PDA

View Full Version : Programele favorite :)



flying_dreamz
14th March 2007, 01:49
M-am gandit ca daca avem cate un thread pentru cele mai frumoase costume si pentru patinatori favoriti de ce nu am avea unul si pentru programele favorite? Daca va puteti sustine parerile cu clip-uri si mai bine, daca nu asta e.
Mie mi-a placut fff mult programul lui Brian-1492. N-am acum video cu el dar promit sa caut si sa postez:D :P

irinaidu
14th March 2007, 02:54
nu e thread cu topicul asta aici???? eram sigura ca e , probabil din cauza ca e pe bjdg. oricum buna idee daca nu era.

whisper
14th March 2007, 22:55
Nu era:P Dar intr-adevar buna idee:)
E destul de greu sa spun dar incerc cu primele care imi vin in minte acum(o sa revin:P) Winter ,Overcome si MITIM /OLE/ Yagudin bineinteles :P

Iulya
14th March 2007, 23:26
hmm:thinkso:
programele lui candeloro si elvis stojko :rolleyes: mi-au marcat copilaria ... si aku imi plak la nebunie, ... apoi yagudin si plushenko ..si apoi cele ale lui lindemann :D mentionez cele din 2004 earnest (SP)/ le petit poucet(LP) si ar mai fi da nu-mi vin in minte.

irinaidu
14th March 2007, 23:34
cu siguranta o sa uit ceva programe.
brian joubert : cam oricare din programele lui dar all time favourite e matrix. si o mentiune speciala pt gala daft punk in costumul argintiu. ;)
yagudin : de asemenea oricare din programele lui dar cu mentinuni speciale pt mitim, winter. off,cand e vb de yags nici nu pot sa aleg. gala sa cu kristi yamaguci e superba, nici nu mai stiu de cate ori m-am uitat la ea. atatea gale frumoase si atatea programe!!!!
marina si gwendal: tot 2 frumosi la care ma uit cu placere in orice program, dar all time favourite ramane carmina burana
johnny weir : felul in care pluteste pe gheata( asta in cazul in care nu e sezonul asta, si nu prea pluteste ) iar dr zhivago la us nationals a fost pur si simplu superb, as putea sa ma uit la primele miscari din programul asta puse pe repet. gala yunona si avos la cor anul asta si unchained melody la marshalls in 2006 ma fac sa plang cand ma uit la ele.
ilia kulik : sp si lp de la oly 1998 in ciuda costumelor deloc reusite. gala cu mortal kombat si o gramada din programele lui de la profesionisti. iar de dansul cu sotia sa pe casi un bolero sunt complet indragostita.
sale si pelletier : lp de la olys 2002. cu siguranta meritau aurul!!!
candeloro : pe vremea cand era frumos si fara burta. d'artagnan
urmanov : nu mi-a ramas un anumit program de suflet, dar stiu ca asteptam mereu momentul in care sa apara el in competitii
kevin van der perren : lp de la euros de anul asta. piratul meu favorit!!!
g&g : eram cam mica cand ei patinau si nu mi-i amintesc de atunci, dar acum cu ajutorul netului le-am vazut programele si sunt uluita. moonlight sonata forever!!!!!
surya bonaly - nu am un program favorit, dar o iubeam pe gheata pt ca era altceva decat restul.
maria butirskaya - atat de gratioasa. otonal la mondiale in 99
albena si maxim - un cuplu perfect pe gheata. acum nu as putea alege un program
grishuk si platov - 1998 olys fd

ok, deocamdata atat. o sa incerc sa si incarc unele din ele.

irinaidu
14th March 2007, 23:36
iulia, si mie mi-a marcat elvis stoiko copilaria, dar nu in cel mai bun mod!!!!! :)

Iulya
14th March 2007, 23:39
iulia, si mie mi-a marcat elvis stoiko copilaria, dar nu in cel mai bun mod!!!!! :)

:confused:

irinaidu
15th March 2007, 00:08
aici e matrix, din 2004 de la euros
http://www.swoopshare.com/file/8b272d4f24da45d39ddfb7c8bf0bfcac/Matrix-LP+2004+Euros.avi.html
asa l-am vazut si eu prima data pe brian.

flying_dreamz
15th March 2007, 00:26
oooo, si ar mai fi sp-ul lui brian -Die another day (genial program. mi-a placut la nebunie) siiiii lp-ul lui stephane pe 4 seasons.:P :D
si lp alionei savchenko si robin szolkowy de la euros 2007..... nici nu ma mir k au castigat aurul!:ok:

flying_dreamz
15th March 2007, 00:29
http://www.filesend.net/download.php?f=8f88d8cbecd360977114238f0b7fdabe
Stephane Lambiel- The Four Seasons

a_n_c_a
15th March 2007, 14:17
si eu l am vazut pe brian prima data in 2004.ma uitam in ziar si vedeam o poza de a lui brian cu medalie la gat si alta poza cu plushenko la pamant, atunci cand a cazut .tin minte ca ma bucuram f mult ca a reusit cineva sa l bata pe plushenko:lol: :lol: :drak: si de abia dupa aceea am inceput sa ma interesez de brian cu adevarat

Iulya
15th March 2007, 15:26
Candeloro - d'artagnan (http://www.filesend.net/download.php?f=496c8b2a6764ef9e5d8ce4f506232600)

si aici ceva inedit: Surya Bonaly si Philippe Candeloro 1994 NHK EX.avi (http://en.swoopshare.com/file/6abe4bf238b0ab36daa15a398dd84bc9/renamed_Surya+Bonaly+Philippe+Candeloro+1994+NHK+E X?tags=renamed_Surya+Bonaly+Philippe+Candeloro+199 4+NHK+EX&lang=en)

irinaidu
15th March 2007, 21:12
grishuk si platov, 98 olys fd
http://www.swoopshare.com/file/d7ff5519733103203499dc0cdf9c7074/98_Olys_Grishuk___Platov_FD.wmv.html

alyosha_87
16th March 2007, 10:15
Nu era:P Dar intr-adevar buna idee:)
E destul de greu sa spun dar incerc cu primele care imi vin in minte acum(o sa revin:P) Winter ,Overcome si MITIM /OLE/ Yagudin bineinteles :P

:D same here :) as putea sa adaug si sway :rolleyes:

alyosha_87
16th March 2007, 16:04
:D same here :) as putea sa adaug si sway :rolleyes:
hm,insa dupa xcum zicea irina,cand vine vb de Yags,chiar nu stii ce sa alegi.
marina&gwendal m-au impresionat cu MITIM
philippe cu al sau d'artagnan
de surya bonaly intotdeauna imi placea(ciocolata neagra a ghetii,o numea cristian topescu,parca :P)
anjelika krylova&oleg Ovsyannikov m-au fermecat de-a dreptul cu carmen
uhm....Ilia Kulik cu programul din '98 de la olimpiada(la denumire,ma ajuta Irina:P)
nici nu mai stiu pe cine sa mai scriu..sunt atatia :(
trebuie sa fug la dentist :| v-am pupat :kiss:

ps.ma bucur k ati deschis topicul asta :D

irinaidu
16th March 2007, 17:07
rhapsody in blue, marcela!!!! superb program, dar ce costum ingrozitor. era versiunea girafica a zebrei lui lambiel!!!!

alyosha_87
16th March 2007, 17:27
"versiune girafica"..i remember :ras-plans:..but let's face it..a luat aurul? l-a luat... prea putin conteaza cum era imbracat :P

alyosha_87
16th March 2007, 17:29
and btw,Irina,am eu MITIm in varianta foarte buna :D am sa-i dau un upload ceva mai tarziu ;)

alyosha_87
16th March 2007, 20:29
http://www.swoopshare.com/file/8e5e7f75afb...anese_.avi.html

peirsolgirl
16th March 2007, 20:45
Sunt atatea programe care imi plac ca nici nu stiu cu ce sa incep...sau stiu?:P
Ok:

MEN:
Brian Joubert:The Matrix,Time, James Bond, LOTD ( gala), Love's Divine,Daft Punk,Don't give up, ARMONIA!..etc :P
Alexei Yagudin:MITIM, Winter,Overcome,Lawrence of Arabia, Gladiator,Sway,Passion,Revolutionary Etude,Mack the knife, again..etc :)
Evgeni Plushenko:St Petersburg 300,Tribute to Nizhinski, Only You,Carmen,Beethoven no.5 ( de la Dortmund),Flamenco,Bolero,Sex Bomb
Ilia Kulik:Rhapsody in Blue, Revolutions,Mortal Kombat, RockIt( super tare ),Waltz of the flowers,Casi un bolero(cu Katia),Liebestraume
Johnny Weir:Otonal, My Way,King of Chess,The Swan
Evan Lysacek( desi lumea il uraste, eu ador) Espana Cani:P , Singing in the rain
Stephane LambielMagic Stradivarius,Dralion
Kevin van der Perren:Robin Hood,Pirates of the Carribean
Alexander Abt:Armenian Selections, Zorro, Bolero,Gasolina:D
Shawn Sawyer:Libertango
Philippe Candeloro:D'Artagnan

LADIES:
Miki Ando:Merry Christmas Mr Lawrence,Firebird
Shizuka Arakawa:Turandot,Madame Butterfly,Romeo and Juliet( cred ca asta era..avea ea un costum negru cu multe cruci, era foarte interesant)
Irina Slutskaya:Wonderland,Catwoman,Cotton Eye Joe
Elena Sokolova:Notre Dame de Paris,Adagio,Romeo&Juliet
Fumie Suguri:Sanctus,Pink Panther,Carmen
Sasha Cohen:Romeo&Juliet(gala din 2003)
Carolina Kostner:Coyote Ugly ( l-a patinat in 2005 la Oberstdorf)
Sarah Meier:Bolero(by Vanessa Mae), Pride&Prejudice
Katarina Witt:Carmen, Lemon Tree
Tara Lipinski:Journey to the Past(Anastasia)

ICE DANCING
Marina Anissina&Gwendal Peizerat:tot, ca n-are rost sa ma mai apuc sa insir
Anjelika Krilova&Oleg Ovsiannikov:Last of the Mohicans( must see!),Carmen, Malaguena,Cleopatra,Ave Maria
Oksana Grishuk&Evgeni PlatovLibertango( 1997 worlds ex)
Margarita Drobiazko&Povilas Vanagas: Pirates of the Carribean,Phantom of the opera,Sweeny's Buttermilk
Isabel Delobel&Olivier Schoenfelder:Carnival in Venice, Gladiator(must see), Frida,Bonnie&Clyde,Vivre pour le meilleur( mai ales gala de la 2003 Lalique)
Tatiana Navka&Roman KostomarovTosca,Austin Powers,Adagio,Michael Jackson Medley,Carmen,CD de la Olimpiada
Sinead Kerr&John Kerr:The Matrix, Scottish Dance,Last of the Mohicans
Jana Khokhlova&Sergei Novitski:Tango-ul de anul asta( e absolut superb)
Shae Lynn Bourne&Victor Kraatz:Sadness( gala din 2003),Riverdance
Kati Winkler&Rene Lohse:Moon&Sun,The Mask,Story of my life

PAIRS
Xue Shen&Hongbo Zhao:Turandot,Kismet,The Nutcracker,Come what May
Tatiana Totmianina&Maxim Marinin: Art on Ice, Romeo&Juliet,Ave Maria, Fireworks
Maria Petrova&Alexei Tikhonov:Sarabande, Ave Maria
Radka Kovarikova&Rene Novotny:Hey Baby
Aliona Savchenko&Robin Szolkowy:Malaguena
Jamie Sale&David Pelletier:Love Story,Radar Love ( de la SOI)

Daca vreti vreun program,spuneti si incarc :)

irinaidu
16th March 2007, 21:25
alex, asa de tare il adori peevan, ca nu ai trecut si carmen la progr fav???? mie anul trecut chiar mi-a placut carmen a lui evan. adica chiar m-a impresionat la olys si mondiale. dar anul asta mi se pare boring. too much black.
si am si eu o intrebare Anjelika Krilova&Oleg Ovsiannikov:Last of the Mohicans, asta e progr cu care au castigat aurul in fata lui gwendal si marina??? ca daca da, il urasc din tot sufletul. daca nu e ala, atunci ii dau si eu un download.
mersi, pup

peirsolgirl
16th March 2007, 21:50
Mi-a placut si Carmen, dar nu-l iert ca l-a pastrat si anul asta asa ca nu l-am trecut :P
Si ziceam ca ador Espana Cani, nu pe el in general.De el imi place, dar nu il ador
Nu, ala era Carmen.Last of the Mohicans e program de gala, cand au trecut la pro.E genial.

irinaidu
16th March 2007, 21:50
a, ok, atunci o sa-l iau si eu. mersi.

whisper
16th March 2007, 22:19
O lista super bine intocmita Alex :ok:
Versiunea girafica a luat aurul la fel ca si versiunea zebrei :P sunt bine primite astefel de costume :D

peirsolgirl
16th March 2007, 22:22
Da, numai ca girafa s-a dovedit inca o data a fi mai mare si mai valoroasa decat zebra;)

irinaidu
16th March 2007, 22:25
viva girafa!!!!!

peirsolgirl
16th March 2007, 22:36
viva girafa!!!!!

:P

whisper
17th March 2007, 15:39
:ras-plans:

corina_mee
17th March 2007, 18:22
In afara de programele scrise de Alex(care si mie imi plac foarte mult :) ) as mai adauga:

Sarah Abitbol/Stephane Bernardis: Addams Family, Tristan&Isolda, Angel&Demon, Zoro.
Elena Berezhnaya/Anton Sicharulidze: Chaplin, The Kid
Irina Lobachena/Ilia Averbuch: Programul de la Olimpiada din 2002 si
Same Sun (niciodata nu am fost fan al lor dar aceste doua programe chiar sunt frumoase).
Margarita Drobiazko&Povilas Vanagas: Spente le stelle, Ariadne's Thread, Hey You (super frumoasa si melodia - Pink Floyd:) )
Aliona Savchenko&Robin Szolkowy: Programul de anul asta de la Europene. Cu acest program au devenit favoritii mei la perechi.