PDA

View Full Version : Universitatea - Unirea Urziceni



EDMOND_
4th October 2005, 22:01
Meciul se va disputa sambata la 19.45 si, din pacate nu se va televiza. Tv Sport a dorit sa transmita meciul vineri seara , dar oficialii de la Urziceni au refuzat net as joace in aceasta zi, cica... "se tem ca metabolismul jucătorilor formaţiei din Urziceni să nu aibă de suferit printr-o eventuală schimbare a zilei de disputare, ei fiind obişnuiţi cu meciurile programate sâmbăta.":D
Asa ca vom juca cu o super echipa (pe care moderatorii de pe intern o vad ca pretendenta la promovare!!) si chiar incepe sa imi fie frica vazand cat de serios si stiintific privesc oficialii aia problema....
Se mai trezi si antrenorul ala(al carui nume nu pot sa il pronunt) de la nationala de tineret sa il cheme pe Ionescu la lot ca cica e ultima lui speranta pentru calificare... si iar imi este frica ca ce intra pe mana aluia ...
In fine, Stinga are de ales intre Stemat, Argintaru si Gangioveanu pentru juniorul care treb sa fie in teren.
Sa speram ca Stinga va reusi sa ii tina cu picioarele pe pamant si ca va gasi formula cea mai buna de joc.

PS> Cine ghiceste scorul castiga cea mai frumoasa fotografie din cele pe care am sa le fac la acest meci!

nr.zece
4th October 2005, 22:04
te rog invita-l si pe moderatorul de pe intern sa imi explice unde l-am jignit in mesajele pe care le-a sters
este primul meci greu de anul asta, dar eu cred ca doar scorul este o enigma in meciul asta

Che Guevara
4th October 2005, 22:07
Am inteles ca la Motru nu s-a televizat din cauza ca nu au vrut gazdele. De data asta gazde suntem noi. Aia de la Urziceni fac legea pe terenul nostru? Cum e faza asta cu televizarea? Noi cand avem ocazia de a ne spune punctul de vedere?

EDMOND_
4th October 2005, 22:20
Che, etapa trebuie sa se dispute sambata! Daca echipele accepta se poate schimba ora si ziua , insa si cu acordul federatiei. Unele echipe au acceptat si atunci s-a televizat. Iar Universitatea le-a platit o noapte de cazare,conditie pentru acceptul lor.
Unirea nu vrea sa schimbe ziua si fara acceptul lor noi nu putem schimba nimic, chiar daca suntem gazde. Iar tv sport nu vrea sa transmita decat vinerea pentru ac sambata baga din campionatele altor tari. Asta este situatia!

Che Guevara
4th October 2005, 23:11
Ok atunci hai sa gasim o solutie de compromis: sa jucam samabata de la 11 si meciul sa fie la TV. Nu joaca nimeni din Spania la ora aia. Si nici nu poate spune cineva ca nu avem voie sa vedem meciul la TV. De cand si pana cand au ajuns sa dicteze la noi in casa astia de la Urziceni? :headbang:

EDMOND_
4th October 2005, 23:16
La ora 11 nu vrea Mititelu. Cica trebuie sa se obisnuiasca jucatorii cu nocturna...:)

Che Guevara
4th October 2005, 23:37
Asta stiu si eu. Dar cred ca putem face o exceptie numai sa ii vada o tara intreaga pe aia urziceni de ce sunt in stare. Mi se pare mai importanta transmisia TV decat nocturna acum. Mai ales ca vrem sa dovedim ca nu facem blaturi si ca aia din presa au ceva cu noi.

Sezione_
5th October 2005, 00:27
important este sa ia 3 puncte, urzicenii este o echipa de pluton dar care este in aria de influenta a petrolului, va amintiti meciul lor cu petrolul si mai sint si in leg cu dinamo deci trebuie sa fim atenti doar la eventuale provocari
ceva in genul a ce se intampla si pe forum, unde ciudatul ala din arad se baga in seama desi nimeni nu da 2 bani pe el in afara lui vadim, de fapt de aia se si baga in seama :evil: deci atentie la diferite provocari la acest meci, sa nu ia cartonase galbene cei care au deja 3, urzicenii vor juca mai mult pentru a pregati meciul cu petrolul

DRAGOCEANU
5th October 2005, 02:58
victorie, 3p si sa vina petrogazu cu bercea la volan sa le dam 6,7 goluri in conducta

U1
5th October 2005, 03:31
Trebuie sa fim atenti simbata pentru ca:
- Lipseste A.Ionescu un jucator f. util in ultimele meciuri
- Multi jucatori de la noi au 3 cartonase galbene si risca sa nu joace cu Petrolul.
- Unirea va fi cu siguranta stimulata de Petrolul
- Unirea e in crestere de forma.

Oricum suntem obligati sa cistigam acest meci, ca de altfel toate celelalte ramase pina la sfirsitul campionatului.

HAI CRAIOVA!!!!

Cra10veanu
5th October 2005, 04:40
Nu trebuie neglijat faptul ca Urziceniu sint echipa cat de cat bunicica, bine nu de speriat dar e un meci important. Jucam pe Oblemenco este un avantaj clar in cazul nostru. Trebuie sa batem, si Caracalul la fel, nu-mi place Valcea se tine dupa noi :D

EDMOND_
5th October 2005, 11:56
da,echipa din Urziceni este destul de solida si din cate stiu are in componenta fosti jucatori de A. In plus este apropiata de clubul Dinamo , care o ajuta in multe situatii. Eu cred ca daca ne facem jocul obisnuit vor fi destule ocazii de poarta si este imposibil sa nu inscriem macar odata.

Iri Stinga a testat foarte multi juniori intr-un amical cu lidera seriei oltene a diviziei C, Armata. A castigat Universitatea cu 1 -0, dar au jucat si cativa seniori... Dina, Curteanu ( care a dat si golul), etc...

Argintaru, Stemat, Gangioveanu si Silviu Lung jr. sunt cei patru juniori care se pare ca vor fi opriti in lot pentru meciul de sambata.

Maximus
5th October 2005, 13:47
Bine v-am regasit dupa inca 3 victorii ale echipei! Urmeaza a patra fara nici o urma de indoiala!

spinU
5th October 2005, 16:52
4-0 si marcheaza un gol jaber

Che Guevara
5th October 2005, 20:46
Ce dor imi este de Amza Pellea!

EDMOND_
8th October 2005, 13:17
Ultimile informatii arata ca Stinga ar putea juca cu juniorul Stemat din primul minut.... se profileaza un cuplu Orac, Stemat ..... al doilea junior care ar putea intra daca este nevoie este Stavaru , care poate juca la inchidere...

ady_g
8th October 2005, 15:52
cu atatia juniori sa nu ne bata dracu aia ca au echipa mai experimentata....mi-e cam teama de meciul asta.

EDMOND_
8th October 2005, 16:36
adi, suntem obligati oricum sa avem un junior in teren. Si mai trebuie unul de rezerva , daca se accidenteaza titularul... Pana acum era folosit Ionescu , iar ca rezerva Argintaru.... Cei doi sunt indisponibili din diverse motive.
Stavaru si Stemat ii inlocuiesc.
Si adversarii sunt obligati sa aiba un junior in teren.

ASP
8th October 2005, 21:26
a inceput jaful...

george-dinamo
8th October 2005, 22:41
mama, da ce facurati vere? n-ati mai batut? o luarati acasa? de la urziceni? ati terminat la motru "benzina"? si asa ati lasat-o pe chelsea singura neinvinsa din europa...mare pacat!!! =))

kykez
8th October 2005, 23:39
Ce făcurăţi bă fraţīlor. o dederăţi dracului taman acum ! Aţi aşteptat inundaţiile ca să vă īnecaţi ca ţiganu' la mal. Bag samă că vi s-a suit cam repede la troacă ideea că tre'să jucaţi īn nocturnă, ca să vă obişnuiţi cu orele practicate la Diviziei A. Bă băieţi, bă nu mai sīnteţi la Caracal. Sīnteţi bă, la Craiova. E al'ceva. Īncepe să-mi fie ruşine cu voi. Bă, se poate bă? Ce dracu'? Nu mai pot spune că's Oltean? Rīd prietenii de mine ! Nu mă supăraţi, vă rog io. Nu-mi place să mă dau stelist, cāine sau feroviar. Ce dracu' bă !:drak: :drak: :drak:
__________________________________
Muică, nu mă lăsa !!!

spinU
9th October 2005, 00:24
Am inteles ca am dominat meciul si a fost o infrangere oarecum "nemeritata"...Nu-i nimic...se mai intampla si accidente...
Capu' sus!!!

Ravelly
9th October 2005, 02:32
Cred ca nu e deloc o tragedie...sper sa invete ceva din aceasta infrangere si sa invingem ploiestiul...

Cra10veanu
9th October 2005, 02:57
Bravo ! Era momentul unei infrangeri sa mai lasam talentele un pic. Nu e grav, prima infrangere, dar se pare ca, coboram o treapta in clasament, asta e, ai de lupta Craiova.

TZEFERU
9th October 2005, 03:23
Na da vad ca mai sint si alte echipe care fac meciuri mari si "minuni". Oki, macar stiu ca nu sintem singuri.

EDMOND_
9th October 2005, 09:26
Era inevitabil , trebuia sa vina si momentul asta ! Din pacate s-a intimplat atunci cand aveam nevoie de o victorie care ne-ar fi dus la trei puncte de Valcea... A fost un meci pe care l-am dominat , in care am avut cinci ocazii uriase, ratate cu seninatate, mai ales de Salih Jaber.
Lipsa lui Ionescu si Stinga ( accidentat de prin minutul 10) a fost resimtita destul de acut, jocul nostru nu a mai avut limpezimea si eficienta de pana acum. Ceea ce este mai grav e ca stinga ar putea sta in afara gazonului aproape o luna. Pe Ionescu l-a plimbat Florin Marin aiurea prin Finlanda, din cate stiu nu a jucat nici un singur minut...
Unirea Urziceni este o echipa destul de solida , cu multi jucatori care au jucat in divizia A . La Craiova s-a aparat, de multe ori foarte dur, si a aruncat mingile in fata in speranta ca va aparea o gresala. Care a aparut si a fost speculata ... dupa 1- 0 au bubuit mingile in tribuna, insa , cum am mai spus, noi suntem cei care ne-am facut viata "amara' !
Din punctul meu de vedere este un dus rece care ar trebui sa-i tempereze pe toti , de la suporteri pana la jucatori si patronat. O echipa nu se face batand din palme, iti trebui ceva timp.
Este bine insa ca am ramas pe primul loc , iar o victorie in saptamana care urmeaza , cu Petrolul, va face uitat , probabil, acest esec.



Infrangerea a fost facilitata in primul rand de ratarile noastre. Arbitrii au avut un 10 % pentru echipa oaspete , inchizand ochii la cateva intrari foarte dure, (dintre care una era de rosu) , dar noi am fost cei care am pierdut jocul.

ASP
9th October 2005, 13:56
o infrangere la 10 victorii. suntem in grafic si in clasament.
meciul acesta nu inseamna nimic. HAI CRAIOVA!!!!

EDMOND_
9th October 2005, 14:27
Problema este ca este posibil ca Stinga ( care a fost lovit intentionat, dupa parerea mea ) sa lipseasca din teren aproape o luna.

Cra10veanu
9th October 2005, 17:34
Bravo ! Era momentul unei infrangeri sa mai lasam talentele un pic. Nu e grav, prima infrangere, dar se pare ca, coboram o treapta in clasament, asta e, ai de lupta Craiova.
scuze, nu stiam rezultatul valcea - caracal :D, bravo caracal :yeah:

dragosblue
11th October 2005, 15:34
Nu e un capat de tara aceasta infringere, caci campionatul e lung.
Echipa este in formare, iar ce este mai important e ca a aratat ca poate juca fotbal.
O victorie cu gazarii va readuce linistea si increderea la echipa.
HAI STIINTA !!!!

bogho
11th October 2005, 16:03
DSCF4708.JPG: Echipa a iesit la incalzire. Saluta publicul
DSCF4755.JPG: Aglomeratie in careul oaspetilor
DSCF4758.JPG: Banner contra GSP
DSCF4800.JPG: Faza de joc
DSCF4816.JPG:Atac la poarta lui Oltean

bogho
11th October 2005, 16:05
DSCF4858.JPG Faza de joc
DSCF4877.JPG Sfarsit de joc. Jucatorii saluta galeria.

Vadim
11th October 2005, 18:30
Frumoase poze, face treaba buna Gruppo Maxima. :)