PDA

View Full Version : POLI IASI = PODGORIA COTNARI in culori GALBEN-VERDE ??

GeKuRA
14th March 2007, 20:28
In urma articolelor aparute prin presa, o finantare de atat timp asteptata de catre clubul din Dealul Copoului, vine cu niste conditii greu de digerat de catre orice suporter al oricarei echipe...
Ce ne facem ?? Mai mergem la stadion sa vedem in Dealul Copoului echipa Podgoria Cotnari Iasi (echipata in Galben-Verde) jucand in divizia A ??!!
...sau preferam ca pana acum, sa o vedem sub numele si culorile cu care ne-am obisnuit si care reprezinta traditia fotbalului iesean, chiar daca ar insemna evolutia intr-o liga inferioara ?!

GeKuRA
14th March 2007, 20:31
eu ... prefer sa merg si in divizia C ... !!!
sper sa se rezolve treaba asta... sa vina banii si sa nu se schimbe nimic...

Zauri
14th March 2007, 20:41
Directorul general al Cotnari SA, Constantin Deleanu, a declarat azi, dupa întâlnirea cu primarul Gheorghe Nichita ca societatea pe care o conduce va prelua clubul Poli Iasi începând din vara, dar fara datorii. "Am avut o prima discutie cu domnul primar, am facut câteva propuneri, unele dintre ele fiind acceptate. Vrem sa finantam clubul, pentru a face o afacere. Noi nu vrem imagine, pentru ca avem asa ceva. Bagam un million, doua, trei, câte sunt nevoie, dar vrem sa obtinem porofit. în prima faza probabil vom împarti profitul, apoi dupa patru ani vom lua noi 60-70 la suta, iar actualul proprietar restul. Vrem sa luam clubul fara datorii, pentru ca este normal. Am solicitat un control de audit minutios, pentru a vedea în ce situatie financiara se afla clubul, apoi vom stabili când începem finantarea, dupa ce ma voi consulta si cu ceilalti membri ai CA ai societatii. Important este faptul ca noi vrem ca echipa sa se numeasca Podgoria Cotnari. Poli nu este cunoscuta tn Europa, dar vinurile noastre da. Culorile vor fi galben-verde", a spus Deleanu. La rândul sau, primarul Gheorghe Nichita a declarat : "Speram ca aceste discutii sa se materializeue cît mai curând, pentru ca echipa are nevoie de bani pentru a reintra în normalitate. Ramâne sa discutam despre numele echipei. Dumnealor vor ca echipa sa nu se mai numeasca Poli, dar le-am explicat ca peste tot în tara echipele si-au pastrat titulaturile vechi, chiar si dupa ce au venit noi investitori".

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Daca se vor adeveri astea...:happy

Parazitu'1919
14th March 2007, 20:42
ce oameni prosti ...sa schimbi culorile clubului pt publicitate ....

GeKuRA
14th March 2007, 21:25
"iata si discutia dintre cei doi..stabi.....asa ca sa stie toata lumea :

NECHITA : ooooo domnu cu vinu la echipa..va rog..luati loc...aici....pe butucu asta de scaun...
COTNARI :...da..ok ..si in semn de multumire...v am adus sa biem...o sticloanta de obeza de cotnari...ca poate va imbat si nu vedeti ce semnati....
NECHITA : eeee domnu delisor...nu ma pacaliti pe mine..cu o sticla...eu nu ma imbat decat cu o naveta...si cu apa rece....
COTNARI : atunci sa trecem la fapte....uite ce vreau eu : stadionul sa se cheme....tarlaua emil alexandrescu....vreau sa refac gazonul total..incat sa rezulte..ca meciul va avea loc pe o podgorie...si fiindca eu sunt din vaslui..dar la nimeni sa nu spui....as vrea ca echipa sa aiba culorile...galben verde...dar tu sa imbarligi suporterii...ca aste culori vin de la aspectul frunzei....de la vie... Wink
NECHITA : ok ok...dar banii ? hai baga banii.....ca doar nu vrei sa inchid ochii la ceea ce mi ai propus tu...fara sa " platesti "
COTNARI : ....da domnle'..uite acum...scot portofelul.......aoleuuuuuu stai ca am uitat banii acasa.......ei na....uite..hai ca dau o fuga pana acasa....si vin la vara sa cumpar clubul....dar tu pana atunci...vezi sa achiti toate datoriile clubului...imbarliga lumea ca e necesar sa schimbam culorile si palmaresul....numele.....iar bani nu stiu cat voi da....unu ..doua..trei....milioane ....dar intre noi fie......de lei........ok..batem palma ?
NECHITA : domnle...echipa asta nu e a mea...si nici a neamului meu...e a suporterilor...suporterilor...lui POLITHENICA IASI.....

informator de servici : ROMEO"
:D

http://www.politehnicaiasi.ro/forum/viewtopic.php?p=3555#3555

radcom
14th March 2007, 22:06
Este inadmisibil sa fie schimbate culorile clubului, stema acestuia sau sa dispara din titulatura cuv. POLITEHNICA!!!!!!!!!!!:rosu:

Am mai fost pe la meciuri si in div. C,:confused: deci pt. mine n-ar fi o rusine.(...daca altfel nu se poate...):mda:

GeKuRA
14th March 2007, 22:13
ai votat rau in cazul asta radcom :D
nu conteaza...

Gheorghe Nichita: "Poli va ramâne Poli"

DIFICULTATE Primarul Iasiului se va opune schimbarii denumirii clubului din Copou

Presedintele de onoare al clubului a anuntat ca nu este de acord cu schimbarea numelui echipei în "Poli Cotnari".

"Discutam pe marginea oricarei propuneri. Ne vom angaja chiar sa îi ajutam în continuare, dar nu voi fi de acord cu schimbarea numelui echipei. Sunt multe echipe în tara, ca Universitatea Craiova sau Poli Timisoara, care, desi au patroni noi, nu si-au schimbat numele. In aceeasi situatie este si Steaua - si-a schimbat patronul, dar nu si numele", a afirmat Gheorghe Nichita. La polul opus se afla antrenorul Ionut Popa, care a precizat ca, în cazul în care Poli va fi preluata de firma producatoare de vinuri, nu se va opune adoptarii unei alte denumiri. "Daca se va dori ca formatia sa se numeasca "Poli Cotnari Iasi", nu vad nici un lucru rau în asta. Sa se numeasca oricum, dar sa fie liniste la echipa si o situatie financiara stabila", a declarat Popica. "Am primit, în sfârsit, o veste buna. Ma bucur ca cineva s-a gîndit la noi si a luat aceasta initiativa. Sper sa se si materializeze, sa nu ramâna doar la stadiul de discutii... Ma bucur, pentru ca firma este din Iasi si, din câte am înteles, e si serioasa. Poate, daca ne va prelua Cotnari, nu vom mai avea probleme cu banii", a adaugat acesta.

eu as zice un maxim maxim maxim ... Poli Cotnari Iasi ... iar la colori nici cu o nuanta mai deosebite...
desi daca stai sa te gandesti la numele asta... ar insemna ca toti cei de la Politehnica(studenti, profesori) sunt niste machitori :happy:D:D:D

radcom
14th March 2007, 22:32
Imi cer mii de SCUZE pt vot.:( A fost din graba si neatentie.:mda:
Sper sa nu ma injure careva.:P
FORZA POLITEHNICA IASI !!!

radcom
14th March 2007, 23:06
– Rep.:-Veti schimba sigla sau culorile clubului?

–Laurenti Anghel(dir. de marketing la SC Cotnari SA):- Deocamdata nu ne-am gindit la acest aspect! Chiar daca vom lua o astfel de hotarire, vom tine cont si de parerea microbistilor ieseni. Pina la urma, ei sint consumatorii si au un cuvint greu de spus in aceasta privinta!
(Jurnalul de est)

crissis
15th March 2007, 01:43
PoliCotnariIasi sa zicem ca mai merge dar sa schimbe si culorile clubului e cam mult . Daca echipa sa mai numit si Poli Unirea Iasi culorile au ramas si nu au fost probleme. Schimbarea culorilor duce la moartea lui Politehnica Iasi si asa Iasiul ca oras ar ramane fara echipa fanion si ar fi pacat .
Nu am nimic impotriva ca echipa sa se numeasca Poli Cotnari Iasi dar culorile sa ramana ALB-ALBASTRE .

BAK
15th March 2007, 01:56
este minunat sa vedem cum un club sportiv(sau ma rog, de fotbal) se asociaza cu o companie producatoare de bauturi alcoolice.....vedeti unde se bat lucrurile cap in cap? probabil ca la pauza , in loc de apa , jucatorii vor primii vin de cotnari....parca jucatorii romani oricum joaca mai bine sub influentza acoolului, nu?

Lauryca
15th March 2007, 07:52
Poli Iasi în galben-verde!!! :happy :happy :happy :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Cea mai tare stire de anul asta!!!

poliis
15th March 2007, 10:08
este minunat sa vedem cum un club sportiv(sau ma rog, de fotbal) se asociaza cu o companie producatoare de bauturi alcoolice.....vedeti unde se bat lucrurile cap in cap? probabil ca la pauza , in loc de apa , jucatorii vor primii vin de cotnari....parca jucatorii romani oricum joaca mai bine sub influentza acoolului, nu?

din moment ce Liga 1, Cupa Romaniei si echipa nationala sunt sponsorizate de firme producatoare de bauturi alcoolice (sau semialcoolice...sau cum vrei sa le spui)...nu stiu de ce te minunezi asa

eu sper sa renunte la ambitiile astea cu Podgoria Cotnari si cu galben-verde, ca o dau in ridicol...si oricum Nichita nu cred ca va accepta

Andreiy
15th March 2007, 10:14
e cumva relevant acest sondaj?

miril
15th March 2007, 10:15
Felicitari pentru noul sponsor si sper ca puteti pastra numele actual al echipei sau, daca nu, sa gasiti unul potrivit ca cel propus de sponsor suna...gal, gal, gal.

Andreiy
15th March 2007, 10:17
am votat totusi liga 1....

GeKuRA
15th March 2007, 10:21
normal... pentru ca tu vii la meciuri sa o vezi pe Steaua... probabil ca si imbracat in ros-albastru... de asta vrei sa ramana in Liga 1...:rosu:
da tu ai vazut injuratura mai mare ca asta ??.. ce ar fi daca Steaua si-ar schimba culorile in alb-rosu ??

Andreiy
15th March 2007, 10:22
am spus liga 1, nu si de culori.
vad ca tu deja stii tot.

B0gdaaaN
15th March 2007, 10:55
cum sa schimbe culorile ... sa se duca sa joace la Husi ca acolo este inca o podgorie

tedybear
15th March 2007, 11:08
najpa rau... imposibil de crezut ca idiotii aia din Iasi nu sunt in stare sa gaseasca un sponsor la cat e de mare orasul ala. numai incompetenti.

ce e mai rau e ca pe langa sigla si culori si nume or sa vrea sa schimbe si imnul. si sa nu va fie mare mirarea cand o sa aveti imn "Gica Petrescu - Da-i cu spritu pin la ziua"

sper sa se rezolve situatia intr-un fel sau altul.

totusi mie mi se pare ceva regizat. la Iasi se vrea retrogradarea echipei, care nu e pe un loc retrogradabil, ca sa se intample ce s-a intamplat anul trecut cu Pandurii. astfel Argesul sau Ceahlaul or sa scape de retrogradare. au mai fost combinatii de genul pt a tine o echipa sau alta in prima liga. anul trecut Sportul a fost retrogradata ca sa ramana Pandurii, acum cativa ani Petrolul si Astra au fuzionat si au salvat Otelul, si cred ca mai sunt si alte exemple in care unele echipe au fost salvate din B cu ajutorul unor smecherii...

be@
16th March 2007, 13:02
Stati, ca inca nu s-a hotarat nimic. Cat despre culori, nume si altele, se mai negociaza.

Cappone
25th March 2007, 14:43
ce oameni prosti ...sa schimbi culorile clubului pt publicitate ....

da asa este.da asa sunt astia de la iasi oameni prosti!

Cappone
25th March 2007, 14:44
doar ii capitala sholdovei nu?

Balaci
25th March 2007, 15:24
Mie unu mi se pare reprezentativ numele pentru oras,regiune si echipa:happy

crissis
25th March 2007, 17:19
Mie unu mi se pare reprezentativ numele pentru oras,regiune si echipa:happy
:mda:

doar ii capitala sholdovei nu?

Atit va duce capul atit scrieti :rosu:
Una dintre conditii pentru cumpararea clubului e ca ,culorile si numele sa ramana cele actuale .

CLAUDIO`7
27th March 2007, 15:03
Pai, normal daca tu vrei sa vina Sthoia la Iasi,ca ti`e greu sa`ti misti hoitu pana la Bucuresti sa`ti vezi echipa "favorita" !

paranghele
27th March 2007, 22:23
pt Be: tocmai, de vreme ce nu s-a hotarit nimic, inca este timp ca suporterii sa isi exprime parerea. forumul asta nu e suficient, dar decit deloc...

echipa a trecut prin momente mult mai grele si nu a renuntat la culori si traditie. Timisoara a trecut deja prin asta si acum isi pling in pumni pt ce au pierdut. Nu cred ca tipii de la Cotnari vor sa isi ridice intreg orasul in cap, is baieti destepti si se pricep foarte bine in afaceri. Probabil e doar o conditie pt a incepe negocierile, sa aiba ce lasa de la ei.

numai in alb-albastru

crissis
28th March 2007, 09:29
Cei de la Cotnari vor sa preia echipa cu datorii 0 ,ca banii lor sa mearga la echipa si nu la stat pentru a achita datoriile facute de altii . Schimbind numele si culorile Poli Iasi inceteaza sa mai existe .

paranghele
30th March 2007, 04:38
pt crissis: smecheria cu desfiintatzul echipei nu tine atit timp cit pastrezi palmaresul. A incercat Becali si altii si nu le-a mers. De altfel, de aia are Poli acum datorii mari, nu a reusit sa le stearga asa de usor.
Sigur, Cotnari poate sa ceara datorii zero, ar fi chiar foarte util pt echipa/oras/suporteri s.a.m.d. Va fi un impuls pt CJ sa achite datoriile, pt a o face vandabila, si toata lumea ar fi ok: orasul, ca a scapat de datorii si de impozite pt Poli, CJ ca a vindut echipa, Cotnari o are "curata", suporterii pt toate la un loc !

numai alb-albastru

crissis
30th March 2007, 14:45
Eu cred ca cea mai mare vina o are insusi primarul Nichita care tine echipa din motive politice si pentru capital politic in alegerile locale . Astazi cea mai mare parte a datoriilor catre stat vor fi achitate(cel putin asa sustin oficialii clubui din Copou) ramanind doar cele catre jucatori deci putem vorbi de o echipa fara datorii insemnate.
Eu nu vreau ca sa se ajunga la desfiintarea echipei sau sa o vad pe Poli in niste culori care pentru noi suporterii nu ar avea nici o semnificatie . POLITEHNICA IASI este si va ramane totdeauna doar in culorile alb-albastre .
Atit timp cit Nichita va fi primar Poli Iasi nu va ajunge sa fie club privat . Eu cred ca toata aceasta poveste cu schimbarea numelui si a culorilor este artificiala si este menita sa ii faca pe suporterii echipei sa fie impotriva unui eventual cumparator si a vinzarii echipei lucru ce ii serveste pe deplin lui Nichita in a pastra echipa ca pe un bun personal aducator de bani si capital politic .

paranghele
2nd April 2007, 00:07
@crissis: corect! din pacate, lui nichita nu ii pasa decit de psd-ul lui bolnav. is curios ce motiv o sa mai gaseasca sa refuze si privatizarea asta. O fi vinul acru la cotnari? va fi recolta mica in anul 2130? ceva tot o sa inventeze.

crissis
2nd April 2007, 00:33
Din pacate Nichita este cel care distruge fotbalul in Iasi ,si nu il ajuta asa cum declara el . Sper din toata inima ca cei de la Cotnari sa fie seriosi si sa nu schimbe numele si culorile echipei ,daca intradevar oferta lor de preluare a Poli Iasi este adevarata si nu doar o pacaleala .Sa vedem aceasta fundatie pe care Nichita a infiintat-o ce va schimba pentru sportul iesean de performanta si in special pentru Poli Iasi, sa speram ca nu vom mai ajunge de risul fotbalului romanesc prin neputinta financiara in care se zbate echipa noastra favorita si sa tremuram cu gindul ca echipa va fi retrogradata in esalonul secund din cauza datoriilor si ca nu va putea obtine licenta de club profesionist si ca se vor gasi bani si pentru a transfera jucatori si de a nu mai apela la metode care de care mai colorate si mai putin ortodoxe de a aduce jucatori la echipa.

GS
2nd April 2007, 09:15
decat cu galben verde s numele schimbat ... mai bine in Liga III cu onoarea curata !!!

crissis
2nd April 2007, 14:59
Nu cred ca va ajunge Poli sa joace vreo data macar in alte culori decit cele alb-albastre,la fel cum nu cred ca oferta celor de la Cotnari este una serioasa ,la fel cum nu cred ca Nichita va vinde echipa .

be@
2nd April 2007, 18:49
paranghele si crissis, se vede ca sunteti la km distanta de aici, caci vorbiti aiurea. Cum sa distruga Nichita fotbalul iesean, auzi, cand ti-a facut stadion, nocturna, pista, teren cu gazon artificial de antrenament. Auzi, ce mi-e dat sa aud.
Nichita a distrus fotbalul iesean, corect? L-a luat din prima liga, si l-a dus in a III. Nu-i asa?
Paranghele, nu Nichita poate refuza privatizarea, ca nu se ocupa el, ci o comisie din mai multe persoane. Iar daca se hotaraste ca cei de la Cotnari sa devina actionari, nu cu Nichita trebuie sa se inteleaga, ci cu CL si CJ , cei care dau bani.

crissis
2nd April 2007, 19:31
paranghele si crissis, se vede ca sunteti la km distanta de aici, caci vorbiti aiurea. Cum sa distruga Nichita fotbalul iesean, auzi, cand ti-a facut stadion, nocturna, pista, teren cu gazon artificial de antrenament. Auzi, ce mi-e dat sa aud.
Nichita a distrus fotbalul iesean, corect? L-a luat din prima liga, si l-a dus in a III. Nu-i asa?
Paranghele, nu Nichita poate refuza privatizarea, ca nu se ocupa el, ci o comisie din mai multe persoane. Iar daca se hotaraste ca cei de la Cotnari sa devina actionari, nu cu Nichita trebuie sa se inteleaga, ci cu CL si CJ , cei care dau bani.

Clubul de fotbal e masina de spalat bani a lui Nichita , ce cistiguri a realizat din imbunatatirile facute la stadion ,Toate imbunatatirile sunt facute pe banii contribuabililor din Iasi care au platit cu virf si indesat acele lucrari .Oare citi bani a bagat Nichita si ai lui acoliti in buzunare . Un lucru te rog nu ii mai lua apararea lui Nichita in fata mea il cunosc personal si stiu ce personaj este . Poli Iasi la ora actuala este o piatra de moara pentru bugetul Iasului si numai incapatinarea primarului a facut ca , clubul sa nu fie vindut ,banii care ar iesi din vinzarea clubului ar intra in bugetul Iasului si bunul sustinator al fotbalului iesean nu ar vedea nimic . Un lucru este sigur Poli Iasi cit este Nichita primar nu va fi vindut niciodata si tot in aceleasi conditii de saracie se va zbate .

paranghele
2nd April 2007, 23:23
@be: probabil s-a strecurat o greseala pe undeva, te rog sa cauti unde am spus eu ca nichita a distrus fotbalul iesean. Nu stiu de unde ai ramas cu impresia asta. Eu sint de parere ca nichita PROFITA de echipa si de fondurile locale pt a-si face capital electoral.

Sint de acord ca el a facut foarte multe pt echipa Poli, ii multumim din inima partidului pt toate alea, dar acu sa ne lase. Parca e Frontul National dupa Revolutie: ei au fost primii, gata, nu mai plecam.

Atit timp cit nichita foloseste banii publici si nu ai lui personal, nu are de ce sa se tina scai de echipa orasului. Multumim si la mai mare nasule, vrem pe altii la conducere. Daca vine cu dolareii din buzunarul propriu (dar nu are) atunci, sigur, jos palaria si ii facem statuie. Altfel, e doar un suporter simplu.

numai alb-albastru.

GS
3rd April 2007, 06:45
da... nichita a luat echipa in C si a adus`o in A ... dar ... gata .. la fel ca si simionas, nu mai face fata ... asa cum a ajutat echipa pana acum , asa incepe sa o distruga.

si nu uitati, mai este 1 an pana la alegeri , oare de ce nu da nichita echipa ?!?!?!?!

be@
3rd April 2007, 09:39
Clubul de fotbal e masina de spalat bani a lui Nichita , ce cistiguri a realizat din imbunatatirile facute la stadion ,Toate imbunatatirile sunt facute pe banii contribuabililor din Iasi care au platit cu virf si indesat acele lucrari .Oare citi bani a bagat Nichita si ai lui acoliti in buzunare . Un lucru te rog nu ii mai lua apararea lui Nichita in fata mea il cunosc personal si stiu ce personaj este . Poli Iasi la ora actuala este o piatra de moara pentru bugetul Iasului si numai incapatinarea primarului a facut ca , clubul sa nu fie vindut ,banii care ar iesi din vinzarea clubului ar intra in bugetul Iasului si bunul sustinator al fotbalului iesean nu ar vedea nimic . Un lucru este sigur Poli Iasi cit este Nichita primar nu va fi vindut niciodata si tot in aceleasi conditii de saracie se va zbate .

Aoleu....Si din banii cui vrei in pana mea sa faca stadionul? Zeci de ani nu s-a facut nimic acolo, stadionul era vai de capul lui, mai avea putin si se darama, iar acuma, ca face ceva la el, nu e bine???
Si ce mare povara e Poli Iasi la bugetul orasului? 0,xxx % din buget? Vai, ce gaura mare.
Cat despre saracie... Voi chiar nu intelegeti. Daca banii aia promisi erau primiti la timp, nu dati in al 12-lea ceas, nu mai era nici un fel de problema.
Iar voi credeti ca daca vine un investitor, gata, joci in UEFA? Uitati-va la cealalta Poli, ca are cu 2 puncte mai mult ca noi. Uitati-va la FC Arges, care a bagat 1 milion in transferuri, asta iarna, si retrogradeaza. La UTA s-au bagat multi bani, si se afla sub noi. La fel Craiova...

Cat despre vanzarea clubului, pai a venit pana acuma cineva interesat de club, si a fost refuzat? Singurul care a facut o propunere clara a fost Zapodeanu, care dupa acel articol din jegul ala de ziar, il stiti voi, s-a lasat pagubas. Si acum Cotnari, care am inteles ca au cerut un control financiar la club, si dupa aia vor incepe negocierile.

Si inca o chestie. Cum sa fie clubul masina de spalat bani a primarului? Pai stii tu de acolo ce se intampla la club? Eu iti zic ca pana acuma la club au fost 100 de controale, ca nu-i slabesc aia o clipa, si totul a iesit in regula. Crezi ca frustratii aia din alianta nu sunt cu ochii pe club? Isi permite cineva sa faca vreo magarie?
Vorbiti aiurea, ca sa va aflati in treaba.

be@
3rd April 2007, 09:43
da... nichita a luat echipa in C si a adus`o in A ... dar ... gata .. la fel ca si simionas, nu mai face fata ... asa cum a ajutat echipa pana acum , asa incepe sa o distruga.

si nu uitati, mai este 1 an pana la alegeri , oare de ce nu da nichita echipa ?!?!?!?!

Ia zi-mi, cum distruge echipa? Prin faptul ca suntem la jumatatea clasamentulu? :headbang:

maur85
3rd April 2007, 10:11

credeam ca esti cu capul pe umeri.o zici asa din rautate.stiu ca sunt putin offtopic dar voiam sa spun tocmai cine comenteaza http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=34075 .mai bine sa vezi de curtea ta si sa nu ami jignesti moldovenii.
revenind la topic echipa din salzburg-austria(scz daca nu am scris corect) avea culorile alb-violet si a fost preluata de compania ,,red bull'' si acum se cheama red bull salzburg si are culorile produsului.stiu ca au fost proteste,daca nu ma insel chiar si poli timisoara au avut un mesaj de solidaritate pt ei.acum voi iesenii va puteti interesa pt mai multe amanunte sa vedeti cum sta treaba.

GS
3rd April 2007, 10:38
Ia zi-mi, cum distruge echipa? Prin faptul ca suntem la jumatatea clasamentulu? :headbang:

ca suntem la jumatea clasamentul e meritul lui nea popica si a echipei nu a lui nichita ....

Balaci
3rd April 2007, 11:29

Hai sa fim seriosi,cum poate omul ala sa distruga echipa cand el a scos-o din rahat.Nu il cunosc pe om personal,insa tot respectul pentru el,pentru ca se lupta sa tina echipa unde e...cu stadionul si banii contribuabililor,fiti seriosi,la Piatra Neamt s-au bagat 6 milioane din banii contribuabililor in stadion si nu a mai comentat nimeni nimic(orasul e de doua ori si ceva mai mic decat Iasi); la Tg Jiu de asemenea se investesc anual 500 mii de euro bani din partea primariei. Oricum,exista un consiliu care se ocupa de orice echipa,nu e Nichita sef pe feuda ca sa decida el ce si cum...parerea mea.Sunt sigur ca daca ar exista o oferta serioasa pentru echipa,nu ar fi nicio problema.Insa deocamdata adevarul dur este ca nimeni nu vrea sa se implice la Iasi in a prelua echipa!

be@
3rd April 2007, 16:03
Asa e balaci. A fost o oferta a unui om de afaceri iesean, Zapodeanu, care ne-a mai ajutat cu bani, si s-a retras, in momentul cand a aparut intr-un ziar de rahat de la noi din oras un articol care nu i-a convenit despre el.
Si acum a mai aparut varianta Cotnari, sa vedem ce-o iesi. Deocamdata ei vor sa se lamureasca in legatura cu situatia financiara a clubului. In rest, cu italianul ala ( sa fim seriosi), si cu Condratov au fost doar niste vorbe. Condratov am inteles ca nici nu era in tara, ci in Franta.

paranghele
4th April 2007, 06:16
@be: esti o persoana foarte bine informata despre situatia la clud si tocmai tu ar trebui sa intelegi situatia in adincime. Ai dreptate in multe aspecte, dar ai gresit prea usor la postul la care ti-a facut replica GS (chestia cu 1/2 clasamentului). Nu se poate sa nu vezi ca meritul nu poate fi al unui om ci a unei intregi echipe. Cum s-a zis mai sus, nichita a adus echipa din C. Dar de acum trebuie o strategie mult mai puternica si asta numai proprietatea privata o poate aduce.

din pacate, mare dreptate are balaci. La iasi nu s-au inghesuit investitorii, orice ce am zice noi pe forumuri. Nu e neaparat vorba de avutii, ci mai ales de pasiunea pt fotbal. Nu s-a nimerit sa fie la cei cu bani. Mde, Iasul e centrul cultural, dar nu ne-ar fi stricat un oier si noua.

numai alb-albastru.

Balaci
4th April 2007, 08:11
Poate va ia Fenechiu,ca tot vad ca e influent acuma la nivel national:D

Hard
4th April 2007, 08:13
si cand veti juca cu vaslui ce echipament veti avea ?:happy

hamsterutz
4th April 2007, 11:28
Poate va ia Fenechiu,ca tot vad ca e influent acuma la nivel national:D

da-l drq pe ala sa nu aud de el...cel mai tare tepuitor :)

hamsterutz
4th April 2007, 11:28

in cul lu steaua e bun?:nah:

crissis
4th April 2007, 12:38

In ros -albastru :happy esti multumit :D

be@
4th April 2007, 14:16
@be: esti o persoana foarte bine informata despre situatia la clud si tocmai tu ar trebui sa intelegi situatia in adincime. Ai dreptate in multe aspecte, dar ai gresit prea usor la postul la care ti-a facut replica GS (chestia cu 1/2 clasamentului). Nu se poate sa nu vezi ca meritul nu poate fi al unui om ci a unei intregi echipe. Cum s-a zis mai sus, nichita a adus echipa din C. Dar de acum trebuie o strategie mult mai puternica si asta numai proprietatea privata o poate aduce.

din pacate, mare dreptate are balaci. La iasi nu s-au inghesuit investitorii, orice ce am zice noi pe forumuri. Nu e neaparat vorba de avutii, ci mai ales de pasiunea pt fotbal. Nu s-a nimerit sa fie la cei cu bani. Mde, Iasul e centrul cultural, dar nu ne-ar fi stricat un oier si noua.

numai alb-albastru.

Pai si eu sunt pentru proprietate privata. Mie imi place foarte mult modelul CFR Cluj. Daca s-ar putea sa le urmam exemplul, ar fi grozav. Dar nu mai spuneti ca Nichita face rau fotbalului. Pai daca el doreste raul, atunci scarba aia de fenechiu, apropo de ce a zis balaci, ce ne vrea? Binele ?
Stati sa vedem ce se va rezolva si cu Cotnariul... Poate ne iau ei. Oricum, in galben verde nu vom juca, ca sa-i linistim pe carcotasi.
Conditiile puse de comisia care se ocupa cu privatizarea si atragerea fondurilor pentru Poli a stabilit clar ca numele, culorile sa ramana neschimbate, iar echipa sa joace la Iasi. Cine accepta aceste conditii, bine, cine nu, nu...
A, si sa-ti mai zic ceva, paranghele. Are si Nichita meritul lui, ca s-a ocupat de modernizarea bazei sportive. Si se va ocupa si de acum incolo. S-a facut pista, nocturna, terenul cu gazon artificial, s-a adus un autocar modern. Se va reface gazonul... E putin, oare? Nu cred.

crissis
4th April 2007, 14:38
bea si eu si sper ca toti suporterii echipei vor numai bine pentru echipa noastra favorita ,sa avem un sponsor care sa asiguire linistea si o atmosfera propice pentru ca echipa sa faca performanta . De mic am fost alaturi de Poli Iasi ,am jucat doi ani fotbal la grupa de copii a clubului apoi am trecut la rugby la Unire Iasi .
Macar cei de la Cotnari sa fie seriosi si sa preia echipa ,desi nu crd ca se va realiza nimic niciodata,.

Lordul
11th May 2007, 15:35
Niciodata nu vom imbraca culorile Vasluiului

hamsterutz
12th May 2007, 23:33
Niciodata nu vom imbraca culorile Vasluiului

pe tine te rog sa vb in numele echipei tale de suflet...daca te referi ca dinamo nu v-a imbraca culorile vasluiului ok...dar pe poli sa no asociezi cu tine :D

crissis
7th June 2007, 14:49
In cele din urma preluarea Politehnicii de catre Cotnari nu a fost decit o incercare de publicitate ascunsa pe spatele clubului iesean si uite asa toate afacerea s-a dovedit a fi un mare fas. Oare si incercarea declarata inca odata de catre Zapodeanu de a prelua clubul este adevarata sau va avea acelasi sfirsit ca si oferta Cotnariului.

veteran
10th June 2007, 03:25
Nu Nechita hotaraste, din câte stiu este un Consiliu Local.Pe cine ar deranja Poli Cotnari Iasi, Culori alb-albastre.Sa auzim numai de bine!

crissis
12th June 2007, 08:35
Nu Nechita hotaraste, din câte stiu este un Consiliu Local.Pe cine ar deranja Poli Cotnari Iasi, Culori alb-albastre.Sa auzim numai de bine!

Daca Nichita face greseala sa o vinda pe Poli isi vinde si postul de primar asa ca ...
Oare cind vom scapa de cloaca politica(Nichita , Fenechiu, Serbina, Carlan si altii) de la Iasi care isi bate joc de sportul iesean. De la astia nici macar Abramovici nu poate cumpara clubul pentru ca nu l-e ofera destule garantii.

crissis
20th July 2007, 01:07
Hamstere de ce nu inchizi thread-ul asta ca este depasit :ok:

hamsterutz
20th July 2007, 18:14
Hamstere de ce nu inchizi thread-ul asta ca este depasit :ok:

daca-l inchid sau il las asa...tot aia e...

vexxxu
30th August 2007, 10:23
niciodata...