PDA

View Full Version : FIFA 2007 Tricks



DR. LITTO
14th March 2007, 13:36
sunt un mare amator de fifa 2007.. mai acusi 2008 ;) vreau doar sa stiu daca ma puteti ajuta cu alte cateva trick-uri ...aici nu ma refer la cheaturi ...ca nu-mi9 plac cheaturile ...vreau doar ceva scheme ...
stiu cateva ..si o sa vi le impartasesc ..

primul trick ( mai stiu si altele ) apasati " A - D " repede din propria jumatate de teren si mingea se va duce cu foarte mare viteza spre poarta adversa

stefy_deva
14th March 2007, 13:55
q + w scarita

Prome
14th March 2007, 14:10
sunt un mare amator de fifa 2007.. mai acusi 2008 ;) vreau doar sa stiu daca ma puteti ajuta cu alte cateva trick-uri ...aici nu ma refer la cheaturi ...ca nu-mi9 plac cheaturile ...vreau doar ceva scheme ...
stiu cateva ..si o sa vi le impartasesc ..

primul trick ( mai stiu si altele ) apasati " A - D " repede din propria jumatate de teren si mingea se va duce cu foarte mare viteza spre poarta adversa

:happy :happy :happy
nu esti amator de cheaturi? pai asta ce e prietene ? doamne cum sa fie trick e cel mai ordinar cheat posibil

DR. LITTO
14th March 2007, 14:11
Z+d suteaza plasat ....
A+S fenta de sut ...poti pacali potarul si se arunca

DR. LITTO
14th March 2007, 14:13
:happy :happy :happy
nu esti amator de cheaturi? pai asta ce e prietene ? doamne cum sa fie trick e cel mai ordinar cheat posibil


Trick nu e egal cu Cheat .....asa ca cand vei face diferenta atunci sa scrii despre asta .. ok ???

razwan_vs
14th March 2007, 14:37
ala ii bug :D

Prome
14th March 2007, 19:02
Trick nu e egal cu Cheat .....asa ca cand vei face diferenta atunci sa scrii despre asta .. ok ???

de cand e egal trick cu ce zici tu ? este un bug al jocului cu ajutorul careia poti da gol fara ca adversarul sa poata reactiona... daca asta nu e cheat.... asa ca documenteaza-te tu mai bine inainte de a vorbi pe aici tot felul de porcarii

trickuri erau la WC 2002 cand tineai pe picior etc nu ce insinuezi tu

kerosene
14th March 2007, 19:06
Singurele trick-uri sunt alea pe care le prezinta jocul,in acel manual al lui.Restul,vorba lui razwan_vs sunt bug-uri sau se pot incadra chiar si la cheats.;)

Prome
14th March 2007, 19:09
pai cum sa nu fie ma cheat sutu ala de se duce pe jos si intra direct in poarta :)? da dupa dilyvio e un trick o schema mica care e absolut normala.
nici nu stie despre ce e vorba si mai se si jura ca nu joaca cu cheaturi :)
poate imi explici si mie ce cheaturi sunt pentru fifa? ceva ce pune 10 goluri la tine printro apasare de buton sau ce ?

kerosene
14th March 2007, 19:13
sa dribleze jucatorul singur sau sa nu fie deposedat :evil:

Catalanul
16th March 2007, 01:18
e jenant faptul k aproape din fiecare lovitura libera poti da gol :| inclusiv la cele de la peste 30 de m (C+D)... nu mai are rost sa precizez k de fiecare data locul unde s-a produs faultul nu e locul de unde se executa lovitura libera :D

robert_s
16th March 2007, 18:26
e jenant faptul k aproape din fiecare lovitura libera poti da gol :| inclusiv la cele de la peste 30 de m (C+D)...

Nu stiu cum dai tu gol din fiercare lovitura libera:mda: ...(mai ales cele de la peste 30 m ca eu de cand joc fifa nu am ajuns sa dau mai mult de 20% din lovituri libere gol ..dak nu mai putin :P

Alt trick Q+A o centrare mai altfel :D

Sergio_D
20th March 2007, 19:26
La partea cu loviturile libere, intr-adevar, e enervant. Din mai toate dau gol sau iau gol daca joc impotriva unui jucator mai experimentat. Stresant e si faptul ca portarul iese anemic, fara sa il pun eu, si ia gol foarte usor. Aveti idee cum pot sa il fac sa ramana pe linia portii, sa nu mai iasa hazardat? Asta daca se poate, desigur... :rolleyes:

razwan_vs
20th March 2007, 19:46
nu mai apesa W ...dar faza cum loviturile libere nu imi iese de fiecare data....

Sergio_D
20th March 2007, 20:01
am spus eu ca apas pe W ? :)

messi_barcelona
23rd March 2007, 22:31
care stiti un trick mai deosebit?ceva o schema asa mai deosebita cum ar fi braziliana............stiti cum se face?


:happy :happy :happy
nu esti amator de cheaturi? pai asta ce e prietene ? doamne cum sa fie trick e cel mai ordinar cheat posibil


e jenant faptul k aproape din fiecare lovitura libera poti da gol :| inclusiv la cele de la peste 30 de m (C+D)... nu mai are rost sa precizez k de fiecare data locul unde s-a produs faultul nu e locul de unde se executa lovitura libera :D

ce scheme mai stii?

stiti pe ce face braziliana,bicicleta chestii dastea?
plzz zicetimi shi mie!

Aurel.D
5th April 2007, 15:02
fifa 2007 este cam naspa; are o viteza de joc foarte scazuta...iar gazonul ala parca este de pe Metalul.....Mai atractive sunt 2003 dpdv. al competitiilor si vitezei de joc si 2005, mai ales din pct de vedere al graficii

dan
5th April 2007, 16:56
pe mine ma enerveaza la cornere cand fundasul sau portarul isi baga mingea in poarta:angry: + golurile de la 40-45 de metri

la fifa 2003 imi placeau statisticile de dupa meci:D

Aurel.D
5th April 2007, 18:52
Eu stiu o chestie: nu neaparat daca este nou, este si mai bun. Vezi miile de reclamatii din toata lumea la marele NFS Carbon.:ok:....plus alte exemple....

Catalanul
5th April 2007, 20:17
Oricum... cel mai prost fifa din istorie ramane 2004. A fost absolut execrabil :) :D

Aurel.D
8th April 2007, 00:30
Asa este....:ok: Daca le-ar fi scos mai rar, odata la 2 ani de exemplu, ar fi fost mai atractiv. Asa....

Celso
11th April 2007, 21:06
intre 2006 si 2007 nu prea poti face diferente!:confused:

Sergio_D
11th April 2007, 22:55
valeu ce offtopic aici! :groggy:

Hint: pase un-doi, stiti voi :D : Q+S+S :rolleyes:

justme1986
15th April 2007, 16:09
stie careva tricks la fifa 2007? si ami ales stie careva cum te potzi apara bien, si cum potzi sa-i iei mingea adversarului?

GRS_RAZVAN
4th June 2007, 19:00
Spuneti-mi si mie cum se face presing si cum pot sa tin mingea la picior fara sa fiu deposedat. PS:Au invatat toti picii sa joace asa si ma cam plictisesc. Nimeni nu mai joaca in viteza , toti plimba mingea de-mi vine rau.

alex_ove
5th June 2007, 12:35
va zic io un alt trik tineti apasat e+d si de duce spre minge:) :) :)
si apasati de multe ori shift=bicicleta
si stiu si cum se face foarfeca da asta nu o zic

Catalanul
6th June 2007, 15:46
si stiu si cum se face foarfeca da asta nu o zicclar nu stii http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/cry.gif :D

nu exista un buton anume cu care sa dai foarfeca... mai mult iti iese la bulan...

dardar_3
6th June 2007, 15:50
Cel mai tare trick shot e Alt+F4 in timpul jocului... Inscrii de la mijlocul terenului.

Functioneaza...:ok:...















:lol:

GruppoApparte
6th June 2007, 17:29
wow dardar chiar merge , super , ce gol am dat de la mijloc :)
ms mult ca ne'ai spus chiar nu stiam faza
e tare de tot

2dor80
8th June 2007, 20:04
Care e treaba cu golul din corner?cum se da?

Andreiy
8th June 2007, 20:23
clar nu stii http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/cry.gif :D

nu exista un buton anume cu care sa dai foarfeca... mai mult iti iese la bulan...


de 2 ori d, cand jucatorul e in fata portii si pe pozitie de foarfeca...
intr-adevar, nu iese la comanda! doar cand NU te astepti!

Moise TC
19th June 2007, 22:16
din partea mea dati tricuri continuu nu ma deranjeaza :D sincer DAR LA LOVITURILE LIBER CAND RATEZ CA DAU CU CAPUL DE ORICE

Andreiy
26th June 2007, 06:08
scheme? cum ar fi?

stiu tot laFIFA
26th June 2007, 18:52
Buguri la fifa 2007:Q+W-poti folosi centrare de 70 m pe atcant care ii vine 80% lui
:A+D-sut tare la firul ierbi[bomba]dar mere numai din jumatatea ta de teren
:Z+D-sut cu latu care ia si efect si poti da gol de la 40 m
:Q+D-lob,dar daca ai lovitura libera ti Q si apsi tare pe D si dai pe sub zid.sau tine efect pentru a da pe langa el
:D+S-fentezi jucatorul/portarul ca dai sut dar nu dai
:Z-il poti folosi la lovitura libera pentru a scote un coechipier,iar daca il scoti ti Z si apesi D si jucatorul normal care trebuia sa suteze va sarea pe langa minge si va da coechipierul
:C-il poti folosi pentru a scote un cochipier tot la lovitura libera si daca ti C si apsi da numai sare jucatorul pe langa minge va da direct coechipierul
:E+D-este pase puternica pe jos dar mere numa in junatatea adversaruli incercati so folositi cand centrati

Scheme la fifa 2007:rabona-Shift+Left+Right+A[centare]
:rabona-Shift+Left+Right+D[sut]
:braziliana-Shift+Up+Right sau Left+Down[depinde in partea care meri]
:360 rotate-Shift+Left+Down+Right
:stanga+dreapta-Shift+UP+Down sau Shift+Left+Right

Driblinguri unice:Cristiano ronaldo-Shift+Forword[adica sageata din fata in parte in care mere spre porta]+de 2 ori up sau down
Ronaldinhio-Shift+Forword[---IIII---]+de 2 ori sageata in care vrei sa fentezi jucatorul[stanga sau dreapta]

GigaBit
13th August 2007, 23:37
Am facut eu un video in engleza ca sa inteleaga toata lumea cum se face.L-am pus pe youtube.Bafta!

http://www.youtube.com/watch?v=PjvRLeVmi_w

Finutzu
18th February 2008, 00:56
Vreau sa aflu si eu mai multe despre cum sa faci combinatiilde de butoane

fifa 2007
20th October 2008, 15:46
e jenant faptul k aproape din fiecare lovitura libera poti da gol :| inclusiv la cele de la peste 30 de m (C+D)... nu mai are rost sa precizez k de fiecare data locul unde s-a produs faultul nu e locul de unde se executa lovitura libera :D

sal

fifa 2007
20th October 2008, 15:49
care stiti un trick mai deosebit?ceva o schema asa mai deosebita cum ar fi braziliana............stiti cum se face?





ce scheme mai stii?

stiti pe ce face braziliana,bicicleta chestii dastea?
plzz zicetimi shi mie!

da
daca joci cu mn fifa 2007 baga id smeceru_alex_steaua