ar displace nici un Dinamo-Rapid d.p.d.v. al jocului...

Red Heat
23rd October 2003, 13:25
Dupa cum s-a vazut ieri, cred ca Dinamo nu are adversar nici in cupa, nici in campionat. Spun asta pentru ca Steaua si Rapid nu joaca aproape nimic. Steaua a fost avantajata clar de la inceputul campionatului de arbitraje, insa, probabil, situatia asta nu o sa persiste la nesfarsit. Deja s-a impiedicat in cupa de, nimeni alta decat lanterna rosie a campionatului. Sa spuna "merci" ca nu a jucat cu Oradea duminica, pentru ca cine stie ce se putea intampla.

Red Heat
23rd October 2003, 13:29
Shi eu ash dori ca Poli sa joace finala. Preferabil cu campioana Romaniei de la acea ora (oricare ar fi ea) ca sa jucam in UEFA shi in caz de infrangere.

Mi-ar fi placut o revansha in fatza Stelei (pentru finala pierduta la mustatza in 1992), dar acum va trebui sa ne concentram pe dinamo (fatza de care avem 10 de razbunari de realizat).

O sa mai aveti inca vreo 20 de razbunari si tot nu o sa reusiti nimic in fata lui Dinamo :D

Bogdan
23rd October 2003, 14:02
DINAMO - un grup ce domina capitala!

Timisoreanul
23rd October 2003, 14:07
Pai tot timpul a fost cineva care a sprijinit "din umbra" clubul, pentru binele dinamoului, a fost partidul, au fost baietii cu ochii albastri, au fost arbitrii, si ultimul exemplu e nea burloiu care s-a sacrificat baiatul pentru culoriile alb-rosii.
Ce mare meci mare ati facut anul asta in groapa? v-ati aparat cu toata echipa pina in minutul 90 ca sa aparati scorul de 2-1, ca despre tur stie toata lumea ce-a fost.
Violent a gresit, noi nu avem ce razbuna, noi pur si simplu urim tot ce a reprezentat, reprezinta si va reprezenta vreodata acest "club".
Daca ajungem in finala cu voi, o sa vedeti ca o sa umplem stadionul chiar in Bucuresti, sa vedeti daca nu v-ati convins pina acuma ce inseamna sa ai galerie. :yeah:

ieppy
23rd October 2003, 14:48
Hai sa fim seriosi. Nnu conteaza cu cine va juca Dinamo pentru ca oricum este mai buna decat restul echipelor ramase. Daca cineva neaga ca in momentul de fata Dinamo nu joaca cel mai bun fotbal din tara atunci nu se pricepe la fotbal. Apropo ca vad ca timisiorenii de abia asteapta sa ne bata, cand joaca Dinamo in campionat cu AEK?

JJ
23rd October 2003, 14:55
Nu stiu cand jucati cu AeK, dar va batem noi etapa viitoare. :D :D :D :D :D :D

RAPID - Campioana Romaniei

Red Heat
23rd October 2003, 15:25
Pai tot timpul a fost cineva care a sprijinit "din umbra" clubul, pentru binele dinamoului, a fost partidul, au fost baietii cu ochii albastri, au fost arbitrii, si ultimul exemplu e nea burloiu care s-a sacrificat baiatul pentru culoriile alb-rosii.
Ce mare meci mare ati facut anul asta in groapa? v-ati aparat cu toata echipa pina in minutul 90 ca sa aparati scorul de 2-1, ca despre tur stie toata lumea ce-a fost.
Violent a gresit, noi nu avem ce razbuna, noi pur si simplu urim tot ce a reprezentat, reprezinta si va reprezenta vreodata acest "club".
Daca ajungem in finala cu voi, o sa vedeti ca o sa umplem stadionul chiar in Bucuresti, sa vedeti daca nu v-ati convins pina acuma ce inseamna sa ai galerie. :yeah:
Daca tin eu minte bine in toate emisiunile de sport, toata lumea a fost de acord ca singura greseala a arbitrului, la meciul de le Timisoara, a fost neacordarea unui penalty pt. Dinamo. In alta ordine de idei as vrea sa vad si eu ziua in care o sa umpleti stadionul la Bucuresti. /nope/ Sa fim seriosi ! Si inca ceva. Va dati mari suporteri, dar nu vedeti cu ce echipa tineti. Daca nu ma insel eu se mai numeste cumva si AEK? De unde vine echipa asta? Macar de era echipa Timisoarei. Parerea mea e ca ar trebui sa aveti gura mai mica, sa fiti ceva mai rezervati in declaratii.
P.S. Abia astept meciul cu Poli AEK. Va doresc sa depindeti in ultima etapa de Dinamo, poate cadeti in B sa scapam de voi. :D

Timisoreanul
23rd October 2003, 15:34
Campionatu-i una si cupa alta. Adica vezi tu, cupa este intrecerea surprizelor, poti sa fi tu si Real Madrid si sa fi eliminat din cupa. O sa ajungeti si voi ca steaua, dupa ce o sa fiti eliminati o sa spuneti: "pe noi nu ne inereseaza cupa, doar campionatul si cupa UEFA" :D
Cit despre meciul vostru cu AEK-ul nu stiu nimic, trebuie sa jucati vreun amical cu grecii? :? :naughty:
Daca te referi la Poli cred ca penultima etapa daca nu ma insel. In orice caz va asteptam anul viitor, Sahtior, Craiova? public ostil? doar la Timisoara o sa vedeti "public ostil" :firedevil:

ieppy
23rd October 2003, 15:35
Nu stiu cand jucati cu AeK, dar va batem noi etapa viitoare. :D :D :D :D :D :D

RAPID - Campioana Romaniei

Dreams, my friend, just dreams. Cu cine sa ne bateti cu Sabin si Soava? Cred ca nici tu nu crezi ca mai iesiti campioni.

redmaniac
23rd October 2003, 15:47
Castigatoarea Cupei va fi bineinteles DINAMO, nu papagali, aeKK si fel de fel de curveturi care se dau dupa cum bate ploaia, poate as vrea sa jucam finala cu Timisoara sa vedeti ca sunteti prea mici pentru noi, dar eu cred ca Dinamo va juca acum cu poli.

JJ
23rd October 2003, 15:53
poate as vrea sa jucam finala cu Timisoara sa vedeti ca sunteti prea mici pentru noi, dar eu cred ca Dinamo va juca acum cu poli.

Asta ar trebui sa intre la perla saptamanii, nu vad nici o logica. "Acum" cand?

Pt Ieppy: Ti-aduci aminte cum stateati anul trecut cu capul in pamant de rusine si aveati aceiasi jucatori ca acum? Putem juca prost cu Bistrita, dar pe voi tot o sa va batem.


RAPID - Campioana Romaniei!

SVensson
23rd October 2003, 16:05
Vad ca toti vreti sa jucati cu Dinamo... In ultimii 10 ani Dinamo a jucat de cele mai multe ori cu Otelul, si anul acesta sunt aproape 80% sigur caci istoria se va repeta. Oare sa fie o simpla coincidenta? Toti vreti razbunare contra lui Dinamo, dar oare jucatorii pe care voi ii sustineti VOR?
Ce a fost, a fost, ce va fi va fi........................continuarea o stiti

ady_azzuro
23rd October 2003, 16:16
:D :D :D
Ia uite frate cum vin cainii pe forum ca melcii dupa ploaie :D :D :D
Sunteti pe val si ati inceput sa va laudati prin toate partile , vb lu` EDMOND si a` lui inter cand erati la retrogradare nu vedeai pic de caine pe aicea, acuma va dati mari si tari :D :D :D
Vise placute incontinuare baieti , ca o sa va vanda jiji netoiu toata echipa :D :D :D , o sa va faca mai mult rau decat ne-a facut noua , dar voi nu o sa va mai reveniti o va duceti incet incet spre DESFIINTARE :yeah: :yeah: :yeah: , doar nu va cheama CRAIOVA sa va reveniti din propria cenusa 8) 8) 8)
Bucurati-va pana la iarna cand o sa vina Mos Craciun cu sacu` si o sa va ia jucatorii :) :) :)
Numa` bine caini spurcati.... :drak:

Ayrton
23rd October 2003, 16:37
Si eu imi doresc o finala Dinamo-AEK Timisoara, sa-i vad umiliti pe anonimii astia.
Si mai usor ca veniti in Bucuresti, ca la ultima finala pe care o echipa din Timisoara a jucat-o, Politehnica cu Steaua, abia daca a-ti fost 500 de banateni... Au mai fost cativa rapidisti si a-ti avut si voi un pic de sustinere... Si Poli avea traditie, nu ca voi, o echipa infiintata de 2 ani direct in A (si mai faceati galagie ca Dinamo a jucat doar in A... ipocrizia e la mare cinste pe malurile Begai...) A, daca juca Universitatea in finala mai ziceam, ca aia veneau iar 20.000, dar voi... Si nici macar nu ajungeti in finala, asa ca...

Timisoreanul
23rd October 2003, 16:57
Ce ai Ayrtoane s-a umflat orezu in tine, sau esti pe Always? Tu ai toane cind esti obiectiv cind o iei razna rau de tot.
In retur ati fost in numarul vostru obisnuit de suporteri cam 1500 de spectatori in marea voastra groapa si in afara de injuraturi la adresa Timisoarei altceva nu prea stiti sa strigati. La voi actul de bravura sau incurajarea echipei inseamna injuraturi la adresa echipei adverse.
Bai Red Heat cine a fost la televizor? Dinu, Marin, si Andone, chiar ma mir ca numai un singur penalty neacordat au vazut! :D
Voi vorbiti de AEK, am mai intrebat dar nici marele Ayrton nu a raspuns, de fapt nici un dinamovist nu a raspuns, ia sa vedem poate imi raspundeti acuma: La voi ca a venit Netoiu cu o echipa intreaga + rezerve ce a fost? Tot aceiasi Marie cu aceiasi palarie, bine ca nu a vrut Netoiu sa va numiti Universitatea Bucuresti, ca erati de miru lumii. :D Asa ca nu as mai deschide vorba nici de suporteri si nici de alte echipe, mai ales daca as fi in locul vostru. :D

DRAGOS
23rd October 2003, 16:58
Eu prevad o finala Dinamo-FC Arges, meci in care cred ca se va impune Dinamo!!!!!!

ady_azzuro
23rd October 2003, 17:03
N-am mai pomenit asa ceva!!!
Dragos, tu ai zis ca esti fan al ceahlaului si incurajezi steaua.
Acum ca au iesit amandoua echipele ti cu dinamo :x :x :x

HUOOOOO dinamo-stelistule-ceahlaulistule :P :P :P

Red Heat
23rd October 2003, 17:35
Ce ai Ayrtoane s-a umflat orezu in tine, sau esti pe Always? Tu ai toane cind esti obiectiv cind o iei razna rau de tot.
In retur ati fost in numarul vostru obisnuit de suporteri cam 1500 de spectatori in marea voastra groapa si in afara de injuraturi la adresa Timisoarei altceva nu prea stiti sa strigati. La voi actul de bravura sau incurajarea echipei inseamna injuraturi la adresa echipei adverse.
Bai Red Heat cine a fost la televizor? Dinu, Marin, si Andone, chiar ma mir ca numai un singur penalty neacordat au vazut! :D
Voi vorbiti de AEK, am mai intrebat dar nici marele Ayrton nu a raspuns, de fapt nici un dinamovist nu a raspuns, ia sa vedem poate imi raspundeti acuma: La voi ca a venit Netoiu cu o echipa intreaga + rezerve ce a fost? Tot aceiasi Marie cu aceiasi palarie, bine ca nu a vrut Netoiu sa va numiti Universitatea Bucuresti, ca erati de miru lumii. :D Asa ca nu as mai deschide vorba nici de suporteri si nici de alte echipe, mai ales daca as fi in locul vostru. :D
In primul rand Dinamo nu se numeste "Dinamo Universitatea" ca la voi. In al doi-lea rand Netoiu (pe care eu nu il am la inima) a venit cu niste jucatori pe banii lui, jucatori pe care ii cumparase nu i-a luat de pomana. De ce nu a pus Craiova banu' jos sa ramana cu jucatorii? Din toti jucatorii cu care a venit Netoiu doar 4 sunt titulari. Si lasa, ca din astia cati sunt olteni adevarati, crescuti la Craiova? In al trei-lea rand Dinamo nu l-a acceptat pe Netoiu cu tot cu jucatori ca sa ramana in divizia A. Parca vad ca la anul ca sa ramaneti in Divizia A o sa va numiti Poli AEK Sportul Studentesc :D :D :D :D
Nu esti deloc obiectiv cand spui ca la televizor a fost DOAR Dinu, Marin si Andone.
La meciul de la Bucuresti am fost in tribune, si iti spun sigur ca au fost mult mai multi de 1500 de suporteri. Tu te-ai uitat probabil peste gardul stadionului...
Uite ca ai primit si un raspuns ca sa nu te mai plangi...

Timisoreanul
23rd October 2003, 18:07
Da, am primit singurul raspuns pe care il putea da un dinamovist.
Am urmarit emisiunile de pe Pro tv si TVR, doar pe TVR au vorbit de meciul de la Timisoara, invitati Dinu si Florin Marin, de la Timisoara a intrat pampalaul de Gherman care a spus doar ca nu comenteaza fazele.
Foarte curios cum nimeni nu-l mai iubeste pe Netoiu, dar asa sinteti voi cind lucrurile merg il adulati, cind ceva nu merge il injurati si aici nu-i vorba doar de Netoiu.
Ca s-o iau la punctele tale:
Unu - Poli o sa redevina Poli si atit in scurt timp, si Dobos a venit cu jucatorii lui, citez "pe bani lui nu i-a adus pe pomana". Mai departe ai spus citi sint olteni adevarati? pai la Poli citi sint bucuresteni? Si asa mai departe, la faza cu numele ti-am raspuns deja.
As mai ramine la taclale dar azi nu mai pot, mai continui si miine, nu-ti fa probleme. :P

Bogdan
23rd October 2003, 19:11
Nu noi l-am vrut pe Netoiu,voi l-ati dat afara.Iar el a venit cu jucatorii lui,care atunci erau niste anonimi,cu surle si trambite la noi.Eram
in plina pregatire pt. preliminariile ligii campionilor,dupa ce castigasem campionatul.Cred ca in dubla cu FC Brugges ne descurcam mai bine fara jucatorii adusi de Netoiu pt. ca la momentul acela a stricat toata omogenitatea lotului si a iesit un dezastru din dubla cu belgienii.Apoi a urmat dezastrul din campionat,cu jucatorii adusi de Netoiu.Insa a venit Ando si a facut din ei niste adevarati jucatori.Asa ca nu-i mai dati cu povesti de genul "aveti rezultate datorita jucatorilor olteni",ca atunci cand erau la voi erau niste anonimi.A trebuit un campionat sacrificat ca Ando sa-i aduca la forma la care sunt.
FORZA DINAMO!!!

ady_azzuro
23rd October 2003, 19:55
RUSINE DINAMO!!!!!!!!!!!!!!

ACUMA SUNTETI SI VOI IMPOTRIVA LUI NETOIU :D :D :D .
FITI FARA GRIJA CA TOT NETOIU O SA VA ARUNCE IN groapa DE GUNOI :thinkso: :thinkso: :thinkso:

inter
23rd October 2003, 19:59
da ce sa spun va incurcat cainetoiu cu jucatorii lui, pe care acum ii jeliti ca pleaca 8)

gicu
23rd October 2003, 20:08
ady_azzuro, la cine te referi "si voi"??? M-am exprimat eu, sau altii p-aici cum ca ne bucuram la faptele lui netoiu??? Vad ca esti relativ nou pe forumul asta...crede-ma pe mine, n-au existat aprecieri de genul asta!
El este un exponent al "elitelor" de 2 lei care conduc fotbalul romanesc. Nu incurca borcanele...
Nu cunosc in mom. de fata prea multi suporteri, indiferent de echipa preferata care sa simpatizeze prea mult cu cei care conduc clubul respectiv. Poate tu cu dinel aveti alta opinie :)

Nici macar atunci cand acest individ va conduce clubul Dinamo catre rezultate bune in Europa (similare cu cele de acum mai mult de 12 ani) ceea ce ma indoiesc, oricat as fi de dinamovist (asta a propos de obiectivismul unora :P ), nu cred ca va reusi sa ma convinga.

Asa ca, hai sa rezumam discutia strict la jocul de fotbal. Si daca tot topicul asta se refera la Cupa Romaniei...lasa-i pe cei ce-au mai ramas in joc sa-si dea cu parerea...si nu muta discutia tot catre obsesia multora de pe forumul asta, ok?

inter
23rd October 2003, 20:12
gicule s-ar putea sa ai dreptate 8) , tre sa intelegem ca vreti sa repetati partida de anul trecut cu Astra cu "posibila" infruntare cu Petrolul de anul asta :D :D :D :D
ca doar sunteti castigatori de cupe :thinkso:

ieppy
23rd October 2003, 20:15
:D :D :D
Ia uite frate cum vin cainii pe forum ca melcii dupa ploaie :D :D :D
Sunteti pe val si ati inceput sa va laudati prin toate partile , vb lu` EDMOND si a` lui inter cand erati la retrogradare nu vedeai pic de caine pe aicea, acuma va dati mari si tari :D :D :D
Vise placute incontinuare baieti , ca o sa va vanda jiji netoiu toata echipa :D :D :D , o sa va faca mai mult rau decat ne-a facut noua , dar voi nu o sa va mai reveniti o va duceti incet incet spre DESFIINTARE :yeah: :yeah: :yeah: , doar nu va cheama CRAIOVA sa va reveniti din propria cenusa 8) 8) 8)
Bucurati-va pana la iarna cand o sa vina Mos Craciun cu sacu` si o sa va ia jucatorii :) :) :)
Numa` bine caini spurcati.... :drak:

Hai pe bune. Voi de cand asteptati sa reveniti ati inceput sa si delirati. Si daca vinde gigi toata echipa ne vom revenii oricum mai repede decat voi. nu stiu de ce in continuare va luati de Dinamo cand voi aveti n probleme si noi jucam de departe cel mai atractiv fotbal din Romania.

P.S JJ tata vedem duminica cine castiga insa pana una alta ia spune tu cine joaca in UEFA si cine nu.

gicu
23rd October 2003, 20:20
inter, nu ma intereseaza viitorii adversari ai lui Dinamo in Cupa. Poate sa fie oricine :yeah:

Daca iti aduci aminte bine, anu' trecut in meciurile cu Astra, intr-unul din ele (tur sau retur ca aici eu nu-mi aduc aminte) am fost defavorizati de arbitraj. Ca arbitrii si-au luat revansa in urmatorul meci...asta-i alta problema. Oricum, nu-mi convine atunci cand se castiga un meci aranjat (chiar de catre Dinamo)! As putea chiar spune ca asta e unul din motivele pt. care multi suporteri nu prea merg la meciurile aranjate. Crede-ma cunosc f. multi din astia...nu numai dinamovisti :)

Nu pot decat sa sper ca nu vor mai fi astfel de situatii, de-asta am si zis...hai sa vorbim despre fotbal daca se poate, nu despre magarii sau alte chestii pe care le fac "mult iubitii conducatori"

inter
23rd October 2003, 20:23
:D :D :D chestia asta ca ati fost defavorizati de arbitraj in meciurile cu Astra e de "cronica carcotasilor"

Oare cand veti avea puterea de a recunoaste un FURT :drak: :drak:

Cred ca NICIODATA ! :thinkso:

ieppy
23rd October 2003, 20:30
inter, eu incerc sa evit sa discut cu tine pe tema Dinamo, insa am si eu o intrebare de ce cand Dinamo castiga un meci este automat blat sau furt cu arbitrii iar cand alta echipa castiga cu ajutorul arbitrilor atunci este considerata greseala omeneasca?

inter
23rd October 2003, 20:35
ieppy, n-am nici o "problema " cu tine , dar daca esti FAIR-PLAY , tre sa recunosti ca la meciul cu astra din primavara i-ati "macelarit" pe aia :x

Nu contest faptul ca nu v-i sa dat un penalty, dar ce s-a intamplat la acele meciuri a depasit orice limita :evil: :evil: :evil:

ieppy
23rd October 2003, 20:41
total de acord cu tine, insa de ce automat trebuie sa se spuna ca Dinamo a furat acel meci? De ce nu se face ca la alte echipe cand se spune ca arbitrul a gresit?

inter
23rd October 2003, 20:49
Ieppy, "greseli" ca in acel meci de "arhiva" n-am vazut in viata mea (si am vazut destule meciuri :thinkso: )

ady_azzuro
23rd October 2003, 20:57
Ai :drak: sunt cainii astia , o intorc ca la ploiesti cand se simt inferiori 8) 8) 8)

inter
23rd October 2003, 21:06
Ady sa inteleg ca esti vreun guru care vede in urmatoarea etapa a cupei un meci intre caini si gazari ? :thinkso:

ieppy
23rd October 2003, 21:50
Ai :drak: sunt cainii astia , o intorc ca la ploiesti cand se simt inferiori 8) 8) 8)

ady tu ai multe probleme bai tata. Cine se simte inferior in afara de tine? In afara de Dinamo despre ce mai stii sa vb.? Si ce daca va juca Dinamo cu Petrolul? Sper insa ca nu pentru ca daca batem va striga lumea ca a fost blat. De aia sper sa picam cu o echipa ca Timisoara ca sa nu mai comenteze nimeni daca ii batem.

phil
23rd October 2003, 22:27
dupa luni si luni in care au pastrat un "low profile" pe acest forum (prietenii stiu de ce), s-au trezit in cele din urma si dinamovistii (buna dimineata baieti, mai vorbim dupa ce va beti cafeluta de dimineata si va mai dezmortiti putin).

de-acum incolo sunt linistit: clinciurile dintre timisoreni si olteni se vor atenua vizibil pentru ca tinta reala a iesit "into the open".

ieppy
23rd October 2003, 22:47
Phil baiatule asta cam asa e. Voi cand nu stiti ce face dati in Dinamo, insa ca sa vedeti ce buni prieteni sunt oltenii si timisorenii cum dintr-un motiv sau altul nu mai aveti ce spune de Dinamo va injurati unul pe altul. La asa prietenie ce pretentii sa mai am sa fiti si voi obiectivi?

ady_azzuro
23rd October 2003, 23:49
ady tu ai multe probleme bai tata. Cine se simte inferior in afara de tine? In afara de Dinamo despre ce mai stii sa vb.? Si ce daca va juca Dinamo cu Petrolul? Sper insa ca nu pentru ca daca batem va striga lumea ca a fost blat. De aia sper sa picam cu o echipa ca Timisoara ca sa nu mai comenteze nimeni daca ii batem.

Lasa fiule ca la varsta mea nu am asa multe probleme , si nici inferior nu ma simt fatza de ceilalti :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Yo mai stiu sa vb si de stelisti rapidisti moldoveni banateni ardeleni dar nu in ultimul rand despre caini 8) 8) 8)
Intorsul ca la Ploiesti a fost doar o zicala despre care dinamovistii se pare ca habar n-au , dezavantaj voi.... :) :) :)

O sa comentam mai pe larg dupa eliminarea lui dinamo , indiferent de echipa care o va invinge mai mult ca sigur :drak:

Albastreata
24th October 2003, 03:15
Albastreata, ala care era cu cincinalele si cu "toarasi" era de-al vostru, nu-l mai bagati altora: cum era Ceausescu, asa sunt toti oltenii: inculti, avari si parveniti! (Cu 2 exceptii: EDMOND si inter, care imi dau impresia ca din greseala tin cu Universitatea, acel cadavru de echipa, care mai bine s-ar desfiinta, ca tin un loc ocupat degeaba in A...)
Ayrton, ramai numarul unu la capitolul dinamovisti pe forumul asta... :D :D :D Daca Ceausescu zici ca a fost al nostru si pe voi v-a defavorizat, tu te-ai impus in postarile tale la capitolul cultura si mai ales ai informatii despre noi de genul avari si parveniti... Mai ramane sa desfiintati echipele care va cam incomodeaza la capitolul fotbal, mai ales din provincie, ca sa puteti in sfarsit sa fiti "cea mai" si "cei mai"...! :D :D :D

deep purple
24th October 2003, 04:14
total de acord cu tine, insa de ce automat trebuie sa se spuna ca Dinamo a furat acel meci? De ce nu se face ca la alte echipe cand se spune ca arbitrul a gresit?

Uite ieppy, eu consider ca ati batut pe bune la Brasov. Nu am nici un motiv sa consider acel meci un blat. Altmayer n-a gresit, a furat pe fatza. Una e sa ai o greseala doua, chiar daca-s fatale si influienteaza scorul si alta e sa fluieri '90 de minute + prelungiriile care au fost intr-o singura directie. La voi ieppy astea-s doar mici recidive si nu e normal sa te alarmezi cand lumea condamna conducerea clubului Dinamo.
De la infiitare au avut asta in program. Ciudat e ca aceasta echipa are si azi suporteri, putini e adevarat... dar are. :?

viole(n)t
24th October 2003, 10:08
Daca s-ar juca o finala de cupa Dinamo - Poli, n-ar fi cinstit ca meciul sa se dispute la Bucureshti...

Ar trebui ales un orash la distantza aproximativ egala fatza de tm shi buc...

... de exemplu Craiova :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

gicu
24th October 2003, 10:23
Vad ca exista o opinie mai mult sau mai putin comuna a celor de pe forumul asta, ca pana acum noi, "dinamovistii", am devenit activi de-abia acum, cand echipa o duce mai bine. Pe cand, in lunile (!?!) trecute erau prea putini...

Probabil ca activi din pct. vostru de vedere inseamna sa te bagi in toate discutiile, chiar daca te intereseaza sau nu, sa-ti spui parerea, sa-njuri pe cat mai multi...si uite cum ai iesit in evidenta! Deja observ prea multe "nick-uri" ce se comporta asa. :(

Cu exceptia catorva nick-uri ce-au aparut relativ recent (ca sustinatori ai lui Dinamo) majoritatea celor care v-au contrazis era de mult pe-aici...

cam atat...

redmaniac
24th October 2003, 10:35
Asta ar trebui sa intre la perla saptamanii, nu vad nici o logica. "Acum" cand?




In sferturi, era prea greu de inteles,sa-i umilim si pe astia. Va legati tot timpul de DINAMO (pentru fanii Universitatii), dar voi nu vedeti ca nu aveti un conducator capabil la echipa, nu vedeti ca echipa voastra a ajuns sa se bata sa nu retrogradeze, va prinde o echipa de divizia B tot timpul va bat in cupa, este destul de trist.

Bogdan
24th October 2003, 10:41
Mai unde ati vazut voi la meciul Dinamo-Astra ca Altmayer a furat pe fata?Din emisiunile sportive de atunci toti au cazut de acord ca Altmayer a facut doua greseli mai mari: prima ca nu a dat penalty pentru Dinamo in prima repriza la un hent clar, in urma centrarii lui Diop si a doua ca nu l-a eliminat pe Frasineanu.Nu stiu ce ati mai vazut voi.La Brasov n-a vazut nimeni ca lui Dinamo practic i s-au anulat doua goluri valabile.Asta este.
FORZA DINAMO!!!

redmaniac
24th October 2003, 10:48
dupa luni si luni in care au pastrat un "low profile" pe acest forum (prietenii stiu de ce), s-au trezit in cele din urma si dinamovistii (buna dimineata baieti, mai vorbim dupa ce va beti cafeluta de dimineata si va mai dezmortiti putin).

de-acum incolo sunt linistit: clinciurile dintre timisoreni si olteni se vor atenua vizibil pentru ca tinta reala a iesit "into the open".
Imi pare rau sa va spun dar si voi aveti putini suporteri, am vazut acum 2 ani la poli 50 de oameni pe un stadion de 40.000 era... Craiova aduce spectatori cand vine DINAMO in Banie. in rest bate vantul caldut de primavara sau la meciuri importante prin care evita retrogradarea. Mi-ar parea rau sa retrogradati ca fotbalul nu are farmec fara perlele voastre.
Bogdane, fi obiectiv,a fost doar unul singur, si se agita Lacatus ca disperatu'.

ieppy
24th October 2003, 12:09
ady tu ai multe probleme bai tata. Cine se simte inferior in afara de tine? In afara de Dinamo despre ce mai stii sa vb.? Si ce daca va juca Dinamo cu Petrolul? Sper insa ca nu pentru ca daca batem va striga lumea ca a fost blat. De aia sper sa picam cu o echipa ca Timisoara ca sa nu mai comenteze nimeni daca ii batem.

Lasa fiule ca la varsta mea nu am asa multe probleme , si nici inferior nu ma simt fatza de ceilalti :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Yo mai stiu sa vb si de stelisti rapidisti moldoveni banateni ardeleni dar nu in ultimul rand despre caini 8) 8) 8)
Intorsul ca la Ploiesti a fost doar o zicala despre care dinamovistii se pare ca habar n-au , dezavantaj voi.... :) :) :)

O sa comentam mai pe larg dupa eliminarea lui dinamo , indiferent de echipa care o va invinge mai mult ca sigur :drak:

Ady te rog sa nu imi jignesti inteligenta. Stiu ce inseamna intrsul ca la Ploiesti insa eu faceam referire la ce spunea inter. Oricum ady nu se vede ca stii sa vb. despre altceva decat Dinamo. Pe cat faci pariu ca Dinamo castiga cupa?

redmaniac
24th October 2003, 12:52
DINAMO - un grup ce domina capitala!
Dinamoun grup ce domina ROMANIA

the lion king
29th October 2003, 21:05
mai mult ca sigur poli va lua Cupa :yeah: nu stiu de ce am eu sezatia asta.
vreau sa cada poli cu dinamo si sa joace la CRAIOVA :D

ady_azzuro
29th October 2003, 21:07
dinamo UN GRUP CE DOMINA RUSINEA :D :D :D

ady_azzuro
29th October 2003, 21:11
Ady te rog sa nu imi jignesti inteligenta. Stiu ce inseamna intrsul ca la Ploiesti insa eu faceam referire la ce spunea inter. Oricum ady nu se vede ca stii sa vb. despre altceva decat Dinamo. Pe cat faci pariu ca Dinamo castiga cupa?
Nu iti jigneste nimeni inteligenta...
OK daca te refereai la cea ce spunea inter.
Mai stiu sa vb si de altceva in afara de dinamo :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Pe cat vrei tu fac pariu ca dinamo nu ia cupa!

inter
29th October 2003, 21:13
Ieppy nu te lua dupa el , mie are sa-mi dea o camila de o luna dar......... m-am lasat ( chiar ca a intors-o ca la Ploiesti :D :D :D )

ady_azzuro
29th October 2003, 21:22
Camila o las pe cand or veni Balaci cu arabii si or cumpara STIINTA!!!
Atunci o sa puna mititelu langa pasarea phoenix si leu ...si o camila :D :D :D

Sa vezi ce echipa o sa avem atuncia! :yeah: :yeah: :yeah:

Rapidulet
31st October 2003, 04:51
DINAMO - un grup ce domina capitala!

De unde stii tu ca domina capitala daca nici macar nu esti din Bucuresti. Este posibil s-o domine doar prin numarul mare de maidanezi ce sunt liberi pe strazile Bucurestiului .

RedHat, vezi sa nu retrogradati voi , anul trecut noroc ca s-a bagat Bombonel pentru voi sa salveze campioana blaturilor din Romania !!


Rapid castiga Cupa Romaniei !!

ieppy
31st October 2003, 11:12
Dar cine o domina? Poate Rapid prin numarul mare de gunoieri? Nu iti fa griji ca nu retrogradam, dar cine stie poate luam titlul. Oricum voi nu il luati. Ar fii o rusine sa mai jucati in vreo cupa europeana ca voi nu ati trecut din 89 incoace de turul 1.

Utilizator
31st October 2003, 11:31
Uite cine vorbeste de blaturi si interventii la nivel inalt…Amuzanta chestia cu “Hotul care striga hotii”…Nea Copos, cel mai sarac si cinstit om din Romania…

Timisoreanul
31st October 2003, 12:50
Vad ca doar la Poli nu scrie nimic in paranteza. De ce?
Pentru ca la sfirsit va scrie: Poli Timisoara (Cistigatoarea Cupei Romaniei) :yeah:

ieppy
31st October 2003, 12:54
La voi AEK ar trebuii in paranteza. :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Timisoreanul
31st October 2003, 13:14
/nope/ Ieppy la noi scrie ANTI dinamo si asta nu ii in paranteza. :naughty: :sneaky: :firedevil:

ieppy
31st October 2003, 13:23
vai de mine, ce fiorosi sunteti. a fost un banc nevinovat. :) :) :) oricum cea mai buna echipa va castiga cupa si cred ca stii care e cea mai buna echipa din Romania.

ady_azzuro
31st October 2003, 13:49
Dar cine o domina? Poate Rapid prin numarul mare de gunoieri? Nu iti fa griji ca nu retrogradam, dar cine stie poate luam titlul. Oricum voi nu il luati. Ar fii o rusine sa mai jucati in vreo cupa europeana ca voi nu ati trecut din 89 incoace de turul 1.

:D :D :D
Nu luati titlul nici voi nici rapid.
Steaua il ia...
E hotarare de sus... :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Acu` 2 ani a luat dinamo , anu` trecut rapid , anu asta..... :P :P :P

Hotia e cucuoana mare /fu/ /fu/ /fu/

Ayrton
31st October 2003, 14:04
Adisor, e vorba despre cupa, nu despre campionat... Cupa, voi si Steaua, o vedeti la televizor deja... :D

ady_azzuro
31st October 2003, 14:18
ayrtonel draga, pretenul tau ieppy a adus vb despre titlu.

Fi tu linistit ca ca o luati si voi pe cocoasa curand...
Cat despre campionat sa va luati gandul.
A, si inca ceva , cupa o ia o echipa din provincie :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Rapidulet
31st October 2003, 17:43
Dar cine o domina? Poate Rapid prin numarul mare de gunoieri? Nu iti fa griji ca nu retrogradam, dar cine stie poate luam titlul. Oricum voi nu il luati. Ar fii o rusine sa mai jucati in vreo cupa europeana ca voi nu ati trecut din 89 incoace de turul 1.

Vorbeste frumos si nu fii nesimtit. Ai mintea prea bolnava ca sa poti sa discuti obiectiv despre o tema pur fotbalistica .
Rapid a pornit de la zero, revenind chiar si din esalonul secund. Voi n-ati fost in stare sa evoluati atata in intreaga voastra existenta de va bate acum Rapidul pe unde va prinde si va ia tot , cupe si supercupe si nenumarate victorii. Inca cativa ani ca acestia si-o sa va ajungem in clasamentul confruntarilor directe. Voi ati avut toate mijloacele disponibile vreme de 50 de ani in timp ce Rapidul castiga pe merit si lupta cu armele sportivitatii.
Ati furat pana si Gheata de Aur si ne-ati facut de ras in intreaga Europa, 17 Nentori !!
Asa ca fii realist, Rapid era anul trecut prima din Romania in clasamentul Uefa din punct de vedere al punctelor aduse din confruntarile Europene .

UNIONE
31st October 2003, 17:48
as dori o finala Rapid - Poli Aek !

Idem! :yeah:

Rapidulet
31st October 2003, 18:04
O finala cat pentru cele opt decenii de existenta . Ii prindem pe Dinamo si-i eliminam din nou !!

ieppy
31st October 2003, 18:30
DINAMO - un grup ce domina capitala!

De unde stii tu ca domina capitala daca nici macar nu esti din Bucuresti. Este posibil s-o domine doar prin numarul mare de maidanezi ce sunt liberi pe strazile Bucurestiului .



Da tu de ce nu vb. frumos. Vai de mine castigati cupe supercupe si campionate unul dupa altul si victorii, mama, mama, ce victorie. Palmaresul vostru desi sunteti mai vechi ca noi se rezuma la 3 titluri, doau luate cu ajutorul jucatorilor sau antrenorilor lui dinamo. Victorii singur recunosti ca avem mai multe. Vezi ca eu nu te-am injurat, tiam raspuns afirmatiei tale cu maidanezii. Tu ma faci nesimtit si spui ca am mintea bolnava asa ca nu stiu care din noi trebuie sa aibe grija. Poate ati plecat de la zero poate nu, dar de cand e Copos la voi furati din toate partile.Loteria Nationala, Ministerul Transporturilor. Vallaerenga iti spune ceva? Voi ati mai trecut de turul 1 din 89 incoace? Te rog frumos sa ai putin respect ca sunt mai de mult pe forumul asta decat tine asa ca nu ma mai jigni. Eu nu ti-am adresat tie nici un cuvant direct. Daca vrei sa continui in felul asta dute la total sa stai de vb. cu Ripper si dankresman.

Rapidulet
31st October 2003, 22:45
N-am la ce sa-ti raspund, mi se pare o repetare la infinit a unor cuvinte ce nu reprezinta nimic .

Rapid - Poli Aek in finala Cupei Romaniei !!

cirdois
1st November 2003, 17:53
POLI va fi prezenta in finala,alaturi de alti 25000 de timisoareni prezenti in tribune.veti vedea
:D FORZA VIOLA! :D

FcPoliFan
1st November 2003, 19:12
Stiu ce as vrea. Cu nitel noroc, se poate.

the lion king
3rd November 2003, 15:48
da,rapid -poli in finala si ,ca de obicei sa castige rapidu',nu-i asa?
ati gasit fraierii?
trezeste-te Timisoara!
hai poli!
hai Craiova! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Sergio
3rd November 2003, 17:06
Sa castige cine merita. Daca va merita Rapidul, asta e, bravo lor. :thinkso:

mariusc
3rd November 2003, 17:29
Cu efectivul complet si cu putin noroc, ar putea castiga Cupa chiar si Apulum :yeah: :yeah: :yeah: :drak:

Acum ne putem lua revansa cu Argesul!
____________________
Hai Unirea, ca se poate!
Fair-Play, please!

inter
3rd November 2003, 19:51
Cu efectivul complet si cu putin noroc, ar putea castiga Cupa chiar si Apulum

Acum ne putem lua revansa cu Argesul!


ce frumos visezi :D :D :D

mariusc
3rd November 2003, 21:35
ce frumos visezi :D :D :D

asa au zis toti cand le-am spus ca echipa o sa fie in primele 10 de craciun :) - si uite ca visul e aproape realitate... sau mai bine spus realitatea depaseste fictiunea in cazul asta :D :drak: :yeah: :yeah: :yeah:

____________________
Hai Unirea, ca se poate!
Fair-Play, please!

Ferko
4th November 2003, 09:17
Deocamdata sferturile de finala :

Programul complet al meciurilor din această fază a competiției este următorul:

Gloria Bistrița - Poli AEK Timișoara
Dinamo București - Petrolul Ploiești
FC Argeș - Apulum Alba Iulia
Oțelul Galați - Rapid București

Întîlnirile din cadrul sferturilor de finală se dispută într-o dublă manșă, turul fiind programat pe 3 decembrie, de la ora 13.00, iar returul pe 17 martie 2004. Primele echipe sînt gazdele meciurilor tur.

03/11/2003

deep purple
4th November 2003, 15:59
Cine castiga cupa? Simplu!
Dinamo... dinamo v-a iesi din cursa dupa meciul cu ploiestenii ca Altmayer nu cred ca mai poate fi delegat, Argesul nu cred ca o va mai prinde pe Apulum cu moralul la fel de scazut, Otelul va incerca cate ceva in fatza Rapidului dar fara sansa, iar Poli are ceva sanse la Bistrita.

Semifinale.
Apulum - Poli
Rapid- Petrolul

Roby
6th November 2003, 23:40
mda... Ajunge Rapid - Poli in finala si rapid ia campionatul deci Poli in Europa !!! :yeah:

Rapidulet
7th November 2003, 19:41
Oricine sa ia finala in afara de cei care sunt pe primul loc in sondajele acestui chestionar (Dinamo (deocamdata cea mai in forma) 29%[ 12 ])
Mai bine Poli decat Dinamo de mii si milioane de ori !!

Devil
3rd December 2003, 15:54
Evident dupa rezultatele de astazi eu cred ca Dinamo nu are rivala!!!! :yeah:
:drak:

Red Heat
3rd December 2003, 15:58
Se vede care echipa joaca fotbal adevarat. Dupa 7 goluri date (din nou), ce putem sa mai zicem??? Pacat ca steaua e favorizata constant, ca altfel Dinamo nu ar avea adversar nici in campionat.

Timisoreanul
3rd December 2003, 16:07
De ce nu se face un poll?
In orice caz, i-ati batut pe ploiesteni, care se uita cu grija cum ii prinde din urma matineul, nu prea cred ca au fost interesati de cupa.
Finala o jucati cu Poli si daca o sa avem toata echipa valida, altfel cred ca o sa stea lucrurile in finala.
Red Heat, tot "fotbal adevarat" ati jucat si cind ati luat 4 la Moscova? :evil:

albrosu69
3rd December 2003, 16:19
Si eu cred ca Dinamo este favorita certa la castigarea cupei.

uti2102
3rd December 2003, 17:09
Se vede care echipa joaca fotbal adevarat. Dupa 7 goluri date (din nou), ce putem sa mai zicem??? Pacat ca steaua e favorizata constant, ca altfel Dinamo nu ar avea adversar nici in campionat.

Desigur. dinamo e cea mai tare! Dar nu la fotbal .........shi in orice caz nu cand joaca cu STEAUA. :happy

calin19
3rd December 2003, 21:48
rapid buc va castiga cupa :ok: :ok:

petru
4th December 2003, 04:50
bineinteles ca va castiga Otelul.

Mariusmadmax
4th December 2003, 05:00
Otelul - Rapid 2-0 ( tur , sferturi ) :cool:
Sper ca finala sa o joace , si sa o cistige , tot OTELUL GALATI .
:ok:

Ferko
4th December 2003, 09:11
Cred ca e clar : DINAMO !!!

JJ
4th December 2003, 10:22
Care banii lui?
Netoiu a fost impotriva clubului la care era patron, un fenomen cred ca unic in lume.

JJ
4th December 2003, 10:24
Pare fara legatura ce-am spus mai sus, era un reply la ceva de pe prima pagina a acestui subiect. Inca nu m-am obisnuit cu noul aspect al forumului... :thinkso:

Red Heat
4th December 2003, 10:58
Deocamdata Poli nu a luat decat 4 goluri de la Dinamo. Sa spuna saru'mana ca a scapat doar cu atat. Cat despre infrangerea de la Moscova ce sa spun? Sa nu te astepti sa-i ridic in slavi. Am sa-i critic cand merita. Asta e, dar pana si Real Madrid mai ia 5 goluri....

Red Heat
4th December 2003, 11:02
P.S. Chiar imi doresc o finala de cupa cu Poli, desi cred ca o sa aveti probleme, totusi, cu Gloria. Cat despre Petrolul, ar trebui sa nu uitam ca echipa asta care se uita spre matineu a eliminat Steaua....

Timisoreanul
4th December 2003, 11:38
Red Heat daca vrei sa fim obiectivi hai sa fim pina la capat. In meciul cu noi ati tremurat, a recunoscut si Falcosul, pina in minutul 83, cind ne-ati prins pe contraatac, de fapt ca si la golul 4. Nu vreau sa scuz pe Poli insa de vreo 5 etape joaca cu un singur virf: Prodan, ceilalti doi, Silvasan si Oprea (golgeterul editiei trecute) au fost indisponibili.
Nici nu vreau sa ma gindesc ca ai vrut sa faci comparatie intre Petrolul de ieri si meciul pe care l-ati avut cu Poli.
In rest ce pot sa spun: cupa este o competitie a surprizelor, nu se stie niciodata...asa ca sper sa ne vedem in finala, dupa aia o sa mai vedem. :cool:

Red Heat
4th December 2003, 11:49
Imi place sa cred ca sunt obiectiv. Deci recunosc ca la 2-2 erati pe val, insa hai sa nu uitam ca fotbalul se joaca totusi pe goluri, si Poli a incasat 4. Cred ca mai putin conteaza cum le-a luat. Sa nu mai pomenesc si de gramada de ocazii pe care le-a avut Dinamo in prima repriza.... Problema cu jocul cu un singur varf chiar nu ma intereseaza. Face parte din bucataria voastra proprie. Bineinteles ca nu se pot compara cele 2 meciuri. Petrolul nici macar nu a respirat.
Cat despre competitie este adevarat ca este una a surprizelor. O competitie a surprizelor pe care o castiga mereu Dinamo (glumeam)

Cristi
5th December 2003, 00:14
Castiga Dinamo, 75%. Rapid are sanse 24% :p dar are doar 50% sanse sa treaca de Otelul. Daca nu intervin arbitrii. :drak: Sper ca Dinamo si Rapid sa nu se intalneasca inainte de finala.

riva
5th December 2003, 02:45
normal ar fi dinamo ca sa cistige mai ales dupa ce a aratat in meciul tur cu ploiestiu! dar am auzit ka nea` jean s-ar retrage din folbal, si vrea sa o faca intr/un mod triunfal ... asa ka gloria ar putea fi surpriza

phil
5th December 2003, 03:36
vad ca foarte multe voturi merg la Dinamo dupa isprava din "Groapa" contra Petrolului. hmm, aprecierile astea sunt cam relative. cele sapte goluri in poarta ploiesteana nu inseamna nimic mai mult si nimic mai putin decat calificarea in semifinale. ce s-o intampla acolo, ramane (inca) de vazut. la noi echipele (si in consecinta meciurile) sunt atat de inegale incat eu nu m-as aventura sa afirm cu siguranta ca Dinamo si-a acontat deja cupa.

Sir
5th December 2003, 20:09
Dinamo- :headbang: .POLI- :yeah:

Sergio
5th December 2003, 20:27
asa e, phil, un meci nu seamana cu altul. Pun pariu ca dinamo pierde returul, nu stiu cu cat (sper ca de la 7 goluri in sus) :drak:

M|tea
23rd March 2004, 23:43
:yeah: [B]Fratilor...acum se stie si programul din semifinale...ce sa mai vorbim...eu vad o finala DINAMO-OTELUL in care nu ma intereseaza castigatoarea daca iese DINAMO campioana[ SA JUCAM SI NOI IN U.E.F.A /hello ].Sper sa nu avem probleme cu tata JAN si sa reusim calificarea in finala inca din tur, pe 7 la Bistrita! :yeah: /hello :ok:

Sabin
24th March 2004, 01:13
M|tea, da' poate venitzi si voi cateva mii de la Galatzi. Ce zici sunt sanse sa nu se repete meciul de asta vara cu Natzionalul?

vasile314tzurka
24th March 2004, 09:23
prima sansa o are evident dinamo, dar nu sunt excluse surprizele. dupa cum a inceput aceasta primavara, otelul e cea mai in forma contracandidata, desi poate dupa ultimul meci argesul se va trezi la viata. cine stie? de aia imi place fotbalul ca nu seamana un meci cu altul:)

Pustoai-k
24th March 2004, 15:22
of of of si iar tre sa jucam supercupa cu dinamo....asta e.....iar si-o ia dinamo....eh`` sunt invatati .... :p

Sabin
24th March 2004, 16:30
anul asta nu se joaca supercupa...

Mariusmadmax
25th March 2004, 05:36
OTELUL Galati
/hello
tot rosu-albastrii ...
hahahahaha :D

riva
27th March 2004, 03:02
bistrita va juca finala cu cateii si se va califica in uefa, dinamo cistigind campionatul! ce fain ar fi

maryuss_mau
31st March 2004, 17:23
otelul galati va fi echipa care va castiga cupa!

Pustoai-k
31st March 2004, 20:09
Nu ai de unde sa stii tu Sabin ca nu se va juca supercupa...totul e posibil :)

Sabin
31st March 2004, 21:20
Oricum e mai probabil decat cum spui tu, sa joace supercupa cu Rapid.

Pustoai-k
31st March 2004, 23:23
da....stiu dar asta am zis-o inaintea celor doua meciuri...Rapid-National si Dinamo-Steaua....oricum eu sper intr-un miracol :)

ultra_alba
1st April 2004, 01:59
Dinamo e favorita si cred ca nimic nu-i va impiedica sa ia eventul anul acesta

maryuss_mau
1st April 2004, 12:02
sperante mari, dar inutile! sa ne se intample sa nu ia nici un trofeu!!!!!!!!!!!!!!!

albrosu69
1st April 2004, 12:32
OTELUL Galati
/hello
tot rosu-albastrii ...
hahahahaha :D
dar mai au si alb

fia
2nd April 2004, 08:31
Asa de mult as vrea sa castige o echipa din provincie cupa... Oricum in cupe europene nu fac nimic nici alea din Bucuresti, macar am mai avea si noi o variatie. Cred ca din 95 nu a mai castigat o echipa din provincie un trofeu. E cam plictisitor Rapid, Steau, Dinamo....

Denis
3rd April 2004, 22:53
Dinamo trec de Arges, shi o sai intalneasca in finala pe OTELUL dupa ce Otelul o sa treaca de Gloria
OTELUL GALATI 3-2 Dinamo /hello /hello /hello
OTELUL GALATI Campionii Cupei Romaniei

ADelPiero
8th April 2004, 20:45
Argesu` parerea mea.. va castiga cupa

SVensson
9th April 2004, 00:37
Sabin esti prea mic ca sa cunosti cuvantul asta "fotbal". Dupa rezultatele de miercuri e clar caci una dintre finaliste este Otelul Galati. Ptr. cealalta va fi un meci tare. Si apropo Sabin daca vom merge in finala vom veni sigur cateva mii in Bucuresti. Asta ti-o garantez eu. Vom trai si vom vedea.

Spider
16th April 2004, 16:45
Doamne Ajuta Sa castige FC ARGES cupa!!!!!!!
Sa vina cupa,
Sa vina cupa,
Sa vina cupa la PITESTI

radhoo
19th April 2004, 18:44
Dinamo ar mai fi o varianta interesanta.
sa castige Argesul, care totodata sa retrogradeze :drak: :D
hehe...
sa fie odata o echipa de divizia B in cupa u.e.f.a.
vom vedea miercuri.

maxymus
20th April 2004, 09:49
:yeah: :yeah: dinamo va lua si cupa si campionatul

vasile314tzurka
20th April 2004, 20:16
Dinamo ar mai fi o varianta interesanta.
sa castige Argesul, care totodata sa retrogradeze :drak: :D
hehe...
sa fie odata o echipa de divizia B in cupa u.e.f.a.
vom vedea miercuri.

nu ar fi prima data. parca a mai fost cazul.

fia
20th April 2004, 20:19
Evident, Rapid, si daca nu ma insel nu doar o data :D

inter
20th April 2004, 20:21
cine a facut acest poll?
cred ca autorul e habarnist (sa folosesc un termen "gingas") in materie de fotbal :headbang: :headbang:

vasile314tzurka
20th April 2004, 20:32
a fost deschis in 22 octombrie... mde...

M|tea
21st April 2004, 00:23
Otelul Galati Va Castiga Cupa Si Va Sarbatori Intr_un Fel Special 40 Ani De La Infiintarea Clubului! :)

alx_ro
21st April 2004, 17:11
Deja otelu'e in finala... la 2-0 la pauza...
Bravo lor!

leveu
21st April 2004, 23:01
O sa mai aveti inca vreo 20 de razbunari si tot nu o sa reusiti nimic in fata lui Dinamo :D
o sa muriti odata la timisoara cu tot cu albitri si tot reusim :evil:
:ok:

leveu
21st April 2004, 23:04
IN FINALA CAINI ROSI VOR DEVENI DE OTEL :evil:
DINAMO= :rosu: :rosu: :rosu:

leveu
21st April 2004, 23:09
Asa de mult as vrea sa castige o echipa din provincie cupa... Oricum in cupe europene nu fac nimic nici alea din Bucuresti, macar am mai avea si noi o variatie. Cred ca din 95 nu a mai castigat o echipa din provincie un trofeu. E cam plictisitor Rapid, Steau, Dinamo....
AI DREPTATE SI SA TE AUDA DUMNEZEU SI SA MAI SCAPAM DE BUCURESTENCELE ASTEA
FORTZA VIOLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok:

samor03
22nd April 2004, 05:35
dinamo.sincer imi pare rau.

fia
22nd April 2004, 09:01
AI DREPTATE SI SA TE AUDA DUMNEZEU SI SA MAI SCAPAM DE BUCURESTENCELE ASTEA
FORTZA VIOLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok:
Paradoxal e ca eu sunt Bucurestean get-beget :p

Sabin
22nd April 2004, 13:26
Cred ca Dinamo castiga in mod normal, dar nu se stie... Daca vor lua campionatul s-ar putea sa joace la mishto in purul stil romanesc, daca nu ia titlul atunci 90% castiga cupa. Eu sper sa le castige pe amandoua.

ADelPiero
28th April 2004, 00:45
bate Otelul .. clar :D nici nu ma gandesc 2-0

ive
5th May 2004, 18:48
hai otelu

ive
5th May 2004, 18:49
1-0 sau se ajunge la penalti

SVensson
6th May 2004, 09:22
Ive nu 1-0 si nu se ajunge la penalty. Va fi 2-0 sau 3-1 ptr. noi. Doi din marcatori: M. Ilie si Apostol. Daca Dinamo are albitrii, noi avem un Dumnezeu.