PDA

View Full Version : Cine il poate inlocui pe Olaroiu?



YoYoyOi
14th March 2007, 20:28
E din ce in ce mai clar in ultima vreme ca lui Olaroiu i-au sarit pernele de sub fund si chiar si picioarele scaunului abia se mai tin. Daca nu va pleca el de buna voie, va fi demis peste 3 etape, sau cel tarziu la sfarsitul campionatului. E usor sa dai un om afara, mai greu este sa-i gasesti inlocuitor, unul care sa poata realiza ceea ce n-a realizat predecesorul sau.
Cine sa fie acesta?

Va rog sa veniti cu propuneri decente si care s-ar putea concretiza.:ok:

Sergio_D
14th March 2007, 20:30
Oleg Protasov :rolleyes:

YoYoyOi
14th March 2007, 20:30
Hagi vrea să se întoarcă la Steaua!
Intr-o perioada în care actualul tehnician al ros-albastrilor, Cosmin Olaroiu, este amenintat cu demisia, Gheorghe Hagi, un nume vehiculat pentru înlocuirea lui Oli, si-a manifestat dorinta de a veni în Ghencea, acolo unde a cunoscut mari satisfactii ca fotbalist. “Va sosi si ziua în care ma voi întoarce la Steaua! Când? Vom vedea!”, a comentat Hagi misterios. “Steaua e acum într-o situatie foarte dificila si risca mult, pentru ca poate pierde locul 2. Niciun stelist nu se va împaca vreodata cu ideea ca Steaua e la 16 puncte distanta de Dinamo”, a afirmat Hagi.

Prome
14th March 2007, 20:31
oricine dar nu hagi :D si eu antrenez mai bine decat el...
protasov dupa cum a plecat eu nu l-as mai contacta,nici cu zenga nu cred ca facem mare branza

Ioca10
14th March 2007, 20:32
Oleg Protasov:D

YoYoyOi
14th March 2007, 20:36
Protasov pana cand are contract?

Prome
14th March 2007, 20:37
mai are 2 ani cica

Ioca10
14th March 2007, 20:37
Se rezolva nu-i problema a zis ca s-ar intoarce la Steaua:D

Prome
14th March 2007, 20:40
nu contest ca in timpul lui protasov jocul mergea destul de frumos dar pana la urma ce a facut el la Steaua? nu a reusit sa ne duca in liga cu rosengborg in unul din cei mai slabi ani ai acei echipe
Si a mai si plecat asa lasandu-ne balta

Ioca10
14th March 2007, 20:42
Astfel, in locul sau la Steaua a sosit Protasov, gaselnita managerului. Desi in perioada sa jocul “ros-albastrilor” a fost de departe cel mai bun din ultimii ani....fiind si cel mai iubit de fani;)
Fragment libertatea

YoYoyOi
14th March 2007, 20:44
Se rezolva nu-i problema a zis ca s-ar intoarce la Steaua:D

pai si Zenga a zis ca s-ar intoarce, iar Hagi de abia asteapta sa se elibereze postul...Ca sa nu mai zic de Lacatus, Dorinele Munteanu sau Dan Petrescu :groggy:

georg40
14th March 2007, 20:47
Exact Walter Zenga ? Eu nu am informatiile de rigoare, de ce a plecat la timpul respectiv, cu el Steaua obtinut rezultate notabile.

Snake_21
14th March 2007, 21:20
Oleg Protasov, Marius Lacatus, Grigoras :P

YoYoyOi
14th March 2007, 21:24
ce atata Grigoras in sus si-n jos?!? :o:

de parca ar fi Mourinho :groggy:

Snake_21
14th March 2007, 21:29
Mai stii :lol: o fi omul sub acoperire desi e cam greu ca fii in doua locuri in acelasi timp :P
P.S: Nu mi place de loc Mourinho :P

YoYoyOi
14th March 2007, 21:34
nici mie nu-mi place Mourinho dar e cel mai mediatizat....si de aia l-am comparat pe Grig cu el :groggy:

Snake_21
14th March 2007, 21:37
Aha am inteles :P dar la ultima faza ce ai vrut sa zici cu :gorggy:?

YoYoyOi
14th March 2007, 21:38
am tastat gresit :P

Snake_21
14th March 2007, 21:39
Aha :D k vezi ca se fac post uri ?:P

dede
14th March 2007, 21:45
Zenga :yeah:
si urmatorul ar fi Protasov :D

dar nu Hagi :mda:

YoYoyOi
14th March 2007, 21:53
as baga un poll, dar ma tem ca nu va arata exact ce vrem, pt ca vor fi multe voturi din afara :rolleyes:

Snake_21
14th March 2007, 21:55
Il bagi si pe Magiun in poll? :lol: :P

YoYoyOi
14th March 2007, 21:57
nu mai...s-a lins pe bot Bumbescu de magiun :happy

Snake_21
14th March 2007, 21:58
:happy hai ca ai zis o pe asta :lol:

YoYoyOi
14th March 2007, 22:00
o data ne-am distrat, ca era de gluma atunci...acum nu mai e de glumit:D

Ioca10
14th March 2007, 22:01
Oleg Protasov:D

YoYoyOi
14th March 2007, 22:03
da.. sarumana Ioca, ne-ai mai zis o data :P

Ioca10
14th March 2007, 22:08
Va zic sa va intre bine la cap:D

YoYoyOi
14th March 2007, 22:11
am plicepit:D

chiar si eu as vrea sa vina el, sa vad daca la anu' ajungem in finala UEFA sau in sferturi in CL :rolleyes:

Snake_21
14th March 2007, 22:13
Pai ajungem :P macar la Fifa 2007 :P si tot ajungem :D
P.S: Lasand gluma la o parte cred ca Protasov nu o sa ne dezamageasca daca vine :D

dede
14th March 2007, 22:14
hehe, poate nici nu prindem cupele europene la anul, daca nu se grabeste Oli sa plece :happy

YoYoyOi
14th March 2007, 22:14
mda :sleep:

Snake_21
14th March 2007, 22:17
mda pentru ce era? :P

YoYoyOi
14th March 2007, 22:21
pt aia cu dezamagirea...cu nedezamagirea, de fapt :sleep:

Snake_21
14th March 2007, 22:23
:P Nu prea esti fan Protasov :P

Ioca10
14th March 2007, 22:23
Daca vine oleg prindem UCL:D

YoYoyOi
14th March 2007, 22:24
tot pe FIFA 2007?:drak:

Snake_21
14th March 2007, 22:26
:lol: Acolo sigur prindem ca ma ocup eu :P dar si in realitate :P

Vladek
14th March 2007, 22:26
tot pe FIFA 2007?:drak:

Nu, pe Real Life 2008.
Si poate mai incepem si noi sa jucam ceva, eventual poate reusim si incredibila performanta de a bate in deplasare pe alde Ceahlaul, Poli Iasi, Farul, etc.

Deci ... intoarce-te, OLEG PROTASOV !! :yeah: :yeah:

Liviu
14th March 2007, 23:15
PRO-TA-SOV !!!
/OLE/

Daca nu , ma multumesc si cu Lacatus... :ok:

Nu cred ca ar fi oportuna o intoarcere a lui Zenga . Nici alt antrenor din campionat nu cred ca ar fi potrivit . Poate doar Dan Petrescu , poate Munteanu . Hagi ? O gluma buna !

Andreiy
15th March 2007, 00:06
Oricine, Dar Sa Plece!!!!!!!!!!

bluesky
15th March 2007, 00:16
tica tac face ceasul pentru oli daca nu scoate 9 puncte din urmatoarele 3 meciuri.

Andreiy
15th March 2007, 00:19
el a spus ca dak nu bate pe arges singur isi da demisia.
normal ca nu-l cred pe minciunila.

bluesky
15th March 2007, 00:25
nu ai de unde sa stii ce se va intimpla dupa meciul cu arges,cert este ca jiji nu mai suporta sa vada steaua cum pierde puncte si vrea sa ia masurii in scurt timp.

YoNuTzz
15th March 2007, 01:28
ar fi culmea sa ramana oli pana la sfr sezonului...terminam pe 5 dupa bistrita...
hagi...in nici un caz...la nationala nu a facut nimik, in turcia nimic, iar la timisoara dezastru...deci...
lacatus...nici el nu e potrivit ptr steaua
parerea mea k ideal ar fi sa se intoarca protasov...
si grigoras ar fi o solutie, dar el a antrenat la echipe mici pana acum..nush cum s-ar descurca la o echipa la care e o presiune constanta...

YoYoyOi
15th March 2007, 08:03
"Este imposibil sa vin acum!"

INTERVIU / OLEG PROTASOV Fostul tehnician din Ghencea ne-a declarat ca nu a sosit momentul unei întoarceri la Steaua.
Desi a pregatit Steaua doar sase luni, Protasov (foto) este unul dintre cei mai apreciati tehnicieni care i-au antrenat pe ros-albastri. Intre doua sedinte de pregatire, Oleg Protasov ne-a raspuns cu amabilitate la câteva întrebari.

Sunteti în avion?

Nu înteleg întrebarea.

Sunt zvonuri în România ca ati putea reveni în Ghencea.

(râde) Am auzit si eu ca numele meu apare mai des prin ziarele din tara dumneavoastra.

Si sunt adevarate?

Am spus întotdeauna ca as reveni cu placere la Steaua. Viata de antrenor nu stii ce îti rezerva. Azi esti la o echipa, mâine la alta. Dar pe mine nu m-a contactat nimeni de la Steaua.

Exista posibilitatea sa veniti sa antrenati Steaua acum?

Este imposibil sa vin acum! Eu mai am trei ani si jumatate contract cu Dnepr. Ma scuzati acum, dar trebuie sa ma pregatesc pentru al doilea antrenament pe care l-am programat. O zi buna!
Prosport

Bun, de asta am scapat....altul!

dede
15th March 2007, 12:09
cica "am scapat" :confused: asa vorbesti de parca ar fi fost un chin daca vinea Protasov :mda:

dextercioby
15th March 2007, 12:12
Poate dadeati iar de niste batrinei obositi de prin Norvegia in turul III, asa ca mai bine, Protasov...pas.

Ar trebui sa-l ofertati totusi pe Capello...

YoYoyOi
15th March 2007, 12:37
cica "am scapat" :confused: asa vorbesti de parca ar fi fost un chin daca vinea Protasov :mda:

ziceam ca am scapat in sensul ca a iesit din discutie si ne putem concentra pe altcineva cu povestile. Nu tot discutam de Protasov si cand colo vine... Hagi :P

Hard
15th March 2007, 12:41
Grigoras !
Altfel,sa ramana Oli !

dede
15th March 2007, 12:51
ziceam ca am scapat in sensul ca a iesit din discutie si ne putem concentra pe altcineva cu povestile. Nu tot discutam de Protasov si cand colo vine... Hagi :P
:headbang:
decat sa vina Hagi, prefer sa ramana Oli :mda:

Brian
15th March 2007, 13:27
Sa vina Hagi...dar nu cred k o sa vina acum....el vrea sa vina din vara dupa ce se termina sezonul asta...

Prome
15th March 2007, 17:15
ce sa faca ma hagi....
Hagi ca antrenor este 0. Trebuie sa vina un antrenor bun cu performante nu unul slab. Si credeti ca Oli este singurul responsabil de rezultatele din ultima vreme eu zic ca si jucatorii. Asa va fi aceeasi Marie cu alta palarie :P. Eu as vrea sa vina Ionut Popa :D daca tot il schimbam pe Oli.

YoYoyOi
15th March 2007, 19:23
:ras-plans: nu m-as fi gandit la Popa, nici daca ar fi fost singurul antrenor roman din lume...

TheIceMan
15th March 2007, 19:26
Lucescu senior ?
Fatih Terim ?

Brian
15th March 2007, 19:28
ce sa faca ma hagi....
Hagi ca antrenor este 0. Trebuie sa vina un antrenor bun cu performante nu unul slab. Si credeti ca Oli este singurul responsabil de rezultatele din ultima vreme eu zic ca si jucatorii. Asa va fi aceeasi Marie cu alta palarie :P. Eu as vrea sa vina Ionut Popa :D daca tot il schimbam pe Oli.

I-ai analizat cariera lu' Hagi de antrenor? Dak da...te rog frumos sa ne faci si noua(sau mie) un rezumat k sa stiu si eu de ce este 0(zero) ca antrenor... dak ai dreptate...tac din gura si nu mai pomenesc de el, ok?:ok:

YoYoyOi
15th March 2007, 19:29
Lucescu senior nu are ce cauta la Steaua... este o aberatie

Iar Fatih Terim? :o: :thinkso: nu s zice nu, dar nici el nu cred ca ar zice da, nu stiu care e starea lui acum, daca e sub contract cu ceva echipa.

TheIceMan
15th March 2007, 19:34
Lucescu senior nu are ce cauta la Steaua... este o aberatie.

Atunci juniorul ;)

Chiar, de ce consideri ca e aberatie? doar este profesionist, Steaua tot club profesionist, deci iti faci meseria cum trebuie indiferent de firma, nu ?



Iar Fatih Terim? :o: :thinkso: nu s zice nu, dar nici el nu cred ca ar zice da, nu stiu care e starea lui acum, daca e sub contract cu ceva echipa.

Da, este la nationala Turciei :P

BTW, se zice ca Frank Rijkaard renunta la Barcelona, poate vine la Barcelona Estului :)

Luis Garcia10
15th March 2007, 20:14
Oricine n-are cum sa fie mai rau decat atat :D

Snake_21
15th March 2007, 20:49
Niciodata sa nu zici niciodata :P

YoYoyOi
15th March 2007, 20:55
nici unul dintre Lucesti nu au ce cauta la Steaua. Ala batranu' a lins la Dinamo si Rapid, asta micu' e peste tot acasa si singur impotriva tuturor, crescut cu sentimente anti-Steaua.... e ca si cum l-ai propune pe Cornel Dinu :groggy:

eu as prefera totusi un strain, care sa nu mai fi trecut pe la vreo echipa romaneasca. Sa ia totul de la zero, sa nu cunoasca "personajele importante" de la noi.

dede
15th March 2007, 20:58
lucescu :ras-plans: asta a fost tare :happy

eu il vreau pe Zenga :D

Snake_21
15th March 2007, 20:59
Ma refeream ca niciodata sa nu zici niciodata cand se zicea Luis Garcia 10 ca nu poate sa fie ma rau :P si cu Lucescu sunt si eu de acord la cat au injurat Steaua nu au ce cauta la Steaua :P

Saber Rider
16th March 2007, 10:10
Parerea mea este ca Olaroiu va pleca de la Steaua oricare ar fi deznodamantul celor 3 partide dupa care Gigi ar lua o decizie in schimbarea staffului tehnic.
O prima varianta ar fi sa urmeze probabil o perioada de interimat de aproape 2 luni pe care o va conduce pesemne Titi Dumitriu sau vreun alt antrenor de prin club, gen juniori sau altceva, pana la finalul sezonului cand va veni Hagi, care pare dispus sa antreneze numai intre sezoane, nu in mijlocul campionatului (asa a declarat el insusi).
Alta varianta ar fi aducerea lui Lacatus imediat dupa plecarea lui Olaroiu, poate ca el are un contract mai maleabil cu UTA, ar fi si de efect si pentru jucatori, Lacatus fiind poate singurul care poate inspira jucatorilor acel spirit de stelist adevarat si de lupta inteligenta pana la fluierul final.
Varianta ramanerii lui Olaroiu in cazul in care ar reusi 3 victorii la rand cu UTA, Rapid si Dinamo pare putin probabila, in primul rand pentru ca chiar consider ca in situatia actuala a echipei e putin probabil sa reuseasca acest lucru (din cauze multiple, gen psihicul jucatorilor si antrenorului dupa cele intamplate si declarate de cei din club in ultima vreme si dupa seria mare de jocuri fara victorii, o anumita plafonare a relatiilor dintre stafful tehnic si jucatori, sau multii accidentati sau proaspat revenitii dupa asa ceva, care nu au cum sa fie in forma sau la potential maxim oricum).
Pe de alta parte nu-l consider pe Olaroiu un om care sa tina de postul lui actual mai mult decat stie ca poate face, este un om orgolios totusi si este posibil sa-l fi afectat mai mult decat ar crede restul toata aceasta tevatura cu demiterea incat sa-si dea demisia oricare ar fi deznodamantul acestor 3 meciuri de tip ultimatum.
Varianta ca Olaroiu sa plece oricum de la Steaua ca sa se duca la Timisoara nu exista pur si simplu, mai ales dupa cum s-a despartit de Iancu, de toate declaratiile rautacioase de ambele parti de-a lungul timpului, si mai ales ca acum Poli Timisoara se afla intr-o situatie grea si jenanta, si chiar nu cred ca se mai poate face performanta adevarata cu problemele pe care le are clubul la ora actuala. Iar Olaroiu a vrut intotdeauna stabilitate la toate nivelurile oricarui club pe la care a fost, si acum la Timisoara orice e, numai stabilitate nu.

dede
16th March 2007, 13:25
Walter Zenga l-a sunat pe managerul Stelei, MM Stoica. Mihai Stoica a primit miercuri seara un telefon-surpriză, după o pauză de aproape 4 luni în care nu și-au mai vorbit. Stoica se afla în birou cu Olăroiu, lucru pe care managerul i l-a transmis lui Zenga. Imediat după terminarea convorbirii, Walter l-a sunat și pe Olăroiu, căruia i-a spus același lucru ca și lui MM: "Multă baftă în meciurile următoare".
Zenga, antrenor la Al-Ain, a refuzat oferta lui Poli Timișoara și a declarat că s-ar întoarce în România numai la Steaua și națională. stelisti.ro

/hello

o fi vreun semn? :rolleyes:

TheIceMan
16th March 2007, 17:09
Lucescu senior ?

Mda, retrag propunerea, nu pentru ca 'a fost la Dinamo' ci pentru ca nu e un bun profesionist, a pierdut cu Sevilla exact cum a pierdut si Oli la Boro... :shocked: :groggy:

YoYoyOi
16th March 2007, 17:49
asa am zis si eu in timpul meciului :D

Prome
16th March 2007, 18:49
I-ai analizat cariera lu' Hagi de antrenor? Dak da...te rog frumos sa ne faci si noua(sau mie) un rezumat k sa stiu si eu de ce este 0(zero) ca antrenor... dak ai dreptate...tac din gura si nu mai pomenesc de el, ok?:ok:

Spune-mi o echipa cu care a terminat toti anii de contract :)? A castigat vreun Campionat? A adus o echipa antrenata de el pe culmile succesului? El nu poate sa antreneze este foarte temperamental,se crede mai bun decat jucatorii(si este ce-i drept nimeni nu e hagi :D),se cearta cu toti arbitrii etc.
Ca trofee cucerite hagi nu e 0 a luat o cupa a turciei....(nu ar fi corect fata de alti antrenori sa spunem ca daca nu ai nici un trofeu nu existi ca antrenor)
Ce a facut la Timisoara ? Trebuia macar sa bata toate echipele mai mediocre sa se bata cu steaua cu dinamo,cand el pierdea puncte pe unde putea...
Poate daca isi schimba temperamentul(greu de crezut) intro buna zi va putea devenii un antrenor bun.Oricum se observa ca jucatorii de geniu(cu mici exceptii) nu pot devenii antrenori.

Lordul
16th March 2007, 18:53
Prmoee Hagi a castigat Cupa Turciei cu Galatasaray ca antrenor insa a pierdut titlul si a fost dat afara in ciuda faptului ca suporterii il dorea in continuare

Prome
16th March 2007, 18:55
si eu ce am zis ? ca nu a cucerit ?

Gontel
16th March 2007, 19:08
Eu il vreau pe unul dintre Petre Grigoras sau Dan Petrescu.

Brian
16th March 2007, 19:51
Spune-mi o echipa cu care a terminat toti anii de contract :)? A castigat vreun Campionat? A adus o echipa antrenata de el pe culmile succesului? El nu poate sa antreneze este foarte temperamental,se crede mai bun decat jucatorii(si este ce-i drept nimeni nu e hagi :D),se cearta cu toti arbitrii etc.
Ca trofee cucerite hagi nu e 0 a luat o cupa a turciei....(nu ar fi corect fata de alti antrenori sa spunem ca daca nu ai nici un trofeu nu existi ca antrenor)
Ce a facut la Timisoara ? Trebuia macar sa bata toate echipele mai mediocre sa se bata cu steaua cu dinamo,cand el pierdea puncte pe unde putea...
Poate daca isi schimba temperamentul(greu de crezut) intro buna zi va putea devenii un antrenor bun.Oricum se observa ca jucatorii de geniu(cu mici exceptii) nu pot devenii antrenori.

Din pacate...eu pt temperamentul ala care il are il vreau la echipa... pt ideile pe care le are ca antrenor(nu a avut jucatori, la Steaua are)... cand jucatorii au jucat ce a cerut el(multe meciuri din perioada Galatasaray pe care le-am urmarit) echipa a facut super-spectacol...alerga mingea pentru jucatori... a pierdut campionatul in Turcia pt ca Fenerbahce castigau toate meciurile(unele cu ajutorul arbitrilor) si Galata pierdea puncte din cauza arbitrilor...
Suporterii Galatei l-au vrut in continuare pe Hagi pt ca echipa juca foarte spectaculos... La Timisoara k sa faca performantza trebuia sa schimbe tot lotul, nu doar 5-6 jucatori.... din pacate are si el "mania" de a revitaliza jucatori talentatzi intratzi intr-un con de umbra....

Prome
16th March 2007, 19:58
pai cu acel temperament nu va fi continuitate :)
sigur pleaca

YoYoyOi
16th March 2007, 22:25
La Hagi e problema de psihic cred... el stie ca e regele si stie cum trebuie jucat, dar nu poate pretinde de la toti jucatorii pe care-i are sub aripa sa joace cum a jucat el. Nu se naste in fiecare sat cate un Hagi.
Si daca pe Laca sau Munteanu sau Dan Petrescu nu-i acceptam pt ca n-au realizat nimic notabil si n-au castigat suficienta experienta, in aceeasi categorie ar trebui bagat si Hagi.
La Steaua, daca ar fi sa plece Oli, trebuie un antrenor care sa fi ajuns macar de trei ori in fazele superioare ale CL si sa stie cu ce se mananca jucarea cupelor europene. Altfel, daca ar veni un novice trebuie sa asteptam sa prinda experienta in astfel de competitii, lucru care pentru noi este inacceptabil ;)

Adi Da Samraj
17th March 2007, 00:50
Mourinho

bluesky
17th March 2007, 01:12
ce gluma bunaaaaaaaaaaaa...

Snake_21
17th March 2007, 09:40
Nici daca am avea bani suficienti si nu mi as dori ca antrenor pe Mourinho

YoYoyOi
17th March 2007, 09:43
nici daca ar veni pe gratis :D

Snake_21
17th March 2007, 09:44
Asa e :D

bluesky
17th March 2007, 10:07
laca vrea sa faca cariera la steaua din cate am vazut eu declaratia lui la tv...ce zice-ti???

Snake_21
17th March 2007, 10:08
Eu il primesc cu bratele deschise pe Laca nu stiu daca l primeste GG :P

bluesky
17th March 2007, 10:14
pai dupa atentia acordata lui laca de jiji nu prea cred ca il vom vedea..

YoYoyOi
17th March 2007, 10:17
Si Dukadam il recomanda pe Laca ca antrenor la Steaua, dar eu zic ca inca nu e momentul...

bluesky
17th March 2007, 10:29
sa se mai coaca la uta si dupa sa vina la steaua...

YoYoyOi
17th March 2007, 10:30
la UTA nu se prea poate coace, dar na.... :groggy:

Snake_21
17th March 2007, 10:31
Si de unde stim ca s a copt destul? ca dupa aia poate se prajeste pana vine si el la Steaua :P

YoYoyOi
17th March 2007, 10:36
Cand o sa fie la UTA un golaveraj de speriat, cand va ajunge UTA in primele 5 si se va mentine acolo, atunci poti sa spui ca Laca e bun... unii spun de Grigoras ca e bun, dar Otelul are cele mai multe goluri primite, deci....

Ioca10
17th March 2007, 10:36
Lacatus e binevenit oricand:Dam avea asa un stil de fiara:D

YoYoyOi
17th March 2007, 10:39
nu-i destul ca avem eliminati doar pt ca bate vantul afara, sau pt ca i-a intrat nisip in ochi unuia, sa mai avem si spiritul de fiara ca ajungem sa jucam ca o echipa de handbal :groggy:

Snake_21
17th March 2007, 10:40
:lol: pai o sa jucam numai pe semicerc :P

YoYoyOi
17th March 2007, 10:54
mda :happy

Snake_21
17th March 2007, 10:56
Cea ce ar fi bine :P ca am fi mereu in preajma careului advers :P :P

YoYoyOi
17th March 2007, 10:59
si putem obtine mai usor penaltiuri... de la 11 m sau de la 7 m? :happy

Snake_21
17th March 2007, 11:01
Pai corect ar fi daca tot jucam in formula de handbal sa avem penaltiuri de la 7 m :D :D

bluesky
17th March 2007, 11:56
cind o sa ajuga uta in cupa uefa sa stiti ca laca este pregatit sa antreneze steaua.

Elphax
17th March 2007, 12:16
luati-va unul din strainatate ...

Snake_21
17th March 2007, 18:24
De exemplu?

Liviu
17th March 2007, 19:03
A aparut in aceste zile in presa ceva ce cred ca e doar o speculatie . Cum ca MM , in calatoriile sale in Brazilia si-ar fi facut niste relatii pe acolo si pe lista posibililor inlocuitori al lui Olaroiu ar aparea si un nume din aceasta tara . Cred ca e doar o speculatie , menita sa umple pagina acelui ziar , dar nu exclud de tot varianta .
Intr-adevar , MM cred ca il va propune daca va fi cazul pe Zenga . Apoi , daca nu reuseste vor aparea si alte nume , dar asa cum l-a adus pe italian , apoi pe Protasov , cred ca ar fi tentat sa aduca un nume nou din strainatate .

YoYoyOi
17th March 2007, 19:13
cu asta sunt de acord, sa fie cineva strain de tot ce inseamna Romania...

Prome
17th March 2007, 19:33
ma autopropun antrenor la steaua ca vad ca altu nu gasiti :P

YoYoyOi
17th March 2007, 20:08
stai la coada:P intai s-a propus Sallam, apoi eu, asa ca ...... :D

Prome
17th March 2007, 20:11
facem un trio :>

YoYoyOi
17th March 2007, 20:12
trio Gyula :ras-plans:

dede
17th March 2007, 22:46
pana una alta, Oli ramane... cel putin inca 2 etape :D

Luis Garcia10
17th March 2007, 22:49
cel putin inca una nu doua ;)

dede
17th March 2007, 22:53
inca 2... meciurile cu rapid si dinamo...

Andreiy
17th March 2007, 23:49
ce naspa...steaua a castigat si olaroiu ramane....

Adi Da Samraj
18th March 2007, 00:13
am privit discutia asa cum privesti un insectar, pare interesant dar te plictisesti repede si pleci.

Datenshi
18th March 2007, 00:33
Nu il vreti pe IL MUCE? :D

Liviu
18th March 2007, 00:39
Ala mic sau ala mare ? :nah:

cel putin inca una nu doua ;)
Asa e , daca pierdem urmatoarea etapa e mare deranj . Lui Olaroiu ii trebuie 4 puncte din urmatoarele doua meciuri .

Andreiy
18th March 2007, 00:54
am privit discutia asa cum privesti un insectar, pare interesant dar te plictisesti repede si pleci.

te referi la postul meu?

YoYoyOi
18th March 2007, 02:59
ce naspa...steaua a castigat si olaroiu ramane....

cum adica naspa mai ca am castigat? :mda:

nu ti-e rusine?!? si mai ai tupeul penal sa si postezi asta? :angry:

Snake_21
18th March 2007, 09:55
Da aiurita declaratie :( pentru unu care se considera stelist :(

Alexz
18th March 2007, 12:40
Ioan Andone,P.Grigoras sau Zenga

Snake_21
18th March 2007, 12:44
Ioan Andone nu are ce cauta la Steaua pt ca e dinamovist convins :P

Andreiy
18th March 2007, 12:46
cum adica naspa mai ca am castigat? :mda:

nu ti-e rusine?!? si mai ai tupeul penal sa si postezi asta? :angry:

NU, NU MI-E RUSINE!
voiam sa plece OLI! intelegi? si doresc infrageri stelei pana pleaca, ca sa jucam din nou FOTBAL. clar? :sleep:

Snake_21
18th March 2007, 12:52
Inseamna ca nu esti stelist omule , poate tu nu vezi dar iti doresti raul propriei echipe :(

Andreiy
18th March 2007, 12:57
atat timp cat e acel "Antrenor" acolo, poti zice si asa....
oricum eu stiu ca sunt...orice ar crede altii sau, chiar toti.

dede
18th March 2007, 12:58
du'te mey si fa galerie lui poli... nu ai tu fata de suporter stelist :mda:

Andreiy
18th March 2007, 13:02
Esti mama omida si nu stiam eu?
Hai oli, afara, grasane! demisia!

YoYoyOi
18th March 2007, 13:15
mda :sleep:

Ioca10
18th March 2007, 13:57
Esti mama omida si nu stiam eu?
Hai oli, afara, grasane! demisia!



Prietene am un sfat pt tine....Da nu mai zic ca mi-e rusine de yoyo:D
Daca nu sustii cu echipa mai du-te in.......(alta sectiune de de forum:D)
Cat despre retur daca nu luam campionatu locul 2 sigur:D

Snake_21
18th March 2007, 13:59
Decat sa mi doresc raul propriei echipe prefer sa ramana Oli in continuare la Steaua :D :D

Andreiy
18th March 2007, 14:01
alt visator...oh....

YoYoyOi
18th March 2007, 14:02
oricine ar fi conducator, antrenor, bucatar la Steaua, daca esti stelist esti alaturi de echipa.
Conducerea, antrenorii, jucatorii se schimba mereu, dar iubirea fata de Steaua ramane aceeasi... asta daca esti stelist adevarat... daca esti suporter de rezultat, e alta treaba :groggy:
Ce ar spune Andy, daca am fi la retrogradare, sau chiar am retrograda? :rolleyes:

Snake_21
18th March 2007, 14:05
Eu unu as spune ca tot stelist sunt :P, acuma depinde de fiecare ce ar spune, normal ca as fii suparat ca e vorba de echipa mea de suflet dar asta nu inseamna ca nu as mai tine cu ei :D :D

Ioca10
18th March 2007, 14:07
Yoyo nu e vb de retrogradare pt ca nu se va pune niciodata problema;)
Dar pt mine acest suporter eu un 0 care nici cu harta in mana nu stie sa ajunga la bucuresti,sa nu mai vorbim de vazut meciuri pt ca el nu le intelege,iar cei care doresc raul echipei sunt niste ....cenzurat

YoYoyOi
18th March 2007, 14:12
exact sunt niste...cenzurat.
Dar hai sa-l lasam in necazul lui ca prea il bagam in seama si se crede important pe urma :D

apparte
18th March 2007, 14:17
[QUOTE=TheIceMan;1163940]Lucescu senior ?
QUOTE]

Daca vine nenorocitul de "IL MUCE",jur ca atat timp cat va fi el antrenor la Steaua nu ma uit la meciurile Stelei,nu ma duc la stadion si nu o sa ma intereseze deloc de Steaua!

Ioca10
18th March 2007, 14:19
Stai linistit ca ramane olaroiu:Dde cand am vazut ca nu poate veni protasov parca nici nu mai vreau sa plece olaroiu:D

YoYoyOi
18th March 2007, 14:20
nu vine, apparte, nu jura :D

apparte
18th March 2007, 14:22
Ioan Andone nu are ce cauta la Steaua pt ca e dinamovist convins :P

Andone a pupat un steag ros-albastru acum 5 sau 6 ani:D !Era antrenor la Oradea!

Snake_21
18th March 2007, 14:25
:P Nu prefer nici pe Andone , nici pe Lucescu oricare dintre ei. Sper ca Steaua sa se descurce atat de bine incat sa nu ne mai gandim la inlocuirea andrenorului ;)

Liviu
18th March 2007, 15:38
Ce-ati spune de Dan Petrescu?

Ioca10
18th March 2007, 15:40
Singurul pe care l-as fi dorit insistent ar fi fost Protasov,asa sa ramana olaroiu;)

Snake_21
18th March 2007, 15:42
Dan Petrescu e bun profesionist, dar nu stiu nu e printre preferatii mei la inlocuirea lui Oli, oricum eu sper sa nu mai fie nevoie sa cautam inlocuitor, asa de bine sa jucam :P

dede
18th March 2007, 15:48
nu mai vine nimeni... ramane Oli :D

YoYoyOi
18th March 2007, 16:09
eu l-as fi preferat intr-o vreme pe Dorinel Munteanu. Mi-a placut mult ce-a facut la Cluj cu no name-uri, cred ca ar putea sa faca mult mai multe cu bani mai multi si jucatori mai valorosi.

Sevilla86
18th March 2007, 18:07
atat timp cat e acel "Antrenor" acolo, poti zice si asa....
oricum eu stiu ca sunt...orice ar crede altii sau, chiar toti.

Shportule, tu esti stelist asa cum sunt eu dinamovist. Lasa-i pe oamenii astia in pace ca nu stiu de ce esti tu in stare. Eu din pacate te stiu de ceva vreme...

Ontopic: sincer nu credeam ca Oli mai are vreo sansa, dar am inceput sa sper din nou. 9 din 10 antrenori nu si-ar revenii din situatia asta si totusi parca se vede luminita de la capatul tunelului. Eu chiar cred ca Olaroiu are valoare si e capabil sa obtina performante la Steaua.

Brian
18th March 2007, 19:11
Nu imi place sa fiu Gica Contra... asa k...sper sa ai dreptate:ok:....dar dak nu se descurca el si il descurca tot jucatorii... sper sa zboare.... in caz k ati observat, Dorinel l-a facut CLAR din punct de vedere tactic... norocul nostru a fost ca avem jucatori valorosi...

Liviu
18th March 2007, 21:24
eu l-as fi preferat intr-o vreme pe Dorinel Munteanu. Mi-a placut mult ce-a facut la Cluj cu no name-uri, cred ca ar putea sa faca mult mai multe cu bani mai multi si jucatori mai valorosi.
Pai tocmai ca nu stim ce poate face cand va conduce o trupa de vedete...si Olaroiu a avut rezultate la National , tot o echipa fara mari nume .
Si sa nu uitam de relatia cu MM...

Granata
18th March 2007, 21:25
Si asa echipa o face Radoi in vestiar...si Becali,cand nu merge treaba...Oli e doar cu numele acolo la stana,antrenor...sau cioban...:cool:

YoYoyOi
18th March 2007, 21:27
Pai asa, nici un antrenor roman in afara de Lucescu si Boloni nu s-ar potrivi, ca toti n-au experienta europeana sau sa fi antrenat nume mari.

dede
18th March 2007, 21:52
parca tu ziceai ca vrei antrenori experimentati, care au mai aratat de ce sunt in stare, nu antrenori care sa se formeze la Steaua :rolleyes:

oricum, relax, Oli nu pleaca... :D

YoYoyOi
18th March 2007, 21:55
pai tocmai ca aia vreau, dar ziceam asa in general, mai ales ca se tot vorbeste de Grigoras sau de Dan Petrescu sau de Dorinel Munteanu....

dede
18th March 2007, 22:10
iti zic eu un antrenor care a mai trecut pe la o echipa mare: Zenga :yeah: ghici la ce echipa... :evil:

mie Petrescu nu imi place ca antrenor... cel putin de cand a pupat steagul rapidului :jerk: si nu mi se pare un antrenor potrivit pt Steaua...
iar Munteanu mai are nevoie de cativa ani de munca... nu antreneaza de mult timp...

fiscu
20th March 2007, 11:27
Se zice k Olaroiu e antrenor de locurile 2-3. Corect! Da Hagi e antrenor de locurile 4-5. Cred k singura solutie ar fi un antrenor din strainatate

bluesky
20th March 2007, 20:16
Mai Are Timp Oli Sa Faca Tactica Pentru Meciu Cu Rapid Sper Sa Fie Cea Castigatoare , Oli Nu Prea Cred Sa Fie Demis Dupa Ultimele Declaratii A Le Lui Jiji ...

pinki
20th March 2007, 23:01
eu cred ca dupa meciul cu rapid ne zice (finally) paaa! :D

si vine zenga :D

Liviu
20th March 2007, 23:17
Oli Nu Prea Cred Sa Fie Demis Dupa Ultimele Declaratii A Le Lui Jiji ...
Stai sa vezi daca pierdem cu Rapid ce e la gura lui Gigi...:mda: Il da afara chiar daca acum ne prosteste in fata ca iar e antrenor pe viata . :D

bluesky
23rd March 2007, 17:09
in functie de cum se trezeste jiji dimineata pe racoare,daca vrea ii da kick lui oli daca nu ramine la steaua pe viata.

marcel-79
19th April 2007, 12:51
Hagi este la ora actuala cel mai avizat sa antreneze la Steaua pt a aduce din nou placerea fotbalului tehnic si spectaculos.Hagi vei fi pt totdeauna in inimile stelistilor

SAMM
19th April 2007, 12:52
oricine il poate inlocui in afara de pitzurca

marcel-79
19th April 2007, 12:53
Oli trebuie sa plece,multumim pt ce a facut dar e momentul sa ne trezim

Aurel.D
19th April 2007, 14:37
Andone nu ar refuza o oferta de la Steaua!! Totusi cred ca se va aduce antrenor strain.
Bomba ar fi sa vina Razvan Lucescu......

YoYoyOi
19th April 2007, 14:39
cand aud ce nume se vehiculeaza ma ia durerea de cap :groggy:

dede
19th April 2007, 14:49
multi vor la Steaua :groggy: acum toti se dau mari antrenori, spre deosebire de Oli :sleep:

YoYoyOi
19th April 2007, 14:56
gata threadul se poate inchide, cel putin pana in 2010 :shock:

YoNuTzz
19th April 2007, 15:12
nimeni nu-l mai poate inlocui...
nesimtitu ala a semnat pe ink 3 ani
Penibil !!!

Aurel.D
19th April 2007, 16:22
Gata, s-a gasit raspuns si la intrebarea asta....urmatorul subiect..:)

Universal
19th April 2007, 16:23
Andone :) just a joke, ppl.

bluesky
19th April 2007, 18:29
nimeni nu il poate inlocui in urmatori 3 ani,pot sa apara speculatii insa nu se vor materializa.

Gontel
19th April 2007, 21:19
Pai daca termina pe 7 la vara in campionat tot nu va avea bun simt sa-si dea demisia?

YoYoyOi
19th April 2007, 21:21
nu.... doar daca la anu vom fi pe 7 s-ar impune treaba asta... acum oricum e totul pierdut :(

dan
19th April 2007, 21:26
nu.... doar daca la anu vom fi pe 7 s-ar impune treaba asta... acum oricum e totul pierdut :(

vrei sa zici ca e pierdut totul pentru ca nu jucam nimic...nu ca n-am mai avea sanse

poate, printr-o minune, o sa incepem sa jucam si noi fotbal

Universal
19th April 2007, 21:30
Steaua o sä-si revinä, dar nu stiu dacä este antrenorul de vinä pentru tot ce se intämplä la Steaua, am o anumitä cumpätare in acest sens.Un respect. Dar sper sä iesim din crizä.

YoYoyOi
19th April 2007, 21:31
nu mai avem sanse, pt ca nu avem cu cine, trebuie sa recunoastem. Si aici nu e vina lui Oli ci a celor care nu au asigurat un lot puternic. Pt ca stiind ca suntem predispusi la accidentari si la suspendari trebuia sa asiguram macar 3 jucatori pe post... pt ca din cei 3, unul sa fie suspendat, unul accidentat si tot sa mai ramana unul cu care sa joci....
Dar acum? cu cine joci? Cum poti sa-l acuzi pe Oli ca nu merge jocul cand el nu are jucatori valizi si de valoare....

dan
19th April 2007, 21:38
cum sa nu-l acuzi cand el joaca cu 2 inchizatori?
ce, croitoru nu e jucator? ce-are ca nu l-a vrut, sa-l bage sa-l vedem cu joaca...chiar daca ar fi betiv sau altceva
juniori talentati n-avem?
macar fotbal sa se joace

rfbursa
19th April 2007, 21:41
Ionut Popa de la Iasi , Balba il inlocuieste cu succes pe Dica daca bea vreo 5 litri de vin pe saptamana , Onut in locul lui Radoi , Palimaru in locul lui Oprita ca oricum dau acelasi nr de goluri :evil:

pinki
19th April 2007, 21:42
tocmai asta e problema cu oli, i-a tampit de tot, nu mai stiu sa joace fotbal.

dan
19th April 2007, 21:46
who the fuck is oprita?:shocked:

pinki
19th April 2007, 21:47
who the fuck was oprita? asta nici nu merita sa vorbim de el.

rfbursa
19th April 2007, 21:48
nush unu care a uitat ce reprezinta Steaua

Jerry20cm
1st May 2007, 00:50
In conditiile in care MM a plecat, cred ca singurul care mai poate face ceva performanta la Steaua e Gica Hagi.
Probabil mira pe multi, dar ... n-as vrea sa-l vad pe Becali antrenor, si hagi e cam singurul peste care Becali nu se poate baga.
Olaroiu a dovedit ca este o carpa, a renuntat la un prieten, care i-a fost alaturi tot timpul, pentru a trage cu dintii de o pozitie care-i va fi luata in vara. Si ce-am vazut in ultimele meciuri m-a degustat (nu scorurirle). Elton (in 5 meciuri jucate a fost declarat de 4 ori omu' meciului) n-a fost introdus nici macar 5 minute in teren. Isi bat joc de un jucator care n-are nicio vine, un jucator care a dovedit ca are vreo 2 clase peste restul jucatorilor din Liga I, numai pentru ca a fost adus de MM.

YoYoyOi
1st May 2007, 00:54
mda, e cam problema pe la club in perioada asta... nimeni nu mai stie pe ce pozitie se afla si care cu cine tine :(

Jerry20cm
1st May 2007, 00:58
tare-mi e ca la anul vad un cuplu: Gino - Olaroiu - Gabi Popescu
si transferuri: Canu, Caramarin, Olah, Panc si mai stiu eu pe cine :(

effect
1st May 2007, 01:12
Probabil ca din vara il vom vedea pe Hagi pe banca tehnica.

Liviu
1st May 2007, 01:24
Probabil ca vom termina pe 2 . Probabil ca indeplinindu-si obiectivul , Olaroiu va ramane .

Altfel , Hagi este favorit pentru preluarea conducerii tehnice .

hagi e cam singurul peste care Becali nu se poate baga.
Si asta e ce nu vrea Becali . Alt "manager" . Nu ca MM ci ca Piturca . Sunt doua situatii posibile : isi da seama inainte ca nu ii va putea lasa mana libera nasului si nu il va mai aduce sau il pune antrenor dar dupa o luna , sase , zece , un an , dar nu mai mult , se vor certa . La primul rezultat negativ , la primul jucator pe care Hagi il vrea si Becali nu , sau invers . Nu cred ca ar fi de durata un "mariaj" Becali-Hagi .

Snake_21
1st May 2007, 10:22
Nu vreau absolut de loc sa l vad pe Gino Iorgulescu la Steaua nu are ce cauta acolo :( dar o sa vedem la vara cine o sa vina

YoYoyOi
1st May 2007, 10:34
dar GG a spus clar ca nu va ma fi acea formula la Steaua. Va fi doar Arga presedinte si va avea cativa colaboratori....

Jerry20cm
1st May 2007, 19:06
Din spusele lui gigi, gino nu va veni la Steaua.

Cel mai probabil, va veni M.Stan de la Otelul si i se va lasa mana libera lu; Oli.
Astfel, Argaseala, M.Stan si G.Popescu(scouter). Oli va ramane marioneta.

Kainsashiki
1st May 2007, 19:09
La ce rol are Olaroiu acum la Steaua, chiar si eu l-as putea inlocui. Trebuie doar sa-l ascult pe argaseala care vine sa comunice sfaturile lui "jij" :mda:

YoYoyOi
1st May 2007, 19:13
si Stan dupa ce sa vina? sa faca poza de grup? :o:

Jerry20cm
1st May 2007, 19:22
Stan e foarte bun, sa nu uitam ca Meme de la el a invatat meserie. Si sa nu uitam ca Steaua isi doreste vreo 3 jucatori de la Galati si odata cu venirea lui Stan...:D

YoYoyOi
1st May 2007, 19:25
pai na... l-am vrut pe Badea si l-am luat si pe Panait...
acum il vrem pe Szekely si il luam si pe Stan si pe mama dracului....

Jerry20cm
1st May 2007, 19:32
plus vatca si paraschiv.

Kainsashiki
1st May 2007, 19:33
si parca si jula ala e bun :thinkso: da parca oli nu e bun de steaua, nu vine si grigoras?:D poate fuzioneaza otelul cu steaua :happy

YoYoyOi
1st May 2007, 19:35
pai la "mama dracului" i-am incadrat si pe ei :happy

Jerry20cm
1st May 2007, 19:36
ar fi bun grigoras, da' oli e tovarasu' lu gigi si nu-l da afara.

YoYoyOi
1st May 2007, 19:38
ei nu-l da... cu sandilaul asta nimic nu e sigur... si MM era pe viata la Steaua dar... :rolleyes:

pinki
1st May 2007, 20:49
cine e gabi popescu asta?

YoYoyOi
1st May 2007, 21:00
:happy chiar asa

pinki
1st May 2007, 21:04
pe bune, eu n-am auzit de el pana acum :D

iar tot ce se intampla acu' la steaua, parca-i SF.

YoYoyOi
1st May 2007, 21:07
e mai mult decat SF :D

Gabi Popescu e un fost fotbalist care cica e ceva scouter, or something :groggy:

pinki
1st May 2007, 21:12
vorbeste tare bine romaneste (glumeam) se vede ca a fost fotbalist....

oricum.... nu sunt de acord.... :D

Luis Garcia10
1st May 2007, 21:13
Un fost mare talent irosit al fotbalului romanesc :(

CFR1907
1st May 2007, 21:40
Eu cred ca nu-l poate inlocui nimeni. Oli e unicat si trebuie sa ramana la steaua.:D

Liviu
1st May 2007, 22:27
Un schimb Olaroiu-Bergodi nu m-ar deranja . ;)

CFR1907
1st May 2007, 22:53
Un schimb Olaroiu-Bergodi nu m-ar deranja . ;)

Nu se poate asa ceva ca lui Bergodi nu ii place ca Gigi sa se bage peste el.:D