PDA

View Full Version : Steaua in grupele cupei UEFA



Pages : [1] 2

Edgar
4th October 2005, 13:38
Hertha Berlin (Germania)
RC Lens (Franta)
Sampdoria Genoa (Italia)
Steaua Bucuresti
Halmstad BK (Suedia)

Paul
4th October 2005, 13:52
stim cu toti ca 6 puncte inseamna calificare ...

3p obligatoriu cu Hamstad , apoi vedem cu cine jucam acasa al doilea meci ...

Pararea mea e ca oricine se poate califica , poata ca Lens e obosita dupa parcursul din Intertoto , iar Herta si Sampdoria sunt in top 5 in campionatele lor...

BlueEnergy
4th October 2005, 13:58
Depinde cu cine joaca acasa si cu cine in deplasare? Cand se stabileste ordinea meciurilor si cu cine joaca acasa si cu cine in deplasare?

solo
4th October 2005, 14:06
cu Lens - acasa
cu Sampdoria - deplasare
sta
cu Halmstaad - acasa
cu Hertha - deplasare

SORENSEN
4th October 2005, 14:09
Hertha 5 8 4 2 2 12-9 14 p
Lens 8 9 3 5 1 14-6 14p
Sampdoria 4 6 4 0 2 13-8 12p
Steaua 1 8 6 2 0 15-3 20p
Halmstad 10 24 8 5 11 33-36 29p

Cam asta e situatia la zi a echipelor din grupa C a Stelei

aliss
4th October 2005, 14:09
Eu cred ca daca Steaua se mobilizeaza putin...are toate sansele sa termine pe primul loc...Si stim cu totii ca atunci cand a fost vorba de Europa...Steaua a fost cea mai ambitioasa...dintre toate echipele romanesti...Succes :ok:

dede
4th October 2005, 14:18
parerea mea este ca Steaua va termina pe locu 2 in grupa, dar au sanse sa termine pe locul 1.
primavara europeana ne asteapta!!!

Edgar
4th October 2005, 14:18
stim cu toti ca 6 puncte inseamna calificare ...

3p obligatoriu cu Hamstad , apoi vedem cu cine jucam acasa al doilea meci ...

Pararea mea e ca oricine se poate califica , poata ca Lens e obosita dupa parcursul din Intertoto , iar Herta si Sampdoria sunt in top 5 in campionatele lor...

Rangers nu s-a calificat anul trecut cu 6 puncte.

Darkslowstar
4th October 2005, 14:20
Cred ca se poate rezolva calificarea inca de la al treilea meci sa pot sa mearga relaxati la Berlin si sa bata pe Hertha. O grupa mai mult decat acesibila pt Steaua. Imi pare rau pt Dorin ca Steaua nu va juca in Suedia, si ar fi fost mai bine pt ca e o paine buna de mancat cu schiorii astia. Sper ca macar astia sa pronunte bine Steaua, fara h :drak:

Kainsashiki
4th October 2005, 14:21
cred ca va termina pe 2 .. dupa hertha...

solo
4th October 2005, 14:25
[QUOTE=Paul]stim cu toti ca 6 puncte inseamna calificare ...
Teoretic, nu e sigur deloc. Daca fiecare echipa isi castiga meciul de acasa, face cele 6 puncte de care amintesti. Conteaza, deci, si urmatoarele criterii (golaveraj direct, etc)...
Tot atat de bine se poate califica o echipa, sau chiar mai multe, cu mai putine puncte. Bunaoara daca vor fi multe partide incheiate la egalitate. Intr-o grupa se pot acumula, in total, maxim 30 de puncte si minim 20. Depinde apoi de cum sunt impartite aceste puncte...

Vand vise
4th October 2005, 14:31
Hertha Berlin 8 4 2 2 12 : 9 14
locul 5 din 18

ultimile 5 meciuri
Hertha Berlin - Bremen 1:2
Köln - Hertha Berlin 0:1
Hertha Berlin - Duisburg 3:2
Schalke 04 - Hertha Berlin 0:0
Hertha Berlin - Wolfsburg 3:0


Lens 9 3 5 1 14 : 6 14
locul 8 din 20

ultimile 5 meciuri
Lens - Rennes 0:0
Lyon - Lens 1:1
Strasbourg - Lens 1:1
Lens - Bordeaux 1:1
Monaco - Lens 0:0


Sampdoria Genoa 6 4 0 2 13 : 8 12
locul 4 din 20

ultimile 5 meciuri
Messina - Sampdoria Genoa 1:4
Sampdoria Genoa - Chievo Verona 1:2
Treviso - Sampdoria Genoa 0:2
Sampdoria Genoa - Milan AC 2:1
Sampdoria Genoa - Reggina 3:2


Halmstad BK 24 8 5 11 33 : 36 29
locul 10 din 14

ultimile 5 meciuri
Djurgarden IF - Halmstad BK 6-1
Halmstad BK - Helsingborg 2-0
Halmstad BK - Elfsborg Boras IF 1-1
Häcken BK - Halmstad BK 0-1
Landskrona - Halmstad BK 0-0

maghi
4th October 2005, 14:38
20 octombrie: Steaua - Lens, Rapid - Stuttgart, Dinamo - ŢSKA Moscova;
3 noiembrie: PAOK Salonic - Rapid, O. Marseille - Dinamo, Sampdoria - Steaua;
24 noiembrie: Rapid - Şahtior, Dinamo - Heerenveen;
1 decembrie: Steaua - Halmstad, Rennes - Rapid, Levski Sofia - Dinamo;
15 decembrie: Hertha - Steaua

george-dinamo
4th October 2005, 14:40
am spus mai devreme pe alt site ca la grupa stelei cel mai avantajos e sa joace acasa cu lens si halmstadt. cu 6 puncte va calificati.

suporterita
4th October 2005, 14:41
nu ne putem plinge ca grupa e grea,e accesibila,daca picam cu AS Roma era nasol dar Sampdoria e mai accesibila.nu stiu cite probleme ne poate pune Hertha nu prea cunosc fotbalul german.Lens este obosita iar Halmstad astia din ce tara sunt?

Zapada
4th October 2005, 14:42
sper ca Steaua sa joace cu Halmstad in Suedia deoarece echipa suedeza e foarte buna in deplaSARE

Halmstad sa calificat in meciurile din deplasare.

Halmstad poate bate steaua la bucuresti dar nu bate steaua la Halmstad

sper ca steaua sa mearga mai departe (nu conteaza locul in grupa)

suporterita
4th October 2005, 14:45
1 decembrie: Steaua - Halmstad
-
s-ar putea sa jucam ca la Polul Nord,cu zapada de 1m.unde se va juca oare?

dyuletz
4th October 2005, 14:52
In afara de Sampdoria, care e in vana acuma, nu cred ca alta echipa ne poate pune probleme, poate decat Herta ca totusi nemtii au stilu ala agresiv cu suturi in forta si nu se stie, in rest sa asteptam sa vedem ce va fi !!!

Kainsashiki
4th October 2005, 14:59
se joaca in ghencea cu lens si halmstad si afara cu sampdoria si hertha

uti2102
4th October 2005, 15:10
O grupa de foc pentru Steaua. Ashtept programul oficial pentru a spune mai multe... Prefer Halmstadt in deplasare, pentru ca eu cred k putem sa-i batem acolo. Iar cu Hertha, Sampdoria sau Lens, sper sa scoatem puncte acasa, oricare 2 echipe dintre astea ar fi programate pe Ghencea...
Va fi mai greu decat anul trecut, insa sa nu uitam ca shi atunci eram cotatzi cu shanse infime !
FORZA STEAUA !

Paul
4th October 2005, 15:11
Lens nu sperie in nimeni in deplasarew (1-1 la Cluj cu ajutorul arbitrilor ) , 1-1 cu Groclin in Polonia...

Daca batem pe Lens , 90 % ne calficam din grupa.

Despre meciul cu Halmstad nu discut , daca vrem primavara europeana , ii executam in Ghencea.

Deplasari: Sampdoria si Herta ... ideal ar fi sa scoatem 1p , si cu 6 ne calificam ...

Una peste alta , desi la prima vedere eram ingrozit (daca am fi avut deplasare la Lens ==> infrangere si meci acasa cu Herta ==> astia bat pe cine vor cand vor ... ) ... acum m`am linistit cu acets meci cu Lens acasa...

BlueEnergy
4th October 2005, 15:13
E sigur? Asta e programul? Steaua joaca cu Lens si Halmstad acasa? Daca da sanse de calificare 50%!

armin
4th October 2005, 15:13
Halmstad astia sunt din Suedia. S-ar putea chiar sa avem meci greu cu ei. De fapt, e meci de grupe uefa, nici unul nu va fi usor.

Avem din nou sansa sa scoatem 6 puncte, sa ne asiguram primavara. Insa nu de pe locul 1. Nu cred ca vom castiga mare lucru in cele 2 meciuri din deplasare.

Mult succes STEAUA!

codrind
4th October 2005, 15:15
Locul 4 e pe măsura echipei! :ok:
CU puţin bulan poate prind locul 5 ! :drak:
CĂ doar nu or avea celelalte echipe cāte un croitoru īn componenţă! :evil: :evil:

ozo
4th October 2005, 15:21
Halmstad(Suedia) joaca mai bine in deplasare; au batut la lisabona pe sporting ! deci trebuie sa fie atenti; e meci de 3p
3p cu Lens si 1p din 2 deplasari ar fi suficiente pentru un loc 2 sau 3.

uti2102
4th October 2005, 15:23
Codrind, bucuria mea shi a ta e ca nimeni nu-tzi cere mai mult decat ai aratat tu in ultimul post :D Chiar nu potzi mai mult ! :ok:

orixontel
4th October 2005, 15:24
Steau a re sanse mari de calificare ! FAce chiar 7 puncte ! Succes...

Kainsashiki
4th October 2005, 15:25
cu halmstad o sa se joace p 1 decembrie...terenul o sa fie destul de greu probabil...si astia joaca mult cu mingea pe sus iar terenul o sa ii avantajeze pe ei....


oricum sper sa ne calificam..

orixontel
4th October 2005, 15:25
* are

RstInPc
4th October 2005, 15:26
Cica, al vostru JiJi a declarat cam asa:
"Gigi Becali, patronul clubului Steaua a declarat azi, după tragerea la sorţi a grupelor Cupei UEFA, că echipa "roş-albastră" va termina pe primul loc īn grupa C. "Nici un adversar nu este greu. Steaua este cea mai puternică formaţie din grupă şi nu o să aibă nici o problemă. Este o grupă accesibilă. Steaua poate termina pe primul loc, cu indulgenţă pe poziţia a doua" " ---inconstienta, sau prostie ? :happy

Kainsashiki
4th October 2005, 15:28
ca de obicei...:))

amandoua...

s-a dat in spectacol rau de tot la tv sport..

Toooor!
4th October 2005, 15:29
parerea mea e ca hertha si samporia sunt echipe foarte dificile. referitor la hertha, de ani de zile se investeste foarte mult in echipa. au un grup mare de brazilieni, dintre care 3 joaca si in nationala braziliei, dar mai ales un mijlocas-marcelinho-care va fi foarte greu de tinut. au pierdut ultimul meci in bundesliga doar cu mult ghinion si sunt alaturi de bremen, hamburg si shalke principalele cotracandidate pentru bayern münchen...

armin
4th October 2005, 15:29
E probabil sa pierdem la Sampdoria si sa ne bazam pe punctele cu Halmstadt, dar daca aici nu iese treaba bine, e nasol pt ca ramane doar meciul de la Berlin, greu si ala.

dede
4th October 2005, 15:33
deci, jucam cu halmstad acasa, pe 1 dec...se pare ca, de ziua Romaniei, romanii(sau cel putin stelistii) vor sarbatori si calificarea Stelei in primavara europeana

Paul
4th October 2005, 15:38
Si anul trecut ne-am calificat de 1 decembrie ... :P

E perect asa , sa jucam acasa pe 20 oct si 1 decembrie ...
Pe 20 oct e balu` bobocilor in liceu ==> joi nu se fac ore , vineri nu se fac ./.. lumea e "obosita" ...

Pe 1 decembrie e liber , si pana pe 2 dec la prima ora sunt apt :D

oricum vin la meciuri ... :P

Triphat
4th October 2005, 15:51
Grea grupa... nush ce sa zic, dar sper sa prindem un loc 2. La Sampdoria si Hertha e greu de crezut ca vom scoate ceva, avem avantajul de a juca acasa cu Lens si Hamstaldt, numa sa fie vreo 20.000 in stadion, nu pe jumate gol. Forza Steaua!

lokko
4th October 2005, 16:03
Stiti care e marea problema, ca Steaua in Europa a cam dat'o in bara anu' asta...adica:
Cu Shelbourne n'a prea stralucit, dupa care a venit meciul cu Rosemborg in care ne'am impiedicat de ei mai rau de s'au impiedicat ei de noi, apoi urmeaza meciul cu picii de la Valerenga in care parca jucam impotriva Callatisului!
Ca urmare...ce vom face domnilor in grupe? :sleep:

CoolRain
4th October 2005, 16:10
Daca bate pe Lens in primul meci, Steaua se califica. Brat la brat cu Dinamo si Rapid /hello

Neamtu
4th October 2005, 16:11
Eu nu sunt optimist deloc. In fata echipelor italiene n-am miscat niciodata, iar Sampdoria e in forma. Hertha e tare acasa.
Celelalte 2 adversare au invins in deplasare in primul tur.
Consider ca e cea mai tare grupa, cea mai echilibrata, din care se poate califica orice echipa.

Kainsashiki
4th October 2005, 16:13
nici un meci nu seamana cu altu..depinde de protasov cum va reusi sa-i mobilizeze ...

Jupangrig
4th October 2005, 16:20
Hertha :+ambitie si conditie fizica;-fotbalul german intr-un declin continuu
Lens :+fotbal de calitate ;-fotbal asemanator ,sunt de "ghicit"
Sampdoria :+fotbal la mijloc,dur,pe contre;-si steaua cunoaste acest joc
Halmstadt:+ambitie,se joaca pina in min.+90;-suedezii sunt buni numai la nationala

Steaua se califica!

Paul
4th October 2005, 16:27
Eu nu sunt optimist deloc. In fata echipelor italiene n-am miscat niciodata, iar Sampdoria e in forma. Hertha e tare acasa.
Celelalte 2 adversare au invins in deplasare in primul tur.
Consider ca e cea mai tare grupa, cea mai echilibrata, din care se poate califica orice echipa.

Mai bine asa cu nemti , italieni si francezi ; Decat sa fi jucat cu spaniolii care de obicei ajung in fazele superioare ... deci trec de grupa...

sun
4th October 2005, 16:51
Cel mai important e sa batem in primul meci. Cred ca avem sanse de calificare, dar trebuie ca Steaua sa joace aproape fara greseala. Si simt ca ar trebui sa scoatem si ceva puncte din deplasare de data asta.

HAI STEAUA

dragos_popa17
4th October 2005, 17:12
Parerea mea ca Steaua are cea mai grea grupa dintre toate. Are insa sanse mari de calificare. Singura echipa peste Steaua ar fi Sampdoria, si asta pentru ca jucam la ei. In rest, Lens si Halmstad pot fi batute usor la Bucuresti si cu 6 puncte esti calificat. In plus, am presimtirea ca nu vom pierde cu Hertha la Berlin. Egal sau victorie. Daca scoatem un egal in Italia am putea chiar termina pe primul loc. E mai usoara totusi grupa aceasta decat cea de anul trecut, cand am jucat cu Bilbao, echipa in forma, Parma, care a ajuns in semifinale, sau Besiktas, echipa cu nume totusi.

Man_USA
4th October 2005, 17:14
Cu Hertha nu cred ca e greu pentru ca ne convine stilul lor mai putin tehnic. Nu prea a jucat Steaua cu echipe germane dar nu joaca asa tehnic. Cu Sampdoria e cel mai dificil meci pentru ca au un joc inchis si defensiv. Pe Halmstad nu trebuie sa o punem pentru ca toti cred ca o sa o bata. Era mai bine sa jucam la suedezi acasa. Pe francezi avem toate atuurile sa ii batem si putem exploata si informatiile de la Dorinel.

Deluxe
4th October 2005, 17:22
cu Lens - acasa
cu Sampdoria - deplasare
sta
cu Halmstaad - acasa
cu Hertha - deplasare

4 points in the first 2 games. Later Steaua win Halmstad at home and it“s done :)

I think Steaua can win Lens at Ghencea.

Pancujunior
4th October 2005, 17:24
Steaua slabe sanse... Vad ca toti se bazeaza pe 3 puncte akasa cu Lens. Totusi Lens e o echipa in forma care se bate la titlu in franta...acum cateva etape lens-auxerre 7-0!!!

Ulysses
4th October 2005, 17:31
:headbang: fugi mai moldovene d-aici!ce-a castigat vreodata echipa voastra?aud?hai du-te si te culca!:jerk:
Locul 4 e pe măsura echipei! :ok:
CU puţin bulan poate prind locul 5 ! :drak:
CĂ doar nu or avea celelalte echipe cāte un croitoru īn componenţă! :evil: :evil:

delaparis
4th October 2005, 17:39
Steaua o sa faca 9 (noua) puncte

Deluxe
4th October 2005, 17:42
Steaua slabe sanse... Vad ca toti se bazeaza pe 3 puncte akasa cu Lens. Totusi Lens e o echipa in forma care se bate la titlu in franta...acum cateva etape lens-auxerre 7-0!!!

With all the respect; Steaua is better than Auxerre.

delaparis
4th October 2005, 17:50
With all the respect; Steaua is better than Auxerre.

ba tu ce tot zici acolo ... ?

Lens a jucat foarte bine le inceputul sezonului asa cum o face de fiecare an ... am mai scris si in thread-ul cu CFR Cluj... Acum joaca slab iar Auxere ramine una dintre cele mai bune echipe din Franta chiar daca face exact invers ca Lens.
On topic: Steaua are meciuri grele dar o sa cistige ... are echipa omogena si se poate mobiliza la o adica.

Paul
4th October 2005, 18:07
With all the respect; Steaua is better than Auxerre.
With all the respect Steaua is the best team in the world !

Paul
4th October 2005, 18:18
mai oam`o ...
Tu nu vezi ce ne zice strainu`... ca Steaua e peste AUxeurre.

Apropo ...ati vazut azi la tragerea la sorti...

Era: Steaua si D. Bucarest ... :P

A auzit lumea de BUCURESTI cand e vorba de Steaua , de Dinamo habar un au ...

Exact cum ai spune Real Madrid si A. Madrid ....

Mio
4th October 2005, 18:29
Prezentarea adversarelor Stelei: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/cupa%20uefa/index.php?meniuId=35&viewCat=372&viewItem=5570

Paul
4th October 2005, 18:45
Halmstad , locul 10/14 in Suedia... nice :P

vlad1607
4th October 2005, 19:28
steaua bucuresti locul 4 sa traiesti ! :D

DaRk_Star
4th October 2005, 19:55
in afara de grupa e,cu roma,basel si steaua rosie,grupa stelei este cea mai grea...desigur,se putea si mai rau,insa este destul si asa...

cat priveste meciurile propriu zise,cred ca vom lua cele 6 puncte acasa...nu neaparat ca sunt stelist,insa ma gandesc ca in aceasta toamna (si poate in acest sezon) obiectivul numarul 1 trebuie sa fie calificarea in primavara europeana...
in meciul de la genova este greu sa luam vreun punct,stiute fiind ultimele rezultate si nu numai ale echipelor romanesti (steaua,echipa nationala) in fata squadrelor italiene... la berlin este ultimul meci,poate fi finala grupei,atat pentru steaua,pentru hertha sau chiar pentru celelalte echipe...dintre echipele germane am mai jucat decat cu bayern munchen si borussia dortmund,echipe oricum net superioare herthei...

eu zic ca vom termina pe 3,dupa hertha si sampdoria,cu 6 sau 7 puncte...

Paul
4th October 2005, 19:58
fara discutie deplasarea la Genova o facem degeaba ... ne intoarcem asa cum plecam ...relaxati

Asa ca ne trebuie victorie cu Lens ...si cu Halmstad

vlad1607
4th October 2005, 20:00
cu Halmstad da cu Lens nu cred ca batetzi...poate doar MM bate vreun stelist si cam atat :D

Paul
4th October 2005, 20:02
vladutz , ai mare grija ca pe voi va trag cine va asteptati mai putin ... bulgarii;
ciocu` mic ca de data asta ati avut bulan ... da sincer nu sunt suparat;

Pe Lens ii executam ...

Paul
4th October 2005, 20:05
hehe , ati scos si voi capu` si deja nu mai incapeti;
off topic: Ai vazut ce era scrie pe acel biletel: D. Bucuresti
Asa rau ati ajuns :o: , sa nu stie lumea de Dinamo ...

tanita
4th October 2005, 20:32
steaua bucuresti locul 4 sa traiesti ! :D
vladut, mai lasa tata internetul asta si mai da si tu o fuga pe afara.
tu vorbesti de STEAUA si de dinamo, dar cand are dinamo meci esti pe net.mai da si tu o tura pe stadioane si apoi fa comentarii.
PS sa nu arunci cu tastatura dupa NOI, k?
GT:evil:

Ioca10
4th October 2005, 20:46
Da viitoare castigatoare a cupei Uefa are un parcurs se pare lejer pana in finala nimic nu ne poate oprii:D

Ioca10
4th October 2005, 20:55
Dinmovist moldovean ce combinatie da se pare ca ii place campioana de posteaza mai mult pe la noi:D

hansy_j
4th October 2005, 21:13
Va bate doar pe Halmstad si poate si pe Lens! In rest va lua bataie! Daca nu a batut pe Parma anul trecut care juca cu copii, credeti ca va in stare sa bate pe Samp???? sau pe Hertha?! Anyway, cred ca se va califica!

Paul
4th October 2005, 21:15
Pe cine mai sperie Herta in ziua de azi ?

uti2102
4th October 2005, 21:33
Hertha, Halmstad shi Sampdoria au mai putzine meciuri in cupele europene decat numarul de victorii ale Stelei, 67 ! Lens in schimb are 70 de meciuri in cupele europene, adica cu vreo 106 mai putzin decat Steaua :D
Dar parca ar conta asha ceva......
Eu sper totushi ca rosh-albashtrii sa-shi respecte blazonul. Sa abordeze cu tupeu fiecare meci shi sa se agatze de fiecare punctuletz. Avand in vedere ca in Ghencea vom fi alaturi de ei cred cu tarie ca ne vom califica din nou in primavara europeana !!!
HAI STEAUA!!!

delaparis
4th October 2005, 21:48
Steaua ia 9 (noua) puncte ... nu ma aude nimeni .... ???

Steaua esta o echipa care merge ce naiba ... nimeni nu vede ... indiferent de ce parte suntem ?

Dinamo are probleme iar Rapid cere sansa ...

Fontbalul romaninesc esta in crestere valorica . F bine

Gabriel28
4th October 2005, 21:56
Steaua e de departe favorita in grupa ei. In cel mai rau caz (admitand ca va avea iar ghinion ca in meciul cu Rosenborg) va iesii pe locul doi, dar f. putin probabil.

Paul
4th October 2005, 22:06
Ori pe locul 1 ori pe locul 3 in grupa.
Echipa care termina grupa pe 2 joaca in primavara cu o echipa eliminata din Champions League.
In schimb echipa care termina grupa pe 1 joaca contra unei echipe de pe locul 3.
Si echipele din Champions League sunt tari de tot...deci locul 1 sau 3

Triphat
4th October 2005, 22:40
steaua bucuresti locul 4 sa traiesti ! :D

:jerk: veziti de echipa ta!

Kainsashiki
4th October 2005, 22:44
si eu sper sa terminam ori pe 1 ori pe 3 , dar va fi greu..

nu mi-as dori sa vina o echipa din CL la Bucuresti, pt k vreau ca steaua sa ajunga in semi-finale anu asta in uefa..

Triphat
4th October 2005, 22:45
nu mi-as dori sa vina o echipa din CL la Bucuresti, pt k vreau ca steaua sa ajunga in semi-finale anu asta in uefa..

si cum o sa ne ajute o echipa din CL sa jucam semi finala ?

ady_g
4th October 2005, 22:48
Forza alb-albastri!!!forza Sampdoria!! sampdoria va castiga grupa urmata ,probabil,de lens!

Kainsashiki
4th October 2005, 22:56
si cum o sa ne ajute o echipa din CL sa jucam semi finala ?


pai asta ziceam, k nu vreau sa ne intalnim cu una din CL pentru ca vor iesii formatii foarte puternice mult mai bune decat ce a ramas acum in uefa..

oricum mai e mult pana acolo..


@ady_g esti ungur cumva ??

zeke
4th October 2005, 23:29
Hertha castiga grupa, urmata de Steaua si Lens.. :)

ady_g
4th October 2005, 23:35
pai asta ziceam, k nu vreau sa ne intalnim cu una din CL pentru ca vor iesii formatii foarte puternice mult mai bune decat ce a ramas acum in uefa..

oricum mai e mult pana acolo..


@ady_g esti ungur cumva ??
nu,dar tin cu U Craiova,iar din italia sampdoria e preferata mea...in franta simpatizez cu Marseille

Ravelly
4th October 2005, 23:57
Lens termina pe primul loc...urmata de Hertha si steaua. Totul va depinde de primul meci.

apparte
5th October 2005, 00:10
Off topic-Doar atat am de spus!URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!MERDA dORIA!
On topic-datorita programarii,Steaua are cel mai greu traseu!Era mai bine acasa cu Hertha si Lens si afara cu doria si Halmstad!Sa vedem daca ne vom califica cu 7 puncte.Sper sa nu se califice doria!

Fanatik redblue
5th October 2005, 00:30
Pfuai, avem cea mai grea grupa. Ne-am bucurat degeaba ca suntem in urna a v- a; mai usor a fost pt. cateii....mama lor.
Intalnim echipe dintre cele mai puternice campionate; Franta, Italia, Germania. Pentru a ne califica, trebuie sa rupem pinea de la gura, unei echipe din tarile mentionate de mai sus (Sampdoria, Herta si Lens). Cu Halmstad se poate "discuta", dar imi este teama de trioul italiano-germano-francez, dar nici suedezi nu sunt de lepadat.
Totusi, este bine ca jucam in meciurile de acasa, cu echipe mai abordabile (Lens si Halmstad).

Interesant si de urmarit jocul cu Lens si din prisma suporterilor, stiut fiind faptul ca Lens are suporterii infocati, care vin in numar apreciabil in deplasare (chiar si in meciurile internationale). Oricum, duelul din tribune va fii total, iadul coboara in Ghencea

Forza Steaua!!!

apparte
5th October 2005, 00:33
Dar ce va fi la Genoa:D !3/4 din oras poarta rosu-albastru!!!:D

maximus3ad
5th October 2005, 00:34
Eu cred ca Steau va bate pe Lens si Halmstad si va face un egal la Sampdoria, iar la Hertha va pierde, insa in fotbal totul e posibil, eu sper ca toate trei echipele Romanesti sa mearga mai departe de grupe.

esku
5th October 2005, 01:30
steaua va trece cu siguranta de faza grupelor.....

DanielAndrei
5th October 2005, 10:04
stim cu toti ca 6 puncte inseamna calificare ...

3p obligatoriu cu Hamstad , apoi vedem cu cine jucam acasa al doilea meci ...

Pararea mea e ca oricine se poate califica , poata ca Lens e obosita dupa parcursul din Intertoto , iar Herta si Sampdoria sunt in top 5 in campionatele lor...

bai tu aveai 3 puncte si inaintea meciului cu Iasul, asta inainte sa-i vezi cum joaca. Tot esti cu gura mare, esti tu oracolul din comuna bistrita

uti2102
5th October 2005, 11:00
Pai shi n-a avut dreptate ?! N-am luat trei puncte cu Iashu' ?

axterix
5th October 2005, 11:10
auzi la jiji ca Steaua se califica pe locul I
vad ca-i plac filmele SF :))

Triphat
5th October 2005, 12:31
Ce-l tot bagati in seama pe jiji ??? Toata lumea stie ca el vb aiurea..

Vand vise
5th October 2005, 12:40
auzi la jiji ca Steaua se califica pe locul I
vad ca-i plac filmele SF :))
daca o sa ne calificam dupa locul 1? :D

suporterita
5th October 2005, 12:48
configuratia grupelor UEFA de anul asta nu ne arata ,in ansamblu echipe de calibru,in afara de AS Roma nici o echipa nu ar fii de top.este adevarat ca valorile au inceput sa se echilibreze insa Steaua in afara declaratiilor date de oier poate ajunge,nu cu usurinta dar poate ajunge in finala.totul depinde de jucatori cum vor trata meciurile.

delaparis
5th October 2005, 12:55
Gigi trebuie sa taca. S-a vazut la ce s-a ajuns cu presiunea pe care o baga vorbind aiurea inaintea meciurilor. Ba ca Rosenborg e echipa de batut fara probleme ba ca da 100000$ pe caciula in caz de calificare etc...

E clar ca jucatorii au nevoie de concentrare la nivelul asta nu de aiureli din partea unui om dezechilibrat...

Zapada
5th October 2005, 14:24
Ce pacat ca Steaua nu joaca cu Halmstad aici in Suedia in orasul meu de resedinta ca sa -l intalnesc pe Jiji Becali la meci.
M-asi fi presentat cu numele Zapada asa ca sa stie cine-l critica peste tot, ca sa vad cum reactioneaza.
Nu e nimic, poate anul viitor cade Steaua cu vred echipa suedeza, dar nu e exclus ca Halmstad sa se califice mai depaste si sa joace cu Steaua dupa ce ies din grupa.

Halmstad e forte buna in deplasare (a cam batut peste tot) si e postbil sa scoata un rezultat bun (char sa castige la Bucuresti)

Ps: nu tin cu echipele suedeze cand joaca cu echipe romanesti.

Succes Steaua char daca nu-l suport pe Jiji Belca-ali

solo
5th October 2005, 15:00
... si cred ca si Becali e nemaipomenit de bucuros de acesta sansa nesperata! Pe persoana stiu ca o cheama Gheorge (Gigi) Becali. De ce crezi ca pocirea numelui cuiva iti confera oarece superioritate? Ti-a facut ceva personal? Nu-l suporti? Nici o problema, poti sa-l ignori. Daca Becali (toti), Netoiu, Borcea, Copos, Mititelu si multi altii ar tine cont numai de gradul de simpatie aratat pe forumuri, ar ramane fotbalul romanesc fara finantare. Tu esti dispus sa preiei in aceste conditii o echipa, oricare?

SORENSEN
5th October 2005, 15:52
Avem o grupa puternica si cred ca vom merge mai departe , si cred ca vom obtine 7 pct.

www.herthabsc.de
www.rclens.fr
www.sampdoria.it
www.halmstadsbk.se

Cel mai bun site este al celor de la HERTHA ,Sampdoria e ok ,LENS are site-l tot ok dar este numai in franceza si pt cei care nu stiu limba e cam nasol , Halmstad e ok si el dar e in suedeza si doar o descriere a echipei e in engleza/germana.

giovanni BV
5th October 2005, 17:49
Toate grupele sint grele , cea a Stelei este una din cele mai grele , dar sanse avem pentru ca sintem "campioni" si jucam fotbal ca niste campioni !!! Nu se pune problema de calificare , dar trebuie sa dam totul din noi pentru ca in ziua de azi nici un adversar nu este mai prejos !!! Hai STEAUA !!!:ok:

superchumbo
5th October 2005, 20:01
Locul 4 e pe măsura echipei! :ok:
CU puţin bulan poate prind locul 5 ! :drak:
CĂ doar nu or avea celelalte echipe cāte un croitoru īn componenţă! :evil: :evil:
:rosu:

Esti pe langa baietas. vezi-ti de treaba ta de frustrat si sa vorbesti pe topic-ul asta cand va juca iasi-ul in UEFA


cu Halmstad da cu Lens nu cred ca batetzi...poate doar MM bate vreun stelist si cam atat :D

:rosu:
Frustratule posteaza la topic. Atat timp cat sunt stelisti care vb obiectiv pe topicul vostru, ar fi logic sa faceti si voi la fel. Vorbim despre UEFA, sau 5 ani de-acum incolo veti fredona doar despre MM si Rosenborg ?

stefanm14
5th October 2005, 20:07
Esti pe langa baietas. vezi-ti de treaba ta de frustrat si sa vorbesti pe topic-ul asta cand va juca iasi-ul in UEFA

ma mananca limba sa dau un raspuns :D incepe cu "n" si se termina cu "odata" :D

on topic ...steaua se califica de pe locu 3 :ok: '

superchumbo
5th October 2005, 20:14
On topic:

In Ghencea, daca jucam cum stim, putem bate pe oricine, indiferent de forma/pozitia in clasament a lui Lens/Halmstadt.

La Sampdoria, n-o sa miscam nimic, sunt peste noi oricum, au valoare de CL

La Hertha trebuie sa nu pierdem

tudi
5th October 2005, 22:12
singurul meci pierdut de steaua va fi cel din italia

tudi
5th October 2005, 22:16
terminam pe primul loc sau in cel mai rau caz locil 2 in grupa

SORENSEN
5th October 2005, 23:20
As prefera locul locul 1 sau locul 3 pt a evita o cinfruntare cu o echipa de CL desi asteptam Rosenborg sa vedem care e adevarul dupa 6 luni sunt mai buni sau suntem noi .

george-dinamo
5th October 2005, 23:39
cred ca veti bate pe halmstadt (cu greu totusi) iar cu lens daca aveti bulan...eventual terenul va fi din nou atuul vostru (n-am putut sa-i spun gazon :D ). in deplasare nu cred sa luati puncte nici de la sampdoria nici de la hertha care sunt f puternici acasa. asa ca speranta e sa faceti 6 puncte acasa, si sa fie egaluri, caz in care va calificati. daca pierdeti puncte acasa nu aveti sanse sa treceti.

don_denver
5th October 2005, 23:46
eh...eu cred..si vreau ca toate cele trei echipe saprindamirosul de ghiocei...in Europa...iar Steaua...are sanse reale la un loc 2...

axterix
6th October 2005, 10:40
daca o sa ne calificam dupa locul 1? :D
atunci tot respectul din partea mea!:yeah:

alejandro
6th October 2005, 15:38
Steaua termina pe 3:yeah: daca ma gandesc bine locul 3 e mai bun decat 2:ok:

SORENSEN
6th October 2005, 17:39
"Lens a făcut egal
Adversara Stealei în grupa C a Cupei UEFA, Lens, a terminat la egalitate (3-3), partida amicală disputată miercurii, la Nyon, în compania echipei elveţiene de ligă secundă Sion. Pentru Lens au marcat Leroy, Lacourt şi Ahoueya (autogol). Antrenorul formaţiei franceze, Francis Gillot, a folosit următoarea echipă: Chabbert - Barul, Zayatte, Hilton (Furtado '46), Gillet, Lachor - Leroy, Carriere (Kouadio '39), Lacourt - Khiter (Thomert '46), Cousin (Jussie '46). La finalul jocului, Gillot a declarat:. "Partea bună este că am marcat trei goluri, însă am şi primit trei. S-a jucat tare, gazdele parcă au disputat meciul sezonului. Să nu uităm, totuşi, că nu am avut la dispoziţie mulţi jucători importanţi". Din lotul echipei Lens au lipsit, fiind convocaţi la echipele naţionale, internaţionalii Keita şi Coulibaly (Mali), Jemaa (Tunisia), Aruna Dindane (Coasta de Fildeş) şi Diarra (Franţa). Demont (accidentat) şi Ekotto (învoit) au rămas în Franţa."GSP



"Pretul biletelor pentru meciul cu RC Lens

A fost stabilit pretul biletelor pentru partida cu RC LENS, partida ce conteaza pentru grupele Cupei UEFA si care va avea loc pe data de 20 octombrie.

FOTOLII - 150 lei (1.500.000 lei vechi)
TRIBUNA 0 - 100 lei (1.000.000 lei vechi)
TRIBUNA I - 50 lei (500.000 lei vechi)
TRIBUNA II - 25 lei (250.000 lei vechi)
PELUZE - 15 lei (150.000 lei vechi)

Posesorii de abonamente nu trebuie sa mai procure bilet suplimentar petru acest meci." www.steauafc.com

Bine ca au anuntat din timp pretul biletelor , iar pretul lor zic eu e accesibil si sper ca stadionul sa fie plin pentru e nevoie de sprijin sa-i eliminam pe francezi.
Asta zic eu e cel mai greu meci pentru Steaua pt ca e primul si mai e si cu o echipa puternica .Victorie!

uti2102
6th October 2005, 18:34
Cuuum !?!??! Posesorii de abonamente nu mai trebuie sa procure bilet ??!?
Pai e super tare! Nu mai fac drumuri la casa de bilete !!! /hello
Totushi...tre' sa ma informez dak e adevarat !

ieppy
6th October 2005, 19:13
steaua se va califica numai cu noroc din grupa asta. dar sa speram ca norocul va fi de partea lor. :)

alejandro
7th October 2005, 10:23
esti foarte generos:D

suporterita
7th October 2005, 10:27
steaua se va califica numai cu noroc din grupa asta. dar sa speram ca norocul va fi de partea lor. :)

cu ceva noroc ne calificam de pe locul 1

SORENSEN
7th October 2005, 13:24
De abia astept meciurile din Cupa UEFA ,cele din campionat parca nu ma mai intereseaza asa mult . Biletele au preturi acceptabile 25 ron la T2 cu LENS/hello suna mult mai bine decat 35 ron anul trecut cu Standard Liege.

dede
7th October 2005, 23:03
hehe, la mine e chiar invers...parca nu ma pasioneaza atat de tare uefa, mai importante sunt meciurile din campionat

Fanatik redblue
8th October 2005, 08:49
De abia astept meciurile din Cupa UEFA ,cele din campionat parca nu ma mai intereseaza asa mult . Biletele au preturi acceptabile 25 ron la T2 cu LENS/hello suna mult mai bine decat 35 ron anul trecut cu Standard Liege.

Nu te supara, dar tu cu ce echipa tii ?

Asa vorbeste un simpatizant al Stelei, nu un suporter, care vine pe stadion doar la meciurile importante (derby-urile si meciurile internationale).
Campionatul este extrem de important pt. Steaua.

ieppy
8th October 2005, 08:59
cu ceva noroc ne calificam de pe locul 1

din seria am vazut si stelisti visatori. :D dar e ok. nu se supara nimeni, insa eu unul nu m-as arunca la asemenea afirmatii tinand cont de valoarea adversarilor. hertha e una din cele mai bune echipe nemtesti, de sampdoria nu cred ca e cazul sa vb tinand cont de impotenta stelei de a marca impotriva echipelor italiene, iar cum samp e in forma ma indoiesc ca scapati fara gol. raman lens si halmstadt. daca pe halmstadt cred si eu ca ii bateti nu stiu ce va face sa ii luati la pret de matineu pe lens, o echipa extrem de puternica din franta. dar in fine, voi stiti, la o adik daca seful vostru zice ca luati cupa uefa, sa vina un stelist si sa spuna ca steaua se califica de pe primul loc parca nu mai suna asa de, hmmmm, cum sa zic, "strange". :D

cip_81
8th October 2005, 09:51
steaua se poate califica doar castigand meciurile din orezarie, ca din deplasari nu o vad capabila sa aduca macar un punct. La Berlin e foarte greu sa rezisti, iar impotriva echipelor italiene, steaua, in intreaga ei istorie, n-a fost in stare sa marcheze macar un amarat de gol, + ca diferenta de valoare e net in favoarea Sampdoriei. Oricum, ei tre' sa se califice si sa-si apere trofeul castigat anul trecut...e decret de la jiji.

SORENSEN
8th October 2005, 11:12
Nu te supara, dar tu cu ce echipa tii ?

Asa vorbeste un simpatizant al Stelei, nu un suporter, care vine pe stadion doar la meciurile importante (derby-urile si meciurile internationale).
Campionatul este extrem de important pt. Steaua.

Campionatul intr-adevar e foarte important si evident ca-l urmaresc cu interes si cand am timp merg si la stadion DAR UN MECI DE CUPA EUROPEANA aduce MULT MAI MULT SPECTACOL si sunt mult mai ENTUZIAST cand e vorba de un astfel de meci , parca un meci STEAUA - FCM Bacau aduce un gust amar si as vrea sa am un gust dulce dupa o victorie cu LENS in Cupa UEFA :ok:
Simpatizant sau suporter asta e intrebarea nu?:D

Paul
8th October 2005, 13:05
steaua se poate califica doar castigand meciurile din orezarie, ca din deplasari nu o vad capabila sa aduca macar un punct. La Berlin e foarte greu sa rezisti, iar impotriva echipelor italiene, steaua, in intreaga ei istorie, n-a fost in stare sa marcheze macar un amarat de gol, + ca diferenta de valoare e net in favoarea Sampdoriei. Oricum, ei tre' sa se califice si sa-si apere trofeul castigat anul trecut...e decret de la jiji.

Pai calificarea in optimi valoareaza cat un trofeu ...
Deci trebuie sa ajungem cel putin pana in optimi ... :P

2)Ok , cu echipele italiene suntem la Pamant ...
Ce uiti e ca din cele 12 meciuri , 2 au fost cu Juve (cand Juve juca 3 finale UCL consecutive) , cu MIlan in finala UCL , sau meciuri numai in deplasare ... Parma , Sampdoria;

Poate anul asta spargeam gheata cu 1 p , si un gol marcat :P

vlad1607
8th October 2005, 14:51
cu ceva noroc ne calificam de pe locul 1

:happy :happy :happy :happy

au ajuns visele lui jiji si in creierele voastre? :happy

SORENSEN
8th October 2005, 16:16
<<Hertha Berlin - Juterbog 30-2
Hertha Berlin, adversara Stelei &#238;n grupa C a Cupei UEFA, a &#238;nvins, scor 30-2 (14-0), formaţia Juterbog, din divizia a şaptea germană, &#238;n cadrul unei partide amicale.
Falko Gotz, antrenorul echipei Hertha, nu i-a utilizat pe jucătorii Friedrich, Basturk, Kovac, Simunic, Gilberto, Fathi, Rafael şi Stuhr Ellegaard, toţi convocaţi la echipele naţionale ale ţărilor lor.
Printre marcatori s-a numărat şi portarul Christian Fiedler. Lista completă a marcatorilor echipei Hertha Berlin este următoarea: Marcelinho - 2, Dejagah - 3, van Burik, Wichniarek - 5, Dardai - 2, Samba, Marx - 5, Bieler, Schroder, Schmidt - 2, Salihovic - 4, Fiedler, Muller, Zecke .

Pentru Hertha au evoluat: Tremmel - Bieler (Muller '64), Samba, van Burik, Schroder - Zecke, Dardai (Salihovic '64), Marcelinho (Chahed '46), Marx - Dejagah (Ebert '64), Wichniarek (Fiedler '70).>>Prosport

"atacantul formaţiei Hertha Berlin, Nando Rafael, a marcat două goluri pentru echipa de tineret a Germaniei &#238;n partida cu Ţara Galilor, scor 4-0, cont&#226;nd pentru preliminariile Campionatul European under-21 din 2006. Nando a &#238;nscris &#238;n minutele 3 şi 51 şi a fost coautor la golul marcat de coechipierul său de la Hertha, Malik Fathi, &#238;n minutul 54"GSP
30-2 cred ca vreun record european desi totusi au luat 2 goluri care nu cred ca le-a picat bine

Paul
8th October 2005, 21:29
Cote pentru castigarea Cupei UEFA

Steaua 67/1
Dinamo 81/1
Rapid 201/1

Favorite:
Roma 11/1
Stuttgard 15/1


----------
Castigatoarea Grupei:

Outright 20 Oct 05 16:00 CET
C&#226;ştigător
UEFA Cup 05/06 - Group C mai mult...
Sampdoria pariu numai singur



2.62
Hertha BSC pariu numai singur



2.75
Lens pariu numai singur



4.00
Steaua B. pariu numai singur



12.00
Halmstad pariu numai singur



23.00

SORENSEN
9th October 2005, 12:12
"6-3
a fost raportul ocaziilor de gol &#238;n meciul de aseară &#238;n favoarea timişorenilor


Sampdoria Genova - Poli Timişoara 2-1
Au marcat: Bălace (4 - autogol), Foti (11) / Caramarin (6)

Sampdoria: L. Castellazzi- Zamboni, Falcone, Palombo, Tonetto - Gasparroni, Ningozzi, Mota, Borniello - Flachi, Foti. Antrenor: Walter Novellino. Au mai jucat: Pisano, Dalla Bona, Bonazolli
Poli: M. Popa - Olah, C&#238;nu, Fl. Bătr&#238;nu, Bălace - Caramarin, Naidin, Osei, G. Coman - G. Bucur, V. Moldovan. Antrenor: Cosmin Olăroiu. Au mai jucat: Velcea, Paleacu, Găldean, M. Rus"GSP

"SCOŢIA - BELARUS 0-1
Kutuzov-Hamutovski, coşmarul scoţienilor
Pe 3 noiembrie, Vitali Kutuzov şi Vasili Hamutovski vor fi adversari &#238;n confruntarea Sampdoria - Steaua din grupele Cupei UEFA. Ieri &#238;nsă, &#238;n meciul "naţionalei" Belarus de la Glasgow, ei şi-au dat m&#238;na pentru a spulbera şi ultima speranţă a scoţienilor de a prinde un loc la baraj (1-0). Kutuzov a deschis scorul &#238;n minutul 6 şi a rămas tot timpul principalul pericol pentru poarta apărată de Gordon, &#238;n timp ce Hamutovski a făcut minuni &#238;ntre buturi. &#206;n primele secunde, "Hamu" a blocat un şut expediat de Miller din zona punctului de la 11 metri. Apoi, la mijlocul reprizei secunde, s-a &#238;ntins şi a respins o "directă" executată de Maloney. Iar după ce coechipierul său, Buliga, a trecut pe l&#238;ngă 2-0, nimerind bara, portarul Stelei l-a blocat in extremis pe acelaşi Miller. Era ultimul minut de joc. / Aurelian Botezatu"GSP

Ultimile stiri din grupa noastra .

nicu26
10th October 2005, 18:26
Locul 2 in grupa mi se pare accesibil. Cred ca se pot scoate 7 puncte, dar, cum mai zicea cineva, as prefera locul 3.
Despre locul 1 ... doar daca joaca curajos cu nemtii si italienii. Am vazut cateva meciuri ale nemtilor si, pe teren propriu, au mari probleme cu echipele care joaca curajos. Nu se stie niciodata!!!

old lord
11th October 2005, 23:51
steaua nu are voie sa piarda calificarea in vara europeana si este singura care nu ar avea scuze
e favorita la locul 2

SORENSEN
12th October 2005, 14:25
Pt meciul cu Lens de pe 20 octombrie ni s-au repartizat arbitri din Grecia

SORENSEN
12th October 2005, 20:14
"Halmstad joacă la Goteborg meciurile din Cupa UEFA
Adversara echipei Steaua īn grupa C a Cupei UEFA, Halmstad BK, va disputa meciurile de pe teren propriu la Goteborg, pe stadionul Ullevi, pentru că propria arenă nu se ridică la standardele impuse de UEFA. Arena proprie, Orjans Vall, din Halmstads, nu a fost omologată de UEFA pentru găzduirea meciurilor pe care formaţia suedeză le va disputa, īn cadrul grupei C, īn compania echipelor Hertha Berlin, pe 20 octombrie şi Sampdoria Genova, pe 24 noiembrie. Steaua va īntīlni Halmstad pe teren propriu, pe 30 noiembrie"GSP

Daca al lor cica e naspa cum o fi gazonul din Ghencea pe 30 nov daca ploua:headbang:

dede
12th October 2005, 22:49
se pare ca nu suntem singurii care nu avem stadioane, mai sunt si aia din Suedia

tudi
13th October 2005, 00:31
pai inseamna ca e mai varza decat pe chencea....de fapt la noi gazonul lasa de dorit ca in rest nu poti sa zici ca e dezastru

ar fi frumos si bine pt fotbalul romanesc sa se califice toate cele trei echipe romanesti si cred ca ar trebuii sa sutinem toate echipele romanesti indiferent de preferintele noastre in campionat....ar fi frumos ca romanii din tarile in care romanii vor juca in deplasare sa mearga pe stadion cu mic cu mare stelisti rapidisti dinamovisti ceferisti craioveni si toate natile sa sutina ...FOTBALUL ROMANESC.... pt ca in fond si la urma urmei despre asta este vorba

STEAUA-MANIA
13th October 2005, 00:49
Conform UEFA doar stadionul Steaua indeplineste normele Uefa...aceste norme fiind impuse de UEFA pt a putea gazdui meciuri internationale...Din cate stiu,Uefa ne-a pasuit 4-5 ani sa ne rezolvam stadioanele...altfel,jucam la Budapesta si asa zic de noi ca avem capitala la budapesta!
http://www.stadiumguide.com/cskanew.htm
http://www.stadiumguide.com/partizannew.htm
http://www.stadiumguide.com/shakhtarnew.htm
Dupa parerea mea,250.000 sau 25 ron la tribuna a 2 a e un pic cam mult...sa vedem cum vor raspunde suporterii la asa preturi.

uvictor
13th October 2005, 09:33
Se pare ca sunt 8-9000 abonamente cumparate, in asta nu stiu daca se includ si cei din peluza Nord! Oricum s-au sucit si cu abonament intri moka nu platesti 50% cum s-a spus initial. La Dinamo sunt biletele ieftine dar abonamentele nu sunt valabile in cupa UEFA :D Cred ca nu s-au asteptat sa ajunga asa departe :P

SORENSEN
13th October 2005, 22:09
Arminia Bielefeld - Hertha (Bundesliga -9), simbata
Lens - Nice (Ligue 1- 11), simbata
Ascoli - Sampdoria (Serie A- 7), duminica
Halmstad - Assyriska (Allsvenskan- 25), duminica
Meciurile din week-end pt adversarele noastre

"Dupa parerea mea,250.000 sau 25 ron la tribuna a 2 a e un pic cam mult...sa vedem cum vor raspunde suporterii la asa preturi."Steaua-Mania
Nu cred ca e mult , anul trecut pt meciul cu Standard Liege au fost bilete la T2 mult mai scumpe adica 450 000 lei:ok: si Lens nu e Standard.

SORENSEN
14th October 2005, 21:01
"Hertha Berlin va juca două meciuri &#238;n trei zile
Hertha Berlin, adversara Stelei &#238;n grupa C a Cupei UEFA, va disputa două partide &#238;ntr-un interval de trei zile, cu Halmstad, &#238;n deplasare, pe 20 octombrie şi cu Mainz, pe 22 octombrie, a anunţat cotidianul german Kurier. "UEFA a refuzat programarea partidei cu Halmstad cu o zi mai devreme, iar &#238;n aceste condiţii Hertha este pusă &#238;n situaţia de a disputa două partide la un interval de numai trei zile", scrie &#238;n Kurier. Managerul clubului, Dieter Hoeness, a cerut federaţiei germane să reprogrameze partida cu Mainz pentru duminică, 23 octombrie, &#238;nsă acest lucru este aproape imposibil din cauza posturilor de televiziune"GSP

Poate ii pacalesc suedezi , daca or sa fie asa de obositi...

tudi
14th October 2005, 21:35
macar daca ar fi fost obositi inaintea meciului cu steaua pt ca ei si italieni sunt cei mai grei adversari

SORENSEN
16th October 2005, 00:26
Arminia Bielefeld Hertha BSC 3 - 0 :o:
7. Hertha BSC 9 4 2 3 12 - 12 14 :)

SORENSEN
17th October 2005, 10:53
Lens-Nice 2-2
11. Lens 10 3 6 1 16 - 8 15p

Ascoli-Sampdoria 2-1
6. Sampdoria 7 4 0 3 14 - 10 12p

Halmstad-Assyriska(sunt de departe pe ultimul loc) 5 - 0
10. Halmstad 25 9 5 11 38 - 36 32

SORENSEN
20th October 2005, 18:06
Halmstad 0 - 0 Hertha BSC , la pauza

Pancujunior
20th October 2005, 18:06
cred ca se ca;lifica steaua:P

alejandro
20th October 2005, 18:18
rapid nu se califica????:D
forzza halmstad:happy

SORENSEN
20th October 2005, 19:10
Halmstad 0 - 1 Hertha BSC : 67' A. Neuendorf

dede
20th October 2005, 22:29
Steaua 4 - 0 Lens...ne calificam

SORENSEN
21st October 2005, 00:04
Clasament intermediar :
1.Steaua 1 1 0 0 4-0 3p
2.Hertha 1 1 0 0 1-0 3p
3.Samdoria 0 0 0 0 0-0 0p
4.Halmstad 1 0 0 1 0-1 0p
5.Lens 1 0 0 1 0-4 0p

Am inceput bine ,cred ca vom face meciuri bune in continuare.

Dennis
21st October 2005, 00:24
Eu cred ca suntem in primii 2 garantat. Singura echipa ce are sanse sa ne opreasca de la primul loc ii hertha, dar parerea mea este ca la ce au dovedit jucatorii in seara asta, hertha va fii totusi mic copil pe langa steaua.

uti2102
21st October 2005, 00:54
Mai e mult de munca. Sa nu uitam ca suedezii vor sta probabil cu fundul in poarta, asha ca ne va fi foarte greu sa-i invingem. Shi chiar cu 6 puncte s-ar putea sa nu fie suficient.
Steaua trebuie sa ciuguleasca tot ce se poate la Genoa shi Berlin. Shi eu cred k se poate intoarce cu puncte din ambele deplasari. Tot ce trebuie e concentrare, tupeu, spirit de invingator shi nervi tari. FORZA ROSH-ALBASHTRII !

alejandro
21st October 2005, 10:34
Din italia cred ca putem aduce puncte,italienii vor ataca sa incrie si vor lasa spatii libere de care steaua ar trebui sa profite.
De suedezi nu mi-e frica,chiar daca vor sta 90 min cu fundu-n poarta tot le dam un 1-0:happy

dragos_popa17
21st October 2005, 10:50
Nu se mai pune problema calificarii. Cu 6 puncte si golaveraj bun esti calificat. Parerea mea ca dupa meciurile de aseara Halmstad a iesit din cursa calificarii, iar Lens sunt si ei foarte aproape sa faca la fel, datorita scorului. In plus, jocul Stelei nu ii permite sa nu se califice. Desi nu se poate spune ca au fost extraordinari, au batut cu 4-0 iar Lens nu a avut nici o ocazie clara de gol, prin simplu fapt ca Steaua si-a facut jocul obisnuit. In modul acesta se poate veni sigur cu puncte de la Sampdoria si Herta.

don_denver
21st October 2005, 11:04
eu zic ca sunt sanse destul de mari sa castigam grupa..mai ales daca jucam ca aseara

dragos_popa17
21st October 2005, 11:08
Sa vedem ce facem cu Sampdoria si mai vorbim. E posibil, normal. Ar fi excelent s-o castigam, pentru am avea parte de un adversar mai facil in primul tur din primavara.

don_denver
21st October 2005, 11:16
lojic dragos....vom vedea..pana atunci...Forza Steaua

saphicus
21st October 2005, 11:25
Fotbalul de clasa practicat de Steaua, ne da mari sperante in calificarea pe primul loc. Dupa primul meci nu se pot face afirmatii certe ca o echipa sau alta se califica si mai ales de pe ce pozitie. Mai exista 3 meciuri, fiecare cu necunoscutele lui. Abia dupa etapa doua,clasamentul grupelor incepe sa fie puricat pe toate fetele.
Un lucru este sigur: daca Steaua reuseste o victorie la Sampdoria, atunci
cred ca 90% se califica de pe primul loc al grupei! Personal, ma tem mai mult de meciul cu italienii decat cel cu nemtii!
Vom vedea:ok:

fia
21st October 2005, 11:58
bai, ma enerveaza astia, Steaua chiar joaca fotbal... sper ca macar in campioant sa o lasa mai moale... macar Duminica asta :D

dragos_popa17
21st October 2005, 12:08
Pai o s-o lase. Dupa ce conduce cu vreo 2-0. :evil:

SORENSEN
21st October 2005, 17:38
Primul pas l-am facut, urmeaza si altii la fel de importanti.Primul mare pas oricum va fi accederea in primavar europeana apoi totul va fi "orice e posibil"

Dennis
21st October 2005, 17:46
Noi ne calificam, sper sa se califice si dinamo si rapid. Dinamo a inceput prost iar rapid are grupa grea pentru valoarea lor. Totusi mult noroc.

SORENSEN
21st October 2005, 22:51
Urmeaza un meci greu cu Samdoria in deplasare care ne va arata adevarata valoare sau schimbare de mentalitate in meciurile din deplasare.

Dennis
21st October 2005, 23:13
Ai dreptate, nu cred ca avem prea multe de spus pana dupa meciul urmator. Sa speram ca o sa fie cum vrem noi :)

SORENSEN
21st October 2005, 23:35
Trebuie sa trecem de exuberanta de dupa meciul cu Lens , trebuie urmarite urmatoarele tinte adica meciurile care vin campionat si mai apoi in Cupa UEFA

Dennis
22nd October 2005, 01:03
Sa speram ca facem fata, trecem si de ultimul "hop" pe saptamana asta, si apoi facem rezultat bun cu sampdoria. Rapidu nu este intro forma foarte buna dar nu trebuie sai subestimam. Sa speram ca castigam.

SORENSEN
22nd October 2005, 22:50
Hertha Berlin - FSV Mainz 05 3-1 :Marcelinho in min 6, 34 si Pantelic in min 67.

SORENSEN
23rd October 2005, 18:32
Sampdoria - Siena 3-3 :38'F. Flachi (pen.),54' si 90'(pen.)S. Volpi/47' T.Locatelli,67'E. Chiesa (pen.),83' S. Vergassola

Kalmar [2 - 0] Halmstad :7'P. Rosengren,90'A. Ponomarev

Jupangrig
23rd October 2005, 21:01
Steaua va castiga surprinzator la Sampdoria numai la un gol diferenta dar ceea ce este important:VA CASTIGA!
Am primit cadou pe 7 Mai 1986 (zi de nastere) o "VICTORIE FINALA".
2006-dupa douazeci de ani...
Nimeni nu-mi poate lua visele sau...?????

SORENSEN
23rd October 2005, 23:25
Troyes [1 - 1] Lens :70' F.Adam /21'D.Cousin iar in 82'Cousin:rosu:

maximus3ad
28th October 2005, 13:48
***** 2005-2006 UEFA Cup Goalscorers *****

(Updated through Thursday, October 20)


Player Club Goals
------ ---- -----
Carvalho CSKA Moscow 4
Golan Maccabi Petach-Tikva 4

Brandao Shakhtar Donetsk 3
Delgado Basel 3
Dica Steaua Bucharest 3
Iacob Steaua Bucharest 3
Radonjic Partizan Belgrade 3
Van der Vaar Hamburg 3

lista complecta - http://sports.si.cnn.com/default.asp?c=cnnsi&page=soc-cup/stat/SOCCER-UEFA.htm

SORENSEN
28th October 2005, 23:14
Juventus-Sampdoria 2-0
Sampdoria a facut un meci bunicel si va fi foarte greu cu ei

dede
28th October 2005, 23:27
ai uitat sa precizezi...gol mutu. mutu zicea ca aia de la sampdoria se vor concentra anul acesta mai mult pe cupa uefa decat pe campionat...deci se pare ca vom avea un meci f greu cu ei. sa speram ca vom veni cu ceva pct din italia!

Paul
29th October 2005, 10:48
Sampdoria e intr-un declin ...
Parerea mea e ca vom scoate un egal si fara Radoi ...

Oricum pe meciul asta , e de pus la pariuri Under 2,5 goluri !

alejandro
29th October 2005, 11:41
Poate ii bagam in declin total:D
da' parca vad ca sar toti dinamovistii si zic ca italienii nu mai sunt ce au fost... la fel ca dupa meciul cu francezii:D

Paul
29th October 2005, 11:51
pai pentru dinamovistii , singurii care joaca fotbal sunt englezii ... de la Everton ...

alejandro
29th October 2005, 11:58
da...aia-s pe primul lok in anglia...

Paul
29th October 2005, 11:59
la anu vor fi ... pe primul loc in Liga a II-a

SORENSEN
29th October 2005, 22:46
Sampdoria-Inter 2-2 :A.Diana 6',35'/Cambiasso31',Cordoba40'
Tari italienii , marcheaza si asta nu e prea bine si cred ca vom face totusi un meci bun acolo si vom aduce 3 pct de acolo

Sttutgart-Hertha 3-3 :Ljuboja51',Cacau65',Gomez83'/Cairo8',Rafael67',Marcelinho75'
Hertha cred ca e favorita grupei ,germanii au mare pofta de joc si ar fi bine sa nu ne bazam pe vreun rezultat bun cu ei ca va fi foarte greu.

Paul
30th October 2005, 10:30
Cel mai bine e un egal cu Sampdoria , si o victorie cu Halmstad si gata

SORENSEN
30th October 2005, 11:01
Lens a castigat .. nu prea ne mai intereseaza dar ca fapt divers
10. Halmstad 26 9 5 12 38 - 38 32p (din 14 echipe)-clasament final
Tot ca fapt divers :
1. V&#229;lerenga 26 13 7 6 40 - 27 46p
2. Start 26 13 6 7 47 - 35 45p
Clasament final
PS Valerenga a facut egal iar START a pierdut meciul deci aici nu prea sunt aranjamente

uti2102
30th October 2005, 11:17
Incredibil cum Start, cu titlul pe masa, a pierdut acasa cu ocupanta locului 11 !!! A fost 1-3, iar Start avea nevoie de victorie pentru a fi sigura de titlu. Vazand insa egalul lui Valerenga, lui Start i-ar fi fost nevoie de asemenea doar de un egal !!!
Sper ca in Turul III preliminar din CL sa intalnim Start Kristiansen sau, de ce nu ?, Valerenga Oslo :D

dede
30th October 2005, 11:48
prima data sa avem coeficient de cap de serie in turul 3...

Ammadeus
31st October 2005, 09:05
o vetzi lua in mina de la italieni si nemtzi; noroc cu bodu la lens si cu prezentza lui halmstadt; ce naiba cauta suedia in grupele uefa e dincolo de orice ratziune dar in acelasi timp arata valoarea la care a ajuns cupa muefa unde echipe de pe 1-2 in ost europa se lupta cu echipe de mijloc din vest...ciobanu' delira cand povestea de real madrid al romaniei; mai intii sa faca rost de creier pt. el si restul din conducerea echipei si aboi sa scoata ca$$h solid la cumparat jucatori; in rest sezon bun la oi, pashune grasa si sa nu uitam sa ne educam oile in spirit ecologic; hai la mai mare ciobane!

alejandro
31st October 2005, 10:24
hai ma lasa-ne,au luat-o favoritii tai,asa ca nu mai inceteaza cu atatea previziuni...

SORENSEN
2nd November 2005, 19:24
mda avem meci greu joi , dar cred ca vom face un meci bun la Genova

GruppoApparte
3rd November 2005, 23:43
Cine e pe primu loc la la la e STEAUA !!!!!!
Club J V E I GM GP Pct.
Steaua 2 1 1 0 4 0 4
Lens 2 1 0 1 5 4 3
Hertha 1 1 0 0 1 0 3
Halmstad 2 0 0 2 0 5 1
Sampdoria 1 0 1 0 0 0 1

Rezultate/Program Steaua 4-0 Lens
Halmstad 0-1 Hertha
Lens 5-0 Halmstad
Sampdoria 0-0 Steaua
Hertha 24/11 Lens
Halmstad 24/11 Sampdoria
Sampdoria 30/11 Hertha
Steaua 30/11 Halmstad
Hertha 15/12 Steaua
Lens 15/12 Sampdoria

Florin2004
3rd November 2005, 23:52
Greu e sa fii catelus si sa vezi rapidul cum jubileaza cu francezii si cum Steaua joaca mai bine pe terenul Sampdoriei. Si ca sa le intoarca cutitul in rana le-a pus bulgarii si bomboana pe coliva cu un gol in min 94. Asta e ...imi pare rau pentru ei dar nu si pentru suporterii ei care oricand au ocazia ne ataca cand in afara de rezultatul ala cu retrogradata de Everton nu au facut nimic tot anul.

otinho
3rd November 2005, 23:56
un egal intre Lens si Hertha + un egal intre Halmstad si Sampdoria si suntem calificati cred :P

uti2102
4th November 2005, 00:03
Steaua trece cu bine de inceputul de foc din aceasta grupa. Cea mai echilibrata grupa dintre cele ale echipelor romaneshti.
Sper ca baietzii sa se tzina tari shi sa bata pe Halmstad. Fara trac. Fara emotzii. Fotbal pur. Shi sunt sigur ca nu vom rata victoria !

Paul
4th November 2005, 00:42
cu 4 p (victorie cu Halmstad si egal cu Herta) si un joc favorabil al rezultatelor , ne castigam grupa cu 8p !

saphicus
4th November 2005, 01:27
Abia dupa etapa din 24 nov , cand Steaua va sta, ne vom face adevarate calcule de probabilitate, aceasta pentru ca in etapa respectiva se joaca
Hertha-Lens si Halmstat-Sampdoria. Daca aceste meciuri se termina la egalitate iar noi invingem pe 30 nov. echipa Halmstat, suntem calificati sigur
chiar de pe primul loc la golaveraj!!!!!!!!!!!!!!!/hello /hello /hello

Triphat
4th November 2005, 02:28
O victorie cu Halmstad ne-ar garanta calificarea.

Nexus
4th November 2005, 03:50
Ce ziceam si io

maximus3ad
4th November 2005, 04:58
ce intersant, noi am batut pe Lens cu 4-0 si Lens a batut pe Halmstad cu 5-0 - sper ca Steaua sa joace serios cu suedezii si se le dea cat poate :)

walt.mann
4th November 2005, 08:53
Ii batem pe Halmstad si sper ca Herta sa bata pe Lens, si in ultima etapa sa facem un egal de salon. Putem termina pe 1, la golaveraj.

nicu26
4th November 2005, 09:06
Steaua daca bate pe Halmstad si un egal la Hertha atunci ne calificam de pe primul loc.

otinho
4th November 2005, 10:05
Prea ii supraevaluati pe Hertha .. parerea mea ca o sa-i bata Lens .. si echipele care se vor califica vor fi Steaua Lens si Sampdoria .. in ordinea asta

Pronostic personal :
Hertha - Lens 2
Halmstad - Sampdoria 2

Steaua - Halmstad 1
Sampdoria - Hertha 1

Hertha - Steaua x sau 2 inca caz de x luam locu 2 si e nasol .. deci sper in 2 :D
Lens - Sampdoria 1

Clasament final
1. Steaua 10p
2. Lens 9p
3. Sampdoria 7p
4. Hertha 3p
5. Halmstad 0p

nicu26
4th November 2005, 10:50
Decat locul 2 mai bine locul 3. Iar daca vom termina pe 2 tare as vrea sa picam cu Rosenborg!!!!!!!
Dar poate ne ajuta si Dumnezeu si terminam pe primul loc.

Vand vise
4th November 2005, 11:12
STEAUA e favorita pe siteul uefa :cool:

Results:

Which team will finish top of UEFA Cup Group C?

Hertha BSC Berlin 18.74%
RC Lens 14.52%
UC Sampdoria 27.54%
FC Steaua Bucuresti 37.74%
Halmstads BK 1.46%

intrati si voi pe siteul uefa sa votam :D


http://www.uefa.com/fanzone/polls/CurPage=2.htmx

Mihai
4th November 2005, 11:15
Da dar acelasi site zice ca dinamo e favorita sa casitge grupa (47% parca :P) :happy

Vand vise
4th November 2005, 11:39
acum are 66.45% :happy :happy :happy
66.45% sanse sa termine pe ultimul loc in grupa :evil: :evil:

alejandro
4th November 2005, 12:50
astea se pun?:P

pashpa
4th November 2005, 12:53
Avand in vedere ca mai are doar un meci in deplasare, cine stie poate se mentine pe primul loc si prin prisma rezultatelor!!!!Baft baieti!!!!!!!

MariusTR
4th November 2005, 13:45
Doar ultimul meci din grupa pt. Steaua mai reprezinta o necunoscuta, pentru mine cel putin... ca Halmstadt nu sperie nici pe cel mai taciturn stelist.
Locul I in grupa este un tel de atins.

Timm
4th November 2005, 13:51
Abia dupa etapa din 24 nov , cand Steaua va sta, ne vom face adevarate calcule de probabilitate, aceasta pentru ca in etapa respectiva se joaca
Hertha-Lens si Halmstat-Sampdoria. Daca aceste meciuri se termina la egalitate iar noi invingem pe 30 nov. echipa Halmstat, suntem calificati sigur
chiar de pe primul loc la golaveraj!!!!!!!!!!!!!!!/hello /hello /hello

Si eu sper la primul loc. Avem toate sansele.

Timm
4th November 2005, 13:56
ce intersant, noi am batut pe Lens cu 4-0 si Lens a batut pe Halmstad cu 5-0 - sper ca Steaua sa joace serios cu suedezii si se le dea cat poate :)

Asta e cel mai important. Sa nu ii subestimam cum am facut cu Gloria.
NEAPARAT. Altfel putem avea surprize neplacute.

dede
4th November 2005, 15:26
victorie cu halmstad si suntem 100% calificati...insa acuma depinde de pe ce loc. mai bine terminam pe 3 decat pe 2, insa daca vom ocupa locul 2, as vrea sa ne intalnim in primavara cu rosenborg, sa le aratam cum trebuia sa jucam cu ei in vara
mai bine mai tarziu decat niciodata...

delaparis
4th November 2005, 17:54
Steaua va lua 6 puncte in urmatoarele meciuri ... Ii vad foarte bine daca continua asa.
Protasov face treaba buna ...

Timm
4th November 2005, 18:11
Steaua va lua 6 puncte in urmatoarele meciuri ... Ii vad foarte bine daca continua asa.
Protasov face treaba buna ...

Si cu 4 puncte iese mai mult ca sigur pe locul 1.
adica victorie cu Halmstaad si egal cu hertha. IN acest caz e 90% pe locul 1 ca nu bate Hertha si pe lens si pe samp asta e sigur

delaparis
4th November 2005, 18:31
Sampdoria poate face 10 puncte la sfirsit ... asa ca Steaua cu 8 e pe locul 2 ...

Timm
4th November 2005, 21:16
Sampdoria poate face 10 puncte la sfirsit ... asa ca Steaua cu 8 e pe locul 2 ...

Eu zic ca meciurile dintre Hertha, Lens si Samp vor fi foarte echilibrate si ca faptul ca noi i-am batut pe Lens nu inseamna ca Lens vor fi ciuca batailor in acest triunghi. Nici macar nu pot sa prevad scoruri in aceste meciuri, mi se par total imprevizibile.
M-as mira ca una dintre ele sa se impuna net in fata celorlalte. Sincer!

Paul
5th November 2005, 12:36
Cotele de la pariuri

Castigarea CUpei UEFA:
Steaua : 25,00
Steaua joaca finala (indiferent de rezultat ) 15,00

Castigarea Grupei C

Herta 2,75
Steaua 3,00
Sampdoria 3,50
Lens 5,,50
Halmstad 201,00

STEAUA-MANIA
5th November 2005, 12:36
STEAUA a jucat superb in meciul cu Sampdoria..pacat ca Iacob a comis-o...asta e!LUPTA STEAUA!

Paul
5th November 2005, 12:39
si Dica a avut o ocazie si mai mare :P

ADelPiero
5th November 2005, 16:35
ce cotalau are Halmstad :lol::lol:

fara dar si poate... Steaua va castiga grupa :cool:

MariusTR
7th November 2005, 07:51
Steaua merge excelent in grupa Uefa. Mai sa o zdrobim pe halmstadt acasa si primul loc nu ne scapa!
Pentru mai departe , suntem capabili de o semifinala.

dede
7th November 2005, 10:44
numai pt o semifinala? pai eu vreau finala...glumeam. Ar fi un lucru extraordinar sa ajungem pana in semifinale...insa trebuie sa si putem

SORENSEN
7th November 2005, 23:12
Palermo - Sampdoria 0-2 :Gasbarroni,Bonazolli
Sochaux-Lens 1-1 :Ilan/Cousin
Hertha-Kaiserlautern 3-0 :Marcelinho,Pantelic,Rafael

Gabriel28
8th November 2005, 01:47
Steaua o sa treaca de grupa, pe halmstad ar fi...penibil sa nu ii bata, iar la hertha pot obtine un egal usor. cu 8 ne-ar durea la banana ne calificam mai departe linistiti, nu conteaza de pe ce loc conteaza sa se califice.

MariusTR
8th November 2005, 07:09
... nu conteaza de pe ce loc conteaza sa se califice.
Aicişa nu sunt de acord cu tine. Daca ne situam pe locul 2 , o sa cadem cu echipa venita din Champions League... noah, asta e mai proasta solutie deact sa te califici de pe 3 si sa cazi apoi cu una din alta grupa uefa de pe I.
Parerea mea

alejandro
8th November 2005, 09:51
ai perfecta dreptate,freezer,si eu sunt de acord cu tine:ok:

Cristy
8th November 2005, 13:13
ce tot va agitati pentru meciu asta, victorie pentru steaua de la 3 goluri in sus :D

MariusTR
8th November 2005, 13:20
Vezi pe careva agitat aici? Alejandro nu e agitat, eu nu... nope , nici un agitat pe acest topic... cauta agitatie in zona cainilor. Aici liniste deplina.
Clar luam locul I.

Cristy
8th November 2005, 13:31
sry vroiam sa postez la meciu cu suedezii :P :D ,ca sa fiu on topic cred ca va termina pe 1 sau 2 .....

MariusTR
8th November 2005, 13:37
Se mai intampla greseli din astea de eroare... noi sa fim sanatosi

SORENSEN
18th November 2005, 17:55
Meciurile din week-end pt adversari:

Borussia Dortmund - Hertha (ora 16.30 - 19 noiembrie)

Lens - Metz(ora 21.00 - 19 noiembrie)

Sampdoria - Lazio (ora 16.00 - 20 noiembrie)

Halmstad - campionatul Suediei s-a incheiat (adversara Stelei terminind pe 10)

apparte
18th November 2005, 23:26
Mah,dar voi nu va ganditi ca de pe locul 2 putem intalni pe Rosenborg?

dede
18th November 2005, 23:55
mai, noi de 15 pagini ne-am tot gandit...si pana la urma am ajuns la cocluzia ca cel mai bine este sa terminam pe 1 (sau pe 3) ca sa nu intalnim nici o echipa din ucl...sa jucam cu ele mai incolo

Triphat
19th November 2005, 00:10
Mah,dar voi nu va ganditi ca de pe locul 2 putem intalni pe Rosenborg?

Da.. sau pe Fenerbahce, Benfica, Schalke sau Betis. Nu.

apparte
19th November 2005, 00:42
Sau pe ManU :D:D:D!

Triphat
19th November 2005, 00:50
Ahh.. ManU nu ne-ar pune probleme...:D oricum eu prefer o echipa de pe locul 3 UEFA.

SORENSEN
19th November 2005, 19:05
Daca avem valoare trecem mai departe daca nu stam acasa , locul pe care il vom ocupa la finalul grupelor este neimportant

SORENSEN
19th November 2005, 19:50
Borussia Dortmund - Hertha Berlin 2-0 : Smolarek '39 şi '45.
Fiedler - A. Friedrich, van Burik, Simunici, Fathi - Dardai (Boateng '56) - Cairo (Basturk '46), Marcelinho, O. Schroder (Neuendorf '77) - Pantelici, Rafael

SORENSEN
20th November 2005, 20:02
Lens-Metz 0-0
Sampdoria-Lazio 2-0 :Diana,Flachi

alejandro
21st November 2005, 11:13
se pare totusi ca doria e o echipa destul de tare...

dragos_popa17
21st November 2005, 12:28
Daca avem valoare trecem mai departe daca nu stam acasa , locul pe care il vom ocupa la finalul grupelor este neimportant

Problema-i sa n-aiba ceilalti mai multa valoare ca tine :D Ca degeaba esti de locul 2 daca joci in primul tur cu cine-i de locul 1.

MariusTR
21st November 2005, 12:37
Hop si eu... bati Lens cu 4-0 si faci egal cu Sampdoria acasa, putand sa o si bati doar putina vointa in plus ... Steaua e pe cai mari, bre.

Ca degeaba esti de locul 2 daca joci in primul tur cu cine-i de locul 1.

Locul 2 joaca cu echipa venita din CL
Locul 3 joaca cu una de pe locul 1 din Uefa.

Sa nu dezinformam...

Care imi vine si imi zice senin in fatza ca Steaua are emotii de calificare, ala sa se astepte sa-i raspund. Care imi vine si-mi zice ca Steaua joaca slab in Uefa, ala sa mearga sa se culce undeva...

dragos_popa17
21st November 2005, 13:20
Ma refeream la valoare, nu la locurile efective. Adica degeaba esti a doua echipa ca valoare din 40, daca in primul meci intalnesti prima echipa ca valoare.

MariusTR
21st November 2005, 14:36
Asa mai vii de acasa...

;)

SORENSEN
21st November 2005, 15:33
Nu conteaza locul , daca avem valoare vom merge mai departe ..ma repet ...daca ne elimina inseamna ca e mai slaba ca noi in rest ca locul 1,2,3 e mai bine...povesti .

MariusTR
22nd November 2005, 07:45
NIMENI nu o vede pe Steaua in grupe in actuala editie Uefa pe alt loc decat pe I.
Repet ca sa ma fac inteles in mod corect... toate bursele fotbalistice din lume o aseaza pe Steaua pe locul cel mai inalt in grupa ei. Rezultatele vorbesc de la sine, trebuie sa fi un stelist foarte pesimist ca sa vezi altfel...
Dupa ce ii spulberam in 1 Dec pe Halmstad sper sa nu mai avem discutii de genul asta...

nicu.musat
22nd November 2005, 09:44
Interesanta declaratie a lui Dan Petrescu dupa meciul de duminica: o vede pe Steaua in finala cupei UEFA.

STEAUA-MANIA
22nd November 2005, 11:43
STEAUA vs Halmstad ,se joaca miercuri sau joi?

dede
22nd November 2005, 11:45
miercuri, 30 noiembrie

MariusTR
22nd November 2005, 12:40
Miercuri... dar sarbatoarea se tine pe 1 Dec. ... putem sa si bem, mancam un mic , doi si apoi iarasi bem...

dede
22nd November 2005, 12:43
e un lucru bun ca pe 1 e zi libera...:P
si ca sa nu fiu offtopic, ne calificam...de pe primul loc

ANeaga
22nd November 2005, 21:10
Pana unde va ajunge steaua in UEFA , ce o sa faca ?

SORENSEN
23rd November 2005, 14:38
C Hertha 19:00 Lens
C Halmstad 19:00 Sampdoria
pe 24 noiembrie in grupa noastra

MariusTR
23rd November 2005, 15:23
Pana unde va ajunge steaua in UEFA , ce o sa faca ?
Sper ca va merge cat mai departe , concetatene :P
BINE AI VENIT PRINTRE NOI!

Paul
23rd November 2005, 20:56
Pana unde va ajunge steaua in UEFA , ce o sa faca ?

Speram sa ajunga pana la Einhoven , insa nu pentru un meci cu PSV :drak:

Pancujunior
24th November 2005, 06:11
rosenborg - olimpiakos 1-1, rosenborg egaleaza prin helstad in minutul 88, si se califica in primavara cupei uefa in fatsa lu olimpiakos. oare cu ce seamana meciu asta? :D

dragos_popa17
24th November 2005, 09:20
Si dintr-una toti stelisti spera la locul 2 in grupa :D

MariusTR
24th November 2005, 09:31
Noi toti speram sa luam grupa lejer.

PS: Stiu de gluma. :P

dragos_popa17
24th November 2005, 09:40
Ete ca nu mai stie omu de gluma.

MariusTR
24th November 2005, 09:46
Steaua nu glumeste cand e vorba sa faca spectacol in Uefa. Locul 2 , chiar daca e vorba sa reintalnim rosenborg nu e un obiectiv. Jucam la umilirea totala a adversarilor in uefa , a tuturor adversarilor... nu alegem.
Steaua nu glumeste cand e vorba de glorie. NICIODATA.

alejandro
24th November 2005, 10:51
nu e nici o problema!!!castigam grupa si cu rosenborg ne intalnim in fazele mai superioare...astia la cat noroc au sigur ajung departe:evil:

sun
24th November 2005, 11:24
@ Paul : De ce nu ? Ar fi super sa ii batem pe PSV la ei acasa in finala :rolleyes:

SORENSEN
24th November 2005, 11:47
Tintim doar locul 1 in grupa , daca Dumnezeu ne va mai da o sansa cu Rosenborg o vom primi cu cea mai mare bucurie ...

AStefan
24th November 2005, 16:09
C Hertha 19:00 Lens
C Halmstad 19:00 Sampdoria
pe 24 noiembrie in grupa noastra

Meciurile Hertha - Lens si Halmstaad - samp sunt de la 19 ora Romaniei?
Se transmite pe vreun post vreunul din aceste 2 meciuri?

SORENSEN
24th November 2005, 17:25
nu cred ca ora Romaniei , e probabil cet(+ 1 h pt ora Romaniei) si nu nu se vad in Romania din cate inteleg , dar TV Sport da OM cu Heerenven de parca cei de langa circ mai au vreo sansa ....
Oricum OM e o mare formatie si cred ca are ceva fani in Romania.