PDA

View Full Version : Etapa 20: FC Botosani - Petrolul Ploiesti



tchibos
15th March 2007, 23:21
Tensiunea inaintea jocului de simbata de pe "Municipal " dintre FC Botosani si Petrolul Ploiesti si miza partidei au atins cote maxime. Nemultumit ca mai multi jucatori din lotul condus de Mihai Ciobanu au primit in cursul acestei saptamini telefoane in care li se cerea sa "o lase mai moale " la jocul cu "gazarii ", Valeriu Iftime, presedintele Consiliului de Administratie (CA) al clubului, a amenintat Petrolul Ploiesti cu Directia Nationala Anticoruptie (DNA) si cu forurile inalte ale fotbalului romanesc. "Mai multi jucatori m-au sunat si mi-au spus ca au primit telefoane de la persoane care s-au recomandat a fi din partea Ploiestiului. Le-am spus sa nu stearga numerele de telefoane pentru ca voi verifica ale cui sint. In cazul in care se va dovedi ca aceste numere apartin oficialilor clubului Petrolul, voi anunta DNA pentru ca acesta este un caz de coruptie, dar voi face si memorii la FRF ", a declarat Valeriu Iftime.
Prezent ieri la Stadionul "Municipal ", Cornel Sfaiter le-a cerut si el elevilor lui Mihai Ciobanu sa instiinteze conducerea clubului daca vor mai fi contactati de oficiali sau apropiati ai clubului ploiestean. "Le-am spus ca in cazul in care vor fi contactati si altii sa ne anunte. Le-am spus ca avem mare incredere in ei si ca nu la ei este problema pentru intilnirea de simbata, ci la adversari ", a spus Sfaiter.
Acesta le-a mai spus jucatorilor ca, in ciuda faptului ca au cheltuit aproximativ 500.000 dolari pe transferuri in pauza competitionala, "cei de la Petrolul nu sint o forta, nu sint inca o echipa, iar noi putem profita de acest lucru ". "Am mare incredere in jucatorii care vor intra in teren si in special in prestatia juniorului Dorel Satco care va fi sprijinit si sustinut de mii de spectatori. L-am imbarbatat si chiar mi-a placut cind mi-a spus ca nu-i este frica de aceasta intilnire. Botosaniul are din nou nevoie de un localnic intre buturi ", a mai spus Sfaiter.

YoYoyOi
15th March 2007, 23:55
mda... frectie la piciorul de lemn :sleep:

Gabri3l
16th March 2007, 00:17
vrajeala aparuta unde altundeva decat intr-un ziar local din botosani
astia nu stiu cum sa-si justifice o eventuala infrangere...halal

ps: un moderator ar face bine sa modifice titlul threadului pentru a nu lasa loc la interpretari...nu va fi niciun blat, meciul se va juca pe teren si pe bune
:sleep:

tchibos
16th March 2007, 00:26
am modificat eu.. nu stiu cat de corect se va juca dar sunt aproape sigur ca nu va bate Petrolul

CHITU
16th March 2007, 13:27
daca nu va fi blat at va castiga botosani....dar va fi blat ...asa ca va bate PETROLUL....

Gabri3l
16th March 2007, 15:47
chitone...nu va fi blat si orice rezultat e posibil, Petrolul nu a mai pierdut de vreo 6,7 etape...asa ca sssssssst...:rosu:

CHITU
16th March 2007, 19:15
chitone...nu va fi blat si orice rezultat e posibil, Petrolul nu a mai pierdut de vreo 6,7 etape...asa ca sssssssst...:rosu:

gabilone sincer nu ma intereseaza de PETROLUL MORENI asa mult........iar cat ii cunosc yo pe ...... din conducere , sigur va fi blat..asa ca:rosu: :happy

tchibos
16th March 2007, 19:34
din cate am inteles e scandal la Petrolul inntre conducerea clubului si primarie

Mishumacher
16th March 2007, 22:42
Da intr-adevar e mare scandal intre Primarie si conducerea clubului datorita stadionului "Ilie Oana".

Eu nu stiu ce sa zic de aceasta stire.Petrolul va avea un meci foarte greu la Botosani in care ar fi bun si un rezultat de egalitate.Este posibil si ca acei jucatori sa fi fost contactati de conducerea ploiesteana.Dar decat sa faca atat scandal botosanenii mai bine ar veni cu probe.Eu zic ca incearca sa faca presiune inutila asuprea meciului.

tchibos
16th March 2007, 22:48
nu e prima oara cand cei de la Botosani incearca asta

Gabri3l
17th March 2007, 14:39
rezultat final, Botosani - Petrolul Ploiesti 2-0
galbeni albastrii coboara pe 4, la 2 puncte in spatele liderului Forex...
etapa viitoate are loc derbyul seriei ,Petrolul Ploiesti-Forex Brasov

tchibos
17th March 2007, 15:35
v-a rupt Botosani... si cica daca se termina si 6-0 scorul era unul just

Mishumacher
17th March 2007, 15:35
Marin Barbu, antrenor Petrolul: " De luni voi băga echipa în cantonament. Voi înjumătăți salariile și îi voi pune să-și plătească singuri masa. Nici o echipă din Liga a II-a nu are față de Liga I. Jucătorii nu conștientizează ce ar însemna să joace în Liga I. Măcar să promovez și apoi pot să fiu demis, cum am pățit cu Ceahlăul." gsp

tchibos
17th March 2007, 15:40
“ Ne asteptam sa primim o replica buna din partea Botosaniului, ceea ce s-a si intamplat. Trebuie sa acceptam infrangerea. Pacat, pentru ca suntem un club cu conditii deosebite si chiar nu stiu cum i-as putea motiva mai bine. Jucatorii mei se asteapta sa-i impinga alte persoane in Liga I. "

Gabri3l
17th March 2007, 15:45
unde sunt taranii aia care ziceau ca va fi blat si ca vor bate gazarii!!!!!!!!!?
moldoveni penibili...

inca o data s-a dovedit ca Petrolul joaca numai pe bune si nu cu ajutorul arbitrilor..

tchibos
17th March 2007, 15:52
nu era vorba de arbitri ci de jucatorii moldoveni care spunea ca au primit telefoane de la persoane ce s-au recomandat a fi de la Petrolul.. daca era cu arbitru nu cred ca facea Petrolul nimic, antrenorul recunoscand ca daca Botosani juca cum a jucat azi se batea pentru promovare.. desi eu zic ca inca mai sunt sanse pentru ei.. mici ce-i drept